Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ptički


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
591 komentarjev na to temo

#26 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. januar 2006, 13:45

Storklje (ptica, ki je vcasih prinasala dojencke, danes pa pticjo gripo xcivx )

Tile dve sem ujagal poleti, ene 500m pred Slovensko Bistrico.


Klik
Klik

#27 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:02

k smo glih pri pticih, pa zraku, pa naposled internetu ... ja, vcasih kar kaksna povezava al pa kej na LN ni hotla delovat; veckrat pa je to bilo le momentalno. torej lahko zakljucimo, da tudi ptici potrebujejo premor, pa ceprav le za kratek cas x:Dx x;)x x:o)x
a veste, da pticem utripa srce ene ZELO velikrat krat hitrej kot nam; recimo laicna primerjava 40/2000 ... :eek: full hitr dogajajo xcivx bogve kako njihov um temu primerno hitro dela in koliko je zaradi tega predvsem fokusiran in omejen v fokusiranje.. in koliko energije porabi za svoje delo. verjetno bi je ogromno, ce tako hitro razmislja, ampak predvidevam, da je um zelo usmerjen, fokusiran in zato je manj a!? xrolleyesx upam, da se kej pametenga naucim od pticev!! x:Dx xcivx
--------

oj, nekaj mi ga sracka pri ikonci, moje s fotko noce dat gor, sem bla clo brez nekaj casa, no ta pa je prijela.

a saturnovska se ti zdi? wow! xokx x;)x



#28 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:19

"Navadni" ptici imajo okoli 100-300 utripov na minuto, cisto enako,kot ostale zivali te velikosti (manjsa zival vis.utri. in obratno).
Najvisji izmerjeni pulz je 1260 pri eni vrsti kolibrija (Blue-throated hummingbird; Lasiewski and Lasiewski, 1967) taista vrsta ima ponoci med mirovanjem ("hiberniranjem") pulz 50-180.

Da bi pa njihov um delal kaj hitro...valjda ne bi bilo reka "glup si ko kura", "glup si ko ftic".

Moje mnenje, jasno x8Dx

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:29

ja pajade, ves koki so brihtni eni ptici, predvidevajo pa vse... xyesx
pasti clo nastavljajo, to je vse znak inteligence, nek orel pa clo s kamnom razbija jajca za pozret.

saj ribe so tud *neinteligentne*, pa mi povej, kaj je to druzga kot inteligenca, da se v sekundi prilagodi tlom - v obliki in barvi sahovnice?????

ampak seveda, mi bomo povedal.
izrezal einsteinu mozgane, pa bomo vedl, kako deluje genij. :P :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:32

Pa kaj se ti zdaj kitis s tujim perjem ?
Se leteti ne znas...
xcivx

#31 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:34

Ja. Vrane so ful inteligentne. je rekel moj bivši sosed, da izmed vseh ptičev najbolj. Bi kar verjela.
Pa papige - imam ful rada..je pa ne bi več imela..no upam, da mi ne bo kdo utural kakšne.
gostimo v naši okolici še detelja.Tudi zelo dobrodošel - kadar razbija po deblih
bo treba kakšen fotoaparat nabavit..sicer pa kroki - dobre fotke :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#32 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:38

Se ena zgodbica prav za tule, spada bolj v "ljudske vraze" ali pa celo "saj ni res, pa je".

No, vglavnem, v toplejsem vremenu dosti tecem.Zvecer, z diodno svetilko na glavi, po gozdnih poteh pa tako...
No, pa nekako nanese pogovor na to, pa nekje omenim to, pa skoci en v zrak
"Pa kaj si normalen, a ne ves, ce te opazi sova s to svetilko na glavi ti takoj izkljuva oci!!!"
Pa to on smrtno resno :eek: x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx


Sove pa res sovikajo v teh gozdovih ponoci.Ampak videl pa nikoli se nobene v zivo...


#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:39

Pa kaj se ti zdaj kitis s tujim perjem ?
Se leteti ne znas...
xcivx

znam, ampak sam navzdol. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:40

Vrane so ful inteligentne

krokar baje vodi pri pticih.

Bila enkrat ena odaja na TV, ima ena kmetica v Franciji udomacenega, celo uzge njen avto (ne se smejat, so skrili kamero, odprli avtu okno, pustili kljuc v volanu, pa je prisel in naredil prav to.Nevidjeno)

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:41

a ves da mislim da so ble celo vrane, nataly!!

Joj a sem vam pravila, ko mi je krokar v zoo prav predstavo priredil??
brez heca!! x!x
kar folk je prisel zraven gledat pa so se cudili pa smejali, je blo cist odstekano, prav gor pa dol je hodil, se vazhil in clo priklanjal pa tak!!!! xDDx kaj tacga pa se ne!!
sam pol mi je pa prinesel neko crkovino, ga pa nisem vec tko spodbujala in sem sla pol stran. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. januar 2006, 14:44

znam, ampak sam navzdol. :D

Mujo na avijonu s papigo na rami.
Pride mimo stevardesa, papiga rece :"Donesi viski, odmah!"
Mujo gleda, se mu zdi smesno, pa ponovi isto za papigo.

Gre stevardesa drugic mimo, papiga spet "Ajde svuci ovo krilo, brzo!"
Mujo veselo ponovi isto za papigo.

Se stevardesa pritozi pilotu, ta vrze papigo in Mujota iz letala.
Padata proti tlom, pa papiga vprasa Mujota:
"Mujo, jel ti znas da letis ?"
Mujo: "Bogami neznam"
Papiga:"Ma budalo, sta si se onda kurcio ?! "

:vragec: x8Dx

cisto.zivljenski.press

#37 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 4. januar 2006, 17:06

Se ena zgodbica prav za tule, spada bolj v "ljudske vraze" ali pa celo "saj ni res, pa je".

No, vglavnem, v toplejsem vremenu dosti tecem.Zvecer, z diodno svetilko na glavi, po gozdnih poteh pa tako...
No, pa nekako nanese pogovor na to, pa nekje omenim to, pa skoci en v zrak
"Pa kaj si normalen, a ne ves, ce te opazi sova s to svetilko na glavi ti takoj izkljuva oci!!!"
Pa to on smrtno resno :eek: x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx


Sove pa res sovikajo v teh gozdovih ponoci.Ampak videl pa nikoli se nobene v zivo...



xrolleyesx ta je pa lovska, moj kolega je imel udomačeno sovo...mu je sedela na rami ko sta šla v diskoteko....

veš koliko lučk, da je kr z očmi zavijala....pa ni nobenga skljuvala

mogoče zato ker je bila sita x:o)x

tip je bil mesarski vajenec xcivx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2006, 17:33

heh glih dons, ko smo tolk o teh pticih.

ne vem, ce veste, vendar.. ko sem peljala avto dam, ko semg a glih kupila, sta nad mano dve caplji leteli, ko pa sem ga sla kupovat, pa je ena stala na polju (kar sem si razlozila, aha, stoji tam lepo in me caka, avto).

No dons pa peljem avto k mehaniku in ko se peljem dalje od zal, ko je taka 'gmajna', vidim capljo, najprej je sploh nisem opazila v vsej tisti belini.

no to se mi je zdel tolk dobr znak.
pa se 3 sinicke so dons priletele k men na balkon. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. januar 2006, 18:50

xrolleyesx ta je pa lovska,

Saj vem da je, sem se skoraj uscal od smeha :eek: x:Dx

Bi bilo pa za v Direkt ali pa na prvo stran Slovenskih novic:
"Sokantno!! Krokodilu, bezecemu skozi temni gozd, sova pojedla oci za malico.Lucka se kar sveti v gozdu, v opomin ostalim!"

pod tem tekstom pa velika reklama za Duracell baterije xcivx


#40 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 25. januar 2006, 12:03

Dons zjutraj na železniški postaji je bila pa na tleh ena sova :O: in jo je en železniški delavec slikal nekak po mojem z mobitelom, sam se js skoz bliskalo xrolleyesx , pa se mi ni zdelo preveč pametno, že itak je bila po mojem zmedena, pa prezebla, ker ponavadi je tam ni x;)x . Upam, da je vse O.K. z njo, da se je mogoče sam zmedla, al pa prišla v zavetje.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2006, 12:11

saj sem napisala v napovedi, zmedeni radarji, torej tud pri pticih.
boga sova. :sori:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. januar 2006, 12:21

Naši ptiči dobili krmilnico. Jim dam sezam -pa ga očitno lahko sama jem..in se spomnim, da imam v skrinji špeh. Ga odtajam..naseckam na koščke in odnesem. Nimam pojma kako so ugotovili, da je zraven sezama še nekaj..ker ful gužva ratala. Siničke, pogorelčki, dva kosa - ki sta udarila borbo in na koncu žolna, ki je naredila red. Male ptičke čakat na ostanke..ker najprej se naje ona..potem mogoče kosa - če bosta pridna..in se mi je zdelo, da se siničkam dogaja krivica - itak so one bile tiste, ki so najbolj pogumno vedno v piskre gledale..in odnesem še nekaj špeha ter ga raztrosim po tleh. So bile prilično bolj zadovoljne.
Štorklja je do petka še bila med živimi. Sem jo videla..kako pa se v tem mrazu drži pa nimam pojma.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2006, 16:06

heh, sinicke so ful pridne, cakajo lepo, hierarhija, solidarnost in vse tole, pogorelcki pa so mal vecji in bolj nekak samozavestni pa je pol vcas cel schtraufenpacht a ne, Nat? xDDx

aha, storklja, upajmo da bo vse kul z njo. xcrossfingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. januar 2006, 23:28

x:)x
Upam, da bo res preživela tale mraz. In sem nekak ziher, da bo tehtno premislila, če bo ostala še kaj tule na prezimovanju.
Ok..danes se krmilnici pridružili še vrabci. Ti pa res ne poznajo nobene sramote. x:Dx
In ful iznajdljivi, pogumni se mi zdeli. Medtem ko so siničke preverjale in čakale bog ve kaj..so oni pogumno navalili - mislim, da sem nekje brala, da imajo čuvaja na straži medtem ko glavnina je..no skratka..tako so se obnašali tudi danes. In potem čez čas tudi siničke. Kos je bil samo eden, je pa pridružila se še ene nekoliko večja ptica - rjavo, črno perje ter bela prsa...dolg rep..nima pojma kaj je to za ena ptica. Je pa zelo lepa.(
Žolna prišla pogledat naokrog popoldan :palec: in zanimivo..preverila za vsak slučaj, če bi še kaj na krmilnico votlo zvenelo x:Dx x:Dx
Se pogovarjala danes s sosedo - se preselili k nam iz Ruš, pa je ženska čisto izgubljena. Pravi - srne se ji sprehajajo po dvorišču, se postavijo zraven avta in gledajo po koruzi, ki je v koruzniku. In za ziher jo je menda hotela kap ko se ji je pod oknom sončil jastreb. Razprl krila in se nastavljal soncu - ter prežal na kure, ki so pri drugih sosedih.
Ji je tako domače vedenje divjih živali nenavadno..no..saj se bo navadila x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#45 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 4. februar 2006, 12:04

No, tuki je moja ljubezen. :2src: Mal se megleno vidi, ker ne more bit pri miru. x:px Smotko. Aja, pa ne vem kerga spola je. :inocent: A kdo ve, kako se to loči pri skobčevkah? Mam ga/jo pa že ene 10 let, leto gor ali dol. xDDx Pa ful dober zgleda, živahen ptiek, pa lupčka se z mano, oziroma kljunčka. :2src: Priden je. x:Xx Tuki je pa mal poziral za vas! x;)x

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2006, 18:06

O glej glej, pticka mas!¨ x8Dx :palec:
lusten.... xcivx

spol? x:Dx x:Dx
po mojem je fantek. ;)

al pa ne, premislila sem si ob second looku - puncka je. ;) :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 4. februar 2006, 20:05

A ni cuker, no. :2src: Sva tko zmenjena, da k je fertik s hrano, čivka zjutri in pol jst pridem in gre lepo iz kletke, da jst vzamem ven posodice in pol ga mal polupčkam, pa nafilam posodice, dam nazaj notr in om vmes zuni počaka....mava natreniran, ker drgač, če gre nazaj not, v kletko, preden jst naštimam, jst stojim in čakam in pol se on vn skipa in jst pol lohk dam futr not. Pol pa še enga lupčka dobi in gre papat not. x^x x:px

Moj, moj je. xsrcx xsrcx xsrcx

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2006, 20:11

lustkan ja... mene so vcas mal zivcno delal, ker tolk frli okol glave, pa na glavo se ti postav pa tiste mini krempeljce zasaja v lasisce in te prasketlja. :kiss: xDDx

ampak so srcki, pa saj to ziher ves da shizim na male pticke (velkih pa se mal bojim, prav tko vesh pa netopirjev)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. februar 2006, 23:07

vesk aj mi je dobr pr naslovu te teme, k spodi pise:

civ civ x:Dx x:Dx x:Dx x:o)x

pol si pa lahk prectavlam, k u gledaliscu igram ptica in govorim (dobesedno) civ civ civ .... xg:Dx

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. februar 2006, 00:35

mene pa spomni ko mi je frendica (ki bajdvej se bolj shizi na pticke in se tud 1000x bolj spozna) ze zdavnaj govorila, da mam 'taksna usta kot pticki, ki smo jih risal v osnovni soli' (ni tacga znakca, da bi ponazorila xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0