Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Deset božjih zapovedi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#76 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 16. april 2005, 17:04

xyiyax xrainbowx Zenovske zapovedi xDDx Zenovski menihi se zaobljubijo strogo spoštovati 3 zapovedi Čistosti in 10 Velikih zapovedi x;)x
3 zapovedi čistosti x:Ix
1.Odreci se zlu.... :vragec:
2.Opravljaj dobra dela zase (v mislih in meditaciji) xDDx
3.Opravljaj dobra dela za druge(odpovej se nasilju, bodi sočuten) xsrcbumx

10 Velikih zapovedi... xsrcx
1.ne ubijaj..
2.ne kradi...
3.ne bodi pohlepen...
4.ne laži...
5.ne širi zablod... x:px
6.ne obrekuj...
xyesx
7.ne bodi ponosen in ne zaničuj drugih... xrolleyesx
8.ne bodi skopušen... :vio:
9.ne jezi se... xDDx
10.ne žali treh zakladov.... x:)x Bude,Darme in Sange.... xyiyax xsrcbumx xhypnox

#77 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 16. april 2005, 17:59

<{POST_SNAPBACK}>Principesa  x:)x  :palec:

x:Ix o hvala majki x:)x x;)x

#78 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 16. april 2005, 22:04

xrosex xsrcbumx xyiyax xegox
Mišljenje in dejanja so spontani, ne izhajajo iz strahov zaradi preteklih doživetij.
Očitna zmožnost uživanja v vsakem trenutku.
Pomanjkanje zanimanja za obsojanje drugih.
Pomanjkanje zanimanja za interpretiranje tega, kar počno drugi. Pomanjkanje zanimanja za konflikte.
Pomanjkanje sposobnosti, da bi nas skrbelo.
Pogosti in mogočni občutki spoštovanja.
Zadovoljstvo ob povezanosti z drugimi in naravo.
Pogosti napadi smehljanja.
Povečana sprejemljivost za ljubezen, ki jo razširjajo drugi, pa tudi neustavljiva potreba, da bi jo razširjali sami.
xDDx

NEKAJ ZNAMENJ IN SIMPTOMOV NOTRANJEGA MIRU
xbookx xhypnox xloveyx xflowx

#79 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. april 2005, 22:05

Mi je tudi zelo všeč, Vrba.... x:)x :palec:

Me pa vseen zanima kdo lahko univerzalno določi kaj je poštenje, lepota.......prav-ne-prav.... itd. :unsure:

Vzgajal me je oče za katerega je bilo poštenje, dana beseda, vestno delo svetinja. Seveda ga nisem, sploh kot otrok, mladostnik, niti približno dohajal v tem......in jeza poštenega je bila včasih velika. Kazen stroga. In tako sem se na človeku, ki ga sicer zaradi teh njegovih lastnosti, danes pa tudi nasploh, zelo spoštujem, naučil kako brezsrčno zna bit poštenje. Sam tak, k sem se zamislil mal......
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#80 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. april 2005, 15:57

<{POST_SNAPBACK}>Mickec.  x:o)x pa kdo drug.... Dolgorocne izkusnje, ki so se na splosno obnesle in to ne izkusnje samo ene osebe iz samo iz ene generacije.

Kako brezsrcno zna sele biti nepostenje, o tem bi se mogoce lahko drugi malo vec zamislili x;)x
x:)x


Hih, daj mi pojasni zakaj ti je tko samoumevno, da sem jst to komentiral? Same uhe so me... :irs:

Ja, zlo poenostavljen odgovor.

Sem samo povedal, da se za takozvanim poštenjem lahko skriva mnogo krivic in brezsrčnosti. Če bi vse bilo tako simple kot pišeš pogosto, bi pa blo res fajn. Pa ni. x;)x

Pa opazu sem, da okrcaš druge kakšni da so, ko se kdo ne strinja z njimi, kaj pa ti..... x;)x Še nisi opazila kakšna znaš biti ti, ko se kdo ne strinja s tabo? Pa tud menim, da vzvišenost in podcenjevalni odnos do mogoče manj znanja polnih na določenem področju, ki ga tu in tam opažam v tvojih postih, nikoli nista znak modrosti. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#81 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. april 2005, 17:49

x:Dx ....Vrba pač xrolleyesx x:o)x

Ja, kaj se peniš zdej x:px , to ti verjamem, jaz sm pač komentiral tvojo net-komunikacijo, ne x;)x

Me bimckaš z vsemi tvojimi vejami, ta mi je všeč x:)x :palec: .

Sam pogosto mi pa v bistvu.......ne odgovoriš.... x;)x Verjetn boš rekla, da te ne znam slišat .... :inocent: xDDx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#82 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. april 2005, 18:14

<{POST_SNAPBACK}>Micki, a si me ze kdaj videl penit?
Ti ne dokumentiras mojo net-komunikacijo, ampak tvoj obcutek moje net-komunikacije. Ta obcutek pa te vara.  x:Dx
Da kaj ne odgovorim? Morda ne najdem vec teme, ali pa namenoma kaj preskocim - postavljam meje x;)x
Vse je mogoce.
xsrcx


Videl, videl x:px ....sam kaj, ko je bil to samo moj občutek....ki me je varal. x:Dx x;)x

Saj ti si men fajn x:)x, veš, sam včasih deluješ tu k učiteljica, ki poučuje rečva....3. razred osnovne šole..... xcivx x;)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#83 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. april 2005, 21:19

Ne vem Vrba, nisem tolk vzvišen, da bi se spraševal al se imam od koga kaj za naučit, nasprotno, menim, da se imam od vsakega človeka kaj za naučit..... x;)x Tako tudi od tebe, da pa se ti od mene nimaš česa naučit, pa gre predvsem v tvoj minus.....Mogoče pa bi moral to kar ti želim včasih sporočit povedat s stavki 2. razreda :vragec: x:px x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#84 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 18. april 2005, 20:18

eh mick..ne splača se..... :vragec:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#85 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 18. april 2005, 20:21

<{POST_SNAPBACK}>eh mick..ne splača se..... :vragec:

:palec: Seveda ne. Sam vsake toliko časa si novo žrtev najde. x;)x So ji verjetno veje posekal pa ne more nikogar objet. x:Dx :vragec:
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#86 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 18. april 2005, 21:10

:wacko: :U:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#87 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 18. april 2005, 21:23

<{POST_SNAPBACK}>Boge zrtvice. Bog oprosti jim, saj ne vedo kaj govorijo.
.

:sori: ljuba VRBA pa še res je..... moliva za njihove dušice... :sori: amen... :inocent:

#88 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 18. april 2005, 21:26

za mojo dušo pa res ni treba nikomur molit, kot da v življenju nimate kej bol pametnega za počet :vragec: pa tud močno dvomim da se ma bog cajt ukvarjat s takimi neumnostmi, za razliko od vaju ma zihr kako bol pametno delo :vragec: tko da ne se matrat.....
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#89 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. april 2005, 07:00

<{POST_SNAPBACK}>
A potem ti mislis, da se jaz zastonj trudim?  xDDx .



Me oci varajo ali si res napisala, da se trudis? Kaj konkretno se trudis? Tega pa nikakor ne morem razumeti..
Vse tisto nalaganje zgoraj.. ima celo nek egoisticni smisel.. ampak tale izjava?!?!? Tole pa se splaca malo podebatirat..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#90 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 07:11

<{POST_SNAPBACK}>Zakaj pa se naslanjas pri 10 zapovedih, ce se tu ne pocutis lepo?
Boga Todika, kak se moras matrat.

A lahko nekaj vprasam:
Saj vem, da enaki se vedno najdejo. Sam ce so trije skup, pol je lahk navarno x:Dx 
Mene zanima le, kako se vi najdete: a se vi trije zmente, al se iscete po forumu al kako vi en za drugem letate?
x:o)x


:eek: kdo se pa naslanja na zapovedi? :eek: to je pa že tu mač......pa jaz nisem čisto nič boga, lahk mi verjameš, je tle gdo ki je velik bolj bogi od mene :vragec:

kar se pa enakih tiče......mislim da nismo sam trije....sam večini se verjetno ne da več ukvarjat s tabo :vragec:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#91 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 19. april 2005, 08:53

<{POST_SNAPBACK}>za mojo dušo pa res ni treba nikomur molit, kot da v življenju nimate kej bol pametnega za počet :vragec:  pa tud močno dvomim da se ma bog cajt ukvarjat s takimi neumnostmi, za razliko od vaju ma zihr kako bol pametno delo :vragec: tko da ne se matrat.....

:palec: Ja Vrba ti raj moli za svojo dušo, boš mela dost dela. x:Dx :vragec:

<{POST_SNAPBACK}>Me oci varajo ali si res napisala, da se trudis? Kaj konkretno se trudis? Tega pa nikakor ne morem razumeti..
Vse tisto nalaganje zgoraj.. ima celo nek egoisticni smisel.. ampak tale izjava?!?!? Tole pa se splaca malo podebatirat..

:palec: x:Dx

<{POST_SNAPBACK}>
kar se pa enakih tiče......mislim da nismo sam trije....sam večini se verjetno ne da več ukvarjat s tabo :vragec:

Točno tako :palec: Ker z Vrbo se besedno vojno it je kot boj z mlini na veter. x:Dx x:Dx x:Dx
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#92 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 19. april 2005, 12:20

:vragec: enaki tiči skupaj v jati lete.... x:Dx hvala bogu , da nas je vsaj peščica DRUGAČNIH....ali z drugo besedo povedano , nočemo delovati v Množici :vragec: (opranih možgaNOV)in ker smo drugače misleči(s svojo glavo) nismo pravilno razumljeni....seveda x:Ix najdemo se vedno pravi.... x:o)x xwizardx
VRBA te bimčkam.... :mezik: :flower: xokx xsrcbumx xrosex :love: :love:

#93 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 12:22

dva še ni peščica :vragec:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#94 Maedhoriell

Maedhoriell
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 19. april 2005, 12:23

če vidiš dva, kako veš, da jih ni več?

#95 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 19. april 2005, 12:25

<{POST_SNAPBACK}>dva še ni peščica :vragec:

saj spet ne veš KAJ ČVEKAŠ... :vragec: :xx!: x;)x

#96 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 12:27

<{POST_SNAPBACK}>saj spet ne veš KAJ ČVEKAŠ... :vragec:  :xx!:  x;)x


jaaaaaaaa se mi pač pogosto to dogaja........sam raj v neumnosti živim kot pa da b mi takile pamet solil...
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#97 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 19. april 2005, 12:30

<{POST_SNAPBACK}>jaaaaaaaa se mi pač pogosto to dogaja........sam raj v neumnosti živim kot pa da b mi takile pamet solil...

:eek: in potem boš celo življenje neumna in nevedna okol blodila... :wOOt: :wOOt: hudo..... kaj se nauči iz SVOJIH lekcij... ne bo ti škodilo.... x;)x x:Xx pa pa xDDx

#98 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 12:34

kar je neumnost in nevednost za enega je lohk pamet za drugega...in obratno :vragec:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#99 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 19. april 2005, 12:35

Čeprav so mi principesini in Vrbini posti pogosto bliz, pa mi njune rekacije na posamezne, vsaj pri men tud mal provokativne poste kažejo, da le ni vse tako oh in sploh kot prikazujeta skozi njune poste. Vrba, tebe pa sploh ne razumem, enostavno ne preneseš drugačnega mišljenja al mal skeptičnega komentarja, ljudi ki jih napišejo pa pomiluješ, jih tretiraš k neke brezveznike, ki se iščejo in najdejo ter celo na lnf združijo prot tebi :eek: ? Haaaaloooo, ravno ti si po mojem mnenju tista, ki sploh ne dopuščaš nasprotnih mišljenj, razmišljanj, skepticizma, nastopaš pokroviteljsko, vsi, ki ne mislijo tako kot ti pa so najmanj osli. In principesa, ki toliko govori o ljubezni, vsak njen post je sama ljubezen.....ki pa v hipu skor zgine in se spremeni v podcenjevalni post o nas z opranimi možgani in njih, peščico drugačnih, pravih... :eek: xcivx xrolleyesx V bistvu se mi zdi trapasto, da zaradi svoje oholosti, pa četudi do nas morebiti "lutajočih", izražata podcenjevalen odnos, kljub toplim mislim al filozofiji življenja al karkol že, ki jih domnevno negujeta....ni to mal dvolično? x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#100 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 12:38

ja sej pravim, lahko se je delat nekaj ful poduhovljenega pa to....pol se pa čist drgač pokaže......
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0