Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Saturn


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
348 komentarjev na to temo

#1 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 3. junij 2002, 01:00

HM, KOLIKO SATURN LAHKO OVIRA RAZVOJ, OZ. SAMOZAVEST - SPLOH PA V OTROŠTVU?

#2 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. junij 2002, 01:00

V mojem mnenju(primeru) razvoja ne ovira, ga celo pospesi, otrok pogosto ni druzaben, zivi svoje zivljenje, dela stvari ki jih drugi otroci niti ne poznajo. Predvsem pa otroka postara, tako da ta izpade starejsi od dejanske starosti. Glede samozavesti pa nevem, sam sem imel s tem probleme, vendar se je stvar popravila, ko sem pac o stvari premislil...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. junij 2002, 01:00

Saturn naredi človeka počasnejšega.
nekako že mladostno starinskega˝_jest pravim, da je tole globoka zemlja. je pa v znamenju vsakih sedem let_ če ga preživiš, si dobila status modreca:)

pokowc

#4 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. junij 2002, 01:00

Hm potem sem jaz ze modrec? ;}



Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#5 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 4. junij 2002, 01:00

Hm, moj saturn je zraven MC-ja v 10. hiši v Ovnu in mi bojda nagaja že skoz!! Predvidevam, da je to tista sila, ki me vleče nekam k tlom in me dela težko, po drugi strani pa skrbi, da ne odplavam previsoko!
Zeza pa me tudi Mars v Škorpijonu v 6.hiši - mrbit zaradi njega včasih čutm, da me bo razgnal od silne energije, k ne vem kako nej jo sprostim!
A prou predvidevam?

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. junij 2002, 01:00

dobi si pravo publiko s katero boš hodila na sprehode in na klepetava srečanja.

pokowc

#7 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 9. junij 2002, 01:00

Kako prides na to idejo da bi oviral Saturn razvoj? Najprej bi bilo dobro vedeti kaksni aspekti ima saturn, v kateri hisi stoji
in znamenju. (niso vse pozicije slabe )in kje se nahaja sedaj.
Upostevati je treba astrolosko karto kakor tudi transitno karto
sele tedaj lahko dobis zadovoljiv odgovor.

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. junij 2002, 01:00

..kot sam planet je daaleeč, zato ni šans,da bi ga kontroliral,menim, da je tiho prikrit in da pika do0olgoročno z modrim´načrtom.
Menim, da je Saturn v mladostnem obdobju bolj spontan v prikazni, zato je nedolžen in naivno spravljiv .
~
Polozaj Saturna v hisah pove, na katerem podrocju bo oseba morala delovati zrelo, se odpovedati povrsinskosti in si pridobiti modrost.Lahko pride do disonantnosti, lahko pricakujemo frustracije, ki izhajajo iz pretirane pogoltnosti.
~

pokowc

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. junij 2002, 01:00

KOLIKO SATURN LAHKO OVIRA RAZVOJ, OZ, SAMOZAVEST-SPLOH PA V OTROŠTVU?

Rakica - malo čudno si postavila tole. Saturn sam po sebi ima neke kvalitete, ki si jih zelo površno lahko razlagamo tudi kot oviranje razvoja, blokade ipd., vendar ne kaže kar vsevprek posploševati...
Saturn lahko vpliva v tem smislu, kot sprašuješ, če se pojavi v bližini Ascendenta, v 1. hiši, v opoziciji z njim ali s Soncem.
Prav tako je lahko tak primer, če je v natalnem horoskopu v konjunkciji s Soncem.
V vsaki hiši, kjer se bo pojavil (in morda še tvoril katerega od aspektov, ki sem jih omenila), pa bo imel malo drugačen vpliv, vedno pa bo seveda tudi vplival na to področje, prav tako pa bo seveda to povezano z vsem njegovim življenjem, torej tudi z otroštvom).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 19. junij 2002, 01:00

V Indiji se saturn imenuje Guru, Učitelj. Čeprav naj bi bil tradicionalno malefik, ta planet svoje kvalitete kaže čez čas. pomeni v glavnem zahtevo po učenju, izpopolnjevanju in pogosto zahteva tudi nekaj odrekanja. predstavlja nekakšno lekcijo in če se je ne naučimo, nas pridno "zajebava".

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Pa se malo tule o Saturnu... x;)x
(da osvezim temo in ker so se pogovori o tem zaceli se v drugih temah)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Pri meni se saturn nahaja v 6.hiši. Daleč najbolj osamljen je:))
Pozabila pa sem, če so kakšni aspekti z njim...bom jutri pogledala.



natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#13 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. april 2003, 10:12

x;)x S tvojim saturnom v šesti hiši si verjetno zelo pridna pri delu in skrbna za zdravje. Poznam ogromno ljudi s tem položajem saturna in vsi mislijo,da delajo premalo, čeprav ogromno delajo. Pridna.

#14 Star12

Star12
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 7. april 2003, 12:28

Sem kozorogec in moj planet, kateri mi vlada je Saturn. S tem planetom si bolje ko ne,krojim svojo osebnost.
Imam ga nastanjenega v dvanajsti hiši čisto na koncu leva. In ta hiša je hiša (podzavseti, hiša skritega, bolnic, zaprtih prostorov, izolacije ). V tem delu imam kar nekaj blokad. Prav moj Kozorogec je nekje meja vsega, kar se mi sedaj dogaja v življenju. Ta planetek mi dela kar precej težav. Obožujem pa Šesto hišo, ta mi je najbolj blizu...bližje kot dvanjasta. In seveda planet venero... x;)x

lunca... x:Ix
Simona-simsi

#15 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. april 2003, 13:04

x;)x To kar se je zdaj dogajalo je delno kriv tudi uran, ki je oponiral na tega tvojega vladarčka saturna, ki je na koncu leva. Uran se je sicer 10.marca umaknil v ribe, vendar mislim,da gre še enkrat nazaj in mogoče zna še mal ponagajat. Ker pa ste kozorogi trdni,zreli in znate biti vzrajni, uspeh sledi.

#16 medena

medena
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 7. april 2003, 15:49

zdravo, jaz pa prosim za pomoc pri razlagi glede povezave: venera v dvojckih v 4. hisi, saturn v dvojckih v 5. hisi, mars (riba-1.hisa) v kvadratu z venero. vsako zadevo zase si se nekako razlozim, cele slike mi pa ne uspe narisat. hvala ze vnaprej.

#17 Star12

Star12
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 7. april 2003, 19:21

Hvala lunca. Vztrajnost JE LEPA ČEDNOST. Meni se to zelo POZNA, v to stran Saturna, zelo zaupam. Menim, da mi njegova prevlada zelo pomaga pri vsem, kar se mi trenutno dogaja v življenju. Uspeha pa se zelo veselim, potrebno bo veliko truda vložiti - KOZOROGI TO ZNAMO, seveda. x:Ix x:)x
Simona-simsi

#18 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 24. januar 2004, 10:00

xrolleyesx koliko časa bo pa Saturn še retrograden ... pa ne bo šel spet nazaj na mojega Marsa (6. st. raka) :o|o: x?x

#19 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. januar 2004, 10:08

Saj jih je kar nekaj retrogradnih. Pluton tudi.

V bistvu se na moj Saturn vežejo prav vse opozicije, ki jih premorem. Je zanimiva tale: jupiter opp. saturn, ali pa venera opp. saturn..pa uran opp. saturn...pa....še vse ostalo :xx!: .

Ampak sem se kar odločila - vsi veliki ljudje imajo to opozicijo(jupitrovo), ne vem zakaj je ne bi imela še jaz x:Dx x:Dx (čeprav čisto mičkena po velikosti x:Dx )

Je pa zdajle še vedno v moji 8.hiši. :xx!:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#20 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 24. januar 2004, 10:16

Mateja...sori..ampak Saturn gre nazaj do 6 stopinj 17 raka.. :V:

(Men tut nazaj do Lune.. :xx!: :xx!: )...

Astra
Per aspera ad astra

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2004, 10:23

xrolleyesx koliko časa bo pa Saturn še retrograden  ... pa ne bo šel spet nazaj na mojega Marsa (6. st. raka)  :o|o:  x?x

Saturn bo retro do 7. marca.
Potem bo retro spet sele od 8. novembra do konca leta 2004. :palec:

Ja, glih do 6. raka.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 24. januar 2004, 13:03

tnx Astra in Marsa... ni mi ravno všeč tale novica, ampak vsaj vem... no prav, pa dajmo :vtz:

#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. januar 2004, 14:37

Kako se pa opazi, ce je kaksen planet retrogarden?
In kako je to v primeru Saturna?

#24 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 25. januar 2004, 18:16

(sade sati = sedem let žalosti)



.......'.poglej',je rekel Parashara "veš,da se v trenutku rojstva planeti na nebu nahajajo v določenem položaju,ki je za vsakega človeka enkraten,neponovljiv.Dobro to razumeš.Po rojstvu se planeti pomikajo dalje.Saturn se premika najpočasneje.Dve leti in pol potrebuje,da preide eno astrološko znamenje oz.29 let,da obkroži Sonce.Ali razumeš?"

........Parashara je nadaljeval z vprašanjem:"V katerem znamenju je tvoja Luna ali Čandra??"

........."Dobro" je nadaljeval Parashara.In to ,v katerem znamenju je tvoj Saturn,ali veš?"
.......

"Izvrstno"je dejal Parashara."Sedaj pa me pozorno poslušaj. Kadar Saturn vstopi v znamenje pred znamenjem,v katerem se nahaja Luna,se prične sade satri.Sade sati traja vse dokler Saturn prehaja skozi tri znamenja:znamenje pred znamenjem,v katerem se nahaja Luna ob času rojstva,skozi samo znamenje z Luno ob času rojstva ter skozi znamenje,ki sledi znamenju z Luno ob času rojstva.Razumeš?
..........

Parashara je videl,da je Maitreya v svoji glavi vse to le nekako izračunal in da ni potrebe po nadaljnem zadrževanju ob tehničnih podrobnostih zato je na kratko odvrnil:"Da,pričel se je.Pravzaprav je sedaj že pred svojim viškom."Nato pa je smeje se dodal:"In kakor vidiš,živ si,zdrav in prav nič žalosten,razen kadar misliš na svoj sade sati."
.......


"Kaj vse so ti povedali o sade satiju?" ga je vprašal Parashara.

Slišal sem,da je strašen in okruten.Šani(Saturn)se tedaj priplazi v naše telo in um in da naše življenje zaradi tega razpade,se spremeni v prahj.V sade satiju ljudje zbolijo ali umrejo in so ob imetje,izgubijo sorodstvo in prijatelje ter preživljajo strašne muke."

Zdaj je bil Parashara na vrsti,da se nasmeje od srca .........

Ko sta končala,je Parashara dejal:"Morda res to velja za nekatere,vendar zagotovo ne za vse,kakor vidiš.Šani ni to,za kar ga imajo ljudje.V glavnem ga krivijo za svoje težave.Bojijo se ga in obtožujejo.Malo je takšnih,ki vedo,da je Šani najimenitnejši učitelj ki ga lahko dobijo,sade sati pa ozjemna priložnost za učenje.

(prepis iz knjige Veličastni Saturn)

Pojma nimam zakaj sem se trudila in tole prepisala.Morda v čast Šaniju,morda vam v vednost,.

Vem samo eno,da je knjiga čudovita in se jo splača prebrati.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#25 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. januar 2004, 18:31

HAA, SE PRAVI, NE KLANJATI SE OSEBNEMU SATURNU?
SATURN JE POČASEN PLANET IN ZATO TUT POČASI VZHAJA, SE PRAVI, DA SE POČASI VRINE NEKAM x:o)x

Mau preveč, prispodobno dramatizira,hmm.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0