Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Quotes of the week


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
1019 komentarjev na to temo

#51 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 13. december 2006, 21:19

Vse ima svoj čas. Poleti se zunaj nastavljamo soncu, pozimi pa kurimo ogenj, ki je znotraj nas samih. x^x

Vir: Collected works of Antoninus, Volume I, page 1

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#52 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 13. december 2006, 21:25

Ako so drva mokra, zakurimo, ko se posušijo.Mnogo bolj cenjena drva, so suha drva, nego mokro šavje.

*

Ako nam psi podivjajo rano, nam ne bodo vprege vlekli v veselje in zadovoljstvo v pozne dni.

Lia, 21,stoletje.1,knjiga, stran 6, drugi odstavek

xokx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#53 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 13. december 2006, 22:06

Ako so drva mokra, zakurimo, ko se posušijo.Mnogo bolj cenjena drva, so suha drva, nego mokro šavje.

*

Ako nam psi podivjajo rano, nam ne bodo vprege vlekli v veselje in zadovoljstvo v pozne dni.

Lia, 21,stoletje.1,knjiga, stran 6, drugi odstavek

xokx


x:Dx x:Dx x:Dx
xsuperx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#54 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 13. december 2006, 23:50

:eek: kaj se režiš k pečen maček, jst sem tut mislila, da je človeško bitje pri tridesetih kr za pokopat, taki starčki so se mi zdel, ko sem jih imela 15, da seksajo pa sploh ne več....nu zdaj se mi pa ta meja vsak let za deset let prestavi x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#55 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 14. december 2006, 21:01

Ja, ja, nekaj se drgnejo, potem pa hitr zaspat... jutr je šiht x:Dx x:Dx x:Dx

Evo, še en citat:

"Tisto, kar človek z družbeno pogodbo izgubi, sta njegova naravna svoboda in neomejena pravica do vsega, kar ga mika in kar lahko doseže; to pa kar pridobi, sta državljanska svoboda in lastništvo nad vsem, kar ima. Da nam bo ta izravnava jasna, moramo natanko razlikovati naravno svobodo, ki ima za svoje meje le posameznikove sile, od državljanske svobode, ki jo omejuje obča volja; in posest, ki je le posledica sile ali pravice prve zasedbe, od lastnine, ki lahko temelji le na pozitivnem pravnem naslovu."

Rousseau, Družbena pogodba, 1. knj., 8. poglavje, O civilnem stanju x:Dx :P

OK, razsvetljenstvo, francoska revolucija itd. bla bla bla, ampak se z njim strinjam... evo, imamo državo, imamo ustavo, zakone, pravila, imamo državljane

x;)x

Opaaa, pazi zdej...

To je pod zvezdico, kao podpisje:

V primeru slabih vlad so "...zakoni dejansko vedno v korist tistim, ki imajo, in v škodo tistim, ki nimajo ničesar. Iz tega sledi, da je družbeno stanje koristno za ljudi le takrat, kadar imajo vsi nekaj in nihče preveč!"

Sledi komad Thunder od AC/DC xsuperx

in širok x^x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#56 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 14. december 2006, 23:14

x:Dx x:Dx x:Dx pazi zdaj

Država potrebuje državni aparat za otroke. vsi podatki preko družine registrirani.Moški kontrolirajo ženske, ženske moške, in oboji otroke. Otroci prav tako povratno kontrolirajo starce.Vse to je cenejše kot državna kontrola.

pazi to
veš kaj pomeni BRAK - škart roba po ruski zakon

pazi to
prstan pomeni, da se daš v last drugemu(sužnji v Rimu so jih imeli) etc

pazi to
v 8.stoletju papežGregorIII. izdela sistematizacijo poglavitnih grehov:

*1 leto pokore za meniha , če ga zalotijo pri homoseksualni dejavnosti
*3 leta , če ga ujamejo na lovu za zajcem
*60 dni pokore če ujamejo meniha pri spolnem odnosu z žensko...etc.

S tako poročno pogodbo so ženske sprejele suženjstvo in s tem prisilile , da tudi moški vzgaja otroke in religije držijo človeka v odvisnosti.
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#57 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 16. december 2006, 16:35

:eek: kaj se režiš k pečen maček, jst sem tut mislila, da je človeško bitje pri tridesetih kr za pokopat, taki starčki so se mi zdel, ko sem jih imela 15, da seksajo pa sploh ne več....nu zdaj se mi pa ta meja vsak let za deset let prestavi x:o)x

meni tudi x:px
Zdaj so mi že petdesetletniki mladi x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#58 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 17. december 2006, 12:32

Janja Vidmar: Fantje iz gline, str. 65

O eni punci:

Lahko rečem le, da je grajena predobro, da bi jo moški spoštovali.

x:Dx x:Dx x:Dx

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#59 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 14. januar 2007, 11:18

Bručan v sobotni:

"Vzpostaviti se morata dve čakalni vrsti, ena za obvezno in druga za dodatno zavarovanje. Ti dve se med seboj ne smeta mešati. Če bo tako se bodo čakalne vrste zmanjšale. Res bodo eni, ki imajo več, prišli lažje do zdravnika, ampak tak sistem obstaja povsod po svetu in to je eden od načinov skrajševanja čakalnih vrst tudi za tiste, ki si dodatnih zavarovanj ne morejo privoščiti."

Mislim, tip cel življenje študira in je kao načitan mož, pol ti vrže pa tako ven, da bi ga v vrtec poslal. Če ostane bralec ideološko povsem neopredeljen ga zbode v oči argumentacija akcije. Hlapček Bručan... tko kot vsi, tko tut mi :xx!: Potem pa logično nasprotje... res je, da bodo tisti ki imajo več prišli prej do zdravnika, ampak pri ceteris paribus je to možno le na račun tistih, ki imajo manj, vendar tip naklada do onemoglosti in si ne more kaj, da ne bi politik v njemu obljubil pravljico tudi tistim, ki nimajo x:Dx I mean...

Vile v roke pa gremo pikat :vragec:

x:Dx x:Dx x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#60 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 14. januar 2007, 15:08

Vile v roke pa gremo pikat :vragec:

x:Dx x:Dx x:Dx




kok se ti da xrolleyesx pikneš enega, pol se pa hudič razmnoži, ko da bi jih kloniral x^x :wOOt: :madpro:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#61 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 14. januar 2007, 15:59

nau me ben na špahci meu w:Iw



iz tvojih ust v božja ušesa :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#62 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 8. februar 2007, 17:29

"Gorje, če raztrgamo slepila, ki vežejo ljudi; ti ne prenašajo resnice, ki rušijo njihove udobne življenske sisteme, utemeljene na videzih in na najbolj minljivem delu bivajočega, in se bojijo tistih resnic, ki se sklicujejo na celoto bivajočega in na večnost, in kdor jim prinaša ontološko revolucionarno sporočilo, ga utegnejo umoriti, kakor bi bil prevarant! Tako se je zgodilo s Sokratom, "edinim resničnim politikom« Grčije, kakor ga imenuje Platon, in tako je bilo in bo ali bi utegnilo biti z vsakim, ki bi se pokazal kot »politik« v tej celoviti razsežnosti."

x:px
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#63 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 8. februar 2007, 23:01

I believe that a noble spirit will never find repose save in God, in whom is our end, or in himself and his private thoughts, or in some intellect united by a close sympathy with his own.
Petrarca

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#64 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 12. februar 2007, 21:40

»Poglejmo si tiste stvari, o katerih na splošno velja, da jih dojemamo meb vsemi najbolj razločno: to so telesa, ki se jih dotikamo, jih gledamo, in sicer ne telesa nasploh, zakaj take obče zaznave so ponavadi nekoliko bolj zmedene, poglejmo eno samo telo zase. Vzemimo na primer tale kos voska. Pred kratkim so ga dobili iz satja, ni še čisto zgubil okusa po medu, malce še diši po cveticah, iz katerih so ga nabrale čebele; njegova barva, oblika in velikost so očitne: trd je, hladen, zlahka ga primeš v roko, će udariš po njem s koščico, zazveni. Kaže, da ima vse lastnosti, da ga lahko kar najbolj razločno zaznamo kot neko telo. A glej, medtem ko govorim, ga približam k ognju, kolikor je bilo duha, se je razgubil in razblinil, barva se spreminja, zgublja obliko, veča se in topi, vroč je, komajda ga še držim, in če potrkam po njem, ni več glasu. Ali je še zmeraj vosek? Seveda, nihče ne bo oporekal, nihče ne bo mislil drugače. Kaj je bilo torej v njem, kar sem dojemal tako razločno? Zagotovo nič takega, kar mi je bilo dosegljivo po čutih, zakaj vse, kar je bilo predmet okusa, voha, vida, otipa ali sluha, se je spremenilo – in vendar je to slej ko prej vosek.«

Vir: Rene Descartes, Meditacije :P

A je res to kar se nam kaže res to kar je samo po sebi x:px Če npr. vidim enga tipa k nabija tipico. pa rečmo da tega ne morem gledat, reskiram svojo krhko bit in ga nabijem... nasjednji dan ju pa vidim, ko se objemata v parku x:Dx .

One Million Dollar Question: Is the World good or is it Bad x?x

Imagine All The People x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#65 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 17. februar 2007, 16:02

"Menda se ima popotnik, ko doseže stanje, v katerem pozna odgovor na vprašanje, kdo je, po smrti možnost vrniti v človeško telo - ali pa tudi ne."

SP
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#66 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 19. februar 2007, 23:00

"The role of a wise person is to meditate on the truth, especially the truth regarding the first principle and to discuss it with others, but also to fight against the falsity that is its contrary."

Vir: Sveti Tomas Akvinski x:px
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#67 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 31. marec 2007, 14:47

"Veliko je stvari,ki ležijo v tvojem srcu in jih nikdar ne smeš povedati drugim ljudem.Te stvari so ti,tvoje zasebne radosti in žalosti,in nikdar jih ne povej nikomur.S tem postaneš cenen,prodaš svojo notranjost,ko jih deliš"
-Greta Garbo-





Ps:Čista resnica.. x^x Tisti ,ki vse povejo o sebi in se razdajajo drugim na vse načine,so tako nezanimivi... x8Dx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#68 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. april 2007, 10:05

“Iz temeljev države, kot smo jih razgrnili zgoraj, jasno
sledi, da njen poslednji cilj ni ljudem gospodovati niti jih z
grožnjo prisiliti, da se uklonijo pravici drugega, pač pa
nasprotno, vsakogar osvoboditi od strahu, da bi lahko živel
varno, kolikor je to mogoče, in da bi tako najbolje užival
svojo naravno pravico živeti in delovati brez škode zase in za
druge. Cilj države, pravim, ni spreobrniti z razumom obdarjenih
ljudi v živali in avtomate, ampak nasprotno, zagotoviti,
da njihov duh in njihovo telo zanesljivo opravljajo svoje
naloge, da lahko uporabijo svobodo razuma, da se drug proti
drugemu ne borijo s sovraštvom, besom in prevaro in pustijo,
da jih zanesejo krivični občutki. Resnični cilj države je torej
svoboda.”

Spinoza
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#69 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 28. april 2007, 08:03

http://www.spiegel.d...8,17762,00.html

najboljša je pa ona... "jokc, jokc, jokc... they are trying to do something in this world... jokc, jokc, jokc"

yeah, indeed they do... SLAUGHTER, SLAUGHTER, SLAUGHTER

nekaj je tu res neskončnega x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#70 Nejc-N

Nejc-N
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 135

Objavljeno: 3. maj 2007, 20:22

:eek: kaj se režiš k pečen maček, jst sem tut mislila, da je človeško bitje pri tridesetih kr za pokopat, taki starčki so se mi zdel, ko sem jih imela 15, da seksajo pa sploh ne več...


bo že res ;)

#71 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. junij 2007, 14:25

Letter from W. A. Mozart (31 years old) to his father:

“I have now made a habit of being prepared in all affairs of life for the worst. As death, when we come to consider it closely, is the true goal of our existence, I have formed during the last few years such close relations with this best and truest friend of mankind, that his image is no longer terrifying for me, but is indeed very soothing and consoling! And I thank God for graciously granting me the opportunity of learning that death is the key which unlocks the door to true happiness. I never lie down at night without reflecting that, young as I am, I may not live to see another day. Yet no one of all my acquaintance could say that in company I am morose or disgruntled. For this blessing I daily thank my Creator and wish with all my heart that each one of my fellow-creatures could enjoy it.”
Possible—but highly unlikely.

#72 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 26. junij 2007, 14:43

" Če hočeš biti nekaj posebnega, moraš izstopati! "

Zelo dobra izjava, mojega gay prijatelja xokx

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#73 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. junij 2007, 14:46

Vse ima svoj čas. Poleti se zunaj nastavljamo soncu, pozimi pa kurimo ogenj, ki je znotraj nas samih. x^x

Vir: Collected works of Antoninus, Volume I, page 1

:palec: :2src:

" Če hočeš biti nekaj posebnega, moraš izstopati! "

Zakaj pa je treba biti nekaj posebnega? :inocent: xnckrivx
Possible—but highly unlikely.

#74 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 26. junij 2007, 15:56

Zakaj pa je treba biti nekaj posebnega? :inocent: xnckrivx

Ta citat sem objavil samo zato, da bi se ti lahko s5 pametnega delal :o|o:
Pizda ej, ne moreš ven iz svoje kože, cel forum ve da si nor ko motika, a ti še kar vztrajaš s svojimi nevmesnimi :o|o: :xx!: :xx!: :xx!:

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#75 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. junij 2007, 16:40

Ta citat sem objavil samo zato, da bi se ti lahko s5 pametnega delal :o|o:
Pizda ej, ne moreš ven iz svoje kože, cel forum ve da si nor ko motika, a ti še kar vztrajaš s svojimi nevmesnimi :o|o: :xx!: :xx!: :xx!:

Zakaj mi ne odgovoriš na vprašanje? xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0