Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

LNF Astro Sola


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
1919 komentarjev na to temo

#1851 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 7. maj 2015, 21:11

Ah Pinka, sej to veš no......cool.png Ascendent v dvojčkih......ful dober smisel za humor. Alora mava Merkurja, šefa komunikacije in razuma. Obvezno mora met aspekt z Luno, da mamo pol razumevanje, inteligentnost, k humor pač rabi razumevanje. Tk da lahk zaključva, da je najboljš da je ascendent v dvojčkih, fajn je če ma Merkur nanj lep trigon, dobro je če ma Merkur kak sekstil z Luno, ma tut kak drug aspekt ni slab, pol fajn je še aspekt Merkurja z Neptunom, bujna domišljija, Ful dobra je tut konjunkcija Merkurja z Uranom, ker pol ful štekaš tut kak čuden humor, ne vem, angleški denimo, pomembno je da so kardinalna znamenja povdarjena, ker pač dost bl intenzivno dojemaš, povdarjena oven in tehtnica, ker sta intenzivna in simpatična hkrati.........

 

Hiša? Merkurjeva hiša, tretja, komunikacija, ker je tu doma prilagodljivost uma, sprejemanje novih idej, razumevanje, zavestni in objektivni del zavesti tu sodelujeta. 


Moj odgovor ne bo šolski, ker nisem to nikjer prebrala in ni nujno pravilen, ampak samo razmišljam: smisel za humor je kombinacija inteligence in nekega splošnega veselja v lajfu, ki pa je pogojen s sposobnostjo občutiti smisel vsega skupaj. Se pravi rekla bi, da za dober smisel za humor je potreben dober Merkur, pa Jupi mora met prosto pot. Se pravi linija 6 in 9. Aja, pa pomirjenost s Saturnom. 

 

Je pa humor lahko tudi ena vrsta okopa, načina skrivanja. 

Ceres nehi tlačit tistga Jupita ma lih v vsako luknjo no. tongue.png Sej vem da ti je fajn, pa to, sam......lih povsod......bucktooth1.gif



#1852 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 7. maj 2015, 21:21

Brez Jupija se mi tud smejat ne bi znali. inno.gif

 

Drgač pa, sej res, dvojčki in humor. Niso samo neodgovorni, lažnivi in frfolinasti, imajo tud humor ja. biggrin.png

Ej Ceres, v teh butastih cajtih bi moral bit Frfolinast način življenja zapovedan z zakonom. Da sploh lahk kolkrtolk normalno preživiš. inno.gif



#1853 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 7. maj 2015, 21:42

A veš, da točno o tem danes razmišljam. Zdej pa dopovej to Saturnu v prvi. 

 

Sem prej na balkonu gledala, dvojčka sem lepo vidita, Jupi zraven Regulusa, devica je na obzorju, Orion se je pa poslovil za kakšne pol leta. Kmalu bo spet strašil Antares. 

Hkm.....inno.gif ....Satkotu v prvi se mogoče kdaj kaj na lep način da dopovedat. Sploh ko šeta okoli Jupita natalnega in je v opoziciji z dvojčki, Merkurjem..... mogoče je lih zej tapravi cajt. scratchchin.gif

 

Nehi rajcat z zvezdicami. Sm pred časom posodu moj refraktor in ga ne dobim in ne dobim nazaj. Bom mogu prou udarit po mizi zgleda....ochko.jpg



#1854 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 8. maj 2015, 15:42

Kaj pa kaj raki in njihov/naš smisel za humor :-)?!

#1855 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 8. maj 2015, 15:49

Kaj pa kaj raki in njihov/naš smisel za humor :-)?!

P.s.: Odgovarjam Omarju in Ceres, moj odgovor pa se znajde pod postom o retardiranosti :-P

#1856 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 8. maj 2015, 20:43

Ah Pinka, sej to veš no......cool.png Ascendent v dvojčkih......ful dober smisel za humor. Alora mava Merkurja, šefa komunikacije in razuma. Obvezno mora met aspekt z Luno, da mamo pol razumevanje, inteligentnost, k humor pač rabi razumevanje. Tk da lahk zaključva, da je najboljš da je ascendent v dvojčkih, fajn je če ma Merkur nanj lep trigon, dobro je če ma Merkur kak sekstil z Luno, ma tut kak drug aspekt ni slab, pol fajn je še aspekt Merkurja z Neptunom, bujna domišljija, Ful dobra je tut konjunkcija Merkurja z Uranom, ker pol ful štekaš tut kak čuden humor, ne vem, angleški denimo, pomembno je da so kardinalna znamenja povdarjena, ker pač dost bl intenzivno dojemaš, povdarjena oven in tehtnica, ker sta intenzivna in simpatična hkrati.........

 

Hiša? Merkurjeva hiša, tretja, komunikacija, ker je tu doma prilagodljivost uma, sprejemanje novih idej, razumevanje, zavestni in objektivni del zavesti tu sodelujeta. 


Ceres nehi tlačit tistga Jupita ma lih v vsako luknjo no. tongue.png Sej vem da ti je fajn, pa to, sam......lih povsod......bucktooth1.gif

A zato mam jz tok dobr smisu za humor tongue.png

Sem imela na sumu asc v dvojčkih pa mi ni šlo skupaj pr eni kolegici, k ma asc v dvojčkih ampak njen smisu za humor ravno ne štekajo...se tega zaveda in ji ni čist jasn zakaj jo vedno čudn gledajo ali pa jim pač more pojasnit, da se heca itd...pa sarkazem ful uporablja, men so sicer najbolj sarkastični biki....najbolj smešni pa ponavadi škorpijoni...dvojčke pa poznam precej resne in "zategnjene", sam če pomislim so to večino ženske (tudi tiste z luno v dvojčkih), medtem ko moški so pa smešni ja pa ful na easy... 

 

btw angleški humor ni čuden Oogle_anim.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1857 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 10. maj 2015, 21:28

Kaj pa kaj raki in njihov/naš smisel za humor :-)?!

P.s.: Odgovarjam Omarju in Ceres, moj odgovor pa se znajde pod postom o retardiranosti :-P

Ah....Ceres zgleda nima cajta k se mora z drugo vojno ukvarjat, tk da povem jst kaj.....sleepy.gif 

 

Alora, če smo zgori nekako ugotovili, da rabimo za humor Merkurja (komunikacija) pa lep aspekt, oziroma sicer kakršenkoli aspekt z Luno (čustva) izhaja iz tega da nam Merkur daja tekst, Luna pa sam način kako neki povemo. 

 

In smo pr bistvu, ker je Luna šefica raka, pol ste škampi pač bl ku na to, kaj je povedano, dovzetni na sam način kako je to povedano. Raku je v bistvu nemogoče prikrit občutja. Zato je raku sicer smešno, če prebere kak vic v časopisu recimo, ne bo pa zaradi teg lih padu na rit. Bo pa njemu noro smešno, ko so samemu tekstu nekga vica priloženi še nastop komika, zlasti obrazna mimika, smešno gibanje, govorica rok.....rabi whole package da mu bo res smešno. 



#1858 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 10. maj 2015, 22:03

In smo pr bistvu, ker je Luna šefica raka, pol ste škampi pač bl ku na to, kaj je povedano, dovzetni na sam način kako je to povedano. Raku je v bistvu nemogoče prikrit občutja. Zato je raku sicer smešno, če prebere kak vic v časopisu recimo, ne bo pa zaradi teg lih padu na rit. Bo pa njemu noro smešno, ko so samemu tekstu nekga vica priloženi še nastop komika, zlasti obrazna mimika, smešno gibanje, govorica rok.....rabi whole package da mu bo res smešno. 

 

Res je, da niso vsi raki po istem kopitu in da je najbrž tudi drugim znamenjem najbolj duhamorno nekomu razlagati, kaj se ti je zdelo smešno - ker se skozi to vedno bolj zapletaš. Je pa veliko odvisno od lastnega domišljijskega sveta, saj si vse mimike, gibanja, okrogle poglede lahko predstavljaš na ravno tebi (za crknit) smešen način. Morebiti je odvisno tudi od lune :), saj se včasih lahko neustavljivo (kljub ščipanju v dlan) smeješ že, ker si na hecen način pri sebi tolmačiš tisto, kar se dogaja.

 

In noro dobro je, če v neki družbi nabašeš na tak primerek, s katerim sta na isti valovni dolžini in se hahljata istim fintam. :)



#1859 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 10. maj 2015, 22:04

Oh ja, še nekaj in tokrat vprašanje.

Kaj pravi konj. Kirona in Algola? V biku, v 12.?
Za Algola vem kaj v osnovi "nosi", a natančna konj. s Kironom, ki je bolečina z drugim imenom?

No....kaj vem, karkoli z Algolom ni lih dobro. Osnovni princip Algola bi se dal zreducirat na : udari drugega prej kot on udari tebe. Tu ne gre za nedožne stvari, gre lahko za dramatične izkušnje, hujše posledice. V konjunkciji s Kironom, ki je pač naša rana in v dvanajsti hiši bi se lahko tolmačlo, da skozi nesrečo, skozi trpljenje, skozi smrt, navidezno seveda, se transformiramo in ponovno rodimo. Tu je bolečina, trpljenje, smrt - seveda podzavestna, ni materializirana, doživimo lahko hud šok, trpljenje ki nas duši globoko v nas, neki kar nam da mislit in nas spremeni. Tako, da mislimo, da smo ponovno rojeni ko bolečino ozavestimo. 

Skratka ponovno rojstvo skozi transformacijo. Bolečina pa prihaja preko ženske. Je pa obvezno treba gledat kaj dela dispozitor, Venera. 



#1860 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 11. maj 2015, 04:30

Omar, kot zmeraj, se potrudis in razsvetlis :-).
Veckrat sem zasledila kaksno besedo o rakovskem, resda posebnem ;-) (v stilu, da je samo redkim ta nacin smesen/duhovit), humorju. Bi rekla, da zaradi povdarjene empatije se " skampi" verjetno vzivijo v situacijo in jo predstavijo/opisejo zelo plasticno. Poznam pa par rakov, ki bi lahko spontano izvajali "stand-up" oz zabavajo druzbo mimogrede, ce so in the right mood :-). Res pa je, da imajo precej povdarjeno ognjeno komponento.
Drugace pa duhovitost in humor opazim predvsem pri dvojckih in ovnih oz merkur v teh dveh znamenjih.

#1861 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 11. maj 2015, 08:47

Super, hvala!
Stalnice res na okroglo poznam, a Algola v osnovi poznam kaj nosi, vendar nisem najbolje znala dat skupaj enega in drugega.

Ja, Venera ga biksa po 5. hiši v tesni konj. s Soncem (manj kot stop.).

Algol je zlo kompleksna zadeva. V bistvu nikakor ni dovolj pr algolu rečt oki, ta pa ta planet ma z njim konjunkcijo na takem pa takem orbisu, ker je pač mal zlovešča zadeva in jo je treba pametno preštudirat. Pomeni, poiskat ostale stvari v chartu, ki teorijo zarote o Algolu bodisi podkrepijo, bodisi zavržejo, ublažijo. Zato, ker je pač Algol ena takih usodnih stvari, ki te lahko, al pa ne, zaznamujejo. Ni to nikakor sekstil Venere in Marsa, ko si pač misliš da lahk kej bo, al pa tut ne. In če pol je, al pa ni, je v bistvu piece of cake. Ni nekih posledic. 

 

Zej sama Venera v peti v konjunkciji s Soncem je ful cool, glede konjunkcije v dvanajsti ti pa lahko sporoča morda slabo izkušnjo s kakim tipom na področju pete, kjer je nujno vpletena neka druga bebja, oziroma lahko samo slab vpliv tata nate že iz zgodnje mladosti na tvoje dojemanje vsega kar peta pokriva. Neko travmo ki je iz tega nastala in ti povzroča bolečino, ki bi jo bilo fajn ozavestit in preseč. Nekaj, kar tata nikakor ni dobro naredu in vtis, ki ga je nate pustu. Oziroma vzorec ki je zaradi njega v tvoji podzavesti. 



#1862 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 11. maj 2015, 09:02

Nisem prej na veliko, bom zdaj.

Kar pišeš drži. Popolnoma.
Pri starših je imel piko, ker so ga vzgojili v pridnega, vljudnega, prijaznega in.. in.. in... kar je sam ugotovil v najstniških letih, po njg. besedah, da ni pametno, ker s tem ne preživiš v svetu. Z enim krutim dogodkom (Algol) se mu je vse obrnilo za 180 stop. Vse.
Precej let je spal z orožjem pod posteljo, pa sploh ni bil v nevarnosti. Vedno pripravljen na "nikoli ne veš kaj bo za ovinkom". Drugače srčen, če te je sprejel, a da bi ga punca varala... jo lastoročno odnese (/&/@&#&!*!*#*) - nekam.

Vesel da je to za tabo, odslej pa le pazi kako oborožitev majo tipi s katerimi se družiš. wink.png



#1863 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 2. september 2015, 16:40

Omar si bil pozoren na preteklo polno luno in potres blizu Bovca? Časovni razmik niti 10 minut. Kaj praviš? Se kaj napoveduje in so to bile priprave, ali je kar tako malo mimo grede sovpadalo?
Gre tudi za polno luno pred obema mrkoma.

Sm bil zelo pozoren, sm vse skupi doživel na kavču, gledu celo takrat na uro če je že polna luna, sm naredu celo mal panike, sm takoj pol že telefonaru komu...... ma me niso jemali "nekateri" niti za slano vodo resno, tk da sm se umiru in sm sam jezen na mojga zlatega odnašalca k ni niti trznu, niti opozoru, niti nič. Smotanc. sleepy.gif

 

Je pa itak povezava, k sta pač bla Sonce in Luna v opoziciji, vsak na svojem koncu zemlje in sta nekako vsak vlekla zemljo mal na svoj konc in so se pač premaknile mal litosferske plošče. Ne bi pa vedu če se kaj napoveduje, k jst sm bl za ene druge stvari...in tko.....



#1864 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 2. september 2015, 17:45

Omar si bil pozoren na preteklo polno luno in potres blizu Bovca? Časovni razmik niti 10 minut. Kaj praviš? Se kaj napoveduje in so to bile priprave, ali je kar tako malo mimo grede sovpadalo?
Gre tudi za polno luno pred obema mrkoma.

To je bilo samo zato, ker sem jz bila tam dan prej...pa sem malo razburkala teren wink.png laugh.png



#1865 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 2. september 2015, 17:55

Joj, s kakimi se ponašaš! biggrin.png

Ja kaj čem...nisem nalašč wink.png



#1866 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 2. september 2015, 19:28

biggrin.png Če je Odnašalec, pač ne nosi novic wink.png

Osnovo Sonce-Luna štekam, nisem dovolj dobro vprašala (again). Spet nimam Solar fireja, zato tu dregam. Podrobneje sem mislila na karto Slovenije, če se je kaj videlo? Recimo pri Fukušimi (po spominu) je šlo seveda za nepojmljive razsežnosti, v igri sta bila tudi Uran in Pluton. Luna ne vem kje je bila.
Mislim, a to bi se dalo razločno tako (po)gledat?

Ni važno. že na miljon koncih prebral, da živali čutjo potres tut do deset minut prej, postanejo nemirne, čudne......moj odnašalc je pa sam čukasto gledu kaj težim tm po verandi in kaj ga motim pr počitku. w00t.gif

 

Lej, eklipse vedno povzročijo seizmološke premike v zemlji, močne takrat, ko so na liniji horizonta al pa če so na meridianu. Pa če majo takrat kake pomembne konjunkcije, kvadrate, opozicije z nekaterimi planeti. Sploh so važni aspekti Plutona in Urana, ki nekako pomenijo sproščanje elementarnih sil narave, v odvisnosti od znamenja v katerem so.

 

Zej, pogledu sm astrološki chart Slovenije za tist trenutek zate. Polna luna v drugi v ribah, v opoziciji s T Soncem in konjunkciji s T Neptunom. V tranzitni karti Bovca je lepo vpadljiv T pluton v kozorogu v deseti hiši v kvadratu z T Uranom v ovnu v prvi hiši. Polna Luna v dvanajsti hiši v polkvadratu s T Uranom. V bistvu dovolj dobrih indicev da astrološko upravičiš tist potres. 



#1867 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 4. september 2015, 21:03

Ni važno. že na miljon koncih prebral, da živali čutjo potres tut do deset minut prej, postanejo nemirne, čudne......moj odnašalc je pa sam čukasto gledu kaj težim tm po verandi in kaj ga motim pr počitku. w00t.gif

 

Lej, eklipse vedno povzročijo seizmološke premike v zemlji, močne takrat, ko so na liniji horizonta al pa če so na meridianu. Pa če majo takrat kake pomembne konjunkcije, kvadrate, opozicije z nekaterimi planeti. Sploh so važni aspekti Plutona in Urana, ki nekako pomenijo sproščanje elementarnih sil narave, v odvisnosti od znamenja v katerem so.

 

Zej, pogledu sm astrološki chart Slovenije za tist trenutek zate. Polna luna v drugi v ribah, v opoziciji s T Soncem in konjunkciji s T Neptunom. V tranzitni karti Bovca je lepo vpadljiv T pluton v kozorogu v deseti hiši v kvadratu z T Uranom v ovnu v prvi hiši. Polna Luna v dvanajsti hiši v polkvadratu s T Uranom. V bistvu dovolj dobrih indicev da astrološko upravičiš tist potres. 

Mogoče pa zato ni trznu, k si je mislu, da ga itak ne bi resno vzel tongue.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1868 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 5. september 2015, 10:17

Mogoče pa zato ni trznu, k si je mislu, da ga itak ne bi resno vzel tongue.png

A to ti iz osebnih izkušenj, al kr neki?inno.gif



#1869 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 8. september 2015, 12:19

Ne nek posebni izostren filing mi je to povedu tongue.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1870 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 8. september 2015, 13:32

Ne nek posebni izostren filing mi je to povedu tongue.png

A ja, toooo. yes.gif Vedno znova pozabljam da si škorpjonka in da se nič pred tabo ne da skrit. bucktooth1.gif



#1871 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. oktober 2015, 15:47

Mal je smešno ampak eno karto mi Solar Fire drugače izriše kakor ostali vsi programi (k sem jih sprobala) na netu? Vse podatke trikrat preverila pa mi še zdaj ni jasno. Se mi to še nikol ni to zgodilo. Ima kdo kakšno idejo, razen tega, da nekdo očitno noče, da gledam to karto :P 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1872 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 26. oktober 2015, 16:16

Mal je smešno ampak eno karto mi Solar Fire drugače izriše kakor ostali vsi programi (k sem jih sprobala) na netu? Vse podatke trikrat preverila pa mi še zdaj ni jasno. Se mi to še nikol ni to zgodilo. Ima kdo kakšno idejo, razen tega, da nekdo očitno noče, da gledam to karto tongue.png

Preveri vrstico pod ikoncami, kjer je datum, ura......če maš naštimano CET-1:00, k zej je že ta časovni pas, al si pa spet kej zabrbljala pr datumu, uri, kraju.......



#1873 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. oktober 2015, 21:44

Sem in je -1:00 inno.gif. In poglej ti to grem še na astro.com ročno popravit na -1:00 in dobim izris karte kot v Solar Fire-ju. Najbolj zanimivo je pa to, da so mi vse spletne strani kazale isto karto, še bolj pa to, da pr drugih dveh sploh ne vem kje popravit te podatke. Sploh je pa bad, k laiki dejansko ne vedo tega in pol berejo napačne podatke. Je pa res, da se men to še nikoli ni zgodilo tko, da res čudn vse skupaj. Al moram pa vse podatke iz astro.com prevert še v SF-ju?


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#1874 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. oktober 2015, 08:35

Sem in je -1:00 inno.gif. In poglej ti to grem še na astro.com ročno popravit na -1:00 in dobim izris karte kot v Solar Fire-ju. Najbolj zanimivo je pa to, da so mi vse spletne strani kazale isto karto, še bolj pa to, da pr drugih dveh sploh ne vem kje popravit te podatke. Sploh je pa bad, k laiki dejansko ne vedo tega in pol berejo napačne podatke. Je pa res, da se men to še nikoli ni zgodilo tko, da res čudn vse skupaj. Al moram pa vse podatke iz astro.com prevert še v SF-ju?

Pol si ziher čez poletje mela v Solar fireju tut CET -1 in si celo poletje gledala narobe, k ti maš staro verzijo še in tam je treba ročno premikat vsakič ko se spremeni ura. sleepy.gif Mislim halo, ne vem več kaj narest s tabo no. scratchchin.gif

 

In najbrž je podobno tut s številnimi programi na netu, rabjo moderatorji svoj čas, da spremenijo nastavitve najbrž. Me pa čudi za astro.com, oni so resni, ponavadi se to pr njih ne dogaja. Ne vem kaj naj rečem. Whatever_anim.gif  Dons sm jih šou preverit in je zej vse oki. em45.gif



#1875 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 27. oktober 2015, 08:37

Meni pa ni jasno, zakaj Pinka sploh uporablja vse te programe.

 

 

Ona tako vse ve.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0