Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

RAZLIČNI SISTEMI HIŠ


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2 komentarjev na to temo

#1 artista

artista
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 18. maj 2005, 14:00

Živjo!

Za uvod v astrologijo sem si pred časom sposodila knjigo VELIKA ŠOLA ASTROLOGIJE. Da nekako dobim osnove in pregled nad stvarmi.

Ta knjiga upošteva Sistem enakih hiš. Po ročnih izračunih x:Dx :inocent: sem dobila v svoji rojstni karti 3 planete v 9. hiši.

Kasneje sem ugotovila, da se nekako najbolj uporablja Placidusov sistem hiš. Tam pa mi ti planeti padejo v 10. hišo.

Hmm, kako potem zdaj to razumeti, saj 9. ali 10. hiša predstavljata zelo različna področja?

Lep pozdrav!
"I learned to make my mind large,
as the universe is large,
so that there is room for paradoxes."
-Maxine Hong Kingston


#2 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 18. maj 2005, 14:15

http://www.lunin.net...?showtopic=4036

Malo v to temo pokukaj, smo že nekaj rekli o različnih sistemih hiš.

Sama si malo preglej in premisli, če ti bolj ustreza razlaga v 9. ali razlaga za 10. hišo.

in tu o začetniški literaturi:

http://www.lunin.net...wtopic=567&st=0
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#3 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 20. maj 2005, 06:36

Samo ena malenkost za zraven:

Sistem enakih hiš je precej star, v uporabi pa je predvsem na severu. V Angliji že, na primer. Zadeva pa je precej logična.

Nad 66°zemljepisne širine namreč sistemi hiš ne delujejo več in si je treba izmisliti kaj drugega. Plus tega so ob ascendentih okoli 15°Dvojčka in 14°Kozoroga hiše tako zbite skupaj, da je težko astrologu povedati kaj določnejšega.
Pa še to ni vse: ker vemo, da "tam gori" rojstne čase še danes pišejo "bolj takole", lahko pri tej zbitosti hiš ob nekaj MINUTAH napake v rojstnem času zgrešiš za zelo veliko. Sistem enekih hiš se torej ponuja kot čisto dobra rešitev.

Po mojem osebnem mnenju je ravno favoriziranje sistema enakih hiš najslabša točka te knjige zakoncev Parker, ki je - vsaj za laika, začetnika in radovedneža - po mojem zelo dobra.

x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0