Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

prenajedanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
141 komentarjev na to temo

#26 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 10:54

pa je veš. pomankanje občutka varnosti... tko k pr vsaki zasvojenosti. sam da je ta najhuj, k se je je najtežje losat. :sori:
spet se mi je na bolš poslabšal

#27 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 10:59

ja če verjameš v to pol se res iz tega ne da izkopat, pol je to en začaran krog...
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2005, 11:03

sam mal težko je rečt sam seb: nisem karakter, pač rad pojem vse kar vidim pred sabo...dost lažje je rečt fali mi ljubezni, zato se nažiram, jas sem tok bogi....


ima Todika tud kar point...
je pa res tud to, da je veckrat glih zato to zacaran krog.

Si debel, si gres na zivce, 'pobegnes' v zadevo, ki ti nudi ugodje (ki ga vcasih pojmujemo kot varnost - otrok, ko je sit, je varen, se ugodno pocuti), to pa je hrana in imamo zacaran krog.
Tako da je res, da je to kompenzacija za love, sam je pa tud res, da se velik folka usede pol v to stanje in potem ne gre vec za to kompenzacijo, pac pa za drugacno - ker nimajo volje in jajc, pravzaprav, so ubogi in zrtve in cutijo pomanjkanje ljubezni.

Govorim o primerih, ko gre za sicer zdravega cloveka, ki bi komot shujsal (ker imamo bolezni presnove ipd., kjer je clovek bolan in je zato debel oz. ne mroe shujsati) - v 3/4 primerih pa je VOLJA sam ta point, pa kakorkoli obrnes.

Ljubezen?
Ja, ce se imas rad, bos zbral tisto voljo. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Celica

Celica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 19. april 2005, 11:03

<{POST_SNAPBACK}>Prenajedanje ni nobena moderna oblika ljubezni, ampak iskanje soli, ki je v tvoji hrani primanjkuje. Razumeš mojo razlago :8):


nekako poskuasam razumet "tvojo razlago" .. ne vem al se nej smejem al zjocem. Smejem, ker ne verjamem.. zjocem... ker ce je res, potem je pa res skoda teh moji pobruhanih let trpljenja, ce odgovor tici v soli. Torej je res treba soliti pamet x:o)x ...

#30 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 11:04

vsake se da losat. sam treba se je met dost rad. pa met voljo. ampak eni se pa zgubijo v tem. pa ne najdejo rešitve. sej si vidla da je celica napisala, da je misnla da je sama! pa itaq da ni edina. tega je fuuul. je treba pomagat. xrosex
spet se mi je na bolš poslabšal

#31 Celica

Celica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 19. april 2005, 11:07

<{POST_SNAPBACK}>celica lepo da si prišla na ta forum!


drž se x;)x  x:Xx  :palec:



Hvala xsrcx x:Ix

#32 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 11:10

ja marsa približn tko sm misla...mogoč mal preveč poenostavla, priznam....sam u bistvo se okol tega mogoč res prevč komplicira, je mogoč cela zadeva dost bol enostavna, če si to seveda priznaš....
nikakor pa se ne morm strinjat s tem da je debelost bolezen...lahko je debelost posledica bolezni, lahko je bolezen posledica bolezni...debelost sama kot taka pa ne more bit bolezen...in najslabš kar lahk rečeš enmu debelmu človeku je to da je bolan...ker pol tk nima kej...je pač bolan in lahk sam mirno sedi in čaka na čudežno zdravilo...in če bi deblost bla bolezen, bi tako zdravilo že odkrili...in bi se vsi lohk šli preventivno cepit proti debelosti....
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#33 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 19. april 2005, 11:11

Ljubezen?
Ja, ce se imas rad, bos zbral tisto voljo. xyesx


Amen! x^x

Ceprav jaz bi se v dolocenih trenutkih v preteklosti raje slovar naucila na pamet, kot pa, da bi se odpovedala sladkarijam dnevno. Pa sem potem najdla nacin hujsanja, ki mi ustreza, pa sem spet obupala. Zdaj je sele ok. Ceprav tudi zdaj sem imela problem, ko nekaj casa ni slo nic dol, noben ni opazil, zadnje 2 tedna so pa kar vsi. To da pa se poseben zagon, ne mors verjet...

Ne vem pa, kako je unim, ki so resnicno debeli. Verjamem, da se je zaradi slabe samopodobe tezko pokazati v fitnesu in podobno.

Ma itak se zacne v glavi...

Kar se pa tice pomankanja casa za telovadbo. Preveckrat je to izgovor. Marsikateri smo tudi cez dan na netu, pred tv, ce bi ta cas porabili za sport, ne bi blo cist nic narobe pa se bolje bi se pocutili? AL KAJ? x:Dx x:Dx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#34 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 11:13

<{POST_SNAPBACK}>vsake se da losat. sam treba se je met dost rad. pa met voljo. ampak eni se pa zgubijo v tem. pa ne najdejo rešitve. sej si vidla da je celica napisala, da je misnla da je sama! pa itaq da ni edina. tega je fuuul. je treba pomagat. xrosex


sam taprvo je verjetno treba ven iz tega kroga...se nehat smilit sam sebi pa kej konkretno nardit, premagat tiste vzorce k jih mamo privzgojene....če ma en od otroštva ven privzgojene normalne prehranjevalne navade, mu na kraj pameti ne bo prišlo da bi hrano zamenjeval za ljubezen in za občutek varnosti.....
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#35 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 19. april 2005, 11:15

Pa saj so debelost ze itak dolocili kot bolezen tega nasega casa. Meni se tudi zdi, da jo lahko oznacimo za to. Je psihicno, zacne se v glavi. Debelost ni nekaj normalnega, povzroca druge hude bolezni, zato je edino prav, da jo tudi tako obravnavamo. Moje mnenje.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#36 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 11:15

ampak eni pa tok padejo v ta "krog" in so tok časa v njem, da je težko vn pridt iz njega. človk lahk tud depresiven rata, pa itak brez samozavesti, pa kaj jz vem kaj še vse... enim je simpl, enim pa ne... unim k majo ta problem ponavadi lih ni...
spet se mi je na bolš poslabšal

#37 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 11:16

<{POST_SNAPBACK}>sam taprvo je verjetno treba ven iz tega kroga...se nehat smilit sam sebi pa kej konkretno nardit, premagat tiste vzorce k jih mamo privzgojene....če ma en od otroštva ven privzgojene normalne prehranjevalne navade, mu na kraj pameti ne bo prišlo da bi hrano zamenjeval za ljubezen in za občutek varnosti.....

no in eni rabjo spodbudno besedo, pa prijaznost, pa občutek da se jih razume, da lahk sploh vidjo da je še kej druzga razn tega načina... xsrcx

pa še to sem hotla napisat. kaj pa če en nima od otroštva privzgojenih normalnih prehranjevalnih navad? potem je težje... in tak člouk se more naučit, da si lahko varnost da samo sam... in mu je noben drug ne more... kaj šele hrana... x:)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2005, 11:18

<{POST_SNAPBACK}>...Verjamem, da se je zaradi slabe samopodobe tezko pokazati v fitnesu in podobno.

Ma itak se zacne v glavi...

tvoj drugi stavek je odgovor na tvojega prvega (citiranega tule).

To, da ima nekdo problem prit na fitnes, je v njegovi glavi. meni, ki sem tam na fitnesu, je popolnoma vseen, kvecjemu pozdravljam, ko se je koncno spravil - ker vidim in opazim pa pac vseen in lohk sklenem kaj.

Sam pol mislijo, da bodo eno sekundo tekli in bo to to - saj telovadi, kao. :D

je pa res, da ce si zlo debel, moras pocasi skenslavat tole, pa tud ne mores kakih extremnih vaj delat, ker tvoje telo ne prenese... moras lepo v izi tole se it.

ja, ni rezultatov vcasih, to nakladam ze od daljnje helenine teme v ribci nekje... proces je to, ki, ko se zacne, jasno ne more dat takoj nekih rezultatov.
Ce ima nekdo 100 kil, se balast dlje in tezje odplavlja kot ce jih ima nekdo 75.
In trdovratnejsi so ti debeli ovoji varnosti pol pac...
kot pri vsem...
Negativnem razmisljanju recimo - ko smo si vcepljali bad vzorce ves lajf, zdaj pa mislimo da bomo 1x rekli vsak dan sem boljsi in bomo kar ful boljsi al kwa! x:o)x x:px

tko je z vsem. Hoce folk instant rezultate, vemo pa da so najboljsi dosezki in najslajsi tisti, do katerih smo se moral primatrati.

1+1 - to zna vsak, zdaj si pa tu, pred tem testom.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 11:19

<{POST_SNAPBACK}>ampak eni pa tok padejo v ta "krog" in so tok časa v njem, da je težko vn pridt iz njega. človk lahk tud depresiven rata, pa itak brez samozavesti, pa kaj jz vem kaj še vse... enim je simpl, enim pa ne... unim k majo ta problem ponavadi lih ni...


nobenmu ni simpl, itak da ne, sam dejstvo je pa da je najlažje samemu seb se smilit kot pa kej nardit za to da prideš ven iz tega kroga...

michelle vem da so debelost proglasili za bolezen tega časa in to se mi zdi slabo...
debelost kot tako..mislim pol lahk debelost fašeš tko kot gripo al pa aids..še veš ne gdaj te doleti....tako je ponavad pr bolezni....in ni prov da se debelost tako obravnava, s tem se dela velika škoda debelim ljudem...
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#40 Celica

Celica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 19. april 2005, 11:21

<{POST_SNAPBACK}>....u glavnem mamo privzgojene slabe prehranjevalne navade...je treba vse pojest s talerja...boš sedel za mizo dokler vsega ne poješ...je greh hrano stran metat.... :o|o: men se pa zdi dost večji greh to da otroke pitajo prasce kot za zakol......dost lažje je rečt fali mi ljubezni, zato se nažiram, jas sem tok bogi....


mene nikol niso silili s hrano kot otroka. Ce sem pojedla ok, ce ne, pa tud ni bil ogenj v strehi .. je slo pa v semti... nikoli nisem bila debel otrok ali imela probleme s tezo, da bi recimo bila tarca zbadanja. Torej odvrzemo vse to. Ostane mi se to, da si recem raje oooo kok sem boga, boga ... ne nisem boga! Tega si ne govorim, ker se ne smililm sama sebi. Mogoce bi blo bolje da se zacnem.
Jaz vem, da se ne maram, da si ocitam stvari v zivljenju, nisem nikoli zadovoljna s tem kar dosezem,kar sem... skoz se grajam in postavljam visje cilje. Deloholik na vseh podrocjih...

Mislim, da tukaj sploh ni formule. ne da se s prstom pokazat, kje tici razlog za vsem tem. Odvisno od posameznika. Mogoce bo res nekomu pomagala tista magicna sol, meni ?! ... i dont think so.

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2005, 11:22

Dobrodosla, Celica! :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 11:23

<{POST_SNAPBACK}>michelle vem da so debelost proglasili za bolezen tega časa in to se mi zdi slabo...
debelost kot tako..mislim pol lahk debelost fašeš tko kot gripo al pa aids..še veš ne gdaj te doleti....tako je ponavad pr bolezni....in ni prov da se debelost tako obravnava, s tem se dela velika škoda debelim ljudem...

x:Dx x:Dx sej ni smešn... sam mal pa je...
se kr zbudiš en dan ves debeu :wOOt:
si fasu debelost x:o)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#43 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 11:24

<{POST_SNAPBACK}>no in eni rabjo spodbudno besedo, pa prijaznost, pa občutek da se jih razume, da lahk sploh vidjo da je še kej druzga razn tega načina... xsrcx

pa še to sem hotla napisat. kaj pa če en nima od otroštva privzgojenih normalnih prehranjevalnih navad? potem je težje... in tak člouk se more naučit, da si lahko varnost da samo sam... in mu je noben drug ne more... kaj šele hrana...  x:)x


seveda, sam ne rabjo pa potrjevanja tega njihovega bogega stanja...včasih jih je treba tud mal v rit nasuvat in stisnit ob zid...
slabe prehranjevalne navade pa mislim da mamo itak vsi privzgojene...šele zadnje čase se mi zdi da se to mal premika, da folk spoznava da je bolš da kej otroku ostane na krožniku kot da se fila čeprov ni lačen....včasih pa ni blo tko..pojest je treba pa pika!
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#44 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 11:25

en se bo šu pa od žalosti k ga noben ne razume spet najest, oz. nažret
spet se mi je na bolš poslabšal

#45 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 11:27

<{POST_SNAPBACK}>en se bo šu pa od žalosti k ga noben ne razume spet najest, oz. nažret


pa smo spet tam: kok sm jaz bogi k me noben ne razume..nima rad...
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#46 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 19. april 2005, 11:28

Marsa, valda! :palec:
Ena mi je nekoc razlagala ( pa ni res ornk debela!!!), da je imela obcutek, da so jo cudni gledali eni pozerji tam v fitnesu. Kjer sem jaz hodila 2 let nazaj ( v Stepanjcu) se to ni dogajalo. Tud jaz pozdravim take, se mi prav fajn zdi. Medtem, ko cloveka, ki je resnicno debel in se se vedno base v McDonaldsu malce tezko gledam, ne vem...mogoce se mi malce smili...ne morem pomagat!

Todika, kako naj bi pa po tvoje obravnavali debelost, kot kaj? Ni naravno! Pa nocem pametovat, sej imam tudi jaz kile prevec, pa se soocam z njimi ( koncno!).
v ZDA to je to zelo pomembna tema naprimer ( kolk jih je predebelih 60%, medtem ko francozev je pa 8%).... To je velik problem. Pri nas pa tudi postaja orenk problem to.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#47 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 11:28

no in en ga more razumet... in mu dopovedat da se more met on rad. x:Dx
če ga pa u rt brcneš, mu pa daš vedet, da ma prou in ga noben nima rad.
spet se mi je na bolš poslabšal

#48 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. april 2005, 11:30

<{POST_SNAPBACK}>
Todika, kako naj bi pa po tvoje obravnavali debelost, kot kaj? Ni naravno! Pa nocem pametovat, sej imam tudi jaz kile prevec, pa se soocam z njimi ( koncno!).
v ZDA to je to zelo pomembna tema naprimer ( kolk jih je predebelih 60%, medtem ko francozev je pa 8%).... To je velik problem.


mal si višje gor moje poste preber, boš najdla ka sm napisala...in še zmeri trdim da debelost sama kot taka ne more bit bolezen x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#49 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 19. april 2005, 11:32

ampak debelost si lih tko sam ustvariš, kot kerokoli drugo bolezen... s svojimi miselnimi vzorci v glavi...
spet se mi je na bolš poslabšal

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2005, 11:33

<{POST_SNAPBACK}>no in eni rabjo spodbudno besedo, pa prijaznost, pa občutek da se jih razume, da lahk sploh vidjo da je še kej druzga razn tega načina... xsrcx

pa še to sem hotla napisat. kaj pa če en nima od otroštva privzgojenih normalnih prehranjevalnih navad? potem je težje... in tak člouk se more naučit, da si lahko varnost da samo sam... in mu je noben drug ne more... kaj šele hrana...  x:)x

Oprosti, sam te bom izpostavila, ker imamo tule konkreten primer - evo, v bistvu ne priznas... v bistvu reces, ne, sam pri men je drugace, jaz rabim drugacen nacin.
Potem ga pa odkrij!! :palec:
pac, ni ti vsec dieta, ki te recimo nadira, pa kaj se pol z njo bezas, vzemi makrobiotiko ali katero drugo metodo, ki ti mehko in prijetno - pac PO TVOJEM OKUSU - govori. :) :palec:

Ampak vedno si TI - pusti nacine, to so sam izgovori, podobno kot nekdo, ki ne naredi onega vozniskega stopetdesetkrat, ker 'ima tko slabega instruktorja'.
Ali se mu prilagodi - ali ga zamenjaj. xyesx :palec:
(*sam ce si ga dvestokrat zamenjal in se vedno nimas izpita, si ne delaj utvar, da je vseh 200 instruktorjev slabih).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0