Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Indigo otroci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 2 x ocenjeno
1916 komentarjev na to temo

#151 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 18. oktober 2005, 10:43

Osebno sem pač skeptičen do vseh z rojstvom danih posebnosti, posebno odrešenikov v takšni ali drugačni obliki. Saj po nekaterih virih naj bi bili indigo nekakšna odrešitev. Na svoje občutke se žal velik del ljudi ne more zanesti. Občutki so del egozavesti, za katero smo že 100-krat rekli, da zaradi svojega barantanja s končnim vedno zlahka naredi napako. Mnogim, ki mislijo, da se gredo duhovnost, je beseda "začutiti" vedno povezana z izogibanjem resničnega soočenja s samim sabo in iščejo ovinke okoli samega sebe.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#152 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 18. oktober 2005, 13:22

Osebno sem pač skeptičen do vseh z rojstvom danih posebnosti, posebno odrešenikov v takšni ali drugačni obliki. Saj po nekaterih virih naj bi bili indigo nekakšna odrešitev. Na svoje občutke se žal velik del ljudi ne more zanesti. Občutki so del egozavesti, za katero smo že 100-krat rekli, da zaradi svojega barantanja s končnim vedno zlahka naredi napako. Mnogim, ki mislijo, da se gredo duhovnost, je beseda "začutiti" vedno povezana z izogibanjem resničnega soočenja s samim sabo in iščejo ovinke okoli samega sebe.

Skeptičen ne moreš biti drugače kot "osebno".

Nekateri zajemajo tudi "Po nekaterih virih", ki so lahko onesnaženi, ali pa voda ni dovolj kvalitetna. Zgolj zajemanje po virih nič ne pomeni. Navedi vir in informacijo samo, da bo nekaj štela tvoja trditev. Štela v smislu, da imamo o njej sploh lahko kakšno mnenje.

"Na občutke se ne moreš zanesti" je bila tudi komunistična propaganda. Ker so trdili, da si se lahko zanesel le na KP. Ti se na Kabalo zaneseš?

"Smo že 100-krat rekli" - nisem opazil, pa tudi če. Zaradi mene lahko tisočkrat, pa mi to mnenja ne bo spremenilo. Manjka bistvena informacija, kdo ste tisti, ki ji označuješ z "mi".

Napake se zlahka dogajajo in zlahka odpravljajo. Ampak le, če slediš občutkom. Na podlagi ene teorije ne moreš zlahka popravljati napak, ker bi prej moral popraviti teorijo. Ali popraviti znanje o teoriji.
Kaj ti pojmuješ pod "duhovnost"? Ali je Kabalizem (da ne boš napačno prebral kanibalizem) tudi duhovnost?

Ker pa smo v temi o...
Meni so všeč ljudje, ki ne komlicirajo strašansko o teorijah, pa postopkih, znanjih, vedenjih. Enostavno živijo jih. Ali je potrebno še kaj več?
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#153 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 18. oktober 2005, 19:10

Ker pa smo v temi o...
Meni so všeč ljudje, ki ne komlicirajo strašansko o teorijah, pa postopkih, znanjih, vedenjih. Enostavno živijo jih. Ali je potrebno še kaj več?[/quote]

Veš Piko, dokler kar naprej govoriš in govoriš-ponavljaš ene in iste stvari, v glavnem govoriš sebi, saj ko nehaš govoriti samo še delaš tako. Pa smo spet tam x;)x . To sem dooolgo delala tudi sama, da ne bo pomote.
GOVORI KAR MISLIŠ IN DELAJ KAR GOVORIŠ. Ko to res dojameš, dojameš tudi, zakaj so v starih cajtih tako poudarjali : MOLI IN DELAJ. Vsaka izrečena beseda je kot molitev, celo vsaka misel, z njo si ustvarjamo našo prihodnjost. Kar delaš, pa ti je potem vrnjeno na potenco, tako dobro, kot "slabo". Otroka "lahko vzgajaš tako", da mu kar naprej TEŽIŠ, kaj naj dela, kaj je prav, sam pa delaš nasprotno, ane, kolk je to super sprenevedanje. Otroci niso naivna bitja, otroci so že vse, kar morajo biti, da uresničijo nalogo, zaradi katere so tukaj, starši pa jih v svoji nevednosti gledamo nekako zviška, zato da smo "MI POMEMBNI". KOLK SMO UBOGI. NISO NAŠA LASTNINA, PAČ PA OGROMNA ODGOVORNOST.
peace and love
Klinar

#154 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 18. oktober 2005, 22:42

Hja, glede virov o indigo otrocih in predvsem tem, kaj naj bi bili, je na spletu kar precej virov. Saj znaš uporabiti Google ali kaj podobnega in nažrl se boš podatkov, da boš pokal od njih.
Kabalizem je čudaška skovanka. Tega ni. Obstaja samo Kabala. Če slučajno ne veš, da je Kabala pot osebnostne rasti, pač to neznanje ni moj problem. Saj menda ne misliš, da je duhovnost samo to, kar je tebi znano? Ali pač?

Manjka bistvena informacija, kdo ste tisti, ki ji označuješ z "mi".

Malce preglej forum. Nisem sicer štel, če je mogoče kaj več ali manj. Je to pomembno? Izza trditve, da se ne moreš zanesti na občutke pak stojim. To ni teorija, temveč dejstvo, ki se vsakodnevno potrjuje. Kabalisti ne handlamo z občutki, temveč podatki. Je natančneje.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#155 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 18. oktober 2005, 23:48

"indigo" otroke lahko najdejo samo uni ki jih znajo začutit.



Kabalisti ne handlamo z občutki, temveč podatki.


x;)x

Hja, glede virov o indigo otrocih in predvsem tem, kaj naj bi bili, je na spletu kar precej virov. Saj znaš uporabiti Google ali kaj podobnega in nažrl se boš podatkov, da boš pokal od njih.
Kabalizem je čudaška skovanka. Tega ni. Obstaja samo Kabala. Če slučajno ne veš, da je Kabala pot osebnostne rasti, pač to neznanje ni moj problem. Saj menda ne misliš, da je duhovnost samo to, kar je tebi znano? Ali pač?

Malce preglej forum. Nisem sicer štel, če je mogoče kaj več ali manj. Je to pomembno? Izza trditve, da se ne moreš zanesti na občutke pak stojim. To ni teorija, temveč dejstvo, ki se vsakodnevno potrjuje. Kabalisti ne handlamo z občutki, temveč podatki. Je natančneje.



Kabalist ti si suženj modrosti in znanja, namesto da bi ga sam ustvarjal.

#156 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 19. oktober 2005, 07:37

Malce preglej forum.

Saj nisem pričakoval, da boš natančno odgovoril na moja vprašanja, ko te sprašujem o konkretnih stvareh. Dodajanje megle ne prinese razjasnitve.
Kar se tiče pa tega foruma - tu lahko 3000 ljudi goni eno ta isto, a mi zato ne bo sedlo. Lahko pa bo Indigo napisal en sam stavek iz sebe in bom to zlahka absorbiral.

Pindiko
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#157 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 19. oktober 2005, 10:13

Kabalist ti si suženj modrosti in znanja, namesto da bi ga sam ustvarjal.

Čeprav stavek leti name, ti moram priznati, da je dobra domislica. xDDx :palec:
Verjetno itak sam veš, vendar moraš najprej nabrati dovolj znanja in pridobiti modrosti, da lahko tudi sam postaneš vir tako znanjo, kot modrosti. Že v starih časih je bilo glede tega lepo pojasnjeno. najprej si bil vajenec, nakar si napredoval v pomočnika in ko si opravil mojstrski izpit, postaneš mojster. x;)x
Nihče se ne rodi z znanjem in modrostjo. To je potrebno pridobiti in se priučiti. Takšen je naraven tok. Kdor trdi, da se je pameten rodil, temu priporočam, naj malce brzda napuh. Ne moreš napisati knjige, dokler ne znaš brati in pisati.

boš natančno odgovoril na moja vprašanja

Zasledil sem, da naj bi indigo otroci imeli dodatne DNK verige, katere naj bi jim dodale določene posebne lastnosti, s katerimi naj bi omogočili evolucijski napredek človeštva. Šlo naj bi za nekakšne "upgrade" ljudeke, ki vijolično žarijo. Kaj več o tem pa ne vem. Takšni ljudeki lahko obstajajo (z dodatnimi DNK "vtičniki") ali pa tudi ne. Nisem še nikjer našel nedvomne potrditve o teh DNK dodatkih, zato sem do obstoja "nadljudov" skeptičen. Ideja o "nadljudeh" mi je vedno tuja, saj vemo, kaj je že storila temu svetu.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#158 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. oktober 2005, 11:44

Verjetno itak sam veš, vendar moraš najprej nabrati dovolj znanja in pridobiti modrosti, da lahko tudi sam postaneš vir tako znanjo, kot modrosti. Že v starih časih je bilo glede tega lepo pojasnjeno. najprej si bil vajenec, nakar si napredoval v pomočnika in ko si opravil mojstrski izpit, postaneš mojster. x;)x
Nihče se ne rodi z znanjem in modrostjo. To je potrebno pridobiti in se priučiti. Takšen je naraven tok. Kdor trdi, da se je pameten rodil, temu priporočam, naj malce brzda napuh. Ne moreš napisati knjige, dokler ne znaš brati in pisati.


ja sam ti si ze zdavnaj nabral "prevec" znanja.. sm pristas tega, da mora vsak clovek najti svojo pot. kjer ti lahko kabala zelo pomaga. dokler ne postanes njen suzenj ter skosinskos negiras vse kar ni isto kot njeni nauki.. ni vse ostalo slabo, ceprav je drugace!
v zivljenju pa sem srecal ze nekaj zelo modrih ljudi, resnicno so izzarevali modrost. pridobili so jo iz zivljenja! pa ceprav v kolicini znanja niso bili ne vem kaj.
vse kar vem o kabali sem zvedel iz tvojih prispevkov. ne vem, lahko je drugace. toda dobil sem obcutek, da je (se trudi biti) kot znanost. znanost pa zatira naso intuicijo("mitolosko naziranje sveta"). katera je clovestvu sluzila dalj casa. ne pravim, da pozabimo na znanstveni pogled na svet. nikakor ne! a hkrati ne smemo pozabiti na naso intuicijo! o kateri vem precej manj. ampak zaenkrat se vedno sobiva v nas. nam je pa navidezno tudi precej bolj dalec.. tezje razumljiva, se tezje razlozljiva.. cesar pa kabala ne mara prevec (no tak obcutek sem dobil).

Zasledil sem, da naj bi indigo otroci imeli dodatne DNK verige, katere naj bi jim dodale določene posebne lastnosti, s katerimi naj bi omogočili evolucijski napredek človeštva. Šlo naj bi za nekakšne "upgrade" ljudeke, ki vijolično žarijo. Kaj več o tem pa ne vem. Takšni ljudeki lahko obstajajo (z dodatnimi DNK "vtičniki") ali pa tudi ne. Nisem še nikjer našel nedvomne potrditve o teh DNK dodatkih, zato sem do obstoja "nadljudov" skeptičen. Ideja o "nadljudeh" mi je vedno tuja, saj vemo, kaj je že storila temu svetu.


sploh pa kdo razen tebe tukaj uporablja besedo nadljudje.. se mi zdi kar malo smesen izraz. nisem dobil obcutka, da bi bili indigo ravno nadljudje. mi je pa vsekakor zelo vsec njegova "energija". ne rabim nobene DNK potrditve ali kaksno barvo izzarevajo.. se mi zdi smesno ukvarjat se s tem. indigo lastnosti pa se mi ne zdijo nic tako posebnega.. in zelo dvomim, da so nov pojav..
nadljudje le kaj vse ste ze storili svetu? vam je manjkalo znanja ali le kancek modrosti..
nobena modrost ni manipulirati z ljudmi, vse kar potrebujes je malo znanja..

#159 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 19. oktober 2005, 12:17

Tok ene debate brez veze...saj smo vsi posebneži, sami zase in za druge.....pol naj nas pa imenujejo indigo ali pa cepci...men je vseen....prav vsi smo unikati....vsak ma svojo nalogo za predelat....če pa nekdo hoče DNK...to pa res danes ni nobena umetnost več...še prašiče z jagodami futrajo na farmi pr Mengšu, pa pol ugotavljajo kako meso je z tako hrano in kako z drugačno...tudi preko DNK (nisem prebral ampak naša ta mlada to dela, zato vem)..pa neb za enga človečka to znal....

Indigo otrok je tok indigo, kot sem jest, kot si ti ...koj je vsakdo....IQ je pa tko samo kake pol procenta več placa zavednega na hard disku........

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#160 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 19. oktober 2005, 12:23

...saj smo vsi posebneži, sami zase in za druge.....pol naj nas pa imenujejo indigo ali pa cepci...men je vseen....prav vsi smo unikati....vsak ma svojo nalogo za predelat....

:palec: xsrcx :palec:

Ti zase saj veš, da si normalen s svojo posebnostjo. Mislim, da marsikdo svoje posebnosti noče in se trudi postati normalen (biti čim bolj podoben določeni in večji skupini ljudi)
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#161 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 19. oktober 2005, 12:44

Sej ravno v tem je problem, ker nekateri hočejo, da jih drugi vidijo drugačne, kot so v resnici, dejansko pa seb največ škode nardijo. Mam prjatelco, k se vedno hoče na zunaj kazat drgačno kot je, pa ji vse nazaj po buč tolče, a glih preč se ne sprav k pameti...pa že doskrat padla.....po Portorožu se je z odsprtim spačkom zgoraj brez okol furala, zadnjič v Baru na popTV "seksala" v Wc-ju, pol pa kokr da b se zbudila...pa nekaj časa čist ta prava, pa pride moment, k jo spet spodnese........sam tud to je njena pot, pa že nekaj mora v seb predelat, čeprav dobro ve, kaj jo matra...sam tko je....a ponavlja in ponavlja izspit..............

Tud nick Indigo ni brez pomena, torej tudi on hoče nekaj sam sebi s tem dokazat, ali pa nam sporočiti, da je indigo, ker bi bil rad...ne vem..... kaj je dejanska resnica, bo pa že sam enkrat videl......saj to je zanj važno, za nas ne.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#162 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 19. oktober 2005, 13:28

x:)x x:Dx x:o)x Haloooooo!
Tomaž a nis ti tole temo oddpru, ja a si kej druzga prčakvou kot pink ponk, hahahahahahah, men je zabavno res, se od srca nasmejim !!!
peace and love
Klinar

#163 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. oktober 2005, 13:31

dvomim, da se lahko kej dost drgacnga delas kot si v resnici. ta tvoja prjatlca je pac mal zblojena.. se isce.. isce pozornost.. hoce bit in.. misls, da se spreneveda, da igra? zivlenje je igra, sam igra zame ni sprenevedanje. rab samopotrditev. dvomim pa, da jo bo tako nasla.

drugac pa, da ma nick Indigo en pomen pa res ni tezko ugotovit. ja bi ble dve moznosti.. al je pa opazu tole temo(sigurn sem, da ma se en starejsi nick) in nam je hotu iz prve roke povedat. ni hotu, da bi se razkril (svoj stari nick) u bistvu je ostal anonimen. poleg tega pa je preskocu vse tiste litanije o samopredstavlanju kot indigo in je samo se vskocu v temo. ampak to je samo se ena od variant..

#164 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 19. oktober 2005, 13:35

x:)x x:Dx x:o)x Haloooooo!
Tomaž a nis ti tole temo oddpru, ja a si kej druzga prčakvou kot pink ponk, hahahahahahah, men je zabavno res, se od srca nasmejim !!!


prav lepo ugotoviti, da smo vsi indigo....haha....eni mal bol na plav, drugi pa na vijolčast.....eni pa na brezbarvno....



Nols...
to je mal daljša zgodbica okol te moje prijateljice...ni tko enostavno, kot zgleda......fejst dobro se zaveda kaj počne, še posebno, ker ji to tudi tu in tam škodi v kšeftu ki ga opravlja, a enostavno jo potegne, zaenkrat še ne more iz tega, pa jo je že skor stalo življenja.......... se pač nekaj še mora naučiti...

kar se pa "indiga" tiče se pa strinjam, da je možno tud tko ....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#165 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. oktober 2005, 13:38

drugac sm pa tud js mal skepticen do indigo.. sam dopuscam moznost, da si pac cist narobe razlagam. rd bi pa enkat v zivo govoru z enim pa da mi na koncu pove: "ti ej js sm pa indigo." :vio: da bi lohk mal.. a sm ze prej kej zacutu al kva je to za ena pasma x;)x

#166 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 19. oktober 2005, 15:26

... drugac sm pa tud js mal skepticen do indigo.. ... pove "ti ej js sm pa indigo."

Eni dajo veliko na imena. Ko se osredotočiš na to, kaj je kdo rekel, ne pa kako mu je ime, kdo je, kje je v službi, kakšno bolezen ima, to je vse samo balast, da bi dojel bistvo napisanega ali izrečenega. Name kakršnikoli nazivi od nekdaj nimajo posebnega vpliva. Ja, vpliva, toliko da sem pri nekaterih imenih bolj pozoren kot pri drugih. Da mi ni treba sčekirati vsega po vrsti.

Pinko
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#167 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 19. oktober 2005, 15:40

ni vse ostalo slabo, ceprav je drugace!

Nekajkrat sem napisal, da druge duhovnosti za isto stvar uporabijo drugačen simbolni nabor. Takisto sem najbrž ne enkrat napisal, da ne morem govoriti o čakrah, ker jih poznam samo iz literature. Odzovem pa se na razmišljanja, kjer se vse z vsem zmeša. Nadalje o splošnih stvareh podam svoje mnenje in ga poskušam argumentirati glede na podatke, s katerimi razpolagam.
Besedo "nadljudje" sem dal pod narekovaj. S tem sem mislil "ljudje z dodatki".

toda dobil sem obcutek, da je (se trudi biti) kot znanost

Določene šole Kabale so precej znanstvene. Najprej potrebuješ znanja, navodila in šele potem lahko zapustiš svet razuma. Nekatere šole (ne vse) imajo štiri ude znanja. Osnovni je dobesednost. Sledi alegorija, zatem metafizika (simbolni sistem in njega praktična interpretacija) in na koncu mistika (čista duhovnost in izkušnje, ki presegajo sposobnost intepretacije). Sčasoma ves svet opazuješ s pomočjo kabalističnega simbolnega sistema. Od tod občutek, da gre za znanstveni pristop. Znanost je v Kabali priznana, saj ima svoj namen. Vendar se ve, do kje so meje znanosti. Vsekakor znanost odpove tam, kjer je prostor za mistiko. Nekoč sem prebral, da mistik svoje izkušnje ne more nikoli opisati z razumljivimi besedami. Ako bi poskusil besede približati izkušnjam, bi napisal navidezno neumnosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#168 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. oktober 2005, 20:48

hvala za tale odgovor x;)x

#169 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 19. oktober 2005, 23:13

Neverjetni ste xDDx x^x

#170 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. oktober 2005, 23:23

zdej je to cist odvisno kako defeniras neverjetno..

#171 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 19. oktober 2005, 23:26

zdej je to cist odvisno kako defeniras neverjetno..

xDDx ..... xsrcx

#172 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. oktober 2005, 23:30

ti se kr izmikej uprasanjem.. tud nate bo enkat vrsta prsla x:px x;)x

#173 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 19. oktober 2005, 23:39

Nols vse kar sm povedov sm povedov v prejšnih postih x;)x

Če te še kej zanima vprašej.Ni problema :palec:

#174 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. oktober 2005, 10:36

Vsakdo je na svoj način neverjeten.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#175 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 20. oktober 2005, 12:30

sm dobu eno asociacijo na besede, ki se jim je pridruzilo zmajanje z glavo, z micken jeznim ampak bolj navelicanim tonom: "pa to je neverjetno." x;)x

mas kr prov kabalist, vsak je verjetn ze slisov kej podobnega.. x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0