Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prana


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
48 komentarjev na to temo

#1 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 8. junij 2005, 11:28

Kaj je prana.

Prana je nakakšna življenska energija. Dobivamo jo z dihanjem, hrano spanjem. V glavnem se jo veliko uporablja v jogi.

V tej tehniki sem še nov in me zanima, kaj tudi drugi mislite in kakšne izkušnje imate?

#2 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 8. junij 2005, 13:14

[attachment=6139:attachment]
tle mash zhe nekaj o tem
(v temi "ziveti brez hrane" na lnf-ju)

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#3 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 8. junij 2005, 14:32

zakaj pa žvet brez hrane - pol loh živiš tud brez zraka. Človek ni narjen za to da se trudi doseč neki za kar ni ustvarjen. Kot pravijo je rekel eden od zen mjstrov na učenčevo vprašanje o tem, kaj stori tisti, ki se želi rešiti problema lakote in mraza: obleče se in se naje..... zveni mogoče trapasto sam mislim da je res...

xsmx xsmx xsmx
cosmic dancer

#4 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 8. junij 2005, 14:33

Ja nekateri lahko živijo brez hrane.

Samo sem tud nekje po televiziji gledal, da je to doglotrajen postopek. Naprej moreš postat čisti vegeterijanec. In šele potem se lahko odpoveš vsej hrani.

Zanima me če poznaš kakšne tehnike pranskega dihanja ali kako nahraniš telo z prano?
Ker tako vase ne vnašaš nepotrebnih in včasih škodljivih snovi.

#5 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 8. junij 2005, 14:34

probi dobit knjigo Pranajama - dinamika dihanja. Jo mam doma sam se ne spomnim avtorja. Mal starejša je. Sam je not velik, tko da če se boš lotu tega, maš kr za en čas dela. x;)x :palec:
cosmic dancer

#6 p!sces

p!sces
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 122

Objavljeno: 8. junij 2005, 23:48

Mah to je indijski izraz.
Mas pa to povsod...
Drgac je pa to Zemeljska energija. Ful uporabna, dobra, kakorkoli postavis...
Nabiras jo z meditacijo v naravi (najucinkoviteje) - ce pa se zanimas za magijo ipd, si pa tko "nafilas" Mano.
Ja, za caranje je.

L.
in the beginning there was Nothing... and Everybody was happy.

#7 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. junij 2005, 06:46

<{POST_SNAPBACK}>
Nabiras jo z meditacijo v naravi (najucinkoviteje) - ce pa se zanimas za magijo ipd, si
L.


Samo odvisno na kakšen način. Če sediš pa normalno meditiraš začuti prihod energije. Samo, če pa delaš posebne prana vaje pa začutiš nekakšno bolj čisto energijo.

Pri meditaciji spraviš energijo skozi čakre v zunanji del telesa. In potem to energijo uporabiš za karkoli pač hočeš.

Pri prani je pa tako, da ko vadiš pransko dihanje, da dovedeš energijo direkt do določenega mesta. Brez da bi prej šla ta energija skozi čakre. Nekaj v tem smislu.

Če res obvladaš prano lahko od nje samo živiš. Ali pa ne rabiš sploh dihat - samo ta druga tehnika najbrž zahteva 100% koncetrcijo ves čas.

Tako jaz mislim, upam da nisem kaj preveč zakompliciral.

#8 jadas

jadas
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 110

Objavljeno: 9. junij 2005, 08:47

Živjo! Nisem noben strokovnjak, samo mislim s svojo glavo. Torej duša ne potrebuje nobene materialne energije. Je pa vsidrana trenutno v fizičnem telesu. Duša ima neko poslanstvo, ki pa ga ne more naredit brez fizičnega telesa, rekla bi, da je njeno poslanstvo fizično delo. Za fizično delo pa potrebujemo energijo. Naše fizično telo deluje, če ima izpolnjene določene potrebe. Najprej je to zrak, da sploh lahko živi in potem energija iz vode in hrane. Po vsem sodeč lahko samo rečem, da tisti, ki misli oziroma začuti, da je njegovo poslanstvo živeti brez hrane - mislim, da je to le samemu sebi namen. Kaj s tem dokazuješ, kaj hočeš povedati? Da ti je muka vnašati energijo s hrano? Mogoče po vsej tej komercializaciji vsem, ki razmišljajo preživet le od zraka, ni do življenja v taki družbi. Tudi meni se toži po bolj preprostem življenju. Saj ti danes nudi naša prelestna družba čisto vse - za denar. Če hočeš živet na naraven način boš to tudi plačal.

Prebrala sem knjigo Pranajama - tehnika dihanja. Že dolgo je tega. Ne spominjam se, da bi bilo govora, da lahko samo od dihanja živiš. S pravilnim dihanjem, ki se ga v današnji družbi ne učimo, celo stran od tega gremo z - lepo je, če držiš ttrebuh not - jasno je, da se potem diha samo z gornjim delom pljuč, torej s pravilnim dihanjem vnašamo pozitivno in odnašamo negativno energijo, čistimo kanale in čakre.

To je moje mišljenje. Vsak živi tako, kot sam hoče oziroma lahko. Vsem veliko dobre energije. :hepko: :hepko: :hepko:

#9 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. junij 2005, 08:52

Dobro poedano jadas.

Samo to sm neki prebral, da je res ena ženska, ki živi samo od zraka. Nekatera moja mnenja so bila samo teoretično podana. Mogoče bom gdaj kaj dosegel od zgoraj napisanega. Ampak s tem ne mislim še sedaj. Mogoče čez 5, 10 , 20 let. Cajta je na pretek in v izobilju.

#10 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:26

Prana, ci, kundalini, bioenergija...to je vse isto. Zivljenska energija.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#11 jadas

jadas
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 110

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:35

<{POST_SNAPBACK}>Prana, ci, kundalini, bioenergija...to je vse isto. Zivljenska energija.


Življenska energija - lepa slovenska beseda. :palec:

#12 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. junij 2005, 09:36

Je energija samo v različnih oblikah. Oblik je pa mnogo.

#13 jadas

jadas
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 110

Objavljeno: 9. junij 2005, 10:02

Meni je zadnje čase grozno primajnkuje. Bi morala kaj naredit na tem področju, a ne?

#14 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. junij 2005, 10:15

Če se tako počutiš potem ja. Naprej ugotovi zakaj ti jo primanjkuje. Tako najlažje razrešiš problem.

#15 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. junij 2005, 10:20

Meni je zadnje čase grozno primajnkuje. Bi morala kaj naredit na tem področju, a ne?

Predvsem poskusi ugotoviti, kaj se je okoli tebe in v tebi spremenilo od trenutka, ko si začutila pomanjkanje energije.
Na splošno ti lahko svetujem:
Gibanje v naravi in na svežem zraku. Veliko pomaga tudi,da stvari, katere imaš na sebi, opereš in prevetriš na soncu. Se sliši malce čudno, a to mnogokje deluje. Pojdi v najbližjo cerkev (ko ni maše), se vsedi nekje na sredino in ne misli na nič. Samo čuti, kako te svetost prostora polni z energijo in niti ne pomsili, da ti energije manjka. Ni pomembno, če si verna ali ne.
Katera je ta energija in podobno pa naj te ne skrbi, saj ni pomembno. Ne se obremenjevati s pomanjkanjem energije, ne imeti tega v mislih.
Ko boš našla vzroke, bo lažje...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#16 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 10. junij 2005, 11:48

Lepo povedano :palec:

Sprehod v naravi, lahka hrana, mir ( v splosnem kar je dobro za telo, je tud za duso)

Drugace pa: ne razmisljaj prevec, odpri se in sprejemaj x;)x

No, sej je blo ze tak vse povedano x:)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#17 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 10. junij 2005, 14:32

Podobna tema na luninem forumu - ženski, ki živi samo od prane: http://www.lunin.net...t=ST&f=21&t=776

Tehnika pranjamskega dihanja: gugalnica ali carska pranjama

Ko si boste do neke mere uspeli v spominu utrditi opisani ritem, spojite ritmično dihanje z vizualizacijo predmeta, ki ritmično niha. Tako boste veliko bolje reproducirali “vaš” ritem. Ravnajte takole: Sedite in držite glavo, vrat in hrbet naravnost. Prepletite prste na roki in spustite jih v naročje. Noge prekrižajte v sklepih. Zaprite oči in zamislite si pred seboj gugalnico poljubne oblike. Zamislite si, da se enakomerno guga, tako da tvori vsak njen nihaj polkrog. En tak zamah je vdih, drugi izdih. Dihajte enakomerno in spremljajte s svojim duhovnim očesom nihanje gugalnice, istočasno pa sledite njenemu nihanju s svojim vdihi in izdihi. Vadite tako enkrat na dan po nekaj minut, vedno pred jedjo. Kako boste vedeli, da ste točno reproducirali svoj “zlati” ritem? Obstaja nepogrešljivi znak. Ko boste vajo končali, kasneje pa tudi med samo vajo, boste občutili čudno trepetanje po celem telesu. Kakor da nekdo skozi vas spušča šibak tok. Sčasoma bo to trepetanje vedno močnejše. To se najjasneje občuti v ustnicah, v prstih roke, na koncu jezika in nosu in v pleksusu solarisu. Če boste podaljšali vajo na čas od 10 do 15 minut, bo postalo kroženje izredno močno in pojavilo se bo krčenje v dlaneh in prstih in krivljenje ustnic zaradi rahlega krča. To so vse zelo ugodni znaki. Če boste začutili močno vibriranje v očesnih vekah, potem, takoj ko boste končali s tem ritmičnim dihanjem, stopite pred ogledalo in si od blizu pozorno poglejte svoje očesne veke. Videli boste, da veki zares fizično vibrirata v izredno hitrem ritmu. Te vibracije lahko opazijo tudi drugi ljudje, če od blizu pogledajo vaš obraz. Ne gre torej za subjektivno iluzijo.

Če minuto ali dve po začetku vaje občutite glavobol ali omotico, pomeni to, da niste našli pravega ritma. Odpočijte si nekoliko minut in nadaljujte z vajo z nekoliko počasnejšim ali hitrejšim ritmom. Napaka, ki jo naredi več učencevzačetnikov, je izvajanje umetnega ritma s poskusom, da se v sebi šteje trajanje vdihov in izdihov (to je zelo težko tudi zato, ker je, čeprav je ritem vsakega človeka individualen, trajanje vdiha in izdiha zelo kratko in lahko traja nekaj manj ali nekaj več od sekunde).

Če boste vestno vadili po danih navodilih, boste popolnoma gotovo odkrili svoj “zlati ritem” gugalnice. To bo najvažnejši korak na poti hermetizma. Nikoli vam ne bo žal zaradi vloženega napora.


Vir: http://www.stella-sp...ng_jogijev.html

Pri men je deloval. Sm začutil povsod po celem telesu nekakšno energijo. Samo je izrecno opisano, da more vsak poiskat svoj ritem dihanja. IN da to traja nekaj časa.

#18 jadas

jadas
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 110

Objavljeno: 11. junij 2005, 08:25

Zdravo! xsrcbumx xsrcbumx xsrcbumx

Hvala za vspodbudne besede. Vem, kaj me muči. Vendar so za take stvari potrebni potrpežljivost in čas. Poskusila pa bom med čakanjem filat energijo. Včasih je lažje reči kot narediti. Ampak energijo rabim, da dokončam kar sem začela. Hvala, res mi pomaga že to, da se lahko takole izprazniš.

xyesx xyesx xyesx

#19 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 11. junij 2005, 08:41

hm....uno s cerkvijo pa js kr rad počnem.....pa ne zarad energije, ampak preprosto zato, k mi je všeč x:)x
cosmic dancer

#20 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 11. junij 2005, 18:38

hm....uno s cerkvijo pa js kr rad počnem.....pa ne zarad energije, ampak preprosto zato, k mi je všeč

Saj to je tudi namen. Ko ti je nekaj všeč, te to polni z energijo.

Hvala za vspodbudne besede. Vem, kaj me muči.

Torej si pol že rešila. A pri "filanju" ne pretiravati, ne delati na silo. naj te ne ujame strast za polnjenjem z energijo v svoje kremplje. Delovanje iz strasti nikoli ne vodi k pozitivnemu. Zakaj je tako? Strast je oblika navezanosti na cilj. Kakor hitro se navežeš, te zapopade strah pred neuspehom (ne dosego cilja) in izgubo. To pa ni več dobro.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#21 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 12. junij 2005, 08:13

<{POST_SNAPBACK}>
Torej si pol že rešila. A pri "filanju" ne pretiravati, ne delati na silo. naj te ne ujame strast za polnjenjem z energijo v svoje kremplje. Delovanje iz strasti nikoli ne vodi k pozitivnemu. Zakaj je tako? Strast je oblika navezanosti na cilj. Kakor hitro se navežeš, te zapopade strah pred neuspehom (ne dosego cilja) in izgubo. To pa ni več dobro.


Ja strast za polnjenem z energijo. To sm bral že bral na netu. To je podobno, kot pohlep po moči. Energijski moči. IN zato ima človek v sebi varovalo. Kadar se mu pojavi takšen pohlep, več ne more energijsko napredovat. Lahko tudi pade ze eno stopnjo. Je kot nekekšen ventil.

Dobro je, če to človek ugotovi. Drugače, se bo vrtel v krogu. To je odvisno kaj boš počel z to energijo. Če jo boš zbiral samo zato, da boš lahko samega sebe v mislil hvalil kako dober si, potem je to napačen način. Če jo pa uporabiš za učenje ali za pomoč drugim, takrat pa to pride v poštev.

Če rečeš hočeš met veliko energije ni ravno dober način. Če pa rečeš, da moreš it na višji nivo, zato da bi se boljše počutil lažje premagoval težave in pomagal drugim, takrat je pa to pravi motiv.

#22 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. junij 2005, 19:28

Če pa rečeš, da moreš it na višji nivo, zato da bi se boljše počutil lažje premagoval težave in pomagal drugim, takrat je pa to pravi motiv

Mnogo zla se zgodi zato, ker nekdo nekomu hoče dobro. Zakaj bi moral pomagati drugim? Svojo osebnostno rast nikoli nisem in ne morem vezati na željo, da bom drugim pomagal. Lahko se mi kdo pridruži na poti in takrat gr eza vzajemnost. Lahko nekomu pokažem pot, a za to ni potrebe za energijami. Resnična pomoč je tista, ki se zgodi brez potrebe za napredovanjem. Sliši se čudno, morebiti zmedeno...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#23 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 12. junij 2005, 19:34

Maš po eni strani prav. Ampak če jaz vem kaj nekdo nečesa ne ve mu pa z tem znanjem pomagam.

#24 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. junij 2005, 19:37

POmagaj mu s tem, kar imaš, brez potrebe za dodatno "energijo" ali dodatnimi znanji. Pomoč drugim je del družbene realnosti Zahoda. A deliš lahko samo to, kar imaš.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#25 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 12. junij 2005, 19:38

Jaz pomagam drugim ker imam takšno željo. Ker so drugi meni pomagal. In ne vidim razloga zakaj jaz nebi drugim.
Je pa res, da če drugim pomagaš se ti tud karma zboljšuje. Jaz ne pomagam iz tega razloga.

Upam da nisem vse zakompliciral




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0