Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zasvojenost s seksom


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
277 komentarjev na to temo

#51 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 21. avgust 2005, 08:02

stanko...
kaj naj ti recem,nehaj se ze smiliti samemu sebi in jamrati kaj vse ti gre narobe. :sori:
vstani ze enkrat,zbudi se ,vdihni ,napolni pljuca in pozdravi nov dan xsrcx x:)x
a vidis smisel v vsem tem kar se ti dogaja?
se ti sanja zakaj se ti to dogaja?
razmisli in spravi se mal v red,sej ves ,da tako trpis in ne mores tako naprej.
ce si stvari vzames zlahka,jih veliko lazje resujes,ce imas vsaj mal entuziazma v sebi,da bi zacel resevati zadeve.
podajas nam samo kratke stavke in izgledajo mi samopomilujoci in hkrati ,da ti zelo manjka samospostovanje.
se mi samo zdi?
mislim,da ne.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#52 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 21. avgust 2005, 09:04

vrba ,upam ,da nisi ven iz mojega posta kje nasla ,da sem rekla ,da je kdo kriv,ker sem pristas tega kar pravis-da ni nihce kriv in tudi ,kar se tice zdravljenja,vem da ni ozdravljenje,zato mu pa pravim naj se vzame v roke,a ne?

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#53 STANKO

STANKO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 21. avgust 2005, 09:55

KO SEM SE PRIJAVIL NA TE STRANI, POJMA NISEM IMEL V KAJ SE SPUŠČAM. NI MI ŽAL. VELIKO STE MI DALI MISLITI IN VSAK ODGOVOR JEMLJEM ZELO RESNO. PRESENETILA ME JE VAŠA OBJEKTIVNOST
IŠČEM ODGOVORE NA ODPRTA VPRAŠANJA, IŠČEM SAMEGA SEBE, MOJO "KRIVDO", DA SE NAMA JE TO ZGODILO. KOT ALKOHOLIK SEM BIL PONOSEN NA POKLIC OFICIRJA TRG. MORNARICE, PRESAMOZAVESTEN IN ZAVEROVAN V SVOJE SPOSOBNOSTI, V RESNICI PA SEM BIL ZAPITI POMORŠČAK. ZANIMALA ME JE PIJAČA, NE ŽENA, SAMOUMEVNO MI JE BILO, DA JE OB MENI IN ZVESTA. LJUBEZENSKIH IZKUŠENJ PRED NJO NISEM IMEL, LE PROSTITUTKE PO LUKAH IN MORALO SE JE ZGODITI KAR SE JE ZGODILO. NEZAUPANJE JE RASLO DO VRHUNCA. PO ZDRAVLJENJU, OSEM LET ABSTINIRAM, NISEM PRIDOBIL ZAUPANJA OD ŽENE, POSTAL SEM NAMREČ DELOHOLIK.
OBRTNIK SEM ŽE 17 LET-NEUSPEŠEN, IZDELUJEM PA VRVI IN IZDELKE IZ VRVI. ŠE KAJ DODAM?

#54 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 21. avgust 2005, 09:59

Stanko, pa ti veš, koliko si že naredil s tem, da priznaš svoje napake? marsikdo si jih namreč ne prizna...

#55 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. avgust 2005, 09:59

<{POST_SNAPBACK}>stanko...
kaj naj ti recem,nehaj se ze smiliti samemu sebi in jamrati kaj vse ti gre narobe. :sori:
vstani ze enkrat,zbudi se ,vdihni ,napolni pljuca in pozdravi nov dan xsrcx  x:)x
a vidis smisel v vsem tem kar se ti dogaja?..........


saj je vedno tako....strah pred nečem in potem cel kup izgovorov sami zase, da se sami sebi smilimo..saj to ni samo pri izgubi alkoholne odvisnosti, isto je pri izgubi ljubezni...ali pa kaj drugega....prav zmeraj nastane prazen prostor, ki ga moraš zapolniti z drugimi aktivnostmi, lahko tudi z seksom, samo to ni to.......tako kot je bilo napisano, največkrat iz enega v drug ekstrem....

Če se je Stanko zdravil potem prav dobro ve kaj so obrambni mehanizmi ali po domače povedano, podzavestni izgovori za nas same, da lahko svojo odvisnost peljemo in imamo za to opravičilo. Sam pri sebi sem jih imel na desetine, če ni nihče umrl ali, če se nihče ni rodil, sem pa toliko časa nergal doma, da so ženi popustili živci in je potem kako ostro rekla, pol sem pa takoj lahko šel pit..."kdo bo pa doma poslušal tako teško babo"....pa saj isto je pri "izgubi" ljubezni, ko si ne upaš priznati resnice in si odgovore iščeš povsod, tako je usojeno, da bosta skupaj.....v horoskopu sem prebral..vedeževalke.....pa saj je tako naredila, da bova spet itd...cel kup tistega, česar ni in na čemer se samo papcamo...na koncu pa ravno tako izgubimo, ker smo že preje........prav pri izgubi česarkoli pa nastane naenkrat cel kup prostora, ki ga moraš zapolniti, če ga zapolnjuješ z jokanjem ion smiljenjem sam sebi si najmanj naredil, živeti je pač treba z sedanjikom, savojo izkušnjo pa vzeti kot neko izkušnjo, neko znanje, ki ti v prihodnje samo koristi in pomaga, da ne delaš recedivov.

Če pogledamo malo na Vrbino področje. Pri takem smiljenju sam sebi si zapišemo cel kup vzorcev v našo podzavest, torej moramo ogromno tega potem tudi ozavestiti, ali ni v resnici škoda, da na tem trošimo našo energijo, namesto da bi v našem času poiskali nekaj zase, kar je za našo dušo in telo, tako pa čistimo za nazaj in sproti na novo svinjamo.

Še to bom rekel...ne iščemo vzroke v preteklostih, v odnosih starši in otroci, čeprav veliko "pizdsarij" izhaja prav iz tistih najstniških obdobij. Saj tega ne rabimo, pogledati moramo samo vase in ugotoviti kaj je naše in s čim smo mi zadovoljni, zakaj živimo in kaj lahko dodamo. Zase vem ,da sem pričel piti zaradi sebe....prišel v prestolnico, bil frajer in korajžen če m je šumelo, trezen pa prestrašen revček, ki je z kmetov prišel med frajerje. To se je nadgrajevalo in postal sem alkoholik, tu starši niso imeli nobene vloge.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#56 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 21. avgust 2005, 11:16

<{POST_SNAPBACK}>KO SEM SE PRIJAVIL NA TE STRANI, POJMA NISEM IMEL V KAJ SE SPUŠČAM. NI MI ŽAL. VELIKO STE MI DALI MISLITI IN VSAK ODGOVOR JEMLJEM ZELO RESNO. PRESENETILA ME JE VAŠA OBJEKTIVNOST
IŠČEM ODGOVORE NA ODPRTA VPRAŠANJA, IŠČEM SAMEGA SEBE, MOJO "KRIVDO", DA SE NAMA JE TO ZGODILO. KOT ALKOHOLIK SEM BIL PONOSEN NA POKLIC OFICIRJA TRG. MORNARICE, PRESAMOZAVESTEN IN ZAVEROVAN V SVOJE SPOSOBNOSTI, V RESNICI PA SEM BIL ZAPITI POMORŠČAK. ZANIMALA ME JE PIJAČA, NE ŽENA, SAMOUMEVNO MI JE BILO, DA JE OB MENI IN ZVESTA. LJUBEZENSKIH IZKUŠENJ PRED NJO NISEM IMEL, LE PROSTITUTKE PO LUKAH IN MORALO SE JE ZGODITI KAR SE JE ZGODILO. NEZAUPANJE JE RASLO DO VRHUNCA. PO ZDRAVLJENJU, OSEM LET ABSTINIRAM, NISEM PRIDOBIL ZAUPANJA OD ŽENE, POSTAL SEM NAMREČ DELOHOLIK.
OBRTNIK SEM ŽE 17 LET-NEUSPEŠEN, IZDELUJEM PA VRVI IN IZDELKE IZ VRVI. ŠE KAJ DODAM?

:palec: x:)x se en korak :palec:
dodash pa le se tisto ,postopoma,kar mislish ,da je pomembno in o cemer si pripravljen govoriti .potem lahko ozavescas kar se ti dogaja.
mi je vsec ,da si znas priznati :palec: lepo iskreno do sebe se naprej :palec: x:)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#57 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 21. avgust 2005, 11:40

<{POST_SNAPBACK}>JE MOŽNO, DA Z UŽIVANJEM ALKOHOLA (ŠMARNICE) V OTROŠTVU PRIDE DO POŠKODB MOŽGANSKIH CELIC ,TAKO DA KO ODRASTE SE NE ZNA PRAVILNO ODLOČATI-ZMERAJ V SVOJO ŠKODO IN VSE PROBLEME IN VSA ČUSTVA REŠUJE S SEKSOM?



Ja. Vino iz šmarnice vsebuje znatno količino metanola (CH3OH), ki se v telesu po zaužitju razgradi v formaldehid in mravljinčno kislino, ki sta za telo zelo strupena, saj v večjih količinah lahko povzročita celo slepoto in smrt.

Mehanizem delovanja: akutne zastrupitve nastanejo izključno zaradi oralnega vnosa (slabo hlapljive spojine). V načelu so te spojine netoksične, dokler se ne metabolizirajo v organizmu (jetra) - toksični so njihovi metaboliti.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#58 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. avgust 2005, 11:41

<{POST_SNAPBACK}>KO SEM SE PRIJAVIL NA TE STRANI, .........NISEM PRIDOBIL ZAUPANJA OD ŽENE, POSTAL SEM NAMREČ DELOHOLIK.
OBRTNIK SEM ŽE 17 LET-NEUSPEŠEN, IZDELUJEM PA VRVI IN IZDELKE IZ VRVI. ŠE KAJ DODAM?


zaupanje je ključ ljubezni ...vse ostalo je je le kompromis in egova ljubezen z strahovi in dvomi......vendar do te prave ljubezni je dolga pot..v 80% partneskih zvez jo ni........skoraj vedno je zato, ker je prav da je neka zveza, velikokrat z mnogimi problemi in v kompromisu, da je volk sit in koza cela, da gre nekako naprej in kolikor toliko normalno, da imaš nek dom in pač neko sigurnost, velikokrat tudi potrjena z materialno osnovo.......

zaupanje pridobiti je velika stvar, zelo težka, še posebno, če so vzorci preteklosti pri partnerju še močno prisotni, ker se prav v vsaki podobni situaciji oživi tisto od včeraj, pa če tudi sploh ni tako, vendar primerjava to naredi, vedno te prešine, kaj pa če je zopet tako......

Prepričevanje in dokazovanje ne rodi uspehov, edina pot je eden ob drugem živeti in z dejanji dokazovati, da si vreden ponovnega zaupanja.......vse ostalo so pa besede, teh je gotovo že slišala na tone v času tvoje alkoholne poti, pa velikokrat potem bila razočarana......

Skratka dokaži ji, da jo ljubiš, da jo spoštuješ in spontano se bo zaupanje vrnilo, predvsem, če je še kaj od tiste prejšnje ljubezni v njej ostalo, ne govori ji, ampak ji to z vsakdanjikom dokazuj, nič na silo, samo tako kot v resnici doživljaš, če je še možno se bo uredilo, če ne bo pač tvoja pot drugačna, a prvo je potrebno dobiti vajino svobodo, tako njeno, kot tvojo, za nazaj je treba zadeve zapreti, da ne bodo vplivale na danes, nove temelje je treba zgraditi, na starih se je že zgradba porušila. Če za nazaj ni pošlihtano se na novo ne da, to dokazuje nešteto primerov, ker se v novi stavbi starih podrtih sten ne da zgraditi na novo.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#59 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 21. avgust 2005, 12:07

<{POST_SNAPBACK}>KO SEM SE PRIJAVIL NA TE STRANI, POJMA NISEM IMEL V KAJ SE SPUŠČAM. NI MI ŽAL. VELIKO STE MI DALI MISLITI IN VSAK ODGOVOR JEMLJEM ZELO RESNO. PRESENETILA ME JE VAŠA OBJEKTIVNOST
IŠČEM ODGOVORE NA ODPRTA VPRAŠANJA, IŠČEM SAMEGA SEBE, MOJO "KRIVDO", DA SE NAMA JE TO ZGODILO. KOT ALKOHOLIK SEM BIL PONOSEN NA POKLIC OFICIRJA TRG. MORNARICE, PRESAMOZAVESTEN IN ZAVEROVAN V SVOJE SPOSOBNOSTI, V RESNICI PA SEM BIL ZAPITI POMORŠČAK. ZANIMALA ME JE PIJAČA, NE ŽENA, SAMOUMEVNO MI JE BILO, DA JE OB MENI IN ZVESTA. LJUBEZENSKIH IZKUŠENJ PRED NJO NISEM IMEL, LE PROSTITUTKE PO LUKAH IN MORALO SE JE ZGODITI KAR SE JE ZGODILO. NEZAUPANJE JE RASLO DO VRHUNCA. PO ZDRAVLJENJU, OSEM LET ABSTINIRAM, NISEM PRIDOBIL ZAUPANJA OD ŽENE, POSTAL SEM NAMREČ DELOHOLIK.
OBRTNIK SEM ŽE 17 LET-NEUSPEŠEN, IZDELUJEM PA VRVI IN IZDELKE IZ VRVI. ŠE KAJ DODAM?


:palec: Bravo. Torej si se le opogumil in se malo bolj odprl :palec:
Kaj pomeni tisto obrtnik-neuspešen? x?x
In to že 17 let :eek: x?x
Kaj je zate poslovni uspeh?
17 let že delaš nekaj. To ni neuspeh. Mogoče ti ne gre najbolje, pa saj nisi edini.
Napiši kaj več tudi o tem :palec: xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#60 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 21. avgust 2005, 12:48

<{POST_SNAPBACK}>jaz to vidim v drugačni luči....res je, da  je  premalo podatkov in, da so vsi komentarji lahko blizu ali pa daleč od  resnice.....

Strinjam se  s  tabo Primavera, če  bi bili taki pogoji, vendar  če  se  ustavim na  svoji izkušnji, jaz  za  sebe  vem, da  ni bilo tako, poročil sem se  kot  alkoholik, najino razmerje  se  je  v smislu partnerske in ljubezenske  zveze  podrlo takoj, ko jo kot  alkoholik nisem več potreboval, ko sem z pitjem prenehal, je  tudi partnerstvo odšlo...koliko je  ona  kariva, da je  vstrajala  ob meni..poročila  se je  mlada,neizkušena, ob meni živela, pa  še  kar  nekako normalno je  bilo, da  sem pač pil, saj me je  takega  spoznala, niti  ne  vem kako zanjo moteče  ni bilo, ker  nikoli nisem bil nasilen, nisem delal problemov in v bistvu enostavno zaspal, ko je  bila  mera  čisto polna. Ok, bili so drugi problemi, vendar  premalo moteči, ker  jih je  spremljala od  pričetka...razumeš, zato jo je  težko obsojati, jaz sem tisti, ki je  manipuliral in sem jo potreboval.......


S tem se čisto strinjam.
Meni se zdijo problematične ženske, ki se zapletejo z alkoholikom in ob njem vztrajajo, pri čemer igrajo vlogo "rešiteljice". Skoraj vedno takšna ženska izhaja iz problematičnih razmer, navajena je, da je ženska "server" in oče "master".
Absolutno torej ženska potrebuje zdravljenje.
O kaki odvisnosti od seksa pa nebi govorila, če imata partnerja med sabo vse pošlihtano, ga je itak vedno premalo x:px x:px x:Dx . Zdaj bo še meni kdo priporočil zdravljenje x:Ix

#61 STANKO

STANKO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 21. avgust 2005, 13:34

TOKRAT BOM NAPISAL ŠE OSTALO KAR JE OSTALO V MENI.ČE BO KDO MISLIL DA BLUZIM ALI IZMIŠLUJUEM SI JE SAM KRIV.
NA LADJI JE ŽENA ZANOSILA . OSTALA JE DOMA, JAZ PA SEM BIL ŠE ENO LETO NA LADJI, NAKAR SEM DOBOL ODPOVED. DOMA SVA ŽIVOTARILA IN DELAL SEM V TOVARNI KOT PRIUČEN DELAVEC. ALKOHOL ME JE VSE BOLJ OBVALDAL. VES ČAS SEM SUMIL, DA OTROKA NISTA MOJA, DVA JA, NATO PA SEM SE SPOMNIL, DA SEM HODIL NA TESTIRANJE O PLODNOSTI, IZVIDOV PA NISEM NIKDAR VIDEL, KER JIH JE ŽENA UNIČILA, ČEŠ DA JE VSE V REDU Z MANO (SAMA MI JE POVEDALA). NISEM BIOLIŠKI OČE. PREMIŠLJEVAL SEM O SAMOMORU, VENDAR SEM SI PREMISLIL, SAJ OTROCI RABIJO OBA STARŠA. ZADAL SEM SI MOČNO BOLEČINO (VRGEL SEM SI BETONSKI ZIDAK NA ROKO) TER TAKO DOSEGEL DA SEM OČETOVSTVO VRGEL V PODZAVEST IN ENOSTAVNO POZABIL. KMALU ZATEM SEM ŠEL PRVIČ NA ZDRAVLJENJE OD ODVOSNOSTI. MED VIKENDOM SEM DOMA PIL PIVO, KO SEM DOBIL AKUTNI NAPAD PANIKE. TEKEL SEM DOMOV, KER SE DOMA NEKAJ HUDEGA DOGAJA. NE VEM KAKŠEN IZRAZ SEM IMEL NA OBRAZU, SPOMNIM PA SE MOČNO PRESTRAŠENE ŽENE IN SINOV, KI JIH JE STISKALA K SEBI. GROZIL SEM JI S SMRTJO, TODA NISEM VEDEL ZAKAJ, DO VČERAJ.
PO DVEH MESECIH ZDRAVLJENJA ME JE POTEGNILA DOMOV, ČEŠ DA NE ZMORE SAMA Z OTROKI. KMALU SEM ZAČEL Z OBRTJO, OPOMOGLI SMO SE FINANČNO IN ZOPET SEM ZAČEL PITI, ŽENA ME JE ŽE NA VELIKO VARALA, JAZ PA ŽALOSTEN NISEM PREKINIL TEGA. VSE SEM JI SPREGLEDAL IN ODPUŠČAL NE DA BI VEDEL ZAKAJ. TRAJALO JE DESET LET DA SE JE ŽENA NAVELIČALA MOJEGA ALKOHOLIZMA IN ZOPET SEM ŠEL NA ZDRAVLJENJE. TOKRAT SEM BIL TRDNO ODLOČEN, DA ENKRAT ZA VSELEJ KONČAM S TEM ZLOM IN OD TAKRAT ABSTINIRAM. MED ZDRAVLJENJEM SE MI JE POVRNIL SUM O OČETOVSTVU. PRED TERAPETSKO SKUPINO SEM JO VPRAŠAL ZA RESNICO. DEJALA JE DA SEM JAZ PRAVI OČE, VENDAR SEM JO ŽE TOLIKO POZNAL, DA SEM VEDEL DA LAŽE, KJUB TEMU PA SEM ZOPET POTISNIL TO MISEL V PODZAVEST IN POZABIL. ZDAJ SEM BIL TREZEN ONA PA PO STAREM. NISEM SE ZAVEDAL ZAKAJ JI VEDNO ZNOVA ODPUŠČAM. VSA TA LETA SEM IMEL TEŽKE SANJE, DA TEKAM PO DOMAČEM KRAJU NAG IN NIKAKOR SE NE MOREM SKRITI ALI OBLEČI. RAZGALJEN,RANLJIV. ZADNJIH ŠEST MESECEV JE REDNO HODILA ZVEČER VEN IN SE VRAČALA PROTI JUTRU. VSE JE BILO OČTNO KAR PREVEČ, PA ZOPET NISEM UKREPAL. ČUTIL SEM SE KRIVEGA ZA VSA NJENA DEJANJA, DA SEM SLABIČ IN JI NE ZNAM OZIROMA NE "MOREM" POMAGATI. KO JI JE BILO OČITNO PREVEČ, JE OSTALA DOMA. SSEDAJ PA SE JE ZALJUBILA IN TO PREKO TELEFONA. TOTALNO SEM BIL PRESENEČEN IN ZMEDEN. OBNAŠALA SE JE KOT NAJSTNICA, JAZ SEM JO PA TOLAŽIL DA BO ŽE ŠE BOLJŠE. TRI DNI JE TRAJALO. PRIHAJALA JE K MENI V POSTELJO IN SE LJUBILA Z MANO- NE SEKSALA. PRVIČ V 25.LETIH SEM ZAČUTIL LJUBEZENSKO RAZMERJE MED NAMA. ŽELEL SE SI, DA BI TO TRAJALO VEČNO IN BI POZABILA NA DRUGEGA. TODA DRUGO DAN ZJUTRAJ PRITEČE K MENI VSA VESELA Z NOVICO, DA LAHKO DRUGI TEDEN OBIŠČE LJUBLJENEGA S TELEFONA ( JA, JE ČLOVEK Z IMENOM, GOVORIL SEM Z NJIM IN TO RAZUMNO). PO NJENI KONČNI ODLOČITVI DA GRE, SEM KONČNO REKEL LOČITEV, VENDAR TOŽBE ZA LOČITEV ŠE DO DANES NISEM VLOŽIL. ODPOTOVALA SEVEDA NI, LOČITI PA SE TUDI NOČE. PO HUDEM PREREKANJU IN NEKAJ UDARCIH JE ODŠLA...
ZDAJ PA ŠE DRUGE MUČNE SANJE, GROZNE DA SEM SE MORAL DVAKRAT PREBIDITI DA SEM SE ZBUDIL. TAKO MUČNE IN NEVERJETNE SANJA, DA SEM PREVERIL. KONTAKTIRAL SEM ČLANA POSADKE, KI BI NAJ BIL TAKRAT PRISOTEN,. NA VSO GROZO JE POTRDIL. NA PRVI LADJI NA KATERI SVA BILA SKUPAJ ME JE ZLAHKA OPILA IN KO SEM ŽE PIJAN LEŽAL JE ŠE V MENE VLIVALA VISKI, DA SEM BIL POPOLNOMA ONEMOGEL IN SE NISEM MOGEL GIBATI, ONA PA JE POKLICALA POSADKO, DA ME JE VIDELA MRTVO PIJANEGA SAMA PA SEM JIM JE PUSTILA. JAZ TOTALNO PIJAN SE SEVEDA NISEM ZAVEDAL, KAJ SE DOGAJA IN DRUGI DAN JE BILO TO ZA MENE SAMO MORA. TE SANJE SO SE MI VELIKOKRAT PONAVLJALE, JAZ PA NEMOČEN LEŽIM IN JI NE MOREM POMAGATI, SAJ MI JE IZGLEDALO, DA JO POSILJUJEJO, VENDAR PA SE DOBRO SPOMNIM NJENEGA OBRAZA KI ME JE GLEDAL IN GOVORIL "TAKO JAZ OBRAČUNAM Z PIJANCI"
KO SEM VČERAJ TO UGOTOVIL SEM TAKOJ POKLICAL SESTRO, DA MI JE POMAGALA, SAJ SEM HOTEL EKSPLODIRATI. NISEM VEREN, TODA SINOČI SEM JOKAL IN PROSIL BOGA DA MI ODPUSTI MOJO NEMOČ I GREHE IN VSE KAR SEM NAPRAVIL SLABEGA V TEM ŽIVLJUNJU. SESTRA MI JE PRI TEM POMAGALA IN POMAGALO JE. OLAJŠAL SEM SI DUŠO VSE NEČISTOČE KI SE JE NABRALA V MENI V TEH 25.LETIH. POČITIM SE ČISTEGA, BREZ GREHA, SVOBODNEGA. ŽELIM SI ŽENE NAZAJ.

#62 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 21. avgust 2005, 15:33

Stanko
:palec: Za pogum, za izpoved :palec:
Na koncu pišeš da bi rad ženo nazaj x?x
Kakšno? Takšno kot je zdaj, kot je bila prej?
Potem bo vse po starem.
Ali bosta ostala skupaj ali ne to je vajina stvar. Ampak tako kot je bilo z vama do zdaj, kot opisuješ, tako ne gre več.
Če si razčistil sam s sabo, če veš kaj hočeš potem začni na novo. Sam, z njo, kakorkoli.
Ampak če hočeta na novo začeti skupaj potem se morata spremeniti oba, ne samo eden.
Kot si poiskal pomoč pri zdravljenju alkoholizma jo lahko poiščeš tudi sedaj. Ampak odločit se moraš ti sam.
Tako kot se mora tudi ona.
Želim vama da bi se vse to srečno razpletlo, da bi na novo začela oba.
Veliko poguma boš rabil, ampak jaz verjamem da boš zmogel :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#63 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. avgust 2005, 19:49

Stanko, prebral sem tvoje pisanje in vidim, da si pošteno v riti. Ne vem, če boš razumel to kar bom napisal, a dejstvo je, da tvoj ego dela čudeže, kuri te sto na uro, pa v resnici prav nič tega ne potrebuješ.

Naša podzavest je ena zakomplicirana banka podatkov, ki vseskozi nadgrajuje sama sebe, prav vsaka misel, ki jo imaš se zapiše, prav vsaka se primerja najprej z tisto podobno, ki je že tam in neka novo uporabno oblikovana se primerja z informacijami v kosmosu. To je bistvo naše biti na tem svetu, tu smo zato, da dodajamo informacije v univerzum, ker na temu sloni razvoj, evolucija. Najbolj uspešni zapisi so pa tisti, ko razmišljamo na temelju bolečin, pa naj bodo telesne ali pa duševne, ego je pa tisti, ki hoče ustvariti ravnovesje, to so polprevodniški kristalčki na lovkah nevronov, ki pod določenimi električnimi pogoji, ki jih ustvari kemična sestava našega elektrolita (le ta sestava se pa aktivira in meša z našimi mislimi) postanejo prevodni tudi v drugo smer....to je proti zavestnemu delu....tako se naši vzorci ozaveščajo in zopet filajo nazaj v nezavedno.

Zapisal si si da hočeš ženo nazaj, sploh ti niso pomembna dejstva, kaj vse se je že zgodilo...le hočeš jo, za to obsojaš sebe, se smiliš sam sebi. To je zelo narobe, tvoja žena je drug človek, ti si pa ti in samo ti lahko odločaš, kaj resnično hočreš in kaj ne. Ona je počela in živela prav tako kot je hotela....s pridom je izkoriščala tvojo pijačo za svoje frustacije, sedaj ji pa ni več prav...ni dorasla in v teh pogojih ni tvoja, če je sploh kdaj bila. Sanje so vedno odraz naših podzavestnih vzorcev in prav vedno imajo neko sporočilo, v podzavesti vseskozi veš, da ni bila tvoja, še otroka nista, v zavestnem delu si jo želiš ne glede kaka je in kaj je v preteklosti počela, koliko svinjarije si je nabrala z svojimi manipulacijami in koliko je sploh še sposobna kot taka biti ob nekom, kot njegova. Prav tako kot si ti padel na dno, mora tudi ona pasrti, preje ne bo pričela svojih manipulacij ozaveščati, dokler jih ne ozavesti bo pa taka kot je. Sam v tem trenutku in po vsebini tvojega pisanja ne vidim prav noberne možnosti za vajino skupno....najprej mora tudi sama podelati za nazaj. Vesoljni program je tako zapisan, da moraš najprej za nazaj popucat, če hočeš potem nekaj novega za naprej narediti.
Vem dfa boš odreagiral proti tej resnici, ker ti ego ne bo dovolil, da sprejmeš resnico, da partnerko tako kot je, prav gotovo ne potrebuješ, ni rečeno, da se ti nekoč, ko bo z sabo razčistila ne vrne, a danes in sedaj tudi slučajno take ne rabiš.......najprej sam z sabo razčisti, živi za danes in brez nje, kako bo pa jutri, ko se osvobodiš traum in norih sanj, boš pa tako ali tako lahko šele jutri videl....

vse naj naj......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#64 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 21. avgust 2005, 21:09

<{POST_SNAPBACK}>na podlagi televizije je tud ne moreš obtožit ,da je obsedena z sexom... :palec:

kaj pa ,če si ti pomakljiv in ne dosegaš njene norme....? :inocent: 

pol bi se morala  zdravit oba x:Dx

LOL x!x



Hm..po vsem prebranem ,kar sem od Stankota prebrala...sem ugotovila,da sem že v štartu imela popolnoma prav...

zanima me,kolikokrat je žena bila poleg na terapijah,ko si se zdravil kot alkoholik...

moje mnenje je tako..

sedaj si po tolikih letih ostal prvič res sam...in mogoče tudi osamljen....

prišel je čas,ko je potrebno vzet življenje v svoje roke..in vzet pot pod noge...poiskati novo ljubezen..nekoga,ki te razume in je pripravljen prisluhnit tvojim željam in ti se hkrati zavedat,da ženska ni samo gospodinja in mati otrok...ampak je tudi ženska,ki potrebuje nežnost,ljubezen ,čustva...in vse kar sodi poleg...

prav je,da se pogovarjaš z ljudmi o svojh težavah...saj s tem si odpiraš svoje notranje luči..ki so bile vse življenje v temi...lažje ti bo...in predvsem boš razumel samega sebe :palec: x:)x
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#65 STANKO

STANKO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 22. avgust 2005, 03:03

PRIJATELJI, TOMAZ, CIGANCICA,ALEF, SELENA IN VSI OSTALI, POSEBEJ PA ŠE MOJA SESTRA, KI PA NI PRISOTNA NA FORUMU!
SE SMILIM SAM SEBI ALI NE, ŽALOST BO ŠE NEKAJ ČASA OSTALA. VAŠA RAZGLABLJANJA IN NASVETI SO MI POMAGALA UTRDITI MENE. VSI PRISPEVKI SO POTRJEVALI, DA MISLIM PRAVILNO. HOTEL SEM VIDENJE TRETJIH OSEB, ČEPRAV NISEM VEDEL KAJ JE TA FORUM IN HVALA SELENI, DA ME JE OBDRŽALA NA OS. SEM NA PRAVI POTI IN VEM DA MI BO TO USPELO ČE TO HOČEM IN ČE V TO VERJAMEM. MOČ POZITIVNEGA MIŠLJENJA MI JE POMAGALA ŽIVETI OD DRUGEGA ZDRAVLJENJA NAPREJ, PREJ SEM ŽIVOTARIL IN BLODIL V ISKANJU RESNICE. TERAPEVTI NA POHORJU SO STROKOVNJAKI IN VSI VAŠI PRISPEVKI SO BILI, KAT BI POSLUŠAL SVOKO TERAPETVKO GOSPO IVANKO. PREPUSTIL SEM SE JIM IN POPOLNOMA ZAUPAL. DA PA NISEM NAPRAVIL KONCA TAKRAT PA VIDIM RAZLOG V MANIPULACIJI BOLANE OSEBE, KI ME JE OBVLADOVALA IN ŠE VPLIVA NA MENE. PREKINIT MORAM Z NJO ZA ZMERAJ, KONTAKTI SAMO ŠE NAJNUJŠE UREJEVANJE PAPIRNATIH ZADEV. ŽELIM SI ŽENE NAZAJ, TODA ZAVEDAM SE, DA BO TO MOGOČE LE, KO BO ONA DRUGA OSEBA. NE PREDSTAVLJAM SI, KAKO BO ZNJO, KO BO DOJELA (ČE BO), KAJ JE POČELA Z MANO. A MI BO UPALA POGLEDATI V OČI. BO SPOSOBNA REČI, STANKO OPROSTI MI ,OBŽALUJEM VSE IN HOČEM POPRAVITI NAPAKE (KAKO !??). ČE JE TO SPOSOBNA DOSEČI, A JO BOM JAZ ŠE MARAL? JI LAHKO USPE, DA ME NA NOVO OSVOJI, DA JI BOM ZAUPAL, DO JO BOM LAHKO LJUBIL (NE SEKSAL). MOŽNO JE VSE. NE DELAM SI UTVAR. TRAJALO BO LETA DA SE BO SPREMENIL MOJ ZDAJŠNI ODNOS DO NJE.
LEP POZDRAV VSEM IN HORUK V NOVE ČASE.

#66 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 22. avgust 2005, 07:46

Stanko :flower:
:palec: :palec: Pogumno naprej! xDDx xsrcx
Držim pesti zate :palec: :flower:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#67 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 22. avgust 2005, 10:59

<{POST_SNAPBACK}>
...SE SMILIM SAM SEBI...
...ŽALOST BO ŠE NEKAJ ČASA OSTALA...
... KO BO DOJELA (ČE BO), KAJ JE POČELA Z MANO....
...A MI BO UPALA POGLEDATI V OČI...
...STANKO OPROSTI MI ,OBŽALUJEM VSE ....


Stanko, saj te podpiram, ampak prosim te v Njegovem imenu,
...daj še enkrat poglej kaj si pisal...

A še tako misliš?
AOV

#68 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:22

<{POST_SNAPBACK}>. DA PA NISEM NAPRAVIL KONCA TAKRAT PA VIDIM RAZLOG V MANIPULACIJI BOLANE OSEBE, KI ME JE OBVLADOVALA IN ŠE VPLIVA NA MENE. PREKINIT MORAM Z NJO ZA ZMERAJ, KONTAKTI SAMO ŠE NAJNUJŠE UREJEVANJE PAPIRNATIH ZADEV. ŽELIM SI ŽENE NAZAJ, TODA ZAVEDAM SE, DA BO TO MOGOČE LE, KO BO ONA DRUGA OSEBA. NE PREDSTAVLJAM SI, KAKO BO ZNJO, KO BO DOJELA (ČE BO), KAJ JE POČELA Z MANO. A MI BO UPALA POGLEDATI V OČI. BO SPOSOBNA REČI, STANKO OPROSTI MI ,OBŽALUJEM VSE IN HOČEM POPRAVITI NAPAKE (KAKO !??). ČE JE TO SPOSOBNA DOSEČI,  A JO BOM JAZ ŠE MARAL? JI LAHKO USPE, DA ME NA NOVO OSVOJI, DA JI BOM ZAUPAL, DO JO BOM LAHKO LJUBIL (NE SEKSAL). MOŽNO JE VSE. NE DELAM SI UTVAR. TRAJALO BO LETA DA SE BO SPREMENIL MOJ ZDAJŠNI ODNOS DO NJE.
LEP POZDRAV VSEM IN HORUK V NOVE ČASE.

xscratchx
sicer nimam veliko casa,stanko,ampak kar razmisljam o tvoji situaciji.
bi te pa vprasala,zakaj si jo zelis se vedno ,oziroma kaj te pri njej tako fatalno privlaci?a te privlaci to,da se ti skozi izmika,da je nekak nedosegljiva?
ali te mogoce privlaci to,da ravna s teboj se slabse kot ravnas sam s seboj?
ali te mogoce privlaci samo navada,mislim navezanost nanjo?morda celo razavada?
se zmeraj sem mnenja,da to izvira iz tvojega otrostva,nezaupanja do matere,kateri si hotel dokazati svoje sposobnosti,pa vendarle nisi bil nikoli dovolj dober zanjo.
se motim?

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#69 STANKO

STANKO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:27

DA, MOTIŠ SE. V DRUŽINI NAS JE BILO OSEM OTROK.
MOJE TEŽAVE SE PRIČNEJO V INTERNATU SREDNJE POMORSKE ŠOLE!!!!!

#70 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:28

<{POST_SNAPBACK}>xscratchx
sicer nimam veliko casa,stanko,ampak kar razmisljam o tvoji situaciji..........................?


To je normalno cigančica...zadeve še niso zaprte, ego dela svoje.....čas bo svoje naredil.....za dosego rešitve pač tudi vse sort izgovore iščeš...samo k enkrat pošlihtaš, tudi zamer in takih želja ni več...enostavno se ti jebe...ker je nejno njena stvar, nejgovo pa njegova......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#71 STANKO

STANKO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:35

OPS CIGANCICA, AMPAK KAJ BO ČE SI ME NATEGNILA

#72 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:36

<{POST_SNAPBACK}>DA, MOTIŠ SE. V DRUŽINI NAS JE BILO OSEM OTROK.
MOJE TEŽAVE SE PRIČNEJO V INTERNATU SREDNJE POMORSKE ŠOLE!!!!!

s cim se zacnejo tezave v srednji? xrolleyesx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#73 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:39

<{POST_SNAPBACK}>Stanko, saj te podpiram, ampak prosim te v Njegovem imenu,
...daj še enkrat poglej kaj si pisal...

A še tako misliš?


Jaz pa mislim da Stanko točno ve kaj je pisal.
Teh pet stavkov izločenih iz ostalega ne morejo dati pravilne slike njegovega razmišljanja x:)x
Tako jaz mislim xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#74 STANKO

STANKO
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:40

KAJ HUDIČA JE TO. ZOPET DVOMI V VSE . NAJ RAČUNALNIK VRŽEM SKOZI OKNO IN ZAČNEM ZNOVA V OČETOVIH JAJCI!1121

#75 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 22. avgust 2005, 11:48

<{POST_SNAPBACK}>KAJ HUDIČA JE TO. ZOPET DVOMI V VSE . NAJ RAČUNALNIK VRŽEM SKOZI OKNO IN ZAČNEM ZNOVA V OČETOVIH JAJCI!1121


Stanko ta pisanja moraš pač vzeti z rezervo.....samo ti veš kako v resnici je...pot ki si jo ubral je pravilna....samo ti si tudi tisti, ki lahko o sebi odločaš....nihče od nas ti pa ne more dati nasveta....samo razmišljamo lahko a še to po našem vedenju...ne po tvojem...ne moremo tako kot ti, ker smo mi in ne ti, saj razumeš....vsak po svojem kopit in svojih izkušnjah....če kaj vmes najdeš zase je pa toliko bolje.......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0