Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Quotes of the week


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
1019 komentarjev na to temo

#101 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 24. januar 2008, 19:38

Sure, you can always find prettier, handsomer, skinnier, wiser, richer, younger, or zippier. But more often than not, one might learn the most, laugh the loudest, and smile the widest with those they've already found, especially when they stop looking elsewhere.

Tallyho,
The Universe


(yes, nothing but the power of now.)


Actually, "zippier" is on quite a few lists, kind of.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#102 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. januar 2008, 20:02

Most parents unfortunately think they are responsible for their children and their sense of responsibility takes the form of telling them what they should do and what they should not do, what they should become and what they should not become. The parents want their children to have a secure position in society. What they call responsibility is part of that respectability they worship; and it seems to me that where there is respectability there is no order; they are concerned only with becoming a perfect bourgeois. When they prepare their children to fit into society they are perpetuating war, conflict and brutality. Do you call that care and love?

Jiddu Krishnamurti
Possible—but highly unlikely.

#103 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 30. januar 2008, 14:26

"Travo muliti, napajati se ob reki, vzpenjati se na noge in dirjati - to je prava narava konjev. Če bi imeli še tako velike terase in razkošne dvorane, konjem ne bi bile za nobeno rabo."

Zhuang Zi

"V nočno nebo buliti, napajati se ob mejnih razmišljanjih, abzicati in dirjati na dilo - to je moja prava narava. Če bi imel še tako velike terase in razkošne dvorane, meni ne bi bile za nobeno rabo"

Nimbus

x:px x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#104 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 31. januar 2008, 11:05

Kako neumno od moderne civilizacije, da je prenehala verjeti v hudiča, ko pa je vendar on njena edina možna razlaga.

Ronald Knox

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#105 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 31. januar 2008, 19:51

»Množica se gnete in suka,
kot bi se odpravljala k darilni pojedini,
kot bi šla na pomladno praznovanje.
Le sam sem pohleven,
kot da do svoje oblike še nisem dospel.
Kot dojenec, ki se še ni nasmehnil,
kot brezdomec, ki ne ve, ne kod ne kam.
Ljudje imajo vsega preveč,
le jaz sproti vse zapravim.
Moje srce je srce bedaka –
nejasno, megleno.
Ljudje natanko razločujejo in postavljajo,
le sam sem zbegan in zmeden,
kot da imam rad, česar razločiti ni mogoče;
nemiren kot morje,
brez cilja kot veter.
Vsi počno, kot bi bili koristni,
le jaz sem uporen tepček,
le jaz sem drugačen, kot so drugi,
navezan še na hrano materinih prsi.«


Dao de jing
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#106 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 31. januar 2008, 20:59

Vsi potrebujemo nekoga,da zanj umiramo.
Mick Jagger

:palec:
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#107 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 3. februar 2008, 15:05

"Ne moreš biti usmerjen samo v eno stran.Potem si na pol človek!" :inocent:

Dr.Vladimir Pfeifer
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#108 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 3. februar 2008, 15:11

"Ne moreš biti usmerjen na vse strani. Potem si napol Bog!"

Dr. Nimbus x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#109 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 3. februar 2008, 17:14

"Ne moreš biti usmerjen na vse strani. Potem si napol Bog!"

Dr. Nimbus x:Dx


xokkx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#110 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. februar 2008, 09:55

:) Podobno sporočilo je tud tole:

If right this very moment, I could take you for a long walk behind the curtains of time and space and reveal to you all that you cannot now see... the magic and miracles of creation, the secrets and mysteries of the past, the countless forgotten friendships you've made, the rainbows and waterfalls of the cosmos, and all of the adventures that will one day sweep you off your feet... do you know what would eventually surprise you the most?

How homesick you'd be for all you now have... drama included.

You rock,
The Universe

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#111 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 7. februar 2008, 20:10

“The demand to be safe in relationship inevitably breeds sorrow and fear. (This) seeking for security is inviting insecurity.”
(Krishnamurti)
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#112 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 10. februar 2008, 20:11

"Reason is and always shall be, a slave to the passions"

David Hume

"We use reason mainly to fulfil our desires. That's the slave-mode of it."

nimbus
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#113 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 12. februar 2008, 10:25

Please believe me when I tell you that our 2nd most important mission over here, is to see that smile on your face and to hear your laughter in the wind.

Oh... Mission #1?

Having our own fun.

Cowabunga!
The Universe
...
(Have you seen some of their pictures?! Have you read some of their thoughts? Have you sent them an email yet?
Surprising what you can learn from invisible folks, huh)



Anything can be justified.

Ouuuuuuuuuh,
The Universe




The "easy way" is rarely the glamorous way.

Tallyho, ho, ho -
The Universe

(Unless, of course, you can see the glamour in baby steps and blue jeans.)

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#114 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 12. februar 2008, 19:22

»Filozofija potrebuje popolno svobodo, cvete predvsem tam, kjer so dani pogoji za svobodna nasprotovanja mišljenj in dokazovanj. Zakaj razen pregona Protagore in Sokratove smrti v antični zgodovini le redko naletimo na primere pobožnjakarske gorečnosti, s katerimi je tako okužena naša doba. Epikur je živel v Atenah do visoke starosti v miru in pokoju; Epukurejcem so celo dovolili, da sprejmejo duhovniško posvetitev in služijo za oltarjem pri najbolj svetih obredih državne religije: in najmodrejši izmed vseh rimskih cesarjev je dodelil javno podporo v obliki pokojnine in enake plače učiteljem vsake filozofske ločine. Lahko si predstavljamo, kako je bilo takšno ravnanje potrebno filozofiji v njeni mladosti, če pomislimo, da celo tedaj, ko jo imamo za trdnejšo in močnejšo, le težko prenaša neprijazno podnebje in tiste ostre vetrove obrekovanja in preganjanja, ki lete nanjo.«

David Hume, Raziskovanje človeškega razuma
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#115 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 12. februar 2008, 20:43

NE VEM, KDO SEM

Ne vem, kdo sem, ne kakšna sem.
Vsak, ki me sreča,
me ustvari po svoje, zase –
ko da je bog.
Gledam to svojo novo podobo
in ljubim človeka,
če me je ustvaril dobro in lepo,
in ga sovražim,
če ustvari spako.

Ljudje so slabi bogovi –
njihova moč ne seže do jutri:
človek odide, pozabi
in mene ni več.
Stopim se kakor voščena figura na soncu
in ni ne sreče, ne žalosti, ne želja.

Zgodi se, da pride še kdo
in ustvari nekaj podobnega,
kot je nekdaj bilo,
ko sem verjela,
da klešejo duše iz marmorja –
tedaj zajočem nenadno, brez vzroka.



(Neža Maurer)

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#116 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 14. februar 2008, 21:07

kanturius imanenti je spadal med navadne smrtnike z malo širšim in globljim uvidom ali pa recimo z acentrirano percepcijo. in je tuhtal o razumu in umu z besedami navadnih smrtnikov. nekaj izrazosljovja je novega, nekaterim starim besedam so podani novi pomeni. in obdeluje zadevo. začne pri rečeh, ki so "in concreto" in točno ve, da se bo na poti jasnost meglila in da bo prišel čas, ko bo moral povesiti ramena in z dolgim nosom ugotoviti, da je "burek" x:Dx no, če prej vehementno in samozavestno razlaga stvari, se zdaj že kot pijanec grabi za plotom.

"Če torej hočemo iz pojma duše kot substance sklepati na njeno trajnost, potem more to veljati za možno izkustvo, ne pa o duši kot stvari po sebi in onstran vsega možnega izkustva. Subjektivni pogoj vsega našega možnega izkustva pa je življenje: torej moremo sklepati le na trajnost duše v življenju, kajti človekova smrt je konec vsega izkustva o duši kot predmetu izkustva, dokler se ne pokaže nasprotno, kar je ravno vprašanje. Torej moremo dokazati trajnost duše le za človekovega življenja – za ta dokaz pa pač nikomur ni – ne pa po smrti (za kar v resnici gre), in sicer iz splošnega razloga, ker je pojem substance, kolikor naj se šteje za nujno povezanega s pojmom trajnosti, to lahko samo po načelu izkustva in samo za namene tega."

Ma sej mu je oproščeno, takrat še ni blo neta. Pač ni vedel, da bi mogu sam u indijo it vprašat enga opici podobnega človeka, ki bi visel dol z drevesa. x:Dx

Uhuhuhu... lojtra in ko prideš na vrh jo morš stran odrint. To je ključno... ne pozabi x:px

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#117 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 14. februar 2008, 21:16

Uhuhuhu... lojtra in ko prideš na vrh jo morš stran odrint. To je ključno... ne pozabi x:px

xrainbowx


Daj prosim razloži zakaj lojtro stran odrinit, ker tega pa res ne štekam.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#118 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 14. februar 2008, 21:31

to prispodobo kradem wittgensteinu, čudovitemu umu, ki je napisal najglobljo in najkrajšo knjigo na svetu, ki jo lahko strnem v dva stavka.

1. Svet je vse kar se primeri.
.
.
.
2. O čemer ne moremo govoriti, moramo molčati. x:px

On tudi uporabi analogijo, da je človeški razum kot lojtra, ki nam pomaga vzdigniti se višje, vendar nam je v "višjih" sferah v napoto, zato ga moramo pustit za seboj. Ampak tja pa ne pridemo brez njega razen, če imamo močan sonožni odriv. x;)x In kanturius imanenti je prišel do te točke. Ampak za nas se še ne bojim... mi uporabljamo razum za obročno odplačevanja dormea madracev. Ko pridemo u bauhaus do zložljive lojtre - 40 posto skonti na deset obrokov, brezplačno dostavo in dveletno garancijo... takrat bomo pa že bliz... takrat zna bit pa že j*ba. x:Dx


ql x?x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#119 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 14. februar 2008, 21:37

to prispodobo kradem wittgensteinu, čudovitemu umu, ki je napisal najglobljo in najkrajšo knjigo na svetu, ki jo lahko strnem v dva stavka.

1. Svet je vse kar se primeri.
.
.
.
2. O čemer ne moremo govoriti, moramo molčati. x:px

On tudi uporabi analogijo, da je človeški razum kot lojtra, ki nam pomaga vzdigniti se višje, vendar nam je v "višjih" sferah v napoto, zato ga moramo pustit za seboj. Ampak tja pa ne pridemo brez njega razen, če imamo močan sonožni odriv. x;)x In kanturius imanenti je prišel do te točke. Ampak za nas se še ne bojim... mi uporabljamo razum za obročno odplačevanja dormea madracev. Ko pridemo u bauhaus do zložljive lojtre - 40 posto skonti na deset obrokov, brezplačno dostavo in dveletno garancijo... takrat bomo pa že bliz... takrat zna bit pa že j*ba. x:Dx
ql x?x

xrainbowx


nop.

po moje če je v napoto, potem to niso višje sfere.

kakorkol, uživaj
xrainbowx
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#120 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 14. februar 2008, 21:43

to je zato, ker ne razumeš oni treh pikc med 1. in 2. in razmišljaš linearno x;)x asimptota funkcije našega življenja ima limito. ergo x?x y=kx+n je utvara x:Dx

fajn se mej ti tut x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#121 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 14. februar 2008, 21:53

to je zato, ker ne razumeš oni treh pikc med 1. in 2. in razmišljaš linearno x;)x asimptota funkcije našega življenja ima limito. ergo x?x y=kx+n je utvara x:Dx

fajn se mej ti tut x;)x

xrainbowx


To si ti spet rekel. Ne vem kaj je linearno razmišljati sploh in lahk samo rečem, da it takes one to see one. But one can be everything else also but still not seen...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#122 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 14. februar 2008, 22:29

ne, to sem napisu... x:px

pa zezam se btw x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#123 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 17. februar 2008, 17:19

"Je staerker meine Muskeln wurden, desto klarer wurde mein Geist."

haruki murakami
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#124 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 17. februar 2008, 17:29

Edini zli duhovi so tisti, ki prebivajo v naših srcih. To je kraj, kjer naj bi se bil boj.

Mahatma Gandhi
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#125 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 21. februar 2008, 21:03

"Freedom, in the practical sense, is the independence of the will of coercion by sensuous impulses."

immanuel kant, the critique of pure reason
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0