Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

vnebovzeti mojstri


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
760 komentarjev na to temo

#101 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:00

Mislim, da sva se narobe rezumela Kabalist, če sevada ta objava naleti name.

Kaj se tiče ojstrov. Sm omenil, da če hočeš da ti pomgaqjajo, se moreš prej resno trudit. To lahko traja tudi več let ali desetletij. Odvisno od posameznika.

<{POST_SNAPBACK}> A zakaj bi se mučili, če nas "vnebovzeti" odrešijo napora?


To pa res nisem napisal, da se ni treba mučiti. Samo povedal sm načine, kako nam pomagajo.

#102 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:17

O ja, pomagajo, a na žalost ni ničesar, kar bi bilo "vnebovzeto" in da pomaga tistim, ki še niso "vnebovzeti". je pa lepo to pravljico prodajati, kajti ljudje silno radi verjamejo velikim besedam. Kot sem žeomenil, uporabiš malce pravega "žargona" in si na konju. Moj mojster mi je med drugim rekel (čisto dobeseno se ne spomnem, a dobro vem bistvo): "Izkušnja v telesu iz mesa in krvi je napor božje volje. V tem telesu imaš svoj vek trajanja. Ko se ti izteče, je tisto, kar je zemeljsko, povrnjeno v prah, a kar je nebeško, se vrne v nebesa." A verjemi mi, vsi spomini, vse misli so od zemlje in prahu. Tukaj ni nobenih izjem, nobenega veličastja. Za vse si popolnoma sam odgovoren in za vse moraš sprejeti odgovornost. A ljudje tako radi podležejo samovolji in samopašnosti. Še nikoli ni hodilo po svetu toliko "izbrancev" raznih takšnih ali drugačnih od tod ali tam vzetih mojstrov. Buisnes is only buisnes.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#103 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:32

<{POST_SNAPBACK}>Moj mojster mi je med drugim rekel (čisto dobeseno se ne spomnem, a dobro vem bistvo): "Izkušnja v telesu iz mesa in krvi je napor božje volje. V tem telesu imaš svoj vek trajanja. Ko se ti izteče, je tisto, kar je zemeljsko, povrnjeno v prah, a kar je nebeško, se vrne v nebesa." A verjemi mi, vsi spomini, vse misli so od zemlje in prahu. Tukaj ni nobenih izjem, nobenega veličastja.buisnes.

Bom razložil.

Že na prejšnjih straneh je opisano kako se je človekovo telo iz čiste energije znižalo na nivo fizičnega telesa. In na zemlji smo zato, da popravimo svoje napake, in si tako zvišamo frekvenco teles.

Kaj se tiče umiranja. ko človek umre gre nazaj na duhovno raven. Ampak se mora ponovno roditi. To pa zato, ker ni uravnotežil svoje karme. Vsak ki se rodi ima na sebi svojo karmo in zraven še tudi nekaj svetovne karme.

Jezus je preorazil 100% svoje karme. Veliko ljudi pa v svojem življenju ne preobrazi niti 30 % negativne karme. zaradi mojstrov je sedaj dovolj če človek preobrazi 51% svoje karme.

Saint Germain je vedel, da bo od nas zahtevano, da se pred koncem tega stoletja srečamo s temi energijami, to substanco, to diskvalificirano energijo. In je šel pred Gospode Karme in je prosil da se človeštvu da dispenzacija vijoličnega plamena. V Biseru Modrosti, naslovljenem ''Učenec in Pot'', El Morya razlaga kako je Saint Germain prejel to dispenzacijo in po kakšni ceni – s prevzemom odgovornosti nase za človeško zlorabo vijoličnega plamena.

Saint Germain je tisti, kateremu se lahko zahvalimo za takšno pmoč pri karmi in pri vijoličnem plamenu. Tako, da nismo samo v tem svetu ampak se mora zemlja povzdigniti na višjo raven bivanja.

Kaj se tiče nesmrtnosti. Vsak lahko doseže nesmrtnost. In to ni nobena skrivnost. Prvi način je ta, da oseba izžareva iz svojega srca čisto ljubezen. Zato, ker harmonija lahko obstaja samo v ljubezni. Vse kar ni ljubezen ščasoma propade.

#104 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 9. junij 2005, 21:33

Ja, ja, lepo se sliši, a na žalost je realnost čisto drugačna. Gre samo za govorjenje o prispodobah. Strah pred minljivostjo je največja zavora egozavesti, da se tega strahu reši. A ker si ti očitno prepričan o svoji nesmrtnosti, pač bodi. A glede karme - to je samo izgovor za duhovno lenobo in nič drugega. Karmo potrebujejo v Indiji, da lahko višja kasta nekaznovano tlači nižjo in da se ta nižja kasta s tem sprijazni. Hvala lepa za takšno duhov(it)nost. Zakon vzroka in posledice je nujen za linerani determinizem, kateremu služijo vsi, ki so ujeti v svoj strah pred smrtjo. Egozavest je tista, ki se boji. Ko dobiš nadzor nad egom, je vse drugače. A pot do tega je mukotrpna, saj se ego z vsemi bori za svoj iluzorni položaj. A ego je samo eden od instrumentov, ki je nujen za fizično preživetje. V Kabali imamo to razčiščeno, zato ne poznam nobenega kabalista, ki bi končal v puloverju z dolgimi rokavi v posebni ustanovi. Že enostavnih 10 božjih zapovedi se je težko držati. A to je zgolj moralni sistem in nič več. Kje je potem še načelo pravilnega delovanja, pravilnega razmišljanja in pravilnega zaupanja, ki je osrediščenje delovanja in misli. Iz tega potem pride ljubeča pozornost, ki vodi k prepoznavanju. A to je že višja matematika, kajti čemu se mučiti, če se izgovoriš na "bad karma". Mi je pred leti neka duhovitnica bluzila o karmi, čakrah in Merkurju, a je končala v ustanovi, kjer so ji s kemičnimi sredstvi to njeno bluzenje "ozemljili". Mogoče sem malce oster pri svojioh mislih, a takšen je moj način.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#105 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. junij 2005, 23:39

zanimiva sta meni, matjazz in kabalist, le v toliko, da me spomnita... kako je vcasih podpirati drug drugega priloznost, hkrati, da pravzaprav vedno govorimo le sebi iz nivoja na katerem se nahajamo. povezati vajino razmisljanje in tako tudi postopati bi bil ez zanimiv dosezek x:Dx x;)x no saj, ponavadi tisti, ki govorijo, kako je nekja tesko in kako se je treba matrat in delat, najmanj delajo x;)x in tisti, ki najbolj govorijo o mojstrih, najmanj verjamejo.. x:Dx x;)x no, jaz se najdem v obeh primerih x:Ix
morda zagrenjen in morda naiven x:o)x ali pa pac, moje ogledalo.

#106 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 10. junij 2005, 05:26

Torej če sm prav razumel Kabalista. Vsi ki prakticirajo to kaj sm jaz napisal so v umobolnicah, ali se jim pa tako zmeša da ne vedo več sami zase.

Kaj se tiče glede karme je čista resnica. Če ne verjameš pa testiraj. Ker če ne bi bilo karme, bi vsak človek imel pravico umoriti drugega človeka in to brez posledic.

Kaj se tiče tistih, ki delajo na čakrah in tudi zdravijo. Poznam eno zdravilko, ki je že veliko ljudi ozdravla in nekatere rešila tudi smrti. Tko da bom še jaz malo postregel z resničnimi podatki.

V kaj pa ti verjameš Kabalist? Če to kaj jaz povem ne drži? Če so moje trditve samo neka utvara?

#107 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. junij 2005, 10:02

Vsi ki prakticirajo to kaj sm jaz napisal so v umobolnicah, ali se jim pa tako zmeša da ne vedo več sami zase.

Ne posplošuj. Govorim o nekritični rabi. Vzhodnjaške stvari so "in", zategadelj po njih mnogi nekritično in nestrokovno posegajo. Verjamem, da so zdravilci inu zdravilke z rezultati, a teh je manj, kot je njih skupno število - veliiiko manj. Nikjer nisem napisal, da tega ni.
Glede karme... to je krama za šibke, indijska metoda tlačenja človeka po človeku in da tlačeni celo uživa v tem, da je tlačen. Na zahodu imamo drugačne mehanizme. Na nižjem nivoju samozavedanja je to strah pred božjo kaznijo (recimo temu tako), a na višjem nivoju je to osebna etika. Karme ne potrebujemo, kajti na Zahodu se nihče ne rodi v "nižjo" kasto zaradi nekih vzrokov v neobstoječih prejšnjih življenjih. Pač je pripravno obtožiti za lastno smolo nekoga, ki ni več živ, kot se soočiti s stanjem in se posvetiti izboljšavi lastne eksistence. Zatorej, zame osebno karma izgovor za lastne slabosti in opravičilo za lastne napake. Če kaj zasirjem, sem osebno odgovoren za to in moram osebno stvari popraviti, pri čemer ni kriva nobena karma ali podobna krama (zanimiva besedna igra - karma - krama).

V kaj pa ti verjameš Kabalist? Če to kaj jaz povem ne drži? Če so moje trditve samo neka utvara?

Ti pač imaš svoje prepričanje in če imaš svoje bivanje urejeno, potem je lepo. Sam sem videl preveč ljudi, ki so mešali razne duhovne smeri in jih križno intepretirali, prakticirali in na koncu so se znašli v neprijetnih situacijah. Zame je nekdo osebnostno vsaj začel rasti, ko ima uerejno preživetje in mu je duhovnost kot sredstvo za osebni razvoj. Kakor hitro pa duhovnost postane ključni vir preživetja, pa so stvari precej zapletenejše. Potem se začnejo igre, ki nimajo z osebnostno ratsjo in lastnim osebnostnim razvojem nič skupnega. Tu pa stopi na plano osebni marketing, moč retorike in ostali instrumenti intelekta...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#108 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. junij 2005, 10:08

<{POST_SNAPBACK}> Tu pa stopi na plano osebni marketing, moč retorike in ostali instrumenti intelekta...


:vragec:

kako si pa tole lepo povedal.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#109 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. junij 2005, 10:11

Ja, natanko tako je. A Ameri imajo lep rek (malce sem ga nadgradil): "Ko denar spregovori, pamet molči in drek se sprehodi."
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#110 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 10. junij 2005, 10:35

Ok kabalist pol sva jaz in ti res tako različna kot sva

Pol sm jaz tebe napačno razumel in ti mogoče mene. Seveda nisem omenil, da je karma za tlačenje ljudi ampak vseeno.

Jaz samo zagovarjam svoje stališče kot ti najbrž svoje. Pa ima sploh smisel, da vsakič jaz zagovarjam svoje stališče in ti svoje? Ker tako ne bova nikoli prišla do konca.

#111 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 10. junij 2005, 11:02

Zato vsaj jaz potrebuje posrednika, da vse nekako zrduži v celoto.

#112 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. junij 2005, 11:09

ja, sej pravim; vsak naj na sebi dela in sprejema drugega, pa je zadeva resena! x:Dx
ko pa zacnemo svojo resnico tlacit v druge, pravzaprav dopovedujemo sebi (kakor sem ze zgoraj napisal). ce se tega zavedmo, smo ze na 'boljsi' poti, ane! potem tudi lazje vidimo svoja ogledala. no, potem pa jih je treba se sprejeti x:Dx :o|o: sprejeti sebe.
ka sn pameten cuj... x:Dx

#113 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. junij 2005, 16:35

Najprej hvala za posredniško pomoč. lepo je, ako se kdo drug še vplete v to, počasi že malce dolgočasno prepričevanje prepričanih. Vsakdo od naju ima svoje izkušnje, svoj pogled in oba imava s svoje točke zrtja prav. Je tako, prijatelj matjazz?
Naj razložim, kaj pojmujem pod etiko.
Etika je nadgradnja morale. Ako moralno deluješ zaradi strahu pred kaznijo, etično deluješ zaradi jasne zavesti o čistosti postopka. V Kabali ni moč postati etičen, ako nisi predhodno moralen. Saj se sliši s tem "moraliziranjem" dolgočasno, morebiti starokopitno, a stvar je v točki zrtja, ne pa besedah. Moralnost te reši pred konfliktom z okoljem, a etičnost pred konfliktom s strahom. Mnogo let sem potreboval, da sem se prebil čez vse to in ko se je speči zbudil, sem spregledal, samo poreklo vzroka in posledice. Osnove znanja, katerega sem pridobil in prečistil, dajem vsem na razpolago. Brez pogojev, brez kalkulacije. še števca nimam na spletni strani, ker me ne zanima, koliko ljudekov si stvari ogleda.
Draga Vrba, omenil(-a) si strah. V Kabali je strah ena od poti, kako postati apostol zla, če čahko uporabim malce veličastnih besed. V vsakem strahu je kal zla. Strah se rodi iz navezanosti. Dasiravno je navezanost še tako dobrohotno postavljena, je v njej kal strahu pred izgubo.
Osebno mislim, da je ta debata za vse koristna. Skozi soočenje različnih pogledov vsakdo pridobi možnost vpogleda v drugačno točko zrtja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#114 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. junij 2005, 19:52

Hvala. Le oglej si :palec:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#115 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 11. junij 2005, 12:32

Na koncu se je vse izšlo in ni prišlo do verske vojne xDDx

#116 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 11. junij 2005, 18:41

Osebno sem nasprotnik vsakega vojskovanja. Lahko se za svoj prav verbalno malce gor postavim, a tega nikoli ne počnem s strastjo za svoj prav. S človekom, katerim sem imel izmenjavo različnih menj, zlahka grem na pijačo ali ga prosim za uslugo ali mu naredim uslugo. Soočenje mnenj nima nobene veze s človekom, s katerim to mnenje soočim. Smatram, da je vsak človek v bistvu dober.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#117 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. junij 2005, 18:59

<{POST_SNAPBACK}> Smatram, da je vsak človek v bistvu dober.


:vragec:

vsak chlovek je v svojem bistvu CHLOVEK
kategoriziramo ga mi v dobrega in slabega
pach stvar zornega kota

zlomk x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#118 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. junij 2005, 00:23

kwa pa ce je kloniran? :inocent: a je pol se sploh chlovk? pomoje je, sej ma duso ane!! :vio: torej je tudi on se vedno chlovk! x:o)x akhut mas prou!! :palec:

#119 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 12. junij 2005, 16:11

<{POST_SNAPBACK}>Ne posplošuj. Govorim o nekritični rabi. Vzhodnjaške stvari so "in", zategadelj po njih mnogi nekritično in nestrokovno posegajo. Verjamem, da so zdravilci inu zdravilke z rezultati, a teh je manj, kot je njih skupno število - veliiiko manj. Nikjer nisem napisal, da tega ni.
Glede karme... to je krama za šibke, indijska metoda tlačenja človeka po človeku in da tlačeni celo uživa v tem, da je tlačen. Na zahodu imamo drugačne mehanizme. Na nižjem nivoju samozavedanja je to strah pred božjo kaznijo (recimo temu tako), a na višjem nivoju je to osebna etika. Karme ne potrebujemo, kajti na Zahodu se nihče ne rodi v "nižjo" kasto zaradi nekih vzrokov v neobstoječih prejšnjih življenjih. Pač je pripravno obtožiti za lastno smolo nekoga, ki ni več živ, kot se soočiti s stanjem in se posvetiti izboljšavi lastne eksistence. Zatorej, zame osebno karma izgovor za lastne slabosti in opravičilo za lastne napake. Če kaj zasirjem, sem osebno odgovoren za to in moram osebno stvari popraviti, pri čemer ni kriva nobena karma ali podobna krama (zanimiva besedna igra - karma - krama)..

:palec: Eno strinjanje s tabo z astrološke strani. Prepogosto namreč slišimo, kako je Saturn, Uran ali pa Pluton "kriv" za neke neprijetnosti. Običajno smo krivi sami, ker nismo ravnali tako, kot je treba. xsrcx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#120 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 18. junij 2005, 14:24

GRAF BOŽANSKEGA JAZA

Objavljena slika

Na sliki Grafa so predstavljene tri figure, ki jih bomo imenovali zgornja, srednja in spodnja figura. Zgornja figura je JAZ SEM Prisotnost, JAZ SEM KI JAZ SEM, individualizacija prisotnosti Boga za vsakega sina in hčer Najvišjega. Božanska Monada se sestoji iz JAZ SEM Prisotnosti obdane s sferami (barvni prstani) svetlobe, ki tvorijo kavzalno (vzročno) telo.

To je telo Prvega Vzroka, ki znotraj sebe vsebuje človekov ''zaklad, ležeč zgoraj v nebesih'' – besede in dejanja, misli in čustva kreposti, dosežke in svetlobo – čiste energije ljubezni, ki so se dvignile iz nivojev akcije v prostoru in času, kot rezultat človeške razumne vaje svobodne volje in njegove harmonične ocene toka življenja. Tok življenja izhaja iz srca JAZ SEM Prisotnosti, spuščajoč se do nivoja Kristusovega Jaza in naprej do utelešene duše v spodnjih štirih telesih kjer jo poživlja in navdihuje.

Srednja figura na Grafu je Posrednik med Bogom in človekom, imenovan Sveti Kristusov Jaz, Realni Jaz ali Kristusova Zavest. Imenovan je tudi kot Višje Mentalno Telo ali Višja Zavest nekoga. Ta Notranji Učitelj obsenčuje nižji jaz. Nižji jaz vsebuje dušo, ki se razvija na štirih nivojih Snovi uporabljajoč spodnja štiri telesa (eterično telo, mentalno telo, čustveno telo ali telo želja in fizično telo) kot nosilce za uravnoteženje svoje karme in izpolnitev svojega božanskega načrta.

Tri figure na Grafu ustrezajo Sveti Trojici: Očetu, ki vedno vsebuje Mater (zgornja figura), Sinu (srednja figura) in Svetemu Duhu (spodnja figura). Spodnja figura je načrtovan tempelj Svetega Duha, katerega sveti ogenj je nakazan v ovijajočem vijoličnem plamenu. Spodnja figura ustreza tebi, kot učencu-apostolu na Poti. Tvoja duša je neparmanentni (nestalni, nevečni) aspekt bitja, ki je postane permanenten (večen) skozi ritual (obred, iniciacijo) vnebovzetja (vstajenja).

Vnebovzetje je proces kjer se duša, ki je uravnotežila svojo karmo in izpolnila svoj božanski načrt, najprej zlije s Kristusovo zavestjo (Svetim Kristusovim Jazom) in nato z živečo Prisotnostjo JAZ SEM KI JAZ SEM. Po vnebovzetju duša, nevečni aspekt bitja, postane nepodkupljivi Eden, stalni atom v Telesu Boga. Graf Tvojega Resničnega Jaza (ki je resnično tvoj Božanski Jaz) je tako diagram tebe – v preteklosti, sedanjosti in prihodnosti.

Spodnja figura predstavlja sina čovekovega ali otroka Svetlobe, ki spodaj razvija lastno ''Drevo Življenja''. Tako si naj bi predstavljal sebe, stoječega v vijoličnem plamenu, ki ga prizivaš dnevno v imenu tvoje JAZ SEM Prisotnosti in tvojega Svetega Kristusovega Jaza – z namenom čiščenja tvojih štirih spodnjih teles v pripravi na ritual (obred) alkemijske poroke – poenotenja tvoje duše z Ljubljenim, s tvojim Svetim Kristusovim Jazom.

Spodnja figura je obdana s snopom svetlobe, ki je projicirana iz srca tvoje JAZ SEM Prisotnosti kot odgovor na tvoj klic. Je cilinder bele svetlobe, ki vzdržuje energijsko polje zaščite 24 ur na dan, dokler ga čuvaš v harmoniji. Dnevno je priklican tudi z odredbami ''Srca, Glave in Roke'' in je lahko okrepljen-obnovljen po potrebi.

Trojni plamen Življenja je božanska iskra poslana iz JAZ SEM Prisotnosti kot darilo življenja, zavesti in svobodne volje. Trojni plamen je zapečaten v skrivni komori srca in tako duša lahko skozi Ljubezen, Modrost in Moč Boga zasidranih v tem plamenu, izpolni svoj namen bitja na fizični ravni. Trojni Plamen je imenovan tudi Kristusov plamen ali plamen svobode ali fleur de lis. Je iskra človekove Božanskosti, njegov potencial za Kristusovstvo.

Kristalna (ali srebrna) nit je tok življenja ali ''življenski tok'', ki se spušča iz srca JAZ SEM Prisotnosti do Kristusovega Jaza in na koncu neguje in podpira (skozi čakre) dušo in njene nosilce (spodnja štiri telesa) v izražanju v času in prostoru.

Skozi to nit teče energija Prisotnosti in vstopa v človeško bitje skozi teme (temesko čakro) in daje trojnemu plamenu, kot tudi fizičnemu srcu, zagon za utripanje.

Ko je krog inkarnacije duše na materialni ravni zaključen, JAZ SEM Prisotnost dvigne (prekine, umakne) srebrno nit. Trojni plamen se vrne na Kristusov nivo, duša, oblečeno v eterično obleko, pa gravitira k najvišji stopnji svojega dosežka. Tu se duša med utelešenji uči, do svojega zadnjega utelešenja, ko veliki zakon odredi, da duša ne bo več odhajala.

Golob Svetega Duha, spuščajoč se iz srca Očeta, je prikazan tik nad glavo Kristusa. Ko sin človekov doseže nivo Kristusove zavesti, kot je to storil Jezus, se spoji-zlije s svojim Svetim Kristusovim Jazom. Sveti Duh je nad njim in besede Očeta; ljubljenje JAZ SEM Prisotnosti, so izgovorjene: ''To je moj ljubljeni Sin s katerim JAZ SEM v veselju''.


vir: http://www.geocities...skega_jaza.html

več na: http://users.volja.net/jaz-sem/

#121 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 19. junij 2005, 22:16

Ojoj, same velike besede. Mimogrede... si ti narisal to sliko? Je tvoje delo?
V besedilu je toliko dokončnosti, da sem nujno skeptičen. Preveč mi deluje kot citiranje nekoga drugega.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#122 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 20. junij 2005, 05:35

Samo podajam informacije. Vse je že bilo narisano in napisano.

#123 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 20. junij 2005, 07:06

razlaga besede JAZ SEM

-“JAZ SEM” = Bog v človeku - Telo Luči - Kristusova zavest - Božji Plamen v srcu - Praktična uporaba velike ustvarjalne Besede “JAZ SEM” - ustvarjanje iz Univerzalne Snovi - prehod od nižje zavesti k Višji - Vstajenje in zmaga nad fizično smrtjo - Dvig od človeka k Bogu = Vnebovzetje - Veliko Središčno Sonce - Zaščita Luči - Zdravljenje - Božanska oskrba - Vijolični Plamen - Zakon odpuščanja ...

Je malo težko za razumet. Drugače ni pa to nobena nova vera. To so nauki vnebovzetih mojstrov.

Beseda JAZ SEM pomeni mogočno JAZ SEM PRISOTNOST, ki jo ima vsak človek. Ta se nahaja nad človeškim telesom in je povezana z kronsko čakro. Je v obliki krogle. Če je nekdo bolj duhovno naravnan je ta prisotnost bližje njemu. Iz prisotnosti dobia človek energijo za življenje.

In ko človek doživi vnebovzetje se združi z to prisotnostjo. Tako vidimo pri Jezusu in pri nekaterih, ki se kaže kot rumen sij okoli glave. To je ta prisotnost.

#124 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 20. junij 2005, 09:27

<{POST_SNAPBACK}>To pomeni da tudi zdravis, da odpuscas vsakomur vse, no, ne bom izzivala, samo eno vprasanje: a si pol popoln? A nisi samo ucenec in otrok (tam v flasi x:Ix ), eden od mnogih?
x:Ix  xsrcx  x:o)x



Drugač emal od avtorja nvm@email.si. To sem našel pod kontakt.

Kako misliš če sm popoln. Ja recimo, da sm kot učenec. Predvsem se sam učim.

#125 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. junij 2005, 13:36

Samo podajam informacije. Vse je že bilo narisano in napisano.

Vidiš, samo citiraš druge in prerisuješ od drugod. Na moji spletni strani o Kabali je vse, kar je napisano in narisano izključno moje delo. Zakaj je potrebno uporabljati tuje delo? Vedno bolj se mi dozdeva, da si kar precej navezan na stvari, katere tukaj citiraš. Poskusi stvari razlagati s svojimmi besedami. Lepo je, da se učiš, a del učnega procesa je pridobljeno znanje barvanje z lastnimi razmišljanji. Tako se oplodi in pridobi dodatno vrednost. Tudi sam sem bil na začetku takšen. Vedno sem se skrival izza tujih citatov, a sem sčasoma ugotovil, da s tem nič ne prispevam. Morebiti sem imel tudi malce sreče, ker mi je mojster spretno preprečil, da bi se navezal nanj in njegovo učenje in me je prisilil, da sem moral kot del učnega procesa vse povedati po svoje. Njegov nauk je bil samo nekakšna usmeritev in nič več. Sam sem še vedno učenec. Mojster bom postal v hipu, ko bom objavil celovit priročnik za Kabalo, ki se ne navezuje na nobeno javno kabalistično šolo. Šele takrat lahko nekoga vzamem za učenca (učenko) in ga (jo) zgolj usmerjam. A do takrat je še kar nekaj dela. Pomembna je samostojnost. Tako si verodostojen. zatorej, dragi prijatelj, poskusi znanje obogatiti s svojimi mislimi, svojim delom in predvsem z osebnimi izkušnjami, ki potrdijo nauk. Mojster, ki zahteva brezpogojno sledenje svojim mislim, svojim idejam in nekritično širjenje njih, je šarlatan.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0