Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kostanj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
97 komentarjev na to temo

#26 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 22. september 2005, 19:39

<{POST_SNAPBACK}>Ajaaa to, ma ni problema, tam pri nas v Beli krajini jih je ogromno (pa še tisti debeli maroni so), tako, da jih vsako leto privlečem par košar, kaka vrečka se bo tudi zate našla, kar pusti naslov v uredništvu pa ti bom poslal po hitri pošti, hehehehe....

Mimo nas tudi pelje hitra pošta xDDx , lahko pustim naslov v uredništvu? x:px
Kostanj diši po moji mladosti :palec: : s kolesom do Golovca, parkirat pri observatoriju...in nabirat...ali pa zelene hišice po mestu :palec:
Kostanj bo, ko bo prva slana.......in jesen mora dišat po kostanju, moštu, grozdju....zima po kakijih, jabolkih...pomlad po češnjah, jagodah.......Pečen kostanj pomladi?..to ne gre..

#27 LeINA

LeINA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 144

Objavljeno: 22. september 2005, 20:38

Jamsiiii pecen kostanj in most....Car jeseni...

#28 Ajda-

Ajda-
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 958

Objavljeno: 22. september 2005, 20:47

mmm kostanj - komaj čakam

Najrajš imam pečenega - mi ga pečemo kar zunaj na eni taki "plati" - na plin - tak je najboljši x:px
Live and let live! Life is beautiful!!!!

#29 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 23. september 2005, 11:56

<{POST_SNAPBACK}>Ajaaa to, ma ni problema, tam pri nas v Beli krajini jih je ogromno (pa še tisti debeli maroni so), tako, da jih vsako leto privlečem par košar, kaka vrečka se bo tudi zate našla, kar pusti naslov v uredništvu pa ti bom poslal po hitri pošti, hehehehe....

A otki si ti to iz Bele krajine, Ebor? Samo mi iše reči da si iz Metlike x:Dx .

x:)x

#30 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. september 2005, 12:20

...Jurečić...a ti si belokranjc... a pol s ti potomc belokranjskih Srbov??? x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#31 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 23. september 2005, 12:23

<{POST_SNAPBACK}>A otki si ti to iz Bele krajine, Ebor? Samo mi iše reči da si iz Metlike  x:Dx .

x:)x

Ne iz Črnomlja, tores sva topogledno sovražnika Bern, hehehehheehehehe ej se šalim....

#32 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 23. september 2005, 14:13

Ne, Samson23, jaz sem bil samo posojen Belokranjcem za 13 let. Mehki Č so imeli moji predniki pa pred letom 1491, pa tudi ne iz Srbije, ampak to je druga štorija. Spada v genealogijo.

Eh, Ebor, časi, ko smo še šli v Beli krajini še prestarje pa ruzance, so neizogibno mimo ...

x:Dx

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2005, 14:35

ful mi je vsec Bela krajina... :palec:
Vcas smo v metliki zhural do nezavesti (in clo shtopat sva sla pol dam 1x z nekom, ponoc, cez Gorjance x:o)x :O:)..
Mitjina mama je tud od tam, sam ne hodimo nic tja (si je za family izbrala ono v kostanjevici xDDx).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 23. september 2005, 14:37

:2src: Naj se považim, da imam kostanj na dvorišču???
Bolj pozne sorte, zdaj se čisti..in ravno v času cvetenja najhuje deževalo..tako, da ne vem, koliko so čebele uspele oprašit.
Sicer pa okrog mene kar nekaj kostanjev..res..
Lani jih tudi prodajale..kaj češ..Punci kar nekaj keša zaslužile.

Ja, ful se pozna onesnaženo okolje, ker kostanj sam pa ne mara živet v onesnaženem okolju. Raje umre.
In ogromno je kostanjevega raka..škoda.

Aja - zelo rada imam pečene/in moštek/
Kuhane - x;)x
Pire nam ne leže preveč..oz. vse tole lupljenje...joj..

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#35 taichi

taichi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 24. september 2005, 19:46

Je že kdo probal surov kostanj? Naj bi deloval zelo zdravilno in krepčilno, za ledvica, če pojemo zjutraj na tešče en surov kostanj in enega zvečer.

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. september 2005, 19:50

jaz sem ga grickala ko sem bila majhna, ima dober okus, tak jeder in sochen, grickast... xDDx :palec:

(sem vedno surove tele shtorchke razne grickala, pa je mama skoz govorila, 'ti bo slabo' - nikol mi ni blo xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 25. september 2005, 13:40

<{POST_SNAPBACK}>Ne, Samson23, jaz sem bil samo posojen Belokranjcem za 13 let. Mehki Č so imeli moji predniki pa pred letom 1491, pa tudi ne iz Srbije, ampak to je druga štorija. Spada v genealogijo.

Eh, Ebor, časi, ko smo še šli v Beli krajini še prestarje pa ruzance, so neizogibno mimo ...

x:Dx


Hehehe, Bern, ser jest nč ne vem o tem sam en Črnomalc mi je pred dolgimi leti neki omenju, da z Metličćani se ne razumejo kej preveč dobr, zakaj nisem mel ne takrat ne zdej pojma... Sam rekl so mi , da nej ne hodem v un vagon(na vlaku) k so Metličani, k češ, da me bodo zbil....

#38 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 27. september 2005, 19:14

Men so tudi všeč kostanjčki, tako da komaj čakam da bom imela to čast držati vroče, dišeče plodove v rokah in se zahvaliti naravi da ni še obupala nad nami.

Pa dober tek!

Tinqa

#39 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 3. oktober 2005, 23:57

Tkole, kratko poročilo:
Lokacija: Rašica
Datum: 1.10.2005
Količina: kak liter do dva
Velikost: manjši do sredni
Priprava: Kuhani
Okus: dokaj sladki, polni okus....
Fotografije nimam, crknile baterije (pi#$@#&@%$&@)

#40 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 4. oktober 2005, 06:09

A Rašica v Beli krajini?

x:Dx x:Dx

#41 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 4. oktober 2005, 06:34

<{POST_SNAPBACK}>A Rašica v Beli krajini?

x:Dx  x:Dx

Neeee kle pr ljubljani, v belo krajino grem konec tega tedna upam, da bo kaj, mam ena posebna najdišča tam v hosti ti povem ogromni maroni, samo letos je šlo toča ravno tam čez, tako, da ne vem kaj bo....

#42 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. oktober 2005, 09:34

x:Dx Naša mlajša nabrala cca 10 kg kostanjev - bolj drobnih..jih skuhali, spekli, potalali...in opet skuhali...in še jih je ostalo.
Včeraj pa se je razkuril naš kostanj...začel odmetavati prve plodove.
So VELIKI, ta pravi...mlajša jih nabrala dobrega 2 -3 l..in še so na drevesu :palec:
Kul, da mi pred dnevno letijo..samo zdaj me čakajo ježice in listje - tole pa v vinograd. Se ga trta čisto nič ne brani x:px

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#43 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 5. oktober 2005, 21:46

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx Naša mlajša nabrala cca 10 kg kostanjev - bolj drobnih..jih skuhali, spekli, potalali...in opet skuhali...in še jih je ostalo.
Včeraj pa se je razkuril naš kostanj...začel odmetavati prve plodove.
So VELIKI, ta pravi...mlajša jih nabrala dobrega 2 -3 l..in še so na drevesu :palec:
Kul, da mi pred dnevno letijo..samo zdaj me čakajo ježice in listje - tole pa v vinograd. Se ga trta čisto nič ne brani x:px

Nataly takole kot si napisala, bi skoro upal trdit, da si ti iz Belokranjskega konca, a se motim?

#44 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 6. oktober 2005, 18:21

Ful motiš. Onih koncev ne poznam - sploh x;)x
Sem iz čisto drugih koncev (tam v goricah Halozah prelepih........ - to je moja mama zapela očetu nekje v Nemčiji, ob prvem snidenju, ko bil nekam radoveden od kod prihaja x:Dx )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#45 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 6. oktober 2005, 19:11

samo da spomnim, da se ne pozabi name pa na kostanj ;) tko preventivno tole (glede na to, da je takšno vreme, malo verjetnosti da bom uživala sama v nabiranju, ker moram kar enkaj km prehodit da pridem do njega), tko da se samo zavarujem zdejle da brez ne ostanem ;)

#46 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:50

<{POST_SNAPBACK}>samo da spomnim, da se ne pozabi name pa na kostanj ;) tko preventivno tole (glede na to, da je takšno vreme, malo verjetnosti da bom uživala sama v nabiranju, ker moram kar enkaj km prehodit da pridem do njega), tko da se samo zavarujem zdejle da brez ne ostanem ;)

Saj vem, da obljuba dela dolg... upam, da bo vreme in......

#47 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:57

<{POST_SNAPBACK}>Hehehe, Bern, ser jest nč ne vem o tem sam en Črnomalc mi je pred dolgimi leti neki omenju, da z Metličćani se ne razumejo kej preveč dobr, zakaj nisem mel ne takrat ne zdej pojma...  Sam rekl so mi , da nej ne hodem v un vagon(na vlaku) k so Metličani, k češ, da me bodo zbil....



oojojoj, a potem se zdaj ne smemo maret vec, k sm ja pol metlicanka...? xcivx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#48 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 7. oktober 2005, 15:08

<{POST_SNAPBACK}>oojojoj, a potem se zdaj ne smemo maret vec, k sm ja pol metlicanka...?  xcivx

Hehehe Tinka, lej sej jaz nič ne vem o tem, samo opozorjen sem bil, ko sem šel enkrat v Belo krajino z vlakom, pa mi ni blo jasno zakaj morm pazet... sej itak so belokranjci eni taki topli ljudje, tako, da si lahko ponosna na korenine, da se pa maramo pa itak..... a boš šla kej kostanje nabirat (to prašam zato ker sma v temi kostanji...)?

#49 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 12. oktober 2005, 07:38

<{POST_SNAPBACK}>Ej, kostajnarji...
Kaj pomen oz za kaj je dobr da se srov kostanj da pod posteljo. Sem enkrat na tem forumu neki zasledila ko še ni bilo kostanjev na voljo in si nisem zapomnila.

Hmmm, a da se daje kostanj tudi pod posteljo, to pa še nisem slišal, samo lahko pa takole ugibam, da najbrž pomaga pri čem, in če še naprej ugibam (glede na to kaj naj bi se v postelji počelo, kajne), potem je to sigurno dobro ali za spanec ali pa za ekhmmm tiste stvari. In, če rezimiram, ne glede na to za katero od navedenih stvari je dobro, danes takoj, ko pridem domov stresem vrečo kostanja pod posteljo..... xDDx
Enako pa seveda svetujem tudi ostalim.... :vragec:

#50 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 12. oktober 2005, 07:42

<{POST_SNAPBACK}>Ej, kostajnarji...
Kaj pomen oz za kaj je dobr da se srov kostanj da pod posteljo. Sem enkrat na tem forumu neki zasledila ko še ni bilo kostanjev na voljo in si nisem zapomnila.


...ce posteljne aktivnosti zahtevajo svoj davek in postelja poci je vreca kostanja kostanj uporabna kot podstavek za jogi... x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0