Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Regresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
128 komentarjev na to temo

#51 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 6. april 2004, 17:25

Alica.......vstal = digao   Hm.....to bi šele ženskam blo zanimivo čutit, ne....  


Mick, dobro da si prevejal, mislim da ne bi razmela ovo Airino :xx!:
Aira, Aira... :vragec: :vragec: si ti! (Nikaj se ni vstalo x:Dx )

Bilo je čudovito ker nam je (ena skupina od 4-5 ljudje ki smo se regresirali) terapeutka povedala da najprej moramo se pogledati - kako zgledamo, kakošno obleko imemo. Jaz sam se osupnila ker sam moško in ker imem same cunje na sebi, tak sam reven bil (hmmm!!).
Eden znanec je pozneje povedal da je bil presenečen kad je videl svojo kožo - bila je rdeča, on je bil Indijanec. Ampak to traj samo prih par časih, ne dolgo. Zelo zanimiva izkušnja...
x;)x

#52 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. april 2004, 17:32

Pa no.....kako si se počutila "kot moški"....to me zanima ful..... x;)x x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#53 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 6. april 2004, 17:39

Mick:

Pa no.....kako si se počutila "kot moški"....to me zanima ful.....  


x:Dx Imela sam enu stvar preveč in dve premalo!!! :lol:

Zares, mislim da sam se prvi hip počutila zelo kosmato, dlakavo, nekako težko, ne vem kako opisati tega xrolleyesx
Bila sem deblja... ovo je smešno x:Ix x:Dx
Bolše ne mogu povedati x!x

#54 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. april 2004, 19:26

Ko smo že pri ' preteklih življenjih'... ena tehnika pa se mi zdi zelo učinkovita in tudi smiselna. Namreč smisel vsega tega jaz ne vidim v tem, da vem kaj sem bila, pač pa, da sprostim 'ujeto' energijo... Pred leti sem bila na Dunaju na enem seminarju in tam smo izkušali delovanje te tehnike. Bilo nas je kar precej iz cele Evrope (samo dve iz Slovenije - to sem navedla, ker je po svoje zanimivo ravno pri tem 'regresiranju'). Najprej smo z zavezanimi očmi hodlili po prostoru, se obračali in vrteli. Ko smo se srečali z nekom, za katerega smo imeli občutek, da nam je nekako blizu (nismo ga videli), smo se tega človeka dotaknili. Če je tudi pri dotiku ostal občutek, da nam je 'znan', smo se prijeli za roke in počakali, da so se vsi 'našli'. Če nam človek ni dajal vtisa, da nam je blizu, smo dali nek znak, se mu zahvalili in 'potovali' naprej.... nato smo sedli v dve vrsti, tako, da je 'izbrani' par sedel drug drugemu nasproti. S konicami prstov na rokah smo se dotikali svojega para in se nekaj časa gledali naravnost v oči (v dušo)... nato je eden od njiju začel hitro premikati pogled iz enega v drugo oko... vedno hitreje, dokler se obraz njegovega 'partnerja' ni začel spreminjati... ta del je bilo res neverjetno izkušati... podobe so švigale mimo in nekaj izmed njih je bilo zelo znanih (iz tega življenja), nekaj je bilo zelo 'močnih' (čustveno!)... zadnja podoba je bila moja!... vmes med samim procesom, ki je bil pravzaprav precej kratek, sem za vsako podobo 'vedela', zakaj se je pojavila...bilo je hipno spoznanje, ni bilo bolečih travm, podoživljanja preteklosti (edino kakšna solza olajšanja) in občutek je bil mega!

Lahko potrdim, da se je tehnika izkazala za koristno, kadar je nekdo precej vpet v razmišljanje in intelektualiziranje o svojem stanju, saj deluje na čustveno telo in glava procesa ne zna kontrolirati.

#55 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. april 2004, 21:52

x:Dx Imela sam enu stvar preveč in dve premalo!!!  :lol:

Zares, mislim da sam se prvi hip počutila zelo kosmato, dlakavo, nekako težko, ne vem kako opisati tega  xrolleyesx
Bila sem deblja... ovo je smešno x:Ix  x:Dx
Bolše ne mogu povedati x!x

x:Dx x:Dx ...no, si zdaj videla kako težko je biti v moški koži x;)x x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#56 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 6. april 2004, 23:28

Mick, prepričevam ti da ni lahko tudi biti ženska, mogoče da ti greš na regresijo, bi imel to izkušnjo x;)x

Zakaj sam ja šla na regresijo? Štela sam videti kakšne veze imajo ta življenja z ovim zdaj!! Vidim da nekaterih povezanosti ima.


Spomnim se terapevtka je pojasnila da če vsaki od nas priti tako daleč kako če emocije dovoliti. Ako emocije su preveč močne, daljše neče moči iti ker može dojti "kratek stik". (To bi bilo preveč za regesiranega.)
Primer jaz: moja dva prejašnja življenja bila su revna z emocijami. To je občutek kakšen sem imela oba pota kad sam se vrnula iz regresije. Zakaj mi se to zgodilo, nisem imala moči prodreti skrozi tega. Nekaj sam zelo slabo storil/a u interakcijami z drugimi.

I

#57 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 6. april 2004, 23:34

Mick, prepričevam ti da ni lahko tudi biti ženska, mogoče da ti greš na regresijo, bi imel to izkušnjo  x;)x

Seveda. Verjamem. Se mal hecam, veš. x;)x Mogoče pa res. Me zelo zanimate. x:o)x :vragec: Ma, mislim tudi vaš način razmišljanja, doživljanja......ki je v marsičem drugačen od našega. Priznam.....v marsičem tudi nekako zrelejši, modrejši. No, moram to temo malo podrobneje prebrati. x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#58 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 6. april 2004, 23:40

Mateja:

Ko smo že pri ' preteklih življenjih'... ena tehnika pa se mi zdi zelo učinkovita in tudi smiselna. Namreč smisel vsega tega jaz ne vidim v tem, da vem kaj sem bila, pač pa, da sprostim 'ujeto' energijo... Pred leti sem bila na Dunaju na enem seminarju in tam smo izkušali delovanje te tehnike. Bilo nas je kar precej iz cele Evrope (samo dve iz Slovenije - to sem navedla, ker je po svoje zanimivo ravno pri tem 'regresiranju'). Najprej smo z zavezanimi očmi hodlili po prostoru, se obračali in vrteli. Ko smo se srečali z nekom, za katerega smo imeli občutek, da nam je nekako blizu (nismo ga videli), smo se tega človeka dotaknili. Če je tudi pri dotiku ostal občutek, da nam je 'znan', smo se prijeli za roke in počakali, da so se vsi 'našli'. Če nam človek ni dajal vtisa, da nam je blizu, smo dali nek znak, se mu zahvalili in 'potovali' naprej.... nato smo sedli v dve vrsti, tako, da je 'izbrani' par sedel drug drugemu nasproti. S konicami prstov na rokah smo se dotikali svojega para in se nekaj časa gledali naravnost v oči (v dušo)... nato je eden od njiju začel hitro premikati pogled iz enega v drugo oko... vedno hitreje, dokler se obraz njegovega 'partnerja' ni začel spreminjati... ta del je bilo res neverjetno izkušati... podobe so švigale mimo in nekaj izmed njih je bilo zelo znanih (iz tega življenja), nekaj je bilo zelo 'močnih' (čustveno!)... zadnja podoba je bila moja!... vmes med samim procesom, ki je bil pravzaprav precej kratek, sem za vsako podobo 'vedela', zakaj se je pojavila...bilo je hipno spoznanje, ni bilo bolečih travm, podoživljanja preteklosti (edino kakšna solza olajšanja) in občutek je bil mega!

Lahko potrdim, da se je tehnika izkazala za koristno, kadar je nekdo precej vpet v razmišljanje in intelektualiziranje o svojem stanju, saj deluje na čustveno telo in glava procesa ne zna kontrolirati.


Zelo zanimivo Mateja! Ta tehnika mi deluje močno! Mogoče prej ne bi pristala iči na nekaj takovega, danes bi rado šla.

#59 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 6. april 2004, 23:46

Mick:

moram to temo malo podrobneje prebrati

. :palec:

Jaz sem prepričana - vsi mi pogosto prebiramo takšnu ali pogobno temo
x:)x x;)x

#60 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 11. april 2004, 22:05

Tudi mene je mikalo, da bi poskusila regresijo, pa sem ugotovila, da imam dovolj dela s tem življenjem in da ne potrebujem še prejšnjih. :onfire:

#61 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. april 2004, 22:21

Tudi mene je mikalo, da bi poskusila regresijo, pa sem ugotovila, da imam dovolj dela s tem življenjem in da ne potrebujem še prejšnjih. :onfire:

Saj, regresiraš se vsak dan v sanjah :sleeping:

#62 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 11. april 2004, 22:23

Bingo! Zadetek v črno. x:Ix

lp

#63 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 11. april 2004, 22:36

Thanks. Kot sem napisala, razen do tega, nisem prišla dlje glede regresije. x^x

Me ne zanima več. Veš kaj me sedaj zanima: preberi temo pod I have come to take you home, če hočeš... x:Ix

#64 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 12. april 2004, 08:18

[QUOTE]

kje pa je ta tema?
LP
Vrba



Ta tema je oprta na:

http://www.lunin.net....php?act=SF&f=8

Samo klikni, pa se ti bo odprlo, je svoja tema. :palec:

#65 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. april 2004, 09:09


Je kdo opazil, da človek v postopku zavestne regresije najpogosteje "dobi" slike iz katerega od takšnih življenj in takšnih oseb, ki so blizu njegovemu razmišljanju tu in sedaj? Se vam ne zdi nenavadno, da tako veliko ljudi trdi, da so bili npr. kateri od faraonov, Napoleon, kakšen znan šaman, v glavnem - kaj karizmatičnega; redkokdo dobi "slike" kakšnega povprečneža. Precej hecno se mi zdi, da danes nekateri znani zdravilci trdijo, da so "v regresiji" izvedeli, da so bili v enem preteklih življenj genialen šaman, zdravitelj ali kaj podobnega. - Zakaj potem ponovno potrebuje to izkušnjo?


Nosorog x:)x

nezavestna regresija ne obstoja :huh:
za vsako mnenje je lahko vec moznosti.
- Pa se vprasam, koliko je ta diplomirani psyholog vplival na tebe.
- Pa se vprasam kako vplivajo tisti terapevti na probande, pri katerih je oseba vedno kleopatra ali pharao...
- Drugo bi bilo interesantno vedeti, kateri ljudje sploh gredo na regresijo; marsikdo ne ve, kaj je to. Torej, ce so bili nekateri ze prej zdravitelji ali samani, se imajo sedaj vedno moznost se uciti zdravljenja na drug nacin. Nihce ne rece, da rabijo ponovno izkusnjo, lahko pa dozivijo podobno situacijo, pa se morajo iz tega uciti cisto nekaj drugega.
- Kdo so povprecnezi? Po katerih merilih? Tisti, ki so navidez na visokih polozajih, inteligentni in imajo mrlica v kleti? ali tisti, ki niso mnogo dosegli, pa so se drzali njihovih 10 zapovedi? Ne vem kdo so povprecnezi; saj v nekaterih situacijah so lahko bolj napredni kot ti, v drugih pa bolj zaostali.
Ena gospa iz "bele hise" je bila npr. v prejsnem zivljenju porocena z alkoholikom. Ni ga niti poskusala razumeti, sovrazila ga je, ker je morala sama tezko delati, z motiko okopavati na njivi, moz pa je pil. Tako ga je zasovrazila, da mu je zelela smrt..... Zdaj je sama alkoholicarka in je zacela v njeni temi razumeti njenega prejsnega moza.
Drug primer ene umetnice, zelo lepa starejsa punca :-) ki je bila en moski, samotar. Sedel je pred bajto, pil mleko in gledal naravo. Kot da se je odvadil govoriti. Vse sem morala vlect iz njega. Vrasala sem ga, kako dalec je do drugih krajev, pa pravi, da ne ve, da voha morje, da je mogoce en dan za iti do morja. Govoril je tako nepokretno.
V tem zivljenju se je ta punca ucila govoriti. Najprej skozi slike, potem retorike, druzabnosti. Saj ko sem jo/ga v prejsnem zivljenju vprasala, zakaj se ni porocil(a), je odgovoril(a): nobena me ni hotla x:)x .

Drug fant, ki je dozivel da je njegova mama v prejsnem zivljenju umrla za neko spolno boleznijo, je sel potem v samostan... Je vedno tudi odvisno, kaj se mi ucimo iz tega, ali se umikamo ucenju, ali delamo nepotrebne ali potrebne obvoznice, ali delamo celo iste napake... stvar interpretacije.

....
LP
Vrba

Vrba!

Izraza nezavestna regresija nisem uporabil nikjer.- Izraz zavestna regresija pa uporabljam za nehipnotično regresijo (poleg te seveda poznamo tudi hipnotično).

Mislim, da je tvoja razprava o tem, kdo so (smo) povprečneži, povsem odveč. Tega, kaj sem z uporabo tega izraza mislil, ne razume le tisti, ki tega noče razumeti. Glede na to, da se, kot kaže, ukvarjaš z regresoterapijo, bomo bolj veseli kakšnega tvojega komentarja dejstva, da se zelo pogosto dogaja, da se regresiranci spomnijo, da so bile kakšne znane osebnosti (za primer sem dal Napoleona).

Nič nimam proti, če misliš drugače kot jaz - če bi vsi mislili enako, bi bil svet dolgocajten in tudi tegale foruma verjetno ne bi bilo. A glede na to, da mi, kot sem že nekje zapisal, izkušnje z zavestno astralno projekcijo niso tuje in da sem se sam prepričal, da na astralu srečuješ bitja, ki so v skladu s tvojim razmišljanjem in čustvovanjem b(prepričan sem, da veljajo podobni principi tudi v regresiji), me bo težko prepričati, da ima "film", ki ga gledamo na regresoterapiji, dejansko zvezo z realnimi inserti iz katerega od prejšnjih življenj regresiranca. Ima pa seveda tesno povezavo s tem, kako regresiranec funkcionira in se odziva na dražljaje okolja, zato je logično, da lahko izkušen regresoterapevt iz "filma" regresiranca izlušči precej segmentov, ki so ključni za ozaveščanje in reševanje vzrokov regresirančevih težav. :eek: :eek: :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#66 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 12. april 2004, 11:20

Hojla Vrba in Nosorog!

Prav polepšala sta tale mrzel, vetroven Velikonočni ponedeljek. Kako luštno si podajata "žogico".
Ali ni enostavno, pa toliko besed x:)x .
Vse je kot bi vse naše trenutke od začetka vseh začetkov zložil v eno sliko. Kot bi bili vsi trenutki na paos papirju in bi jih naložil vse enega na drugega. To je to. V meditaciji pa, če prosiš, dobiš odgovor vtakšni ali drugačni obliki. V obliki pač, ki je točen odsev tebe, tvojega dojemanja, tvojega razumevanja, tvojega poseganja v "skupni računalnik podatkov". Najprej v tiste dele, kjer se nahajajo "bitja", kamor sodiš sam. Končno posežeš lahko najvišje, le vprašati moraš.

Najboljša progresijo so sanje, če si le vzameš čas in si jih sam pravilno razložiš, saj vse sile pomagajo na naši poti, če jim le dovoliš.
"UČITELJI" duhovnosti so vsi po vrsti tudi samo bitja, ki posegajo v ta skupni računalnik in na svoj način razlagajo pot. Zato bi morali knjige brati ne z razumom, pač pa prebrati in odložiti v polico, ko te knjiga znova pokliče, jo vzemi v roke in jo znova preberi in začuda ugotoviš, da prejšnjič polovico nisi "videl" kaj je napisano, ker enostavno nisi razumel, RAZUMELA IN RABILA PA JE TVOJA PODZAVEST, DA SE JE SPOMNILA. Saj že vse smo in smo že bili, le spomniti se moramo. Saj ni nič novega, iste duše, zamenjane vloge in drugačna oblačila.

Je pa zanimivo, ko berem teme na forumu, tukaj ali kje drugje, vedno se najdejo razpravljalci, ki s svojimi odgovori "poudarjajo" samopomembnost.
Energije kar izžarevajo in monitorja.

VSAKDO JE EDINSTVENA DUŠA Z EDINSTVENO - SVOJO POTJO, Z DOLOČENIM NAMENOM.
Najpomembnejši je zavedati se sebe v polni meri, biti ODGOVOREN za opdnose znotraj družine, šele potem pridejo na vrsto vsi ostali. Kot bi vrgel kamenček v mirno gladino, valovi se širijo. Sredina kroga je naše odprto srce.

Lep dan vsem
Clean
peace and love
Klinar

#67 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 12. april 2004, 12:00

[QUOTEnajlepsa hvala, sem pogledala. Moja generacija se je ucila tuj jezik nemscine, zato sem lahko le pogledala.

Vendar sem razumela Mnogi mojstri obstojajo in nam razlozijo tisto, cesar mi nismo srecali ali spoznali; razlozijo na tak nacin, da razumemo, da se soocimo. TO NE VELJA. TU GRE ZA METODO MEDITACIJE. POTEM MEDITIRAŠ SAM, ALI V SKUPINI IMAŠ POPOLNOMA SVOBODNO VOLJO, DA SE ODLOČIŠ. PREKO MEDITACIJE SAM SPOZNAVAŠ, KNJIGE IN OSTALO PA IMAŠ SAMO ZA TO, ČE HOČEŠ PREBRATI. TAKO KOT SEM ŽE NAPISALA, MENI JE PRI NJEJ NAJBOLJ VŠEČ, KER SKOZI PONAVLJA:PREMISLITE S SVOJO GLAVO, PREMISLITE TUDI TO KAR JAZ PRAVIM...
Tako nas pripeljejo en konec poti naprej in mi smo presrecni, da smo lahko spoznali neko vrednoto, ki nam jo nasi starsi niso znali razloziti ali je celo niso poznali.

Ja, to so mojstri na dolocenih podrocjih in svetijo tako, da jim mnogi prostovoljno sledijo. V tem je nevarnost odvisnosti. Posameznik naj bi res vzel samo tisto kar rabi, potem pa naj gre naprej. Kot knjiga, ki smo jo prebrali in dali v regal. Tako sem jaz se vedno odvisna od slovarjev ker mi pomagajo, ampak ce vsakokrat gledam po njih, ne bom nikoli samostojno obvladala slovenscine. Tudi to je ena oblika odvisnosti. TO NI NOBENA OBLIKA ODVISNOTI, RAZEN ČE NE GRE POSAMEZNIK V TO ZATO, DA MU NI POTREBNO SE UKVARJATI Z DOLOČENIMI SVOJIMI PROBLEMI (SAJ VEŠ KAJ MISLIM), PA ŠE TAK PRIMER POSAMEZNIKA, BO PREJ ALI SLEJ IZSTOPIL (PRENEHAL MEDITIRATI) ALI PA SE SOOČIL SAM S SABO. čE PRENEHAŠ MEDITIRATI JE TO POPOLNOMA TVOJ PROBLEM, TE NIHČE NE SILI.
S tem ne trdim, da dela knjiga odvisne, ne, mi se delamo odvisne od nje. Seveda obstojajo tudi zelo zelo lepe odvisnosti, vendar nobena odvisnost ni svoboda.
VEŠ KAJ POMENI SVOBODA ZAME, DA ZNAM TU IN SEDAJ REŠEVATI SVOJE PROBLEME, OZ. DA JIH POSKUŠAM REŠEVATI. KAKŠNO ODVISNOST PA IMAMO VSI, PO MOJEM MNENJU JE POMEMBNO SAMO TO, ALI JE TA ODVISNOST ŠKODLJIVA ZA DRUGE (NPR. ALKOHOLIZEM) ALI SAMO ZA NAS (ČOKOLADA). NEKATERE ODVISNOSTI IMAJO SVOJ ČAR.
Mi pa smo res mojstri, vsak po svoje, kot si ti to rekla, treba nas je spoznati (tudi Stane je en mojster , nekateri mu sledijo ). Jaz sem srecala mnogo mojstrov. V nekaterih situacijah je bil to moj sin, ko me je spomnil na tisto, kar vem. ČE MENE VPRAŠA JE VSAK ČLOVEK MOJSTER ZASE, SAMO DA SMO VSI MOJSTRI NA RAZLIČNIH NIVOJIH. ČE IMAŠ TO MILOST, DA SREČAŠ RAZSVETLJENEGA MOJSTRA, JE TOLIKO BOLJE ZATE, KER IMAŠ MOŽNOST PREBRATI/SE SEZNANITI Z NJEGOVIMI NAUKI IN SE NATO SAM ODLOČITI ALI SO DOBRI ALI NE ZA TEBE. V VSAKEM PRIMERU, TE SUMA CHING HAI NE SILI, DA OSTANEŠ - VELIKO UČENCEV VZTRAJA, VELIKO UČENCEV JE ODSTOPILO IN TEH NIHČE V NIČ NE SILI.

Potem, ce ti je ona gospa odprla oci bos verjetno lahko spoznala se vse sorte mojstrov, tudi taksnih, ki so mojstri negativne autosugestije. IMAŠ PRAV, SAMO KO IMAŠ ODPRTE OČI JIH JE LAHKO PREPOZNATI IN KO JIH PREPOZNAŠ NE MORAJO IMETI VPLIVA NATE. VEŠ KLJUB TEMU, DA MEDITIRAM, SEM IZ MOJEGA VIDIKA SAMA SVOJ MOJSTER, SUMA CHING HAI PA JE MOJA UČITELJICA, PRIJATELJICA V TRENUTKIH KO DVOMIM, KO IŠČEM IN TEHTAM VEČ MOŽNOSTI. Lahko jim bos pomagala z vprasanji, ne s trditvijo in potem ne bos vec imenovala drugih mojstrov po imenu... ko bos naredila se ta korak, potem bodo morda drugi gledali, kako ti blescis v tvojem sijaju in v tebi videli mojstra. NIKOLI NE POSTAVLJAM TREDITEV. ČE SI POZORNO PREBRALA SEM NANIZALA PAR ODLOMKOV IZ NJENIH KNJIG, KER JIH NI MOGOČE DOBITI V KNJIŽNICI. VEŠ KOLIKO JE MOJSTROV IN MENI NI IZ POD ČASTI JIH IMENOVATI PO IMENIH - ZAKAJ? VSAK ČLOVEK SE ODLOČA SAM. ENI IMAJO ZA VZGLED MANEKENKO, ENI IGRALKO, ENI DIREKTORJA, ENI KAJ VEM KOGA, JAZ PA IMAM SUMO CHING HAI - PA TO NE POMENI, DA NE SPOŠTUJEM DRUGIH LJUDI PA NE GLEDE NA TO KAJ SO.

S taksnimi zeljami te lepo pozdravljam

vrba

ČE ŽELIŠ SLOVENSKI PREVOD SPOROČI. JAZ TI PA POŠILJAM VELIKO VELIKO LJUBEZNI, RAZUMEVANJA IN NAKLONJENOSTI MKK xsrcx

]


Hi, Vrba!

Oprosti in ne zameri - toda se vidi, da se nisi učila angleščine. Ni tako kot si ti razumela.

Nisem domača s forumi, pa ti bom v tojem tekstu napisala odgovore z velikimi črkami. UPAM, DA JE O.K. x:Ix

#68 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. april 2004, 12:15

Vrba!
Izraza nezavestna regresija nisem uporabil nikjer.- Izraz zavestna regresija pa uporabljam za nehipnotično regresijo (poleg te seveda poznamo tudi hipnotično).
...
Mislim, da je tvoja razprava o tem, kdo so (smo) povprečneži, povsem odveč. Tega, kaj sem z uporabo tega izraza mislil, ne razume le tisti, ki tega noče razumeti.
Glede na to, da se, kot kaže, ukvarjaš z regresoterapijo, bomo bolj veseli kakšnega tvojega komentarja dejstva, da se zelo pogosto dogaja, da se regresiranci spomnijo, da so bile kakšne znane osebnosti (za primer sem dal Napoleona).
...
:eek: :eek: :eek:

Nosorog x:)x
lepo da so ti rogovi malo zavihnjeni, da nisi pregrob v tvojih srecanjih ;-)

Pa resimo nesporazume:
Bilo je govora, pravzaprav so bile tvoje besede: zakaj nihce v regresiji ne dobi slik povprecneza.... ne bi zelela, da bi se debata o tem obrnila in bi nekdo jemal taksne stvari osebno, ce vprasam : kaj je to povprecnez? – potem vprasam zato, da vidim, kaj ti razumes pod to besedo, saj je ta beseda prisla iz “tvojih ust”. Nisi mi se odgovoril na to, pomislil pa si, da morda nocem razumeti. (?). Prav zato, ker delam z regresijo grem tudi malo drugace na vse to in se moram zavedati pomena vsake besede. Vsak se vrti v drugem krogu in ima verjetno drugacno sliko od povprecnezev. Ali pa imas kaksno statistiko, pa me bo tudi zanimala. Povprecnezi so bili v prejsnih casih verjetno drugi kot danes...... pa dovolj o tem.
Jaz v regresiji se nisem srecala Napoleona in Kleopatre, to sem ti poskusala povedati tudi z mojimi navedenimi primeri.

Drugo je bila beseda o zavestni regresiji. Tudi v hipnozi je regresija zavestna. O tem smo ze pisali, da najveckrat niso razcisceni pojmi hipnoze. Drugo bi bilo pri show-hipnozi, ki pa je terapevtom prepovedana (npr. Ce ti recem, da se ne bos spomnil, kaj se je dogajalo med hipnozo).....

Oprosti, ce se jaz vcasih obesim na nekatere besede, je pac tako, da ima vsaka beseda svojo sugestivno moc. Jaz ne ocenjujem nikogar, zato naj nihce ne jemlje nekaj osebno. Jaz sem sigurna, da si tudi ti en mojster na nekaterih podrocjih x;)x

Kar se tice tvojega razmisljanja o moznosti nerealno dozivetih slik regresije, je precej dolga tema. Precej je res odvisno od tega, kako terapevt dela. Nekateri delajo s simbolicnimi slikami in ce ti hocejo sugerirati, da ti odlocas o sebi, potem je mozno, da ti za taksno vlogo sugerirajo neko autoritetno osebnost, ali pa si jo izmislis sam na podlagi sugestije, ki ti je bila dana: “da si bos vse, kar ti recem poskusil predstavljati. “ Zato je dobesedno pomembno, kaj bo sugerirano.
V besedi sugestija ne mislim samo na besede v hipnozi; mi vplivamo dostikrat na ljudi tudi izven poznanega hipnoticnega stanja. Dostikrat je ze lahko napacna razlaga o regresiji ena blokada za dozivetje. Zato si je treba vzeti prej mnogo casa, da ni nesporazumov.

Nekateri so tudi bolj obcutljivi ali so si sami prevec sugerirali v teku zivljenja “tega ne bi mogla se enkrat doziveti” ali podobno. Ce si nekaj dostikrat recemo in to vpliva na naso podzavest, potem se taksne slike tudi ne bodo videle. Potem je treba biti prefrigan in narediti besedno obvoznico v podzavesti.

Drugo je, ce teraapevt spozna, da oseba ni zrela, da bi se z necem soocila. Tako kot npr. Nek otrok, ki je bil adoptiran in isce svojo lastno mati, da njej unici zivljenje, ker je ona njemu unicila zivljenje. Ta jo verjetno ne bo videl.
Ali v primeru, ko zeli otrok (ki se hodi v solo) regresijo v druge inkarnacije. Ce bi ta otrok o tem potem pripovedoval v soli, bi naletel prevec na nerazumevanje, zato se v takih oblikah lahko pokaze tudi simbol kot “bozje oko” ali varovalka”......

Mnogo je moznosti, nekatere se ne dajo na javnost ze zato, ker se s tem lahko vpliva na druge. In ce oni verjamejo, da je pri njih tako, portem ne bi dopuscali druge resnice.

Vem da nisem na vse odgovorila... Me lahko se vprasas, vendar na podrocje vere se ne mislim spuscati. Jaz pustim vsakemu njegovo vero, ker vcasih je clovek v taki stiski, da je vera se edino, kar se ima. x:)x

Lep pozdrav v Slovenijo!
Vrba

Vrba!

Praviš, da se včasih obesiš na nekatere besede? To je lahko čisto o.k., če gre za kaj bistvenega za misel, ki jo želi nekdo izraziti. Tule pa ne gre; namesto povprečež, bi lahko rekel ordinary man ali vsakdanji človek. Res kompliciraš!

Če se rada obešaš na besede in se zavedaš njihove sugestivne moči, bi blo ql, če ne bi manipulirala s trditvami tistih, s katerimi skozi poste debatiraš. Niti slučajno se nisem nikjer spraševal, "zakaj v regresiji NIHČE ne dobi slik povprečneža", temveč sem dejal: "tako veliko ljudi trdi, da so bili (...), redkokdo pa dobi sliko kakšnega povprečneža". Pred tem pa sva dali skozi že "nezavestno" regresijo. S tvoje strani res nepotrebno!

To, da na regresoterapijah še nisi naletela na Napoleona in Kleopatro, ni nikakršen argument proti mojim stališčem. Šlo je le za primera avtoritet. Sam sem se pogovarjal z veliko ljudmi, ki trdijo, da so bile v regresiju nekakšne "persone", zato se mi zdi nenavadno, da nimaš oz. nočeš govoriti o tovrstnih izkušnjah? Ali torej folk naklada?

Ne vem, kako večina regresoterapevtov danes opravlja svoje seanse. Verjamem, da velikokrat komu kaj sugerirajo in prav tako verjamem, da je veliko nestrokovnih. Na naši ezo. sceni je namreč vsakdanja praksa, da gre kdo npr. na regresijo dvakrat, tretjič pa jo že vodi (in prodaja) sam. Zato so možni nekateri "filmi" tudi na podlagi sugestij terapevta.
Ko sem hodil na regresijo sam, je bila vodena zelo nežno in težko bi terapevtu pripisal kakšno sugestijo, ki bi me peljala "kam, kamor ne sodim".

Vrba, sta začetnici tvojega imena in priimkla morda G.K.?
:eek: :eek: :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#69 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 14. april 2004, 14:34

Vrba, nosorog! xDDx
Potrebovala sen polno časa da vse preberem. Nije mi jasen problem med vami Vrba & Nosorog? Mogoče ne razmem. Jaz sem bila na hipnotični regresiji. Terapevtka nas je peljala navzdol po inkarnacijami (primer - dvigalo). Mi smo se ustavilo gdo smo hoteli. Ti misliš, nosorog, da to nisu bila prejšnja življenja ( to sklenim iz ovega kaj si pisal??) - to je "film" regresiranca? :eek: In to mi se zdi o.k /logično/, ampak onda nisem bila kod dobrega regresoterapeuta. In jaz mislim da sem nekaj doumela od te regresije, ampak do biti problema nigdo od vsih nas tamo ni prišel, mislim. To je ker su naše podsvesti obremenjene blokadami in se ne može hitro ih raspreti. Mislim da ta regresoterapvtka je bila o.k. - največe delo mora regresiranac opraviti solo, če mu je mogoče. Rešenje koje obstaja bi bilo kakšno?
Kaj vi mislite o temu Vrba & Nosorog?
Dolgo nisam mislila na vse to, vi ste me vsi spomnili. x;)x

#70 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. april 2004, 10:35

Vrba, nosorog! xDDx
Potrebovala sen polno časa da vse preberem. Nije mi jasen problem med vami Vrba & Nosorog? Mogoče ne razmem. Jaz sem bila na hipnotični regresiji. Terapevtka nas je peljala navzdol po inkarnacijami (primer - dvigalo). Mi smo se ustavilo gdo smo hoteli. Ti misliš, nosorog, da to nisu bila prejšnja življenja ( to sklenim iz ovega kaj si pisal??) - to je "film" regresiranca?  :eek:  In to mi se zdi o.k /logično/, ampak onda nisem bila kod dobrega regresoterapeuta. In jaz mislim da sem nekaj doumela od te regresije, ampak do biti problema nigdo od vsih nas tamo ni prišel, mislim. To je ker su naše podsvesti obremenjene blokadami in se ne može hitro ih raspreti. Mislim da ta regresoterapvtka je bila o.k. - največe delo mora regresiranac opraviti solo, če mu je mogoče. Rešenje koje obstaja  bi bilo kakšno?
Kaj vi mislite o temu  Vrba & Nosorog?
Dolgo nisam mislila na vse to, vi ste me vsi spomnili. x;)x

Alica!

Bolj malo časa imam, zato se na forum oglasim bolj "na hitro", pa se mi je zgodilo, da nisem opazil tvojega posta. Sorči.

Svoja bistvena stališča glede regresoterapije sem že napisal, zato ti bom ponovil bistvo in ga podkrepil s primeri iz drugih "strok".

Vzemiva za primer psihologijo. Grobo psihološko analizo o nekem človeku lahko naredi vsak, ki zna dobro opazovati. Človeka "skeniraš" tako, da opazuješ, o čem rad govori in katerim temam se izogiba. Vzrok za izogibanje nekaterim temam, so gotovo strahovi in druge energijske blokade. Vsak toreuj rad govori o stvareh, ki predstavljajo njegovo "kvaliteto". Po drugi strani pa se podzavest intenzivno ukvarja s tistim delom človekovih čustev, ki so zaradi strahov in blokad neizživeta. Nekatere tehnike dajo direkten vpogled v to, s čimer se ukvarja podzavest.

Če gremo npr k terapevtu avra some, nam bo zgolj na podlagi štirih dvojnih barvnih kombinacij, ki jih izberemo, povedal o nas presenetljive stvari. Podobno je tudi pri postopku, ki ga imenujemo regresoterapija.

Vse, kar se je kdaj zgodilo in o čemer so ljudje intenzivno (čustveno podprto) razmišljali, je vtisnjeno v univerzalnem informacijskem polju (eter, akaša). Naši problemi in strahovi, s klaterimi se v podzavesti spopadamo in s katerimi je podzavest tudi najbolj okupirana, privlačijo sorodne energije. Če se npr. podzavestno bojimo vode, je velika verjetnost, da bomo pri regresoterapiji, v kateri se naše možgansko valovanje frekvenčno izenači s frekvenco univerzalnega informacijskega polja, pritegnili energijske oblake dogodkov, povezanih s strahom pred vodo, ne glede na to, ali gre za našo osebno izkušnjo ali izkušnjo koga drugega. A dejstvo je, da lahko spreten regresoterapevt na osnovi takšnih vtisov naredi zelo dobro analizo o podzavestnih problemih regresiranca in mu ustrezno pomaga.

Povsem normalno pa se mi zdi, da nekateri mislijo tudi drugače in so prepričani, da pri regresoterapiji dejansko sežemo v svoja prejšnja življenja. In povsem življenjsko se mi zdi, da predvsem tisti, ki se z regresoterapijo profi ukvarjajo, svoja stališča vztrajno zagovarjajo. x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#71 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. april 2004, 13:06

Ne bodi no otročja in preobčutljiva, Vrba. Imam pač svoje mnenje, ki ga izražam glasno, ne pa nasilno, ti pa imej svojega.
Ne moreš pač pričakovati, da se bomo vsi s tabo vedno strinjali in ti kimali. x:o)x x:o)x x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#72 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. april 2004, 16:22

Težiš!
Nihče ti nič noče in nihče ne spodbija terapevtske vrednosti regresoterapije. Tudi med tistimi, ki se z regresoterapijo ukvarjajo, so mnenja o tem, kaj med terapijo regresiranci "ujamejo", deljena (npr. pristop M. in D. Kelsey proti pristopu Petra Blytha).

Me pa zanima, v kateri šoli si se ti izobrazila o regresiji. Iz tvojega pisanja lahko namreč človek razbere, da naj bi bil tvoj pogled na to edini merodajen, ostali pa imamo lahko le mnenja.

Če si niti tisti, ki se z regresijo sami ukvarjajo, niso edini, za kaj pri tem gre, je pač tudi tvoj pristop le eno od mnenj. Vsaj zame! :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#73 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 20:05

Zdravo, Vrba, da te malo v dobro voljo spravim. Zadnjič mi je en penzionist na nek politični forum napisal, da bo mojo knjigo kupil takoj, ko dobi regres za rekreacijo.
A misliš, da me zeza :8): x:Dx :palec:

#74 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. april 2004, 20:16

Stane x:Dx ... tvoj humor je res :palec:

#75 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 20:31

Stane  x:Dx  ... tvoj humor je res :palec:

Kaj si že v penziji :8): x:Dx x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0