Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sanjarije


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
27 komentarjev na to temo

#1 P

P
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 4. junij 2002, 01:00

Kaj se oglaša v spanju?
Podzavest ali zavest? Preteklost ali prihodnost?
Sedanjost?

kako se naučiti zavedanja v sanjah?

#2 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

Zanimiva tema. Moje mnenje je, oz. moje sanje so predvsem podzavestne, skozi sanje ponavadi ozavestim strahove, ki se skrivajo v podzavesti.

#3 Gost_mili_*

Gost_mili_*
  • Gost

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

V svojem raziskovalnem in iščočem obdobju sem dosti prebirala Castanedo in eno žensko (mislim, da je bila Florinda Donners, ampak ne me vlečt za besedo...) - ena od knjig ima naslov Umetnost sanjanja. Ko sem študirala te bukve, se mi je začelo dogajati marsikaj zanimivega in nenavadnega, tako v sanjah kot realnosti...



mili

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

menim, da se je treba v sanjah pogovarjati in sebe vkljucevati v zeljene.. zgodbe..

pokowc

#5 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

quote:

menim, da se je treba v sanjah pogovarjati in sebe vkljucevati v zeljene.. zgodbe..

pokowc



...če se ne motim, razlaga Castaneda, da se najprej naučiš v sanjah pogledati svojo dlan, s tem sanje nekako ozavestiš.. Nekaj me zanima, če sprejmem dejstvo, da sanje pomagajo sprostiti podzavestne 'tegobe', potem pa še v sanjah zavestno določam kaj se bo zgodilo.. kakšna je korist?
Si narobe predstavljam?

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

v sanjah lahko caramo, zacaraj svoje zeljeno stanje Obcutkov!
zakaj bi trpela, use imaginacijo!
sej realnost je le trenutek minljivega, zavedne sanje so lahko samo tvoj scenarij!
Menim, da je treba sanje Nadvladati, da jih ti vodis, ne pa one!!
try!

pokowc

#7 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

Je kakšna ideja, kako poiskati sebe v sanjah? Jest zaenkrat še ne pridem do tega, da bi se zavedala, da sanjam, vedno sem pasivna, okrog mene se dogajajo ponavadi hude stvari in jih tudi čutim, samo meni se pa nikoli nič ne zgodi...samo opazovalka...
Meditacija pred spanjem?

#8 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

Zanimivo. Jaz imam dostikrat sanje, v katerih sem precej aktivna in jasno slisim, vidim, cutim, kaj se dogaja. En del mene sicer ve, da sanjam, vendar je ta del nekje v ozadju.

Meditacija je dobra stvar, lahko pa poskusis tudi s preprostim razmisljanjem in mocno zeljo. Ce si motivirana za sanjanje, bo tvoje nezavedno reagiralo na to informacijo in zacelo s teboj komunicirati skozi jasne sanje.

Mogoce bi ti pomagalo, da pred spanjem par minut beres kako knjigo o sanjanju. Jaz imam se eno metodo, ki jo uporabljam, in sicer postavim afirmacijo, npr. SANJATI POMENI VEDETI, jo napisem na list papirja in poleg nje narisem z navadnimi barvicami risbico (v tem primeru so bila to narahlo odprta vrata sredi teme, izza katerih prodira rumena svetloba). Na ta nacin se motiviram k sanjanju in deluje. Tudi cez dan veckrat pomislim na sanje.

V knjigi o astralni projekciji sem zasledila se eno zanimivo metodo; izdelas si preprosto zapestnico (iz prejice, kosa usnja,...), ki te spominja na sanjanje. vedno, ko jo podnevi nosis, se hkrati zavedas svoje zelje po sanjanju in se spomnis, da se zelis zavedati svojih sanj.

Upam, da sem ti dala par idej. Veliko uspeha!

Anatha

Pot v svetlobo gre skozi temo.

#9 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

Hoj, vsem!

Zanimivo Anatha tisto z zapestnico, krasna ideja tudi za kakršnokoli drugo težavo, se lahko uporablja kot pozitivna afirmacija...

Kaj pa dosežete z razlago in interpretacijo sanj? Ali jih jemljete terapevtsko ali kot raziskovanje samega sebe, ali morda kot domišljijska potovanja, kot zabavo?

Zakaj sem omenila, da se meni sanje pomenile zgolj terapevstki moment... (pokowc - zelo fino - domišljija, zakaj bi samo trpeli ;) Vedno se mi sanja, da sem v kakšni črni hiši in ne morm do otrok.., ali pa da kupujem in zapravjam pa ne bi smela, hehe Nič ne rešujem, vidim, slišim, tudi čutim, ampak na nič ne vplivam..

Mogoče preveč iščem smisel in bi morala poskusiti drugače.. bolj sproščeno, bolj za zabavo..

Ravno danes sem brala, da življenje še zdaleč ni tako resno kot si ga stalno želimo risati pred očmi... in mi je bilo všeč!!

Danes bom poskusila sanjati drugače!

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

glej, če lahko nekomu rečeš ne´,poizkusi reči sanjam ta ne´_
simple; ne prepuščaj se, mej močno voljo, interes, za nekaj kar te vodi tam, kjer meniš, da ne moreš imeti kontrolo. Morda tale pasivnost izvira zaradi preutrujenosti .


pokowc

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2002, 01:00

Zanimivo temo si odprl/a P., in zanimivo peljete debato..

Zavedanja v sanjah pa se bomo po mojem mnenju predvsem naučili, ko se bomo naučili ZAVEDANJA tudi v dnevnem/vsakdanjem življenju.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 6. junij 2002, 01:00

Zanimivo!
Sanjala sem, da je v mojo službo prišla ženska, ki je na mah naredila tisto, kar je moje delo, vzela je 'penzel' in na steno nakracala sliko - eno hišo in jo zanimivo obkrožila in vsi so bili navdušeni razen mene...No, zaradi ljubosumja...

#13 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 6. junij 2002, 01:00

Aktivnost, upati si!!
Enough is enough!
Dovolj je čakanja, odlašanja, ogromno energije se mora sprostiti.
Čas je vreči se v življenje, v neznano, moram začuti srce...

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 7. junij 2002, 01:00

menim, da moraš prejle začutiti svoje želje, šelem nato se testiraj v družbi :0)

pokowc

#15 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

Z odzivom ljudi, ponavadi najbolj spoznaš sebe.

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

eh, ja, spoznati sebe, to je glih taku, kot da bi se testirala javno pred fulkom. Ne pozabi pa, da velika večina ti podari nasmešek samo zato, ker mora, ker je v nekem´ fillingu, ano, no .
teater spogledljivih občutkov:_: odzivi to zaigrani, niso vedno pristni, no.Ti mej v teku dihanja in hoje svojo čisto vest,to je vse .
~

pokowc

#17 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

Ej, Pokowc, najbrž je res tako...odzivi so zaigrani... vidiš nisem tako gledala na to... zato mam včasih težave, k na to gledam preveč zares, k blefa ne maram.
Sam vseeno mislim, da z vsakim pogovorom nekaj novega zveš, od tebe zmerej Pokowc! Že tudi, če pišem kakšne stvari se ti motajo po glavi in si res daš duška, ne moreš verjet kaj vse pride ven... Seveda je potem vprašanje, kaj s tem narest...
Vest je pa itak 'taglavna' O jebentiš, jest mam tolk hudo!? Hehe...

#18 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

... Seveda je potem vprašanje, kaj s tem narest... nč narest, samo prepusti se svoji spoznavi! predusem pa sprejmi vse to hvalezno, ne pa
škiliti nazaj in premlevati kako in zakaj tako .nima smisla se žreti za nazaj, sedaj si v spoznavi ojačana in dobla debelo kožo zaradi takih misli.


pokowc

#19 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

ej, malo ste se odmaknili od teme sanjanja. Meni se včasih zgodi, da se mi v sanjah pokaže rešitev kakšne zadeve, o kateri ful premišljujem čez dan. Menim, da v sanjah prevlada podzavest.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#20 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Mene sanje kvecjemu opozorijo na morebitno nevarnost, ne vem ce so mi ze kdaj nakazale resitev problema...in drugace pac sanjam to kar sanjam in pustim podzavesti prosto pot, naj se izzivi. Podzavest, valda!

Anatha

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

sanjati podnevi? občutek zamaknjenosti,filling odpihnjenosti, zastonj miselna droga.
sanjati, menim da si delamo tihe načrte
ko sanjamo,se prepustimo morda nagonsko domišljiji,takrat ona´nas vodi


pokowc

#22 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

quote:

Zavedanja v sanjah pa se bomo po mojem mnenju predvsem naučili, ko se bomo naučili ZAVEDANJA tudi v dnevnem/vsakdanjem življenju.
Marsa


quote:

morda res, morda ne?
kajti prva pozornost naj bi bila le izsek 2 pozornosti,
torej mali delcek druge.
razlicna ljudstva so se menda tudi razlicno ukvarjala s sanjanjem;
eni so prenasali iz prve v drugo, drugi iz druge v prvo...
aboridzini, indijanci...

ob tem, menim, da je prej obratno, da ce smo zavesti v drugi, smo
morda dosti lazje v prvi?
v obdobju, ko sem se bolj ukvarjal z sanjanjem, mi je bilo
dosti lazje ziveti v 1 pozornosti, ker problemom nisem
pripisoval velike vrednosti, oz. sem se z njimi manj ukvarjal.
(nekako nepotrebnost ukvarjanja z mnozico nepomembih stvari,
ki jemljejo energijo za boljse sanjanje, hkrati okupirajo,
da se jim namenja prevec pozornosti.)

- bolj preprosto je bilo. tudi odnos je bil manj tezak.?



#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

hehe - poglej v sanje... danes aktivna Luna/Neptun...
Pa poglej, kdo aktivira sedajle Forum... :) sanje in Ribe... :)

Saj je vseeno, kaj je...
jaz pravim tako, ti pa - nasprotno - misliš tako in tako.
Ti si poštekal to in ono, jaz tretje in deseto.
saj je vseeno - saj ne morem jaz doživljati tebe - ti pa ne mene - sploh pa SANJE.
Ja, vem kaj misliš...
vendar sem mislila predvsem - zakaj bi urejal dnevne dogodke (katerih ne znaš še hendlati) na nivoju sanj (katere znaš še manj hendlati)..
Torej, nekako - nauči se biti tukaj in zdaj, pa boš lahko še tam in okoli... :))
Ne zanimajo me toliko teorije, dognanja, zgodovinski aspekti.... sanje so moj osebni egotrip in se nočem opehariti za izkušnjo njih dojemanja in seveda tudi kreiranja - ker, jasno, počnemo tudi to - vendar moj point je - ne s tem namenom... if you know what I mean...


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

quote:

hehe - poglej v sanje... danes aktivna Luna/Neptun...
Pa poglej, kdo aktivira sedajle Forum... :) sanje in Ribe... :)

Saj je vseeno, kaj je...
jaz pravim tako, ti pa - nasprotno - misliš tako in tako.
Ti si poštekal to in ono, jaz tretje in deseto.
saj je vseeno - saj ne morem jaz doživljati tebe - ti pa ne mene - sploh pa SANJE.
Ja, vem kaj misliš...
vendar sem mislila predvsem - zakaj bi urejal dnevne dogodke (katerih ne znaš še hendlati) na nivoju sanj (katere znaš še manj hendlati)..
Torej, nekako - nauči se biti tukaj in zdaj, pa boš lahko še tam in okoli... :))
Ne zanimajo me toliko teorije, dognanja, zgodovinski aspekti.... sanje so moj osebni egotrip in se nočem opehariti za izkušnjo njih dojemanja in seveda tudi kreiranja - ker, jasno, počnemo tudi to - vendar moj point je - ne s tem namenom... if you know what I mean...
Marsa


quote:

ja saj ;)
se strinjam s teboj.
biti prizemljen je 1, sanjanje je drugo.
kako pa je povezano?-verjetno 1 brez
drugega v daljsem obdobju ne gre?
sploh pa ribe ;) menda.?
govoril sem, da je vcasih lazje preziveti 1 pozornost,
ce obenem zivimo tudi tam.
ce smo obrmenjeni z 1 pozornostjo, seveda, se lahko odraza
v sanjah.



#25 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 23. avgust 2009, 13:59

Kaj se oglaša v spanju?
Podzavest ali zavest? Preteklost ali prihodnost?
Sedanjost?

kako se naučiti zavedanja v sanjah?


sedanjost, valjda




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0