Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Revma


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
196 komentarjev na to temo

#51 kondor

kondor
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 4. april 2005, 10:25

Todika in Vrba!

Tisti stavek, bi moral takole napisati:
"Na fizični ravni se bolezen pojavi potem ko je nekaj narobe z našimi čustvi, mentalom in duhom."

Ravno obratni smisel bi moral dati! Kaj čem, le kaj se mi je bilo treba spuščati v brezplodno razpravo ob polnoči.

Kaj pa ta trditev v resnici pomen? Bi to koga interesiralo?

Ciganica! Saj res, da si do drugih zelo prijazna in ljubezniva - kaj pa do sebe? Se imaš toliko rada kot imaš druge. Če bi to bilo res, potem ne bi na tem forumu tarnala o revmi. Bolezen pa itak nisi sprejela in je ne želiš niti prepoznati. Sem preoster! Pol pa dobiš take odgovore, pa recepte kot ti trenutno pašejo od ljudi, ki so trenutno na tej valovni dolžini. Sama se lahko pozdraviš, zato ti ne treba tekati sem in tja.

Pusti te šumeče tablete s Ca - itak ni nobenih koristi od njih, lahko jih poješ 1 kg pa bo jih telo absorbiralo manj kot iz ene kile domačega sezonskega sadja. V trgovinah in lekarnah pa ne išči ozdravljenja - ta je bolj v čisti naravi skozi čisto vodo, zrak in hrano. Telo pa se bo samo povrnilo tja, če si to res v sebi želiš!
Ljudje si zelo napačno razlagajo, da nam nekatere snovi v telesu ZELO manjkajo, pol pa je tu bolezen. V večini primerov bolezni pa ni tako, še posebej pri revmi ne, ampak ravno obratno. Telo je PREOBREMENJENO z nepotrebnimi snovmi. Za večino ljudi je pa opraviti dvodnevni post prava šala - v krvi in jetrih je pravi rezervoar beljakovin in mineralov iz katere se dovaja v celice telesa kar lepo število dni. Za mene ni bil noben problem par dni trdo delati in živeti od vode in le nekaj sadežev na dan. Pa nisem skup padu, še bolj živ sem bil, ker sem bil razbremenjen od znotraj. A če pa nekdo misli, da mu tako nekaj manjka, da mora vsake 2-3 ure nesti v usta nekaj slastnega in okrepljujočega, potli je to samo notranji stah, pretirana skrb ali pa nezaupanje v sebe.

Bodi dovolj! Ne mislim te učiti naravnega instinkta! Tega najdeš ko si upaš prisluhniti sebi, sprejeti to kar imaš! Pol pa pojdi po znanje za ozdravljenje!

LP!

#52 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 4. april 2005, 10:31

[quote name='kondor' date='4. Apr 2005 ob 10:26']
<{POST_SNAPBACK}>Todika in Vrba!

Tisti stavek, bi moral takole napisati:
"Na fizični ravni se bolezen pojavi potem ko je nekaj narobe z našimi čustvi, mentalom in duhom."

No kondor de se pa že bolj razumemo.... :palec:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#53 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 10:42

<{POST_SNAPBACK}>Todika in Vrba!

Tisti stavek, bi moral takole napisati:
"Na fizični ravni se bolezen pojavi potem ko je nekaj narobe z našimi čustvi, mentalom in duhom."

Ravno obratni smisel bi moral dati! Kaj čem, le kaj se mi je bilo treba spuščati v brezplodno razpravo ob polnoči.

Kaj pa ta trditev v resnici pomen? Bi to koga interesiralo?

Ciganica! Saj res, da si do drugih zelo prijazna in ljubezniva - kaj pa do sebe? Se imaš toliko rada kot imaš druge. Če bi to bilo res, potem ne bi na tem forumu tarnala o revmi. Bolezen pa itak nisi sprejela in je ne želiš niti prepoznati. Sem preoster! Pol pa dobiš take odgovore, pa recepte kot ti trenutno pašejo od ljudi, ki so trenutno na tej valovni dolžini. Sama se lahko pozdraviš, zato ti ne treba tekati sem in tja.

Pusti te šumeče tablete s Ca - itak ni nobenih koristi od njih, lahko jih poješ 1 kg pa bo jih telo absorbiralo manj kot iz ene kile domačega sezonskega sadja. V trgovinah in lekarnah pa ne išči ozdravljenja - ta je bolj v čisti naravi skozi čisto vodo, zrak in hrano. Telo pa se bo samo povrnilo tja, če si to res v sebi želiš!
Ljudje si zelo napačno razlagajo, da nam nekatere snovi v telesu ZELO manjkajo, pol pa je tu bolezen. V večini primerov bolezni pa ni tako, še posebej pri revmi ne, ampak ravno obratno. Telo je PREOBREMENJENO z nepotrebnimi snovmi. Za večino ljudi je pa opraviti dvodnevni post prava šala - v krvi in jetrih je pravi rezervoar beljakovin in mineralov iz katere se dovaja v celice telesa kar lepo število dni. Za mene ni bil noben problem par dni trdo delati in živeti od vode in le nekaj sadežev na dan. Pa nisem skup padu, še bolj živ sem bil, ker sem bil razbremenjen od znotraj. A če pa nekdo misli, da mu tako nekaj manjka, da mora vsake 2-3 ure nesti v usta nekaj slastnega in okrepljujočega, potli je to samo notranji stah, pretirana skrb ali pa nezaupanje v sebe.

Bodi dovolj! Ne mislim te učiti naravnega instinkta! Tega najdeš ko si upaš prisluhniti sebi, sprejeti to kar imaš! Pol pa pojdi po znanje za ozdravljenje!

LP!

sej....kaj naj ti recem,ne bom ti razlagala o ljubezni do sebe....zhe vem kaj imam reseno in kaj ne.ljubezen do sebe,brez skrbi,je na prvem mestu.
kar se tice te teme-ne jamram,ampak hocem vedeti vec o tem.
sem zhe na zacetku napisala,da je mojih bolecin zmeraj manj.che samo pomislim kaksne bolecine sem imela pred petimi leti,lahko zdaj recem ,da jih sploh nimam....
in ce sprasujem vas o revmi se mi zdi popolnoma v redu,ker se o tem da debatirati in izmenjavati mnenja,a ne?
moje zdravje gre na boljse in s tem moje pocutje.
in forum je dober tudi zato,ker si temo lahko ogleda vsak ,ki ga to zanima ....
in ves,ce ne bi imela ljubezni do sebe ,je ne bi imela niti do drugih.....
in ne tekam sem in tja.in ce sprasujem za nasvete,izkusnje,to se ne pomeni da jim bom sledila.....
ti pac imas mnenje,da se ne maram,da se se zgubljam,kot kura in da iscem in tavam ,da bi nasla resitev bolecin......pa si se malo zmotil oz.to je samo tvoje mnenje,tvoja resnica.in jo spostujem.
moja resnica je drugacna in niti malo podobna tvoji.rada se imam,rada zivim,polna sem entuziazma,motivacije,volje do zivljenja.in ne tavam,tocno vem kaj hocem .
rada pa raziskujem in primerjam razlicne teorije....tako kot ti ,sicer pa ti tudi,zakaj bi ce ne bral kitajsko medicino in jo primerjal z naso x;)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#54 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 10:53

kondor,lahko bi mi pa povedal za Ca,od kod naj ga jemljem.....res ne vem.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#55 kondor

kondor
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 4. april 2005, 11:15

sem zhe na zacetku napisala,da je mojih bolecin zmeraj manj.che samo pomislim kaksne bolecine sem imela pred petimi leti,lahko zdaj recem ,da jih sploh nimam....


Aha, torej ni več panike, ampak izginilo ni ... Pol pa eksperimentiraj in odkrij še modrost zdravja! Bo šlo! xDDx
Jaz stavim na čisto hrano dopoldne - takrat jem samo sadje, morda še kakšen sveže iztisnjen sok, pol pa normalno kosilo in lahka večerja. A ja - pa tudi vegeterijanec sem! Kava, cigarete, vse sorte poživil - niti blizu ne. :o|o: :xx!:

moja resnica je drugacna in niti malo podobna tvoji.rada se imam,rada zivim,polna sem entuziazma,motivacije,volje do zivljenja in ne tavam,tocno vem kaj hocem .


Sorry nisem hotel prizadeti tvojih občutkov do sebe. Eh, včasih sem kot slon v trgovini s nežnim procelanom. Zdaj pa se dobo od gori nazaj, kljub dobremu namenu. :o|o:
Ti se ne obremenjuj s tem, kar tako naprej! xsrcx

rada pa raziskujem in primerjam razlicne teorije....tako kot ti ,sicer pa ti tudi,zakaj bi ce ne bral kitajsko medicino in jo primerjal z naso icon_smile_wink.gif


Enako, deklica! Za neke je to lahko izziv, ampak če nimaš kaj posebnega izhoda ven, pol je pa življenska naloga. Zase vem, da se moram premakniti dalje od te hrane, boljšega čutenja, pozitivne naravnanosti k lastnem Jazu. x;)x

#56 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 11:20

kondor,prav nic me nisi prizadel,ne mores me x;)x ,se prevec cenim (kupujem lorealove izdelke-he he-zezam)
in raziskujem naprej........in charam svoje xwizardx
x:Dx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#57 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2005, 11:28

<{POST_SNAPBACK}>
Jaz stavim na čisto hrano dopoldne - takrat jem samo sadje, morda še kakšen sveže iztisnjen sok, pol pa normalno kosilo in lahka večerja. A ja - pa tudi vegeterijanec sem! Kava, cigarete, vse sorte poživil - niti blizu ne.  :o|o:  :xx!:

Gleg ga, kaj pa misliš, da s svojim načinom prehrane in odpovedovanjem posvetnih užitkov delaš drugega, kot najbolj radikalno biodieto.
Uskljajuješ kalorije, torej Sonce, z elektroliti, Zemljo, v svojem organizmu. x;)x

#58 kondor

kondor
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 4. april 2005, 11:49

kondor,lahko bi mi pa povedal za Ca,od kod naj ga jemljem.....res ne vem.

Kalcij se lahko normalno obsorbira le iz sadja (fige, tudi suhe), zelenjave (brokoli, blitva, fižol, soja, čičerka). Dober vir so pa še mandlji, poskusi mandljevo mleko.
Tisti kalcij iz šumemečih tablet, čimprej stran s tem. Ta samo plava v krvi in se nabira v stenah krvnih žil, da te enkrat kap. :V:
Največje oljajšanje zate bi bilo izvesti dvodnevni post, bi se vsaj notranje razbremenila. Al si se kdaj postila le s sokovi? Bi kaj več rada vedela o tem? Katere soke? x:)x

Bok, stane! Da, radikalna biodieta! x:Dx Ostalo sem že vse "preigral", to zdaj je moja normala.

LP!

#59 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2005, 11:52

<{POST_SNAPBACK}>

Bok, stane! Da, radikalna biodieta! x:Dx  Ostalo sem že vse "preigral", to zdaj je moja normala.

LP!

Ker nisi 100% presnojedec, pazi, da si ne zaigraš vseh elektrolitov, če slučajno ne uporabljaš nobene soli x;)x

#60 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 12:00

<{POST_SNAPBACK}>Kalcij se lahko normalno obsorbira le iz sadja (fige, tudi suhe), zelenjave (brokoli, blitva, fižol, soja, čičerka). Dober vir so pa še mandlji, poskusi mandljevo mleko.
Tisti kalcij iz šumemečih tablet, čimprej stran s tem. Ta samo plava v krvi in se nabira v stenah krvnih žil, da te enkrat kap. :V:
Največje oljajšanje zate bi bilo izvesti dvodnevni post, bi se vsaj notranje razbremenila. Al si se kdaj postila le s sokovi? Bi kaj več rada vedela o tem? Katere soke?  x:)x

Bok, stane! Da, radikalna biodieta! x:Dx  Ostalo sem že vse "preigral", to zdaj je moja normala.

LP!

strocnic se izogibam,ker me napenjajo....mandlje jem vsake tolk....
....sumece tablete-3 na mesec.....
kar se posta tice,ga imam ob vsaki luni...pa she trenutno sem zhe pet dni na zelenjavni zhupi ,sadju in zelenjavi.....in she pet dni bom.ponavadi 1x na dva meseca udarim to preciscevalno kuro za 10dni+vse stiri lune v mesecu.
tudi pri sadju in zelenjavi se drzim svoje teorije-jem kar mi pase,kar telo sprejema.torej jem skoraj vse od sadja,razen pomarance so zelo redko na mojem jedilniku,ker mi ne pasejo ...niti grenivke...
najraje imam cesnje,grozgje,slive breskve,kivi,.....
od zelenjave najraje-spinaca(obozujem jo),zelje,paradiznik,paprika(bolj malo),
zelena solata,kalchki.....ne maram pa ohrovta,redkvic...
naslednji mesec nameravam narediti 30 dnevni post s sadnimi in zelenjavnimi dzusi

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#61 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2005, 12:04

<{POST_SNAPBACK}>strocnic se izogibam,ker me napenjajo....mandlje jem vsake tolk....
....sumece tablete-3 na mesec.....
kar se posta tice,ga imam ob vsaki luni...pa she trenutno sem zhe pet dni na zelenjavni zhupi ,sadju in zelenjavi.....in she pet dni bom.ponavadi 1x na dva meseca udarim to preciscevalno kuro za 10dni+vse stiri lune v mesecu.
tudi pri sadju in zelenjavi se drzim svoje teorije-jem kar mi pase,kar telo sprejema.torej jem skoraj vse od sadja,razen pomarance so zelo redko na mojem jedilniku,ker mi ne pasejo ...niti grenivke...
najraje imam cesnje,grozgje,slive breskve,kivi,.....
od zelenjave najraje-spinaca(obozujem jo),zelje,paradiznik,paprika(bolj malo),
zelena solata,kalchki.....ne maram pa ohrovta,redkvic...
naslednji mesec nameravam narediti 30 dnevni post s sadnimi in zelenjavnimi dzusi

Nič se ne boj, kalcij se ti je pričel resorbirati od povsod, tudi iz zdrave soli x;)x

#62 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 12:09

<{POST_SNAPBACK}>Nič se ne boj, kalcij se ti je pričel resorbirati od povsod, tudi iz zdrave soli x;)x

aja,sori,cist pozabila omenit sol. x;)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#63 kondor

kondor
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 4. april 2005, 12:15

Zanimivo, s tem postom pa si povedla vse zaradi česar se ti je postopoma izboljšalo zdravje. Tudi pogosti posti, ni slabo - ti proti revmi že uporabljaš naravni instinkt!

Torej gremo dalje! Post je sicer samo prva stopnja čiščenja organizma. Sicer pa že najbrž veš, da imajo revmatične bolezni svoj izvor v kvaliteti krvi. Torej je druga stopnja čiščenja organizma ravno v čiščenju jeter. Jetra so filter in akumulator za substance, ki potli plavajo v krvni plazmi. Sam sem si že enkrat, letos dal čistiti jetra, pol pa sem čutil alo več vitalnosti. Skratka vse lažje sem se čutil v telesu. No ta postopek mislim še ponoviti.

Tvoja izbira sadja in zelenjave je res zdrava - bolj kot moja! x;)x Ni čudno, da tu na Štajerski capljamo za vami Primorci glede zdrave hrane. Komaj čakam na sveže, sočne fige na vikendu v Istri.

LP!

#64 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2005, 12:18

<{POST_SNAPBACK}>Zanimivo, s tem postom pa si povedla vse zaradi česar se ti je postopoma izboljšalo zdravje. Tudi pogosti posti, ni slabo - ti proti revmi že uporabljaš naravni instinkt!

Torej gremo dalje! Post je sicer samo prva stopnja čiščenja organizma. Sicer pa že najbrž veš, da imajo revmatične bolezni svoj izvor v kvaliteti krvi. Torej je druga stopnja čiščenja organizma ravno v čiščenju jeter. Jetra so filter in akumulator za substance, ki potli plavajo v krvni plazmi. Sam sem si že enkrat, letos dal čistiti jetra, pol pa sem čutil alo več vitalnosti. Skratka vse lažje sem se čutil v telesu. No ta postopek mislim še ponoviti.

Tvoja izbira sadja in zelenjave je res zdrava - bolj kot moja! x;)x  Ni čudno, da tu na Štajerski capljamo za vami Primorci glede zdrave hrane. Komaj čakam na sveže, sočne fige na vikendu v Istri.

LP!

Ne govori, vsako sadje je dobro, tudi koroško, ne le štajersko in primorsko. x;)x
Od kod si pa, Štajerc, v soboto imam predavanje v Mariboru :8):

#65 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2005, 12:20

<{POST_SNAPBACK}>aja,sori,cist pozabila omenit sol. x;)x

Pusti sol, pH mora biti pravi povsod x:Dx

#66 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 12:26

quote=kondor,4. Apr 2005 ob 12:16]
[snapback]409809[/snapback]Zanimivo, s tem postom pa si povedla vse zaradi česar se ti je postopoma izboljšalo zdravje. Tudi pogosti posti, ni slabo - ti proti revmi že uporabljaš naravni instinkt
jp,posti.in to zhe nekaj let.naravni instinkt poudarjam.
sam zgleda da posti pomagajo do ene stopnje.....ne pa chist dokoncne
Torej gremo dalje! Post je sicer samo prva stopnja čiščenja organizma. Sicer pa že najbrž veš, da imajo revmatične bolezni svoj izvor v kvaliteti krvi. Torej je druga stopnja čiščenja organizma ravno v čiščenju jeter. Jetra so filter in akumulator za substance, ki potli plavajo v krvni plazmi. Sam sem si že enkrat, letos dal čistiti jetra, pol pa sem čutil alo več vitalnosti. Skratka vse lažje sem se čutil v telesu. No ta postopek mislim še ponoviti]
baje ,da je moja kri superca.....in celo sem prebrala knjigo ,v kateri pise kako naj bi se prehranjevale posamezne krvne grupe.in npr.vse kar tam pise ,da naj ne bi jedla,tudi ne jem.pa ne zaradi knjige ,ampak od rojstva,telo zhe ve kaj potrebuje...
Tvoja izbira sadja in zelenjave je res zdrava - bolj kot moja! x;)x  Ni čudno, da tu na Štajerski capljamo za vami Primorci glede zdrave hrane. Komaj čakam na sveže, sočne fige na vikendu v Istri.

LP![/quote]

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#67 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 4. april 2005, 13:01

x:Dx x:o)x dokončna stopnja so zaključna dela v zdravstvu, zato smo pa še premladi ne x:o)x x:Dx x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#68 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. april 2005, 13:05

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  x:o)x dokončna stopnja so zaključna dela v zdravstvu, zato smo pa še premladi ne x:o)x  x:Dx  x;)x

jp,pa narobe sem se izrazila-pardon.nisem mislila dokoncna,ampak ,da pac ni glih,da ni vec bolecin

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#69 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 13:37

Kwa me?? :inocent:

no, sej, ce se strinjas zakwa pa pol drgac delas?? oz. kako potem lahko trdis da bo enmu cloveku sol pomagala za doloceno zdravstveno tezavo?? to mi pa res ni jasno zdej?? :vragec: :inocent:
no, sej konc koncev je to itak tvoja stvar, kaj ti pravis, trdis, govoris, menis, etc... tko da x:Dx x;)x
----------------

No, da je nakladanja in prodajanja in ne vem kaj še vsega na tone, se s tabo popolnoma strinjam  x;)x
Ta branža je najpropulzivnejša in dobičkonosna x:Dx
Free, kar pa zadeva soli, te praksa popolnoma demantira :sori:



#70 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 13:42

ma sumeche tablete so menda cist v ..... :o|o: vsaj pravjo tko velik ljudi.
Sploh pa ni pomembno koliko vitaminov zauzijes, temvec koliko se jih bo dejansko absorbiralo v celice!!
kaj pa ce bi poiskala se kako alternativo teh sumecih tablet, al si s temi k jih mas zadovoljna? Sicer pa se strinjam z kondorjem, ki pravi, da lahko morda vec dobis iz kakega sadja in zelenjave, ceprav je preveckrat tudi to izropano; vsebuje pa vsaj se nekako naravne minerale. verjetno predvsem zelenjave.
spljoh pa se men zdi da pr tem ni problem v kakem pomanjkanju kaksne prehrane?? :inocent: ne vem no, ker et ne poznam. ampak, ce ti pasejo kopeli, pomeje lahk preblizn ves kako kopel deluje na organizem, telo, energijsko telo in kaj mu pocne!!? na kateri ravni, etc... kaj misls?? :inocent: mogoce pa ti je to pot da zves kje je problem in zakaj je?? :inocent:
--------------

kar se tice karme,kondor....tega kar pises-jeza,opravljanje,kritiziranje....najraje ne bi niti komentirala.ne obsojam nikogar,kdor me pozna dobro ve.....za moje zivljenjske izkusnje in ljudi ,ki so prisotni,ki jih je ves svet zavrgel.....cigancica pa objela.
itak sama zase vem,ni mi treba razlagat.....sam povem,da tega pri meni ni.
kar se tice vitaminov...mi manjka najbolj Ca.kot otrok sem zaradi tega jedla zid,hise po izoli x:Dx ampak res......zdaj pa jih konzumiram v obliki sumecih tablet,ker se pac izogibam piti mleko.
nisem vegi,vegiji ne jedo rib.....
sem ze na prvi strani pisala,da mi kopeli zelo pomagajo...in to zato,ker se mi misice popolnoma sprostijo....pa tudi mozgani in dusa x:Ix
enja,ne vem zate,name je movalis reagiral kot droga.morda zato,ker v nisem vajena tablet......nisem jih konzumirala niti kot otrok,niti zdaj.....
kje pa je ta klinika petra drzaja in kaksna klinika je to?



#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 13:45

nekateri clanki iz teme:
acidoza - zakisanost
-----------

petar papuga....hvala kondor,bom mal precekirala o tem gospodu in nj.medicini.



#72 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 13:57

Mozno. ne trdim drugace; citiram pa zdravnika ki je desetletja prezivel z preucevanjem njegovih bolnikov in ljudi po svet /citat iz knjizice Superzivila - Dr. Ron Meyers/:
"Na celicni ravni vecina prebivalstva sodobnega sveta dobesedno strada!"
:o|o:
To kar je tebi samoumevno, morda drugim ni! in seveda obratno enako x:Ix :vio:
Jst sm se vedno mnenja za nacin: NAJPREJ NAHRANI in POTEM OCISTI!!
moje mnenje pac x:)x
tudi sam sesicer strinjam, da je vecina bolezni psihicnega izvora (predvsem stresa), potem zaradi neprevilnega delovanja crevesja in neprimerne crevesne flore in nato vpliv okolice (savanja, prehrana, etc... ); sele nato vse drugo, kot je ) pitje tekocine, uzivanje prahrane, ki povzroca kislost telesa, premalo antioksidantov, ki s katerimi se zascitimo pred zgoraj nastetimi vplivi, tudi preventivno, pomanjkanje rudnin, esencialnih mascob, vitaminov in beljakovin zaradi neuravnotezene prehrane, za katero je vec vzrokov: slaba semena, neprimerna prst, neprimerna pridelava, neprimerno skladiscenje ali zmrzovanje, neprimerno uzivanje, kombiniranje, ter neprimerna izbira zivil, etc...). sam komu se da z vsem tem ukvarjat ane? x;)x raj kr sopat vase vse zivo ali pa pac sprejet tisto kar prebermo v prvem cajtngu x;)x
x:Dx no, sej pravzaprav sploh ni smesn, ceprou se lahk tut temu smejimo. le da tisti, k ije bolan, mu ponavadi ne ge lih na smeh :o|o:
-----------

....Za večino ljudi je pa opraviti dvodnevni post prava šala - v krvi in jetrih je pravi rezervoar beljakovin in mineralov iz katere se dovaja v celice telesa kar lepo število dni. Za mene ni bil noben problem par dni trdo delati in živeti od vode in le nekaj sadežev na dan. Pa nisem skup padu, še bolj živ sem bil, ker sem bil razbremenjen od znotraj. A če pa nekdo misli, da mu tako nekaj manjka, da mora vsake 2-3 ure nesti v usta nekaj slastnega in okrepljujočega, potli je to samo notranji stah, pretirana skrb ali pa nezaupanje v sebe.

Bodi dovolj! Ne mislim te učiti naravnega instinkta! Tega najdeš ko si upaš prisluhniti sebi, sprejeti to kar imaš! Pol pa pojdi po znanje za ozdravljenje!

LP!



#73 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 14:11

Poznam eno firmo (s kitajskimi proizvodi), ki ima menda odlicen kalcij. sicer drag, toda menda kvaliteten.
le tega se probavamo. ko ga sprobamo, te obvestim.
vprasam pa se 1 frendico, k bo zih vedla vec o tem, kje kupiti kvalitetnega! tut obvestim!
evo pisu!

sicer pa da se mal svojo firmo poudarim, ki sicer kalcija kot takega (posamezno) ne prodaja kot produkt. Zato pa FHES poveca absorbcijo zivil tudi do 300x.
Torej je potemtakem tudi izkoristek vecina dodatkov prehrani lahko do 300 x boljsi x;)x (tudi soli sstane)! x:Dx x;)x
no vec o tem je na forumu goh slovenija 8glej satelitke), ce te zanima spljoh.
-----------

kondor,lahko bi mi pa povedal za Ca,od kod naj ga jemljem.....res ne vem.



#74 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2005, 14:33

kalcki so pomoje zlo cool!! :palec: sploh alfa alfa, ki majo mega ....
stocnice pa jaz zmiksam v mesalniku za juice in pride vn kasa, ki je lazje prebavljiva, pa se kuhat jo ni treba dolg.

3o dnevni!!! :O: :O:
ja no, upam, ta ti slo dobr in da ozdravis!! :palec:
ce cs, pa pis tut kej tvojih izkusenj v temo POST!!! :vio:

--------------

strocnic se izogibam,ker me napenjajo.......
zelena solata,kalchki.....ne maram pa ohrovta,redkvic...
naslednji mesec nameravam narediti 30 dnevni post s sadnimi in zelenjavnimi dzusi



#75 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2005, 14:42

<{POST_SNAPBACK}>
Torej je potemtakem tudi izkoristek vecina dodatkov prehrani lahko do 300 x boljsi  x;)x  (tudi soli sstane)!  x:Dx  x;)x

Pa lufta x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0