Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Madžarsko pecivo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
11 komentarjev na to temo

#1 pubi

pubi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 15. avgust 2005, 20:10

Lepo pozdravljeni.
Doma že vrsto let pečemo Madžarsko pecivo, ampak po iskanju na spletu(iz radovednosti) nisem našel nikjer recepta in me zanima, če mogoče kdo pozna pravilno ime za to pecivo, saj dvomim, da nikjer ne bi obstajalo.
Pecivo je sestavljeno iz kakavovega biskvita(z mletimi lešniki oz. orehi in malo kuhane kave), ki je posredi namazan z kremo(mleko, jedilni škrob, vanili sladkor, rumenjak, rama)ter na vrhu prelit s čokoladnim prelivom.

Kakršnihkoli info o tem pecivu bom zelo vesel.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 08:59

Zivjo in dobrodosel! :) :palec:

Zdaj bos mislil, da sem uletela znalsko z imenom tega misterioznega peciva in morda bos razocaran, ker - pojma nimam. x:o)x
Predvsem osvezujem temo, da jo bo se kdo drug videl, morda potencialni obvladator tega peciva. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 robidica

robidica
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 850

Objavljeno: 24. avgust 2005, 20:58

pubi, ja tudi jaz bi ti rada izrekla dobrodošlico - torej dobrodošel............aja pa še to........vem da so zdaj v tej temi že trije odgovori samo noben, ki bi ti lahko kaj pomagal x:Dx no sej mogoče pa bo kdo opazil to temo in ti povedal odgovor..........




lp, robidica x:Dx

#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. avgust 2005, 11:07

Jah jst poznam to pecivo od malega, sam smo mu vedno rekli Madžarsko pecivo. Sam not (v testu) so še rozine?

Pr nas je to včasih mat dam prnesla iz menze v službi.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 pubi

pubi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 13. september 2005, 14:41

Hm, torej vsaj obstaja, samo zakaj nikjer ničesar o njem????

#6 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 13. september 2005, 15:19

Tole postaja vse bolj misteriozno... :O: :ph34r:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#7 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 13. september 2005, 15:42

:wOOt: xg:Dx xg:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#8 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 13. september 2005, 17:16

xDDx xDDx Mislim, da sem našla nekaj čist podobnega v Kulinarični Sloveniji-stran o receptih in vse ostalo s hrano.

Recept 5008 : Madžarska torta :palec:

So v njem podobne sestavine kot navajaš ti.

Bom pogledala še drugje, v kakšni kuharski knjigi.



#9 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 13. september 2005, 18:18

A bi bil kateri tolko prijazen pa pretipkal tale recept x:Ix
Kakavov biskvit, mleti lešniki, malo kave - ja to je definitivno tisto kar naju z mamo apsolutno očara ko pride do peciv :vio: kmalu bo imela rojstni dan pa sem ji omenila in je rekla da naj dobim recept, mogoče ga probno naredi konec tedna x:)x seveda če se ne bomo odločili za klasiko - torta x:Dx

PROSIM PROSIM PROSIM!
Hvala!

! ---

To je pa ta recept ane 5008 - http://www.kulinarik...ept.asp?ID=5008 :D sem ga našla na kulinarika.net, dbest! Pubi povej če je tvoj kaj drugačen, bi raje "domačega" oz. no pristnega, če ne pa bomo kar tega ponucal ;)
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#10 pubi

pubi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 17. september 2005, 19:13

MADŽARSKO PECIVO
TESTO:

6 jajc
1 vanili sladkor
6 velikih žlic sladkorja
6 žlic moke
1/2 pecilnega praška
2 kopasti žlici čokolade v prahu(lahko tudi kakav)
5 dag mletih orehov(ali lešnikov) ali majhna skodelica prave kave(kuhane) (lahko tudi kavo in lešnike ali orehe)

KREMA:

prvi del:
3dl mkela
3 velike žlice jedilnega škroba

drugi del:
1 vanili sladkor
20 dag rame za peko
20 dag sladkorja v prahu
1 rumenjak

PRELIV:

10 dag jedilne čokolade
5-10 dag margarine(dodajaš toliko, da je na koncu zelo gladko in gosto)

TESTO-BISKVIT:

Jajca in vanili sladkor in sladkor penasto umešaš.Moko in pecilni ter kakav prav tako zmešaš.To dvoje združiš.Potem dodaš zmlete lešnike ali orehe in šalčko OHLAJENE!!!! kave. To vse skupaj lepo, narahlo zmešaš(lahko z mixerjem) in vliješ v pekač(naj bo globok ter obložen s peki papirjem). Pečeš ga na približno 180 stopinj, približno 20-30 min. Ko je pečen, ga še vročega daš iz pekača ter ga pustiš, da se ohladi.Nato ga prerežeš(vodoravno) in obe polovici navlažiš z rumom(ki mu dodaš malo vode).Nato spodnjo polovico daš nazaj v pekač(zaradi lažjega nadaljnega dela) in jo namažeš s 3/4 mase.Ga pokriješ z drugo polovico ter ga premažeš z ostalo maso in ga preliješ z vročo čokolado. Daš ga v hladilnik za nekaj ur.Dober tek.

MASA:

Prvi del:
V hladnem mleku dobro razmešaš jedilni škrob.Med stalnim!!! mešanjem(mikser na 1, če ne mešaš bodo grudice) kuhaš na zmernem ognju približno pet 5min, da zavreje in se zgosti.Nato daš posodo v mrzlo vodo, da se krema ohladi.Večkrat premešaš, da ne bo grudic.
Drugi del:
Zmešaš ramo, vanili sladkor, rumenjak in sladkor v prahu v gladko maso.Nato k temu počasi dodajaš in umešavaš kremo(pred tem narejen škrob).To je končana krema.

PRELIV:(delaš ga na malem ognju, ramo dodajaš do prave gostote)

V posodi stališ ramo ter nato dodaš razlomljeno čokolado. Vse skupaj mešaš tako dolgo, da postane gosto tekoče in gladko.

#11 pubi

pubi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 17. september 2005, 19:14

upam, da nisem bil prepozen

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2005, 19:16

:palec: :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0