Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kostanj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
97 komentarjev na to temo

#1 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 21. september 2005, 07:15

Pripravite košare, začenja se sezona kostanja !!!

#2 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 21. september 2005, 09:45

mladi kostanj ... x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#3 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 21. september 2005, 10:04

<{POST_SNAPBACK}>mladi kostanj ...  x:o)x


Uauuu Tinka kwa je pa tole najsi.....

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2005, 10:07

iiiiii, dbest... x:Xx

ful mi je vsec kostanj.. ne sam tko, za jest... ampak vse v zvezi s kostanjem... na otip kaksen je, barva, v onem jezhku da je najprej, njegov cas leta, ki mi je itak ze vsec ful, najbolj... :vio:

najrajs mam pecenega, jasno, a tud kuhan ni slab... mi je vsec njegov poseben okus in struktura, taka mokasta, vse zivo ma not.

Bojda prinasa sreco (in deluje clo proti revmi), ce ga vlacis okol v kakem zhepu al pa ga imas pod poushtrom ko spis. xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 21. september 2005, 10:15

Ja res kostanj je zakon, tak poseben okus in vse to. Posebnost je ta, da ga lahko ješ samo nekaj mesecev v letu. Razen če ga vložiš ali zakoplješ ... z tem še nimam izkšenj.

Kdaj se začne sezona ?

x:)x

#6 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 21. september 2005, 10:27

ko ga vidis na tleh ... x:Dx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2005, 10:32

sem glih hotla rect, vceraj sem ga recimo na trznici prvic vidla. :P ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 21. september 2005, 10:33

:palec: :2src: Tinka.
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#9 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 21. september 2005, 12:00

<{POST_SNAPBACK}>Ja res kostanj je zakon, tak poseben okus in vse to. Posebnost je ta, da ga lahko ješ samo nekaj mesecev v letu. Razen če ga vložiš ali zakoplješ ... z tem še nimam izkšenj.

Kdaj se začne sezona ?

x:)x

Ja zdaj enkrat, ponavadi smo ga nabirali kak teden po trgatvi, samo letos je itak vse sfiženo, tako, da... bomo šli vgozd in prečekirali, drugega nam ne preostane....
Sem pa mislil tukaj vprašat, če ima kdo izkušnje s shranjevanjem, namreč, pri nas ga je ogromno, samo če ga ne poješ v tednu dveh izgubi okus, pa tudi pridobi na mesni masi. Poskušal sem že vse živo od zmrzovanja celega, do zmrzovanja olupljenega, pa skuhanega a vedno je popolnom izgubil okus... pa če ima kdo tu izkušnje, da mu ga je uspelo ohranit za nekaj časa, bi bil vesel nasveta...

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2005, 12:05

Astra me je 'navadila' 'uporabljat' (*v resnici sem enkrat to mela, res pa da za dolgo) kostanjevo moko.
Morda kaj v tej smeri Ebor?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 21. september 2005, 12:12

<{POST_SNAPBACK}>Astra me je 'navadila' 'uporabljat' (*v resnici sem enkrat to mela, res pa da za dolgo) kostanjevo moko.
Morda kaj v tej smeri Ebor?

Ja kako se pa pride do te moke, mislim, kako se pripravi, obdela? x?x

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2005, 12:15

pojma nimam, lohk bi blo recimo tko, da bi olupljenega in posusenega zgolj zmleli?
sam najbrz pac ni tko... to bi blo zlo simple. :)
morda je treba kako foro poznat, da gre 'kaj ven' (npr. kot v primerih ko mormo razsolit), kaka snov, grenka oz. kakorkoli nezazelena....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 21. september 2005, 12:16

<{POST_SNAPBACK}>pojma nimam, lohk bi blo recimo tko, da bi olupljenega in posusenega zgolj zmleli?
sam najbrz pac ni tko... to bi blo zlo simple. :)
morda je treba kako foro poznat, da gre 'kaj ven' (npr. kot v primerih ko mormo razsolit), kaka snov, grenka oz. kakorkoli nezazelena....

Hmmm .. ja pa si ti to prakticirala ali si samo dobila moko?
Kdo bi pa vedel za postopek?
Astra mogoče? x?x

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2005, 12:19

ne, ce bi prakticirala, pol bi postopek pac poznala x:o)x
Morda ga Astra sicer pozna, sam nisem ziher, tedaj je bila ziher kupljena, torej jo je kupila, ne vem pa, ce se je ze kdaj lotila priprave, mislim da ne, vendar vseeno bo morda vedla.
saj dvomim, da ne bi vsaj pokukala v tole temo. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 21. september 2005, 12:20

<{POST_SNAPBACK}>ne, ce bi prakticirala, pol bi postopek pac poznala x:o)x
Morda ga Astra sicer pozna, sam nisem ziher, tedaj je bila ziher kupljena, torej jo je kupila, ne vem pa, ce se je ze kdaj lotila priprave, mislim da ne, vendar vseeno bo mroda vedla.
saj dvomim, da ne bi vsaj pokukala v tole temo. :vio:


Oki... torej Astra javi seeeeeeeeeee

#16 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 21. september 2005, 14:23

Tukaj :att:

ne, nimam izkušenj, sori :sori:
Kostanjevo moko so me naučili uporabljati Brici, sam jo tut oni kupujejo v Italiji, kot jaz.

Kuhan in olupljen kostanj zamrznem, sam ga potem uporabljam sam za mineštre, sladice in tako...

Men se zdi, da sem pred leti poskusila naredit pire, pa sem ga potem konzervirala z vročino in je ostal.Sam kolk enga dela, se mi več ne da, priznam... x:Ix

nekje med Jedi z žlico...je recept za kostanjevo mineštro z gobami, njami..

Astra
Per aspera ad astra

#17 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. september 2005, 06:23

<{POST_SNAPBACK}>Tukaj  :att:

ne, nimam izkušenj, sori  :sori:
Kostanjevo moko so me naučili uporabljati Brici, sam jo tut oni kupujejo v Italiji, kot jaz.

Kuhan in olupljen kostanj zamrznem, sam ga potem uporabljam sam za mineštre, sladice in tako...

Men se zdi, da sem pred leti poskusila naredit pire, pa sem ga potem konzervirala z vročino in je ostal.Sam kolk enga dela, se mi več ne da, priznam... x:Ix

nekje med Jedi z žlico...je recept za kostanjevo mineštro z gobami, njami..

Astra

Ja hvala za trud enivej Astra, nč bomo pač še eksperimentirali, ni vrag, da rata...
A ta pire, ko si napisala, da si z vročino konzervirala, si vložila v kozarce tako kot sadje? Ma mi ga zmerm tolk naberemo, potem pa...

#18 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. september 2005, 06:49

sej lahko posredujem svoj naslov, ga tule razdelim pa ne bo noben problem ;)
ugotavljam, da je tole področje res onesnaženo - ko ste največ pisali o gobah, so pri nas gobarji zmigovali z glavo (malo), Nataly pisala o lešnikih, da jih je ogromno - jaz sem bila prav nekaj časa pozorna nanje (ker jih imam rada ) nič, bomo videli s kostanjem - sicer pa se mora tole igranje z naravo pri ans nekje poznat ane :xx!:

#19 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. september 2005, 06:59

<{POST_SNAPBACK}>sej lahko posredujem svoj naslov, ga tule razdelim pa ne bo noben problem ;)
ugotavljam, da je tole področje res onesnaženo - ko ste največ pisali o gobah, so pri nas gobarji zmigovali z glavo (malo), Nataly pisala o lešnikih, da jih je ogromno - jaz sem bila prav nekaj časa pozorna nanje (ker jih imam rada ) nič, bomo videli s kostanjem - sicer pa se mora tole igranje z naravo pri ans nekje poznat ane :xx!:


Seli ne razumem, zakaj bi posredovala svoj naslov????

#20 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. september 2005, 07:56

za vsak sličaj če bo preveč kostanja x:Dx

#21 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. september 2005, 08:12

drugace je pa priprava pireja blazotno zamudna in ne vem, ce se splaca...
se ga da tudi kupit za male potrebe x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#22 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. september 2005, 08:45

<{POST_SNAPBACK}>za vsak sličaj če bo preveč kostanja x:Dx

Ajaaa to, ma ni problema, tam pri nas v Beli krajini jih je ogromno (pa še tisti debeli maroni so), tako, da jih vsako leto privlečem par košar, kaka vrečka se bo tudi zate našla, kar pusti naslov v uredništvu pa ti bom poslal po hitri pošti, hehehehe....

#23 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. september 2005, 08:47

hm mam jaz boljšo idejo, dečko, ki tule vozi hitro pošto me pozna, tko da ti sam povej kam naj pride x:Dx da ne boš imel še stroškov ;)

#24 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. september 2005, 08:47

<{POST_SNAPBACK}>drugace je pa priprava pireja blazotno zamudna in ne vem, ce se splaca...
se ga da tudi kupit za male potrebe  x;)x


mah Tinka ne moreš vse gledat samo skozi prizmo denarja no... lupljenje kostanja je lahko tudi družabni dogodek (če seveda znaš zmotivirat sodelujoče...)

#25 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. september 2005, 08:49

<{POST_SNAPBACK}>hm mam jaz boljšo idejo, dečko, ki tule vozi hitro pošto me pozna, tko da ti sam povej kam naj pride x:Dx da ne boš imel še stroškov ;)


Oki, ko bom kaj nabral ti javim Seli xDDx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0