Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Proizvajalci, ki testirajo izdelke na živalih


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
25 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Danes sem dobila e-mail s seznamom proizvajalcev, ki testirajo izdelke na živalih, pa ga objavljam še tukaj.

"Pozdravljeni,
podjetja na spodnjem seznamu po nepotrebnem testirajo svoje kozmetične
izdelke na živalih. Označene z zvezdico trenutno razmišljajo, da bi s tem prenehale.
Seznam je kar dolg in obsega mnoga "zveneča" imena, vendar pa je precej krajši od seznama tistih podjetij, ki svojih izdelkov ne testirajo na živalih. Spomnite se na to, ko imate v trgovini možnost
izbire.
Oba seznama z vsemi podrobnostmi najdete na: http://www.peta.org/mall/cc.html

Abecedni seznam podjetij (nepopoln), ki svoje izdelke brez potrebe testirajo na živalih:

Alberto-Culver (Alberto VO5, Tresemmé, Sally Beauty Supply, TCB Naturals, Pro-line)
Arm & Hammer (Church & Dwight)
*Bic Corporation
Block Drug Co. (Polident, Sensodyne, Tegrin, Lava, Carpet Fresh)
Boyle-Midway (Reckitt Benckiser)
*Braun (Gillette Company)
Church & Dwight (Arm & Hammer, Arrid, Lady's Choice, Nair, Pearl Drops)
Clairol (Proter & Gamble)
Clorox (Pine-Sol, S.O.S., Tilex, ArmorAll, SoftScrub, Formula 409, Glad, FreshStep)
Colgate-Palmolive Co. (Ajax, Fab, Hills Pet Nutrition, Mennen, Palmolive, SoftSoap, Speed Stick)
Coty (Adidas, Davidoff, JOOP!, Jovan, Lancaster, Rimmel, Stetson)
Cover Girl (Procter & Gamble)
Del Laboratories (Commerce Drug, Flame Glow, New York Color, Propa PH, Sally Hansen)
Dial Corporation (Purex, Renuzit)
Drackett Products Co. (S.C. Johnson & Son)
Erno Laszlo
*Gillette Co. (Braun, Duracell, Flair, Liquid Paper)
Givaudan-Roure
Helene Curtis Industries (Finesse, Suave, Salon Selectives, Thermasilk)
Henkel (Schwarzkopf & Dep)
Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena)
Kimberly-Clark Corp. (Kleenex, Scott Paper, Huggies)
Lamaur (ColorSoft, PermaSoft Willowlake)
Lever Bros. (Unilever)
L'Oréal U.S.A.,
Max Factor (Procter & Gamble)
Mead
Melaleuca
Mennen Co. (Colgate-Palmolive)
Neoteric Cosmetics
Noxell (Procter & Gamble)
Olay Co./Oil of Olay (Procter & Gamble)
*Oral-B (Gillette Company)
Pantene (Procter & Gamble)
Parfums International (White Shoulders)
*Parker Pens (Gillette Company)
Pfizer (BenGay, Desitin, Plax, Visine)
Physique (Procter & Gamble)
Playtex Products (Baby Magic, Banana Boat)
Procter & Gamble Co. (Clairol, Cover Girl, Crest, Giorgio, Iams, Max Factor, Physique, Tide)
Reckitt Benckiser (Coty, Lysol, Mop & Glo, Resolve, Spray 'N Wash, Woolite)
Richardson-Vicks (Procter & Gamble)
Sally Hansen (Del Laboratories)
Sanofi (Oscar de la Renta, Yves Saint Laurent)
Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
Schick (Pfizer)
S.C. Johnson (Drano, Fantastik, Glade, Pledge, Shout, Windex, Ziploc)
SmithKline Beecham (Aquafresh, Contac, Tums)
SoftSoap Enterprises (Colgate-Palmolive)
Suave
3M (Post-It, Scotch)
Unilever (Calvin Klein, Diversey, Helene Curtis, Lever Bros., Suave)
Vidal Sassoon (Procter & Gamble)
Warner-Lambert (Lubriderm, Listerine, Schick)
"
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2005, 14:59

a ima kdo bolj dopolnjen seznam (oz. ali imamo tole kje pregledneje oz. izpopolnjeno)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 29. september 2005, 16:28

Kaj ko bi raje objavili seznam tistih proizvajalcev ki tega ne počnejo. Bi bil dosti krajši (vsaj teh proizvajalcev ki so na slo trgu)! Sicer je pa bil spomladi sprejet zakon za EU da se prepoveduje testiranje na živalih za kozmetične izdelke, v medicini pa je še dopustno.
Absurd, da živali trpijo zaradi naše nečimrnosti! :xx!:
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#4 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 29. september 2005, 16:57

Sem še malo pobrskala po netu.

Tu so tisti ki ne testirajo:

Alverde
Alterra
Almay
Amway
Avon
Annemarie Borlind
Chanel
Clarins
Clinique
Collistar
Darphin
Decleor
Dermalogica
Dr. Hauschka
Estee Lauder
Fruit of the Earth
Dermalogica
Dr. Hauschka
Estee Lauder
Fruit of the Earth
Guhl
Joico
L´occitane
Lush
Montagne
Jeunesse
Matis
Maybelline
Murad
Neutrogena
Oriflame
Orlane
Revlon
Shiseido
St. Ives
Weleda
Wella
Yves Rocher
Beiersdorf: Juvena, Atrix, Nivea, Labello, Eucerin, 8x4
xDDx

Do leta 2009 na evropskem trgu ne bo več kozmetike katerih sestavine so testirane na živalih (tudi uvožene ne)!
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2005, 17:32

Hvala, Puhica, :palec: x:)x

(*sem pa v tvojem postu odebelila in povecala font in locila z naslednjo vrstico, da ne bomo koga zavedli, ce ne bi opazil, ker je namrec naslov, tisti ki testriajo.... pa se mi je zdelo, da se ni porajtalo in si na prvi pogled pomislil, da vsi tile testirajo - da ne bos debelo gledala, ko bo tvoj post mal 'drugacen' - no, 'naslov' <2.vrstica>...) :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 30. september 2005, 08:52

Hvala, Marsa x:Ix

Upam da bo komu prav prišlo ko bo naslednjič šampon kupoval!
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2005, 08:58

:palec: :vio:

*

Sem pa ze imela nekoc tezave zarad tega... LN - sem morala umaknit enega proizvajalca, ker je bila netocna info (ali morda namenoma lazno zraven navedena), cele frke ble... xyesx

Tko da sem mal tud zato osvezila - ce se bo (se) kdo oglasil...
Ne bi namrec rada imela kar enih (nepreverjenih in celo neresnicnih) infotov, ki bi morda celo komu delali skodo...
Pa zdaj 'chakam', ce se bo kdo ogorceno oglasil. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 30. september 2005, 11:26

neutrogena je na obeh listah :8):
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2005, 11:33

aha no vidis, kaj pa zdaj?

Morda je pa tko, da je oni seznam starejsi in da zdaj ne vec? :8): x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:11

Menda Pedigree, Chappie, Friskies, Brekies in podobni vsi testirajo izdelke na živalih!!! :eek:
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#11 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:16

tudi Pampers, Always, Wilkinson, ... :o|o:

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:22

hmmmm...

saj itak je tud tko (druga plat *medalje*), namrec: nekdo je pac to ZE stestiral a ne... ONI (ki se ponosno bahajo da ne testirajo) pa pac niso... ker so ze vsi pred njimi to nardil, njim ni blo vec treba.
so sli ze bad guyi zanje v zerjavico po vroc kostanj, oni pa zdaj lohk recejo, glejte roke mamo ciste in neozgane, pa vseen mamo kostanj.

tko da me zanima, ce SPLOH KATERA FIRMA NE testira na zivalih.

ker ce je firma y uporabila izsledke raziskav firme x (ki pa je raziskave delala na zivalih), ima y prav tko 'krvave roke'.

se slabsi so, morda.... ker se lepe delajo, drugi so si umazali tud ime, njim so ga pa 'taumazani' glih pomagal zgradit, takega cistega.

O tem smo se ze vecx pregovarjal pa skregal pa tak.

Ko eni ljubiteljio zivali naivno menijo, da to ni tko.

presenecene bi ble nekatere mlade dame, kaj se je vse dogajal s kozmetiko, ki jo same uporabljajo, v najboljsi veri, da ta firma NE testira...
kar ni res, ker je ze vse stestirano. sam pac ne by them. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:27

V lushu sem se zadnjič ravno o tem menila, da kja hasni, če ena firma NE testira svojih izdelkov na živalih, če jih pa njihovi dobaviltelji surovin testirajo (surovine mislim). :o|o: Začaran krog. :o|o:
Jaz pač naivno "verjamem", da recimo Oriflame ali Nivea, ki uporabljam njune izdelke in še od drugih firm ne testirajo, v resnici pa se zavedam, da je to nemogoče, halo, kje pa je kakšna kontrola od začetka do končnega produkta. Nesmisel, se pretirano sekirati zaradi tega. Potem bi bilo najbolje imeti doma svoj laboratorij, svoj zeliščni vrt, ... xrolleyesx

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:32

jp, zacaran krog, cash, lepega se delat in vse to (v resnici pa ogaba zadaj, kot skoraj povsod). :sick:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:33

itak, bolje sploh ne začeti tuhtati o tem, kaj se skriva za leporečenjem :sori:

#16 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:41

Jap res je.
Sicer pa so neke DRAGE alternative, ki ne vkljucujejo zivali.

Vrhunska pasja hrana Eukanuba je tudi taksna, ki je znana po testiranju.

Menda Pedigree, Chappie, Friskies, Brekies in podobni vsi testirajo izdelke na živalih!!!

Verjamem :o|o: Sicer pa teh izdelke firm moj kuza ze tako ali tako ne dobi v gobcek ( ne zarad testiranja)...

Beden je tale zacaran krog ja :o|o:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2005, 11:47

cist vse je povezano......
pa vse vec in vec je vsega, tele masovne proizvodnje pa vse to... ogabno....
pa tud ta razna ozadja ogabna, muchke...
to je taka 'mafija' po mojem povsod... kraje avtorskih, vohunjenje in vse, kot v kriminalkah, po mojem je vse to res, hocem rect, tud v resnici podobno. :|||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 21. oktober 2005, 12:05

cist vse je povezano......
pa vse vec in vec je vsega, tele masovne proizvodnje pa vse to... ogabno....
pa tud ta razna ozadja ogabna, muchke...
to je taka 'mafija' po mojem povsod... kraje avtorskih, vohunjenje in vse, kot v kriminalkah, po mojem je vse to res, hocem rect, tud v resnici podobno. :|||


Neču, da budem član mafije! :xx!:

Lahko sem pa šef mafije, mi bolj ustreza! :palec: x:)x x:Dx
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2005, 12:07

ja, povsod je boljs bit. :)

pol pa folk misli da je mafija sam tele fore: italijanska, crnogorska, kitajska...

pih... :||||||||||||| xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 aina

aina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 2. november 2005, 21:08

ja jaz sem slišala, da je boljše, če vzameš pač malo manj znane znamke, ker pač niso nevem kaj pa nimajo dosti denarja in si potem pač ne privoščijo tega.....samo ni trga glih zaj vzet nekega klumpa.....tap pa nevem glih jaz.....tak sem slišala..... x:Dx

#21 delphina

delphina
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 5. november 2005, 18:34

Marsa xokx
Super da ste odprli to temo. Mislim da še kozmetiko na živalih testira nivea in labella. To se mi zdi res nepotrebno, drugo je za zdravila brez tega človek nebi preživel. Žalostno ampak zgleda, da je to naš boj za obstank.
Za kozmetiko pa je po mojem menju popolnoma nepotrebno in kruto. :xx!:

#22 exorcist

exorcist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 17. november 2005, 17:43

Sem sicer načeloma proti testiranju izdelkov na živalih, sploh pa proti mučenju, ampak bi pa naredil tudi par izjem, če gre recimo za teste, ki lahko prispevajo svoje k znanstvenim napredkom, recimo k boju proti raku in raznim neozdravljivim boleznim itd.

#23 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 18. november 2005, 18:21

hojla!
tukaj sta še dve spletni strani društev, ki se borita za pravice živali in imata tudi sezname, kdo testira na živalih
http://www.osvobodit...i_za_lepoto.htm to so slovenci, zelo lepo stran imajo tudi naši sosedje :http://www.prijatelji-zivotinja.hr/. tam so tudi zelo nazorni članki, filmi in fotogalerija. ljudje smo res kruti!!! :C: meni so kar solze pritekle, pa sploh nisem več upala gledat teh strani... :C: :C: na njihovi strani sta zeeelo izpopolnjeni listi proizvajalcev, ki delajo in proizvajalcev(ČRNA LISTA), ki NE delajo (BELA LISTA) poskusov na živalih. vse to najdete pod povezavo "VIVISEKCIJA". žal ne znam narediti tako, da bi se kar direktno preusmerili na to stran. w:Iw
upam, da se bo BELA LISTA še bolj napolnila, ČRNA LISTA pa kmalu izginila xcrossfingx xcrossfingx xcrossfingx
z ljubeznijo,
pjotra xsrcx xsrcx

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#24 *pikica*

*pikica*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 6. december 2005, 18:51

mah rai sploh ne komentiraM.... x:Ix

nivea in labella...jao jao...sei so sam usta??!!...misŁm...jao...sei če bi šŁo za aids aŁpa za ke podobnga poŁ bi še kapiral... :xx!: dost žaŁostno...

#25 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 8. avgust 2006, 14:19

Danes sem v knjižnici prebrala, da lahko še do sobote 12.8. oddate svoj glas zoper testiranju na živalih v Lushu (pri magistratu).
Več o tem na naslovu spodaj.

http://novice.siol.n...i...d=100&pgn=1
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0