Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Arabske tocke


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
376 komentarjev na to temo

#26 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 11. januar 2004, 12:55

1.Men se zdi da imava enake, ne podobne.
2.Na kratko sem omenil glede točke duha, kar je že bilo pred tem napisano, ostalo ne vem. (kar sem tut napisal)
3.Če upaš, da ne, zakaj si sploh napisala pol?

Ja Bobnar :o :rolleyes:

1. Enakih ravno nimava, ker ziher nimava postavitve točk na istih stopinjah x:Dx Res je, imava točko fortune in duha v istih znamenjih, ampak če sem prav razumela, tudi stopinje, kjer so točke pozicionirane, vplivajo na to, kako le-ta nate vpliva? Please correct me if i'm wrong... x:)x

2. Sem videla, kar si napisal o točki duha :palec: Ampak še vedno mi ni ravno najbolj jasno, kaj od device potem upoštevat in kaj ne (Marsa je namreč v prvem sporočilu v razlagi pisala o nekem izključevanju določenih lastnosti, ampak itak glede tega raje ne bom pametna, ker tu res nimam pojma, za kaj gre... :blink: )

3. Napisala zato, ker bi potem lahko kar ti razložil in se drugim ne bi bilo več potrebno ukvarjat s tem, če bi bili tolk prijazni, da bi mi ponudili razlago... x:Dx x:Dx x:Ix (Khm... Saj sem poskusila kaj razbrat iz Marsine analize Frre-ja, ampak je napisala tako specifično za njega, da nekih splošnih vzporednic nisem znala potegnit ven :vio: )

x;)x

LP


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#27 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 11. januar 2004, 14:07

ojla,


je že kdo pokukal na <http://www.astradamus.net/>

pa kliknil na arabske točke......zlo zanimivo ,čeprav računanje na roko...preko 300 točk je opisanih ...

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#28 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 11. januar 2004, 14:08

ojla,


je že kdo pokukal na <http://www.astradamus.net/>

pa kliknil na arabske točke......zlo zanimivo ,čeprav računanje na roko...preko 300 točk je opisanih ...

LP

Da bo lažje za klikat x;)x http://www.astradamus.net/ x:)x
Objavljena slika

#29 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 11. januar 2004, 14:10

Tina,



naaaaajjjlepša hvala!

Prosim te samo,da mi poveš kako se tole napiše...sem probala pa ne gre xrolleyesx pa ne gre xrolleyesx x?x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#30 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 11. januar 2004, 16:27

Čveka, super stran, hvala ti :palec: :palec: - za začetnika v astrologiji zelo uporabna stran, pa še v slo povrh x:Dx x;)x

No, če se ne bo dalo vsem klikat, copy-paste s strani o točki sreče (na žalost o točki duha nič podrobnejše napisanega);

Točka sreče
Točka sreče v hiši prinaša profit na področju:
1. hiši: od sadeže lastnega truda, posebno pri aspektu z Jupitrom ali Venero
2. hiši: od posest, lastnine ali službe
3. hiši: s pisanjem, publiciranjem, reklamo in od bližnjih sorodnikov in kratka potovanja
4. hiši: z zakladom, kovinami, minerali ali zemljišča. Kaže na dediščino od očeta
5. hiša: s posli tveganja, otrokom, mladih ljudi ali kot poslanec. Kaže na dober razvoj otrok
6. hiša: od premožnih tetah, stricev, uslužbencev, živali ali od storitvenega podjetja ali obrata v zdravstvu
7. hiša: od osvojitve, partnerstva, zakoni ali ugodne posle
8. hiša: od dediščine, ali denar drugih ali od pokojnih
9. hiša: od cerkve, izobraževalnega blaga, tujcev, izumov in knjigah
10. hiša: poslovnega dobička in pride zaradi srečnih dogodkov do časti in napredovanja
11. hiša: od prijateljev na visokih položajev
12. hiša: od skrivnih, tihih in nepričakovanih virov.

LP x:)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#31 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. januar 2004, 18:29

madonca, se zapadla v depresijo :V: . tko fajn mi je blo brat vse tole, pol sem pa ugotovila, da sem tak idiot, da si še zračunat tega ne znam xcivx .

čista katastrofa. :xx!:

zraven tega pa še kar naprej radovedna x^x . to me pa res ne mine :sori: . ja, če bo kdo taka dušica, da bo dal link, kjer to samo izračuna, b i bilo pa res super :o|o:




:flower: :flower: :flower:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. januar 2004, 19:04

Hehe, x:o)x to je pa tako, Bobnar... fortuno se kje dobis takole okoli na kaksnem sajtu, duha pa (se) ni na netu, torej tudi tamle ne.
Pa se v hisah samo so razlage, kaj pa v znamenjih? Se pravi ni cisto krito povsem, a ne, saj je v hisi samo delno lahko orpedeljujoca, se konkretneje si predstavljamo tocko pac v znaku...
Ni vseeno, ali je tocka duha v 1. hisi v skorpijonu ali v raku... ne glede na to, da sta obe v 1.

Sem sla pogledat sajt! :eek:
Naenkrat take kolicine astrologije online in to v slovenscini! x^x
Sla pobrskat za avtorji, kdo ima tak obsezen avtorski portal, pa ne duha ne sluha, nikjer niso navedeni.
Ker se mi je zdelo, da je morda nekoc Jupi omenila takle podoben naslov, da kot ureja...
No, pa ni nikjer nic.

He, Bobnar... pih. :o|o: xDDx
Jaz pa juzni cvor... xrolleyesx :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 11. januar 2004, 19:09

Marsa, saj piše tam... Jupi ima to :palec:

#34 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. januar 2004, 21:38

Hehe, x:o)x to je pa tako, Bobnar... fortuno se kje dobis takole okoli na kaksnem sajtu, duha pa (se) ni na netu, torej tudi tamle ne.
Pa se v hisah samo so razlage, kaj pa v znamenjih? Se pravi ni cisto krito povsem, a ne, saj je v hisi samo delno lahko orpedeljujoca, se konkretneje si predstavljamo tocko pac v znaku...
Ni vseeno, ali je tocka duha v 1. hisi v skorpijonu ali v raku... ne glede na to, da sta obe v 1......

ja, res!

kaj mi pomaga ce vem, da je v devici, ko ne vem v kerem bloku!! x:o)x

mogoce je moja srecna devica v neboticniku!! x:Dx x:Dx x:o)x

no ja, sm pac len amater.

#35 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 11. januar 2004, 21:45

Marsa, saj piše tam... Jupi ima to  :palec:

ja, bi rekla,da je napisana Jupi x:Dx x:Dx x:Dx

je pa prima kaj takšnega v SLO šprahi met.


Na angleških oz.ameriških se nekak ne znajdem tolk vsega....tale je pa dbest ...men se zdi pregledno ,predvsem pa razumljivo zapisano.

Pa,kot berem,še bo ...ja ja še pa še ...paaašššeeee x:Dx x:Dx x:Dx

P.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. januar 2004, 21:53

Marsa, saj piše tam... Jupi ima to  :palec:

x:Ix Kako sem pa potem gledala? Malo sem srfnila, pa do dol se sprehodila pri prispevkih, se mi je zdelo znano, pa nisem zasledila... Potem sem pa se na avtorske pravice kliknila, ce bo tam kaksen info o avtorju/jih... pa nic videla.
Tako da sory potem.
Ja, videti je bilo ogromno tega in ful vsega zivega. Nedvomno bo ta sajt zelo dobrodosel slovenskim astroloskim navdusencem! :palec:
... ki ne znajo anglesko oz. nemsko...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. januar 2004, 23:23

Se najde kje tu astrološka napoved za Slovenijo 2004?

#38 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. januar 2004, 05:00

Se najde kje tu astrološka napoved za Slovenijo 2004?

pogledas vojko stran:
http://www.9zvezd.com

sicer pa malo pobrskaj v temah astologije!

#39 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 12. januar 2004, 07:45

Malo se moram vplesti, pa ne zaradi drugega kot zaradi tega, da ne boste iskali v napačni smeri. Škoda energije in časa, predvsem pa iluzij.

Arabskih točk nikoli ne gledamo enostavno kot planete: "Točka sreče v Devici je ...!" Eno od najbolj veljavnih izhodišč je to, da v takem primeru gledamo vladarja znamenja, v katerem je točka (tu bi to bil Merkur), kar pomeni, da je čisto vseeno, s čim sama Točka dela aspekt.

Pa o tem ne vem veliko, povem samo osnovo. Aleksandar Imširagić je o tem spisal knjigo in notri naštel kar nekaj sto točk, principe, primere itd. itd. Načeloma se jo da dobiti.

In še: programi večinoma izračunavajo samo nekaj točk. Solar Fire 5 izračuna kakih sto točk, vendar je za to, da jih znamo uporabljati, treba veliko več kot samo čitanje, kje ta določena točka je.

Pa brez zamere!

#40 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 12. januar 2004, 07:54

Malo se moram vplesti, pa ne zaradi drugega kot zaradi tega, da ne boste iskali v napačni smeri. Škoda energije in časa, predvsem pa iluzij.

Arabskih točk nikoli ne gledamo enostavno kot planete: "Točka sreče v Devici je ...!" Eno od najbolj veljavnih izhodišč je to, da v takem primeru gledamo vladarja znamenja, v katerem je točka (tu bi to bil Merkur), kar pomeni, da je čisto vseeno, s čim sama Točka dela aspekt.

Pa o tem ne vem veliko, povem samo osnovo. Aleksandar Imširagić je o tem spisal knjigo in notri naštel kar nekaj sto točk, principe, primere itd. itd. Načeloma se jo da dobiti.

In še: programi večinoma izračunavajo samo nekaj točk. Solar Fire 5 izračuna kakih sto točk, vendar je za to, da jih znamo uporabljati, treba veliko več kot samo čitanje, kje ta določena točka je.

Pa brez zamere!

:palec:

Hvala, Bern x:)x

.... pa dobro jutro vsem... in en lep začetek dneva :palec: x;)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2004, 10:23

...Arabskih točk nikoli ne gledamo enostavno kot planete: "Točka sreče v Devici je ...!" ...

Bern, tudi planetov ne gledamo tako enostavno nikoli.
Zanima pa nas seveda polozaj tock (od aspektov nas zanimajo konjunkcije in nekoliko manj opozicije).
Vidis Bern, jaz pa sem se kar precej ukvarjala s temi tockami in imam s tem kar precej izkusenj.

In kot pravim - fortuno je se kje najti na tujih sajtih, duha pa ne.
Jaz pa sem se skoraj bolj posvetila v tocko duha in ti/vam povem, da je opredeljiva z znamenjem.
Sem jih chekirala pri desetinah, ce ne stotinah ljudi...

Pa brez zamere! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 12. januar 2004, 11:05

Nobene zamere, ne skrbi. Kot sem rekel, se zanesem na tiste, ki so se s tem ukvarjali bolj. Imširagić ima pač tako mnenje, kot sem rekel, in je o tem spisal knjigo. Mogoče tip nima prav. Čisto mogoče.

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2004, 11:29

Saj ne gre za imeti prav. Gre za izkusnje, ki ima on taksne, jaz pa morda drugacne.
Jaz pisem iz sebe, sicer pa ozirajoc se na svoje izkusnje, primere in ne toliko na vire...
K sreci poznam ogromno ljudi, da sem lahko tezila folku poldrugo desetletje in sva z Mitjo tako zbirala podatke, obdelovala, primerjala, celo sva si vpisovala vse tocke oz. vse polozaje v zvezek, pa si takoj videl, kateri imajo duh (ali katerikoli polozaj) v tem in tem znamenju in rdeco nit - ki je kazala, kaj imajo skupnega ti ljudje (*Zanimivost - boljse rezultate oz. bolj so opazne po mojih izkusnjah te tocke, no, posvetila sem se pri taki masi ljudi predvsem v ti dve, ki ju omenjam v naslovu - v znamenjih in ne v hisah, tudi v aspektih tole ni ne vem kako mocno, razen v konjunkciji).
Ne morem nastevati, ker so mi dali podatke za moje raziskave in ne za objavo, je pa zanimivo.
Morda se s katerimi vseeno dogovorim.
Znani novinar ima npr. tako kljub popolnoma drugacnim najosebnejsim polozajem enak polozaj - tocko duha kot jaz. Prav tako je s parimi frendi, ki pa imajo spet drugacne polozaje (tako sva dve ribi, dva raka, en vodnar, en lev, en oven, dva kozoroga... z enakim polozajem tocke duha in ceprav precej razlicni med sabo, je dejansko ta duh, ta cisti duh to, ki nas povezuje, daje neko rdeco nit)
Ko sem hotela zvedeti za znanega ljubljanskega modela, kje ima tocko duha (to je bil poprcek, ascendenti me ze niso vec zanimali, seveda pa sem morala poznati slednjega za izracun).... pa je rekel Mitja, ziher jo ima v kaskni Ribi, jaz pa sem menila, da jo mora ziher imeti v kakem Strelcu.
No, ima jo res v Strelcu. Bilo je pa na desetine teh primerov, ko sem dejansko opazila duh oz. ga razbrala in izpostavila - glede na znamenje.

In -ob vsem spostovanju- naj rece kdorkoli kar hoce, predvsem se naslanjam na svoje znanje, izkusnje in prakso.
Ce je kdo kaj pametnega povedal, spostujem in jemljem na znanje, vendar pa je meni praksa edino merodajna. In primeri. In zakaj bi upostevala Novakove, ce lahko svoje - ker sem ogromno okrog bluzila, sem imela moznost direkt dobiti vse podatke in raziskovati to na celi masi ljudi.

Zanimivo je, da je tocka duha bolje 'vidna', lazje opredeljiva, pa je nikjer ne upostevajo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 12. januar 2004, 11:31

Hvala, Marsa.

Bern

#45 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. januar 2004, 07:20

haj xrosex

mi lahko prosim kdo pomaga izračunati točki duha in fortune ter mi kaj pove o tem?

asc na 2 stop device
luna na 23 stop dvojčka
sonce na 12 stop sco


:vio: :vio: :vio:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#46 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 14. januar 2004, 08:28

Amis - na Luninem netu imaš izračun horoskopa.

x:)x x;)x

#47 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. januar 2004, 10:05

haj Mateja x:)x

a izračuna tudi točke duha in fortune :o|o: x?x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#48 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 14. januar 2004, 10:11

Amis pozdrav!

Tudi te dve arabski točki, ki jih omenjaš dobiš, ja x!x :palec:

Lep dan x;)x


#49 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. januar 2004, 10:26

OK, obema hvala :palec: :palec: :palec: x:)x

grem probat x^x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#50 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. januar 2004, 10:36

JUPIIIIIIII x:Dx uspelo x:Dx

tako, lahko sedaj še malo težim za razlago tega ? bo kdo tako frendli x:)x xsrcx ?


točka duha: kozorog
točka fortune:oven
kulminantni planet:luna
vzhajajoči planet:uran
domicil:merkur 3. hiša (sam je točno na isti poziciji kot sonce- če to kaj pomeni)


xsrcx xsrcx xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0