Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Quotes of the week


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
1019 komentarjev na to temo

#76 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 11. avgust 2007, 10:50

"Nastajanje in napredek sta na videz sorodna, v resnici pa nasprotna pojma. Seveda se vse spreminja, toda le redko, morda nikoli, na bolje. Navdušeno spreminjanje izvirnega nelagodja, tiste navidezne nedolžnosti, ki je v našem predniku vzbudila željo po novem ter vero v evolucijo, v enakost nastajanja in napredka, se bo zalomilo šele, ko bo človek dosegel rob, skrajno točko svoje zablodelosti, ko se bo končno oprl na znanje, ki pelje k odrešitvi, in ne k moči, in bo končno sposoben svojim podvigom in svojemu delu reči nepreklicni NE."

Emil Cioran, Padec v čas

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#77 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 11. avgust 2007, 10:53

Ta citat sem objavil samo zato, da bi se ti lahko s5 pametnega delal :o|o:
Pizda ej, ne moreš ven iz svoje kože, cel forum ve da si nor ko motika, a ti še kar vztrajaš s svojimi nevmesnimi :o|o: :xx!: :xx!: :xx!:

tole je pa komot loh men namenen. :palec:
sam nimam pojma za ker citat se gre :o|o:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#78 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 26. avgust 2007, 18:17

The attachment is the source of all our suffer.

By Buddha
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#79 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 27. avgust 2007, 18:48

Živimo v svetu, kjer lahko en tepec naredi mnogo tepcev, en modrijan pa samo peščico modrijanov.
Lichtenberg

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#80 mia4aerobics

mia4aerobics
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 928

Objavljeno: 27. avgust 2007, 19:21

you have to come down into a really bad scene, before you can come up with a light again.
jimi hendrix
TAKO BLIZU, KOT SI ŽELIŠ BITI, SI TAKRAT, KO SI NESKONČNO DALEČ.

Nothing is so intolerable to man as being fully at rest, without a passion, without business, without entertainment, without care. Blaise Pascal



Objavljena slika

#81 scorp

scorp
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 27. avgust 2007, 23:34

One of my favourites: You have to have a darkness...for the dawn to come...


BTW. moj prvi post.....dobim kaksen welcome drink? :D
There are hundreds of languages in the world but a smile speaks them all. :)

#82 scorp

scorp
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 28. avgust 2007, 01:12

lepo in prav
samo ne vem si pozabil slovensko ali se šele učiš




Saj če rabiš prevod samo povej, naj te ne bo sram... :)
There are hundreds of languages in the world but a smile speaks them all. :)

#83 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. avgust 2007, 12:17

BTW. moj prvi post.....dobim kaksen welcome drink? :D

xcheersx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#84 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 29. avgust 2007, 13:24

"Nastajanje in napredek sta na videz sorodna, v resnici pa nasprotna pojma. Seveda se vse spreminja, toda le redko, morda nikoli, na bolje. Navdušeno spreminjanje izvirnega nelagodja, tiste navidezne nedolžnosti, ki je v našem predniku vzbudila željo po novem ter vero v evolucijo, v enakost nastajanja in napredka, se bo zalomilo šele, ko bo človek dosegel rob, skrajno točko svoje zablodelosti, ko se bo končno oprl na znanje, ki pelje k odrešitvi, in ne k moči, in bo končno sposoben svojim podvigom in svojemu delu reči nepreklicni NE."

Emil Cioran, Padec v čas


Hudo ej, so true! xwizardx
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#85 Ita(q)rina

Ita(q)rina
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 107

Objavljeno: 29. avgust 2007, 14:43

"Ljubi nekoga takrat, ko si najmanj zasluži."

(finski pregovor)


Leti pa na temo, kako težko/lahko je ljubiti. Če na zadevo pogledaš iz vidika avtorja, ima point. Sama sem prvič gledala na ljubezen na ta način, ko sem to slišala in moram reči, da mi je dalo misliti ...
' "Remember when..." is the lowest form of conversation.' T. Soprano

#86 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 30. avgust 2007, 17:57

Who knows if Heaven with ever-bounteous power
shall add tomorrow to the present hour?
Horacius

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#87 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 21. september 2007, 18:53

Grafit:

Kakšen pogreb, to je treba doživeti!

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#88 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 23. september 2007, 18:57

Arjuna hoče vedet kaj je pravo znanje:

»Ponižnost, odsotnost ponosa, nenasilnost, potrpljenje, prostodušnost, služenje verodostojnimu duhovnemu učitelju, čistost, stanovitnost, samoobvladanost, odpovedovanje predmetom čutnega uživanja, odsotnost lažnega ega, zavedanje, da rojstvo, smrt, starost in bolezen prinašajo trpljenje, nenavezanost, neodvisnost od otrok, žene, doma itn., notranje ravnovesje ob prijetnih in neprijetnih dogodkih, neomajno in neskaljeno vdanost Meni, željo po življenju v samoti, odmaknjenost od posvetnih ljudi, zavedanje o pomembnosti samospoznavanja in filozofsko iskanje Absolutne Resnice – to razglašam za znanje, vse drugo za nevednost.«

Gita kakršna je... Verzi 8-12
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#89 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 24. september 2007, 21:34

»Človek, ki se je s pomočjo inteligence očistil in z odločnostjo obladuje um; ki se odpoveduje predmetom za zadovoljevanje čutov ter se je rešil navezanosti in sovraštva; ki živi v samoti, je malo ter obladuje telo, um in moč govora; ki je zmeraj v transu in je nenavezan; ki se je osvobodil lažnega ega, želje po moči, lažnega ponosa, poželenja in jeze; ki ne kopiči materialnih stvari; ki si ničesar ne lasti in je zmeraj miren – tak človek zagotovo doseže samospoznanje.«

Gita
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#90 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. september 2007, 07:27

Arjuna hoče vedet kaj je pravo znanje:

»Ponižnost, odsotnost ponosa, nenasilnost, potrpljenje, prostodušnost, služenje verodostojnimu duhovnemu učitelju, čistost, stanovitnost, samoobvladanost, odpovedovanje predmetom čutnega uživanja, odsotnost lažnega ega, zavedanje, da rojstvo, smrt, starost in bolezen prinašajo trpljenje, nenavezanost, neodvisnost od otrok, žene, doma itn., notranje ravnovesje ob prijetnih in neprijetnih dogodkih, neomajno in neskaljeno vdanost Meni, željo po življenju v samoti, odmaknjenost od posvetnih ljudi, zavedanje o pomembnosti samospoznavanja in filozofsko iskanje Absolutne Resnice – to razglašam za znanje, vse drugo za nevednost.«

Gita kakršna je... Verzi 8-12



»Človek, ki se je s pomočjo inteligence očistil in z odločnostjo obladuje um; ki se odpoveduje predmetom za zadovoljevanje čutov ter se je rešil navezanosti in sovraštva; ki živi v samoti, je malo ter obladuje telo, um in moč govora; ki je zmeraj v transu in je nenavezan; ki se je osvobodil lažnega ega, želje po moči, lažnega ponosa, poželenja in jeze; ki ne kopiči materialnih stvari; ki si ničesar ne lasti in je zmeraj miren – tak človek zagotovo doseže samospoznanje.«

Gita

:2src: :palec:

"I am not teaching sacrifice, I am not teaching asceticism, I am not teaching fasting, I am not teaching celibacy. I am teaching the celebration of life. And that's what they have been missing for thousands of years. They cannot understand sex as fun; it is a misery. And if they cannot understand it as fun, they cannot understand it as prayer; that is impossible."

Osho
Possible—but highly unlikely.

#91 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 8. oktober 2007, 16:48

Illusion is the first of all pleasures.
-Oscar Wilde-
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#92 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 8. oktober 2007, 19:45

Illusion (desire) is the cause of all suffering.

Guatama Buddha

x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#93 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 13. januar 2008, 13:53

"Razmišljao sam o tome koga izdati kad mi ostane da biram između nas dvoje: žalim, ali prestar sam da bih izdao sebe još jednom.
Odjebi JNA. Dosta je bilo!"
Djordje Balasević

:palec: :2src:
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#94 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 19. januar 2008, 11:43

It's not a lack of love,but a lack of friendship that makes unhappy mariages.

Nietzsche
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#95 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 20. januar 2008, 09:58

Anything worth doing is worth overdoing. x:px

Mick Jagger
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#96 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 20. januar 2008, 22:01

Paradoksi so pošasti resnice.
Gracian

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#97 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 22. januar 2008, 07:53

»Doslej se je privzemalo, da se mora vse naše spoznanje ravnati po predmetih; vendar so se ob tej predpostavki izjalovili vsi poskusi, da bi o njih izvedeli kaj a priori skozi pojme, ki bi razširili naše spoznanje. Zato poskusimo enkrat, ali ne bi v nalogah metafizike napredovali bolje, če privzamemo, da se morajo predmeti ravnati po našem spoznanju, kar se že bolje sklada z iskano možnostjo apriornega spoznanja predmetov, ki naj bi nekaj ugotovilo v zvezi z njimi, še preden so nam dani. S tem je tako kot s prvimi mislimi Kopernika: potem ko mu pojasnjevanje nebesnih gibanj nikakor ni hoteli steči, če je privzel, da se celotna zvezdna truma vrti okoli opazovalca, je namreč poskusil, ali bi bilo nemara kaj bolje, če bi privzel, da se vrti opazovalec, zvezde pa pustil stati pri miru.« (pp. 21-22)

Kritika čistega uma xsuperx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#98 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 22. januar 2008, 13:22

There exists nothing so subtle, so simple, and so imperceptible which is not revealed to us by something in its composition. A blockhead cannot enter a room, nor leave it, nor sit down, nor rise, nor be silent, nor stand on his legs like an intelligent man.

La Bruyere

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#99 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. januar 2008, 14:40

This is the only distinction between the dream and the real: reality allows you to doubt, and the dream does not allow you to doubt....

To me, the capacity to doubt is one of the greatest blessings to humanity. The religions have been enemies because they have been cutting the very roots of doubt, and there is a reason why they have been doing that: because they want people to believe in certain illusions that they have been preaching....

Why have the people like Gautam Buddha been so insistent that the whole existence - except your witnessing self, except your awareness - is just ephemeral, made of the same stuff as dreams are made of? They are not saying that these trees are not there. They are not saying that these pillars are not there. Don't misunderstand because of the word "illusion".... It has been translated as illusion, but illusion is not the right word.

Illusion does not exist. Reality exists. Maya is just in between - it almost exists. As far as day-to-day activities are concerned, it can be taken as reality. Only in the ultimate sense, from the peak of your illumination, does it become unreal, illusory.


Osho: The Great Zen Master Ta Hui, Chapter 12
Possible—but highly unlikely.

#100 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 23. januar 2008, 11:14

Tole je pa dobrodošel pogled. Ker zrahlja tiste trditve da je vse iluzija. Mi je vedno bližje blo to, da resničnost je vsekakor.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0