Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Črna magija, prekletstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
846 komentarjev na to temo

#751 sunshine92

sunshine92
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 14. junij 2011, 14:38

Ne vem zakaj mislite, da bi bila zgodba izmišljena. Je resnična sam sem to sama doživela! Je pa res da se to ne dogaja ravno vsak dan, sploh pa je bil moj eden izmed hujših primerov.


Meni pa se zdi da je možno da ni pravih vzrokov za ta dogodek, sama si razlagam da ta ženska pač tega bitja ni mogla spraviti v svojo dimenzijo in je naključno izbrala mene. No vse pa se zgodi z nekim razlogom, mogoče mi bo kdaj kasneje ta izkušnja prišla prav...kaj pa vem. Pa drugače nič nisem začela čarati, samo malo bolj poglobljeno sem prebirala knjige o čakrah, paralelnih svetovih itd.
Neka prijateljica moje mame ji je tudi rekla, da so se mi začele razvijati neke paranormalne sposobnosti, ravno kakšen mesec, dva preden se mi je to zgodilo. Vendar jaz ne dobivam takšnega občutka, vsaj nič posebnega se mi ne dogaja, da bi kazalo na paranormalnost. Sicer pa ima to vsak, le razviti je potrebno...

  • Objavljena slika
  • Objavljena slika



#752 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. junij 2011, 04:47

Meni se zdi zgodba izmišljena.


Še vedno vztrajam, da je izmišljena.


Misliš ali veš...Objavljena slika

A si šel preverjat...in če si šel preverjat, na kakšen način si to preveril...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#753 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. junij 2011, 05:39

Zaupaj občutku, kajti občutek ne laže.

#754 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. junij 2011, 10:16

Niti ne tolk. Če ti seveda okultno področje ni glih neznanka.

Ni mi ravno neznanka, a kljub temu je ta okultna "razlaga" vprašljiva.
Possible—but highly unlikely.

#755 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 15. junij 2011, 11:15

Jah, konc koncev lahko tud rečeva, da na tem svetu je vse mal vprašljivo Objavljena slika

#756 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. junij 2011, 11:58

Zaupaj občutku, kajti občutek ne laže.


Hm, odvisno kako se občutki pretolmačijo...občutki pa za moje pojme še niso intuicija...Objavljena slika

Zdaj me pa nekaj zanima...glede na to da se ukvarjaš kao z uklanjanjem črne magije ipd. scene...A potem pri stranki to preveriš samo preko občutkov...Objavljena slika In če vzamem kot primer, da si pri meni sfalil okol 70% karakterja potem se jaz na te tvoje občutke ne bi glih preveč zanašal...Objavljena slika

In če bi delal izpit za zdravilca bi s takim odgovorom sigurno dobil še kakšen dodatni test...ala štiri karte, štirje asi- zdaj pa ugotovi katera karta je srčev as...Ali pa štirje narobe obrnjeni listki, trije prazni na enem pa narisan heksagram, ta zna pa celo energijsko izstopat...simpl test...mogoče bi ga celo tisti, ki uporabljajo nihalo naredili prej kot pa tisti, ki se zanašajo samo na občutke...Objavljena slika

Videl primere v praksi ko samo občutki niso bili dovolj, je bilo treba uporabit še kaj zraven...In kako ti kao občutki povejo ali je nekdo pod vplivom črne magije ali ne...Objavljena slika Meni se bolj enostavno zdi uporabiti kakšen način kjer je odgovor da ali ne...Lahko je pa odgovor skanaliziran in to še bolj v detajle- kdaj je problem nastal, zakaj, kdo vse je vpleten v to, itd...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#757 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 15. junij 2011, 13:31

.... dodatni test...ala štiri karte, štirje asi- zdaj pa ugotovi katera karta je srčev as...Ali pa štirje narobe obrnjeni listki, trije prazni na enem pa narisan heksagram, ta zna pa celo energijsko izstopat...simpl test...mogoče bi ga celo tisti, ki uporabljajo nihalo naredili prej kot pa tisti, ki se zanašajo samo na občutke...Objavljena slika


evo Brezo, tole je dobra iztočnica, da te neki vprašam. Kot sem do zdej zasledil, ti precej zaupanja polagaš v nihalo. Torej - ali lahko ti z nihalom uspešno narediš zgornji test? Ali kdorkol drug, ki uporablja nihalo?
Ker jst osebno nekomu, ki ne more nedvoumno prikazat uspešnosti svoje metode na recimo takem primeru, tud ne bi zaupal, da bo pravilno ugotovil, kako (ne)funkcionirajo moje čakre ipd. (pa četud po najdu ne vem kakšen izgovor, zakaj tisto ne more, to pa lahko...).

#758 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. junij 2011, 13:49

evo Brezo, tole je dobra iztočnica, da te neki vprašam. Kot sem do zdej zasledil, ti precej zaupanja polagaš v nihalo. Torej - ali lahko ti z nihalom uspešno narediš zgornji test? Ali kdorkol drug, ki uporablja nihalo?
Ker jst osebno nekomu, ki ne more nedvoumno prikazat uspešnosti svoje metode na recimo takem primeru, tud ne bi zaupal, da bo pravilno ugotovil, kako (ne)funkcionirajo moje čakre ipd. (pa četud po najdu ne vem kakšen izgovor, zakaj tisto ne more, to pa lahko...).

In ko smo že pri tem: lahko nihalo pokaže na rezultat izjemno zapletene matematične enačbe? Ali celo razreši kakšen še ne razrešen matematični/fizikalni (ali kak drug) problem? Ker najti srčevega asa z verjetnostjo 1:4 ni ravno pokazatelj neke izjemne sposobnosti/moči oz. zanesljivosti testa.
Possible—but highly unlikely.

#759 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 15. junij 2011, 14:27

Ker najti srčevega asa z verjetnostjo 1:4 ni ravno pokazatelj neke izjemne sposobnosti/moči oz. zanesljivosti testa.


Seveda bi blo kart več in mogu bi ene 20x ponovit, da bi lahko govoril o kakšni učinkovitosti.

#760 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. junij 2011, 15:05

evo Brezo, tole je dobra iztočnica, da te neki vprašam. Kot sem do zdej zasledil, ti precej zaupanja polagaš v nihalo. Torej - ali lahko ti z nihalom uspešno narediš zgornji test? Ali kdorkol drug, ki uporablja nihalo?
Ker jst osebno nekomu, ki ne more nedvoumno prikazat uspešnosti svoje metode na recimo takem primeru, tud ne bi zaupal, da bo pravilno ugotovil, kako (ne)funkcionirajo moje čakre ipd. (pa četud po najdu ne vem kakšen izgovor, zakaj tisto ne more, to pa lahko...).


Jaz imam nihalo samo mal za igračkanje in ga ne uporabljam dosti...je pa dober za ugotavljanje kakšnih procentov al pa kaj drugega...Sem pa malo za foro probal take teste pa je bil rezultat bolj pola- pola...ampak to bolj zaradi tega ker jaz nihala ne uporabljam dosti in se ne ukvarjam profesionalno s takimi zadevcami...Objavljena slika

Take teste oz igračkanje se uporablja na začetku, ko človek dela z nihalom še ne obvlada al ga pa ne zna pravilno uporabljat...skratka kot prva ura v avtošolah ko se uči speljevanja...

Skoraj vsak človek lahko z lahkoto preveri kako se čakre vrtijo...biti mora vsaj v alfa stanju al pa še kakšnem globjem + par ostalih malenkosti ki vplivajo na pravilnost rezultatov...ampak kakor jaz vem nepravilno vrtenje čaker še ne pomeni nič konkretnega...to pomeni samo da nekaj ni v redu s tistimi področji ki jih ima ta čakra pod okriljem...kaj so pa vzroki to so pa zapisi globje v plasteh aure...

Kar se pa zgornjih igračk tiče...vsaj eden, ki sem ga spoznal je rastural to...je bilo pa to s pomočjo blinkanja...skratka deluje po istem principu kot nihalo...odgovor da ali ne...ampak jebi ga on je bil zdravilec s full prevoženimi kilometri...Je bilo še enih par ki so se ne vem koliko let ukvarjal z nihalom, radiestezijo ipd. scenami in so izstopal iz povprečja- te so pa tudi dosegali rezultate od oka rečeno med 70- 100%...

Igral se je pa z listki+ heksagramček, skrivanje različnih predmetov po prostoru in mal čekiranja preko slikic, ki so jih prinesli tisti ki so poznali tistega človeka full dobro...Tako da moj zaključek je da zna to z nihalom biti kar dosti učinkovito, če se trenira vsak dan, je pa pri nekaterih zadevcah malo počasno...treba včasih ubrat tudi kakšno bližnjico...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#761 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. junij 2011, 15:38

Kaj bi jaz tebi razlagal, ko pa si zatopljen v svoje bukvice in naučene sisteme.

Razvijaj notranjo intuicijo, pa se ti razkrije tudi še kaj drugega.

Pa ne mi težit z šolanjem o zdravilcih, saj so ravno ti učitelji polni sebe in svojega ega. Saj ne rečem, da ne obvladajo stvari, le njihov pristop do učencev me zelo moti.

Staro pravilo se glasi, da učitelj SAM poišče učenca.
Vsi ostali, ki hodite, kot ovca poleg pastirja, boste še dolgo samo ovce.

Do sistema, kako kakšno stvar obvladovati, boš moral priti sam. Vsako zahtevno znanje, katero vsebuje tudi očiten efekt ali rezultat, se ne izdaja vsakomur.
Zakaj ? Zato, ker tisti, ki je posredoval neko znanje, tudi na astralnem nivoju odgovarja za vse zlorabe in napake, katere je zagrešil poslušalec.
Sedaj pa naj se zdravilci igrajo, kolikor jim je volja. Nekdo izmed tvojih učiteljev že plačuje za nepremišljenost.


Imam feeling da čim se te vpraša kakšna specifična stvar oz. detajl, da se začneš malo izogibat...Objavljena slika

Kako lahko govoriš da nekdo izmed mojih učiteljev plačuje za nepremišljenost, če sploh ne veš kdo so moji učitelji...Objavljena slika Kar se pa bukvic tiče glih zdaj študiram kako lahko podzavestna agresija, ljubosumje, prevelika navezanost na psihične moči, itd. povzročajo hude bolezni kot so slabovidnost, rakava obolenja, obolenja možganov, živcev, itd...Naučen sistem- s tem si me pa nasmejal. Jaz sploh nimam sistema oz. sem pobral iz različnih koncev tisto kar jaz čutim da je koristno zame in kar v praksi pri meni najbolj funkcionira...Objavljena slika


Ena dobra stvar, ki sem se jo naučil, da je včasih dobro tudi informacijo preko intuicije preverit...in če recimo druga oseba to potrdi, je to pač zelo dobra povratna informacija ki kaže da je prava pot...Če intuicija pove da je oseba imela dva splava pred 30. leti in da s tem ni razrešila, ampak samo potlačila...to pa valjda vpliva na vse od čustev do odnosov...kako boš to preveril razen, če jo ne vprašaš...Objavljena slika

In zakaj taka podzavestna agresija do zdravilcev, pripadnikov določene religije...ker si ti imel slabo izkušnjo in obstaja še zmeraj negativen programček v tebi...A ni že čas da začneš malo urejat to področje...

Zakon o zdravilcih bo pa kmalu prišel ven...in vsak ki se s tem ukvarja ga bo moral slej ko prej narest...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#762 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. junij 2011, 07:13

A celo pentagramčke in heksagramčke sem omenjal...potem je pa treba malo bolj razložit...glih taprava tema...Objavljena slika

V raznoraznih meditacijah se lahko pojavi pentagram, heksagram, piramida, oktaeder al pa kakšen drug lik...odvisno kakšna je meditacija in kaj se dela....Najbolj znana med ljudmi pa sta prva dva...


PENTAGRAM- pravilno obrnjen pentagram ( z enim krakom gor in dvema dol ) se lahko pojavi pri rezanju karmičnih vezi, če je kdo podzavestno agresiven na nas, nam škoduje, mi pa mu odpustimo in prerežemo vez. Pri urokih, prekletstvih ki izvirajo iz nas samih, naših bližnjih al pa drugih oseb. Pri reprogramiranju kakšnih lastnih negativnih vzorcev oz. programčkov....itd...Je pa zanimivo da je ta lik omenila tudi Phyllis Krystal v eni svoji knjigici o odstranjevanju karmičnih vezi...

Pentagram se lahko uporablja tudi pri magiji- združevanje elementov...po TKM je telo sestavljeno iz 5. elementov...elemente se lahko poveže v sredini lika, namera...tralala...in stvari se začnejo dogajat...

Ni pa priporočljivo delat z narobe obrnjenim pentagramom, ker je to kao simbol za dark side...

HEKSAGRAM- na kratko povedano pomeni povezavo z Božanskim, dušo, višjim Jazom...povezavo gor- dol...simbol transformacije...pri magiji predstavlja 6. elementov...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#763 AirMax

AirMax
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 27. junij 2011, 10:53

Pazite se črne magije in se je izogibajte na 1000km.. Moja zelo bližnja oseba je imela precej slabe izkušnje z temi grdobijami.. Nazadnje je pristala na zdravljenju v Psihiatrični kliniki Polje zaradi tega.. In ko sem ji hodil na obisk sem spoznal kar precej ljudi s podobnim izkušnjami.. Črna Magija ponavadi deluje na finance in pa seveda strah.. Strah je njigovo glavne orožje in potem se začne.. Tej bližnji osebi so zelo na njenega sina pritiskali.. Stalno so se ji pojavjali glasovi, da je njen sin mrtev, da bo trpel in podobne tako, da priporočam dve stvari: Da se izogibajte črni magiji in podobnim kozlarijam in pa da o tem ne govorite preveč.. Nikoli se ne ve, lahko se tudi vam zgodi in verjemnite da ni prijetno..

#764 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. junij 2011, 10:55

Pazite se črne magije in se je izogibajte na 1000km.. Moja zelo bližnja oseba je imela precej slabe izkušnje z temi grdobijami.. Nazadnje je pristala na zdravljenju v Psihiatrični kliniki Polje zaradi tega.. In ko sem ji hodil na obisk sem spoznal kar precej ljudi s podobnim izkušnjami.. Črna Magija ponavadi deluje na finance in pa seveda strah.. Strah je njigovo glavne orožje in potem se začne.. Tej bližnji osebi so zelo na njenega sina pritiskali.. Stalno so se ji pojavjali glasovi, da je njen sin mrtev, da bo trpel in podobne tako, da priporočam dve stvari: Da se izogibajte črni magiji in podobnim kozlarijam in pa da o tem ne govorite preveč.. Nikoli se ne ve, lahko se tudi vam zgodi in verjemnite da ni prijetno..

T.i. črni magiji se ni treba izogibat. Kot je dejala Marie Curie: "Ničesar v življenju se ni treba bati. Samo razumeti je treba." Tako se nam prav nič ni treba bati izmišljene črne ali magije kakršnekoli druge barve, temveč moramo razumeti psihološke mehanizme, ki se odvijajo v ozadju in ki povzročajo, da (črna) magija "deluje". Gre zgolj za sugestije, nocebo učinek, samoizpolnjujoče prerokbe, selektiven spomin, anekdotične dokaze, pretiravanja ipd.
Possible—but highly unlikely.

#765 AirMax

AirMax
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 29. junij 2011, 15:07

Me zanima, če bi tako govoril, če bi jo občutil na lastni koži.. Tako je lahko vsak pameten, ko pa občutiš pa ni več tako preprosto.. Tudi ta oseba, ki sem jo omenil je imela podobne mnenja pa ga je po tej izkušnji hitro spremenila.. Če bi doživel to ga nebi označil kot pretiravanje..

#766 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. junij 2011, 15:25

Veš, če je kdo nekaj doživel ne pomeni še nič, razen tega, da je nekaj doživel in si doživeto razlaga s svojimi prepričanji ali prepričanji drugih ljudi. Nobena magija ne deluje, če ne verjameš vanjo oz. ne padeš na psihološke finte, da bi lahko delovala. V tej temi je bilo podanih dovolj linkov, ki lepo prikazujejo, da gre vse skupaj za nateg. Vsem, ki verjamejo v te pravljice, bi koristilo se malo poučit kaj in kako deluje, preden bebavo padajo na finte.

Če pa je kdo prepričan, da zna manipulirati z magijo, da zna koga uročiti, naj izvoli čez lužo do Randija. Bo še nagrajen z milijoni dolarjev, če bo uspel kaj dokazat. Ah ja, pozabljam, bebec, da takih ne zanima denar, ne zanima jih slava, ne zanima jih resnica. Uživajte uročeni!
Possible—but highly unlikely.

#767 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. junij 2011, 21:40

Sedaj se bom pa malo spustil na Alanov nivo...Objavljena slika

Ali ima Randy sploh milijon dolarjev...ali ima za toliko denarja premoženja...kje se to lahko preveri...ali so v ozadju kakšni drugi donatorji, ki ponujajo to nagrado...Objavljena slika

Kakšna je kaj statistika...koliko jih je kao preizkusil, koliko jih je kao dokazal kakšne paranormalne sposobnosti in koliko ne...v procentih...Objavljena slika Predvidevam da ni noben dokazal nič...In vprašanje zakaj ne...kakšne ljudi so testiral...ali so izbiral samo take ki so se sami prijavljal zaradi slave, medijev...ali so sami iskali šarlatane da bi dokazali kao večvrednost znanosti, obdržali svoj imidž, zatrli drugačno mišljenje...koliko so sploh stestirali budističnih menihov...Objavljena slika To z menihi me namreč bolj zanima, kajti nekatere raziskave po Tibetu, Indiji in tam okoli so dale mal takih rezultatov, ki so skregani z vso logiko ki jo učijo v šolah...Objavljena slika

Kakšna je definicija besede "magija" po Alanovo...Objavljena slika

In na koncu še vprašanje ali je nagrada milijon dolarjev neto ali bruto...kako je pa kaj z davki...Objavljena slika Kaj pa če kakšna čarovnica al pa magus res z urokom ubije Randyja. Kdo potem izplača nagrado, ali je kaj o tem omenjeno tudi v oporoki, a se pred nastopom podpiše kakšna pogodba, se overovi preko odvetnikov, itd...Objavljena slika Objavljena slika

In ker Alan tako vneto zagovarja Randy-ja potem predpostavljam da mu ne bo problem odgovoriti na ta preprosta vprašanja...Mogoče je pa v ozadju kakšna zarota znanosti...Malo "zdravega dvoma" namreč ne škoduje, a ne...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#768 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. junij 2011, 07:40

Sedaj se bom pa malo spustil na Alanov nivo...Objavljena slika

Ali ima Randy sploh milijon dolarjev...ali ima za toliko denarja premoženja...kje se to lahko preveri...ali so v ozadju kakšni drugi donatorji, ki ponujajo to nagrado...Objavljena slika

Kakšna je kaj statistika...koliko jih je kao preizkusil, koliko jih je kao dokazal kakšne paranormalne sposobnosti in koliko ne...v procentih...Objavljena slika Predvidevam da ni noben dokazal nič...In vprašanje zakaj ne...kakšne ljudi so testiral...ali so izbiral samo take ki so se sami prijavljal zaradi slave, medijev...ali so sami iskali šarlatane da bi dokazali kao večvrednost znanosti, obdržali svoj imidž, zatrli drugačno mišljenje...koliko so sploh stestirali budističnih menihov...Objavljena slika To z menihi me namreč bolj zanima, kajti nekatere raziskave po Tibetu, Indiji in tam okoli so dale mal takih rezultatov, ki so skregani z vso logiko ki jo učijo v šolah...Objavljena slika

Kakšna je definicija besede "magija" po Alanovo...Objavljena slika

In na koncu še vprašanje ali je nagrada milijon dolarjev neto ali bruto...kako je pa kaj z davki...Objavljena slika Kaj pa če kakšna čarovnica al pa magus res z urokom ubije Randyja. Kdo potem izplača nagrado, ali je kaj o tem omenjeno tudi v oporoki, a se pred nastopom podpiše kakšna pogodba, se overovi preko odvetnikov, itd...Objavljena slika Objavljena slika

In ker Alan tako vneto zagovarja Randy-ja potem predpostavljam da mu ne bo problem odgovoriti na ta preprosta vprašanja...Mogoče je pa v ozadju kakšna zarota znanosti...Malo "zdravega dvoma" namreč ne škoduje, a ne...Objavljena slika

Večino odgovorov najdeš tukaj: JREF Challenge FAQ

Vsi, ki so se prijavili, niso uspeli dokazati niti drobtinice nadnaravnega. Vsi so bili šarlatani in razkrinkani. Pod kontroliranimi pogoji ni nikomur uspelo nič. Zame je to jasen dokaz, da so vse trditve, da ima nekdo nadnaravne sposobnosti, kratkomalo laž -- vede ali nevede.

In v ozadju ni nobene "zarote znanosti". Že sama predpostavka dokazuje, da nimaš pojma, kaj je znanstven pristop in kako deluje. Bistvo je, da so poskusi ponovljivi. Vsak jih lahko izvede pod enakimi pogoji in potrdi ali pa ovrže predhodnje poskuse. Ljudje se sami prijavljajo na izziv, Randi sicer res hodi ali je hodil okoli in razkrinkaval šarlatane. In do danes je razkrinkal vsakogar, ki se ga je lotil.

To temo je popravil/a Alan_New: 30. junij 2011, 10:34

Possible—but highly unlikely.

#769 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. junij 2011, 12:21

Večino odgovorov najdeš tukaj: JREF Challenge FAQ

Vsi, ki so se prijavili, niso uspeli dokazati niti drobtinice nadnaravnega. Vsi so bili šarlatani in razkrinkani. Pod kontroliranimi pogoji ni nikomur uspelo nič. Zame je to jasen dokaz, da so vse trditve, da ima nekdo nadnaravne sposobnosti, kratkomalo laž -- vede ali nevede.

In v ozadju ni nobene "zarote znanosti". Že sama predpostavka dokazuje, da nimaš pojma, kaj je znanstven pristop in kako deluje. Bistvo je, da so poskusi ponovljivi. Vsak jih lahko izvede pod enakimi pogoji in potrdi ali pa ovrže predhodnje poskuse. Ljudje se sami prijavljajo na izziv, Randi sicer res hodi ali je hodil okoli in razkrinkaval šarlatane. In do danes je razkrinkal vsakogar, ki se ga je lotil.


E Alanu sem si celo vzel čas in prebral zadevce...mogoče ne bi bilo slabo če bi si še ti mal prebral detajle preden v različnih temah omenjaš Randija...preberi si kdaj to testiranje ne pride v poštev... In ker smo glih pri črni magiji...devilčki, eksorcist, entiteta, uroki....tole mi malo izstopa pri tem linku...Objavljena slika

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

For example, a claim of exorcism must have prior proof of the existence of demons, unless the existence of demons would be self-evident during the exorcism. If someone’s head spins ‘round the wrong direction during an exorcism, it is safe to say that demons (or some other entities) are responsible. Projectile vomiting, however, is nasty and probably explainable....

2.4 Why do you reject claims that might cause injury?

Because the JREF doesn’t want anyone to get hurt or die, for both legal and humanitarian reasons. The JREF will not condone or support any claim where injury may occur. We don’t even want you to try it at home first.

For example, if you claim you can jump off a ten story building and survive, the JREF is not going to test you at it because people jumping off buildings doesn’t normally end well.

2.5 Why can’t I submit a religious or spiritual claim?

Because they are, for the most part, untestable. For example, you can look at a series of events – say surviving an automobile crash, surviving a plane crash, surviving a near-drowning and say “This was the hand of God,” but the point of the Challenge isn’t to give anecdotal evidence. It is to give something testable. Most religious people believe it’s impossible to test God. We’re pretty sure they’re right, though perhaps for different reasons.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zanimivo...če jaz prav sklepam je to glih kontra temu kar se kao pri črni magiji gre...če hoče prvi osebek ubiti drugega z urokom, vudu lutke, astralna potovanja...itd...

Moj zaključek je da Randy nima milijon dolarjev, je samo posrednik...denar je v določenem fondu v katerega so prispevali različni donatorji...denar je kao tax free...Objavljena slika

Alan se je pa malo zapletel v svoje besede, ker se ni pozanimal o detajlih...kdaj testiranje NE pride v poštev...ni čudno da niso testirali skoraj nobenega budističnega meniha...

In še zmeraj čakam na definicijo besedice "magija" po Alanovo...Objavljena slika


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#770 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. junij 2011, 12:39

Kaj bi rad? A bi me rad diskreditiral, diskreditiral JREF? Ne uspeva ti niti malo. DEJSTVO je, da v vseh teh letih vere v črno ali kakršnokoli jebeno magijo ni niti enega samega dokaza, ki bi potrdil domneve oz. izjave. Vse skupaj je enostavno izmišljeno, gre zgolj za vero. Če hočeš karkoli dokazati, izvoli, breme dokaza je na tebi, na tistih, ki v take bedarije verjamete. Zaradi mene sem ti tudi rekel, da lahko pošlješ nadme kakršenkoli urok hočeš, pa se nekaj skozi izmikaš in cvikaš, da te bo tvoj bogec kaznoval. Pa saj je prav, da cvikaš, ker bi se popolnoma osmešil, ko bi pogrnil na celi črti (no, pri podpornikih se ne bi osmešil, bi že našli kakšen izgovor, da zakaj ni delovalo).

Zanimive so trditve vernikov v nadnaravno, da so bili tisti testirani osebki vsi šarlatani, a zakaj ni nikjer posnetkov pravih magov, ko je pokazano neizpodbitno kakšen nadnaraven pojav? Konec koncev, tistemu, ki ima nadnaravne sposobnosti, ni treba v poskus, ko bi komurkoli škodoval, temveč na preprosto dokaže telekinezo, telepatijo, homeopatija, idiotopatijo ali karkoli drugega. Kaj se izgovarjaš na tiste točke pogojev, ki sploh niso bistveni? Saj si ti tisti, ki trdi, da se lahko ubija na daljavo, torej bi moral te točke pozdravit, ne pa jih izpostavit kot šibkost pogojev in nek jalov indic, da le verjamejo v nadnaravno, če so te točke notri.

In če te zanima moja definicija magije, pobrskaj malo nazaj po tej temi. Sem že večkrat napisal, kaj je zame, in se strinjal s tistimi, ki so podali podobno definicijo.
Possible—but highly unlikely.

#771 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. junij 2011, 21:10

Kaj bi rad? A bi me rad diskreditiral, diskreditiral JREF? Ne uspeva ti niti malo. DEJSTVO je, da v vseh teh letih vere v črno ali kakršnokoli jebeno magijo ni niti enega samega dokaza, ki bi potrdil domneve oz. izjave. Vse skupaj je enostavno izmišljeno, gre zgolj za vero. Če hočeš karkoli dokazati, izvoli, breme dokaza je na tebi, na tistih, ki v take bedarije verjamete. Zaradi mene sem ti tudi rekel, da lahko pošlješ nadme kakršenkoli urok hočeš, pa se nekaj skozi izmikaš in cvikaš, da te bo tvoj bogec kaznoval. Pa saj je prav, da cvikaš, ker bi se popolnoma osmešil, ko bi pogrnil na celi črti (no, pri podpornikih se ne bi osmešil, bi že našli kakšen izgovor, da zakaj ni delovalo).

Zanimive so trditve vernikov v nadnaravno, da so bili tisti testirani osebki vsi šarlatani, a zakaj ni nikjer posnetkov pravih magov, ko je pokazano neizpodbitno kakšen nadnaraven pojav? Konec koncev, tistemu, ki ima nadnaravne sposobnosti, ni treba v poskus, ko bi komurkoli škodoval, temveč na preprosto dokaže telekinezo, telepatijo, homeopatija, idiotopatijo ali karkoli drugega. Kaj se izgovarjaš na tiste točke pogojev, ki sploh niso bistveni? Saj si ti tisti, ki trdi, da se lahko ubija na daljavo, torej bi moral te točke pozdravit, ne pa jih izpostavit kot šibkost pogojev in nek jalov indic, da le verjamejo v nadnaravno, če so te točke notri.

In če te zanima moja definicija magije, pobrskaj malo nazaj po tej temi. Sem že večkrat napisal, kaj je zame, in se strinjal s tistimi, ki so podali podobno definicijo.


Nič nimam proti JREF...so zelo lepo razložil katere stvari se lahko testira in katere ne...Objavljena slika

Tega Randy-ja in nagrado milijon dolarjev si omenjal v par temah...in to v takih kjer JERF lepo piše da se takih stvari ne da testirat...zakaj ne, piše kao v "drobnem tisku"...Objavljena slika

Skratka, če bi hotel eksorcist dokazat da res izganja hudičke, bi moral najprej dokazat da oni obstajajo...prav tako bi morali kao duhovniki, ki pravijo da komunicirajo z angeli ali Bogom najprej dokazati njihov obstoj...to so pač astralne zadeve, ki jih vsak doživlja drugače oz. določene skupne lastnosti, značilnosti obstajajo...zato se tudi ne da glih dokazovat obsmrtnih izkušenj, raznih izventelesnih oz. astralnih potovanj, ki so jih nekateri budistični menihi sposobni...itd...zato se JERF takih stvari izogiba, ker se jih danes z današnjo tehnologijo in znanjem ne da preverjat...

Kaj se naredi pri kakšnih pogodbah, ko se jih podpisuje...najprej se vse prebere, zlasti drobni tisk, če ga ima...Skratka poanta je da nehaj "težit" s tem Randy-jem in nagradi v temah o katerih oni lepo pravijo da se jih ne da testirat...

Definicija "magija" v SSKJ se pa malo razlikuje od tvoje razlage...in SSKJ so kao pisali strokovnjaki in izobraženci...mogoče bi se pa moral malo z njimi pomeniti in jih kao malo poučiti...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#772 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. junij 2011, 22:18

Jasno, nekaterih zadev se pač ne da testirati, smo spet pri zmaju v garaži. So pa bili pri njem razni ljudje, ki trdijo, da se pogovarjajo z duhovi, astrologi, domnevni mojstri telekineze, in kaj vem še vse kdo ... vsi so pogrnili na testu oz. nismo mogli prikazat svojih sposobnosti, ker so "kontrolirani pogoji blokirali njihovo energijo." Kakšni bebci! x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#773 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. julij 2011, 09:20

Jasno, nekaterih zadev se pač ne da testirati, smo spet pri zmaju v garaži. So pa bili pri njem razni ljudje, ki trdijo, da se pogovarjajo z duhovi, astrologi, domnevni mojstri telekineze, in kaj vem še vse kdo ... vsi so pogrnili na testu oz. nismo mogli prikazat svojih sposobnosti, ker so "kontrolirani pogoji blokirali njihovo energijo." Kakšni bebci! x:Dx


Kako se lahko nekdo pogovarja z duhci, če duhovi po kao uradni razlagi ne obstajajo...najprej bi moral dokazat obstoj duhcev...xg:Dx

Kaj bi Randy in znanstveniki rekli za tega srbina...mene so namreč v šoli učil da 220V človeka kao ubije...a je to paranormalno ali ne...za ene ja za druge ne...skratka čisto zemeljske zadevice za raziskovat...xokkx


The battery man

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#774 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. julij 2011, 09:27

Človek baterija.............en dokaz za Alana xrolleyesx :palec:

#775 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. julij 2011, 09:42

Kako se lahko nekdo pogovarja z duhci, če duhovi po kao uradni razlagi ne obstajajo...najprej bi moral dokazat obstoj duhcev...xg:Dx

Ni nujno. Randi je dejansko vsaj enega takega testiral, enega pa razkrinkal sam. Bistveno pri prvem poskusu je bilo to, da je onemogočil domnevnemu psihiku (ali bolje, psihiču) hladno branje (cold reading). In ko je bilo to onemogočeno, so vse magične sposobnosti izginile.

Randi je meddrugim razkrinkal najbolj slavnega šarlatana Urija Gellerja.

Kaj bi Randy in znanstveniki rekli za tega srbina...mene so namreč v šoli učil da 220V človeka kao ubije...a je to paranormalno ali ne...za ene ja za druge ne...skratka čisto zemeljske zadevice za raziskovat...xokkx


The battery man

Nimam pojma, kaj bi rekel, je pa tudi znanstvenikom in skeptikom znano, da so določeni ljudje, ki imajo izjemne psihične in fizične sposobnosti, a to ni nič nadnaravnega in še najmanj dokaz za nadnaravno.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0