Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

nikotin


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
208 komentarjev na to temo

#126 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. december 2005, 21:00

Lansko leto, teden pred pustom, ko sem imela angino in sem imela pljuča čist boga, takrat pa mi je kajenje najbolj pasalo, a kaj ko sem se začela takoj daviti :xx!:. Zadnjič, ko sem hotela spet enga skaditi (košarkaška tekma SLO:Nem, bla čist živčna) sem že pri prvem dimu skoraj dušo vn spustila, sem spet kašljala :blink: .

Če kadiš cigarete za fine gospode in lezbijke, do davljenja ne prihaja, ker imajo premajhno luknjo x:Dx

#127 tanaja*

tanaja*
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 709

Objavljeno: 26. december 2005, 11:40

Raje ne kadim slim zadev. Če se kadi, se kadi pošteno! x:Dx
"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)

#128 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 26. december 2005, 12:30

Prepričan sem, da bolj kot kajenje škodujejo napisi na škatlicah cigaret. Kajti tisti stavek da kajenje povzroča to in ono se počasi in vztrajno vseda v našo podzavest. Te misli postanejo nezavedna podzavestna prepričanja, ki potem res lahko povzročijo obolenja itd. Zato mislim, da bi morali te napise obvezno odstraniti iz škatlic in poiskati neko alternativo za nacionalno zmanjševanje te navade. :palec:
Karkoli že počnete delajte to v meri, ke ne povzroča nevšečnosti vam ali okolici.
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#129 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2006, 09:13

Od kar ne kadim, se počutim popolnoma prerojenega. x:Dx x:Dx x:Dx
Kajenje je zame sam še črn spomin. x:o)x

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#130 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. januar 2006, 11:23

Puca mi glava od duvana xcivx x:Dx

#131 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. januar 2006, 11:29

Peti dan brez cigaret.
Morm priznat, da sem bil prepričan, da bo lažje. Krivi me k prasca.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#132 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 5. januar 2006, 12:05

..1X sm probu nehat z niccorete zvezilkami... pizda me je grlo se 10X bl bolelo kot od cikov... :xx!: :xx!:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#133 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. januar 2006, 12:06

:wOOt: xpartyx ... žvači gumu (beri svoj podpis) x^x
... nevem, če si v teh težkih časih za v družbo...


Bog ve kakšna družba itak nise, tudi kadar kadim.
x:Dx x:Dx x:Dx

Sm šou pa učeri v Radeče k Starinatu, ke k sm ponavad na kavo hodu, pa sem se usedu zraven folka, ki je veselo kadil in žlampal kofete, sam pa naroču kakav. Pa je blo čist ql.
Sj drgač nimam problemov, sam občasno me pa taka kriza uhvati, da ni čist za nikamor - učeri proti večeru in dons dopoldne npr.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#134 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. januar 2006, 12:24

...mazohisti.... x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#135 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. januar 2006, 12:29

x:Dx .... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#136 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. januar 2006, 12:41

Raje ne kadim slim zadev. Če se kadi, se kadi pošteno! x:Dx



x:Dx :palec: xyesx

Peti dan brez cigaret.
Morm priznat, da sem bil prepričan, da bo lažje. Krivi me k prasca.

lalala




:inocent: za pet dni brez, bi blo trebe mene z verigam kam prheftat xcivx :o|o:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#137 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 5. januar 2006, 12:43

Peti dan brez cigaret.
Morm priznat, da sem bil prepričan, da bo lažje. Krivi me k prasca.

lalala


Kwa s ti en trden skala mož! da vidmo, kok časa te lohk krivi, ne da bi trznil x:Xx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#138 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. januar 2006, 13:18

... stavm jurja, da ga bo jutr pržgal... x;)x

:att: poberamo stave!!! Kdaj bo nosoroga skrivil...


Vnaprej izgubljena stava. A ni škoda keša.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#139 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 20. avgust 2013, 11:07

OK, se mi je zdelo da je nekje še neka druga tema o kadilcih in kajenju, pa je nisem našel.

Bo tudi tale dobra in ker je že več kot 7 let od zadnje objave, da spustim malo zraka(dima...em45.gif ) vanjo.

 

Ker ekonomska kriza tolče na vseh koncih je treba šparat.

In sem se odločil da se od sedaj zastrupljam malo ceneje - namesto kupljenih cigaret prešaltal na tobak in zvijanje.

OK, ne zvijam jih(še), kupujem tube(king size, 0,8-0,9 € 100 kom.) in tobak za cigarete.

Po 14 dneh stroški naslednji:

 

Tobak 22 €

Tube 3,2 €

 

Mašince za polnjenje ni treba računat(6€) ker je to enkraten nakup.

 

Prej:

 

1 škatla Winston Red 100s(3,2 €) ali Marlboro Red 100s(3,7 €) na dan.

To je(če računam najcenejše) 3,2 x 30 x 12 €(naj računa tisti kogar zanima) na leto...w00t.gif crying.gif

Drva za celo sezono me stanejo 800 €...icon1_lookround.gif partyy.gif

 

Probal do zdaj štiri sorte tobaka:

 

Salsa Red - OK

Salsa Smooth Taste(Blue9 - sleepy.gif

Chesterfield Red - icon_smile_dead.gif  kot bi vlekel zrak skozi prazno tubo.

Pueblo - OK ampak schwitz.gif (cena in jakost)

 

Bi probal še zvijat pa me zanima če ima kdo kaj izkušenj s tem:

 

Kateri papirčki, mašinca za zvijanje, filtri...icon14.gif

Je kje kakšna štacuna z kadilskimi zadevami z malo boljšo ponudbo - Lj. in bližnja okolica

Iščem tudi tobak in tube znamke Camel - nisem našel nikjer, čeprav imajo Petrol servisi dokaj pestro ponudbo.

 

Bom hvaležen za vsako informacijo ali nasvet razen enega.

Naj neham kadit.

Ker ne bom.

Po xyž neuspelih poskusih dokončno obupal.

 

Kot je rekel Mark Twain:

 

"Prenehati kaditi? Nič lažjega, jaz to počnem vsaj enkrat na teden" icon_smile_tongue.gif icon_smile_big.gif ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#140 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. avgust 2013, 11:11

meni je dober Drum temno plavi in zelene rizle, sedaj pa kadim domač tobak iz HR, cena za kilo 20€, je pa malo bolj lahka varianta, a vseeno dober. wink.png



#141 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. avgust 2013, 13:22

s tole zadevo gre zelo hitro zvijat

 

komplet-za-zvijanje.jpg



#142 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 20. avgust 2013, 15:47

s tole zadevo gre zelo hitro zvijat

 

komplet-za-zvijanje.jpg

Tole je iz kadilec.si, poznam.

Imajo pa tudi samo mašince za rolat, brez tobačnice - http://www.kadilec.s...0133879278.html - cena 3 €

Me pa pri tej moti nekaj - piše da je za cigarete dolžine do 100 mm, papirčki so pa dolžine 70, 78 ali 107(v njihovi ponudbi)

Omenjeni komplet stane mislim da 10 €

 

Zanimivi so mi tile papirčki - http://www.kadilec.s...p-84196743.html in http://www.kadilec.s...o-84190956.html

Pa mi pri zadnjih spet nekaj ne gre skup dolžina - 78 mm - z napravami za zvijanje ki so za 70, 100 ali 110(tobačnica za zvijanje king size 110) mm

Bom pa vsekakor nabavil eno mašinco če se odločim za zvijanje, ročno mi ne gre od rok.

Sem probal se naučit pa je vedno ratala ena klobasa ali čevapčič ali...karkoli že, samo cigareta ne, pa še običajno je razpadla preden sem jo pokadil do polovice.

Zaenkrat ostajam pri tubah, samo Camel tobak in tube bi rad dobil.


Tobaka ne poznam dobro, razen Drum Natural flavour (al kaj je že). Zelene mal rizle, tanke so ok za zvijat, drugih pa spet ne poznam.
Slaba stran zvijanja tobaka je meni rumen prst.

... v bistvu pa čakam kdaj se ti bo ta post postavil pod nos v kakšni temi kot so Prebrali smo in Politika, ko si se toliko razpisal na začetku wink.png

frog.gif  c030.gif 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#143 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. avgust 2013, 15:53

tle gor imaš vsega;

 

http://www.ebay.ca/s...cat=0&_from=R40



#144 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 20. avgust 2013, 15:54

1 škatla Winston Red 100s(3,2 €) ali Marlboro Red 100s(3,7 €) na dan.

To je(če računam najcenejše) 3,2 x 30 x 12 €(naj računa tisti kogar zanima) na leto...w00t.gif crying.gif

Drva za celo sezono me stanejo 800 €...icon1_lookround.gif partyy.gif

Itak vse "pokuriš" biggrin.png tongue.png

 

Kateri papirčki, mašinca za zvijanje, filtri...icon14.gif

Je kje kakšna štacuna z kadilskimi zadevami z malo boljšo ponudbo - Lj. in bližnja okolica

 

Papirčki - modri, nekateri prisegajo na bele.

Filtri - Swan.

Mašine dokaj hvalijo, sploh puncewink.png. Vzemi pa raje kovinsko in ne plastične. V tujini je to še vedno dosti ceneje kot pri nas. 

 

Poglej še: http://www.kompas-sh...tobacni-izdelki

 

V Lj je na Trubarjevi ena majhna trgovina, ki bi znala imeti kadilske zadeve, a se ne spomnim imena.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#145 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 20. avgust 2013, 17:01

tle gor imaš vsega;

 

http://www.ebay.ca/s...cat=0&_from=R40

OK, imaš vsega.

Plačat je treba s kreditno kartico - nimam in tudi nočem imet.

Veliko stvari ne pošiljajo v Slovenijo.

Pa čakat je treba celo večnost da dobiš.

Pa stroški pošiljanja.

Se bom držal kar Slovenije zaenkrat.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#146 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. avgust 2013, 17:44

OK, imaš vsega.

Plačat je treba s kreditno kartico - nimam in tudi nočem imet.

Veliko stvari ne pošiljajo v Slovenijo.

Pa čakat je treba celo večnost da dobiš.

Pa stroški pošiljanja.

Se bom držal kar Slovenije zaenkrat.

 

Vse, kar je gor pošiljajo tudi v Slo., če slučajno ne pošiljajo te o tem predhodno obvestijo.

Čakanje je od 14 do 35 dni, lahko naročaš tam, kjer je brezplačna poštnina.

Meni so do sedaj poslali vse, enkrat so mi celo vrnili kupnino, ker dobavitelj ni odposlal v roku 5 dni od naročila.

Seveda je najbolj varno plačilo preko pay pala.

Na kreditni kartici pa imej vedno minimalne zneske in nima kaj bit, saj ne gre v minus.

Sami izdelki so načeloma isti kot pri nas, a dosti cenejši, no skoraj vsi. wink.png



#147 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 21. avgust 2013, 09:21

alef, drum temno plav in zeleni smoking papirčki plus slim filtri so čist ok. mašince so v trafikah samo v dveh dimenzijah. in tamala je tista ki jo rabiš. tko kot je že gold napisal. Glede na to, kaj si prej kadil... po moje ne moreš zgrešit, če vzameš to.

Drum Halfzware Shag - na http://www.cigarete....0900071001.html 40 g 5,80 €, Pueblo 30 g na Petrolu 4,90 €, preračunano je torej Drum malo cenejši.

Mislim da ga ima tudi Petrol v našem koncu in pa Spar v Ribnici.

Bom probal.

Pueblo mi je samo prvič deloval močan(pokadil prvo cigareto tik pred pisanjem prvega posta) tako da bi šlo tudi kaj močnejšega.

Zaenkrat ostajam pri tubah, če se pa odločim za zvijanje, torej filtri, papirčki in mašinca bo pa to za 8 mm cigarete.

Kakšne slim in ultra slim variante odpadejo, jaz hočem kadit cigarete, ne špagete... laugh.png partyy.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#148 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. avgust 2013, 09:49

Najcenejši tobak, najmanjša pakunga ima Petrol...pred dvigom DDV-ja je bil 1 eur...iz tistega paketiča se lahko zrola kakšnih 40 čikov, približno 2 škatlice...Drugače pa na "čnem trgu" prodajajo še neke zadevce iz Bosne, cena taka kot je gold omenil, je pa malo močnejši tobak...

 

Drugače pa imaš tudi bolj cheap varianto...kar sem moral malo probat v kafiču, ker so glih razglabljal o temu kako priti čim ceneje čez mesec z dobro robo...plavi se mi zdijo malo močnejši kot obični cigareti ala Boss, rdeči so pa kar v redu zadevca...je dobro potem še kakšne obične čez...kot pri žgani pijači, ko je treba malo poplakniti s pirčkom...Imajo jih pa samo v črnih trafikah...biggrin.png

 

http://www.kadilec.s...1922842879.html

 

Pueblo je močnejši stuff kot tisto kar je v cigaretah...ko se človek navadi na taka robo potem mu je vse ostalo (manj močno) "bullshit"...tako da se previdno odločaj kaj boš izbiral...Lahko pa tako kot so včasih delali naši čikoti, zmeša v tobak še kakšen papir, žitno klasje in ne vem kaj še vse...in se ga zadaneš- bio natural...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#149 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 21. avgust 2013, 10:38

Najcenejša zadeva na Petrolu kar sem jih videl je Chesterfield Red - 25 g 2,50 € ali 100 g + 100 king size tub nekaj manj kot 9 €(8,90 €??)

Glede kvalitete - sem opisal že v prvem postu.

Meni bolj pašejo močnejše zadeve - manj pokadim.

Ko sem pred leti začasno prešaltal na light varianto cigaret(Marlboro, Winston) sem jih pokuril za dobro polovico več, cena je pa enaka... em45.gif mad.gif

Poznam sicer tudi nekaj "dobaviteljev" močnejših kadilskih substanc ampak bom raje ostal pri navadnem tobaku... icon_smile_cool.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#150 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 21. avgust 2013, 15:17

mož od sestrične se je odločil, da začne tobak pridelovati sam ... pri stricu na dolenjskem ... nakar mami pove, da ga je prideloval že stari ata ... se pravi, njen oče že pred 2.sv.v. ... v glavnem ... semena dobi iz makedonije .. prostor za sušenje se bo tudi našel ... in če zadeva zalaufa bo žlahta preskrbljna tongue.png

 

drugače se pa da kvaliteten, domač tobak dobiti tudi pri fantih iz bivše juge wink.png ... večina nas pozna kakšnega ... sam' jezika ne smeš šparat pevc.jpg






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0