Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Avokado


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
82 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. maj 2005, 17:26

fejst ga preslataj! x:px x:Dx

ce je mehek, je zrel. sam ne sme bit pa... tko kot vse, saj vidis, kdaj je zrel, ce je lep, mehek, a cvrst, brez kakih otiscancev in tega. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 18. maj 2005, 17:33

aham, hm, mehak - pa ostane mehak ane x;)x no bom poročala jutri, kak se je moje otipavanje končalo

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. maj 2005, 17:42

jah kaj otipavanje, rajs porocaj, kako se je okushanje. x:px xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 18. maj 2005, 17:46

okušanje se bo pričelo z otipavanjem in šlatanjem... mmmm, komaj čakam x:px

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. maj 2005, 17:50

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 18. maj 2005, 19:02

se nekje prebrala, da zrelemu avokadu ob pritisku s prstom rahlo odstopa olup-sej čutiš pod prsti...je pa šit, ker so vsi trdi :o|o:
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#32 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 18. maj 2005, 19:22

Jaz sem ga tud kupla, ful lepega.. ampak cisto trdega, seveda, tko da je ze v papirju na okenski polici...
Jooj, kok fajn, da mamo tole temo x8Dx
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#33 katu

katu
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 18. maj 2005, 19:45

<{POST_SNAPBACK}>Jaz sem si milkshake delala..
mleko, zrel, ampak res zrel avokado (pa tiste nitke ven pobrat, da se pol ne vlece okrog), sladkor, mal cimeta.. (hmm.. vanilija bi najbrz tud sla zraven..) in zmiksas... Sam je treba kmalu spit, ker precej hitro ogabno rjave barve postane..



<{POST_SNAPBACK}>
sladek recept je npr:

avokado z jagodami, jogurtom, pomarancnim sokom, kokosom in malo sladkorja.
to je kot nek napitek ali sadna kupa.
sploh je pa zanimiv v vseh sadno-solatnih kombinacijah:
npr. s kreso in grenivko in mehko solato in malinami in sladkim kisom in bucnim oljem  :wOOt:


Sem šla danes takoj u lov za avokadom in sem probala tele dva recepta! Brez pripomb res sta bla zakon. :palec:
Hvala za recepte! x:px

#34 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 18. maj 2005, 20:44

Se tole; Povprecen avokado vsebuje 290kcal, okoli 27g mascob, od tega samo okoli 4g nasicenih. x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#35 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 19. maj 2005, 07:47

<{POST_SNAPBACK}>Sem šla danes takoj u lov za avokadom in sem probala tele dva recepta! Brez pripomb res sta bla zakon. :palec:
Hvala za recepte! x:px



ce si tega zadnjega poskusila me veseli, ker to sem si na mestu zmislila (pokombinirala v glavi okuse)


x:Ix x:o)x


ampak po moje je 100% dobro, ker te stvari pasejo skupaj. ce so ti vsec take kombinacije.
meni npr. v osnovi niso, imam rada po 1 okus naenkrat, v bistvu...ampak ful okusov v vrsti!

sicer pa predvidevam, da si govorila o sadni kupi.


kako gre z otipavanjem, marsa, selene? x:px
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#36 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 27. maj 2005, 14:36

danes otipala, pretipala, zdej pa gledam kako naj se ga lotim ;)

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. maj 2005, 14:43

a daj nehaj, kok mi dons na roko greste! x^x
Vse kar pomislim, je pred mano cez minutko. x8Dx

Prej sem si ga namazala na prepecenc, mal soli gor, pa mal limonce, njami!!! x:px

A je cist zrel?
Umij ga ornk, pol odrezi kapico, ostalega zavij v folijo in ga daj v kako skodelico, ki bo glih fital not, da ne bo svetlobe pa zraka prevec, pa ga daj v hladilnik.
Onega pa speshtaj al ga pa kar namazhi na kruh.

Sicer pa mas par receptov tule po temi. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 27. maj 2005, 14:45

ga bom občutovala še do jutri ;)
potem pa da vidim to čudo :)

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. maj 2005, 14:46

<{POST_SNAPBACK}>občutovala

x:Dx xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 27. maj 2005, 14:48

x:Dx pol grem pa itak odtečt svoje x;)x

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. maj 2005, 15:06

x:o)x x:px

duh v ribah, neptun v 3. al kako ze? :8): xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 27. maj 2005, 15:56

Jaz sem ga zadnjic pozabila na polici, pa je bil pol ze precej crn in cist mehek, sem bila prepricana, da je ze zanic.. pa sem ga vseeno olupila in je bil namaz iz njega bozanski.. ker je bil res ful zrel...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#43 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. maj 2005, 09:56

torej, da poročam mojo operacijo - malce me okus na kakšne oreščke spominja, pa še to, se mi zdi, da te kr nasiti, zanimivo :palec:

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. maj 2005, 09:58

seveda, saj je cist maslen, iz njega delajo olje!!! jasno da je nasiten, pa svega boga ima, zelo bogat in tudi zelo zdravilen, dbest sadez!! x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 29. maj 2005, 10:28

Avokado, čist ste me v blazoto spravl s tole temo, vsak dan pomalcam enega, pa bi ga še ampak najbrž ni dobro, da vsak dan poješ dva ali pa tri x:px ali pač?
Bo za zajtrk zdajle x:)x
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2005, 08:12

najbrz da ne, razen ce ne bi jedla nic drugega oz. malo drugega.
res da se veckrat pojavi v dietah, a ravno zato ker je tko bogat ima ful teh kislin in vsega...
Da bi pa jih vec dnevno pojedel, ob ostali drugi hrani, pa se mi ne zdi pametno, sploh ce se clovek nagiba nekoliko k povecani tezhi. :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 1. junij 2005, 13:25

moram povedat da sva ga včeraj probala..
takega z limonco, soljo in poprom na kruhu... mmm... full dober! :palec:
kaka lepa "pečka" je notr, a če jo vsadim, bo kej iz tega..? x:Dx Sadeži verjetno ne, kak pa avokado rastlina zgleda?
Mushi

#48 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 1. junij 2005, 16:37

Ja, zraste, tak mini drevescek s par listki.. no, men vec kot to ni uspelo..

Mi smo pa zdajle spet juhico avokadovo.. mal predelala, brez cesna in smetane, pa mleko namesto tega.. pa treba bo palicni mesalnik kupit, ker stlacim z unim za krompir, pa je pol vse grudicasto..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#49 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 3. junij 2005, 13:49

pol ga pa vsadim! :wOOt:
Mushi

#50 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 3. junij 2005, 17:54

Hej Mushi!

Samo ne vem če ti bo zrastla rastlinca, če jo boš posadila kar v zemljo...Skratka avokado rabi zeeellooo dolgo da skali :o|o: ...
Jaz ima takšno izkušnjo: sem prebrala v eni knjigi, vanj sem zasadila šivanke- take bolj debele- jaz sem tri , tako da je zgledala razporeditev na njem kot trikotnik- potem pa sem vse skupaj postavla v plitvo keramično skodelico, na ta način da je pol koščice stalno v vodi...
Potem sem stalno, na vsake par dni dolivala vodo, ker je izhlapevala... x:Dx Po dolgih petih mesecih se je končno pokazal kalček in v enem mesecu je zrasla majhna rastlinca s parimi listki, ravno prejšnji teden sem jo presadila v lonček. Prav lepo rase in upam da bo vse ok.! Bom sporočila!

Drugače pa obožujem avokado, sem ga jedla danes dopoldne....njam xDDx






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0