Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Seneni nahod


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
56 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2006, 14:38

ali kdo ve, kaj tocno v teh dneh najbolj cveti?
Dons pa vcer?
me prav zanima....
ker sam da ven pridem, komaj gledam..... vcasih mi na smrkanje pa taksno udari, vcasih pa na oci....
pa tud diham malo tezje oz. kot da bi me hotlo cist cist mini (nikakor zastrasujoce) dushit... (*ker poznam tole alergijo tud na sluznico, sem bila dolgo alergik, pa sem zmer kaj fasala, no v glavnem po kozhi sam, sam nekajkrat pa zelo nevarno po tolk kozhe, da sploh nisem mogla dihat... torej, to je res... da je kozha ful dihalni organ.... ker je nadrazen toliksen del kozhe, da je lohk zlo nevarno... se huje pa je, ce je na sluznico - ko sme bila majhna, sem nekoc sanjala ko sem imela alergijo da sem cebelo pojedla... tak filing mi je bil ocitno... - no zdaj pa alergij skroajda nimam vec, razen zunanjih, 'koristnih alergij', kot temu pravim, recimo na neplemenite kovine in taksno..)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 26. marec 2006, 19:30

ali kdo ve, kaj tocno v teh dneh najbolj cveti?
Dons pa vcer?
me prav zanima....


Nedelja, 26. marca 2006, ob 18. uri
Napoved koncentracije cvetnega prahu v zraku
Koncentracija cvetnega prahu leske in jelše bo na Obali in na Goriškem srednje visoka; koncentracija cvetnega prahu cipresovk in tisovk bo visoka; bresta in topola nizka, prisotna bodo tudi posamezna zrna jesena.
Drugod po državi bo v nižinskem svetu visoka koncentracija leske in jelše; v zraku bodo tudi posamezna zrna topola, bresta in tisovk.

vir:
http://www.arso.gov....odatki/bio.html

#28 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 9. maj 2007, 17:24

Ojla, kako si še pomagate z naravnim zdravljenjem senenega nahoda. Vas ponoči kaj moti pri spanju? Nabiranje sluzi v grlu oz. na nebu, draženje v grlu? Podnevi že nekako zdržim, razen zaporednega kihanja in občutka tujka v očeh, nekako gre. Vsakodnevno si pred spanjem umijem lase, ne zračim stanovanja pred nočjo, v spalnici sem odstranila preproge in podobne stvari, kjer se nabira prah oz. alergeni, razen zaves, redno brišem prah. Vem tudi, da se moram izogibati nekateremu sadju, ne jem ne koščičastega ne peškastega sadja. Jemljem tudi zdravila brez recepta in to pred spanjem, ampak brez uspeha. Ima še kdo kakšen nasvet, kako stvar omiliti? :sori: :vio:

#29 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 9. maj 2007, 19:32

Kaj pa jamlješ zaena zdravila ?
Ali veš sploh na kaj si vse alergična, priporočam ti, da greš na testiranje. Samo takrat moraš biti brez tablet nekaj časa, da ti pokaže pravilno. Jaz sem šel in mi je razen dreves pokazalo še alergijo na pršice ter na psa. x:o)x
Razen določenega surovega sadja se je dobro izogibati še alkoholu, pa raznim oreščkom, konzervansom...

#30 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 9. maj 2007, 21:28

Test sem naredila, alergična sem kar na nekaj rastlin, verjetno sem katero tudi pozabila (breza, ambrozija, artemizija, pasja trava, rž) sicer različno močno, ne spomnim pa se točno na katere sem najbolj. Zdravil pa najraje ne jem, jemala pa sem na začetku Flixonase (mi je zelo pomagal pri simptomih, pravzaprav jih več ni bilo :inocent::)ki je menda močno zdravilo, zato ga pač ne maram x:o)x , potem Claritine, ki mi je na začetku pomagal, potem pa nič več, nato Flonidan, tudi nič x:o)x , potem pa Letizen, lani bolj pomagal, letos nič. :vragec:. Uporabljam tudi kapljice za nos Operil.
Ti jemlješ kakšna zdravila ali si pomagaš na druge načine??

#31 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 10. maj 2007, 13:44

Ti jemlješ kakšna zdravila ali si pomagaš na druge načine??

Tablete mi niso nikoli vidno pomagale, letos sem dobil spet ene nove pa sem jih tudi skenslav. Pomaga pa mi Nasonex pršilo za nos proti kihanju, odkar se izogibam jabolkom pa me niti oči ne srbijo več toliko in si jih samo še splahnem z vodo, ko me pečejo.

Opažam pa, da se mi začenja že nekaj kašlat, pa v plučih me nekaj stiska, to bo verjetno že kaka lažja astma, ki sem siguren da je psihičnega izvora(stiskanje se je začelo kako leto nazaj, ko sem bil preveč obremenjen v službi...).

#32 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 10. maj 2007, 14:26

Nasonex je tisti obično pršilo za nos, ki vlaži sluznico, ne? Ampak, če se ti je pojavil kašelj ali celo kot neka astma, kot pišeš, potem bi skoraj moral vzet kakšno zdravilo, vsaj dokler ne pogruntaš kaj drugega oz. ne rešiš drugih težav. Jaz sem bila pred leti pri otorinolaringologu, ki je rekel, da lahko nezdravljen seneni nahod sčasoma povzroči astmo. Potem je še slabše. Je pa res, da alergija kaže na slab imunski sistem.

#33 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 11. maj 2007, 16:26

Ja, sej sem bil pri dohtarci pa je rekla, da naj pridem nazaj ko bom pojedel vse tablete pa da ji bom povedal če je kaj bolje in da mi bo dala še kaj proti astmi, kašljanju(v primeru da ne bo nič bolje)...

#34 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 11. maj 2007, 20:36

Katere tablete imaš? :inocent:

#35 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 12. maj 2007, 07:39

Katere tablete imaš? :inocent:

Xyzal

#36 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 12. maj 2007, 07:44

Tablete mi niso nikoli vidno pomagale, letos sem dobil spet ene nove pa sem jih tudi skenslav. Pomaga pa mi Nasonex pršilo za nos proti kihanju, odkar se izogibam jabolkom pa me niti oči ne srbijo več toliko in si jih samo še splahnem z vodo, ko me pečejo.

Opažam pa, da se mi začenja že nekaj kašlat, pa v plučih me nekaj stiska, to bo verjetno že kaka lažja astma, ki sem siguren da je psihičnega izvora(stiskanje se je začelo kako leto nazaj, ko sem bil preveč obremenjen v službi...).

ma alergija se prenense tudi na bronhije...sem mela....so pa alergije tudi posledice psihičnega pristiska..strahov....
ko sem s pomočjo reikija odpravila klaustrofobijo, se je tudi alergičbna astma zginla :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#37 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 12. maj 2007, 19:46

Super, Klarus. Ubila dve muhi na en mah. x:)x Slišala sem, da tudi akupunktura pomaga enim.

#38 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 28. maj 2007, 14:27

Jaz sem imel seneni nahod več kot 30 let.
Za blaženje simptomov: Naravni med skupaj s satjem, povsem tako kot je bil vzet iz čebelnjaka- torej skupaj z voskom in vsem drugim. Kolikor bližje tvojemu domu so se pasle čebele, toliko bolje. Vzameš zjutraj preden greš iz hiše 1/2 čajne žličke in zadržuješ v ustih tako dolgo kot se le da. Z voskom ravnaš pač podobno kot z žvečilnim gumijem, le da ga na koncu ne izpljuneš.
To je zgolj za lajšanje simptomov.

Svoj seneni nahod sem si pa pozdravil z rastlinskim izvlečkom Alveo.

V začetku oktobra 2005 sem začel piti Alveo. 1x30ml. Januarja sem povečal dozo za štiri mesece na 2x30ml. Sredi poletja 2006 mi je prišlo v zavest, da senenega nahoda nimam več, čeprav smo takrat živeli na deželi, sredi žitnih polj.

#39 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 6. april 2008, 21:55

Imate kakšne pozitivne izkušnje pri zdravljenju alergijskega rinitisa s hrano. Npr. ne pijete mleka in mlečnih izdelkov. Ste opazili kakšno razliko, kot če ga pijete? :irs:

#40 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 6. april 2008, 22:40

Imate kakšne pozitivne izkušnje pri zdravljenju alergijskega rinitisa s hrano. Npr. ne pijete mleka in mlečnih izdelkov. Ste opazili kakšno razliko, kot če ga pijete? :irs:

malo o mleku in se cem x:Dx
moj moz je alergik in ne pije mleka in ne je mlecnih proizvodov...nobenih x:)x ... je pa letos isto, kot pise Mura, zacel piti Alveo.Na zacetku 30ml, potem mu je zvecer spet curilo iz nosa in je zacel kihat , kot puran, pa je spil Alveo in so se stvari pomirile x:px ... zato zdaj pije Alveo 2x na dan in rezultati so naddobri :palec: xDDx ...ce slucajno pozabi vzeti Alveo, ga kihanje spomni, da ni vzel doze... ceprav se to javlja cedalje bolj poredko... pa mi je rekel, da ne bo probal, ce lahko zdrzi brez, saj se pocuti cisto prevec dobro, ko pije Alveo :2src:
pri srednjem otrocku , ki se mu alergija kaze na kozi, sem opazila, da se mu je koza bistveno pomirila... kljub temu, da vcasih pri hrani gresi :o|o: .... pri najstarejsem sinu pa so mu hormoni zaceli delati 100 na uro, ker je v puberteti in je imel po celu ze vnete mozolje, pa ima zdaj se samo osnutek le teh, ki so se skoraj do nule posusili...aja, smo pa zunanje probali z cajevcem, glino, soljo in se cem :inocent:
skratka, jaz imam z Alveom same pozitivne izkusnje.Resili smo se Clarinase, Flonidana, Zyrteca, pa Nasonexov, pa Flixonaza, pa se vseh kortikosteroidov za vpihovanje,,ko so se zacele pljucne tezave...
skratka, priporocam Alveo, nam je pomagal x^x x:px
Mojca

#41 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 10. april 2008, 15:13

A tako praviš, Tipka. :vio: Mogoče pa se bom tudi jaz odločila za Alveo, če je tako. Ste mogoče kdaj probali pit alojo vero? Ni bilo nobenih učinkov? Jaz sem jo pila pozimi, pa sem mislila, da bi mogoče tudi zdaj pomagala kakšna kura. saj zdaj še nisem alergična, enkrat maja ponavadi postanem. Hm, sem pa opazila, da sem bila eno leto bistveno manj, ampak ne vem zakaj. Mogoče sem res manj mlečnih izdelkov pojedla. Tvoj mož ne pije mleka niti, kadar ni alergičen ali samo kadar postane? :inocent:

#42 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 22. maj 2009, 18:23

Mene je letos spet fajn sesul tale seneni nahod.
Oči me neprestano srbijo, sploh ne morem več normalno funkcionirat. Zjutraj se zbudim s čisto zalepljenimi očmi. Potem pa še to smotano kihanje oz. napadi kihanje (v eni minuti desetkrat).
Nekih naravnih preparatov ne poznam, vem pa, da so mi ljudje vedno dajali neke nasvete. Sem poskusila in ni pomagalo.

Tako, da sem spet dobila kapljice za oči in tablete, ki sem se jim poskušila izogniti, ker me naredijo neverjetno zaspano. Ampak letos ne bo šlo brez. :xx!: :xx!:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#43 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 22. maj 2009, 19:01

Jaz mam v planu probat bioresonanco.. pa fant tud.. kiha, smrka, joka.. jaz nimam senenega, mam neki na kozi, kar se mi skoz celo leto vlece in se vsak mesec znova zacne..
sam klicem enga tipa iz Vrhnike, za katerega sem dobila telefon in priporocilo, pa se ne oglasa na telefon... ne bi pa hodila na drug konec Slovenije za to :o|o:
itak mi je popolnoma jasno, da je vse skup psihosomatsko, ker sem imela zdajle en mesec v Peruju cist mir.. sam da sem domov prisla pa sem spet tam kjer sem bla... sam kaj naj zdaj, ko to vem? xnckrivx
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. maj 2009, 22:57

sam kaj naj zdaj, ko to vem? xnckrivx

Sedaj, ko veš, si problem tresenja statične elektrike odpravi x;)x

#45 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 23. maj 2009, 08:39

Stanči, ne bo šlo, ni logike x;)x če sem bla kje podsoljena, je blo to v Peruju.. še neslan kruh smo jedli x;)x
doma pa definitivno nisem, ker delam vse po tvojih navodilih :)
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#46 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 23. maj 2009, 10:01

moja alergija se kaže kot astma..se mi zožajo dihalne poti....bi mogla jest tblete od januarja pa do oktobra..sam sem se odločla, da me ne bo zezal...pa me skor ne..edin, poleti, ko se raven ozona zveča me malce muči..drgač se pa ne dam x^x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. maj 2009, 17:02

Stanči, ne bo šlo, ni logike x;)x če sem bla kje podsoljena, je blo to v Peruju.. še neslan kruh smo jedli x;)x
doma pa definitivno nisem, ker delam vse po tvojih navodilih :)

Opa, si pečeš sama neslan kruh? http://www.svet-je-l...p...1805&t=9617
Perujska hrana je pa tudi še bolj naturale od naše x;)x

#48 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 24. maj 2009, 09:18

Kapljice za oči bom še jemala, tablet pa ne več, ker bi lahko spala tudi 12 ur na dan!
Včeraj sem cel dan delala zunaj in ni bilo nobenih problemov! Ko jih pa nisem uporabljala, sem šla pa samo na kratek sprehod in je bilo cel dan grozno.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#49 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 27. maj 2009, 20:22

Opa, si pečeš sama neslan kruh? http://www.svet-je-l...p...1805&t=9617
Perujska hrana je pa tudi še bolj naturale od naše x;)x


seneni nahod:

http://www.kam.solte....php?f=12&t=827

nič ne piše tam o tvoji soli -
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#50 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 27. maj 2009, 20:50

Maja cveti tudi pasja trava. Jaz sem pa opazila, da sem letos spet manj alergična kot druga leta in spet ne vem zakaj. x:o)x Mogoče pa vse skupaj manj cveti. xrolleyesx Ali pa je pripomoglo manj mlečnih izdelkov.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0