Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kombuša - čajna goba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
131 komentarjev na to temo

#101 tipa

tipa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 20. november 2007, 14:22

zivjo tipa
jaz sem pred enim tednom jo dobla tko da sem v zacetni fazi pa me zanima ka si omenla da se ti je dobar obnesla par kilah kok si jo spila na dan pa kok ti je slo dol-mal mi opis sej ves vsak podatk je dobrodosel
men je namrec jo poslala Tipka pa mi kar lepo dela tko da upam da se mi hmal razmnozi da jo se kermu podarim

caw caw


Tega je že precej let ampak sem jo spila kadar sem bila žejna, men osebno ima zelo dober okus! Tako da sem jo spila več kot 3 kozarce dnevno. Niso šle pa kile dol "čez noč" ampak je šlo počasi. Šlo je dol mislim da kr ene 5kg v bistvu sem imela več energije in sem se zato več gibala pa presnovo mi je uredila. lp

#102 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 7. januar 2008, 12:24

Če kdo želi imeti kombušo.......jutri sem v Ljubljani po 11 uri dopoldan, se lahko dobimo.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#103 kokko

kokko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. marec 2008, 17:50

Oj!
Tudi jaz sem se močno navdušila nad kambušo in me zanima, če jo ima kdo za podarit.

Robida, a boš še kaj hodila v Ljubljano? x:)x Hecam se. A mi jo lahko pošlješ?

Lp

#104 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. marec 2008, 01:18

kombuso prodajajo tudi v sparu; kot napitek ze dolgo casa.
verjetno tudi v slovenskem; ce ne, pa verjetno se bodo. :vio:

#105 Bobo

Bobo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 14. marec 2008, 09:54

zdravo!
Mislm, da se reče kombuha (kombucha), ne kombuša. Nekje sem bral, da je tudi że ena gospa umrla zaradi te kombuhe. To je dobro vedeti, da nismo vsi ljudje enaki in da enim lahko nekaj pomaga, drugim pa škodi. Če gledam po logiki, da malo strupa zakurbla naš obrambni sistem, mnogo pa mu škodi, je to kar razumljivo, da če pije kombuho en bolan človek, da mu lahko škodi.
lp

#106 bettina

bettina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 7. avgust 2008, 16:31

Pozdravljeni! :) Sem čisto novi član, iz Kopra x;)x

Ali kdo ve, kje bi se dalo dobiti kambučo? xrolleyesx

Hvala,

B.

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. avgust 2008, 16:38

Zivjo! x:)x

morda mislis kombuso, cajno gobo? x:)x

Kombuša
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 bettina

bettina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 8. avgust 2008, 01:30

To ja...kombucha je originalno ime za to gobo in mislim da se izgovarja kombuča ;-)

#109 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 8. avgust 2008, 07:59

Pozdravljeni! :) Sem čisto novi član, iz Kopra x;)x

Ali kdo ve, kje bi se dalo dobiti kambučo? xrolleyesx

Hvala,

B.


Hojla! x:Dx
Lahko jo dobiš pri meni, tam v začetku drugega tedna, če si pripravljena priti ponjo v Ribnico.
Samo... x:Dx ...nisi napisala od kje si... x?x
Javi na OS če te zanima. x;)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#110 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. avgust 2008, 08:38

(*sem zdruzila temi oz. novo prikljucila k obstojeci).

Sem sla mal pogledat, k se nenadoma spomnila, da mroda pa Asic kaj pravi o tem.

p. Simon Asic, Pomoc iz domace lekarne 2, Mohorjeva druzba, 1988, str. 210):

"Ali sploh poznamo kombuso?

Nekateri narodi ze stoletja poznajo Kombuso ali cajno gobo, imenovano tudi burmanska, indijska, kitajska, ruska ali spanska goba, sicer lat. Polyporus officinalis.
Dobimo jo tako, da zarezemo v starejse sipkovo deblo in smolo, ki se iz njega pocedi, vzamemo in damo na oslajen ruski caj.
Lahko jo damo tudi na caj iz borovnicevih listov, kamilicnih cvetov, listov leske ali robide ali pa iz sipkovih jagod. Dolijemo mu malo caja,
Aromaticne ratsline, kot so melisa, meta, zajbelj, pa niso primerne za kombusin caj.
Najbolje je, ce jo dobimo od tistih, ki jo ze imajo.
Kombusa pravzaprav ni goba, pravi dr. V. tasic v svojem clanku o kombusi, je le nekaksna debelejsa mrena, klobuk na caju. Je svetlo sivkaste barve, gojena na lipovem caju pa je rjavkasta.
Iz caja jemlje rastlinske snovi, sama pa izloca vanj zdravilne sestavine...
...
...
Dobro vpliva na srce in na celotno zdravstveno stanje... zmanjsuje krvni pristik, izboljsuje kri in krvni obtok, pomaga pri gnojnih turih in ranah in trdovratnih ekcemih, cisti kozo, preprecuje in zadrzuje poapnenje zil, gasi zejo, zdravi astmo, pospesuje tek in ureja prebavo, ugodno deluje pri zelodcnih in crevesnih vnetjih, nespecnosti... .... ...
..."

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#111 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 23. september 2008, 07:43

Jaz bi se tudi oglasila.

Pila sem to gobo tri mesece.
Sedaj jo bom ponovno, saj je že nekaj časa preteklo.

telo se je razkisalo, razstrupilo, prebave še nikoli takšne v življenju.....
Več energije, boljše sposobnosti reagiranja....

Sami plusi.

Kar je gobe ostalo, sem jo posušila in je v pripravljenosti na novo uporabo.

Nekaj sem jo dala v mošt in imamo sedaj kis ki je tudi zdravilen in zelo močen.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#112 barbuška

barbuška
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 18. september 2010, 11:15

lep pozdrav vsem!sem nova tu na forumu. prijavila sem se pa prav zaradi te čudežne gobe-kombuša!:) čisto me je navdušila!imam namreč nekaj težav, predvidevam da je kriva kandida. uglavnem verjamem, da mi zna tale gobica fino pomagat.:))zelo zelo rada bi jo imela..zato naproščam osebe ki imajo te gobe puno in odveč če mi podarijo kako malo, mlado. tudi kak napisan postopek in napotek ni odveč:)hvala za odgovore!

#113 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2010, 13:34

Dobrodošla! :)

Upam da se (ti) bo kdo javil oz. da ubodeš kombušo in ti pomaga. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#114 naja52

naja52
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 20. september 2010, 08:26

lep pozdrav vsem!sem nova tu na forumu. prijavila sem se pa prav zaradi te čudežne gobe-kombuša!:) čisto me je navdušila!imam namreč nekaj težav, predvidevam da je kriva kandida. uglavnem verjamem, da mi zna tale gobica fino pomagat.:))zelo zelo rada bi jo imela..zato naproščam osebe ki imajo te gobe puno in odveč če mi podarijo kako malo, mlado. tudi kak napisan postopek in napotek ni odveč:)hvala za odgovore!


Po več kot letu dni se ponovno javljam na to temo, sama sem iz Celja, kombušo sama in moji prijatelji uporabljajo vseskozi, s presledkom 1-3 mesecev na leto, ne rečem da zdravi, zagotovo pa blaži vse mogoče tegobe, o tem piše v priročniku Kombuša, ki se jo da dobiti v vsaki knjigarni, na zs pa vam pošljem več iz moje arhive, če ste kje blizu, jo lahko dobite takoj, ker danes pripravljam novo

#115 barbuška

barbuška
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 20. september 2010, 10:40

joj.. včeraj sem prebrala na internetu da ni primerno uživanje tega čaja za posameznike s kandidozo, saj je v tej kulturi (kvasovk in bakterij) polno Candide:(nevem torej ali bi bilo primerno.. grem pa četrtek domov, tako da vprašam svojo mami če jo želi.. namreč rada bi ji podarila to gobo, mogoče ji pomaga pri boljšem počutju.morem pa se slišati z njo v živo, da ji vse podrobno razložim :PPP

#116 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 20. september 2010, 11:13

joj.. včeraj sem prebrala na internetu da ni primerno uživanje tega čaja za posameznike s kandidozo, saj je v tej kulturi (kvasovk in bakterij) polno Candide:(nevem torej ali bi bilo primerno..

na internetu je vsaj 2.8/3 informacij poidealiziranih al pa cist mim... ne vsega verjet "rumenemu tisku"... x;)x
Uglavnem... ce je ucinkovito klin zbijat s klinom... pol je lahk primerno... xsrcx
pa vso sreco :palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#117 barbuška

barbuška
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 20. september 2010, 11:30

lahko pa ti posredujem svoj email, pa se tam slišimo.sem pa iz obale, tako da če te ne bi bilo pretežko poslati jo po pošti(seveda poštnino plačam jaz)ker celje je mejčkano predaleč:)barbara.roznik@gmail.com

hehe..klin s klinom a?ma ja, sej škodovat v zmernih količinah res ne more.si ti tudi že to pila?

#118 barbuška

barbuška
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 24. september 2010, 11:17

joj! zdaj sem šla domov, sem omenila mami in mi pove da jo ima doma :D ampak mi ni niti povedala ker ni z njo delala nič, ne verjame v to. dala ji jo je prijateljica. ampak ta gobica je bla zdaj zaprta v kozarcu za vlaganje v kleti kar precej časa :( v uni njeni tekočini. ob strani je nastal en mehur in lisasta je malo..nekje bolj prozorna nekje pa rjava..in zdej nevem če jo je napadla kaka vrsta plesni..ali je sploh še uporabna?? potrebujem vaš nasvet. upam da se javi kakšna punca:) zdj sem jo dala lepo v čajčka pa da vidimo.. lp

#119 betty2009

betty2009
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 28. februar 2011, 19:50

pozdravljeni.Imam še nekaj gobic na razpolago,če je kdo zainteresiran.Lep dan.

#120 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 10. marec 2011, 18:16

Včeraj prebrala en članek o kombuši, pa se spet spomnila nanjo...

V tem članku piše, da mora biti čim bolj sveža, da se sicer lahko kupi v kakšni trgovini, vendar je vprašanje, koliko je kvalitetna...

Zanima me, če ima kdo izkušnje s kombušo?

Morda jo ima kdo doma?

kakšen čaj ste uporabljali, jaz mislim, da bi kupila organsko pridelan zeleni čaj, saj če kupim kakšnega navadnega, vse skupaj na nek način nima smisla...

Morda kaj o pripravi?

kakšne učinke ima?


Astra


mi uporabljamo pu erh.že čaj pu erh je sam po sebi odličen in zelo zdrav.no,v redkih primerih če nam trenutno zmanjka pu erh,uporabimo kakšen drugi čaj.drugače pa lahko iz kombuche narediš tudi kis,ki je tudi super.s kombucho lahko odstraniš tudi kakšne trdovratne madeže.skratka,kombucha je čudo!

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#121 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2011, 18:23

Dbest!

(men je tud pu erh nad! x^x :palec: - čaj mislim, s kombušo pa se sama še nisem ukvarjala)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#122 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 10. marec 2011, 18:28

v stari ljubljani imaš čajnico Le palais des thes,kjer sem kakšen mesec ali malo manj nazaj kupil pu erh letnik 2002 in 2006.obojega so imeli samo po 2-3 kg,potem ga več ne bo.pride pa kakšen drugi letnik.seveda imaš tudi navadnega,pu erh imperial in bio pu erh.če ga obožuješ,ti svetujem,da se malo oglasi v tej čajnici,če ga niso že prodali:)imajo pa tudi veliko drugih čajev.

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2011, 18:30

Hvala. x:)x
Vem, poznam (čajnico), če bom kej okol, ubodem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 lelika

lelika
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. november 2011, 08:18

Zanima me, če ima kdo viška kakšno gobico Kambušo???

Bi se zelo priporočala.

hvala

#125 Artemida_

Artemida_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 15. december 2011, 03:48

Zanima me, če ima kdo viška kakšno gobico Kambušo???

Bi se zelo priporočala.

hvala

Jaz mormam nanjo čakati do februarja. Naročila sem jo pri Mojci Kotar ( gobo je predstavila v oddaji Dobro jutro ). Pravi, da zdaj počasi uspeva. Je pa tudi velik naval ampak bom pač počakala. :)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0