Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Računalništvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1115 komentarjev na to temo

#1 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 15. april 2005, 09:19

*
POPULARNO

Koliko se spoznate na računalnik?Kaj je tisto kar najbolj obvladate?Kaj delate najraši na PCju?
Pred kartkim sem ugotovila,da je moj PC že zelo prazgodovinski,prav tako je tud moje znanje bolj zadaj.
Znam delat nekaj z officem,netom,risanjem,nadalje s formatiranjem,pogledat v ohišje in odstranit oz dodat kakšno kartico ali cd rom.
Ko pa berem kakšne novice,nove izume,ali kaj bolj od tehničnih podatkov se mi pa zdi vse nekaj tujega in novega in se mi niti pod razno ne svita zakaj se gre.

KAko je to z vami?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. april 2005, 09:24

<{POST_SNAPBACK}>
Znam delat nekaj z officem,netom,risanjem,nadalje s formatiranjem,pogledat v ohišje in odstranit oz dodat kakšno kartico ali cd rom.

x8Dx Pih!

Se nalasc prva oglasam v tole temo... ;) :P
ker sem pa tak les za racunalnike, da to ni res...
jaz se znam sam prilagodit in uporabim pac medij - tako se lahko zgodi, da sporgramiram html sajt, nimam pa pojma o poojmu potem ce je kaj drugacnega ali kako se noter pride al kaj taqcga.
Pa vse se nekaj pobrka, ko jaz pridem za racunalnik.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 15. april 2005, 09:31

"I can beat on everything my PC throws at me..."

;) :palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 15. april 2005, 21:56

Všeč mi je, dostikrat eksperimentiram in tako pridem do zaželjenih izkušenj x:Dx
I can beat on almost x:px everything my PC throws at me x;)x
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#5 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 16. april 2005, 09:14

Drgac pa, nikjer mi ne bo tako jasno, kot pri mojmu sinu, da jaz skoraj nic ne vem. Vse je tako zanimivo, ampak dan ima samo 24 ur. x:Ix[/quote]


:V: a ni to hudo, ne samo da ma 24 ur, teh 24 ur iz dneva v dan hitreje mimo beži...zmeraj capljam od zad, sploh pri teh elektronskih kištah x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#6 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 16. april 2005, 18:54

Meni je računalnik in takele tehnične igračke nasploh - že skoraj hobby. Saj ne, da bi znala programirat in podobne finte, ampak za nemoteno delo obvladam dosti in tudi mene so v službi vsi naokoli vedno ponucali za inštruktorico.

Bolj zanimivo pa je bilo na začetku, včasih, ko smo računalnike šele dobili. Na mizo so mi dali računalnik in gor en program, ki je delal tako s tabelami kot z besedilom in še par rečimi.... (mislim, da se mu je reklo OperAcess) - zraven pa debelo knjigo v angleščini o programu. Worda, excela še nismo poznali. Delali smo vse v DOS-u, windowsov še ni bilo.... Najbrž mi zadeve zato grejo od rok, ker sem se morala takrat čisto sama pregristi v programe (niti slučajno še ni bilo tečajev)... Znali smo tudi delati razne reči v DOS-u, med drugim popravljati / dopisati / včasih tudi zbrisati x^x autoexec.bat in system.sis file, kar je bilo še posebej dramatično....

Kar se pa mladine tiče- na mladih svet stoji x:)x . Oni pa s tem dobesedno rastejo gor in obvladajo sceno. Ampak še vedno vem, za kaj gre, tako da me ne morejo nafintirat za kako stvar...

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#7 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 18. april 2005, 07:16

<{POST_SNAPBACK}>Zame pravijo, da zelo obvladam računalnik za žensko.  x;)x  x;)x
V službi me vedno porabijo za pomoč, če komu ne dela ... najprej sem jaz na vrsti, potem pa koga drzuzga ponucajo.  x;)x
Mislim, da lahko rečem, da sem kar tehnični tip za eno slovenistko.  x:px  x:Dx

xyesx

sam mam tok bratov k se vsi spoznajo, da se včas kr mal neumno nardim, da men ni treba... pa pol oni rihtajo x:Dx :inocent:
spet se mi je na bolš poslabšal

#8 chameleon

chameleon
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 20. april 2005, 18:41

No ja, ena računalniška:
Če kej ne dela pejt vn pa nazaj not. x:Dx

Ma ne vem, sem sam sebi in svoji družini administrator, rihtam ruter pa 3 kompe, je pa res da je izkoristek bl slab (beri:pogosto je kej fuč). Moja domen je pa itak hardware, tko da če kdo kupuje računalnik nej kr pove, bom z veseljem pomagu. V softwaru sm pa mal bl šibk: word, excel še gre, winse tut več al mn znam zrihtat, o programiranju pa blage (DOS se je pa uporablu pred mojim rojstvom x:Dx ).

Mal nenavadna mešanca, ampak zaenkrat deluje! x^x


chameleon

#9 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 20. april 2005, 19:08

Jz sm pa bl na don't touch too much kar se tiče računalnika samega..... kar se tiče uporabljanja programov, to pa se hitr učim... x:)x Bi blo sicer čist fajn, če bi res več vedla. xredx
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#10 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 20. april 2005, 19:12

Jest pa pojma nimam.Mislim kar se tice softwarea, tok da znam uporabljam, kar se pa hardwarea tice pa... fajn da obstajajo ljudje, ki so nasi prijatelji in ki vejo stvari. x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#11 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 21. april 2005, 10:31

Saj najbrž na svetu ni mišljeno, da bi vsi obvladali vse...
Za računalnik je dandanes sicer že skoraj nujno, da poznaš vsaj osnovno uporabo (Windowsi, word, excell že ni več tako nujen) - kot vožnja z avtom... čeprav nekateri ne vozijo in so mirno tudi brez računalnika, pa jim nič ne manjka... x:)x Odvisno od načina življenja, službe itd.... Če pa že delaš na računalnik in se ti ne upira, je seveda bolj praktično, da si znaš tudi sam kdaj pomagat...

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#12 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. avgust 2005, 15:36

Rabil bi ime kaxnga programcka za pisat matamticne formulce. Ce ve kdo mogoce??Rabm za diplomsko...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#13 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 11. avgust 2005, 16:12

Paskalščina.

Begin

For i:= 1 to 10 do writeln (i):

readln
end.


Izpiše:

1
2
3

Pa tako naprej do deset.


Sej formule lahk v wordu pišeš.

#14 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 12. avgust 2005, 06:41

Sej formule lahk v wordu pišeš.


Kera funkcija pa je to???
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#15 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 12. avgust 2005, 06:45

<{POST_SNAPBACK}>Kera funkcija pa je to???

Insert an equation

Click where you want to insert the equation.
On the Insert menu, click Object, and then click the Create New tab.
In the Object type box, click Microsoft Equation 3.0.

P.S. Zadeva mora biti namescena (ce si pri namestitvi zbral "minimal" ali kaj podobnega verjetno ne bos tega nasel...)

#16 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 12. avgust 2005, 07:02

Hvala! :palec:

...zgleda, da bo treba se 1X instalirat zadevo... :xx!: :xx!:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#17 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 13. avgust 2005, 22:17

x:)x x:)x
Mam eno vprašanje:
kako v Excelu napisati da v formuli upošteva VEDNO vrednost vpisano v eni dolčeni celici (npr. A1) tudi če je formula kopirana v več vrstic? x?x xDDx
x:Ix Pozabil... xDDx xDDx x:Ix xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#18 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. avgust 2005, 06:13

<{POST_SNAPBACK}>Če te prav razumem....v vrstici A1 imaš formulo in če želiš, da se ne spreminja, kopiraš s predznakom $ ....$A$1 ... kamorkoli boš kopiral bo ostalo enako ...$A$1

:palec:  x:)x

Točno to sem rabil x!x xDDx Hvala :palec: x:)x

x:Dx x:Dx Sem že mislil da sem edini ki je buden ob takih norih cajtih... x:Dx x:Dx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#19 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 17. avgust 2005, 07:57

x:Dx :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#20 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. avgust 2005, 09:25

Alo računalničarji x:Dx zanima me, kje prodajajo ugodno USB ključe (okolica in Lj)
in katere priporočate ... xracx
Objavljena slika

#21 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:03

<{POST_SNAPBACK}>Alo računalničarji  x:Dx zanima me, kje prodajajo  ugodno USB ključe (okolica in Lj)
in katere priporočate ...  xracx


USB ključi in pomnilniki

vse bo shranjeno in nič izgubljeno x^x

#22 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:23

Hvala za link.

Sem jih že cel kup pregledala :switz: ampak nikjer pa nisem zasledila katere ključe priporočajo, zakaj, a sploh je kakšna bistvena razlika med toliko različnimi proizvajalci, ...
Objavljena slika

#23 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:30

Ne vem, če je kaka razlika. Samo je najboljše da kupiš od kakšne bolj znane firme.

Če boš kje vidla Usb ključe od Gorenja, se obrni za 180 stopinj in teči kolikor te noge nesejo. x:Dx

#24 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:33

aha x:Dx

katera podjetja pa priporočaš ... in zakaj :inocent:
Objavljena slika

#25 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:47

Na to vprašanje ti pa ne morem odgovorit. Ker sam nimam usb ključa in zato nisem bil deležen nikakršnih izkušenj.....

xrolleyesx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0