Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Norice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
6 komentarjev na to temo

#1 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 1. april 2005, 14:45

Mene pa zanima tole. Pri hčerki sem pred kakimi 2 dnevi opazila mehurčkaste izpuščaje, najprej enega. Včeraj jih je bilo že 5, tako da smo se odločili, da jo danes peljemo k zdravniku. Tam pa da vam povem ŠOK :eek: . Sestra naju je peljala najprej v posebno sobo, da nebi še koga okužila. Naposled pride zdravnica in vpraša, če ima vročino, kje ima izpuščaje... Njena diagnoza je NORICE ali po domače "vodene koze". In predlaga: " Če bo imela vročino, ji dajte sirup (ki ga imam še od prej doma), če jo bodo mehurčki srbeli, pa ji dajte Zyrtec (proti alergijam), lahko jo tuširate. Mehurčki se bodo pojavljali še kake 4 dni, ko se ne bodo pojavljali več novi, je 5 dni še kužna (lahko prenaša bolezen naprej), potem pa gre lahko ven." HALOOOOOO! Maža, ki se ponavadi dobi, je rekla da ni potrebna, ker je pikice nič ne srbijo. Jaz pa se sprašujem, ali morda s tem ko pikice namažeš, pripomoreš k temu, da se le te hitreje posušijo in pa da se ne širijo še naprej po telesu?
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#2 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 1. april 2005, 15:08

:eek:

x^x poznamo to ja...ni zdravila....to je virusna bolezen, ki povzroča tudi Herpes zoster ali pasovec.....

norice so najmilejša oblika...čeprav znajo bit prav pasje, predvsem če se pojavijo na sluznici ust, spolovil....glede na to da jih imata samo pet...bi ti rekla samo brez panike.....

velik smeha komedij in risank, pa čimmanj pikice dotikat, ....najbolj pomaga jabolčni kis pa v bano z otrokom.....drugače pa vse kar dviga imunski sistem....
c vitamin, živa voda etc.


Držta se...mlajši kot je otrok manj huda oblika je...s starostjo komplikacije naraščajo x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#3 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 1. april 2005, 15:23

Hvala za odrovor. Zdaj jih ima že blizu 25, pa po moje jih bo še kaj več v prihodnjih dneh. Kaj si mislila to v zvezi s kisom? Kako se uporablja? w:Iw
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#4 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 1. april 2005, 15:43

Najbolj da liter al pa dva naliješ v banjo...pa dekletce not namočiš....suši in razkuži kis boljš kot una bela žavba....

Smo sprobal...deluje k mina....pa še manj potem srbi....

Pa pesin sok ji probaj uturit, c vitamina , b- kompleksa, cinka...ma nartabol da kupiš tist kindervital v lekarni- uno dozo ....da bosta bolje prestale...najhuje je srbenje, skelenje, pa brazgotince, ki ostanejo....


Pa čimveč smeha zrihtaj, najbolj v videoteko po smešnice.... x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#5 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 1. april 2005, 19:46

Lia, Vrba Hvala za napotke! x:)x

Uno s kisom smo že sprobal, pa smo ga dali verjetno premalo noter, ker še vedno stoka, da jo srbi. xrolleyesx Je pa tud res, da se velikokrat spakuje in si zmišljuje, samo da se malo bolj crklja.

Bo že prežvela, tud mi smo, a ne? xDDx

Hvala za nasvete, če ima še kdo kakšnega kar na plano z njim. x?x
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#6 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 24. april 2005, 11:38

Sam bi dejal slednje o noricah.

1. Otroku je potrebno mazati vsak izpuščajček posebej..., nikakor vse povprek, ker jih s tem samo selimo in jih je vedno več in več. Pri mojih otrokih je pomagalo mazilo, ki se ga dobi v lekarni... res pa, je da to mazilo samo malce omili simptome, ne zdravi in tudi srbenja ne odpravi povsem. Sam sem mazal mazolčke hčerkam z vatrianimi palčkami - ena palčka za 3 izpuščaje, nato pa v smeti...


2. Otroci ne smejo ven, preden se POVSEM NE POZDRAVIJO, ker se lahko pojavi obilo komplikacij (glej točko 3).

3. In slednje ... obstaja možnost, da se bolezen ponovno prenese na odraslega, ki jo je enkrat že prebolel (verjetno virus v 20 letih dovolj mutira). Odrasli jo začutijo kot rahlo vročino, utrujenost, težke noge, roke... IN TAKRAT JE TREBA V POSTELJO, OSTATI TAM IN PREBOLETI...
Govorim zato, ker je po mnenju mojega revmatologa pri meni ravno virus noric povzročil revmatični artritis (količina protitelesc v krvi je bila več kot 20x povečana). Sam sem simptome zanemaril in zadevo presmučal, potem pa me je čez teden dni udarilo...

#7 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 24. april 2005, 16:51

[
3. In slednje ... obstaja možnost, da se bolezen ponovno prenese na odraslega, ki jo je enkrat že prebolel (verjetno virus v 20 letih dovolj mutira). Odrasli jo začutijo kot rahlo vročino, utrujenost, težke noge, roke... IN TAKRAT JE TREBA V POSTELJO, OSTATI TAM IN PREBOLETI...
Govorim zato, ker je po mnenju mojega revmatologa pri meni ravno virus noric povzročil revmatični artritis (količina protitelesc v krvi je bila več kot 20x povečana). Sam sem simptome zanemaril in zadevo presmučal, potem pa me je čez teden dni udarilo...[/quote]





Poznam primer ki je bil hospitaliziran, ker je obolel šele pri 23 letih in je bil v življenski nevarnosti :O:

Mnenje nekaterih drugih zdravnikov pa povezuje revmo s kirurškim odvzemom žolčnika x^x ozirooma motnjami v presnavljanju x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0