Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Revma


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
196 komentarjev na to temo

#26 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. april 2005, 17:03

<{POST_SNAPBACK}>Ne me zezat!!!!  :eek:  :eek:  :eek:  as ti 'normaln', al resno misls???  :O:  :O:
-------------

Free, da ni zate tudi revma psihična bolezen :o|o: x:Dx

#27 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. april 2005, 17:58

ne bi vedu. morda res.
kaj pa ti mislis? razen, da nekomu soli manjka?

#28 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. april 2005, 18:46

<{POST_SNAPBACK}>ne bi vedu. morda res.
kaj pa ti mislis? razen, da nekomu soli manjka?

To za eno revmico popolnoma zadošča, vse ostalo je pa še za na vrh x;)x

#29 tigryca

tigryca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 3. april 2005, 18:46

Pozdravljena. Tudi mene občasno dajejo bolečine. Najprej moraš stran od vlage. drugič pa je problem presnova. torej kar poješ moraš "ostanke" izločiti v 12 urah. Torej ce temu ni tako moraš spremeniti prehrano. srup za nas takšne je bel kruh, belo mleko in bela sol. torej nič kar je od moke. Najbolje je presna hrana...Obstaja Knjiga UČINKOVITO DOMAČE ZDRAVLJENJE ARTRITISA. MENI JE ZELO POMAGALO SAJ SEM POPOLNOMA ODPRAVILA BOLEČINE. jessss

#30 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. april 2005, 19:03

<{POST_SNAPBACK}>  V stresnih obdobjih se mi stanje zelo poslabša.


STRES

Ko se znajdeš v brezupni situaciji, začno možgani najhitreje delovati.
Poraba elektrike strmo narašča, tudi generator, srce, je v peti prestavi.
Toda če je v akumulatorju namesto zdrave soli voda, ga nikdar ne napolniš.
Možgani se še pred popolno izpraznitvijo samodejno preklopijo v nižjo prestavo.
Če imaš srečo in še ščepec zdrave soli, bo šlo le za stres in osvežujoč spanec.
Depresija pa je le signal, ki te opozarja kot mobilni telefon: baterija bo vsak čas prazna.

( ZDRAVA SOL )

#31 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 3. april 2005, 19:04

:sori: in kateri je pravi x?x

A jih ni toliko sort kakor je bolnikov? x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#32 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 3. april 2005, 19:28

x;)x da ne omenjamo še psoriatičnega, ki je pravi posladek x:Dx x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#33 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 3. april 2005, 19:33

cigancica: s temo si usekala čisto nasplošno..revma je revmatoidni artritis, revma je ankilozantni spodilitis..revma je marsikaj...Movalis so zdravila proti bolečinam...ena tistih, ki nimajo preveč stranskih učinkov....ena boljših!
Pregled na revmatološki kliniki Petra Držaja ti ne more škoditi..kako se boš zdravila, je pa samo tvoja odločitev.
Pogum!

#34 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 3. april 2005, 19:36

x;)x nekje mora začet :inocent:

malo po malo....pa kaj velikega rata x:Dx x;)x

v pravi smeri pa se še usput kaj izboljša xsuperx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#35 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. april 2005, 19:39

Samo hitro, da simptomi prej ne izginejo, potem pa sploh vedela ne boš, kaj ti je bilo :o|o:

#36 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 3. april 2005, 21:54

:o|o: včasih je boljš, da ne veš...

zih sva kako sorto pozabile naštet x:o)x x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#37 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 3. april 2005, 22:11

...kamor je usmerjena pozornost to raste x:o)x


kdor se ne ukvarja z zdravjem, je prisiljen se ukvarjati z boleznijo x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#38 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. april 2005, 22:12

<{POST_SNAPBACK}>xrolleyesx  Jaz bi vseeno hotela vedet kaj mi je!
enja ima prav, movalis sploh ni zdravilo za revmo, pač pa zgolj protibolečinska tableta.
lia, ja, na tisto vrsto sem pozabila. sama sem predvsem osredotočena na revmatoidni artritis.  x;)x

Kaj ti nisem že povedal, da če je terapija vedno enaka, diagnoza sploh ni pomembna x;)x

#39 kondor

kondor
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 3. april 2005, 22:48

<{POST_SNAPBACK}>Kaj ti nisem že povedal, da če je terapija vedno enaka, diagnoza sploh ni pomembna x;)x


Stane!
Dandanajšnji zdravniki pa nimajo dovolj časa in sredstev, da bi natanko vedeli pri čem so bolniki v primeru revmatoidnih bolezni. Tole zdraviti le na tvoj recept pa je žal premalo. Al pa si že uspešno dal pozdraviti kak tak primer? Ti lahko iz svoje izkušnje povem, da so revamatiki lahko kar težavni bolniki - ponavadi zelo prepričani v svoj prav, hude jeze, nezaupljivi, kronično nezadovoljni, ... Te je najprej treba zdraviti na čustveno-mentalni ravni, da se najprej osvobodijo omejujočih vzorcev mišljenja. Ne gre pa to metat v isi koš z druge sorte bolnikov!

Sprejemati to na tak lahek način pa ne gre, svetujem ti, da se bolj poglobiš v svojo filozofijo zdravljenja z naravno soljo in jo primerjaj z indijsko ali kitajsko tradicionalno medicino. Pol pa boš videl, da sol ni ODLOČUJOČE za ozdravljenje. Bistveno na fizični ravni je očiščenje organizma vseh strupov, pol pa se lahko gremo biodiete. Kako pa zgleda zate čiščenje organizma? Kaj pa če še pacient ni pripravljen na to in ga le tako zanima kako bi se znebo le simptomov? Ozdraveti pa pomeni iti globje od simptomov, a ne? ;) Ne se iti bolj trgovca!

LP!

To temo je popravil/a kondor: 3. april 2005, 22:50


#40 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. april 2005, 23:11

<{POST_SNAPBACK}>Stane!
Dandanajšnji zdravniki pa nimajo dovolj časa in sredstev, da bi natanko vedeli pri čem so bolniki v primeru revmatoidnih bolezni. Tole zdraviti le na tvoj recept pa je žal premalo. Al pa si že uspešno dal pozdraviti kak tak primer? Ti lahko iz svoje izkušnje povem, da so revamatiki lahko kar težavni bolniki - ponavadi zelo prepričani v svoj prav, hude jeze, nezaupljivi, kronično nezadovoljni, ... Te je najprej treba zdraviti na čustveno-mentalni ravni, da se najprej osvobodijo omejujočih vzorcev mišljenja. Ne gre pa to metat v isi koš z druge sorte bolnikov!

Sprejemati to na tak lahek način pa ne gre, svetujem ti, da se bolj poglobiš v svojo filozofijo zdravljenja z naravno soljo in jo primerjaj z indijsko ali kitajsko tradicionalno medicino. Pol pa boš videl, da sol ni ODLOČUJOČE za ozdravljenje. Bistveno na fizični ravni je očiščenje organizma vseh strupov, pol pa se lahko gremo biodiete. Kako pa zgleda zate čiščenje organizma? Kaj pa če še pacient ni pripravljen na to in ga le tako zanima kako bi se znebo le simptomov? Ozdraveti pa pomeni iti globje od simptomov, a ne? ;)  Ne se iti bolj trgovca!

LP!


To, kar ti razlagaš, mora razčistiti vsak sam. Jaz nisem niti zdravnik, niti zdravilec in ne nameravam nikomur pihati na dušo, kakšen siromak da je.
Če pa misliš, da se da s pravljicami odpraviti fizične vzroke, se globoko motiš.
Eno pa je sigurno, bolezni se ne smeš bati, saj je tvoj prijatelj, ne sovražnik.
Svojega trgovca si pa vtakni za klobuk x;)x

#41 kondor

kondor
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 3. april 2005, 23:24

Prav gotovo mora vsak razčistiti s svojimi vzorci, vendar prej ni "pravega" pristopa, ampak le simptomatski.

V tvoji internetni zgodbi pa je precej pravljice xDDx . Tud nekaj dobre o katerih ne pisneš nič!

Bolezen pa ne sprejemam za večnega prijatelja - predolgo hodit z njim je muka in pol. Postane sovražnik! x;)x Potem pa smo tam, kjer ni noben rad.

Na fizični ravni se bolezen pojavi že preden gre nekaj narobe z našimi čustvi, mentalom in duhom. Ampak ti nisi za te sorte, kajne?

Pa kaj čemo ... x:)x

#42 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. april 2005, 23:31

<{POST_SNAPBACK}>
Bolezen pa ne sprejemam za večnega prijatelja - predolgo hodit z njim je muka in pol. Postane sovražnik! x;)x Potem pa smo tam, kjer ni noben rad.

Ne polagaj svojih besed v moja usta, nisem tvoj pacient x:Dx
Večno pa ni nič, tudi bolezen ne, če imaš kaj soli na pravem mestu x;)x

#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 07:19

No, evo! :palec: to je to. tvoja izkusnja! :palec:
a je v knjigi kej opisano glede hrane ki zakisa in hrane ki delje bazicno? verjetno pa je ze sama po sebi hrana ki zakisa izlocena, vsaj v vecini.
------------

Pozdravljena. Tudi mene občasno dajejo bolečine. Najprej moraš stran od vlage. drugič pa je problem presnova. torej kar poješ moraš "ostanke" izločiti v 12 urah. Torej ce temu ni tako moraš spremeniti prehrano. srup za nas takšne je bel kruh, belo mleko in bela sol. torej nič kar je od moke. Najbolje je presna hrana...Obstaja Knjiga  UČINKOVITO DOMAČE ZDRAVLJENJE ARTRITISA. MENI JE ZELO POMAGALO SAJ SEM POPOLNOMA ODPRAVILA BOLEČINE. jessss



#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 07:25

Da, sej men je to logicno!! zakaj:
zato, ker beljakovine tvorijo precej dusicnih katabolitov in oz. precej odpadka, ki ga treba predelat. hkrati se poveca natrij v telesu, zaradi katerga lahko zastaja voda v telesu in drugo. To se lahko zelo enostavno vidi tudi tako, ker se mnogi starejsi izogibajo beljakovin, in tudi ker so pac tezje prebavljive.

Ko pa je prisoten se stres, pa se zgodi, da se v organizmu tvorijo se dodatni strupi, toksini, ki se menda pojavljajo se posebej mocno ob stresu. Takrat menda kurimo tudi nase zaloge rudnin, vitaminov, etc... zato je priporocljiva povecana doza uzivanja le teh.
tko :vio:
-------------

tigryca, pa imaš postavljeno diagnozo artritisa? mislim, da bi tu morali ločevati občasne bolečine v sklepih od pravega RA. Je razlika.

Sama opažam, da mi zelo škodi mleko, sir, skuta ... mlečni izdelki torej. Pa še paprike ne smem. Belega kruha tako ali tako ne jem. Edino sladkor je problem (npr. v čokoladi). Torej, nekaj je res v presnovi, nekaj je pa tudi psiha (free ima prav).  V stresnih obdobjih se mi stanje zelo poslabša.



#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 07:28

Da, tudi dobra sol vsebuje minerale, pomoje pa ni dovolj. seveda odvisno od posameznika. vsekakor je bolje vsaj malo mineralov in elektrolitov kakor 0, morda.
vcasoh je dovolj sele umiritev, uravnotezenje psihicnega stanja!! in ne sol, in ne minerali in ne nevkajsevse... to je nakladanje in prodajanje! :vragec:
res, da dodatki prehrani lahko pomagajo, da ni se huje in da se tudi preventivno deloma zascitimo, ampak psiha in uravnotezenost jina in janga, torej harmoniziranje aure kot celote je pomoje pogoj!
------------

...Če imaš srečo in še ščepec zdrave soli, bo šlo le za stres in osvežujoč spanec.
( ZDRAVA SOL )



#46 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 4. april 2005, 07:32

[quote name='kondor' date='3. Apr 2005 ob 23:25']
<{POST_SNAPBACK}>


Na fizični ravni se bolezen pojavi že preden gre nekaj narobe z našimi čustvi, mentalom in duhom.

Težko verjetno....ampak smo žal narjeni tak da nas šele fizični znaki premaknejo. Ko se začne bolezen kazat fizično je že pozno....na kake druge znake pa ne znamo bit tok pozorni, to je pa naš tempo življenja, k nas vedno neki skrbi, gnar pa šiht pa to in ono, ne znamo pa več sami sebe poslušat, dokler nas neki ne začne bolet...
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2005, 08:14

<{POST_SNAPBACK}>
vcasoh je dovolj sele umiritev, uravnotezenje psihicnega stanja!! in ne sol, in ne minerali in ne nevkajsevse... to je nakladanje in prodajanje!  :vragec:

No, da je nakladanja in prodajanja in ne vem kaj še vsega na tone, se s tabo popolnoma strinjam x;)x
Ta branža je najpropulzivnejša in dobičkonosna x:Dx
Free, kar pa zadeva soli, te praksa popolnoma demantira :sori:

#48 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 08:52

kar se tice karme,kondor....tega kar pises-jeza,opravljanje,kritiziranje....najraje ne bi niti komentirala.ne obsojam nikogar,kdor me pozna dobro ve.....za moje zivljenjske izkusnje in ljudi ,ki so prisotni,ki jih je ves svet zavrgel.....cigancica pa objela.
itak sama zase vem,ni mi treba razlagat.....sam povem,da tega pri meni ni.

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx a veš da si prav faca ciganččica,če si boš res želela bo to tudi dobila....

glej jst poznam take in drugačne....enim nč ne pomaga drugim pa vse....

poznam take ki so močno gibalno in bolečinsko obremenjeni...poznam pa take ki so si celo skrivenčene prste zravnali....
V tujini se dobi CONDROSULF po dvomesečni terapiji so se bolnici krepko čez 60 let zravnali prsti...

ahja , koprive pa morš pit pa jest...ne se mazohistično valjat po njih.... x:o)x
sori,teta me je terala v koprive,sej nisem usekana da bi sla sama x:Dx
ona se je ukvarjala z zelisci in rekla da je to bolj ucinkovito kot ce bi jih konzumirala......ne vem   xrolleyesx
tista da absorbiraš dovolj vitaminov je pa lovska...vsak to misli...ampak ni dovolj da ga poješ morajo tudi prit do vsake tvoje celice....pa še kaj drugega tud,,,,
x^x pa kaj je že enkrat pomlad imela v podpisu
KAJ BI VAM GOVORILA, SEJ TAKO NIČ NE ZALEŽE xcivx

kar se tice vitaminov...mi manjka najbolj Ca.kot otrok sem zaradi tega jedla zid,hise po izoli x:Dx ampak res......zdaj pa jih konzumiram v obliki sumecih tablet,ker se pac izogibam piti mleko.

<{POST_SNAPBACK}>No, das vegi se mi je kr zdel... kaj pa ti mislis da je vzrok za bolezen?  :inocent:
------------

nisem vegi,vegiji ne jedo rib.....

<{POST_SNAPBACK}>kokr si jst mislm, bi morda kake kopeli pomagale???  :inocent:  :inocent:  rastlinske, japonske, kitajske, indijske, ipd.... kaj misls???  :inocent:  :inocent:  :inocent:
.......n e z n o .......... toplo, milo, telescku  :inocent:  ga pregreje, kaka savna al kej??  :inocent:
sicer pa, bi jst verjetn tut probu tko k omenja Lia!  :palec:
----------------

sem ze na prvi strani pisala,da mi kopeli zelo pomagajo...in to zato,ker se mi misice popolnoma sprostijo....pa tudi mozgani in dusa x:Ix

<{POST_SNAPBACK}>cigancica: s temo si usekala čisto nasplošno..revma je revmatoidni artritis, revma je ankilozantni spodilitis..revma je marsikaj...Movalis so zdravila proti bolečinam...ena tistih, ki nimajo preveč stranskih učinkov....ena boljših!
Pregled na revmatološki kliniki Petra Držaja ti ne more škoditi..kako se boš zdravila, je pa samo tvoja odločitev.
Pogum!

enja,ne vem zate,name je movalis reagiral kot droga.morda zato,ker v nisem vajena tablet......nisem jih konzumirala niti kot otrok,niti zdaj.....
kje pa je ta klinika petra drzaja in kaksna klinika je to?

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#49 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 08:58

petar papuga....hvala kondor,bom mal precekirala o tem gospodu in nj.medicini.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#50 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 09:55

ja,tudi o apiterapiji sem razmisljala.....cebelji pik.
sam zdej se ne spomnim ,kako zhe gre to....
baje ,da nekateri potrebujejo bazicno snov ,nekateri pa kislo....glede na to potem lahko izbiras;pik cebele ali pik ose.....ne vem vec katera je kaj in niti kaj jaz rabim.se pa spomnim da mi je pred leti,v najhujsem obdobju,ko so me noge hudo bolele,zlezla ena osa v hlacnico in me picila 2x v koleno in enkrat pod koleno....po tistem nekaj casa nisem imela bolecin in pocutila sem se boljse.....

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0