Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nocne more


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
53 komentarjev na to temo

#51 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. januar 2008, 21:49

Ali si v dnevnem zivljenju sproscena oseba, ali bolj ne?

Zadnje čase imam zlo dosti nočnih mor bi rekla že nekaj let....



#52 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 21. januar 2008, 22:04

Ja, zgleda pa res ovnovsko. No, vsaj sedaj, ko si namignila na to. Prej mi to niti slučajno ni padlo v glavo. x:)x

Sem povedala, da je to samo predlog, kako v tem hipu omiliti moro, na daljši rok je potrebno najti drugačen način. Mislim, da je dva posta nazal Kabalist predlagal kako se je lotiti težav. Treba jih je razvozlati in spoznati kaj pomenijo in kaj nam sporočajo.
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#53 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. januar 2008, 01:10

Zadnje čase imam zlo dosti nočnih mor bi rekla že nekaj let.
Nekaj časa je bilo vredu sedaj se stvar ponavlja!

Problem je tak imam močne nočne more...opis sledi takole.

Ne morem se premikati,ne morem govoriti ,ne morem kričati imam občutek,da negdo leži na meni in me močno utesnjuje.
Mnogo napora vložim v to,da mi uspe premakniti prst ali izgovoriti(zakričati) kako besedo.
Z največjo muko se po dolečenem času rešim otrplosti.Včasih imam ob dem prisluhe in privide ubistvi slišim stvari,da mi negdo govori in vidim gdaj tudi obrise postav,ki mi običajno grozijo zelo grozno ne morem opisati!!!!
Nekoč sem ob postelji videla visoko silhueto ,v grozi sem jo z roko presekala in padla je name,čutila sem pritisk tujega telesa na meni.
Slišala sem cepetanje bosih nog okrog postelje,tepetanje konj,psov,grozeči glasovi iz kota sobe,nenavadno melodijo itd.........

Ob vsem tem dogajanju sem pomoje ubistvu budna ,ker tako čutim in vidim ter slišim in me je grozno strah.
Nato panično odprem luč,kajti se potem dogodki ponavljajo.
Prosim za pomoč ali kakšen,link,nasvet itd..........

Lp

*Ne morem se premikati,ne morem govoriti ,ne morem kričati imam občutek,da negdo leži na meni in me močno utesnjuje.*
_________
V hipnotizmu, avtogenem treningu, yoga nidri se temu reče katalepsija (spalna paraliza).
Kaj ti je lušten. Sam sem rabil kar nekaj časa, da sem katalepsijo - nepomičnost zavestno izuril (t.i. globjo fazo avtohipnoze - globje sprostitve).
Kako se spravim v "gibanje" iz katalepsije - zavestno narejene preko avtogenega treninga, yoge nidra, avtohipnoze:
Totalno sproščen - brez napetosti v umu, telesu se osredotočim na nožne prste, jih začnem čez čas premikat na easy enega po enega, nato (ali) vse hkrati "gor in dol" - narahlo lahkotno, nato močneje, enako naredim s prsti na rokah, nato istočasno premikam prste na rokah in nogah, se pretegujem, malce premikam telo, se zvijem na levi bok - "mehčanje" hrbtenice in čez čas na easy vstajam...
_________
*Nekoč sem ob postelji videla visoko silhueto ,v grozi sem jo z roko presekala in padla je name,čutila sem pritisk tujega telesa na meni.
Slišala sem cepetanje bosih nog okrog postelje,tepetanje konj,psov,grozeči glasovi iz kota sobe,nenavadno melodijo itd.........

Ob vsem tem dogajanju sem pomoje ubistvu budna ,ker tako čutim in vidim ter slišim in me je grozno strah.
Nato panično odprem luč,kajti se potem dogodki ponavljajo.
Prosim za pomoč ali kakšen,link,nasvet itd..........*
_________
Zame, za Budiste, ... so to blodnje, katere obstajajo samo v umu. Nikjer drugje.
Razen, ko gre za kak "obisk", izveden preko astralne projekcije s strani 3. osebe, ipd.
Za kar pa verjeten pri tebi obstaja minimalna možnost.
V to NISEM verjel, dokler ga nisem bil "deležen" 3 tedne - parkrat tedensko, ko sem se nekomu zameril leta nazaj... )
Astralna projekcija, astralna cev, turbina deluje pri izurjenih osebah.
_________
Tudi Karpov je v dvoboju s Korčnojem - SP v šahu; boj za prvaka v te namene, druge imel v svojem štabu Vladimira Zukhara,...
"...Karpov arrived in Baguio City with a large entourage, one of whose members was Vladimir Zukhar, described as a parapsychologist....His only job seemed to be to sit up front and stare at Korchnoi with his bulging, scary eyes. By the third game, Korchnoi was convinced he was being hypnotized. He objected. He complained. His brain waves were being discombobulated. No action was taken. At game 7, Korchnoi, a nervous wreck by that time - and with Karpov way ahead in the match -started to yell, saying he would descend from the stage and poke Zukhar in the nose. Zukhar was moved to a seventh-row seat.
http://query.nytimes...mp;pagewanted=2
_________
Do vsebin v umu je najbolje zavzet nevtralen mentalni stav:
opazovat vsebine - prikazni, ... v umu kot nevtralen opazovalec iz distance (kot predstavo v gledališču). Vsebine v umu pridejo, odidejo. Prihajajo in odhajajo. Nič se jih bati.
V veliki večini gre za vsebine podzavestnega, nezavednega.
Te vsebine so izražene preko simbolov - prikazni, bitij, hladu, toplote,...
Za njih tolmačenje - razumevanje njih sporočilnosti je treba nekaj znanja, prakse, intuicije, da se jih razume.
V branje ti priporočam: Tibetanska knjiga življenja in umiranja (avtor Sogyal Rinpoche).
V kolikor se želiš bolje seznanit z naravo uma. Z metodami, kako odstranit "blodnje - prikazni,..." iz uma. Razumet njihovo fenomenologijo in jih preobrazit...
Vse kar se ti prikazuje v umu, vse kar te "straši" si ti sama, tvoja potlačena čustva strahu, jeze, ...
Ko ta čustva ozavestiš; ozaveščaš - preobraziš, preobrazuješ - katera se ti pojavljajo preko simbolov, ...
Boš te simbole bolj in bolj razumela, se počasi "spoprijateljila" z njimi in jih preobraževala v razumevanje, v manj strahov vzbujajoče. Oz. bodo le - ti postopoma izginevali...
?Mogoče čas za meditativne prakse? za biti - bivati v Resnični naravi Tvojega Uma...
NE VEM. Odgovorila si boš čez čas sama.
Lahko greš pa k zdravniku, začneš konzumirat prozac - ipd., tablete za boljši spanec, ...
In boš spala ok.
Vedla pa NE boš, kdo si, kaj si. Kaj se s tabo dejansko dogaja?
Pusti času čas...
Moj pogled. Lahko so tudi blodnje moje zate, katere lahko mirno ignoiraš.
In iščeš boljše rešitve za situacijo tvojo.
Gremo na pivo. Za boljši spanec. )
xcheersx
:)
_________

Moje zadnje nočne kataleptične blodnje so bile takale:
Piramida, rdeče kače s smaragdnimi očmi. Ena velka pa lezla skozi mene - moje teme ven...
Sem samo ležal in opazoval z nevtralnim pogledom zunanjega opazovalca brez strahu, brez veselja -
čustveno nevtralen...
Aja, pa zaspal sem s slušalkami na glavi - se v teh blodnjah kasneje prebudil.
Poslušal pa binaural beats sound zvok manjši od 0.5 Hz - Epsilon...
Zanimiv feeling... NIKOLI več se potem ni več "zgodil".
Teh blodenj bilo še nekaj.
_________
Upam, da ti bo kdo svetoval kaj bolj "normalnega". Bolj primernega tvoji situaciji, tvoji osebnosti...
Na moje "sranje" od pisanja pa raje pozabi. Imam občutek, da vsekakor ni za vsakega.
Predvsem pa NE met strahu pred seboj; vsebin svoje podzavesti, nezavednega izraženih skozi simbolno arhetipsko. )

!Osnove so ti bile v grobem lepo povedane tule - od Kabalista:
*Kar tako se ne da nič pomagati. več kot očitno pa so v tvoji glavi gremlini, katere si najbrž zbrala v rani mladosti in ti zdaj veselo nagajajo. res je. Ne hecam se. Vsaka nočna mora ima svoj vzrok v dejanski travmatični izkušnji. Dokler ne veš za vzrok, ne moreš veliko storiti. Vsekakor pa priporočam nadzor nad sanjami. Vzemi beležko in svinčnik in si vsako jutro, takoj ko se zbudiš, zapiši sanje. To naj bo samo tvoj zvezek, v katerega NE SMEJO imeti drugi vpogleda. Ko zapišeš sanje, pod njimi napiši tvoje videnje sanj. Poskusi najti vzrok teme, katera te preganja.*

LP

#54 HčiLune

HčiLune
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 168

Objavljeno: 22. januar 2008, 19:23

evo..pozdravljeni vsi skupaj..
spet ena nova bote rekli.. v glavnem ta vaš forum spremljam že neki časa.. in ker sem hotla malo pokomentirat vse to sem se seveda registrirala..

Hostel(upam da sm prav napisala) glede teh nočnih mor.. predvsem je pomoje fajn da se najprej zavedaš da nisi edina ki se ti to dogaja..
jaz sem imela takšno obdobje nočnih mor nedolgo časa nazaj..to obdobje je trajalo kakšno leto in pol. iz dneva v dan oz. noč za nočjo ista zgodba..prišlo je že do tega da si nisem upala spati v temi in nazadnje da si sploh nisem upala spati.. zgodbe ki sm jo vidla vsako noč ne bi razlagala...ker mislim da nima smisla..

v glavnem..po naključju smo se srečali s starimi prijatelji in eden od njih ima nekakšno posebno moč in je ugotovil da je z mano nekaj narobe. ko sma se kasneje spet srečala in ko sma bla dokaj tako na 4 oči...sm mu povedala kako in kaj... rekel je da da bi mi sicer lahko pomagal ampak da je pri vsakem posamezniku najbolje da gre sam skozi to..

razlogi za te more so zelo različni.. tako kot ste eni že rekli..
meni je bilo rečeno da imam sicer v glavi vse na svojem mestu ampak da sem sicer vseeno nekje umes, da se morem malo "prizemljit"..najprej sm mislala ma ka hočeš s tem povedat..pol s časoma pa sm si prišla gor. razlog je lahko ta da ti umre nekdo od bližnjih ali pa oseba ki si se pač navezal nanjo in se nekako ne moreš sprijazniti s tem..in s tem ti kako naj povem ne spustiš osebe...
ali pa da ti v življenju karkoli primankuje (ljubezen,sreča,mir, svež zrak, zdrava prehrana, gibanje, počitek,....karkoli v glavnem kar te naredi srečnega in bolj polnega..)
ko sem začela v svoji glavi vse stvari malo povezovat pa sestavljat kaj bi lahko bilo narobe..so se začele stvari spreminjat..in ena noč-je bila mislim da tista noč s katero se je to končalo. iste sanje oz. more in nato se je začela moja soba vrteti nenormalno hitro in čeprav sem imela zaprte oči sm čutla kako hitro se vrti..tako močno da sm se prav primla kr sm mislala da me bo vrglo s postelje. zatem pa sem čutila grozne mravljince..prav val mravljincev od prstov na nogi pa naprej po celem telesu.. tisti trenutek je bilo to grozljivo- čeprav se vam najbrž sploh ne zdi..
ampak ko je je blo tega konc pa sm se počutla 10kg lažja..

in od takrat naprej normalno spim..

nevem če sem s tem kaj pomagala...sam mislim da je problem v posamezniku in morš prit sam do tega spoznanja kaj je narobe..
je pa itak pametno da te stvari s kom deliš ne pa tako kot jaz neumnica to zadrževala v sebi dokler pač ni nekdo spoznal da neki ni vredu..

tk da je kr fajn da se o tem piše, razglablja..

lepo se imejte vsi in lepo, mirno noč!! :sleeping:

lp
Objavljena slika If you want something you never had, do something you never done...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0