Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Regresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
128 komentarjev na to temo

#76 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. april 2004, 20:39

x:Dx ... pol je teb REGRESoterapija verjetn zlo všeč...

#77 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 18. april 2004, 20:39

Zdravo, Vrba, da te malo v dobro voljo spravim. Zadnjič mi je en penzionist na nek politični forum napisal, da bo mojo knjigo kupil takoj, ko dobi regres za rekreacijo.
A misliš, da me zeza :8):  x:Dx  :palec:

Stane

Mogoče je pa tvoja knjiga res predraga..... ali pa penzionist slabo vidi in je dodal kakšno nulo zadaj... x:Dx

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#78 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 20:44

Mogoče je pa tvoja knjiga res predraga..... ali pa penzionist slabo vidi in je dodal kakšno nulo zadaj... x:Dx

Saj tu je štos. Knjiga je zastonj. :sori: x^x :xx!: :C:

#79 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 18. april 2004, 20:46

Mogoče je pa tvoja knjiga res predraga..... ali pa penzionist slabo vidi in je dodal kakšno nulo zadaj... x:Dx

Saj tu je štos. Knjiga je zastonj. :sori: x^x :xx!: :C:

...samo sol je treba plačat... al kako?

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#80 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. april 2004, 20:47

Vojko... sva istočasno postnila x;)x ... nama je REGRES zgleda obema zlo všeč ... oooooj, dejmo mal resnosti klele, to ni vse skupaj nič :xx!: x;)x x:o)x x:Dx


Stane... a zastonj je? jah, a ti vidiš... tud regres ne pomaga zmeri x;)x xDDx

#81 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 18. april 2004, 20:52

Ja, Mateja, prav imaš!

Saj jaz bi tudi raje o regresiji. Imam še nekaj orehov za zmlet.
Pa ne vem, ali naj jih tolčem počasi, sam s sabo, ali bi se
prepustil kakšnemu "regresorju"!

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#82 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 21:09

...samo sol je treba plačat... al kako?

Vojko

Neee, knjigo, sol je zastonj :eek: :xx!:

#83 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 18. april 2004, 21:15

...samo sol je treba plačat... al kako?

Vojko

Neee, knjigo, sol je zastonj :eek: :xx!:

Ah, Stane, zdaj bom pa tudi jaz počakal do dodatka za rekreacijo, preden knjigo kupim, ko pa ne vem več kaj je zastonj: ali knjiga ali sol.... x^x

Do sedaj sem oboje plačeval!

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#84 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 18. april 2004, 21:16

Mogoče je pa tvoja knjiga res predraga..... ali pa penzionist slabo vidi in je dodal kakšno nulo zadaj... x:Dx

Saj tu je štos. Knjiga je zastonj. :sori: x^x :xx!: :C:

. :eek:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#85 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 21:40

Vojko, to ti je tako, dokler jo gledaš, je zastonj, ko jo pa hočeš v roke primit, pa ni več zastonj :8): :eek: :inocent:

#86 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 21:55

Eh, da ne bo kdo misli, da ga zezam, kot oni penzionist mene.
Knjigo imaš na internetu, torej je zastonj. Če pa hočeš tudi preizkusiti, kar v njej piše, jo moraš kupiti, ker po internetu se soli ne da pošiljat.
Dobiš jo kot darilo skupaj s knjigo v paketu BIODIETA.
Torej, kaj je zastonj, knjiga ali sol :8):

#87 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 22:32

To je tako kot pri jehovcih, oni tud ne smejo brat drugih verskih knjig  x;)x
LP
Vrba

Lahko, če ne vejo, da so verske x:Dx :palec:

#88 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. april 2004, 22:37

ce te to tezi, potem imas se kak drug problemcek, ne samo probleme z ocenjevanjem... x;)x  Tudi nisem s katerokoli besedo navajala, da hoce kdo kaj spodbivati.
Kesley in Blyth mi nista poznani osebi. Ju nisem srecala ne na svetovnem kongresu hypnoze v Münchnu in ne v Singapurju. Se imam tudi obe knjigi s programi tukaj in lahko se enkrat pogledam. Vendar ne verjamem,  da bi tudi imeli kaj novega, ker sicer bi  se jaz spomnila na njih. Edino kar je bilo novega, so bile tiste frnikule, ki so jih prinesli iz USA (s katerimi se igrajo tu otroci), da jih  lahko da zobozdrvnik v usta pri hypnozi, nic posebnega.

Mene zanima kje si se ti ucil, da taksne spuscas. Taksne tekmice res ne spadajo v noben  forum. Pa je tudi treba razlikovati, kaj je propaganda ali kaj pise nekdo, ki je to le enkrat dozivel...pa  seveda iz kaksnega motiva. Ni vse res, kar pise v knjigah ali kar povejo v televiziji. To vidis sam v religiji. Vsaka ima svojo knjigo, ki trdi drugace. Pravtako so tudi v regresiji razlike, seveda. Tudi med vojno ne dobis vsih podatkov v javnosti... In kam bi prisli, ce bi se vse o hipnozi napisalo v javnost: vsak otrok bi probal to pri bratu ali sestri.  xcivx   
Tule je tudi en dipl. psiholog napisal v knjigi drugace, kot pa v resnici dela. Ne vem, ali tisti, ki je pisal za njega ni razumel, ali pa je napisal zato, da posamezniki ne bi vedeli, da morajo tudi oni sodelovati.
Za ucenje regresije ti priporocam "kognitivno hypnotherapijo" pri <www.hypnotalk.de>  (hippokrates_akademie München) xDDx seveda s priznano diplomo.  :palec:
To priporocanje sem se naucila tule na forumu x:Dx

Ui, "Bog se krega", zdaj bo pa dezevalo.
LP
Vrba

Tale debata ratuje en velik dolkcajt. Pa kdo tekmuje s tabo? Tekmuješ morda ti. Jaz se le pogovarjam. Ni razloga, da se počutiš ogroženo in to kažeš tako, da namiguješ na probleme, ki naj bi jih jaz imel. Če pri debati z vsemi ljudmi "vidiš" predvsem njihove probleme, gre pri tebi morda za kak neprijeten vzorec, morda celo iz prejšnjih življenj, ki bi ga bilo verjetno dobro razrešiti. Poskusi z regresijo x:Dx x:Dx x:Dx .

Zdj pa dost heca.
Nisem govoril o različnih metodah regresije (saj je to samoumevno), temveč o tem, kaj naj bi regresija sploh bila in za kakšne "filme" gre. Zato sem tudi navedel oba avtorja, oz. tri, saj gre pri Kelseyevih za zakonca.
Poglejmo torej dva v osnovi različna pogleda REGRESOTERAPEVTOV na regresijo.

Denys Kelsey in njegova žena zagovarjata v knjigi Mnoga življenja približno tak pristop, kot ti.
Peter Blyth, ki se je tudi ukvarjal z regresoterapijo (knjiga Hypnotism, its power and practice), pa je o tem močno dvomil in zgolj dopuščal možnost, da pridemo pri regresoterapiji do resničnih prejšnjih življenj regresiranca.

Še nekaj je zanimivo. Ko se je Kelseyeva žena pisala še Grant (predno sta se poznala), je napisala knjigo Winged pharaon, v kateri pravi, da je bila 3000 let pred Kristusom faraonka. V enem prejšnjih postov sem omenil, da vem za veliko ljudi, ki so na regresoterapijah dobili "film", da so bili v prejšnjih življenjih takšne ali drugačne avtoritete. Vendar pa so ljudje, s katerimi sem se o tem pogovarjal, pravzaprav precejšnje avtoritete tudi danes (mimogrede - pričakujem, da se boš spotaknila tudi v izraz avtoriteta x:Dx x:Dx x:Dx ). In tu vidim povezavo in potrditev svojega prepričanja o tem, da dobimo na regresoterapiji "film", ki je v skladu z našim načinom razmišljanja in funkcioniranja (tudi in predvsem podzavestnega). Tisti, ki so danes nekakšne avtoritete, pač ne razmišljajo, da so bili v prejšnjem življenju povprečneži (še ena kost zate), zato pač "dobimo ven" cel kup Napoleonov, Tutankamonov, Marij Terezij in podobnega folka. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Aja - ni čudno, da na kongresih nisi slišala za Kelseyeva in Blytha, saj so omenjene knjige pisali v začetku sedemdesetih let. So pa za samo vlogo regresije v današnjem času tako pomembni, da bi jih lahko poznala.

Hvala za naslove, a regresija me ne zanima toliko, da bi šel na tovrstno šolanje. Zanima me le v kontekstu razumevanja delovanja vesolja in vloge človeka v njem. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#89 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 18. april 2004, 22:45

Saj, regresiraš se vsak dan v sanjah

Točno..nekaj mojih sanj je bilo tako presenetljivih.
In potem so mi na dan udarili še spomini iz otroštva, moja neobičajna vprašanja itd.

(Nikoli pa se mi ni sanjalo, da bi bila faraon ali kaj podobnega... x:Dx ).

Bila pa sem skoraj vedno moški (tudi v eni regresiji) in vedno vojak, bojevnik, lovec, raziskovalec..
ali pa zelo neodvisna ženska, ki je posvetila življenje npr. znanosti (konkretno mikrobiologiji, o kateri dejansko skoraj nimam pojma!! :eek: )

Po dolgem razmisleku sem se za regresijo sem se odločila, ker sem hotela rešiti en problem...in ne vem, če sem ga ravno rešila, se mi je pa pojasnil moj odnos do časa in moje občasno (in popolnoma namerno samotarstvo).


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#90 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. april 2004, 23:21

[zdaj pa mi se povej, kako si ti razumel, kak pristop pa imam jaz. Saj nisem napisala  x:Dx  x:Dx  x:Dx
lahko noc!
Vrba

Kako da ne? Napisala si, da se pri regresoterapiji vračamo v svoja prejšnja življenja.
Saj to je vendar tisto, o čemer govoriva - ali se resnično vračamo v svoja pretekla življenja, ali pač ne.

Nočko :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#91 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 23:26

Kaj pa, če se v kromosomih prenešenem in shranjenem spominu v naših možganih vračamo v življenja svojih prednikov. :8):

#92 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. april 2004, 05:14

Kaj pa, če se v kromosomih prenešenem in shranjenem spominu v naših možganih vračamo v življenja svojih prednikov. :8):

Tudi to je ena izmed teorij. Njeni zagovorniki pravijo, da gre za "fenomen dednega spomina." :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#93 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 20. april 2004, 10:46

Pozdravljena Vrba,

sem bila malo odsotna in se za to nisem oglasila.


Na to kar si napisala gledam kot na tvoj pogled iz tvojega zornega kota, na tvoje mišljenje - mene osebno ne moti, se pa ne strinjam v celoti z nim.

Imaš prav, da smo se malo oddaljili od regresije, če želiš lahko klepet nadaljujeve pod temo I have come to take you home, če ne želiš pa tudi v redu.

Ljudje smo različni, imamo različne poglede, mišljenja - vendrap pa vse to z leti spreminjamo v tako ali drugačno smer.

Lep pozdrav.

#94 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 20. april 2004, 14:51

Nosorog in seveda vsi, ki vas zadeva zanima.
Prebiram knjigo "POLJE" - po sledeh nevidnih sil v vesolju. Avtorica je Lynne Mc Taggart, ARA založba 2004

Nekaj besed iz spremnega besedila:

Majhna skupina znanstvenikov, posejanih po vsem svetu, ter njihova sporočila, ki niso v skladu z uveljavljeno znanostjo, so še vedno pod udarom ostrih napadov. Tudi tu, pri nas, v Sloveniji.

Knjiga "POLJE" odkriva nepriznane in potlačene znanstvene dosežke in delo njihovih avtorjev v zadnjih tridesetih letih. Vsi ti prezrti in "zamolčani" znanstveniki so opravili številne brezhibne eksperimentein izhajajo iz najuglednejših ustanov: univerz v Princetonu in Stanfordu ter najvišjih inštitutov v Nemčiji in Franciji. A ker so s svojimi odkritji omajaliverodostojnost številnih doktrin,ki za srčiko sodobne znanosti veljajo za svete, se znanstvena srenja še sedaj otepa njihovih odkritij. Knjiga nam nazorno razodeva, da je treba znanost Newtona in Descartesa postaviti na pravo mesto, njun znanstveni pogled je presežen.

Izjemna odkritja, nastala vsaka za sebe, imajo skupno sporočilo: na naši najbolj temeljni ravni smo živa bitja, vključno z ljudmi, skupek kvantne energije, ki nenehno izmenjuje informaciuje z neizčrpnim morjem energije.Žive stvari oddajajo šibko sevanje, kar je ključni vidik bioloških procesov. In odtod prihajajo verjetne razlage za mnoge mejne fenomene, od delovanjametod komplementarne medicine in molitve, do življenja po smrti.

Avtorica nam dokazuje, da smo na pragu znanstvene revolucije, ki je tako drzna in globoka kot Einsteinovo odkritje relativnosti. Velja prisluhniti in doumeti.

Med drugim v knjigi tudi pravi:

Več raziskovalcev je zopet začelo razmišljati o nekaterih enačbah, ki so jih iz kvantne fizike vsi praviloma izpuščali.Te enačbe so opredeljevale takoimenovano polje ničte točke - morje mikroskopskih vibracij v prostoru med stvarmi. Če polje ničte točke vključimo v našo predstavo o najbolj temeljni naravi materije, so ugotavljali, potem je sama osnova našega vesolja valujoče morje energije, eno samo ogromno kvantno polje. Če to drži, potem je vse povezano z vsem ostalim, kot nekakšna nevidna mreža.

Ta odstavek sem navedel zato, ker ste pred mojim postom govorili o spominu. V knjigi pa se pojavlja trditev, da naši možgani sploh niso sedež spomina. Možgani naj bi bili le nekakšen sprejemnik (in oddajnik), ki črpa podatke iz "polja ničte točke".

Zelo zanimiva knjiga, stane pa 4.900 SIT.

Priporočam.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#95 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 20. april 2004, 16:11

Hvala bigm. Nosorog je to knjigo nabavil pred kakšnim mesecem. :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#96 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 20. april 2004, 16:19

Kaj pa, če se v kromosomih prenešenem in shranjenem spominu v naših možganih vračamo v življenja svojih prednikov. :8):

Tudi to je ena izmed teorij. Njeni zagovorniki pravijo, da gre za "fenomen dednega spomina." :wOOt: :wOOt: :wOOt:

x:)x presneto,
celih 30 sekund me je tole stalo, preden ti lahko se tule odgovorim.
Mi smo imenovali nekaj podobnega "kolektivna podzavest".
LP
Vrba

Po mojem dedni spomin nima kaj dosti skupnega s kolektivnim nezavednim. Ma pa verjetno kolektivno nezavedno veliko skupnega z eterskim zapisom (akaški zapis, zapis vuniverzalnem informacijskem polju), saj je z njim najverjetneje tesno prepleten.
Kolektivno nezavedno je na nek način pojasnjeno - z morfogenetskimi polji. O povezavi kolektivno nezavedno-morfogenetska polja, sem v svoji zadnji knjigi pisal takole (skrajšan povzetek):


Zelo zanimiva je teorija Nemca dr. Fritza Poppa, ki je svetlobo, ki jo sevajo človeške celice in je osnovni gradnik avre, imenoval biofoton. Njegova teorija se opira na odkritja ruskega biologa in zdravnika Aleksandra Gurviča, ki je leta 1922 dokazal, da rastlinske celice oddajajo svetlobo.
Pri biofotonih gre za osnovne delce svetlobe ─ svetlobne kvante, ki pulzirajo in po Poppovem mnenju ustvarjajo življenjsko silo. Ta svetloba služi med drugim za prenos informacij v telesu. Svetlobna hitrost prenosa informacij je namreč nujna zato, ker v človeškem telesu vsako sekundo propade približno deset milijonov celic, ki jih nadomestijo druge, ki morajo biti takoj celostno informirane o svoji vlogi in povezane v celoto organizma. Lahko torej trdimo, da biofotoni regulirajo in vodijo biokemijske procese v celicah. Ker pa svetlobo vsebujejo rastline in posledično tudi živali, pomeni, da se v fazi prehranjevanja v telesu »nalaga« svetloba. Funkcija ter urejenost celic v telesu je zato boljša, če se prehranjujemo s hrano, ki vsebuje več svetlobe (sveža zelenjava, sadje …). Biofotonska svetloba pa ni ključna le za dogajanje v telesu. Po F. Poppu seva iz teles tudi izven okvirov, ki jih s pomočjo »restlicht« mikroskopa na monitorju zaznamo kot avro. Iz cone avre se razširja naprej, in ko doseže druga bitja, oblikuje z njim t.i. morfogenetska polja (kolektivno nezavedno). Ker je tako kolektivno nezavedno del energijskega ovoja Zemlje, v katerem prevladuje naravno elektromagnetno polje frekvence okoli 7,8 Hz, lahko predpostavimo, da je takšna tudi frekvenca kolektivnega nezavednega. Hkrati pa lahko trdimo, da neprepustnih meja med življenjskimi sistemi ni, saj se z morfogenetskimi polji povezujejo v večje celote.



:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#97 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. april 2004, 16:37

Zakaj pa to valovanje imenujejo svetlobno?

#98 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 20. april 2004, 17:05

Vrba & Nosorog,
hvala na odgovoru. Potrebovala bom vremena da vse natančno preberem, pa se onda oglasim.

Pozdrav!

#99 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 27. april 2004, 21:39

Hojla Bigm,
Hvala za okvirno razlago o knjigi. Nisem je še kupila, a kot si opisal o čem piše, jaz to že vem, čutim, saj je tako normalno, enostavno, vsaj meni. A je treba velikih besed, matematičnih enačb?
A se kdaj kdo vpraša, KAKO BI TO STVAR - DA SMO VSI ENO, ista zavest, isti spomin, le eni na notranjem krogu, drugi še zunaj, razložili veliki večini ljudi, da bi ta naš "GLAVNI" računalnik, ki kar škriplje od negativnih prepričanj dobil malo "goriva" - pozitivne energije mislim. Da bi se vse skupaj premaknilo vsaj za korak naprej?
Za vsako stvar, bitje, situacijo je možnost, da je naravnana pozitivno ali negativno. Samo od nas je odvisno, kako BO oziroma je naravnano. Kako zbuditi večne "žrtve"- negativno naravnane ljudi, da bi se končno zbudili. Koliko bolečine se na ta način povzroča ravno tistim, ki bi jih morali imeti brezpogojno radi. Ljubi Bog, kako me to boli. Ko bi se vsaj v kratkem "rodila" preprosta knjigica, ki bi opravila to zahtevno nalogo. Vesela bom, ko bom po TV videla, kako parlamentarci v parlamentu jokajo, ko se končno zavedo, da tisti z zajamčeno plačo resnično ne morejo normalno preživeti.
Saj smo na Zemlji ali ne, torej bodimo prizemljeni.

Hvala Bigm, knjigo bom kupila definitivno. :palec:

Clean
peace and love
Klinar

#100 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 28. april 2004, 07:10

kako? če kaj vem ,kako funkcionira tale stvar potem je to tako, da se s tem ubada vsak zase oz. kot posameznik. potem, ko začnemo vedno bolj "svetiti" pa avtomatično to spodbujamo v drugih, pa še čisto nič nam ni treba storiti za to, kar tudi edino šteje, saj se nimamo pravice na silo vtikati v življenje in pristop drugih, ne glede na to, koliko imamo mi prav in koliko se drugi motijo.

torej............+ pristop sami pri sebi, - pristop pa v arhiv (kjer mora bit za primerjavo x^x )

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0