Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Deset božjih zapovedi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#401 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. februar 2009, 13:46

Če bi vsakemu tatu grozila kazen s križanjem, bi tudi mi ne potrebovali finejših, podrobnejših zakonov.
Kaj je "bolje", pa lahko vsak zase sklepa. x;)x


To vprašanje je bilo že postavljeno.
Odgovor pa tudi podan, moj.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#402 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2009, 14:00

Saj nisem postavil vprašanja, temveč sem zapisal trditev.

Argument z družbo, katere duhovno zaostalost potencira število zakonov, je preprosto za lase privlečen.
Po tej logiki bi bila marsikatera diktatura duhovno izredno razvita.

No ja, če "duhovno" pomeni to, da so naša ravnanja kot ravnanja opic, potem je omenjen argument seveda na mestu. x:Dx

#403 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. februar 2009, 14:29

Argument z družbo, katere duhovno zaostalost potencira število zakonov, je preprosto za lase privlečen.

Saj ni argument. Tudi moj stavek je zgolj trditev.

Po tej logiki bi bila marsikatera diktatura duhovno izredno razvita.

Ne razumem te logike. A ni tudi pri diktaturi cel kup zakonov, ukazov, kaj se sme in česa ne sme itd.?
Possible—but highly unlikely.

#404 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2009, 14:38

Ne razumem te logike. A ni tudi pri diktaturi cel kup zakonov, ukazov, kaj se sme in česa ne sme itd.?


Če je diktatura "dobra", obstaja samo en zakon in ta se imenuje diktator.

Več zornih kotov se vzame v ozir in več posameznih primerov se vzame v ozir,
bolj kompleksni so zakoni. Celo razvijajo se konstantno.
Ne pravim, da je to alfa in omega genialnosti, a tako je pač to.

A, da se vrnem k temi;
pri tem, kar se zmotno imenuje "deset božjih zapovedi", sploh ne gre za zakone.
To je podrobneje obrazloženo v linkih, katere sem predhodno podal.

#405 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2009, 15:18

že že da so pravila...ampak na le te zapovedi ne smeš gledati samo enostransko... če si kristjan veruješ samo v enega boga tu ni dileme! ne skruni božjega imena... če veruješ v enega boga veš kdo je tisti bog... gospodov dan je nedelja... spoštuj starše, najlažje in najenostavnejše pravilo... ne nečistuj je mišljeno ne se kurbarit okoli, ni problema če imaš ti partnerja itd... to se ne nanaša na tako situacijo ampak na preprosto povedano kurbe in kurbirje... ne želi svojega bljižnega žene... to je čisto osnovno vodilo, če boš ti prevaral te bo ona tudi itd... nič dobrega ne pride iz tega-preprosto, ne želi svojega bljižnega blaga... je pa fora v materialnosti in nevoščljivosti

in kaj je tukaj nepopolnega in nesrečnega?



Sicer ne vem kako si prišla do zaključka, da gledam na pravila enostransko ampak lahko greva še enkrat:

- katerega boga ? a res ne vidiš ? jaz te vprašam katerega boga, ti pa nazaj: ni dileme ! in naprej, da, če veruješ v enega potem veš kdo je tisti bog. ampak dilema ni v vedenju, da je to ta pravi bog - dilema je v vprašanju; ali je moj bog isti kot tvoj ?
- nedelja je gospodov dan - aha! ponedeljek ni, kaj šele sreda, ki je ujeta vmes .... en dan je vreden več od drugega. to je tebi dobro pravilo ?
- spoštuj starše. spoštovanje se s spoštovanjem dobi - mislim, da se je vsak starš naučil tole lekcijo. pa naj se javi en, ki se te lekcije ni naučil, prosim.
- ne nečistuj se navezuje tudi na spolne odnose pred poroko in pri njem ne boš najbolje zapisana, če je to bilo tako. lahko svojega župnika vprašaš, če meni ne verjameš, sam ne tistega, ki puncam pod kikle gleda ...
- ja se strinjam pomeni ne varaj, še prej pa pomeni ne želi si. in to pravilo se navezuje tudi na greh, ki se zgodi v tvoji glavi.
Brez podpisa

#406 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:12

Če je diktatura "dobra", obstaja samo en zakon in ta se imenuje diktator.

Več zornih kotov se vzame v ozir in več posameznih primerov se vzame v ozir,
bolj kompleksni so zakoni. Celo razvijajo se konstantno.
Ne pravim, da je to alfa in omega genialnosti, a tako je pač to.

A, da se vrnem k temi;
pri tem, kar se zmotno imenuje "deset božjih zapovedi", sploh ne gre za zakone.
To je podrobneje obrazloženo v linkih, katere sem predhodno podal.


naj se za trenutek vmešam; diktator kot zakon je skupek neštetih zakonov ( njegovih osebnih ), ki šele na koncu tvorijo en zakon - zakon MENE !!!! bwuahahaha x:Dx x;)x
Brez podpisa

#407 Brusnica

Brusnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 251

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:13

Sicer ne vem kako si prišla do zaključka, da gledam na pravila enostransko ampak lahko greva še enkrat:

- katerega boga ? a res ne vidiš ? jaz te vprašam katerega boga, ti pa nazaj: ni dileme ! in naprej, da, če veruješ v enega potem veš kdo je tisti bog. ampak dilema ni v vedenju, da je to ta pravi bog - dilema je v vprašanju; ali je moj bog isti kot tvoj ?
- nedelja je gospodov dan - aha! ponedeljek ni, kaj šele sreda, ki je ujeta vmes .... en dan je vreden več od drugega. to je tebi dobro pravilo ?
- spoštuj starše. spoštovanje se s spoštovanjem dobi - mislim, da se je vsak starš naučil tole lekcijo. pa naj se javi en, ki se te lekcije ni naučil, prosim.
- ne nečistuj se navezuje tudi na spolne odnose pred poroko in pri njem ne boš najbolje zapisana, če je to bilo tako. lahko svojega župnika vprašaš, če meni ne verjameš, sam ne tistega, ki puncam pod kikle gleda ...
- ja se strinjam pomeni ne varaj, še prej pa pomeni ne želi si. in to pravilo se navezuje tudi na greh, ki se zgodi v tvoji glavi.


Če pravim da je teh 10 božjih zapovedi napisano za kristjane! Ampak če bi vsi upoštevali (pač ni važno ali si veren ali ne ali v kerega boga verjameš) zapovedi od 4 naprej bi bil svet lahko grobo rečeno popolen... To jaz hočem povedat ne pa da moraš verjeti v boga itd...

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.
Nelson Mandela


#408 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:17

dilema je v vprašanju; ali je moj bog isti kot tvoj ?

Tegale vprašanja pa ne štekam x?x Jst sem zmeri mislu, da je Bog en sam...



ja se strinjam pomeni ne varaj, še prej pa pomeni ne želi si. in to pravilo se navezuje tudi na greh, ki se zgodi v tvoji glavi.

Napačna želja vodi v napačno akcijo. Torej če si skenslu željo, si skenslu akcijo. Če obdržiš željo, pa ne greš v akcijo, si si naredu precej slabo uslugo, ker pomen, da boš ali zafrustriran al pa jo potlaču.

#409 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:18

Saj nisem postavil vprašanja, temveč sem zapisal trditev.

Argument z družbo, katere duhovno zaostalost potencira število zakonov, je preprosto za lase privlečen.
Po tej logiki bi bila marsikatera diktatura duhovno izredno razvita.

No ja, če "duhovno" pomeni to, da so naša ravnanja kot ravnanja opic, potem je omenjen argument seveda na mestu. x:Dx


Ne razumem te logike. A ni tudi pri diktaturi cel kup zakonov, ukazov, kaj se sme in česa ne sme itd.?


Če je diktatura "dobra", obstaja samo en zakon in ta se imenuje diktator.


Tudi trditev lahko gledamo kot vprašanje.

Duhovna razvitost ali zaostalost družbe se lahko meri s številom zakonov ki so potrebni da jo regulirajo, da lahko funkcionira.
Ampak število teh zakonov je obratno sorazmerno z duhovno razvitostjo družbe ali bolje povedano, članov te družbe.

Diktator ni zakon sam po sebi.
Da lahko vlada potrebuje množico zakonov, pravil, predpisov ki predvsem omejujejo, prepovedujejo in določajo kazni.
In pa seveda represivni aparat ki te zakone izvaja.

Deset božjih zapovedi seveda niso zakoni, to so le pravila ali priporočila.
Nikjer ni povedano kakšna kazen naj bi doletela tistega ki bi jih kršil.
Druga stvar pa je kako jih je razlagala in uporabljala RKC in njeni priskledniki.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#410 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:35

Nikjer ni povedano kakšna kazen naj bi doletela tistega ki bi jih kršil.

Ni nobenih "kazni".
Napačne aktivnosti že po sami naravi stvari vodijo v trpljenje (predvsem tistega, ki jih izvaja) - to je verjeten že vsak dojel na lastni koži (kdor ni, pa še bo x:Dx ).
Te "zapovedi" so le neke varovalke pred samim sabo in svojo "nižjo" naravo. Nobenga ne gre silit, da mora v skladu s tem živet, vsak je svoboden... in vsak slej ko prej dojame, da določene "zapovedi" mogoče niti ni tko neumno upoštevat.
Seveda ni treba sledit glih tem krščanskim. Določene postavke obstajajo na vsaki duhovni poti. Lahko pa si vsak pač določi svoje, ki se mu zdijo smiselne glede na njegov koncept lajfa in izkušnje.
Zelo glasni zagovorniki "svobode" pa so ponavad le suženjčki svojega lastnega nezavednega x:Dx

#411 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:46

Ni nobenih "kazni".
Napačne aktivnosti že po sami naravi stvari vodijo v trpljenje

Zelo glasni zagovorniki "svobode" pa so ponavad le suženjčki svojega lastnega nezavednega x:Dx


Ne, nobenih kazni ni zagroženih.
Le cerkev je pozneje uporabila te zapovedi po svoje, v povsem posvetne namene, za ustrahovanje in podrejanje množic.
Kar pa s prvotnim namenom 10 zapovedi nima nič skupnega.

O svobodi - včasih sem imel tu na forumu v svojem podpisu tale rek

Kdor išče svobodo, postane ujetnik svojih želja.
Kdor pa išče disciplino, najde svojo svobodo.


Ne spomnim se več kje sem to prebral... :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#412 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:51

Kdor išče svobodo, postane ujetnik svojih želja.
Kdor pa išče disciplino, najde svojo svobodo.

Ja, verjeten tole kr drži.

#413 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:56

Če pravim da je teh 10 božjih zapovedi napisano za kristjane!


Ne. Nagovor je bil namenjenu ljudstvu Izraela.

#414 Brusnica

Brusnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 251

Objavljeno: 25. februar 2009, 16:58

Ne. Nagovor je bil namenjenu ljudstvu Izraela.

oh kaj pa jst vem komu je blo namenjeno... samo to vem da so božje zapovedi in da so namenjene določenim vernikom in da če se bi jih vsi držalo od 4 naprej kar sm že 3x povedala bi bil svet prijaznejši

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.
Nelson Mandela


#415 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2009, 17:08

Tudi trditev lahko gledamo kot vprašanje.


Lahko gledaš. A ni. Niti je bil njej tak namen.

Duhovna razvitost ali zaostalost družbe se lahko meri s številom zakonov ki so potrebni da jo regulirajo, da lahko funkcionira.
Ampak število teh zakonov je obratno sorazmerno z duhovno razvitostjo družbe ali bolje povedano, članov te družbe.


"Duhovna razvitost" je precej razvodenel pojem.
Gre predvsem za to, da se kompleksnost družbe odseva tudi v zakonodaji, kar je konec koncev zaželjeno,
sicer bi lahko ostali pri enostavnih rešitvah, kot je sekanje udov vseh, ki masturbirajo, kradejo, lažejo ipd..
Par preprostih zakonov, ki bi neželjene faktorje zatrli v kali.
Kompleksnost zakonov je po mojem mnenju prej odsev razvoja svobode, oz. tega, kar danes imenujemo demokracija.
Več možnosti, upoštevanje raznolikosti, posvetitev posameznim primerom.
To gre tudi z roko v roko s socialno pomočjo.
Sicer pa je v džungli še vedno dovolj protora za drugače misleče.

Diktator ni zakon sam po sebi.
Da lahko vlada potrebuje množico zakonov, pravil, predpisov ki predvsem omejujejo, prepovedujejo in določajo kazni.
In pa seveda represivni aparat ki te zakone izvaja.


Menil sem predvsem to, da ima diktator absolutno/neomejeno oblast in ne potrebuje zakonov oz. so le-ti zgolj provizorični.
Diktator jih lahko spreminja po lastni volji.
S tem sem odgovoril tudi tebi, Kuvrtat.

Druga stvar pa je kako jih je razlagala in uporabljala RKC in njeni priskledniki.


Ja, to je povsem druga reč.

če se bi jih vsi držalo od 4 naprej kar sm že 3x povedala bi bil svet prijaznejši


Z drugimi besedami rečeno: če človek ne bi bil tako zelo človeški, bi bil bolj prijeten x:Dx x:Dx

#416 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2009, 17:53

Če pravim da je teh 10 božjih zapovedi napisano za kristjane! Ampak če bi vsi upoštevali (pač ni važno ali si veren ali ne ali v kerega boga verjameš) zapovedi od 4 naprej bi bil svet lahko grobo rečeno popolen... To jaz hočem povedat ne pa da moraš verjeti v boga itd...



Jaz sem ziher, da nebi bil. a 4 je še zraven vključena ?

4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA
Brez podpisa

#417 Brusnica

Brusnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 251

Objavljeno: 25. februar 2009, 17:55

Jaz sem ziher, da nebi bil. a 4 je še zraven vključena ?

4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA


ja 4 tudi... popolen nebi bil bil bi pa boljši..

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.
Nelson Mandela


#418 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. februar 2009, 18:21

"Duhovna razvitost" je precej razvodenel pojem.
Gre predvsem za to, da se kompleksnost družbe odseva tudi v zakonodaji, kar je konec koncev zaželjeno,
sicer bi lahko ostali pri enostavnih rešitvah, kot je sekanje udov vseh, ki masturbirajo, kradejo, lažejo ipd..
Par preprostih zakonov, ki bi neželjene faktorje zatrli v kali.
Kompleksnost zakonov je po mojem mnenju prej odsev razvoja svobode, oz. tega, kar danes imenujemo demokracija.
Več možnosti, upoštevanje raznolikosti, posvetitev posameznim primerom.
To gre tudi z roko v roko s socialno pomočjo.
Sicer pa je v džungli še vedno dovolj protora za drugače misleče.


Po svoje imaš prav, ampak tak pogled se mi zdi povsem napačen.
Enostavnost in radikalnost, lahko bi rekel celo krutost ni edina alternativa množici zakonov ki jih danes ima vsaka družba.
Duhovna razvitost, zavest, morala, etika, imenuj to kakor hočeš, to je alternativa zakonom.
Ne represija.
In če še enkrat uporabim po tvoje razvodenel izraz "duhovna razvitost" - samo zato da se razumeva o čem govorim - najvišja stopnja te "razvitosti" bi bila družba brez zakonov, družba kateri zakoni ne bi bili potrebni.
Ampak to je že utopija.

Zdaj mi razloži samo še to kje je džungla? :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#419 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 25. februar 2009, 18:37

Kdor spoštuje dekalog, se mu ni treba bati, da mu potrkamo na duri. Obenem tudi apeliramo na vse bogaboječe prisotne, da podajo ovadbe sosedov, ki so zašli s poti, preden je prepozno.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#420 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2009, 18:40

Po svoje imaš prav, ampak tak pogled se mi zdi povsem napačen.
Enostavnost in radikalnost, lahko bi rekel celo krutost ni edina alternativa množici zakonov ki jih danes ima vsaka družba.


Nikakor ne menim, da bi to bila alternativa; je samo primer.

Duhovna razvitost, zavest, morala, etika, imenuj to kakor hočeš, to je alternativa zakonom.
Ne represija.


Duhovna razvitost in zavest sta dva precej neoprijemljiva pojma, žal. Kaj zavest je, zaenkrat ni bilo zadovoljivo pojasnjeno.
Etika in morala sta konec koncev skupek sicer navidezno neobveznih zakonov, a še vedno skupek zakonov...
-umetna pravila, po katerih naj bi se posamezniki ravnali, da bi bil razvoj družbe idealen.
Ponavadi je celo tako, da, kdor se ne drži teh (pogosto nenapisanih) pravil, je izločen iz družbe, na bolj ali manj subtilen način.

In če še enkrat uporabim po tvoje razvodenel izraz "duhovna razvitost" - samo zato da se razumeva o čem govorim - najvišja stopnja te "razvitosti" bi bila družba brez zakonov, družba kateri zakoni ne bi bili potrebni.
Ampak to je že utopija.


Saj, utopija... ostanejo nam torej možnosti, katerim smo dorastli.

Zdaj mi razloži samo še to kje je džungla? :inocent:


http://en.wikipedia....azon_rainforest


Kdor spoštuje dekalog, se mu ni treba bati, da mu potrkamo na duri. Obenem tudi apeliramo na vse bogaboječe prisotne, da podajo ovadbe sosedov, ki so zašli s poti, preden je prepozno.


Hehe, ti šaljivec ti.

#421 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2009, 19:10

Tegale vprašanja pa ne štekam x?x Jst sem zmeri mislu, da je Bog en sam...



Jaz pravim bog ne obstaja. S tem sem si prislužil pekel. Pri katerem bogu sem si prislužil pekel ?
Ko jaz temu bogu rečem ; bog ne obstaja ! se razjezi, in grozi. ko ga vidim kakšen je - si rečem " ne to ni bog, ne more biti " in takrat se pojavi nov in drugačen bog. In ta se ne jezi, če mu rečem, da ne obstaja in mi tudi ne grozi. In mu rečem, naj gre stran in gre stran in manipuliram z njim, mu rečem naj gre stran pa me ima še vedno rad - in to tudi naredi. In mu rečem, kako si šel stran, če me imaš še vedno rad. In mi reče - rad imaš sebe, pogovarjaš pa se tudi s samim seboj. Ali sem ti odgovoril na katero vprašanje katerega odgovor že nisi poznal ? me vpraša ? mu rečem - bog ne obstaja !!! in ...

Torej v katerega boga naj verjamem ?
Moralna pravila in kodeksi so določeni od družbe in ne od boga. To je svoboda in v njej se skriva brezpogojna ljubezen.


Napačna želja vodi v napačno akcijo. Torej če si skenslu željo, si skenslu akcijo. Če obdržiš željo, pa ne greš v akcijo, si si naredu precej slabo uslugo, ker pomen, da boš ali zafrustriran al pa jo potlaču.


- Ne želi si drugega žene je zapoved. Ta zapoved je prepoved. Torej iz vidika psihologije in cerkvene oz. svetopisemske tematike pogojena s kaznijo.

slovarsko;
zapoved -i ž (o) kar pove, sporoči, da se kaj mora narediti, delati
ekspr., navadno s prilastkom kar je za koga tako, da se mora upoštevati

Sam idejni kontekst, ki se za tem skriva je za mentalni ustroj človeka nezdrav.


- kenslanje želje je že zanikanje, tlačenje, dušenje. Jaz, če mam takšno željo se vprašam; zakaj ? kako ? čemu ? po čem hrepenim ? kakšne so posledice ? itd. tako bi se jaz lotil takšne želje, sigurno pa ne s kenslanjem ali zapovedjo. Zej tle je en keč - večina ljudi ima vsa tista vprašanje že odgovorjena in jim je to samoumevno. Pač ne naredijo tega koraka. Kar čem povedat je; če bi čutil neko čudno nerazumljivo silo ali privlačnost do fuka s sosedovo ženo je pa nujno, da si takšna vprašanja postaviš in ne zgolj skenslaš, ker se ti bo vsakič naslednjič, ko jo boš vidu spet pojavilo …

No kar čem v resnic povedat je, da ti tako fino kenslaš, ker že veš odgovore na tista vprašanja, drgač bi se fino zasral , ti je jasno zakaj ne x:)x


9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE - čemu je on sploh moj bližni ? da potrebujem to zapoved.






ja 4 tudi... popolen nebi bil bil bi pa boljši..



4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA


Lej jaz ti nalašč pravim, da bi bil slabši.

4. Zakaj bi neka oseba ne spoštovala staršev ?
5. ok
6. Kako naj mladostnik ( m ali ž ) odrašča in se pogovarja s svojim telesom, če spolnost doživlja kot tabu ?
7. ok
8. ok
9. Zakaj je že on moj bližnji, pa mu bom ženo šel fukat ?
10. ok
Brez podpisa

#422 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 25. februar 2009, 19:25

9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE - čemu je on sploh moj bližni ? da potrebujem to zapoved.

To zapoved še kako potrebujem, ker je naš bližni tudi naš foter - gre za tabu incesta, ki je pogoj za družbeno dinamiko. x^x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#423 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2009, 19:30

To zapoved še kako potrebujem, ker je naš bližni tudi naš foter - gre za tabu incesta, ki je pogoj za družbeno dinamiko. x^x


No ja, po logiki stare zaveze smo itak vsi bratci in sestrice...
spolno udovje otrok adama in eve je bilo namreč prepuščeno na milost in nemilost incestoidnemu pritisku
zavoljo dobrobiti produkcije človeštva.

#424 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2009, 19:38

To zapoved še kako potrebujem, ker je naš bližni tudi naš foter - gre za tabu incesta, ki je pogoj za družbeno dinamiko. x^x


Kaj naj ti rečem drugega kot; mi prestaviš svojo..no tisto k dobr zgleda x:Dx
Brez podpisa

#425 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2009, 20:16

Zaradi razlike.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0