Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Numerologija, indijska astrologija, točke polovice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
241 komentarjev na to temo

#26 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Res ne upam nič dodat, ker poznam premalo ljudi s ć. Č nekako pride v zvezo z glasom C (slovani) in ć pri Italijanih v zvezo s c(+ npr. -ia).
Zdaj slovanski C in slovansko-etruščanski Č sta zelo podobna tudi semitskemu tss (9), v okrnjeni obliki pa jima dajejo vzporednico z zahodnim c (tudi oblika črke pri naši pisavi) in s/š - kar je oboje 3. Dj oz. đ pa res različno razlagajo- najpogosteje kot D+J. Po drugi strani se nekaterim zdi, da gre za vzporednico z J. Zahodnjaki imajo DŽ za 1, če gre z črko J in za 3, če gre za g. Vendar pa so Egipčani poznali črko đ/dž, iz katere se je razvil D. Torej bi lahko rekli, da imamo res kar preveč kandidatov - 1,3,4,5,pa še D+Ž= 11/2. Kar se tega tiče- verjetno je DJ D+J. Pri Hrvatih vidim, da delajo z LJ in NJ kot z L+j in N+j. Res, zakaj ne bi delali tudi z D+J?

Kar pa se mi zdi glavno za večino ljudi iz Slovenije, pa je, da se da kaldejsko številčenje čisto v redu prilagoditi. Pravzaprav še največji problem predstavljata C in Č, ki bi lahko imela tudi vrednost 9. Poznam folk, ki na ti dve črki/ glasova gleda tako, da najprej vzame vrednost 3 (sorodnost glasu S, latinska oblika črke- 3), potem pa naredijo še stransko analizo z upoštevanjem 9. No, ne vem. Jaz imam tudi Č in moram reči, da vrednost Č=3 pri meni zadane 100%... Ni treba nobene C/Č=9 formule uporabljat.

Sicer pa sem zdele gledal še pokowčeve ugotovitve o vplivu števil.Se kar strinjam z najosnovnejšimi razlagami.

14-prepiri in zmote: seveda Sonce in Uran/Pluton komunicirata (Merkur)... Vsaj kar se prepirov tiče. Za zmote ne vem. Mogoče gre prej za prenagljenost? To je tipično za 14.
16-žalost, zmeda, otožnost- ja.
21 ..-srečno in naivno- tudi ja. Dodal bi še, da z leti gre običajno na bolje in da je to srečno število.
18-pripirljivost- da. ima tudi to "kvaliteto". Sicer pa višja števila 9 pomenijo energiziranje drugega števila. Npr. 18= 2X9. Ker je energija 9 potenca, 18 krepi 2, Luno. To je točno to, kar Marsa ugotavlja pri Tarotu. 2 lahko pomeni ločenost, razdvojitev- in če je ta energična, lahko imaš hitro prepir.
12-uslužnost. Je lahko poteza 2, ja. Pravijo, da je to število hudo nesrečno in to primerjajo z 12-im znamenjem. Vendar pa je število 12 tudi dovršitev, svetost... Meni, pa poznam kar dovolj ljudi 12, se ti ljudje ne zdijo ne vem kako zelo nesrečni. Verjetno je to vpliv osnovne 3, ki je srečno in močno število.Pogosto so sicer preveč trmasti ali včasih celo naivni ali celo rinejo z glavo skozi zid. In morda se res včasih žrtvujejo za druge, pa nimajo nič od tega. V glavnem pa moram reči, da prav čutijo neko potrebo, da se jim včasih čudne stvari zgodijo. In če se jim ne bi, potem ne bi bili prav srečni, ker to ne bi bil njihov element. Sicer pa bi si upal razpravljati tudi o "grozni nesrečnosti" števila 31.

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Všeč mi je način in potek tvojega razmišljanja.
Ali si morda Dvojček?
Vidiš, na italijanski momentek tu sem pa čisto pozabila - to je zanimivo, ja - ta -cia...

Jaz pa poznam nekaj 12-ic, ki so bolj kot to, da so nesrečne, prevzele nekakšen občutek žrtve - morda malo "ribjega" momenta.
Zakaj pa tako pravita? Ali zaradi "Obešenega" - saj sicer je 12 trojka, ki velja za ugodno število.

Sicer pa tudi meni na večih različnih "sistemih" da iste rezultate - čeprav imam v priimku celo ć - vendar je zanimivo, ker pride iz imena število 13, ki je tudi moje število, dan, na katerega sem rojena.


Še nekaj te pozabim vedno vprašati - ali si mislil pod "točkami polovice" Midpointe?
Ker o njih imamo odprto temo (samo da veš)...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

po numerologiji imam kar močno 5- lahko bi rekel, da sem dvojček. Sicer pa imam asc v Vodnarju.

"Obešeni"? Ja saj so v numerologijo cela imena od tarota povzeta.
10= kolo sreče 11= stisnjena pest/ uklenjeni lev. 12= Žrtev/ 13= Smrt
15= Magija 16= Razrušeni stolp 17= Kraljeva zvezda (Venera)/Nesmrtnost. 19= nebeški princ...

Aha. Točno midpointe sem mislil. Bom si pogledal to temo.

#29 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

Mene Zlo Moti, da je Več sistemov, po katerih se lahko analizira besedilo..
Moral bi biti samo eden; kaj naj naredim svojega´´


pokowc

#30 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

Torej ce bi rekli da se nekomu ponavljajo 4-ice, 8-ice, 15-ice in 22-ice kaj bi lahko rekli?

22 bi bil v bistvu pluton, (ce malo razmislim 4 severni vozel, 13 uran,...)
8 saturn
9 mars hm

15=6 venera (najbrz se sprasujete kam grem ampak)

Stvar me pripelje do horoskopa, vecina pomembnih stevilk mi nekako pade na najbolj pomembna znamenja,

Sonce, Ascendent, Luna, Pluton, vse te dobim posredno ali neposredno prav iz mojega imena in datuma rojstva zanimivo. Z drugimi besedami po numeroloskih nacelih bi moral priti do enakih rezultatov kot po astrolosktih nacelih...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#31 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

pokowc, če ti ni noben všač, boš moral naredit svojega. To je tko kot pri astrologiji- Indijci bojo rekli tako, Evropejci tako.

Pri sebi moram rečt, da mi kaldejska numerologija da ravno take pomene kot moj trigon z Luno in Marsom v vodnih znamenjih. Pa tudi sicer se kar nekako ujema.

Tamle pri El Ninotu pa je tudi zanimivo. In po katerem sistemu si to izračunal?
4,8,15 nekako ne gre ravno idealno skupaj. 15 je sicer načeloma zelo srečno število in predstavlja velike sposobnosti komuniciranja in tradicionalno tudi velike magične sposobnosti. Četudi morda ni ravno lepe zunanjosti, je število 15 običajno magnetno privlačno in ima koristi od pripadnikov nasprotnega spola. Lepo se izraža, je umetniško nadarjeno in zna iti v dobre posle in zaslužke. Prinaša denarne dohodke. Predstavlja posle, denar, glasbo, oder, retoriko, pisanje, dekoracijo, občutek za skladnost, bla bla... Človek s tem številom je v svojem življenju torej praviloma zelo uspešen, srečen. 15 pa se mora vseeno paziti prevelike nagnjenosti k materializmu, posedovalnosti, škrtosti in egoizmu. Kadar je 15 povezana s 4 ali 8, običajno pomeni nekaj čudnega, lahko egoističnega in materialističnega človeka. Lahko, da ne izbira sredstev na poti do uspeha in uspe na sumljiv način, z lažjo, lahko pa pomeni celo človeka, ki je žrtev drugih s takimi namerami. Šlo naj bi za sile »črne magije«. Število 15 je namreč združitev ega- 1 in človeka- 5 v pasivno 6, ki išče užitke. Zato 15 simbolizira samovšečnost, samoljubje, egoizem, kar je v večini kultur, od domorodskih dalje, eden od naglavnih grehov. Kadar se egoistične energije združijo s težavnima karmičnimima številoma 4, ki predstavlja svet, ali 8, ki predstavlja dovršitev kreacije, se običajno začne odvijati proces ustvarjanja in sproščanja negativiziranih energij. Hm... In potem imaš še 22, ki pa tudi ni srečno število, ker daje neprave prijatelje... Hmm. a maš potem kakšne "vzpodbudne" opozicije in kvadrate ali kaj?

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2002, 01:00

Res je.
Po kateremkoli "sistemu" bomo analizirali svojo osebnost, bomo dobili osupljivo podobne rezultate.
Sama imam 13-ico iz imena, prav tako pa tudi v datumu rojstva. To nekako predstavlja Škorpijona (kar je moj ASC) in tudi Plutona in/ali Urana (ki sta moja kulminantna planeta).
Tudi kitajski horoskop (kolikor sem se posvetila vanj) zelo drži. sem Zmaj.
Obstaja nek sistem 9-zvezdni ki - tudi po tem sistemu sem dobila osupljivo podobne razlage.

Sicer pa ena zanimivost v zvezi s tem...
Ko sem delala na liniji, me je nekoč, v približno dvomesečnem obdobju pavze, "preverjala" neka stranka - sama nisem vedela, da sem se njene analize nekoč že lotila.
Skratka - prvič je hotela astrološki vpogled.
Najin pogovor pa sem začela: Ali ste Riba ali Škorpijon (govorili sva samo po telefonu) - bila je presenečena, ker je bila Riba, z ASC v Škorpijonu... No, govorili sva kakšne pol ure in bila je popolnoma osupla in šokirana, da zadeve v tolikšni meri držijo.
Naslednjič pa me je ista gospa (seveda tega nisem vedela, saj sem se dnevno ukvarjala s po stotimi) pobarala v zvezi z interpretacijo njene osebnosti - tokrat pa je hotela vpogled v tarot.
Začela sem s stavkom: Ali ste Riba ali Škorpijon?
No - prek kart sem ji govorila približno pol ure.
Ko sva končali, mi je presenečena dejala - preizkušala sem vas - z vami sem enkrat že govorila in zanalašč hotela enkrat pogled v astrologijo in enkrat v tarot.
Neverjetno je, ker ste mi povedali iste stvari.
...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Pol ure??? 3 jure za eno sloganje, hm najbrz se zadeva kar splaca:) vsaj zate... Sem pa skoraj preprican da mene ne bi uganila, da sem oven. Sicer pa Ribe- asc Skorpijo so najbrz kar tvoje podrocje:) insiderka.

Glede na to da se povsod dobi enako, lahko lepo preberemo v alkimistu, sej nevem vec natancno kako je rekel ampak nekaj v tem stilu, eni gledajo karte, drugi let ptic, tretji zvezde, cetrti poslusajo glas puscave, vsi pa gledajo duso sveta...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Odkod ti trije juriji zdaj?
kje pa - daleč od tega - vendar pa je bil to problem in ta je bil tudi med razlogi, da sem nehala.
namreč: oni (stranka) da ful denarja, zato hoče dbest uslugo, več jih je zato nestrpnih in zoprnih, ker štekajo, da se štejejo sekunde seveda na njihov račun svinjsko drago. (in marsikdo je to res izkoriščal in npr. govoril zelo počasi - no, kdor me pozna, ve, da z mano ni tega problema) ;)
To je plat stranke.
Plat astrologa oz. tam delujočega - ob tem, kar poberejo vsi, dobi za ful svoje vložene energije smešne ficke... V promilih, skorajda.... Včasih gre tudi za nevarno početje - ni jih malo, ki se je njihova pot čudno čudneje spremenila ali celo končala (!!).
Tako da - če mene vprašaš, je to garanje za bedne ficke.

Med tistim, ki hoče uslugo, in med tistim, ki jo nudi, sta tako vsaj še dva dejavnika (ki npr. vsak zahtevata po 40 ali celo 50 - ?? :) odstotkov) - takšna računica se seveda nikomur ne izide in zato ni nihče zadovoljen.
Prepričana sem v take biznise, kjer so vsi zadovoljni in taki so tudi najboljši - za vse.

Seveda je možno, da sem čvekala tudi dlje (ne boš verjel, a največkrat sem jih prav jaz SAMA skenslala, rekoč: saj sva se že vse zmenili - škoda vašega denarja in mojega časa in energije in imam že suho grlo... da so "kolegi" debelo in pisano gledali, kaj da se grem, namesto da bi - če že butec sam tako želi- z njim čvekala še naslednji dve uri... imela sem vdove, osamljene ženske, ki so hotele točno mene, in sem jih morala jaz opozarjat, koliko časa govoriva in da sva že vse povedali... ali celo, da imam zadosti)... :)
Tu ni denarja, El Nino - ker ne moreš "štepat" odgovorov - poznam pa seveda tudi primer, kjer je oseba v eni uri naredila dve uri prometa..
Misliš, da se mi kisa, vendar je res.
Ta oseba (ki sem jo omenila) pa je že pokojna...

Hotela sem izpostaviti, kako dobimo skozi različne načine enak vpogled... To, kar praviš - ja. Točno to. Lahko je tudi v smaragdu.

ne znam brati iz dlani. Nekoč so me shecale ženske na morju za šloganje (zgovorila sem se, da nimam kart s sabo, ker se mi ni dalo), pa so rekle, pa daj na dlan, sem rekla, ne znam, pojma nimam, so rekle, vseeno daj.
Potem jaz v bistvu blefiram, vzamem njeno dlan in ji rečem - opraviti imate z uniformirano osebo. Čisto jo osupne (in njeno prijateljicp zraven) - poročena je s policajem!!!
Itd.
Skratka - pojma nimam o gledanju v dlan - a tudi to se, očitno, da... ;)

Insiderka pa - prav zares - tako in drugače... ;>)

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

No ja seveda tisti ki delajo nic ne zasluzijo hehe, ampak tako tisti, ki je klical najbrz je placal 3 jurje (sto tolarjev minuta, 30 minut)

Hm v bistvu zelo koretkno ja, kaj pa o tistem da bojda tisti ki slogajo za denar izgubijo svojo nadarjenost, talent? Drugace pa si predstavljam da je stvar v vecini primerov kot vroca linija, le da namesto vzdihujes tipom, nakladas tipinjam.....

Z dlani, mm obvladam, ena izmed tistih stvari ki mi gre dobro pri sloganju. V bistvu je stvar enaka astrologiji, lahko imas povsem znanstveni pristop (gledas kaksne so crte na rokah, blazinice, prste...) lahko pa tudi intuitivni (uganes)...

Tole je ze precej of-topic, ve kdo kaj o indijski astrologiji in poltockah, imam precej zanimivih poltock pa nevem kaj bi pomenile.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

... kaj pa o tistem da bojda tisti ki slogajo za denar izgubijo svojo nadarjenost, talent? ...


Gre samo za ODNOS do tega. To je VSE.


... da je stvar v vecini primerov kot vroca linija, le da namesto vzdihujes tipom, nakladas tipinjam.....


Da je to nekako primerljivo s hotline-om, je morda res..
Nikakor pa ne drži druga tvoja trditev - da so namreč samo "tipinje"...
Presenetilo bi te, kakšne sem dobivala... Veliko moških s smiselnimi vprašanji - z njimi sem lahko imela veliko inteligentnejši pogovor - veliko več so sprejeli in tudi bili bolj samokritični, kar me je presenetilo.
Vedeli so, kaj hočejo, in tako je najlažje...
"Imam 3 posle - kateri je okej?"
"Vidim dva (ki vas bosta opeharila) - zakonski par z lastno firmo, ki rabita samo kapital...
Vidim eno moško mlajšo osebo, ki pa se bo izkazala za neresno in morda celo pride do kakšnih goljufij itd..
In potem je tu še manjša (a perspektivna) firma, za katero se zdi, da ni najugodnejša rešitev, vendar ta je najboljša..."
Oni je bil presenečen, ker je res imel točno takšne osebe v igri, in "njemu se je tudi nekako tako zdelo"...


Veliko moških...
Tudi LN - ni 90:10 % (kot bi morda kdo pomislil), pač pa 60:40.
Kul, ne? ;)



Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Indijska astrologija mi ni preveč znana in ne čisto jasna... kolikor vem, je namreč enako... vendar sem do zdaj gledala samo osnovne razlage (torej sončev znak) - tam mislim, da je razlika samo ta, da nista Ribi, pač pa je Kit (ali Delfin).. Drugače pa je bilo zelo podobno. Nikjer pa nisem videla bolj poglobljenih izračunov in razlag.

Midpointi pa tudi mene zanimajo - podobno kot arabske točke me zelo prepričajo...
Imam precej močen Merkur (to se da razlagati tudi drugače), vendar sem vedno nekako "pogrešala" v svojem horoskopu Dvojčka.. ne pogrešala v tem smislu, da bi ga hotela imeti, pač pa v tem, da sem čutila Dvojčkov vpliv (tudi prehod Lune ali Sonca v Dvojčka močno čutim, skorajda do minute natančno), pa mi je bilo čudno, da ga nikjer nimam.
Sicer je Riba pravzaprav tudi spočeta v Dvojčkih, morda gre za to, nekakšno prvinsko energijo, saj tako je tudi s temi povezavami - kvaliteta je vedno ista... Vendar se mi je zdelo, da mora biti še več.
Tudi mnogi so mi pripisali Dvojčka (poleg Škorpijona mi ga največkrat pripišejo)...
Odkrila sem midpointe - ogromno jih imam v Dvojčkih.
Tako da so me kar prepričale oz. se mi je zdelo zanimivo... Tudi ko sem potem gledala druge točke, se je "ujemalo".
Po mojem si jih razlagaš po trenutku in potrebi... ;)

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Zanimivo preko numerologije do denarja. Pa saj so res oboje številke.
Pa tudi energije.

O astrologiji in numerologiji nimam pojma niti izkušenj razen nekaj malega skozi feng-shu. Zanima me kakšna je, po vaših izkušnjah, uporabna vrednost obeh?

andrej

#39 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Načeloma je pri indijski astrologiji res podobno.
Podobnosti:
- opisi 12 znamenj so isti; dobro Škorpijon je npr.Čebela, Vodnar je Čeber... ampak opisi so pa isti.
- pomen planetov je isti.
- ascendent zračunajo po Ptolemajevem/ placiduosvem sistemu in inačicah... (s 24 stopinjami razlike)
Razlike:
- znamenja ustrezajo dejanskim oszvezdjem v trenutku rojstva (pri zahodni astrologiji imamo že 24 stopinj zamika)
- sistem navamsh: horoskop delijo še na neke devetine...
- malefiki/ benefiki: za vsak položaj v hiši in znamenju vedo kako vpliva.
- planetna joga: nekaj podobnega aspektom: npr planet X je povezan z vemi planeti , ki se nahajajo v hiši Y ali pa so za 3 hiše oddaljeni od hiše, kjer se nahaja... Polega tega isto znamenje povzroča, da so vsi planeti v tem znamenju v nekakšnem aspektu...
- kakor Kitajci in menda Perzijci so mahnjeni na 27 (oziroma prvotno 28) znamenj- nakšater.
- imajo še nekakšne opise za vsak dan v letu ali tako nekako (nadhi granthas).
- glavna zadeva sta ascendent in Luna. Sonce je bolj obrobno.

No, midpointi se tudi meni kar dobro prilegajo. Celo kot nekaj bolj prepričljivega. Ob tem, da imam en močan trigon- pravzaprav lahko tretji planet razlagam tudi kot midpoint, kar se mi zdi bolj ustrezno.

Andrej, o astrologiji tudi jaz nimam kaj dosti izkušenj.Kakšna naj bi bila uporabna vrednost obeh? Recimo, da gre za predstavljanje nekakšnih arhetipov, ki delujejo skozi človeka. Znanstvene raziskave so do astrologije sicer zelo ostre- ravno preko tega je Gaucquelin prikazal, da statistični podatki kažejo, da vplivov sončevih znamenj in planetnih aspektov ni. Problem je tukaj, da je osamil le en objekt... Je pa neki Nelson odkril povezavo med položaji planetov in sončnimi pegami, Gaucquelin pa je pokazal, da so položaji planetov na določenih točkah zelo pomembni- statistično je potrdil vplive na izbiro poklica:
- Meseca
- Marsa
- Jupitra
- Saturna
- delno tudi Venere
Tem petim planetom je dokazal tradicionalne vplive, razen pri Veneri (ne vem točno kaj je razlika...)

Pri numerologiji se mi zdi, da resnih raziskav ni bilo...

Že numerologija, sploh pa astrologija sta zelo kompleksna sistema. Tako, da ne veš, kako bi šel to proučevat. Nista "znanstveni" v zahodnjaškem smislu, prej sta nekakšen planetarni I Jing.

Kako pa izgleda numerologija znotraj feng-shuja?

Kar se tiče srečnih številk... Težko verjamem, da se da zračunat kombinacijo, ki bo zadela...

#40 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

HEhe predstavljam si da ce kaksna tipinja poklice na hotline ima tudi lahko inteligentni pogovor...

Je pa najbrz res, tipi hocejo resitve, tipinje tolazbo...

Glede ce pogledamo tiste ki kaj znajo (res znajo ne tko kot jst..) je razmerje 100:0 :( ampak pustmo to...

HEHEHE berem tvoj drugi post, (slucajno nisem prebral imena, in se mi je zdelo grozno znano, vse tiste mocen merkur, dvojcki, pripisujejo skorpijona)

Hm o indijski astrologiji bom moral malo pogledati, vem pa ze da mam asc v strelcu (sux, pa se grozno polno bi imel 12 hiso, huh, luna,pluton,saturn,mars ajajaj), nevem v cem je fora da racunas asc po drugacnem sistemu kot ostale planete?



Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#41 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

Preberite si tole indijsko astrologijo, (nevem s katere strani sem ze zapru okno:( )

Sun Signs

SUN:

In Aries. – Active, intelligent, famous, traveler, wealthy, warrior, variable fortune, ambitious, phlegmatic, powerful, marked personality, impulsive, irritable, pioneering, initiative.

Taurus. – Clever, reflective, attracted by perfumes and dealer in them, hated by women, slow to action, musician, self-confident, delicious drinks, happy meals, tactful, original, sociable, intelligent, prominent nose.

Gemini. –Learned, astronomer, scholarly, grammarian, polite, wealthy, critical, assimilative, good conversationalist, shy, reserved, lacking in originality.

Cancer. – Somewhat harsh, indolent, wealthy, unhappy, constipation, sickly, travelling, independent, expert astrologer.

Leo. – Stubborn, fixed views, strong, cruel, independent, organising capacity and talents for propaganda, humanitarian, frequenting solitary places, generous, famous.

Virgo. – Linguist, poet, mathematician, taste for literature, well read, scholarly, artistic, good memory, reasoning faculty, effeminate body, frank, lucid comprehension, learned in religious lore, reserved, wanting adulation.

Libra. – Manufacture of liquors, popular, tactless, base, drunkard, loose morals, arrogant, wicked, frank, submissive, pompous.

Scorpio. – Adventurous, bold, fearing thieves and robbers, reckless, cruel, stubborn, unprincipled, impulsive, idiotic, indolent, surgical skill, dexterous, military ability.

Sagittarius. – Short-tempered, spoils, reliable, rich, obstinate, respected by all, happy, popular, religious, wealthy, musician.

Capricorn. – Mean-minded, stubborn, ignorant, miserly, pushful, unhappy, boring, active, meddlesome, obliging, humorous, witty, affable, prudent, firm.

Aquarius. – Poor, unhappy, unlucky, unsuccessful, medium height, rare faculties, self-esteem.

Pisces. – Pearl merchant, peaceful, wealthy, uneventful, religious, prodigal, loved by women.

Meni se zdi da zelo lepo drzi,

no tukaj sem jaz skorpijo :) (idiotic:)))


Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#42 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Na začetku naj povem da nisem strokovnjak za feng shui. Kar vem v bistu vem kot potrošnik, se pa zahvaljujem prijateljici, ki ima veliko znanja ne tem področju za informacije.

Te informacije so zares samo osnovne vsa stvar je mnogo bolj kompleksna, samo toliko kot zanimivost. Vsi podatki so od moje dobre prijateljice, da ne bo pomote.

Vsaka številka in črka ima svojo nihajno vrednost, ki povzroča določene vplive.

črke se istovetijo s številkami po angleški abecedi od 1 do 9 napr. A=1, L=3, Z=8 itd

pomen posameznih številk:

1: popolnost, božanstvenost, začetek, popolno število
2: lahkotnost, sproščenost, kaotičnost
3: živahnost, dinamika, družabnost, spiritualnost
4: smrt (ne telesna), stagnacija tudi neprestane spremembe
5: harmonično nevtralno število
6: uspeh, izrazit čut za pravičnost...
7: popolnost, lepota, usopeh
8: blaginja, uspeh, oblast (lahko tudi negativno 4+4)
9: dolgo življenje, stanovitnost, nabojl mirno in uspešno število


Toliko zelo na kratko, kaj več pa bi lahko povedal nekdo ki se na to res spozna.

andrej

#43 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Jaz imam se eno...

I. Skeletal.
II. Muscle.
III. Nervous.
IV. Digestive.
V. Repiratory
VI. Circulatory.
VII. Lymphatic.
VIII. Endocrine.
IX. Reproductive.

Hm torej andrej, po tvojem sistemu, mam jaz 9,8,4,8,4,4(13) (ime, priimek, Heart's Desire, destiniy, Personality, Ultimate Reality) torej 3x good stuff, 3x smrthm umru bom telesno, intelektualno, in duhovno, hm, hm, hm, morda tele 4-ke kaj pomenijo ali pa ne, imam jih precej.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#44 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

oj, jah kje pa si dobil tole el nino?

pokowc

#45 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

No ja odkril sem malce bolj specificne razlage:

1: Independence, new beginnings, oneness with life, self-development, individuality, progress, creativity. The universe, The One, the source of all. Number 1 stands for the Sun, and all that is strong, individual, and creative. Number 1 people are born leaders; they are ambitious and active, and often dominant and aggressive. This is a powerful number, and it augurs success. It is the number of innovators, leaders, winners - but also of tyrants! Number 1 people can be very
self-centered, ruthless, and stubborn if crossed, and their chosen career or activity will probably receive more energy and attention than their personal relationships. Sunday is the day associated with the Sun and with the number 1. Primary color: Red. Secondary colors: brown, yellow, gold.

2: A balance of the Yin and Yang energies of the universe, polarities, self-surrender, putting others before yourself, dynamic attraction one to another, knowledge comes from the balance and marriage of opposites. The Goddess and God, the perfect duality, projective and receptive energy, the couple, personal union with deity, interpenetration of the physical and spiritual, balance. The Moon, and Monday, are associated with the number 2. Number 2 people are more gentle, passive, and artistic than the stronger number 1 characters. Number 2s are more geared to thought than to action, and although they are inventive, they will be less forceful in carrying out their plans. They are likely to have charm and powers of intuition, but they may suffer from a lack of self-confidence. Number 2 people can be changeable - perhaps even deceitful - and may be over sensitive and depressive. Number 2 people get on well with their opposites, the number 1 people. Primary color: Orange. Secondary colors: green, cream, white.

3: The Trinity: Mind, Body, and Spirit. The threefold nature of Divinity, expansion, expression, communication, fun, self-expression, to give outwardly, openness, and optimism. The triple Goddess, the lunar phases, the physical, mental, and spiritual aspects of our species. Energetic, disciplined, talented, Number 3 people often achieve success in their chosen fields. In fact, they are seldom satisfied with less, as they are conscientious, very proud and independent, and they love to be in control. They may be too fond of telling other people what to do, but they have many good qualities. A superficial show may hide considerable spirituality, since 3 is the number of the Trinity. Number 3 people have good relationships with other 3s, and those born under 6 and 9. Jupiter is the planet of this number, and Thursday is the luckiest day for Number 3 people. Primary color: Yellow. Secondary colors: mauve, violet, lilac.

4: Security, self-discipline through work and service, productivity, organization, wholeness and unity. The elements, the Spirits of the Stones, the winds, the seasons. Number 4 - number of the seasons, the elements, the points of a compass - is oriented to the earth, and its people may be steady and practical, with great endurance. Yet number 4 - the square - contains its own opposite, and Number 4 people often see everything from the opposite point of view, making them rebellious and unconventional. They are seldom interested in material things. Making friends is hard for 4s, and they may feel isolated. People whose numbers are 1, 2, 7, and 8 are the best friends or partners for 4s. Number 4 is associated with the planet Uranus, and with Sunday. Primary color: Green. Secondary colors: blue, grey.

5: Feeling free, self-emancipating, active, physical, impulsive, energetic, adventurous, resourceful, well-traveled, curious, excitement, and change. The senses, the pentagram, the elements plus Akasha, a Goddess number. Number 5 - the number of the senses - symbolizes the planet Mercury, and people born under this number are mercurial in all their characteristics. Lively, sensual, pleasure-seeking, impulsive, quick-thinking and quick-tempered, these highly-strung Number 5 people may have trouble with their nerves. They are good at making
money, especially by risk or speculation, they bounce back easily from any failure. They make friends easily with people born under any other number, but close friends will probably be fellow number 5s. Wednesday is the luckiest day for the quicksilver Number 5. Primary color: Blue. Secondary colors: light shades of any color.

6: Self-harmony, compassion, love, service, social responsibility, beauty, the Arts, generous, concerned, caring, children, balance, community service. A "perfect" number because it is the sum of its factors (1,2,3), 6 is balanced and harmonious, and is associated with family love and domesticity. Number 6 people are very reliable and trustworthy, but they may also be obstinate. Their planet, Venus, governs devotion in love, but number 6 people are romantic rather than sensual. They have a great love of beauty; they are usually attractive and have a greater ability to make friends than any other number. Despite a hatred of any sort of discord, they can be obstinate fighters. Their luckiest day is Friday. Primary color: Indigo. Secondary colors: all shades of blue.

7: The inner life, a mystical number symbolizing wisdom, seven chakras, the seven heavens of the Hawaiian kahunas, birth and rebirth, religious strength, sacred vows, tendency towards ritual - particularly spiritual ritual, the path of solitude, analysis, contemplation. The planets which the ancients knew, the time of the Lunar phase, power, protection and magic. Number 7 is thought to have occult significance, and people born under its influence often have a strongly philosophical or spiritual outlook - they are not usually interested in material things. They may be highly intuitive, even psychic. Number 7 people often exert a mysterious influence over others, but may also have a tendency to become too introverted. They are original thinkers, and have the luck associated with their number. Their planet is Neptune, which is associated with water, and
Number 7 people often have a restless love of travel and of the sea. Monday is their luckiest day. Primary color: Violet. Secondary colors: light shades of green and yellow.

8: Infinity, material prosperity, self-power, abundance, cosmic consciousness, reward, authority, and leadership. The number of Sabbats, and number of the God. Number 8 is a strange, difficult number. It is twice 4, and so incorporates the rebellious contradictions of that number. Number 8 may mean sorrow, yet it is also associated with worldly success. Number 8 people have great willpower and individuality, but they may appear cold. In fact they have deep and intense feelings, and are often misunderstood by others. Their planet is Saturn, and Saturday is their most important day. Primary color: Rose. Secondary colors: dark grey, blue, purple, and black.

9: Humanitarianism, selflessness, dedicating your life to others, a number of completion and of endings, release, universal compassion, tolerance, and wisdom. A number of the Goddess. Number 9 is sometimes considered the ultimate number, with special or even sacred significance. When multiplied by any any number, it reproduces itself (eg 3x9=27, 2+7=9). Number 9 symbolizes the planet Mars, and its people are fighters - active and determined, they usually succeed after a struggle, but they are also prone to accident and injury, and may be quarrelsome. But at its best, number 9 will influence the highest qualities of courage and brotherly love. Number 9 people should try to carry out their plans on Tuesday, the day governed by their planet, Mars. Primary color: Gold. Secondary colors: red, crimson, and pink.

13: The number of Esbats, a fortunate number
15: A number of good fortune.
21: The number of Sabbats and Moons in the Wiccan year, a number of the Goddess.
28: A number of the moon, a number of the Goddess
101: The number of fertility



Upam da uzivate, tudi jaz sem ko sem bral,

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#46 numnum

numnum
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 1. julij 2002, 01:00

El Nino, ni fora v tem, da ascendent računaš po drugačnem sistemu kot ostalo (planeti itd)- pri Indijcih je VSE zamaknjeno za 23 do 24 stopinj. Npr. ASC na 15 Leva- pri Indijcih 22 Raka, Sonce 3 Škorpijona- pri Indijcih 10 Tehtnice...
Sicer pa tudi sam poznam nekatere prav čudne opise pri Indijcih... Ker pa gre za znamenja in hiše z istimi arhetipi kot na Zahodu, ti predlagam, da si vse zamakneš za 23 stopinj nazaj in pogledaš, kaj bi ven prišlo po zahodnih opisih... Gerkman npr. priznava oba sistema, čeprav se ne spomnim kaj točno naj bi bila tista različnost v uporabi...
Pomen posameznih številk v tvojem zadnjem postu je O.K.

Andrej, hvala za tvoj odgovor. 1,3,4,5,6 se kar nekako pokrivajo z zahodnjaško-orientalsko numerologijo. 2 kot lahkotnost, sproščenost, kaotičnost nekako tudi, čeprav je 2 lahko tudi število notranjih bojev in prav nič sproščeno. Ta "daoistična" 2 je prej opis števila 2 v harmonični obliki. Sploh se mi zdi, da so tu vse številke "prečiščene" na raven harmonije (npr. trojkina spiritualnost, šestkin izrazit čut za pravičnost (izrazit),7, ki je število modrosti, tu postane popolnost, lepota, uspeh...
Zanimiv se mi zdi opis števila 8, ki naj bi bilo le izjemoma nesrečno. V harmonični obliki je 8 res taka kot si opisal, saj je to tudištevilo doseženega cilja, dovršitve. Sicer pa sem tudi drugje (I Jing, Taiji...) opazil kitajsko zaljubljenost v to število.
Še najbolj čudno izgleda opis števila 9, ki naj bi pomenilo dolgo življenje, stanovitnost, nabolj mirno in uspešno število... Tudi na zahodu mnogi pravijo, da se v marsovski 9 skriva še druga plat; neptunovska ali pač lunarna duhovnost. Vsekakor pa običajna 9 predstavlja energijo, vitalnost ter sposobnost preživetja.

Kar pa se tiče istovetenja črk s številkami, prav gotovo NE GRE za klasični feng-shui. Ker gre za adaptacijo na angleško abecedo in njeno zaporedje. To pa je uporaba zahodnjaške pitagorejske metode. In s tem se vrnemo na debato o kaldejkem- kabalističnem / pitagorejskem.

#47 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 1. julij 2002, 01:00

El Nino (in vsi, ki navajate opise drugih) - ko gre za citiranje ali tudi za besedilo, ki je naše, ki pa v celoti ali zelo dosledno sledi besedilu drugega avtorja, prosim, navedite vsaj vir (avtorja), najbolje pa je -v takih primerih- nuditi kar link.
Drugič, ko boš našel "specifične razlage", ki ti bodo všeč, si skopiraj avtorja ali si ga zapomni, El nino, da ne bo potem treba - kje sem že to prebral?
Te razlage je nekdo napisal, se jim posvetil...

Prosim, če to upoštevaš/te.

Administrator
Mitja

#48 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. julij 2002, 01:00

Še enkrat bom povedal da glede feng-shia ne vem dosti več kot sem napisla, vem pa da so to zelo površne razlage zato prosim ne jemljite jih dobesedno.

Za kaj več svetujem strokovnjaka!

andrej

#49 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 2. julij 2002, 01:00

Ok Admin, se bom poizkusal tega drzati,... Sicer pa glede indijske astrologije, huh, Oven, Tehtnica, Tehtnica, Oven, Ribi, Skorpijo, Strelec, Tehtnica, Strelec, Skorpijon, Tehtnica. (ajajajajaj 4x tehtnica, to much), hm ja zanimivo, veliko se mi spremeni, v bistvu, zelo veliko, v resnici pa se mi nebi smelo nic, ker sem jaz ista oseba. Torej, eden izmed sistemov ne drzi ali pa se opisi ne ujemajo, heh, torej ne bom gledal zahodnih opisov, vzhodnih izracunov.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Hehe, pri meni pa se nič ne bi spremenilo - razen morda Lune, zagotovo pa Marsa, ker bi ga (ju?) tako imela v Vodnarju na okoli 25°.
Kar je zanimivo - prav lahko bi namreč Mars imela v Vodnarju (itak precej čutim Uranovske energije, kar je pravzaprav čudno, saj imam samo Saturn v Vodnarju).

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0