Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Iščem dobrega zobozdravnika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
116 komentarjev na to temo

#76 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 13. januar 2006, 21:11

Kot da bi svojo zgodbo brala. S tem, da so meni spulili 2 zdrava zoba, ker imam premajhno čeljust. Pol sm tak strah dobila, da sem si zašuštrala še nekaj zob.
:xx!: Ni se za igrat s tem, res ne.


Ce zelis, dobis injekcijo.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#77 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 13. januar 2006, 21:33

Kako mi je grozno poslusat o teh problemih, me kar strese.
Jaz ( lahko trkam), se vedno nimam plombe, kariasa niti nic. Pa zanimivo, ker kot otrok, sem imela cisto skrbaste mlecne zobe...te so pa...huh, zelo ponosna, da se zmer nimam plombe x^x x:Dx
Je pa res, da se scetkanje, nitkanje, vodice in podobno splacajo...ni pa vse odvisno od tega.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#78 tjama

tjama
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 14. januar 2006, 11:10

Jst pa ne morem niti jest več, :C: :xx!: tako me boli čeljust, ker ta presneti modrostni zob spet vn rine. :vragec:
Imam zatečeno tud grlo zrad tega. A kdo ve kaj pomaga. Razen jodovih trakcev, ki jih dobiš pri zobozdravniku??
Moram počakat do torka. :V:
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo. (Walt Disney)
T design

#79 tjama

tjama
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 16. januar 2006, 09:21

Tjama, kako znano. Jaz si nisem znala pomagat sama. Zakaj pa moras cakat do torka? ce imas bolecine, bi pa lahko prej prisla na vrsto, saj to ima on manj kot minuto dela. 5 minut s papirji vred.


Zobarco imam v Ljubljani in pred torkom nikakor ne morem prit gor, tko da ni druge. :sick: Drgač si pa špricam tud z angalom s, k mam itak vse vneto zarad tega in tud mal pomaga. Uff še en dan pa bo. xDDx Kok bom modra zdej. x;)x x:Dx
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo. (Walt Disney)
T design

#80 Andromeda

Andromeda
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 238

Objavljeno: 20. januar 2006, 10:57

jst mislim, da če te je strah še bolj boli.
drgač pa jst predno grem k zobozdravniku vzamem dva panadola al pa lekadola-tko za preventivo :)
zobozdravnika pa ne da rad injekcije ker je to škodljivo za naš zob, pa ne zato kr bi biu sadist (sva se z mojim vse pogovorila x:Dx )
pr zobobolu je pa tko da najprej boli k svina pol pa za neki cajta neha in si ze mislis da si zdrav, pol te pa spet zacna bolet.

moje vpr. je pa naslednje: pred kratkim mi je dau eno zdravilo v zob (mi je plomba vn padla pa je bolel k ...) pa mi ga bo zej neki cajta not pustu. uglavnem reku je da je od mene in mojga telesa odvisn ce bo zdravilo prijelo-ma kdo kak nasvet kako nej si "energijo dvignem"???
hvala in lp
"The meeting of two people is like the meeting of two chemical substances. If anything happens, both are changed."
- C. G. Jung

#81 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 20. januar 2006, 14:02

Uf morem napisat kako je blo če sem že temo odpu: Šel sem k privatniku v Prezid (hrvaška) in tisti zobozdravnik me je tako nasmejal, da mi je blo prov kul. Z kamero mi je pokazal kaj je še na zobu na drugi strani uničenega in mi z injekcijo popravu en zob in enega na "čisto", preživu sem in nimam straha več.
Sem takšen, ker sem živ.

#82 markomark

markomark
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 20. januar 2006, 16:52

Zdaj ko tole berem, vidim da nisem edini, ki ima fobijo pred zobarjem. Lani sem šel po 15 letih celotno zobovje v red spravit, strah pa tak, da sem drisko dobil in celo bruhal preden sem se odpravil od doma. Pridem tja mi odpre ena ful dobra mačka in me je strah že malo popustil.
Najhuje je bilo, ko sem se usedel na stol in mi je pogledala v usta in rekla: Ja človek božji, kje si pa ti hodil??? Takrat sem vedel. ADIJO SVET!!!
12 plomb, eno zdravljenje zoba in ena operacija, ker šestica ni hotela ven in se je zlomila na pol (korenina je ostala noter).
Ko sva samo plombirala je bilo vse ok. Seveda je delala vse z injekcijo. Potem pa je prišlo na vrsto zdravljenje zoba... Takrat pa nobena injekcija ni več prijela. Je rekla da zaradi adrenalina, saj sem se čisto cel tresel na stolu.
No, pa sva porihtala in mi ni žal. Se pa na smrt bojim kaj bo, ko bom moral naslednjič na kontrolo. Spet bo :C: :O: :V: :eek: :sori: :xx!:

#83 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. januar 2006, 14:12

Lep pozdrav!

Eden izmed mojih večnih strahov je bolečina vrtanja zob. Ali obstajajo kakšne neboleče rešitve? Kako mislite da bi vplivalo na strah, dojemanje bolečine če bi pred obiskom zobarja popil šilce šnoca ali skadil malo marihuane?

zobozdravniku zagrozi, da ga boš ugriznil x:Dx

ma moja je že navajena, da če je treba kaj vrtata da inekcijo..drugače sploh ne ofnem ust x:Ix x:o)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#84 vanjuska

vanjuska
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 30. januar 2006, 22:54

Ali ima kdo kaj izkušenj z vnetjem dlesni,paradontozo in temu posledičnim majanjem zob, oz. kasneje puljenjem.Je kakšna šansa,da se ustavi, kje se ustavi(ali kar vsi zobje ven popadajo) oz.kdaj se ustavi? :C:
Nikoli ne reci nikoli

#85 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 5. februar 2006, 19:47

Zanima me ali bodo zobje, sedaj ko sem si dal izpuliti modrostni zob, popravili svoj položaj in ne bodo več tako ukrivljeni ali e spet reba posredovat z železom? Sprašujem, ker zobozdravnik ni odkrit.
Sem takšen, ker sem živ.

#86 tjama

tjama
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 8. februar 2006, 13:30

Zadnjič, ko mi je nagajal modrostni zob in sem imela vse vneto, mi je zelo pomagala poleg jodovih trakcev tudi raztopina TANTUM VERDE (za grgranje)! Mi jo je zobozdravnica priporočila in res deluje! Je kar močna in ti malo omrtvi razbolelo in vneto dlesen. Tako, da sedaj jo imam pri roki, ko se bo modrost spet odločila še mal vn rint. x;)x x:Dx
Ti modrostni zobje res delajo samo zgago! Meni jih noče dat vn, ker mam kao dost prostora. Spodaj sem mela čist ravne zobe, sedaj pa ne več, tako da ne vem kaj naredit. xrolleyesx
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo. (Walt Disney)
T design

#87 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 9. februar 2006, 12:05

A kdo ve, če se krivi zobje sami poravnajo, ali pa se vsaj malo razkomotijo po dlesni, ker sem si dal pred kratkim izpuliti osmici?
Sem takšen, ker sem živ.

#88 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 9. februar 2006, 17:21

vem, pa nisem izvedel :)
Sem takšen, ker sem živ.

#89 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 9. februar 2006, 17:45

Matic, mislim, da bi se morali razporedit, če imaš sedaj več prostora. x;)x

#90 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 15. marec 2006, 15:24

Ali rumeni zobje lahko postanejo bolj beli z čiščenjem ali s tem samo prerpečimo da se še bolj porumenijo?
Sem takšen, ker sem živ.

#91 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 15. marec 2006, 16:43

Tudi jaz sem zdaj na projektu "zobje". za začetek smo enega spulili, menjala bom vse plombe v bele, na mojo željo, čeprav zoboszdravnik odsvetuje, ker bele ne držijo tako dobro (se z leti skrčijo, potem nastane karies), potem imam v planu 3 keramike, en mostiček in tudi beljenje z luskami. Tudi moj zobozdravnik ni navdušen nad tem, ker uničuje zobno sklenino, še zlasti se odsvetuje tistim, ki jo imajo že itak švoh, ampak sem kar vztrajala pri svojem. In čez kake pol meseca bom imela bleščeč nasmeh. O financah bom pa raje tiho....

#92 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 15. marec 2006, 16:59

Ali ima kdo kaj izkušenj z vnetjem dlesni,paradontozo in temu posledičnim majanjem zob, oz. kasneje puljenjem.Je kakšna šansa,da se ustavi, kje se ustavi(ali kar vsi zobje ven popadajo) oz.kdaj se ustavi? :C:



x^x od vsakega posameznika odvisno

.....eni se pozdravijo z grgranjem žajbljevega čaja

...eni z nakupom magmnetne resonance

...drugi s prehranskimi dodatki

...tretji s pravočasnimi mostički ki povežejo zobe skupaj......

x8Dx tisti ki ima parodontozo in ničesar ne spremenijo, ne rabijo zobarja ampak zobje sami popadajo ven x^x puljenja te ni potrebno bit strah...

cenovno je to najugodnejša varianta...ker je kompletna proteza cenejša od delnih posegov xcivx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#93 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 15. marec 2006, 17:17

:switz: Jst mam jutri kontrolo :eekblue: Upam da bom 123 fertik, če ne mi bo slabo od tistga vonja :xx!: Sam, po moje mi bo neki vrtu, ker se mi je zadnjič neki odkrušil, ko sem žvečla čigumi :o|o:
Bom povedala kako bo šlo :sori: xrolleyesx x;)x
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#94 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 15. marec 2006, 17:31

js mam tud kontrolo pa morm eno plombo obnovit, no edino plombo k jo mam x:Dx x:o)x
honor and respect

#95 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 15. marec 2006, 19:22

x^x od vsakega posameznika odvisno
x8Dx tisti ki ima parodontozo in ničesar ne spremenijo, ne rabijo zobarja ampak zobje sami popadajo ven x^x puljenja te ni potrebno bit strah...

cenovno je to najugodnejša varianta...ker je kompletna proteza cenejša od delnih posegov xcivx


Lia xg:Dx xokx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#96 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. marec 2006, 20:01

x^x od vsakega posameznika odvisno

.....eni se pozdravijo z grgranjem žajbljevega čaja

...eni z nakupom magmnetne resonance

...drugi s prehranskimi dodatki

...tretji s pravočasnimi mostički ki povežejo zobe skupaj......

....Primorci z morjem, Neprimorci .... x;)x

#97 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. marec 2006, 20:09

Pa nekateri tudi pravijo, da so se s pojavom parodontoze, odvadili celo grizenja nohtov xcivx

usvemuimanestodobrog.com

#98 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 11:37

Plačuje se dodatno zdravstveno zavarovanje.
Prideš k zobozdravniku/zobozdravnici, le - ta pravi:
"Naslednje leto marca" (rečeno bilo v juliju).
Greš v sosednjo zobozdravstveno ambulanto. Te pošljejo v tretjo...
Greš privat si sprejet hitro.
Zobozdravstvo, zdravstvo pri nas v "K".
Zdravstvena Zavarovalnica plača določeno št. izvršenih storitev, ko so kvote storitev narejene. Za tekoče leto NE plačuje več...
Zobozdravnico je bilo potrebno "skomunicirat".
Da me je sploh sprejela. Z naknadno "komunikacijo" me je celo sprejela na zdravstveno zavarovanje.
Ji bom pa plačal tistih 600 EURov iz principa. Kot sva bila dogovorjena v začetku.
Sem pa njen prvi sprejeti pacient na zdr. zavarovanje po 3. letih. Kvota pacientov bila takoj polna, ko je odprla ambulanto. In ni mogla sprejet nobenega več. Ker zdravstvena zavarovalnica NE plača...
Sprejme samo privat. Da vsak plača sam. Še tu ima polno.
Zdravstvo, zobozdravstvo je za ljudi brez osebnih poznanstev, samoplačniških zmožnosti totalno v "K".
Kot še marsikaj drugega.
Za stanje v zdravstvu je odgovorno Ministrstvo za zdravstvo. Naj začnejo birokrati delat, kot se gre.


!!! SI internetna stran bila ukinjena. Zakaj? - ne bi vedel. Konkretnih izkušenj s ponudnikom nimam.
Samo coppy - pastam iz arhiva svojega. Ponudba je že passe - mimo. Veljala je do 10.8.2007.

"!!IZJEMNA PONUDBA!!

Družba VITAL DENS LTD iz Kyustendila in Sofije, ki jo sestavlja ekipa (team) treh vrhunskih bolgarskih dentistov stomatologov, tri asistentke, osem zobotehnikov, od tega trije specializirani za obdelavo kovine TITAN
in za izdelavo protetike iz te kovine, ostali pa so specializirani za izdelavo iz klasicne protetike, vam nudi z uporabo najsodobnejših metod in napredne tehnologije, storitve v zobni protetiki – prenovo vaših zob.
V laboratorijih izdelajo visoko strokovno usposobljeni tehniki centra VITAL DENS LTD, vse zobno-proteticne nadomestke. S sodobno opremo, uporabo novejših tehnik in neprestanim izobraževanjem zobnih tehnikov v
Nemciji, nadaljuje ta družba dolgoletno tradicijo tehnološko natancnih in estetsko dovršenih zobno-proteticnih izdelkov.
Pomemben je diagnosticni postopek za ugotavljanje patoloških sprememb na zobeh in sosednjih trdih tkivih. Za temeljito stomatološko zdravljenje je nujen panoramski rentgenski posnetek, ki ga pacient opravi v sklopu diagnosticnega pregleda zobovja.
Radioviziografija je tehnološko naprednejša oblika rentgena, kjer je doza žarcenja za 2-krat zmanjšana v primerjavi s klasicnim rentgenom. Slike se preko zelo obcutljivega senzorja prenese v racunalnik, kjer jo dentist z razlicnimi programi obdeluje. Na ta nacin se diagnosticira in spremlja lokalne patološke spremebe na zobeh in trdih okolnih tkivih in opravlja kontrola razlicnih posegov.
Z izjemnim pristopom in kvalitetnim delom, je ekipa sposobna že v kar neverjetnih dveh posegih (v povprecju dve+dve uri pri dentistih) in v prakticno dveh do treh dneh, vaše stanje zob popolnoma prenoviti oziroma vstaviti
ustrezno število novih zob in tako vašemu obrazu povrniti lep nasmeh.

!V izjemnih primerih je možna izdelava zobne protetike že v kar neverjetnih 24. urah.!

PONUDBA ZOB IZ PORCELANA IN PONUDBA IMPLATANTOV IZ TITANA:

1. STANDARDEN ZOB IZ PORCELANA – KOVINSKA KONSTRUKCIJA,
zlitina:Krom-Kobalt-Molibden (NMV – Belgija), z visoko kvalitetno PORCELANSKO PREVLEKO – ZEO (Japonska)
CENA: 100eur/ZOB, OZIROMA ZA 28 ZOB.......2.800,00eur
V SLOVENIJI cca 8.000,00eur

2. NADSTANDARDEN ZOB IZ PORCELANA – TITAN konstrukcija
KONSTRUKCIJA z visokokvalitetno PORCELANSKO PREVLEKO DENTAURUM – TRICERAN (Nemcija)
(TITAN je najsodobnejši material, ki se uporablja v zobni protetiki, je cloveku najbolj prijazen saj nima stranskih ucinkov oziroma ga telo bolje sprejme in je v primerjavi s klasicno zlitino Krom – Kobalt –Molibden, ki se uporablja v zobni protetiki kar 2,5 krat lažji. Je pa res, da ga zobotehniki v Sloveniji v
glavnem ne uporabljajo, ker je dražji od obicajne zlitine ( Krom – Kobalt – Molibden) in je izjemno zahteven za samo obdelavo – posebni postopki in tehnologija obdelave)
CENA: 140eur/ZOB, OZIROMA 28 ZOB.......3.920,00eur
V SLOVENIJI NI AKTUALNE PONUDBE!

3. VSADKI - IMPLANTANTI
Implantanti so iz kovine TITAN (Nemcija) in predstavljajo osnovo za vgradno oziroma namestitev novega zoba. Implantanti so namenjeni popolnitvi manjkajocih zob. V primeru, da pacient že uporablja protezo, je za namestitev nadomestnih zob na zgornji in spodnji celjusti, potrebna vgradnja od 8 do 12
implantantov, odvisno od vsakega posameznega primera. Na vsajene(vgrajene) impantante se nato vgradi
ustrezna in po posameznemu pacientu izbrana protetika – zobovje.
CENA: 550,00eur/IMPLANTANT;
V SLOVENIJI od cca 1500,00eur dalje
NA ŽELJO PACIENTA JE MOŽNA POPOLNA ANESTEZIJA – doplacilo 700eur

CENA VKLUCUJE:
-zdravniški – dentisticni pregled
-radioviziografski posnetek zobovja v primeru, da pacient ne prinese s sabo rentgenskega posnetka zobovja ali pa
v primeru, da je to potrebno pri samem operativnem posegu
-brušenje in eventuelno popravilo ali puljenje zob
-eventuelno cišcenje oziroma zdravljenje paradontoze
-injekcijo
-izdelava in vgradnja zobne protetike po izbiri
-namestitev v hotelu 3* ali 5*, odvisno od prostih kapacitet hotelov, na bazi nocitve z zajtrkom (v dvoposteljni
sobi), za enoposteljno je doplacilo 20eur oziroma 40eur/dan (odvisno od kategorije hotela)
-v casu bivanja v Kyustendilu transfer z osebnim avtomobilom
-transfer z osebnim avtomobilom na relaciji Slovenija – Kyustendil – Slovenija (MINIMALNO 2 PACIENTA)
-transfer na relaciji letališce Skopje – Kyustendil – letališce Skopje(V PRIMERU DA ŽELI PACIENT POTOVATI Z LETALOM)
-organizacijo in po dogovoru spremstvo na potovanju
INFORMACIJA: Cena povratne avio vozovnice LJ-SKOPJE-LJ, znaša cca 310eur, na relaciji ZG-SKOPJE-ZG pa 190eur.

GARANCIJA: VITAL DENS LTD – 5 let na protetiko.

PONUDBA VELJA DO 10.8.2007!

VSE DODATNE INFORMACIJE IN PRIJAVE:
AGENCIJA CAPRIS TIME, Kolodvorska 11, 6000 KOPER, tel:05/6311555, gsm:041/671546
g. ADI KOLENC, e-mail: capris-time@siol.net

v sodelovanju s

ZOBNO PROTETIKO – VITAL DENS LTD
KYUSTENDIL IN SOFIA – BOLGARIJA (EU)."

Verjamem, da je ceneje kot pri nas. V primeru samoplačništva.
V kolikor gre za resno ponudbo t.i. zdravstvenega turizma.

LP

#99 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 6. avgust 2008, 13:41

A je kdo nosil ali pa trenutno nosi zobni aparat? Mene zanima kaka je razlika med snemljivim zobnim aparatom in pa žičko,ki je fiksirana na zobe?

Moja ortodontka v Zagrebu mi priporoča snemljivi aparat,vidim pa da imajo tukaj v sloveniji večina žičke pritrjene na zobe.Ortodontka pravi,da so žičke manj učinkovite,obenem pa imaš to gor celo življenje.Če snameš pa si potem lahko zobje ponovno premaknejo...

Res ne vem kaj je bolje....Po moje bom dala gor kar snemljivga....
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#100 Klančica

Klančica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 304

Objavljeno: 14. avgust 2008, 18:51

A je kdo nosil ali pa trenutno nosi zobni aparat? Mene zanima kaka je razlika med snemljivim zobnim aparatom in pa žičko,ki je fiksirana na zobe?

Moja ortodontka v Zagrebu mi priporoča snemljivi aparat,vidim pa da imajo tukaj v sloveniji večina žičke pritrjene na zobe.Ortodontka pravi,da so žičke manj učinkovite,obenem pa imaš to gor celo življenje.Če snameš pa si potem lahko zobje ponovno premaknejo...

Res ne vem kaj je bolje....Po moje bom dala gor kar snemljivga....


presneto! vsak ima svojo zgodbo.

mojemu sinu je ortodont pred kratkim komentiral (cca 1 mesec), da s snemljivim aparatom očitno ne bomo prišli nikamor - iz te izjave sem razumela, da daje fiksni aparat boljše rezultate
aparata nimaš gor celo življenje temveč 2-4 leta
kolikor sem prebrala, se mi zdi, da se zobje lahko vrnejo nazaj ampak kot kaže praksa, se večinoma obdržijo v novi legi
"slabost" fiksnega aparata je pravzaprav v rokah nosilca. potrebno je namreč zelo natančno umivati zobe. če tega ne počneš, si resen kandidat za karies. in tako si na koncu poravnaš zobe s katerimi ni kaj početi. možnost kvarjenja zob je tako velika, da moraš pri nas dokazat, da znaš zobe res dobro očistit sicer ti fiksnega aparata ne dajo.

morda pa se lahko posvetuješ še s kakšnim drugim ortodontom.
vaja dela mojstra, če mojster dela vajo




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0