Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Planinarjenje, hribolazništvo, pohodništvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
102 komentarjev na to temo

#76 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 14. oktober 2009, 12:24

Bom jaz šel kr brez vsega na tole Grmado, pa če bom videl da to ni zame, bom urno smuknil nazaj, kakopak tega ne bom objavil, opazili boste, da nekaj ni bilo v redi,sam zato ker me v to temo ne bo več na spregled x:px x:px

kako testirat vrtoglavost?, Kva to sploh pomen?

greš na najvišjo stolpnico v lj ... če upaš na balkon-teraso in okoli pogledati je s teboj vse ok x^x

btw ... sama si iz 13 štuka nisem niti upala pogledati čez okno xnckrivx ... takšna vrtoglavica me je prijela, kar navzol me je vleklo ... in pri vsem tem bi se šla rada peljati z balonom x:o)x

ej ... koliko zasavskih hribov si že obiskal ... visoki res niso ... so pa lepi za pohodništvo, če poznaš vse bližnjice :vio:

#77 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. oktober 2009, 12:46

greš na najvišjo stolpnico v lj ... če upaš na balkon-teraso in okoli pogledati je s teboj vse ok x^x


x:Dx
Z majhnim popravkom - stopit je treba na zunanjo stran ograje... :inocent: :wOOt:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#78 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. oktober 2009, 12:56

sej ne da se mi vrti v glav, da se začnem opotekat, sam me kr stisne v želodcu.


hmmm.. če v 13. nadstopju stojiš na zunanjem robu ograje in te ne stiska (vsaj to) v želodcu... pol nisi čist normalen, če mene vprašaš...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#79 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 14. oktober 2009, 13:16

smo imeli namen it na Kum, ker se hočem odselit v Trbovlje v kolikor ne bo šlo finančno v Ljubljani x^x
sam moja draga nekak ni navdušena nad to idejo.

na Kumu je super, kadar je lepo vreme x^x ... no ... tudi kadar je po dolinah megla ni slabo :vio: ... kot bi bil nekje nad oblaki x;)x

kar se preselitve tiče poslušaj svojo drgo ... tudi kje drugje po slo so nepremečnine podobnih cen ... z boljšim zrakom :vio:


:vragec:
sej se mi je zdelo, na varnem lahk gledam kamor hočem, tut v globino stolpnice, problemček bi pa nastal, če bi bil na oni strani.
sej ne da se mi vrti v glav, da se začnem opotekat, sam me kr stisne v želodcu.



hmmm.. če v 13. nadstopju stojiš na zunanjem robu ograje in te ne stiska (vsaj to) v želodcu... pol nisi čist normalen, če mene vprašaš...


:wOOt: a pol sem normalna ... me je že malo zaskrbelo xcivx

xscratchx nekaj se čara na forumu xcivx

#80 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 14. oktober 2009, 13:31

xscratchx nekaj se čara na forumu xcivx

xyesx x:)x

btw, kdor je bil na Krnskih jezerih - katera je najlažja pot, in kolko časa se rabi?
Objavljena slika

#81 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 14. oktober 2009, 14:08

xyesx x:)x

btw, kdor je bil na Krnskih jezerih - katera je najlažja pot, in kolko časa se rabi?

klik
če si mislila tole.

Šla parkrat pozimi iz Lepene.
Pot ni težka, meni je bila nekoliko tečna na začetku, iz Lepene gor, ko si še v gozdu, blatu (seveda v času topečega se snega), ne spomnim se dobro, ampak kakšen del je mogoče bolj strm...
Na internetni strani piše okrog 2 h hoje do une koče pri Krnskih jezerih - ne spomnim se točno, a bo verjetno kar držalo.
Imaš pa itak na strani kar dober opis + fotke kako izgleda.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#82 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. oktober 2009, 17:11

Ekola, dam še sem, če bo kdo na volji se malo zmigat, pa kaj lepega videt.

Ogled izvira slapa Boka
Levo od mostu (na cesti Žaga-Bovec) so info table, kako do izvira. Pot je markirana. Priporočam, da gledate okrog sebe, ker je nama s frendom nekje kljub temu uspelo iti mimo markacij, tako da sva se lahko še malo "igrala za divje koze". Don't ask! x:Dx x;)x
Lahko se pa odločite tudi za ogled slapa od bliže, a še vedno od spodaj - nisem šla, tako da glej table ob poti.
Glede časa dostopa most-izvir:
na netu sem zasledila več različic: 40 min, 45 min, 1h 45 min ... tako da??
S frendom (šibka točka te "odprave" sem bila vsekakor jaz :inocent: ) sva z vmesnimi postanki na t. i. razglednih točkah + zavezovanje vezalk + slačenje flisa ... rabila ...ne vem ... vsekakor manj kot 1h.
Nazaj pa pol manj (tj. okrog 20, 25 min).
Trenutno je slap manj vodnat, izlet pa vseeno lep! x:)x

A kako izgleda pot?
Kot za koze x:Dx
Strma, cik-cak, na začetku malo melišča, potem pa prave stopničke, na koncu oz. kjer je potrebno so krajše zajle, vrv.
Kaj še??
S sabo nisva imela nič, razen bonbonov.
Voda - mrzla!! je pa itak gor x;)x



Uživajte!
... Say what you mean
And mean what you say ...

#83 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 13. maj 2010, 22:33

Koliko je do Triglavskih jezer?
Ali je zahtevna pot? Je primerno za otroke (no, 13. let)?
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#84 Tonks

Tonks
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 160

Objavljeno: 14. maj 2010, 05:31

v bistvu je v redu pot

klasični poti sta čez Komarčo, ta je bližja, strmejša, mal zajl, predvsem kot varovala - nič zahtevnega

glavni problem pri Komarči (večina smrtnih žrtev je bila po poti navzdol, kadar je bilo mokro zaradi dežja)

za dol in da je pot krožna je mogoče fajn it čez Komno; ta pot je pa v bistvu po ravnem x:)x in mal dolgočasna, še posebej če hodiš sam

in če si hočeš z neultrahitrimi otroci v miru pogledat vsa jezera je fajn prespati in narediti dvodnevno turo.
gore so fajn

#85 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 14. maj 2010, 08:49

Razmišljam, da če sta 2 poti, bi šla tudi gor raje po krožni. Koliko časa pa to hodiš? Sej niti nima veze.
Sem pa tudi že študirala, da bi prespali gor ja. Pa da bi s seboj vzela tudi psa.
Namreč jaz res nisem za kajle in hočem umirjen izlet...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#86 Tonks

Tonks
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 160

Objavljeno: 14. maj 2010, 11:52

Razmišljam, da če sta 2 poti, bi šla tudi gor raje po krožni. Koliko časa pa to hodiš? Sej niti nima veze.
Sem pa tudi že študirala, da bi prespali gor ja. Pa da bi s seboj vzela tudi psa.
Namreč jaz res nisem za kajle in hočem umirjen izlet...


čez Komno se kar vleče, tako da bolj fajn je it gor čez Komarčo, in dol čez Komno. Tega je vsaj za ene šest ur hoje, verjetno pa več, odvisno od kondicije. Potem je pa lepo it še od koče pri sedmerih jezerih do koče pri prehodavcih - lušten sprehod po dolini, samo časovno tud kar gre cajt. Za umirjen izlet potem minimalno dva dni. In če bo zraven pes, ki ni vsak dan v hribih, mogoče res bolje čez Komno. Kako je s psi v hribih pa mogoče raje koga drugega vprašat.

mi smo prvič, ko smo bili še hudo brez kondicije, štartali okrog petih in do koče pri Prehodavcih prišli okrog pol treh popoldne.

nevem pa ne kako je s snegom tam gor, prav velik zdaj ne hodim, so pa še nižji predeli in bolj sončni predeli hudo v snegu - saj to nisi mislila prav kmalu it ane
gore so fajn

#87 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 14. maj 2010, 12:43

čez Komno se kar vleče, tako da bolj fajn je it gor čez Komarčo, in dol čez Komno. Tega je vsaj za ene šest ur hoje, verjetno pa več, odvisno od kondicije. Potem je pa lepo it še od koče pri sedmerih jezerih do koče pri prehodavcih - lušten sprehod po dolini, samo časovno tud kar gre cajt. Za umirjen izlet potem minimalno dva dni. In če bo zraven pes, ki ni vsak dan v hribih, mogoče res bolje čez Komno. Kako je s psi v hribih pa mogoče raje koga drugega vprašat.

mi smo prvič, ko smo bili še hudo brez kondicije, štartali okrog petih in do koče pri Prehodavcih prišli okrog pol treh popoldne.

nevem pa ne kako je s snegom tam gor, prav velik zdaj ne hodim, so pa še nižji predeli in bolj sončni predeli hudo v snegu - saj to nisi mislila prav kmalu it ane


Zelo sem ti hvaležna za te informacije!

V bistvu sem mislila konec julija. Malce razmišljam o izletih in destinacijih, ki bi jih res rada videla in to je ena izmed njih.

Za psa se bom še pozanimala, sicer je pa navajen hribov in ima ogromno energije.

Mi lahko prosim poveš.... če bomo šli počasi (pač se prilagodili otroku), če je 2 dni mogoče premalo? Kje se potem lahko ustavi zaspat?
Koliko časovno je potem do koče? Pa kako je s psmi tam?

Jaz s kondicijo nimam problemov, pričakujem pa, da bo še boljša čez 2 meseca...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#88 Tonks

Tonks
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 160

Objavljeno: 14. maj 2010, 14:24

Zelo sem ti hvaležna za te informacije!

V bistvu sem mislila konec julija. Malce razmišljam o izletih in destinacijih, ki bi jih res rada videla in to je ena izmed njih.

Za psa se bom še pozanimala, sicer je pa navajen hribov in ima ogromno energije.

Mi lahko prosim poveš.... če bomo šli počasi (pač se prilagodili otroku), če je 2 dni mogoče premalo? Kje se potem lahko ustavi zaspat?
Koliko časovno je potem do koče? Pa kako je s psmi tam?

Jaz s kondicijo nimam problemov, pričakujem pa, da bo še boljša čez 2 meseca...


pojma nimam kako je s psi po kočah, nasplošno o kočah nimam pojma (sicer pa hribi.net a pa forum od PZS, če malo pogledaš boš vse zvedla). Bližje je koča pri sedmerih jezerih, do te boste že dopoldne, koča na prehodavcih je pač na vrhu doline, ampak bi se dalo v enem dnevu, naslednji dan pa potem samo spust domov. Če se zaplanirate, je še Dom na Komni, odprt celo leto. So drugače še lepše poti, samo to taka klasika na katero se enkrat mora it. Vzemite s sabo kopalke, Ledvička sicer mrzla, samo vseeno.
gore so fajn

#89 DejanCare

DejanCare
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 1. junij 2010, 18:51

Sm bil na Mežaklji kar nekaj dni, pravi biser :2src: , lepo gozdovi, pašniki, res odmaknjen del, z Jerebikovca 1593m je prav lep pogled naokoli na Triglav ter na vse tri doline- Krma, Kot, Vrata. WOW, lepo presenečenje ter priporočam x8Dx .

#90 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 6. maj 2013, 13:12

evo, sitno mam še 4 dni, priprave so v teku in komaj čakam na hojo icon_smile_tongue.gif

 

 

tale stran je pa superca za info in načrtovanje poti http://www.pespoti.si/

 

mi smo si zadali en del pešpoti E7 nekako, najbrž do 200 km te poti, če bo ratalo, no kolikor pač bo v času enega tedna.

kakorkoli - veselim se 'pohodniške' svobode goodwitch.gif

 

a je kdo tule že prehodil E7 (slovenski del)?

 


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#91 Axl_

Axl_
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 24. april 2014, 19:28

Jz sm zdj počas začel nabirat kondicijo. Me pa Velebit vleče, prot koncu Maja, kak tedn divjine, mir,..


To temo je popravil/a Axl_: 24. april 2014, 19:29


#92 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 29. april 2014, 08:12

približno ob istem času,majskem,

se tudi letos kmalu lotim daljše hoje -jupi!ylflower.gif

 

štartam 4.5. ,na Kreto tokrat za en teden bekpek pohodništvagoodwitch.gif

 

nabavila zanimiv pohodniški priročnik zahodne krete, kjer je veliko fajnih podatkov strnjenih,

od tipa poti, kje drsi in kje je strmo in 

kakšne živali so okrog, kaj paziti in znamenitosti...

 

superca.

 

pripravljala se spet nisem nič, se niti ne bom, kolkr bo šlo bo,

 

važno da grem z vetrom v laseh in svobodnega duha prečiščevat misli in telo rainbow.gif

 

 

letos sem kupila vse ultralahko od odpreme:spalka :400gramov, šotor 2,3kg, rucak 300gramov, podloga mini samonapihljiva in vse je zelo pomanjšano.

 

rucak mali, 28litrski, fotič(na moje negodovanje) bo mini trotl, ki ga nisem vajena,

sam dslr-ja res ne morem s sabo tokrat vzet,žal.

 

oblek skoraj nič...kar bo na meni, v torbi pa za 1x zamenjat, 

 

 

malo že čutim vznemirjenje, komaj čakam, da bom tam, s potjo pod nogami heartpump.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#93 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 29. april 2014, 08:17

Cigy

 

Za pohodništvo in hribolazništvo ni boljšga kraja na svetu  kot je Korzika!

Ko bo deca malo starejša imam tole v planu za narest...


prenos.jpg


#94 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 29. april 2014, 08:18

bila sem na korziki predlani, pa ne bi tam več preveč hodila , tu mač divjih prascev tongue.png

 

 

http://www.crete-walks.com/


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#95 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 29. april 2014, 08:47

Velebit je prenevaren, kak pa je na Kreti pa ne vem, na sploh so otoki krasni za hodit okol,

Mi smo po Cresu nekaj let nazaj imeli te pešaške ture..vrhunsko božansko..

prvoščim, zavidam pa niti ne tolk..


prenos.jpg


#96 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 29. april 2014, 08:54

Jep, Ceres, s tvojo Sissy smo že mele debato o Kreti in Himalaji  takrat decembra v LJ smile.png

 

jst njima o Peloponezu, onadva o Kreti ylflower.gif Kul.

 

PS.danes sem prtisnla zjutraj tri al štiri všečke in jih nimam več....


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#97 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 29. april 2014, 09:02

Velebit je prenevaren, kak pa je na Kreti pa ne vem, na sploh so otoki krasni za hodit okol,

Mi smo po Cresu nekaj let nazaj imeli te pešaške ture..vrhunsko božansko..

prvoščim, zavidam pa niti ne tolk..

 

Bom javla, ko nazaj pridem kako je...mogoče boš pa pol vsaj mal zavidal tongue.png


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#98 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 29. april 2014, 09:08

a je tvoja sissy tut na LNFju?


prenos.jpg


#99 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 29. april 2014, 09:13

 Kr uni ki hodijo na Keilash ponavadi so, oziroma so bili flirt.gif


prenos.jpg


#100 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 29. april 2014, 09:19

itak, najboljše lastna režija, tudi mi lastno režijo furamo


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0