Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boleca kepa


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
47 komentarjev na to temo

#1 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 09:33

Pozdravcek!

Tole temico pisem zaradi stvari, ki me je vceraj zelo potolkla na custveni ravni, ceprav me ne bi smela. Celo noc nism mogla zaspat, zato dovolite, da si olajsam duso x;)x

No iz tira me je spravla na videz cist smesna in otrocja stvar. Kepa nekega mulca pred faxom, ki me je zadela v kriz in se druga v rit. Ceprav je bolelo, ne bi potocila solze zarad bolecine. Sem pa komaj zadrzevala solze, ker se mi je odvrtelo pred ocmi moje otrostvo. Bolece kepe, ki so me zadele v otrostvu z raznimi psovkami vred od mojih sosolcev, so me zopet zadele. Nikoli ni sama kepa tako bolela, kot pa beseda "BAJSA" ob njej...

In tako so se mi vceraj zacele vrteti vse slike za nazaj...Moja samopodoba pa je vidno padala. Zaradi ene kepe prosim lepo!!!! Tega sploh nism pricakovala..

Spomnila sem se tudi sporocilca zataknjenega za brisalci na avtu, ki mi ga je pustil gospod ker sem zasedla parkirni prostor pred njim."Tvoja debela rit pa ne pase sem. Najprej shujsaj!" Takrat ko sem to prebrala sem se samo nasmehnila, zmeckala listek in ga vrgla stran. Sporocilo pa se je globoko zarilo v moj srcek...

Zdaj sem shujsala. Se vedno pa se ne morem otresti starih vzorcev in polno zaziveti. Neglede na moj videz, ki konec koncev sploh ni pomemben, ni samozavesti. Ne vem vec kako se boriti.

Hvala ker sem vam to lahko zaupala in cim manj bolecih kep vam zelim xsrcx xsrcx

#2 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 10. marec 2005, 09:51

....ne se sekirat, vsak ima svojo bolečo kepo..... :sori:

....in vsak ma ravno prav veliko in težko, da ga zadene natačno v njegovo Ahilovo peto....


Zato je pa treba, da se te hudiče stopi.....

Velik toplote ti želim :palec: x:)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#3 vijolična metulčica

vijolična metulčica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 10. marec 2005, 12:22

Čiao!
Mislim, da je problem v tem, ker se svojih vzorcev in bolečin zavedaš, nisi pa še sprostila iz sebe teh čustev in se ti ob takih dogodkih potem tako zgodi. Predstavljaj si en kup jeze xsrcx , žalosti in strahu za velikim jezom, ki že sili čez rob in kepe ki skušajo podreti jez. Dovoli da se sprosti vsa nakopičena energija in tako boš lahko prerasla ta vzorec, ker ga ne rabiš več.

#4 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 14:57

Ja sej to je problem...ker se vsega zavedam pa si ne znam pomagat...vijolicna metuljcica kako prerastem tak problem??? Samo z vizualizacijo in s tem da si predstavljam???

Sonce zunaj..jupi...se mal pa bo stopilo vse snezene kepe x;)x :palec:

xsrcx

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2005, 14:59

:vragec:

jst sm za tarcho zadnje cajte

zlomk
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 15:08

aakhut sej se mal pa se bo stopil sneg xDDx xDDx

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2005, 15:09

<{POST_SNAPBACK}>aakhut sej se mal pa se bo stopil sneg  xDDx  xDDx


:vragec:

a de bojo lazhi lukno skopal? x:Dx

zlomk
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 15:12

x:Dx ti sam pod noge glej da ne pades notr pa bo x;)x

sicer pa tud ce pades...pa kaj....vazn da prides ven x;)x

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2005, 15:15

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  ti sam pod noge glej da ne pades notr pa bo x;)x

sicer pa tud ce pades...pa kaj....vazn da prides ven x;)x


:vragec:

izhod je zmeri nasprot uhoda...
ampak tut skos izhod nekam pridesh....
tko de izhod-uhod prouzaprou paradoks
tko k jama
iz jame ven gledano smo vsi v jami

zlomk
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2005, 15:18

saj tud smo - a sam eni se derejo, joooooj, v jami smo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2005, 15:23

<{POST_SNAPBACK}>saj tud smo - a sam eni se derejo, joooooj, v jami smo.


:vragec:

tadrugi se pa deremo: "JOOOOJJJJ...IZ JAME HOCHMOOOOO::::!!!"

zlomk...k si enkrat notr, je chist useen, al v kozmosu al pa v pizdi
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 MiTjA 22

MiTjA 22
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 127

Objavljeno: 10. marec 2005, 15:56

Ja sej te štekam ko vse veš pa kr ne morš naprej! :ermm:
Ti bom takole reku pa sej ni važno a si debel al si suh al kakšen zgledaš važno je da veš da si s srcem na mestu zato se ti res ni treba sekirat zarad takih primitivcev, ki če še niso bodo že dobil svojo izkušnjo ko bodo postavljeni v kakšno podobno situacijo, ker kar boš dajal od sebe to boš prej ali slej dobil tud nazaj! Te vzorci so kr zaje.... stvar sam se jim je treba upret tako ali drugače! Najboljše zdravilo je da si sama pr seb rečeš da tko in tako je saj sama vse veš pol pa to svojo energijo usmeriš nekam drugam in nehaš razmišljat o tem ker če ne se znajdeš v začaranem krogu tega problema! Pozabi na vse pusti preteklost za sabo pa ga ni zlomka da ne bi blo boljše! x;)x
x:)x Dont Worry Be Happy x:)x

#13 vijolična metulčica

vijolična metulčica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 10. marec 2005, 17:01

Čiao!

Meni je pomagalo, da sem spoznala, kaj se mi je dogajalo v otroštvu,

recimo da je bila debelost obrambni sistem za prikrivanje bolečine, moraš

pogruntat kaj je bolečina, kaj jo je povzročilo, debelost je posledica moraš v

vzok. Ker iz tiste bolečine potem gledaš življenje.

Poskusi ugotoviti kakšne strahove ali čustva si doživljala takrat.

Js pri meni vidim, da ko določenih občutkov ne morem predelat ali ko

začnejo vret iz mene strahovi grem jest, narobe! Takrat jih zabašem in na

drugem koncu udarijo ven. Mogla bi jih predelat, večinoma zdaj nimajo

več pomena ker smo veliki, pa vseeno nam kvarijo življenje.

Daj si to za domačo nalogo, se pravi, da svojo pozornost usmiriš v ta problem

in opazuj kaj se dogaja okoli tebe. Opazila boš način kako funkcioniraš in tvoje

reakcije. Poskušaj se samo opazovat, kot da bi gledala nekoga drugega,

brez čustev samo opazuj in vztrajaj. Srečno. :vio:

#14 Liv

Liv
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 10. marec 2005, 17:37

Pogumna_s, jaz te čist štekam, ker sem tud sama imela tak problem . Tud jaz sem bila debelejše sorte (no mal sem še vedno) z očutkom manjvrednosti. Ampak niti ne tolk zaradi debelosti, kot pa zaradi občutka neljubljenosti. Nikol nisem mela občutka, da bi me imel kdo rad in potem sem to nadomeščala z hrano, pač da si nekak zafilaš praznino, ki je v tebi. In pol se rediš in si še bolj razočaran in še bolj ješ... .Sej še nisem čisto 'pozdravljena' ampak mi gre pa zelo na boljše. Enostavno svojo vrednost ne vrednotiš več po svojem videzu ampak po svoji osebnosti. Sam si moraš svojo vrednost določit, če ti jo drugi, le ta potem ni kaj visoka. In tako sem se odločila, da se ne pustim več, da mi drugi krojijo življenje, jaz si ga sama in to tako, kot meni ustreza. Enostavno moja samopodoba ni več odvisna od tega kolk me majo drugi radi, ampak kolk mam jaz sama sebe. Celo življenje sem iskala nekoga, ki bi mel rad, dokler nisem sama sebe vzljubila in življenje je dejansko postalo veliko lepše. xsrcx

#15 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 18:46

x;)x hvala vam za vzpodbudne besede....tok prav pridejo ko si na tleh da si se mislt ne morte x:Xx x:Xx

sam vem pa da mi bo enkrat uspelo...ker boste pa se vi zasluzeni za moj uspeh vas pa enkrat vse peljem na tortico xpartyx

hecam se;)

lep dan se naprej

xloveyx :flower:

#16 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 10. marec 2005, 18:54

<{POST_SNAPBACK}>x;)x sam vem pa da mi bo enkrat uspelo...ker boste pa se vi zasluzeni za moj uspeh vas pa enkrat vse peljem na tortico xpartyx

hecam se;)



xloveyx  :flower:


Kaj si rekla si rekla. Ne se zdaj hecat tu nekaj. x:Dx x:Dx x:Dx x;)x
It's better be dead and cool than alive and uncool

#17 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 18:59

milf ti dobis dve tortici xokx
nc bat;)

#18 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 10. marec 2005, 19:13

:hepko: :hepko: :hepko: x:px x:px
It's better be dead and cool than alive and uncool

#19 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 20:01

ufff sam si pa nisem misnla da bom z vpisom na ta forum BANKROTIRALA!! x^x x^x

silver a nimas dost dveh???? namest ta tretje bomo pa rajs xcheersx

#20 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 20:10

zmenjeno!!!! xsmx xsmx

#21 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 10. marec 2005, 20:20

<{POST_SNAPBACK}>Pozdravcek!

Tole temico pisem zaradi stvari, ki me je vceraj zelo potolkla na custveni ravni, ceprav me ne bi smela. Celo noc nism mogla zaspat, zato dovolite, da si olajsam duso x;)x

No iz tira me je spravla na videz cist smesna in otrocja stvar. Kepa nekega mulca pred faxom, ki me je zadela v kriz in se druga v rit. Ceprav je bolelo, ne bi potocila solze zarad bolecine. Sem pa komaj zadrzevala solze, ker se mi je odvrtelo pred ocmi moje otrostvo. Bolece kepe, ki so me zadele v otrostvu z raznimi psovkami vred od mojih sosolcev, so me zopet zadele. Nikoli ni sama kepa tako bolela, kot pa beseda "BAJSA" ob njej...

In tako so se mi vceraj zacele vrteti vse slike za nazaj...Moja samopodoba pa je vidno padala. Zaradi ene kepe prosim lepo!!!! Tega sploh nism pricakovala..

Spomnila sem se tudi sporocilca zataknjenega za brisalci na avtu, ki mi ga je pustil gospod ker sem zasedla parkirni prostor pred njim."Tvoja debela rit pa ne pase sem. Najprej shujsaj!" Takrat ko sem to prebrala sem se samo nasmehnila, zmeckala listek in ga vrgla stran. Sporocilo pa se je globoko zarilo v moj srcek...

Zdaj sem shujsala. Se vedno pa se ne morem otresti starih vzorcev in polno zaziveti. Neglede na moj videz, ki konec koncev sploh ni pomemben, ni samozavesti. Ne vem vec kako se boriti.

Hvala ker sem vam to lahko zaupala in cim manj bolecih kep vam zelim xsrcx  xsrcx


Posttravmatski stres. Ga imam tud jaz.
Ja sam ka mali pao s lipe

#22 vanyuska

vanyuska
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 10. marec 2005, 20:22

Jaz bi tut neki rada povedala..

mislim, da je finta v tem kako sprejemaš sam sebe. Če bi se ti sama sebe dovolj dobro sprejemala in se imela rada, te take pripombe ne bi ganile. Je pa res da človek, ki se ubada s preveliko telesno težo ponavadi nima dobre samopodobe - in ne zaradi teže same, ampak zaradi drugih problemov. Mene recimo prizadane že če me kdo mal čudn pogleda, o snežnih kepah in raznih vicih pa sploh ne bom pisala.

Pa folk je žleht zarad tega ker sam ful trpi. Ker sami sebe ne sprejemajo zato žalijo druge, da si povečajo lastno samozavest...

In potem si taki želimo, da bi shujšal in potem bo vse okay. Ne ne bo. Še vedno je samozavest na psu, pa tud če smo si bolj všeč. Torej sprejmi se kakršna si, mejhna, velika, debela, suha, s krivim nosom... to sploh ni važn.

Bolj easy je to napisat, kot pa izvest.

Velik lepga ti želim ;)
V.

#23 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 20:49

Vanyuska sej to je problem da jaz poznam teorijo...samo ozavestit jo se moram...in iscem nacine ki bi mi pri tem pomagali da bi se imela rada.. xnckrivx

Volk K.L. zakaj pa ne bi odpravila tega nepotrebnega posttravmatskega stresa???
Pa ne da si se ze sprijaznil z njim.... :xx!: eh jaz se se ne dam :sniky:

#24 vanyuska

vanyuska
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 10. marec 2005, 21:05

Veš kaj ful pomaga. Saj men.

Jaz vsak dan tečem. Oz. vsaj 4 krat na teden. Prjavla sem se na mali kraški maraton - 8 km - skrajšana verzija. S tem si krepim telo in samozavest. Pa tek ful pripomore k boljšemu počutju, lepšim mislim, boljši koncentraciji pa še kg se topijo in postava postaja lepša, lani sem v treh mesecih shujšala za 12 kg, ki sem si jih nakopala v obupni vezi in skratka tekl je ful fajn. Sam premagat morš ta prvi odpor potem te pa čist zasvoji.

Drugič. To mi enkrat pomagal, zdej si mi pa ne da tega delat. In sicer si govoriš lepe misli oz. afirmacije al karkoli že. Jaz sem lepa, jaz sem fajn, imam fajn fanta, sem pametna, sem samozavsetna, imam fajn plačo, . .. no in ko si te lepe misli dovolj dolg časa vbijaš v glavo potem začneš v to vrjet, in v kar vrjameš, to se ti dogaja v resničnem življenju - MARTIN KOJC - Učbenik življenja - in mnoge druge knjige. Recim kšna od Louise L. Hay.

Ko imaš dovolj teorije, to ponavadi nekako ozavestiš in potem tudi tako deluješ. ...

To je to.
:) :onfire: :onfire: :onfire: :hepko: :flower: xrosex xrosex xrosex

#25 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 10. marec 2005, 21:28

Fuuul thanx vanyuska xokkx zelo dobri predlogi!

A ves da mi je od Martina Kojca Učbenik življenja že predlagala ena kolegica in mam fuuul prijetno izkusnjo s to knjigo...namest da bi se ucila za izpit sem studirala ta ucbenik :sori: ampak me je pa tok pomiril da sploh ne morm verjet...se na izpit sem ga vzela s sabo "za sreco" in prebrala en odlomek pred izpitom (namest da bi brala izpitno snov x:Ix )..in najvecja stvar je pa ta da sem takrat izpit naredila :palec:

Za nagrado sem si sla pa kupit ta učbenik, da ga bom mela vedno pri sebi x^x

Sem se pa pri branju ustavila pri poglavju, ki govori o tem da vse kar naredis se ti vrne...se pravi da moramo samo dobro delat in dobro se nam bo vracalo...ne stekam najboljs tega, ceprav je logicno, ampak jst nikol nism hotla nobenmu nc slabga, pa dozivljam razocaranja in ponizevanja...vcasih sem bila bolj neodlocna in sem hotela vsakemu vse ustreci-se pravi sem delala samo dobro al kako xnckrivx pa so se mi prav tako dogajale grde reci...

mal sem zakomplicirala, ampak upam da razumes kaj hocem povedat... :sori: tezko razlozit...vglavnem bolj ko delam dobre stvari za ljudi, bolj se mi zdi da me ljudje izkoriscajo...in pol smo spet tam ko ne ves kaj je prav in kaj ni da se ti vrne samo najboljse...

Ampak..a pozim tud teces??? Po snegu?? Pridna...mogoce bom pa se jst zacela...sam to spomlad...zdej trenutno so moja prva stvar ko se zbudim Tibetanske vaje :hepko: :hepko: :hepko:

:flower: lep lunin pozdravcek :flower:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0