Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mati v natalni karti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#26 5ra*

5ra*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 13. marec 2012, 23:44

draga hekate,

xDDx , tole je pa čisto druga zgodba od računalniško generiranih horoskopov! uau, vsaka čast. zanimivo, vse je nekam spreobrnjeno in izgnano, v ozadju, samo čustva butajo 100 na uro. dobro, da se bliža konec sveta x8Dx , mrbit mi rata se izrazit brez dinamita v levi roki x:Ix al pa ga bom imela priložnost odvreč.

no, nisem si mislila, da lahko toliko sklepaš o mami iz otrokovega horoskopa samega.

hvala ti, upam, da je tudi tebi kaj dala tale analiza.

vse dobro,
petra

#27 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. marec 2012, 11:41

Opazila sem, da je na splošno v literaturi malo opisov aspektov med Luno (in tudi Soncem) ter ascendentom in sredino neba (ali pa so zelo skopi). Se ti aspekti štejejo kot manj pomembni, manj vplivni ali manj raziskani? Tudi Matjaž Regovec jih je izpustil pri opisih aspektov z Luno in Soncem. V računalniških izpisih so ti aspekti sicer označeni, torej menda niso čisto zanemarljivi?

Aspekti z nebesnim dnom in descendentom pa tako niso nikjer upoštevani. Ali astrološka praksa kaže na nepomembnost teh povezav?

Jaz si sicer prosto po Prešernu razlagam, da aspekti ascendenta z Luno kažejo na to, na kakšen način mati sprejema ali ne sprejema osebnost otroka, za sredino neba pa, koliko je njen vpliv vzpodbuden ali ne za uveljavljanje otroka v širšem okolju, vendar v bistvu ne vem niti tega, ali imajo ti aspekti sploh kakšno povezavo z materjo.

Kar sem gledala razlag pri Matjažu Regovcu, je večina aspektov med Luno (in Soncem) ter ostalimi planeti opisana zelo kritično. Zelo malo je pozitivno ovrednotenih, ne glede na vrsto aspektov. Stranssaturnovci so vsi povezani z neko patologijo, Mars in Saturn sta tudi problematična, še Jupiter ni najbolj v redu, nekaj dobrih aspektov tvorita le Merkur in Venera. Iz tega izhaja, da otrok praktično ne more imeti neproblematičnih staršev (oz. mora zadeti na astro loteriji), kar mogoče itak velja tudi v praksi.

#28 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 21. marec 2012, 08:12

Opazila sem, da je na splošno v literaturi malo opisov aspektov med Luno (in tudi Soncem) ter ascendentom in sredino neba (ali pa so zelo skopi). Se ti aspekti štejejo kot manj pomembni, manj vplivni ali manj raziskani? Tudi Matjaž Regovec jih je izpustil pri opisih aspektov z Luno in Soncem. V računalniških izpisih so ti aspekti sicer označeni, torej menda niso čisto zanemarljivi?

Aspekti z nebesnim dnom in descendentom pa tako niso nikjer upoštevani. Ali astrološka praksa kaže na nepomembnost teh povezav?

Jaz si sicer prosto po Prešernu razlagam, da aspekti ascendenta z Luno kažejo na to, na kakšen način mati sprejema ali ne sprejema osebnost otroka, za sredino neba pa, koliko je njen vpliv vzpodbuden ali ne za uveljavljanje otroka v širšem okolju, vendar v bistvu ne vem niti tega, ali imajo ti aspekti sploh kakšno povezavo z materjo.

Kar sem gledala razlag pri Matjažu Regovcu, je večina aspektov med Luno (in Soncem) ter ostalimi planeti opisana zelo kritično. Zelo malo je pozitivno ovrednotenih, ne glede na vrsto aspektov. Stranssaturnovci so vsi povezani z neko patologijo, Mars in Saturn sta tudi problematična, še Jupiter ni najbolj v redu, nekaj dobrih aspektov tvorita le Merkur in Venera. Iz tega izhaja, da otrok praktično ne more imeti neproblematičnih staršev (oz. mora zadeti na astro loteriji), kar mogoče itak velja tudi v praksi.

Kaj je v redu in kaj ne?
Starši vedno samo otroku spodbujajo določene njegove zgodbe in vse je vredu šele, ko se postaviš v sredino horoskopa, ko dojemaš celotno... torej je vse parcialno problematično... na splošno pa je tako, da psihoanaliza in drugi načini priholoških terapij se vedno osredotočajo na patologijo... meni je bla krasna stvar budizma to, da začneš gledati kaj vse so starši naredili zate, in ne obratno kje vse so ga posrali, če smem uporabiti ta izraz... to ti povsem obrne pogled in najpogosteje je tega, kaj so naredili za nas neprimerno več.
Lepa četrta hiša lahko nakazuje sanjsko otroštvo... vendar lahko ima posledico razvajeno in prenežno bitje... vsaka stvar ima dve medalji...povsod je moč zajadrat pregloboko v drugo stran... ravnotežje je najpomembneje... problematična četrta ima lahko za posledico veliko samostojnost v odraslosti... to je tko smešno... in vse je odvisno od notranje strukture posameznika, ista mati več otrok z vsakim drugačen odnos, vsak jo drugače doživlja, drugače čuti...
Jaz aspekte svetil s koti ne bi jemala kot opisovalno sredstvo za starše, bolj tko kot si že sama začela, kako se z njimi razume, ko gre za odnos na ASC in DESC in kako se starša med seboj razumeta ko gre za odnos IC MC. Bolj na ta način... in vemo da je njun odnos bistven za otroka...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#29 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 21. marec 2012, 09:28

Kaj je v redu in kaj ne?
Starši vedno samo otroku spodbujajo določene njegove zgodbe in vse je vredu šele, ko se postaviš v sredino horoskopa, ko dojemaš celotno... torej je vse parcialno problematično... na splošno pa je tako, da psihoanaliza in drugi načini priholoških terapij se vedno osredotočajo na patologijo... meni je bla krasna stvar budizma to, da začneš gledati kaj vse so starši naredili zate, in ne obratno kje vse so ga posrali, če smem uporabiti ta izraz... to ti povsem obrne pogled in najpogosteje je tega, kaj so naredili za nas neprimerno več.


To je tako krasno napisano. Saj ravno zato se mi porajajo dvomi - pri psihoanalitičnem pristopu imam običajno občutek, da se izgublja celostna slika. Sicer pa je moje večno vprašanje pri teh razlagah, ali izhajajo iz pravega razumevanja ozadja?

Sicer pa se je moje zanimanje za astrologijo začelo z gledanjem natalnih kart svojih otrok (čisto slučajno), zdaj smo pa tam...

#30 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 21. marec 2012, 11:09

To je tako krasno napisano. Saj ravno zato se mi porajajo dvomi - pri psihoanalitičnem pristopu imam običajno občutek, da se izgublja celostna slika. Sicer pa je moje večno vprašanje pri teh razlagah, ali izhajajo iz pravega razumevanja ozadja?

Sicer pa se je moje zanimanje za astrologijo začelo z gledanjem natalnih kart svojih otrok (čisto slučajno), zdaj smo pa tam...

x:)x


pri svojih je potrebna distanca... ker smo včasih mal preveč subjektivni... lažje delati za druge...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#31 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. marec 2012, 19:50

Kaj je v redu in kaj ne?
Starši vedno samo otroku spodbujajo določene njegove zgodbe in vse je vredu šele, ko se postaviš v sredino horoskopa, ko dojemaš celotno... torej je vse parcialno problematično... na splošno pa je tako, da psihoanaliza in drugi načini priholoških terapij se vedno osredotočajo na patologijo... meni je bla krasna stvar budizma to, da začneš gledati kaj vse so starši naredili zate, in ne obratno kje vse so ga posrali, če smem uporabiti ta izraz... to ti povsem obrne pogled in najpogosteje je tega, kaj so naredili za nas neprimerno več.
Lepa četrta hiša lahko nakazuje sanjsko otroštvo... vendar lahko ima posledico razvajeno in prenežno bitje... vsaka stvar ima dve medalji...povsod je moč zajadrat pregloboko v drugo stran... ravnotežje je najpomembneje... problematična četrta ima lahko za posledico veliko samostojnost v odraslosti... to je tko smešno... in vse je odvisno od notranje strukture posameznika, ista mati več otrok z vsakim drugačen odnos, vsak jo drugače doživlja, drugače čuti...
Jaz aspekte svetil s koti ne bi jemala kot opisovalno sredstvo za starše, bolj tko kot si že sama začela, kako se z njimi razume, ko gre za odnos na ASC in DESC in kako se starša med seboj razumeta ko gre za odnos IC MC. Bolj na ta način... in vemo da je njun odnos bistven za otroka...


Zelo lepo si to napisala Mihela. Sama lahko rečem, da nisem imela ravno fajn odnos z mamo v otroštvu vendar nikoli nisem podvomila o tem, da me ne bi imela rada, kljub vsemu kar se je zgodilo je tudi ona samo človek. Vedno bom cenila kaj vse je naredila zame ne glede na preteklost. x;)x


Pa še malo na astro. Kajne, da se včasih ne da ravno definirat katera hiša kaže mamo in katera očeta. Sama še danes težko rečem ali je mama 10. hiša ali 4. hiša. Nekako sta obe precej povezani polni čustvenih nasprotij in konfliktov, kakršna je bila včasih moja mama.

Ne vem če se dobro razumela kaj si mislila z odnosom Asc in Desc? Za MC in IC si pa verjetno mislila, da kako se starša razumeta? Sicer pa dober aspekt svetil pomeni, da sta se starša ob rojstvu dobro razumela, če je pa aspekt slab pa ne ravno dobro.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#32 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 22. marec 2012, 09:53

Razumevanje staršev ob spočetju otroka kaže MC, situacijo v družini, po rojstvu pa IC.

#33 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. marec 2012, 10:35

Zelo lepo si to napisala Mihela. Sama lahko rečem, da nisem imela ravno fajn odnos z mamo v otroštvu vendar nikoli nisem podvomila o tem, da me ne bi imela rada, kljub vsemu kar se je zgodilo je tudi ona samo človek. Vedno bom cenila kaj vse je naredila zame ne glede na preteklost. x;)x


Pa še malo na astro. Kajne, da se včasih ne da ravno definirat katera hiša kaže mamo in katera očeta. Sama še danes težko rečem ali je mama 10. hiša ali 4. hiša. Nekako sta obe precej povezani polni čustvenih nasprotij in konfliktov, kakršna je bila včasih moja mama.

Ne vem če se dobro razumela kaj si mislila z odnosom Asc in Desc? Za MC in IC si pa verjetno mislila, da kako sta se starša razumeta? Sicer pa dober aspekt svetil pomeni, da sta se starša ob rojstvu dobro razumela, če je pa aspekt slab pa ne ravno dobro.


Spraševala je za svetila, vendar to velja za vse, če imamo opozicije med 4 in 10 je to jasno da nekaj med starši ni štimalo, da je bilo potrebno veliko usklajevanja, podobno če sta v težkih apsketih vladarja četrte in desete.
Kdo je oče in kdo mati glede na hišo, naj bi bila mati za deklico zaradi identifikacije deseta, četra pa oče in obratno pri fantu, gre predvsem za to, da se identificiramo s staršem istega spola.... deseta hiša je tisto kar postanemo s časom, oziroma kar si želimo postati...
Če je Sonce, ki predstavlja očeta v dobrem aspektu z asc je večja verjetnost, da se z njim dobro povezuješ, vendar bo marsikaj povedalo tudi vladar četrte v odnosu do vladarja prve....
isto lahko preneseš na Luno , kot mati... vendar mislim da vladarji hiš povedo več... so bolj konkretni... tko da je to bolj dodatek.
Vem kaj misliš glede tega kateri starš predstavlja katero hišo, pri hišah si lahko pomagaš tudi glede na znamenja staršev in gelde na karakter, včasih pa prav na poklic, ker je to tisto kar najbolj izraža človeka navzvn. Morem priznati, da pri meni je kar jasno... pri mojih otrocih mi je pa kar malo čudno, ker sem jaz pri dveh označena kot devica, oče kot riba, pa je on izjemno zemljski jaz pa zelo zabluzena... kdo bi vedel, je pa res, da znotraj družine delujem drugače, ker pač največ nardim in tko me vidijo otroci, držim vse niti v svojih rokah... zadnji otrok ima ne le mc v kozorogu, temveč tudi Luno v devici v šesti.... res sem se nagarala, tudi porodniške nisem mela, sej veš samostojec, nisem htela izgubiti posla.... toda da menee vidijo tako trdo in zemeljsko, kar težko razumem... tako da te razumem.... teorija je nekaj... življenje pa je nekaj drugega... in kako me otroci doživljanjo je nekaj povsem drugega od tega kako se doživljam sama...

Omar to s četrto in icejem se strinjam. za odnose pa je vedno potrebna dvojina, torej nek odnos, ne more biti sam ena točka za to odgovorna, tako da gledamo odnos Lune in Sonca, pa dalje odnos vladarja IC in MC in nadalje še planetov iz 4 in 10, če so opozicije. Kaj ti misliš o tem, kako si si ti to mislil, ker je videti da retro Merkur mal nagaja, pa se težje slišimo x:)x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#34 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 22. marec 2012, 15:50

Kdo je oče in kdo mati glede na hišo, naj bi bila mati za deklico zaradi identifikacije deseta, četra pa oče in obratno pri fantu, gre predvsem za to, da se identificiramo s staršem istega spola.... deseta hiša je tisto kar postanemo s časom, oziroma kar si želimo postati...
Če je Sonce, ki predstavlja očeta v dobrem aspektu z asc je večja verjetnost, da se z njim dobro povezuješ, vendar bo marsikaj povedalo tudi vladar četrte v odnosu do vladarja prve....
isto lahko preneseš na Luno , kot mati... vendar mislim da vladarji hiš povedo več... so bolj konkretni... tko da je to bolj dodatek.
Vem kaj misliš glede tega kateri starš predstavlja katero hišo, pri hišah si lahko pomagaš tudi glede na znamenja staršev in gelde na karakter, včasih pa prav na poklic, ker je to tisto kar najbolj izraža človeka navzvn. Morem priznati, da pri meni je kar jasno... pri mojih otrocih mi je pa kar malo čudno, ker sem jaz pri dveh označena kot devica, oče kot riba, pa je on izjemno zemljski jaz pa zelo zabluzena... kdo bi vedel, je pa res, da znotraj družine delujem drugače, ker pač največ nardim in tko me vidijo otroci, držim vse niti v svojih rokah... zadnji otrok ima ne le mc v kozorogu, temveč tudi Luno v devici v šesti.... res sem se nagarala, tudi porodniške nisem mela, sej veš samostojec, nisem htela izgubiti posla.... toda da menee vidijo tako trdo in zemeljsko, kar težko razumem... tako da te razumem.... teorija je nekaj... življenje pa je nekaj drugega... in kako me otroci doživljanjo je nekaj povsem drugega od tega kako se doživljam sama...


Pol je pa pri fantih ravno obratno kajne?...oče 10 in mama 4

Zanimivo, da je pr meni vladar Asc v dobrem aspektu tako z Luno kot vladarjem 4. hiše? Luna ja pa 4. hiši? Glede na to bi se mogla z obema precej dobro razumet?

Sej veš kako je, ko vsake toliko srečaš koga, ki te vidi popolnoma drugače kot sam vidiš sebe, in te šokira s kakšno izjavo kako deluješ na ven. Vsi resnično čisto drugače vidimo in čutimo. Mi je fajn, če se lahko s kakšno prijateljico pogovarjam o tem kako ona doživlja stvari ipd. Sem dostikrat presenečena. Še boljše pa je, če mi ve povedat zakaj tko razmišlja itd. Fajn je, če lahko skozi pogovor odpiraš oči in s tem srce.

Zakaj pa misliš, da te vidijo trdo? Zaradi vse te zemlje al kako? Moj brat ima Luno v Devici pa je izjemno navezan na mamo in še na vrhu 10. hiše, ki naj bi predstavljal očeta. Z Asc pa ni nobene povezave. Sploh jo pa ne doživlja kot trdo prej obratno.

Sem ravno zadnjič razmišljala, da se dejansko ne spomnim kdaj bi se moja mami od srca smejala oz. da bi se sploh veliko smejala, ko sem bila otrok. Prov žalostno :sori:
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#35 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. marec 2012, 18:24

Pol je pa pri fantih ravno obratno kajne?...oče 10 in mama 4

Zanimivo, da je pr meni vladar Asc v dobrem aspektu tako z Luno kot vladarjem 4. hiše? Luna ja pa 4. hiši? Glede na to bi se mogla z obema precej dobro razumet?

Sej veš kako je, ko vsake toliko srečaš koga, ki te vidi popolnoma drugače kot sam vidiš sebe, in te šokira s kakšno izjavo kako deluješ na ven. Vsi resnično čisto drugače vidimo in čutimo. Mi je fajn, če se lahko s kakšno prijateljico pogovarjam o tem kako ona doživlja stvari ipd. Sem dostikrat presenečena. Še boljše pa je, če mi ve povedat zakaj tko razmišlja itd. Fajn je, če lahko skozi pogovor odpiraš oči in s tem srce.

Zakaj pa misliš, da te vidijo trdo? Zaradi vse te zemlje al kako? Moj brat ima Luno v Devici pa je izjemno navezan na mamo in še na vrhu 10. hiše, ki naj bi predstavljal očeta. Z Asc pa ni nobene povezave. Sploh jo pa ne doživlja kot trdo prej obratno.

Sem ravno zadnjič razmišljala, da se dejansko ne spomnim kdaj bi se moja mami od srca smejala oz. da bi se sploh veliko smejala, ko sem bila otrok. Prov žalostno :sori:



če maš Luno v četrti je zoprno, ker potem je mati nakazana vsaj delno tudi s četrto hišo... tko da je težje vedeti kdo je kdo... je pa čist okej če je Luna dobro na asc in desc, ker ti pot pomaga v vseh odnosih, pomeni da znaš bit bolj sočutna, bolj povezujoča... to ni nikoli slabo... prihaja pa iz otroštva in tista Luna ni nujno mati, lahko je kaka druga pomembna ženska v zgodnjem otroštvu, lahko tudi babi.. bi mogla videti karto... včasih je mati, kot je že zgori rekla Marsa, če se je manj ukvarjala s tabo v otroštvu in/ali če je dnevno rojstvo lahko Venera...je pa neka ženska figura te že v otroštvu naučila se povezovati z drugimi...

ne mislim lih da je zemlja trda, ni pa tolk čustvena in igriva. Oh mamin smeh in veselje sta vredna zlata... te čist razumem... no moja se zna nasmejat in imam kar nekaj lepih spominov njenega smeha...

:palec: :palec: :palec: Ja učimo se skoz druge, skozi odgledalo... jaz včasih to pozabim, egoistična in vase usmerjena kot sem, pozabim, kolk dobivam vsak dan skozi druge...pa ne glede al gre za težje odslikave al lažje... vendar se zdi, da je to proces brez konca...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#36 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 22. marec 2012, 21:11

če maš Luno v četrti je zoprno, ker potem je mati nakazana vsaj delno tudi s četrto hišo... tko da je težje vedeti kdo je kdo... je pa čist okej če je Luna dobro na asc in desc, ker ti pot pomaga v vseh odnosih, pomeni da znaš bit bolj sočutna, bolj povezujoča... to ni nikoli slabo... prihaja pa iz otroštva in tista Luna ni nujno mati, lahko je kaka druga pomembna ženska v zgodnjem otroštvu, lahko tudi babi.. bi mogla videti karto... včasih je mati, kot je že zgori rekla Marsa, če se je manj ukvarjala s tabo v otroštvu in/ali če je dnevno rojstvo lahko Venera...je pa neka ženska figura te že v otroštvu naučila se povezovati z drugimi...

ne mislim lih da je zemlja trda, ni pa tolk čustvena in igriva. Oh mamin smeh in veselje sta vredna zlata... te čist razumem... no moja se zna nasmejat in imam kar nekaj lepih spominov njenega smeha...

Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Ja učimo se skoz druge, skozi odgledalo... jaz včasih to pozabim, egoistična in vase usmerjena kot sem, pozabim, kolk dobivam vsak dan skozi druge...pa ne glede al gre za težje odslikave al lažje... vendar se zdi, da je to proces brez konca...



Ravno zato sem omenila, da težko rečem katera od hiš predstavlja mamo in očeta. Se mi pa zdi, da je itak cela karta precej Lunina, kar kaže na močan mamin "vpliv". Ni pa Luna v kontaku z Asc in Desc osjo. Sem pa izjemno sočutna, ker sem precej vodna + še kaj bi se našlo v karti. Odnosov z babicami skoraj ni bilo. Mama je bila precej bolj obremenjena sama s sabo tko, da je težko videla mene in vse druge okoli sebe. Mislim, da ni bilo nobene druge ženske. Venera je pa v 10. in v opoziciji z Luno.

Če ne drugače te otroci naučijo, da se učimo skozi druge...meni je bila največji učitelj ravno mama...kljub vsemu...
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#37 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2012, 21:29

Zame X hiša nakazuje mamo, IV pa oba starša. Ne obstaja hiša, ki izključuje mamo in povdarja samo očeta.

Torej, X hiša= mama in IV= družina, starši (oboji).

#38 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. marec 2012, 22:49

Ja to je področje, ker boš pri različnih astrologih našla drugačne interpretacije...
tko da je tvoje mnenje zanimivo... vendar so verejtno tudi mnenja drugih astrologov vredna omenjanja....
tradicionalna astrologija: 10 mati 4 oče
modernejša astrologije več varjant:
četrta mati, peta oče
tko kar sem jaz napisala povezto po Aleksandru Imširagiču starš istega spola 10, nasprotnega spola 4
obstajajo pa še astrologi, ki pravijo da je deseta starš, ki je bolj avtoritativen... četrta starš, ki je mehkejši, ki bolj neguje...

tko da tu ni črno belih vsem, skupnih razumevanj

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#39 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. marec 2012, 22:58

Ravno zato sem omenila, da težko rečem katera od hiš predstavlja mamo in očeta. Se mi pa zdi, da je itak cela karta precej Lunina, kar kaže na močan mamin "vpliv". Ni pa Luna v kontaku z Asc in Desc osjo. Sem pa izjemno sočutna, ker sem precej vodna + še kaj bi se našlo v karti. Odnosov z babicami skoraj ni bilo. Mama je bila precej bolj obremenjena sama s sabo tko, da je težko videla mene in vse druge okoli sebe. Mislim, da ni bilo nobene druge ženske. Venera je pa v 10. in v opoziciji z Luno.

Če ne drugače te otroci naučijo, da se učimo skozi druge...meni je bila največji učitelj ravno mama...kljub vsemu...

Sem te narobe razumela ( luna asc) ...
se opravičujem včasih prehitra
Bi mogla videti karto, da bi lahko karkoli rekla, če razlagamo samo fragmente spregledamo bistvo.
Mene so otroci naučili , pa partner... največ... z mamo preprosto nisem vidla stvari ( LUna v dvanajsti, idealizirala, poveličevala), do očeta imam prehudo obrambo, da bi se kej naučila, se me kr mal boji ( preveč podobna) ... tako da otroci in partner... ti ki morjo živet z mano... ti so ja neverejtni učitelji... in pri otrocih , ki so včasih tudi kopije... hudo... ogledala... in včasih bi si kar roke na oči dala... da mi lih vsega ne bi blo treba videt, kot mali otrok, roke na oči, pa me ni... x:o)x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#40 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 23. marec 2012, 08:37

Ampak, saj po eni strani je to področje najbolj preverljivo, saj poznamo svoje starše in svojo preteklost. Zapisi v karti in naše izkušnje bi se morale ujemati.

Drugače imam tudi jaz luno v četrti hiši in še v raku. In tudi četrta hiša naj bi bila v raku, pa peta tudi. In tu se nekaj ne ujema, ker kolikor razumem, se četrti hiši v raku pripisuje zelo pozitivne lastnosti, pa to ni opis mojega otroštva. Prav tako ne more držati, da bi znamenje otrokove lune opisovalo mater, saj moja mati nima rakovskih lastnosti. Po drugi strani pa mojo mater dobro opisujejo tiste lastnosti, ki jih poznam iz njenega horoskopa.

Seveda lahko najdem precej rakovskega simbolizma v svojem otroštvu - ranljivost, občutljivost, potreba po samozaščiti, itd., moti me to, da se povezuje četrta hiša v raku s srečnim otroštvom, pa celotna kombinacija s pozitivnim vplivom matere, itd.

Je pa res, da ima moj oče tako ascendent kot luno v raku in imava oba precej tega 'rakovstva' v sebi.

Skratka, sicer lahko precej te simbolike povežem s svojo preteklo zgodovino (če si razlagam bolj po svoje), ampak se mi zdi, da ni čisto tako, kot je v astrološki teoriji.

Se precej nagibam k sumu, da je moj ascendent nekaj stopinj nazaj v ribi in ne v ovnu, s čimer se (med drugim) spremenijo tudi znamenja mojih kotnih hiš in četrta hiša pade v znamenje dvojčka (in kolikor razumem astrološke teorije, bi to precej dobro opisalo moje otroštvo).

In ker je že govora o četrti hiši - naj bi veljalo, da govori tako o prvih kot o zadnjih letih našega življenja. Ta teorija mi je po svoje nenavadna, saj namiguje, da se življenjski ciklus zaključi na podoben način, kot je začel. V bistvu bi pričakovala, da gre človek v življenju skozi različne transformacije, ki ga pripeljejo do bistveno drugačne kvalitete življenja. Izgleda, da se motim.....

#41 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. marec 2012, 09:28

Omar to s četrto in icejem se strinjam. za odnose pa je vedno potrebna dvojina, torej nek odnos, ne more biti sam ena točka za to odgovorna, tako da gledamo odnos Lune in Sonca, pa dalje odnos vladarja IC in MC in nadalje še planetov iz 4 in 10, če so opozicije. Kaj ti misliš o tem, kako si si ti to mislil, ker je videti da retro Merkur mal nagaja, pa se težje slišimo x:)x


No me veseli da se enkrat za spremembo z nečem celo strinjaš z mano. :vragec:

Seveda jst nikakor z mojim zapisom nism hotu povedat, da je ena točka za to odgovorna, itak da se gleda marsikaj od aspektov do znamenj in vladarjev. Pa itak ja Sonce in Luno in še koga. A to smo tu na forumu že ničkolikokrat predelali in zapisovali a tebe takrat pač ni blo. In ne moreš pričakovat da bomo zdej, k si se blagovolila vrnit, spet vse jovo na novo zapisovali. x:o)x

Jst sm pač sam dopolnu Pinko Pobalinko in to je to. x;)x

#42 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. marec 2012, 09:41

No me veseli da se enkrat za spremembo z nečem celo strinjaš z mano. :vragec:

Seveda jst nikakor z mojim zapisom nism hotu povedat, da je ena točka za to odgovorna, itak da se gleda marsikaj od aspektov do znamenj in vladarjev. Pa itak ja Sonce in Luno in še koga. A to smo tu na forumu že ničkolikokrat predelali in zapisovali a tebe takrat pač ni blo. In ne moreš pričakovat da bomo zdej, k si se blagovolila vrnit, spet vse jovo na novo zapisovali. x:o)x

Jst sm pač sam dopolnu Pinko Pobalinko in to je to. x;)x

:o|o: nič ne pričakujem, sam pogovarjam se...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#43 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. marec 2012, 09:46

Ampak, saj po eni strani je to področje najbolj preverljivo, saj poznamo svoje starše in svojo preteklost. Zapisi v karti in naše izkušnje bi se morale ujemati.

Drugače imam tudi jaz luno v četrti hiši in še v raku. In tudi četrta hiša naj bi bila v raku, pa peta tudi. In tu se nekaj ne ujema, ker kolikor razumem, se četrti hiši v raku pripisuje zelo pozitivne lastnosti, pa to ni opis mojega otroštva. Prav tako ne more držati, da bi znamenje otrokove lune opisovalo mater, saj moja mati nima rakovskih lastnosti. Po drugi strani pa mojo mater dobro opisujejo tiste lastnosti, ki jih poznam iz njenega horoskopa.

Seveda lahko najdem precej rakovskega simbolizma v svojem otroštvu - ranljivost, občutljivost, potreba po samozaščiti, itd., moti me to, da se povezuje četrta hiša v raku s srečnim otroštvom, pa celotna kombinacija s pozitivnim vplivom matere, itd.

Je pa res, da ima moj oče tako ascendent kot luno v raku in imava oba precej tega 'rakovstva' v sebi.

Skratka, sicer lahko precej te simbolike povežem s svojo preteklo zgodovino (če si razlagam bolj po svoje), ampak se mi zdi, da ni čisto tako, kot je v astrološki teoriji.

Se precej nagibam k sumu, da je moj ascendent nekaj stopinj nazaj v ribi in ne v ovnu, s čimer se (med drugim) spremenijo tudi znamenja mojih kotnih hiš in četrta hiša pade v znamenje dvojčka (in kolikor razumem astrološke teorije, bi to precej dobro opisalo moje otroštvo).

In ker je že govora o četrti hiši - naj bi veljalo, da govori tako o prvih kot o zadnjih letih našega življenja. Ta teorija mi je po svoje nenavadna, saj namiguje, da se življenjski ciklus zaključi na podoben način, kot je začel. V bistvu bi pričakovala, da gre človek v življenju skozi različne transformacije, ki ga pripeljejo do bistveno drugačne kvalitete življenja. Izgleda, da se motim.....


Pri tebi je dokaj jasno da je četrta hiša oče, ker so potruje skozi očetovo karto... pr meni tudi,ic lev, oče lev...
Ja konec in začetek... moje izkušnje z ljudmi ... malo razvoja... zelo malo... in starejši kot so bolj so zategnjeni in povezani s svojimi izvori... ampak sam moje izkušnje, lahko pa se ista simbolika izrazi na povsem drugih ravneh... karta ni tako zlo zavezujoča kot bi radi verjeli... ista simbolika... morje razližličnih manifestacij... razvoj se vidi v teh odtenkih... in predvsem v tvojem pogledu in doživjetju dogodkov... postopoma se spreminjajo tudi dogodki in življenje.... zopet samo moja izkušnja... ne vem kako je to pri drugih...

In še to včasih se v horoskopih drugih še bolj vidi tebe kot v lastnem horoskopu... ne moreš da verjameš in spet najbolj preko poklica... moj partner ima dec vodnrju, Urana v tehtnici v tretji, v sekstilu z Merkurjem in Jupitrom v peti.... točno vidiš mojo službo... podobno je videti pri moji sestri...vrh tretje vodnar notri Mars v tigonu s Saturno in Uranom.... tko da glej okrog boš vidla, je pa res, da smo pr tanjabližjih, sploh to z starši tolk subjektivni, da je to včasih močno zamegljeno... ni dovolj distance...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#44 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 23. marec 2012, 17:43

@ Mihela

Ne verjamem, da se natalna karta spreminja. Recimo, če je oče mehkejši je IV ali obratno. Vsak del karte ponazarja dobro določeno stvar. Kot, da bi recimo rekli, če je oče mehkejši je Luna in mama Sonce in obratno. Tako ne gre. Saj jaz tako menim. Laho govorimo o arhetipih, recimo, in ti so stalni in že določeni, nespremenljivi.
Recimo, VII hiša ne mora ponazarjati I hišo in obratno. Vsaka hiša je že definirana.

Sicer pa ni novost, da IV hiša ponazarja družino in ta je ponavadi deljena na mater in očeta, čeprav eden lahko navidezno manjka recimo (ločitev staršev npr.). V tem primeru bi lahko bila v Strelcu, Vodnarju ali bi bil vladar IV slabo aspektiran, itd...A še zmeraj ponazarja celotno družino, bit družine.
Avtoritativnost nima nobene zveze s hišami. To je le del osebnosti in je na nivoju osebnih planetov.

#45 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. marec 2012, 00:17

@ Mihela

Ne verjamem, da se natalna karta spreminja. Recimo, če je oče mehkejši je IV ali obratno. Vsak del karte ponazarja dobro določeno stvar. Kot, da bi recimo rekli, če je oče mehkejši je Luna in mama Sonce in obratno. Tako ne gre. Saj jaz tako menim. Laho govorimo o arhetipih, recimo, in ti so stalni in že določeni, nespremenljivi.
Recimo, VII hiša ne mora ponazarjati I hišo in obratno. Vsaka hiša je že definirana.

Sicer pa ni novost, da IV hiša ponazarja družino in ta je ponavadi deljena na mater in očeta, čeprav eden lahko navidezno manjka recimo (ločitev staršev npr.). V tem primeru bi lahko bila v Strelcu, Vodnarju ali bi bil vladar IV slabo aspektiran, itd...A še zmeraj ponazarja celotno družino, bit družine.
Avtoritativnost nima nobene zveze s hišami. To je le del osebnosti in je na nivoju osebnih planetov.

Oj, ne prepričuj prepričanega... jaz sem ti povedala kako je to drugje... moje izkušnje kažejo, da je mati pri ženski deseta in oče četrta, obratno pa pri moškem. Se pa strinjam da je zgodnje otroštvo nakazano v četrti. Razumem kaj misliš, da mora biti red in da ima vsaka stvar svoje mesto, se strinjam... ampak realnost različnih astrologij je tu, Hekata, ne glede kaj si midve želiva, taka je realnost.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#46 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 24. marec 2012, 07:03

Po eni teoriji je v četrti hiši tisti starš, s katerim je otrok najgloblje povezan (ali po drugih teorijah tisti, ki je manj vpliven, manj viden), v deseti tisti, ki javno prezentira otroka. Seveda pa je tu možnih kup kombinacij. Otrok je lahko z obema staršema enako močno povezan in sta tudi v javnosti enako močno prisotna. Otrok ima v življenju lahko le enega skrbnika - torej bi se ta moral kazati v obeh hišah - ali pa le en starš opravlja obe funkciji, čeprav ima otrok fizično oba starša. So tudi otroci samorastniki, brez pomembne starševske figure do skrajnih primerov, ko so odrasli med živalmi. Problem je v tem, da se realnosti otrokovega življenja ne da tako preprosto secirati. Najbrž pa praksa kaže tako različne stvari, da imajo astrologi o tem različne teorije.
Vseeno se mi zdi, da so tradicionalno ženske povezane s podobo doma, ognjišča, varnosti, zavetja, tudi z globino povezanosti z otrokom, pa tudi z manjšo vplivnostjo in vidnostjo v javnosti (ok, to zadnje se spreminja). Ampak dom kot tak in neko intimno vzdušje, ki ga nudi - to bi še vedno moralo biti povezano z žensko, materjo - nekako mi ni logično, da se tu najde oče.

Še vedno pa dvomim v to, da znamenje, v katerem je luna, opisuje otrokovo mater. Mogoče opisuje idealni tip matere za otroka?

#47 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. marec 2012, 11:10

Še vedno pa dvomim v to, da znamenje, v katerem je luna, opisuje otrokovo mater. Mogoče opisuje idealni tip matere za otroka?


Ne opisuje toliko matere kot svoje celostne osebe, ampak samo matere v času prvih štirih let otrokovega življenja... me razumeš, takrat ko se njemu formira osebnost... tisti zgodnji odvisni čas... veliko bolj ti bo deseta hiša povedala o materi... o njeni naravi, nagnjenosti, usmeritvi...

Včasih se zdi (iz izkušenj) , da se z vsakim otrokom rodi tudi mati... na novo... pri vsakem sem bla drugačna, res, ko sem rodila Andraža ki ima Luno v Levu sem imela progresirano luno v ovnu in sem bla opasna, sem glasno postavljala meje, dominirala v domu... ko sem rodila hčerko njena Luna je v strelcu sem študirala astrologijo... in sem v teh prvih štirih letih tudi začela s poučevanjem, vedno sem bla v knjigah.... ko sem rodila Larico Luno ima v šesti v devici, sem vsako jutro ustajala ob štirih, da sem dokler so se otroci zbudili naredila že vse svoje poslovne obveznosti in mi sploh ni blo težko... Otroci te s svojo karto, s svojo potrebo po določeni izkušnji nekako zavežejo v določeno delovanje in čustvovanje...

Zato Luna ne kaže stvarne matere ampak matere v tistem obdobju...
Sama imam moćno, odločno in delavno mamo, toda ker imam Luno v dvanajsti v opoziciji z Neptunom, je v času nosečnosti in mojga zgodnjega otroštva zelo trpela, počutila se je sama, veliko je jokala, veliko trpela... to ni njen karakter, vendar je takrat tako doživljala življenje, saj sem jo nazavedno jaz določila s tem... O tem govorim. Nočem s toliko razgaljati, namen je le ta, da razumete kako to funkcionira, tudi pri strakah sem vidla, da če imajo težko luno otroci, da matere kar za nekaj časa gredo v težja čustvena stanja ali prov konkretno naporne okolišline ( na primer luna v škorpijonu, ali kozorogu) .

Take so moje izkušnje... Luna opisuje obdobje prvih štirih let in matere so ponavdi tiste, ki so v tem obdobju najbolj povezane z nami, tudi na energetski in duhovni ravni, ne le materialno.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#48 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 25. marec 2012, 09:39

@ Mihela!

To razmišljanje, ki si jo podala Boudiki, je izjemno zanimivo.
Nisem vedela, da Luna kot mati deluje samo prve štiri leta. Pa da tako močno vpliva otrokova Luna na čustvovanje in delovanje matere ob rojstvu.

Recimo, moja Luna je v konjukciji z Marsom pa v sekstilu z Uranom. Pa tudi v kvadratu z Neptunom. Luna je v 12.hiši. Če pomislim, da je po mojem rojstvu mama ostala v bolnici, ker je imela operacijo (žolčne kamne) in da jo nekaj časa nisem videla, bi to držalo. Luna (mati) v 12.hiši (bolnica) v konjukciji z Marsom (in sekstilu z Uranom), kar bi bil lahko kirurški poseg. Kvadrat z Neptunom je pa lahko tudi anestezija ob operativnem posegu. Verjetno takrat ni bila tako povezana z mano? (čustveno)

Sem pa brala obratne trditve. In sicer, da je Luna le naše doživljanje matere. Recimo, dva brata pa vsak goji nasprotna čustva do mame, čeprav sta živela enako, saj imata Luno v različnih znamenjih.
X hiša je pa mati v pravem smislu besede.

Mislim, da Luna ponazarja tako čustvovanje matere kot otroka. Zato sta tako povezana. V kolikor se Luni ne ujemata, je pa lahko razdor.

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2012, 09:52

Sem pa brala obratne trditve. In sicer, da je Luna le naše doživljanje matere.

Jaz se bolj strinjam s tem (in tudi moje izkušnje temu -najbolj- pritrjujejo).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. marec 2012, 10:16

Jaz se bolj strinjam s tem (in tudi moje izkušnje temu -najbolj- pritrjujejo).



...po mojih izkušnjah je oboje res... ker mora vseeno biti tudi nek zunanji temelj na katerega se naša čustva navezujejo... vidla že tolkrat, na primer ženska ki je v osnovi mehka in ljubeča v času progresirane Lune v ovnu rodi deklico, ki ima Luno v škorpijonu v sekstilu z Marsom in Plutonom... takrat je bla izjemno močna dve leti prej rodi sinčka z Luno v biku, ko je imela progresirano Luno v ribah in je bla veliko bolj mirna in podobno... res vam govorim iz izkušenj in ne bluzim kar tko...

in potem otrok vzame to zgodnje obdobje in ga projicira na mater še potem ko ta ni več taka, ko je že v drugih vodah... in jo hoče še vedno dojemati čez svoje notranje slike... pa je pogosto,kot se vse, spremenila tudi mati...

Hekata to o dogodkih tvoje mame je zlo dobesedeno .... kako je včasih astrologija dobesedna... vendar si ti vse to tudi doživela po svoje, sej je otrok povezan s svojo mamo ne le fizično temveč tudi drugače... in verjetno jo je kej bolelo tudi že v času nosečnosti... povezanost je velika... vsekakor kaže mater v stiski...

Marsa ti imaš otroka, ti nam lahko praktično poveš, a njegova Luna odraža tisto obdobje, kakšna si bla takrat, ko je bil še zelo mejhen... izkušnje so pri astrologiji tko in tko temelj... teorija nas sam usmerja...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0