Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Velika noč


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
27 komentarjev na to temo

#1 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 16. marec 2005, 09:00

Ker se tako bliža...

me zanima kako pobarvate jajčka...čisto klasično...z barvami ki jih kupite v trgovini...ali imate kakšne izvirnejše ideje, ste kreativni ob tem prazniku. Kaj radi postrežete in kako pripravite...kakšna je miza ob prazniku in kako jo okrasite...
Torej vse kar se je, pije, dogaja in pripravlja za ta praznik...
Objavljena slika

#2 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 16. marec 2005, 10:13

men so ful všeč uni tapravi v olupku od čebule obarvani pa kšne rožce gor... x:)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#3 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2005, 12:15

:vragec:

pa v zhafranu....pridejo tko med rumeno pa oranzhno

zlomk x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#4 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 16. marec 2005, 12:40

Naravni so najlepši - torej to obarvani v čebulnih olupkih, kako travco, detelco ali kaj podobnega v najlonko stisnit in ko se ohladijo lepo namazat z mastjo da se svetijo, torej s slanino no da ne bo pomote :palec:
Ni treba nič umetne barve zraven pojest če jajček poči :xx!:

Če smo že pri pirhih, v kaj jih pa dajete oz. kakšne košarice imate x:)x
Pri nas imamo eno košarico, ki samo za Veliko noč v poštev pride, ne gre zamenjat, mami je čist zaljubljena vanjo in potem turi tiste pirhe na sred mize da se jih ja ponosno vidi ker jih tudi sama največkrat barva, tuki pa tam kdo kej zraven pristavi ampak se pristavimo raje ko je treba jest x:px

Pa pirhi...nekateri imajo navado pirhe talat prijateljem, kaj pa vi? Jih tut talate okoli al jih naredite pa sami pojeste? Pri nas recimo jih sploh ne nosimo okoli, tolko kolker jih naredimo jih tudi sami pojemo :inocent:
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#5 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2005, 13:25

Neeeeeeeee dam. Ne dam pa ne dam pa ne dam...pika. Klicaj x!x Ne dam.....svojih jajčk barvat :o|o: xcivx x:Dx x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#6 keti227

keti227
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 364

Objavljeno: 16. marec 2005, 13:27

<{POST_SNAPBACK}>Neeeeeeeee dam. Ne dam pa ne dam pa ne dam...pika. Klicaj x!x Ne dam.....svojih jajčk barvat  :o|o:  xcivx  x:Dx  x:Dx



:palec: :palec: xsmx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2005, 13:54

<{POST_SNAPBACK}>Neeeeeeeee dam. Ne dam pa ne dam pa ne dam...pika. Klicaj x!x Ne dam.....svojih jajčk barvat  :o|o:  xcivx  x:Dx  x:Dx


:vragec:

z veseljem bi jih dal....che bi jih kera hotla...dej, dej.....farbi koga druzga x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 keti227

keti227
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 364

Objavljeno: 16. marec 2005, 13:58

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

z veseljem bi jih dal....che bi jih kera hotla...dej, dej.....farbi koga druzga x:Dx  x:Dx  x:Dx

zlomk x:)x




xsmx :palec:

kok me nasmejavate dons x:Dx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

#9 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2005, 14:01

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

z veseljem bi jih dal....che bi jih kera hotla...dej, dej.....farbi koga druzga x:Dx  x:Dx  x:Dx

zlomk x:)x


x:o)x

Na srečo jih hočejo kaj druzga k farbat...... x;)x x:px :P
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#10 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. marec 2005, 14:02

<{POST_SNAPBACK}>x:o)x

Na srečo jih hočejo kaj druzga k farbat...... x;)x  x:px  :P


:vragec:

:wOOt: rezat... x:Dx

zlomk x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#11 keti227

keti227
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 364

Objavljeno: 16. marec 2005, 14:04

xsmx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

#12 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2005, 14:09

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

:wOOt: rezat... x:Dx

zlomk x:)x


Hehehe, ne projiciraj svojih želja..... x;)x :vragec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#13 keti227

keti227
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 364

Objavljeno: 16. marec 2005, 14:32

ej vidva, kwa pa če se zmenta pa si skupi jajčka pobarvata, pol pa nardita eno modno revijo za nas bejbe???


xsmx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

#14 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. marec 2005, 14:39

Sm reku, da ne dam, pa pika. x!x Aakhut pa bi verjetn bil za to...... x;)x :palec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#15 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 17. marec 2005, 11:16

Zelo lep vzorček se naredi, če jajček oviješ z večjim število kuhinjskih gumic (križ kraž ali vzporedno), jih namočiš v barvo ali pa kar kuhaš v čebuli. Ko se jajček posuši, pobereš stran gumice in črte pobarvaš z barvicami ali flomastri.

kuhana jajčka namažeš z lesnim lepilom (Mekol) ali narediš lepilo sam moka, voda.. in jih povaljala v različne sestavine: rdeča paprika, pšenični zdrob, Vegeta, koruzni zdrob, drobno mleta sol, zdrobljena zelišča - majaron, meta, peteršilj....in verjetno še v kaj, pa se prav dobro že ne spomnim več. V košarici, natlačeni s senom izgledajo prečudovito..

Zanimivi so tudi pirhi, ki sem jih videla v nekem vrtcu - povaljani v drobce barvic, ki so ostali od šiljenja. Seveda to pomeni, da je potrebno našiliti kar nekaj barvnih svinčnikov - no, mogoče pa ni problem x;)x

Lp, S x:)x
Objavljena slika

#16 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 17. marec 2005, 11:56

o snočk fajn ideje... pa fajn nova ikonca x;)x x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#17 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 17. marec 2005, 12:15

x:Xx

Hvala aiwa x:Ix x;)x

Lp, S x:)x
Objavljena slika

#18 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 17. marec 2005, 14:28

Vidim, da ste tule odprli novo temo, ki je že obstajala tule.... :eek:

Velika NOČ

Ko smo prestavljali forum sem jaz zbrisal svoje fotke, pa ob njih tudi ročno narisane in zrezbarjene pirhe :C: , če bom pa letos kaj risal, bo pa tiste objavil, lp, B. x;)x

#19 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 17. marec 2005, 14:56

x:o)x

borism, jaz pa sem že iskala temo...pa nisem nikjer našla :eek: ...no jaz sem odprla novo temo bolj za to, da bi mogoče kdo povedal ali pa dal novo idejo...kako narditi res lepe pirhe...ne pobarvane z unim praškom, ki ga dobiš v vsaki trgovini...in nalepke, da jih napopaš gor...mogoče kaj bolj izvirnega za tiste, ki so radi ustvarjalni...no saj je še čas...Saj veš zdaj ko sem jaz gospodinja ratala...mi je pa tudi fino, če imam za takele praznike lepo mizico...s posebnimi prihi in ostalimi dodatki x;)x

Lp, S x:)x
Objavljena slika

#20 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 17. marec 2005, 15:02

Saj je O.K. Sončk :palec:

Mislim, da je Velika NOČ poleg Božiča eden najlepših praznikov, kar je možno.
Jaz sem lani začel, prej risal, lepil nikoli sličic......začel sem samo barvati pirhe in jih potem ročno s tapetniškim nožem strgati dol in se pojavijo čudovite podobe, kot npr....


#21 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 18. marec 2005, 06:35

:2src: xokx
spet se mi je na bolš poslabšal

#22 NATHY

NATHY
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 181

Objavljeno: 23. marec 2005, 06:46

[JAZ PA VSAKO LETO OKRSIM HIŠO V STILU VELIKE NOČI. JAJČKA OBESIM NA VEJE VRBE, NARDIM DEKORACIJO IZ ČOKOLADNIH JAJČK, ZAJČKOV IN KOKOŠI. KOŠARICE NAPOLNIM S ČOKOLADNIMI JAJČKI IN JIH DAM NA SKORAJ VSAKO MIZO. PIRHE PA BARVAM Z BARVAMI, RDEČA, MODRA IN ZELENA, PREPELIČJE JAJČKE TUDI V ČEBULNI LUPINI. SKRATKA MALO DOMIŠLJIJE PA JE VSE LAHKO KRASNO. Ž

ZAJTRK JE KLASIČEN IN GA JEMO Z ROKAMI BREZ PRIBORA! MIZO SEVEDA TEMU PRIMERNO DEKORIRAM. :palec:

#23 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. marec 2005, 07:02

Upam, da boste danes kaj narisali ali pa ustvarili za ta praznik....obilo pirhov x:)x

Objavljena slika

#24 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 25. marec 2005, 08:14

iiiii hehe... jz sem pa ovčke za darilca kupla... pa so tko luštkane.. :flower: kjul... mami bo barvala v čebuli in tud z barvami, jz bom pa še kšne čokoladne prispevala... hehe za ta sladkosnede xokx
velikončnega zajčka sempa tud kupla, bo z mano okol hodu ta vikend x:Dx x:Dx x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#25 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. marec 2005, 20:35

Letos sem popravil normo za risanje, oziroma strganje, za sedem pirhov sem potreboval pet ur, saj gre, le čas si je treba vzeti, lepe praznike še naprej... x;)x xsrcx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0