Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mučenje živali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 3 x ocenjeno
409 komentarjev na to temo

#326 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. september 2011, 14:26

Aha, hvala. Zdaj končno vem, da sem brezsrčen mučitelj živali.

opa, pa ti si hitrejš nabiraš nalepke, kt eni pluse :inocent: x;)x

jst bi rekla, da (tudi) kvadratura stanovanja/bajte vpliva na izbor pasme (velikosti) psa (poleg življenjskega stila, volje, energije, prostega časa in denarja). Vsaj jst sm zelo gledala kakega psa si bom nabavila, ko se še bivala v garsonjeri, v strnjenem naselju. Logičen izbor so majhne pasme, 5kg +/-. Vsaj zame.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#327 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 13. september 2011, 14:29

Jaz imam 80 kvadratov.
Na(v) tem živimo 2 človeka, en 40-kilski pes, štirje odrasli mački(od katerih so trije več ali manj zunaj), trije 4-mesečni mačji mladiči in en kastriran odrasel maček začasno v varstvu.
Torej dobrih 7 - natančneje 7.27 kv. m. na živo bitje.
Glede na dohodke mojim živalim ne morem privoščiti vrhunske mačje in pasje hrane.
Ne morem si privoščiti veterinarja vsakič ko kateri od njih kihne.
Ne morem si privoščiti da bi jih dal kastrirat in sterilizirat.
So pa siti, zdravi, ljubljeni in na toplem.

Ampak po kriterijih nekaterih "ljubiteljev in zaščitnikov živali" glede na dohodke sploh ne bi smel imeti nobenega hišnega ljubljenčka.
Med tiste v narekovajih sodijo žal tudi nekatera zavetišča.
Ker mi po njihovih(za moje pojme zblojenih) kriterijih moj materialni standard ne omogoče pravilne in zadostne oskrbe.
Torej sem tudi jaz brezsrčen mučitelj živali.
Mogoče bo kdo rekel da jih imam preveč.
Ampak če mi pride na vrata sosedova breja mačka ker očitno čuti(ali karkoli se že plete po njeni mačji glavi) da bo pri meni bolje zanjo in za mladiče, je ne morem vreči ven.
Kdo bi jo lahko?

In kot je napisala Marsa - nimamo vsi bajt s par sto kvadrati in še par hektarjev zemlje okoli.
Mislim da sem tole že nekje zapisal - visok materialni standard še ni garancija da bo žival pravilno vzgajana, ljubljena in oskrbovana.
Baričevičevi bulmastifi so dober(ali slab?) primer za to.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#328 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 13. september 2011, 16:31

Pes ne rabi kvadrature stanovanja xrolleyesx
Rabi pa gibanje pasmi primerno, vzgojo, ukvarjanje, ljubezen, primerno hrano, veterinarsko oskrbo po potrebi... predvsem pa spoštovanje. Sej po stanovanju nihče ne divja. Ja kam pa bi prišli sicer, ali bi nas izselili iz bloka ali pa najboljše, da imamo kar beton za tla. To so navadni predsodki. Če je pa cele dneve sam na vrtu je pa super krasno... aha :xx!: :vragec: Če je pasma aktivnejša, je treba pač več delat z njimi in naj si take pasme naj nebi omislili ljudje, ki niso aktivni in nimajo dovolj prostega časa.

Mačka tudi ne rabi hektarja površin. Če ne živimo v varnem okolju, kjer bi bila lahko mačka tudi prosto spuščena, je pač notri ali pa jo lastnik na varen način pelje na sprehod, če hoče. Sicer pa prav tako dovolj ukvarjanja z njo, igranja, pa kakšno mačje drevo je zelo dobrodošlo, da nam kavčev in ostalega pohištva ne spremenijo v praskalnike plus ostalo in so zadovoljne.

Domače živali niso divje in niso eksoti. :o|o: So DOMAČE ;)

Čisto vsaka žival, ki pa je prepuščena sama sebi ni srečna, če je to še kakšen mali prostor, kot so razni hlevi (sploh prašičereja je v k.) je pa sploh porazno. Če pa je s svojim človekom pa je lahko srečna tudi na 10ih kvadratih. Itak navadno se nekam počijo in spijo. Evo... En kvadratni meter je dovolj. Če spi na postelji pa še tega ne rabiš x:px x:Dx

BTW: Kastracija ima kar nekaj negativnih učinkov in če lahko kdo zagotovi varnost pred nezaželjenimi brejostmi brez tega posega je čisto lepo odgovoren lastnik domače živali. Če ima pa žival prost izhod je pa praktično obvezna. Sicer pa ni tako draga in tudi veterinarji imajo občasno obdobja s popusti. Pa še nimajo vsi enake cene... Sej se da. Je dražje skrbeti za leglo, kot kastrirat recimo muco. Samo teh stroškov se navadno ne opazi, ker jih je več po malem in so nujni.

So tudi kvalitetnejše hrane na tržišču, ki niso tako drage in splača se tudi kupovati največjo možno pakiranje, pogledat cene tudi na internetu itd... Treba je vedet tudi to, da kvalitetne hrane žival poje MANJ! x:)x

Drugače pa kolikor je meni znano, je odtegnitev veterinarske pomoči v takih primerih, kot je v članku prav tako kaznivo. Je pa pač marsikdaj veliko stvari posledica nevednosti in se velikokrat dolgoročno bolj obnese opozorilo in ozaveščanje. Če se pa zadeva ponavlja pa je druga zadevščina. :sori:

#329 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 13. september 2011, 17:25

Treba je vedet tudi to, da kvalitetne hrane žival poje MANJ! x:)x


Ja, malo morgen... :vio: x:Dx
Povej to mojim mačkom... x:px

Edina "moja" odrasla muca je bila do sedaj trikrat breja, vsakič po tri mladiče.
Zakaj "moja" v narekovajih - je v bistvu sosedova.
Prvič je bila breja tam kjer je doma.
Lani se je že spomladi preselila k meni in ko je bila breja, tik pred porodom, je enostavno prišla na vrata klicat.
Letos se je zgodba ponovila - na enak način.
Sosedi za to vedo, imajo še dve muci, tudi z mladiči.
O sterilizaciji smo se pogovarjali, doslej ostalo le pri pogovorih, jaz si tega žal ne morem privoščiti.

Kar se pa hrane tiče, vem da obstaja tudi kvalitetna in cenovno ugodna hrana.
Moj namen omembe hrane je bil pokazat na odnos nekaterih zavetišč oz. zahteve in pogojevanje s kakšno hrano bo žival hranjena.
Mislim pa tudi da smo o preostrih pogojih za posvojitev živali v nekaterih zavetiščih že pisali.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#330 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 13. september 2011, 17:36

he he... maš gurmane?

Sej jim ni treba dat toliko kot zahteva mačja gospoda :P

#331 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. september 2011, 18:40

Domače živali niso divje in niso eksoti. :o|o: So DOMAČE ;)


:palec:

To spoznanje je meni dokončno pronicnilo v zavest, ko mačka ni koristila (vsaj po moji oceni) bonitet, ki jih nudi bivanje v nizkem nadstrešku. Ni se sprehajala po strehi niti ni opazila, da se strehe drži kamnit zid, ki niti ni bil tako visok. Idealni pogoji za svobodo. V bistvu jo je vse skupaj strašno nerviralo. In ko sem šla zjutraj v službico je na vsak način hotela z mano. Ampak ko sva stopili na dvorišče, je bila zopet vsa iznervirana. In je tako razpoložena vedno brzinsko odpolzela nekam stran. Ko sem se vrnila se je pojavila od nekod in mi brzinsko sledila nazaj na tistih 25 in nekaj kvadratov. In tako nekaj tednov to počneva. Jaz v veri, kako odkriva svojo pravo bit ona pa vedno bolj živčna. Izkazalo se je, da večino svojih popoldnevov preživlja pod kuhinjsko mizo soseda iz pritličja. Vse ostalo je bilo zgleda en sam stres. Ker zdaj ko sva v bloku je vsa spokojna in nasmejana. x:)x

#332 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. september 2011, 18:42

Ni lepšega občutka, ko se ti pes poserje na tepih. Potem pa se gre tam valjati še vaš otrok............
Ja, pa od muce drek tud fajn diši po bajti.

Grem jaz mal na svež zrak, ker grem nekaterim malo v nos. x:o)x


( pa nabijajte svoje minuse, saj s tem marsikaj poveste o sebi)

#333 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. september 2011, 18:44

A če obljubim, da ti ne bom dala minusa, boš ostal tukaj v zatohlih zaprtih malih prostorih? :inocent:

#334 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. september 2011, 18:52

Ja, bi ostal, a je že nekdo povedal z svojim minusom nekaj o sebi.
Grem vseeno ven xDDx

#335 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 13. september 2011, 19:01

Na sprehod za zdrav duh in zdravo telo :) x:Dx x:o)x

#336 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. september 2011, 19:08

Mal se zdirjat in zlajat! x:px x:Dx

#337 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 13. september 2011, 19:12

jaaaaaa... pa za spremembo mjavkat v luno. Jaz kar grem! x8Dx x:px

#338 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2011, 19:53

( pa nabijajte svoje minuse, saj s tem marsikaj poveste o sebi)

Ma ni problema, zlati, jih dobiš, kolikor hočeš. Zakon privlačnosti pač.

Objavljena slika

Strašansko trpi, ne vem če je sploh še živ, ni več zmogel na 40 kvadratov :)

:palec:

Podobne strašanske muke preživlja tudi naša psička.
Possible—but highly unlikely.

#339 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 13. september 2011, 21:41

Psa pelješ ven in če se pokaka v naselju ali na travniku primerno odstraniš x;)x :8):

#340 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 14. september 2011, 08:13

Včasih smo vsi malo v stresu.
Tudi to je del mučenja xrolleyesx

#341 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. september 2011, 08:47

Zlatko, obžalujem, da nimaš izkušnje sobivanja s psom ali mačko :sori:
Obžalujem, da si prikrajšan za vso radost in brezpogojno ljubezen, ki ti jo žival izkazuje, ko se zjutraj zbudiš, samo zato, ker SI. In ker je žival s teboj.
In ko se vrneš iz službe, je žival najbolj srečna samo zato, ker SI. Ti ni treba nič prinest, narest, dat, samo SI.

Tudi stike z ljudmi lažje navezuješ, če imaš npr. psa. Pesjanarji se med sabo prec zastopmo. Mačkonarji glih tko.
Da ne omenjam kako so pupe vse raznežene, ko pelješ psa mimo. x:o)x

S kakci in povzročanjem škode je pa tako; če boš psa redno vozil na sprehod, teh težav ne boš imel. Če imaš mačko, ji boš redno grabljal njen pesek in dosipaval novega. Če boš za psa/mačko vestno skrbel (v vet. , negovalnem in prehrambenem smislu), bo večina težav, ki jih omenjaš, minimalna oz. jih sploh ne bo.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#342 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 14. september 2011, 10:59

Glej Cookie, imel sem psa (zlati prinašalec), kateri je videl verigo samo takrat, ko se ga je peljalo cepiti. Pes je bil vedno svoboden, lahko se je valjal, kjer se je hotel, potepal, kjer mu je kakšna zadišala in verjemi mi, da je užival samo zato, ker si je sam krojil svoje navade in strasti.
Doma ga je vedno čakala hrana in voda, pa tudi bajckanje s strani vsakogar, ki je prišel mimo. Ko sem se preselil dvesto metrov stran, se je pes samovoljno preselil k meni. Žival nikoli ne laže in je tam, kjer jo ima nekdo rad.
Na žalost sem se preselil še enkrat, a zelo daleč, v manjše stanovanje, kjer pes nebi užival tega, kar živi.

Za pse v stanovanjih pa sem podal samo svoje mnenje. Če koga to moti, pa naj bo to njegov problem.

#343 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 14. september 2011, 12:53

Aha... Ti raje vsiljuješ svojo žival drugim, jih izpostavljaš nevarnostim, da ne omenjam varnosti ostalih. :o|o:

Še dobro, da te samo stanovanje moti. xcivx

Zdaj boš pa napisal, moj pes pa ni bil nevaren xrolleyesx

#344 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 14. september 2011, 13:00

http://www.zurnal.or...m-clanek-134347

http://www.zurnal.or...c-clanek-127249

#345 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. september 2011, 13:09

Članki brezplačnika pod kategorijo trači nimajo nobene teže. Gre zgolj za mnenje.
Possible—but highly unlikely.

#346 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 14. september 2011, 13:14

Članki brezplačnika pod kategorijo trači nimajo nobene teže. Gre zgolj za mnenje.



Tudi jaz podajam samo svoje mnenje................

#347 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 14. september 2011, 13:33

baza krvodajalcev obstaja :)

PS: Tea ima tudi svojo Kim noter x:Dx
v stanovanju mislim :vio:

Predvsem se pa nešetka prosto po prešernu... :o|o:

#348 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 15. september 2011, 08:14

aha, če prov razumem golda, mora pes, živeči v stanovanju, obvezno spat v lastnikovi pojstli al kako :inocent:
K moja Pesjanka mora bit pa v svoji košari xcivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#349 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. september 2011, 09:26

v *teh temah* je najboljš bit tih. x:o)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#350 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 15. september 2011, 10:56

x:Dx x:Dx x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0