Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

603 Phenomena academy


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
81 komentarjev na to temo

#51 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 25. junij 2005, 13:40

Ja težko je, če ti bližnji izgine nekam v daljno deželo iskati sveti gral odrešitve. zaradi Wangove so mnogi "našpukali" (oprostite izrazu), kajti za "elito" so podedovali dolgove, hipoteke in razbite družine. Ne bom pozabil, kako so reagirali, ko sem povedal, da sem prišel malce proučiti stvari, a da je moja duhovna pot Kabala. Saj ni pomembno, če nedko zaj... sebe, proda svoje imetje, zagoni svojo plačo, uniči samega sebe. Pač, njegova volja, njegovo imetje. Naj se z njim masti tisti, ki je sposoben grabiti. Hudo pa je, če s svojo "duhovitnostjo" zapufa sorodnike. To je nemoralno in neetično in takšnega bi odvlekel na robijo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2005, 16:03

<{POST_SNAPBACK}>..Saj ni pomembno, če nedko zaj... sebe, proda svoje imetje, zagoni svojo plačo, uniči samega sebe. Pač, njegova volja, njegovo imetje. Naj se z njim masti tisti, ki je sposoben grabiti. Hudo pa je, če s svojo "duhovitnostjo" zapufa sorodnike. To je nemoralno in neetično

:palec: xyesx

in takšnega bi odvlekel na robijo.

ampak saj je ze - ze oddelava svoje, svojo neumnost, pac ne bo gnil v zaporu, pac pa gnije tam prav tako za zidovi, odrezan in torej se v hujsem zaporu morda v bistvu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. junij 2005, 19:11

Zdaj torej vemo, kako so nastale piramide.

Ne zato,ker bi morali, ampak ker so želeli..no ja..seveda s primerno opranimi možgančki.
Tale vestička o garanju v kamnolomu me je spomnila na tole.
Tole je le še potrditev več o človeški neumnosti.

Eh..sem poznala tipa, ki pri 38 ni vedel kam s sabo. Nekaj starše dolžil za svoj zavožen lajf, menda šel na regresijo v Munchen, pa še vedno nezadovoljen sam s sabo(drugi krivi normalno :vragec: )..

Upam, da bodo te boge duše našle pravo pot..

Bi pa tole bil zanimiv dokumentarec x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#54 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 25. junij 2005, 21:00

<{POST_SNAPBACK}>Hudo pa je, če s svojo "duhovitnostjo" zapufa sorodnike. To je nemoralno in neetično in takšnega bi odvlekel na robijo.


Predvsem pa v nasprotju z "zakonom" ljubezni do bližnjega. In tu se neha vsaka duhovnost.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#55 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 25. junij 2005, 21:05

<{POST_SNAPBACK}>:

ampak saj je ze - ze oddelava svoje, svojo neumnost, pac ne bo gnil v zaporu, pac pa gnije tam prav tako za zidovi, odrezan in torej se v hujsem zaporu morda v bistvu.


Robija je prisilno delo, ne navaden arest. Včasih so na primer robijaši večinoma delal v kamnolomu. :)
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#56 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 25. junij 2005, 23:05

<{POST_SNAPBACK}>Joj mi gre na zivce naivnost folka, hkrati pa moja neizprosnost in pomanjkanje razumevanja za taksne. :|||


" Ljudje, ki so od zgoraj, so navadno tudi zelo iznajdlivi in zmožni vsakovrstnih umetelnosti in znanosti. Toda kljub temu so vsi bolj ali manj nedostopni za vero, vse hočejo namreč imeti jasno dokazano. Pred njihovimi očmi lahko ustvarite svetove, pa bo to komaj toliko zaleglo, kot če bi kakšnemu Zemljanu rekli "Pojdi in stori to!". Ta vas morda niti ne bo vprašal in rekel "Ja, zakaj pa?", ampak bo prepričano storil zahtevano samo zato, ker mu je to rekel modrec; upa namreč, da bo vzrok le še dovolj zgodaj izvedel. Toda človek od zgoraj vas bo resno in odločno pogledal v oči in vprašal: "Zakaj pa to? Brez razloga ne storim ničesar! Pojasnite natančneje in videl bom, kaj pomeni to, kar pravite: Pojdi in stori to!" "
x!x x!x x!x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#57 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 26. junij 2005, 14:49

torej se v hujsem zaporu morda v bistvu

Ja, a oni to ne mislijo. Sam bi zgrabil ljuda, ki "zaj***" sorodnike in mu dal robijo, kakršno je predlagal Emanue kamnoilom v poletni vročini x:Dx ).
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2005, 08:53

Dobr tole, Emanuel... :)

Ja, saj sem stekala, robija...
sam saj tam tud najbrz fejst garajo pa nobenih pravic nimajo - imajo sproti moznost ucenja na sebi in postekavanja, da so bili v iluziji.

ampak ne sam da je govedarsko, je se pusijevsko, capeljsko.
Egoist namest da bi za druzino skrbel pa otroka peljal v kino, je sam zanj vse.
Jaz bi tud nagonila garat tacga modela.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. junij 2005, 10:04

he he.. saj, verjetno bi mu res pomagalo iz iluzije... :vio:

#60 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. junij 2005, 18:28

<{POST_SNAPBACK}>sam saj tam tud najbrz fejst garajo pa nobenih pravic nimajo - imajo sproti moznost ucenja na sebi in postekavanja, da so bili v iluziji.
.


Jim je prav da morjo delat. Pa tud to, da nimajo nobenih pravic. Saj so se jim sami prostovoljno odrekli. Kdor pa sam tako hoče, se mu ne godi krivica. Problem je sam v tem, da se denar od njihovega dela steka v žepe Wangove :xx!:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2005, 18:30

tud to ni problem... problem je zanjo.
kdo lohk TOLK ZGOLTA v lajfu brez prebavnih motenj? xDDx x;)x :vragec:

'what goes around, comes around'.
Ni moj zelnik, kot tud tam nekje nekaj ni bilo, ko si me vprasal (pa pol nisem vec nasla) - sam se ne spomnim odkod imam v glavi, sam skor ziher sem 'ujela nekje', ker dvomim, da bi sama uporabila besedo buba. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. junij 2005, 20:14

<{POST_SNAPBACK}>tud to ni problem... problem je zanjo.
kdo lohk TOLK ZGOLTA v lajfu brez prebavnih motenj? xDDx x;)x :vragec:


Me ne zanima, če je problem za Wangovo, naj se ji zatakne :vragec: . Sploh ni problem, kolk lahko kdo zgolta, ampak kolk ljudi lahko pahne v hudo bedo.

Kar se financ tiče, je pa to problem za svojce. Ne morš reč, da to ni problem.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2005, 20:20

<{POST_SNAPBACK}>Me ne zanima, če je problem za Wangovo, naj se ji zatakne :vragec: . Sploh ni problem, kolk lahko kdo zgolta, ampak kolk ljudi lahko pahne v hudo bedo.

Kar se financ tiče, je pa to problem za svojce. Ne morš reč, da to ni problem.

sem pricakovala tak ali podoben odgovor, zato se tudi nisem prej trudila z dodatnim utemeljevanjem, ker sem si rekla, pa zakaj je treba vse naenkrat povedat, saj bo itak se ponudilo to, pa bom pol... x;)x xDDx

A je clovek ovca?
Lutka?
No to je odgovor, 'utemeljitev' prvega odstavka.

Za svojce... to je pa res...
vendar obstaja tud druga plat... ker vcas je navezovanje na tele institucije samo beg pred svojo druzino - ki je primarna institucija in torej - ali ima dejansko clovek podporo v druzini?
NIKAKOR! ne posplosujem, poudarjam pa, da je TUD to lohk fact.

No in recimo... moj fotr ni sel v komune... sam sel je pac. 'zajebal je' takorekoc...
In aja?
Da bi hotla zanj da gnije na kakih *otokih* tezkih??? :sori:
Ni sans.
Je trpel blazotno in v mukah umrl revez in mi je blazno hudo.
In kaj naj - zheno novo revo mlado krivim?
Mah...

Emanuel - ti mi pol prodajas vero - pa nimas razumevanja in socutja... ccc
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. junij 2005, 20:22

<{POST_SNAPBACK}>'what goes around, comes around'.
Ni moj zelnik, kot tud tam nekje nekaj ni bilo, ko si me vprasal (pa pol nisem vec nasla) - sam se ne spomnim odkod imam v glavi, sam skor ziher sem 'ujela nekje', ker dvomim, da bi sama uporabila besedo buba. x:)x


Veš, zakaj sem vprašu. Sem se spomnu na en prizor iz JVE, ko nekdo vpraša Jezusa, kdo je on, da tako modro govori. In je odgovoru, da je on Človek, za razliko od drugih, ki zgledajo kot on, pa so šele človeške ličinke, iz katerih se bodo nekoč razvili ljudje. Je tko treba razumet, da Bog ustvarja človeka po Božji podobi.

Sicer se pa v nju ejdžu najde več idej, ki mal predelane izhajajo iz Lorberjevih del. No ja, bol to kot nič.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#65 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. junij 2005, 20:30

<{POST_SNAPBACK}>Jaz bi tud nagonila garat tacga modela.


Ampak, Marsa, to je tako, kot če bi slepca, ki se spotakne, pade in se polom, pol še s palco pretepla. A ne bi blo lepš, da mu pomagaš, da vstane, saj je dost hudo že to, da je slep. Naj bi se mu dal možnost, da vsaj delno poprav škodo, ki jo je povzroču. No ja, tko nekrščansko se mi zdi to x:o)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#66 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. junij 2005, 21:43

<{POST_SNAPBACK}>No in recimo... moj fotr ni sel v komune... sam sel je pac. 'zajebal je' takorekoc...
In aja?
Da bi hotla zanj da gnije na kakih *otokih* tezkih??? :sori:
Ni sans.

Emanuel - ti mi pol prodajas vero - pa nimas razumevanja in socutja... ccc


Ampak, pa je zapravu vse imetje, dal stanvanje al hišo recimo tvojih starih staršev na hipoteko, da je pol banka pobrala vse, ker noben neb mogu tega odplačat?

Da nimam razumevanja in sočutja? Ampak, življenje na tej zemlji je pač trda šola, kaj sem pa jest kriv za to xnckrivx
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#67 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. junij 2005, 22:45

haj, jst sm pa o obojem malcek razmisljal kar sta govorila...
in da je prav in da ni prav... :inocent:
lahko pa recemo, da vedno je prav, ker se sicer ne bi zgodilo. ceprav v kozi tiste osebe, verjetno ne bi nikoli tako gledali. se manj pa v kozi sorodnikov. tukaj pravzaprav govorimo kot stranski opazovalec z lastnimi izkusnjami, zatorej nase mnenje iz tega stalisca ni povsem objektivno.

in kar bi se lahko ob tem vprasali oz. si rekli: "ne sodi, da ne bos sojen! "
x:Ix

#68 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. junij 2005, 11:19

da, sebe je najtezje sprejet.

#69 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. junij 2005, 16:40

O ja, tam so na začetku gradnje Utopije garali kot črne živine in so morali Wangovi to zelo mastno plačati. POznam nekaj ljudov, ki so se to šli. Imeli so se za "in" in sploh superelito. Skratka, ostalniki smo bili za njih črvi. Emanuel, tebe bi postavil za kapoja logorja, kjer bi modele, ki izginejo in zagonijo svoje ter tuje premoženje, priučil odrešitve. najbrž so duhovne pijavke tudi tebi tako "anzipatične", kot meni.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#70 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. junij 2005, 03:42

kdo pa sploh ni duhovna pijavka!?? x;)x

#71 julij

julij
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 2. julij 2005, 19:26

xegox Saj, edino na takšen način se je dalo preživet ; da sem si ufurala v glavo, da tako pač mora biti, da spremeniti ne morem nič, da je tako prav in, da bo že še vse v redu. Drugače pa sploh nebi šlo !!! Res je grozen občutek, ko ti iztirjevalci hodijo vsak dan na vrata, pa sami opomini prihajajo po pošti, pa ko svoje stvari, v kartonskih škatlah, nosiš ven iz bajte, pa ko nimaš denarja za kruh in mleko, ...!!! Ampak, preživela sem, oz. sva. Sem pa sedaj drug človek ; življenje me je skalilo.

#72 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. julij 2005, 09:52

kdo pa sploh ni duhovna pijavka

Tisti, ki se ne poskuša razvijati preko hrbta drugih.
Ja, Julij, kar zaje**** je, ko te tuj "razvoj" spravi ob eksistenčne temelje. A očitno tvoja zgodba ne izuči preveč ljudi. Še vedno pri nas na veliko poslujejo in tudi zakonodaja je kriva, da lahko razne duhovitniške pijavke s prevarami sesajo sadove tujega dela.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#73 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 3. julij 2005, 11:18

jaz temu nebi rekla razvoj...ampak ok naj bo "razvoj"
predvsem je pa nekaj drugega, če se partner "razvija" tako, da drugi to občutijo na ravni socialne varnosti....

tukaj nekje se konča vsa zabloda duhovnosti itd (zame)
vsekakor bi morali take stvari prepovedati...v smislu, da se pač tem t.i. voditeljem za njihovo delo (ali kakor se pač to definira) ne bi plačevale enormne kvote keša...
če se take stvari že dopuščajo pa bi se morale vsaj omejiti...
npr da se cenovno omeji prispevek ...ne pa kao: kolikor misliš...kolikor ti je vredno...vse...

če že navajamo razred "kolikor" potem bi morala biti vsaj zgornja meja... (jaz bi to vse na papir dala...pa obdavčla...pa po pravnem redu...itd x:)x )

pa še nekaj o razvoju...to bi moralo biti v nas. če se razvijaš in razmišljaš o sebi in o svojem življenju je itak bistveno, da živiš v skladu s svojimi moralnimi načeli, da si pošten do sebe, tako da se zavedaš da sveta nauš spremenu lahko spremeniš samo sebe...AMPAK..če si res iskren do sebe boš gotovo pomislil tudi na svoje bližnje... xrolleyesx

rews mi grejo na k**** ljudje, ki zaradi svojega "razvoja" pomendrajo vse in vsakogar, ki jim je v bližini...

ah ja...nimaš kej...tkole mamo xrolleyesx
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#74 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. julij 2005, 12:22

Težko je omejiti prilive, kajti ni nadzora. Neverjetno, kako se da ljudi zmanipulirati. A mislim, da bi ustrezna zakonodaja lahko stopila na prste takšnemu neetičnemu ravnanju.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#75 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 3. julij 2005, 12:35

Ja nadzor je možen a ne...
Npr tako, da bi bile za take dejavnosti potrebne določene liucence, certifikati itd (priznani v SLO, EU)
Če bi temu bilo tako, potem bi vsak, ki opravlja tako dejavnost bil registriran, torej bi moral imeti s.p., zavod...itd
v tem primeru bi moral za svoje storitve izstavljati račune...kdor izstavlja račune mora imeti neke določene tarife...kdor ima tarife, ki se mu dejansko izplačujejo in kolikor se mu izlačujejo je zavezan plačevati davke...itd

torej stvar sploh ni tako zakomplicirana x!x

AMPAK; tukaj govorimo o stvareh, ki jih denar ne more nikoli poplačati?
Seveda mnenje tistih, ki jim to pač prou pride x!x

Stvar je taka, da zaradi tistih, ki nategujejo folk, tisti, ki ljudem pomagajo potegnejo t'kratko :o|o:

Če bi te stvari res bile tako svete...potem se folk nebi norčeval iz tega in človeško naivnost izkoriščal za pridobivanje materialnih dobrin...materialno & duhovno pa mislim, da ne gre skp...
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0