Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

SODOBNA ŽENSKA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
293 komentarjev na to temo

#276 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 28. januar 2010, 17:54

Sodobna ženska ... bolj je razštelana, bolj je sodobna. Za moške velja isti princip.


hehe ... super izraz ... razštelan :D

#277 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 29. januar 2010, 00:43

prosim, še meni povejte kako zgleda "razštelan" moški oz. ženska? :inocent: x:Dx

#278 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. januar 2010, 01:59

no, meni se zdi vprasanje kako izgleda nerastelan/a skor bolj na mestu! :inocent: x:o)x

#279 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 29. januar 2010, 07:12

prosim, še meni povejte kako zgleda "razštelan" moški oz. ženska? :inocent: x:Dx


ne bi vedu.
je pa tkole...
ko ti je vse jasno in misliš da imaš vse pod kontrolo, si naštelan. x:)x
resnica pa je, da si se glih takrat najbolj na....u. x:Ix
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#280 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. januar 2010, 09:05

Katera je ta trgovina ne vem. Sama osebno pa sem bila najbolj zadovoljna s postrežbo v LJ na Resljevi ( če me spomin ne vara se imenuje Kazanova ) Pa tudi Red shop pod Gradom (ulice ne vem) je dober - no ja, vsaj bil je.

Sicer pa vam priporočam obisk erotičnega sejma (vsaj) v Berlinu in spotoma se lahko ustavite še v erotičnem muzeju.

to je ta trgovina - za katero ste spraševali x;)x

drgač pa...v Amsterdamu majo boljšo založenost :vio: cene pa temu primerne. Ni, da ni. Pri nas pa je bolj za zabavo, za rd slavljenca/ko v zadrego spravljat x:o)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#281 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 29. januar 2010, 12:39

Čudež pa res, da jo je sveti Pavel spoštoval, glede na to, da ni spoštoval nite ene ženske.


Še nekaj o popolnosti in kako si pridobiti spoštovanje Najvišjega, kljub temu, da te je udarilo prekletstvo inferiornega spola:

Sveti Ambrož: Oseba, ki ne veruje, je ženska in jo nagovarjamo z njeno telesno spolno zaznamovanostjo; kajti ženska, ki veruje, postane popoln moški.

Sveti Hieronim: Dokler ženska živi za rojevanje in otroke, je med njo in moškim enaka razlika, kakor med telesom in dušo; če pa hoče bolj služiti Kristusu kakor svetu, neha biti ženska in jo bomo imenovali 'moški', ker želimo, da se vse povzdignejo do popolnega moškega.

Doktor Akvinski: S tem, ko se zaobljubijo deviškosti in vdovskemu stanu in se tako zaročijo s Kristusom, se povzdignejo do časti moškega (PROMOVENTUR IN DIGNITATEM VIRILEM).

Tako sva se z opatom Peregrinom strinjala pri kosilu, da je devica Marija imela moške vrline in pogum.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#282 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 29. januar 2010, 13:03

Peregrin nama je dejal, da bi bilo dobro navesti konkreten primer popolne ženske. In tu navajava iz življenjepisa Male Tereze iz Lisieuxa, Geschichte einer Seele:

In predvsem sem si želela biti mučenica! Mučeništvo! O njem sem sanjala v mladosti in te sanje so v majhni karmeličanski celici zadobile notranjo moč. Ne hrepenim samo po enem načinu mučenja. Želim si vseh. kakor ti, moj božji ženin, bi rada bila bičana križana...Dala bi si, kakor sveti Jernej, potegniti kožo s telesa, s svetim Janezom bi se potopila v vrelo olje in se kakor sveti Ignacij Antiohijski pustila zmleti v zobeh zveri in bi si pri tem mislila, da sem vreden božji kruh. S sveto nežo in sveto Cecilijo bi rada ponudila tilnik rablju in z Ivano Orleansko bi na goreči grmadi šepetala Gospodovo ime.

vsem dobrim kristjanom pa z opatom Peregrinom želimo dober tek.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#283 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. januar 2010, 11:27

Kako pa izgleda razštelana ženska oz. moški?

prosim, še meni povejte kako zgleda "razštelan" moški oz. ženska? :inocent: x:Dx

no, meni se zdi vprasanje kako izgleda nerastelan/a skor bolj na mestu! :inocent: x:o)x

Ženska, ki je izgubila stik s svojo ženskostjo.
Moški, ki je izgubil stik s svojo moškostjo.

In ne, ne mislim na družbena določila, kaj je ženskost/moškost, niti na spolne organe ne.
Possible—but highly unlikely.

#284 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 30. januar 2010, 14:20

Ženska, ki je izgubila stik s svojo ženskostjo.
Moški, ki je izgubil stik s svojo moškostjo.

In ne, ne mislim na družbena določila, kaj je ženskost/moškost, niti na spolne organe ne.


Znaš tudi razložiti kaj naj bi pomenilo "izgubiti stik"? :inocent: x:Dx
Na kaj torej misliš? :irs: x?x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#285 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 30. januar 2010, 14:35

Ženska, ki je izgubila stik s svojo ženskostjo.



Znaš tudi razložiti kaj naj bi pomenilo "izgubiti stik"? :inocent: x:Dx
Na kaj torej misliš? :irs: x?x


ne delej se neumnega :vragec:
prewod:
dobila je volilno pravico in dol se daje z vibratorjem x:Ix x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#286 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 30. januar 2010, 14:51

ne delej se neumnega :vragec:
prewod:
dobila je volilno pravico in dol se daje z vibratorjem x:Ix x:px x:Dx


:palec: xDDx - svetovno, ampak še vedno mi ni jasno za moškega

#287 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. januar 2010, 16:44

Znaš tudi razložiti kaj naj bi pomenilo "izgubiti stik"? :inocent: x:Dx
Na kaj torej misliš? :irs: x?x

Kaj je tu za razlagat? :inocent:
Possible—but highly unlikely.

#288 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 30. januar 2010, 17:02

Kaj je tu za razlagat? :inocent:


"Izgubiti stik" s samim sabo(moškostjo, ženskostjo, karkoli) je oguljena fraza, pogosto uporabljana takrat ko razlagalec v bistvu ne ve o čem govori.
Sliši se dovolj "učeno, duhovno in pametno" da se za njo skrije marsikaj, predvsem neznanje.
Če nekaj razumeš, znaš tudi razložit in obratno - če ne razumeš, potem jasno tudi razložiti ne znaš.

Torej?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#289 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. januar 2010, 17:51

"Izgubiti stik" s samim sabo(moškostjo, ženskostjo, karkoli) je oguljena fraza, pogosto uporabljana takrat ko razlagalec v bistvu ne ve o čem govori.
Sliši se dovolj "učeno, duhovno in pametno" da se za njo skrije marsikaj, predvsem neznanje.
[...]

Torej?

Zame je ženska izgubila stik z ženskostjo (in moški z moškostjo), ko hote, načrtno, zanika določene dele ali v celoti svojo ženskost, žensko energijo. Včasih se prekriva tudi z družbeno vlogo (torej z družbenim konstruktom, kaj je žensko), a sploh ni nujno tako. Zelo na grobo povedano, tako doživljam ženske, ki nad vse mere uporabljajo moško energijo in moške načine za "uspeh" v karieri ali kjer koli v življenju (tu mislim predvsem na negativne aspekte moške energije), razne wannabe lezbe, wannabe samohranilke, ki svoji samopomebnosti in napuhu pravijo samostojnost in samozavest ipd. Stik so zame izgubile tudi tiste, ki se pustijo tlačit na vsakem koraku.

Če nekaj razumeš, znaš tudi razložit in obratno - če ne razumeš, potem jasno tudi razložiti ne znaš.

Ni nujno. Lahko ne bi hotel razložiti.

---
P.S.: Če bi znali italijansko, bi vam pripel en video, kjer je na šaljiv način prikazana razštelanost.
Possible—but highly unlikely.

#290 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 30. januar 2010, 17:58

Zame je ženska izgubila stik z ženskostjo (in moški z moškostjo), ko hote, načrtno, zanika določene dele ali v celoti svojo ženskost, žensko energijo. Včasih se prekriva tudi z družbeno vlogo (torej z družbenim konstruktom, kaj je žensko), a sploh ni nujno tako. Zelo na grobo povedano, tako doživljam ženske, ki nad vse mere uporabljajo moško energijo in moške načine za "uspeh" v karieri ali kjer koli v življenju (tu mislim predvsem na negativne aspekte moške energije), razne wannabe lezbe, wannabe samohranilke, ki svoji samopomebnosti in napuhu pravijo samostojnost in samozavest ipd. Stik so zame izgubile tudi tiste, ki se pustijo tlačit na vsakem koraku.


Ni nujno. Lahko ne bi hotel razložiti.


To nima veze s tem ali znaš ali ne znaš, je odvisno le od tvoje volje in pripravljenosti.
Za zgornji del posta pa :palec: :palec:

P.S.: Če bi znali italijansko, bi vam pripel en video, kjer je na šaljiv način prikazana razštelanost.


Nekateri znamo(znajo), moja italijanščina je sicer bolj uboga, je pa na nivoju da lahko gledam film v it. jeziku brez podnapisov in večino razumem, vsaj smisel... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#291 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. januar 2010, 18:02

Nekateri znamo(znajo), moja italijanščina je sicer bolj uboga, je pa na nivoju da lahko gledam film v it. jeziku brez podnapisov in večino razumem, vsaj smisel... :vio:

Morda bi video bolj sodil v medsebojne odnose, a bo tudi tu ok. Srečno. x;)x


Possible—but highly unlikely.

#292 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 30. januar 2010, 18:09

Morda bi video bolj sodil v medsebojne odnose, a bo tudi tu ok. Srečno. x;)x


x:Dx
Pogledal polovico, nekaj razumel, ugotovil da bom moral Robido pripravit da si ga ogleda in razloži, ona bolj obvlada... xnckrivx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#293 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. januar 2010, 18:34

Evo, tu imaš besedilo, pa ga prevedi s google translate. x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#294 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. januar 2010, 18:51

Tole pa je ze cookie enkrat podala:
www.ilcorpodelledonne.net/?page_id=91




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0