Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nocne more


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
53 komentarjev na to temo

#26 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 9. julij 2004, 22:43

V življenju me je tlačila nočna mora samo 2x ali 3x. Že davno.
Pred par dnevi pa sem imela po dolgem času spet ene take sanje... :xx!: Zbudila sem se ob lastnih krikih in mahanju z rokami. Too much! :eek:

Sanjala sem svojega očeta, da mi želi povedati nekaj groznega, kar nisem želela slišati. Poleg mene sta bila moja dva otroka in zaradi njune prisotnosti oče ni hotel ničesar spregovoriti, ampak je čakal, da se otroka oddaljita. A vsakokrat, ko sta se hotela otroka oddaljiti, sem ju poklicala nazaj, ker sem se bala, da mi bo oče povedal tisto grozno novico (ne vem, kakšna novica naj bi bila - vem samo, da sem vedela, da je nekaj zelo groznega... nekaj povezanega s smrtjo ali neko izgubo...).
Potem pa se je približala še moja mama in takrat sem se prestrašila, da jima bo skupaj z očetom uspelo mi povedati tisto grozno novico. Zamišljala sem si, da bo zdaj moja mama odvlekla otroka vstran, da mi bo lahko oče tisto povedal. Od strahu sem začela vpiti in mahati z rokama. Vpila in mahala pa nisem samo v sanjah, ampak tudi v resnici, tako da sem se zbudila.

Vse skupaj se mi je zdelo tako čudno. Še zdaj se sprašujem, kaj sta mi hotela starša povedati. Ni mi jasno, zakaj sem to sanjala. Česa nočem slišati?

Je pa res, da sem tisto noč šla ful pozno spat, zjutraj pa sem morala zgodaj vstati in me je, zgleda, vso noč preganjala misel, da se ne bom dovolj naspala. :o|o: Pa tudi spala sem z glavo proti jugu in v sobi imam eno ogledalo... - sicer dvomim, da je to vzrok za nočno moro, ker tako spim vsako noč, pa sem zdaj imela prvič v tem prostoru take sanje.

Bi mi znal kdo razložiti, kaj bi lahko pomenile te sanje?

#27 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 9. julij 2004, 23:28

TAMARA, to je njegova spoved?....

Ne vem, če je njegova spoved. Sem imela bolj občutek, da mi želi povedati eno zame neprijetno vest... kot da bo umrl ali kaj takega.

Je pa res, da vsakokrat, ko sanjam, da nekdo umre (čeprav to ni nikoli neka nočna mora, ampak samo sanje), vedno sanjam, da mi to pride povedati moj oče.
To pa najbrž zato, ker ko mi je resnično umrla stara mama (očetova mama), mi je to prišel povedat oče zjutraj v sobo, ko sem še spala. Takrat sem bila še otrok in oče me sploh ni najprej počasi prebudil in potem povedal..., ampak je kar vstopil v sobo in v solzah rekel: "Stara mama je umrla." V bistvu me je zbudil ta njegov stavek in me hkrati šokiral.
In od tedaj vedno, kadar sanjam, da nekdo umre, sanjam očeta, ki mi pride to povedat. (V resnici pa nihče od teh, za katere sem sanjala, da so umrli, še ni umrl.)

V teh zadnjih sanjah pa sploh nisem hotela slišati, kaj mi hoče povedati, ker sem se ful bala, kaj bo zdaj rekel (kdo da je umrl). Prav grozno sem se počutila. :xx!:

#28 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. julij 2004, 22:04

se pravi, ko sanjaš kaj poznanega, bližnjega..umre potem kdo...

Neee, ravno obratno! Sanjam, da mi oče pove, da je nekdo umrl (n.pr. brat, stric...), v resnici pa potem ta človek ne umre (- samo sanjam, da je umrl).

Sem pa enkrat slišala, da če sanjaš, da nekdo umre, potem ta oseba še dolgo živi (ji "kao" podaljšaš življenje)... xrolleyesx

Pred leti sem sanjala, da mi je oče povedal, da je umrl moj brat (to je bilo samo v sanjah!)... Kmalu zatem se je moj brat v resnici hudo ponesrečil z avtom in bil v kritičnem stanju, vendar je preživel in zdaj je OK. Mogoče pa so mu res moje sanje "podaljšale življenje", kot pravijo. :inocent:

#29 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 11. julij 2004, 19:51

Kaj pa če si imela preroške sanje?
Pa ponoavadi sanjamo tidto česar se bojimo ali pa tisto kar si želimo.
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#30 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 11. julij 2004, 20:47

ni mus, lahko tut preventivne sanje, ki realno ne vidmo dokaj :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#31 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:27

jaz moram priznati, da so more moje stalne spremljevalke......... tako,da sem se tega že navadil Izhajajo iz daljnega otroštva.......... mislim, da iz časa, ko sem bil star leto ali dve. Kakorkoli že, veliko sanjam trupla, dušenje, zapiranje v krsto in ostale bedarije.......... nasploh sem se tega navadil.

Ne vem, če je tako zelo enostavno, da bi spil en čaj ali kaj podobnega (dal čebulo pod glavo) in bi vse minilo. :eek:
Nekoč mi je nekdo, ko sem omenil, da bi šel na hipnozo (da bi se spomnil, kaj je blo, ko sem mlad), to odsvetoval. Rekel je, da je mogoče boljše, da ne vem........... :eek:

lepe sanje

#32 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:33

Včasih pa je dobro, da se to razkrije in s tem tudi odpravi vzrok! :inocent: Drugače pa ti svetujem vilinski simbol Palm Solan (Mir) ga narišeš na papir in daš pod blazino, ko greš spat in more se bojo kmalu nehale! x:)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#33 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:37

.če bi bilo to tako lahko............... :sori:

sicer pa, vse ne more biti tako enostavno, vsaj v življenju ne.......


s.

#34 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:37

Kje se ga da videt...ta simbol... x?x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#35 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:42

Kaj pa če si imela preroške sanje?
Pa ponoavadi sanjamo tidto česar se bojimo ali pa tisto kar si želimo.

vrjem, nočeš sanjat preroških sanj...

hm ej a nimamo že ene take teme? (al pa treh takih tem i might add)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#36 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:43

Majica v knjigi Marjetke Jeršek- Slovar vilinskih simbolov-Kandelar. Verjetno pa ga dobiš tudi na internetu! x:)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#37 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:44

Bom vrgla uč... :palec:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#38 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:47

.jaz moram priznati, da so more moje stalne .
.spremljevalke....... tako,da sem se tega že navadil
.no stale bedarije.......... nasploh sem se tega navadil.
.Nekoč mi je nekdo, ko sem omenil, da bi šel na hipnozo

no jest še nism bil pri takih ljudeh˝..vendar ,če si se že kar sprijaznu...potem dihaj dalje tako.
ampak zihr ni to dobr za razvoj Duše....predlagam,da res oddideš naredit konec temu...
boš zihr boljše zaštartau dalje.... x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#39 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 11. julij 2004, 21:59

.jaz moram priznati, da so more moje stalne .
.spremljevalke....... tako,da sem se tega že navadil
.no stale bedarije.......... nasploh sem se tega navadil.
.Nekoč mi je nekdo, ko sem omenil, da bi šel na hipnozo

no jest še nism bil pri takih ljudeh˝..vendar ,če si se že kar sprijaznu...potem dihaj dalje tako.
ampak zihr ni to dobr za razvoj Duše....predlagam,da res oddideš naredit konec temu...
boš zihr boljše zaštartau dalje.... x^x

ja verjamem da maš prav........... samo kaj vem, enostavno je že del mene......

#40 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 11. julij 2004, 22:05

hah
potem začni pisat znanstveno fantastiko... x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#41 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 12. julij 2004, 13:16

Jaz bi pa tukaj nekaj vprašala, čeprav ne gre glih za nočne more...

Se komu dogaja, da v snu zasliši kak glas, ki ga zbudi?
Meni se večkrat zgodi, da zelo jasno zaslišim glas kake poznane osebe (ko še spim), in potem se od tega glasu zbudim. Kot da bi bil nekdo poleg mene in mi nekaj rekel, me zbudil - v resnici pa ni nikogar v bližini. Največkrat je to glas moje mame ali sestre ali kake prijateljice, prijatelja, ki ima tudi v resnici bolj močen glas. Navadno ta "glas" pove samo kak kratek stavek ali pa me pokliče po imenu, kot da bi me hotel zbuditi. Se pa to nikoli ne zgodi sredi noči, ampak vedno proti jutru, ko res moram vstati.
x?x

To bi znalo biti kakšno telepatsko zaznavanje.
V sanjah pridejo takšne stvari bolj do izraza, ker naš um spi in takrat je bolj aktivna naša podzavest...

#42 hostel

hostel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 21. januar 2008, 19:34

Zadnje čase imam zlo dosti nočnih mor bi rekla že nekaj let.
Nekaj časa je bilo vredu sedaj se stvar ponavlja!

Problem je tak imam močne nočne more...opis sledi takole.

Ne morem se premikati,ne morem govoriti ,ne morem kričati imam občutek,da negdo leži na meni in me močno utesnjuje.
Mnogo napora vložim v to,da mi uspe premakniti prst ali izgovoriti(zakričati) kako besedo.
Z največjo muko se po dolečenem času rešim otrplosti.Včasih imam ob dem prisluhe in privide ubistvi slišim stvari,da mi negdo govori in vidim gdaj tudi obrise postav,ki mi običajno grozijo zelo grozno ne morem opisati!!!!


Nekoč sem ob postelji videla visoko silhueto ,v grozi sem jo z roko presekala in padla je name,čutila sem pritisk tujega telesa na meni.
Slišala sem cepetanje bosih nog okrog postelje,tepetanje konj,psov,grozeči glasovi iz kota sobe,nenavadno melodijo itd.........

Ob vsem tem dogajanju sem pomoje ubistvu budna ,ker tako čutim in vidim ter slišim in me je grozno strah.
Nato panično odprem luč,kajti se potem dogodki ponavljajo.
Prosim za pomoč ali kakšen,link,nasvet itd..........

Lp

#43 emmzi

emmzi
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 708

Objavljeno: 21. januar 2008, 19:57

hoj,

če mene kaj prašaš moreš nekaj spremenit v svojem življenju. sicer ti nemorem natančo povedati vendar imam podobne izkušnje...mene so trgali volkovi na male delce... :eek: tega ni več.
Lahko si pomgaš z vprašanji kot so "kaj me utesnjuje v življenju" ali " s čim nsem zadovoljna"

Drugače pa verjamem, da ti bo lahko na tem forumu pomagalše kdo drug.

fsm x:o)x
"Remember when I told you how my
Kin is different in some ways?
And how you should not fall in love
With someone like me, anyway...
Between the lines, people see signs
When they feel the sear, every day's fear...
And one night their torches
Find the girl without a name...
And the one who has her
Love is no more safe..."

#44 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 21. januar 2008, 20:01

Spalna paraliza je to, samo zakaj toliko izgubljenosti in temnih bitij ne vem :o|o:

Probaj z barvo življenja oz. svetlobo gledat na vse to, tako kot si recimo v real life-u, kaj pa vem... Materiala je dosti za preučit predvsem v , predvsem opisov izkušenj, lahk ti pa pomaga predvsem dejstvo, da je veliiiiiiko takih, ki doživljajo tako in podobno - izventelesne izkušnje. In pa da se ti nič hudega ne bo zgodilo.. Pač pozitiva..
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#45 hostel

hostel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 21. januar 2008, 20:08

Že samo jast tega ne prenesem več.zakaj samo slabe stvari.
a je možno,da me kakšne duše preganjajo.

Drugači pa nisem depresivna ali živčna itd..........delam kot medicinska sestra in sem stara 56 let.
Vsim sem povedala stvar vendar odgovori tudi jast sem gdaj imel-la tako itd... vendar pri meni je drugače.
Upam,da bom dobila kak nasvet,ki bi mi vsaj delno pomagal ali kaj naj mi drugega preostane?

Hvala za odgovore.

#46 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 21. januar 2008, 20:21

Že samo jast tega ne prenesem več.zakaj samo slabe stvari.
a je možno,da me kakšne duše preganjajo.

Drugači pa nisem depresivna ali živčna itd..........delam kot medicinska sestra in sem stara 56 let.
Vsim sem povedala stvar vendar odgovori tudi jast sem gdaj imel-la tako itd... vendar pri meni je drugače.
Upam,da bom dobila kak nasvet,ki bi mi vsaj delno pomagal ali kaj naj mi drugega preostane?

Hvala za odgovore.


Jaz bi kaj rekla, ne vem kaj si bodo mislili, ampak ok


Npr. čist butasto ugibam.
Če si(ste) medicinska sestra je že dovolj, da je samo en skozi vašo auro prišel oz. skozi drugo, ali pa je celo nekdo umrl (pa ste empativni), saj to naj bi medicinske sestre bile? in je vsa ta njegova "bolezen" ostala vidna.. Kakorkoli, ni za bat, ker tudi tema in bolezen je življenje oz. del njega, al ne? Prej ko vas ni strah, in to nekako razumete, lažje bo odšlo tja kamor spada...

pa še ena butasta:
5+6 = 11 (ki se v numerologiji ne sešteva)
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#47 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 21. januar 2008, 20:28

To se je tud men dogajalo in se strinjam, da je grozno. Tud jst mislim, da gre za spalno paralizo. Poglej na forum SPEMENJENA STANJA ZAVESTI. Tam dost piše o tem. Pa mirno noč!
Objavljena slika

#48 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 21. januar 2008, 20:53

Piskusi takole, to je čisto amamterski nasvet, ki ga je sprobala moja prijateljica in trdi da pomaga.

prižgi belo svečo, preden greš spat

okrog postelje priveži rdečo vrvico, volno..., važna je rdeča barva

v kot sobe nasuj kuhinjsko sol

ko se tuširaš vizualiziraj kako voda spira s tvojega telesa vso negativno energijo,
ob enem se pa napolni z pozitivno

poskusi z meditacijo

ko se pojavijo ti "demoni" jim jasno in glasno povej, da naj odidejo tja, od koder so prišli

Še enkrat trdim, da so to samo amaterski nasveti, sicer preizkušeni in za prvo silo, potem bi bilo pa dobro poiskati globlje vzroke za te more.
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#49 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 21. januar 2008, 21:32

Kar tako se ne da nič pomagati. več kot očitno pa so v tvoji glavi gremlini, katere si najbrž zbrala v rani mladosti in ti zdaj veselo nagajajo. res je. Ne hecam se. Vsaka nočna mora ima svoj vzrok v dejanski travmatični izkušnji. Dokler ne veš za vzrok, ne moreš veliko storiti. Vsekakor pa priporočam nadzor nad sanjami. Vzemi beležko in svinčnik in si vsako jutro, takoj ko se zbudiš, zapiši sanje. To naj bo samo tvoj zvezek, v katerega NE SMEJO imeti drugi vpogleda. Ko zapišeš sanje, pod njimi napiši tvoje videnje sanj. Poskusi najti vzrok teme, katera te preganja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#50 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 21. januar 2008, 21:38

Piskusi takole, to je čisto amamterski nasvet, ki ga je sprobala moja prijateljica in trdi da pomaga.

prižgi belo svečo, preden greš spat

okrog postelje priveži rdečo vrvico, volno..., važna je rdeča barva

v kot sobe nasuj kuhinjsko sol

ko se tuširaš vizualiziraj kako voda spira s tvojega telesa vso negativno energijo,
ob enem se pa napolni z pozitivno

poskusi z meditacijo

ko se pojavijo ti "demoni" jim jasno in glasno povej, da naj odidejo tja, od koder so prišli

Še enkrat trdim, da so to samo amaterski nasveti, sicer preizkušeni in za prvo silo, potem bi bilo pa dobro poiskati globlje vzroke za te more.

:palec:
zelo ovnovski so se mi zazdeli po vsebini rituala (volna, rdeča barva, oditi, prej jasno, poskusiti z meditacijo heheh, kar je skoraj nemogoče ker oven je simbol akcije in naj bi bil ali izključno črn al bel), in sem šla gledat tvoj profil in si oven). No, jaz sem enkrat bla primorana nardit pentagram v eni situaciji, čisto iz lastne stiske in spomina (pa še to bolj s prstom po zraku oz. v mislih), pa mi je žal sedaj da nisem bila dovolj pogumna in do konca pustila vsega, ampak razumevanje tudi nekaj velja, če ne več..)
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0