Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izgubljene civilizacije


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
212 komentarjev na to temo

#1 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. november 2005, 13:13

Ravno smo se dotaknili Atlantide, Mu in mogoče bi omenil še Hiperborejo. Kaj je res in kaj je zgolj naša želja po raju na zemlji?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#2 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 6. november 2005, 13:46

hojla. zanimiva tema. xscratchx
sem prebrala Camino. tam je opisana Lemuria zelo dobro :palec: , in potem nadaljevanje o Atlantidi in kako se je vse "pokvarilo" . vendar si ne želim biti obojespolnik v enem telesu, kot so to bili Lemurijci :wacko: . želim pa si miru, ljubezni.... xsrcx xsrcx xsrcx vendar pa....kako bomo cenili ljubezen in mir, če pa bi sčasoma pozabili zakaj moramo to ceniti. x?x x?x čudno, ne? meni kar paše biti tukaj in zdaj x^x
z ljubeznijo
pjotra :love: :love:

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. november 2005, 14:00

Ja, zanimiva tema. :palec:

a ves da ne vem, kaj si naj mislim? xscratchx

romanticno bi blo verjet.. bi rada verjela..
(podobno kot v nlp, ki sem vcas verjela, zdaj pa ne vec, pravzaprav).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 6. november 2005, 14:54

Sončna Piramida

Kaj pa pravite na tole?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#5 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 6. november 2005, 15:01

Sončna Piramida

Kaj pa pravite na tole?

ja, jaz sem že nekaj slišala o tem, a nikoli poglabljala. :fiju: o nekih piramidah (v Rusiji) je govora tudi v knjigi Anastazija Zveneče cedre tajge. xnckrivx
kakorkoli. "nikol se ne ve!" x:Dx
z ljubeznijo
pjotra xsrcx xsrcx

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#6 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 6. november 2005, 15:51

Raj na zemlji.Hja nekak zgleda tko k v Star trek ....vsaj tko mi mislmo danes, jest sm pa sm prepričab da bo velik drugač.

....drgač je pa Fani Okič dobra glede tega...hiperboreja and &

#7 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 6. november 2005, 19:29

Sem tud prebral Camino. Mislim da je nekaj na tem xsrcx
Atlantida, Lemurija...nekaj je moralo obstajati, toliko zgodb in legend po mojem ne more nastati iz nič, samo iz domišljije ali želje po nekakšnem raju na zemlji xDDx
To je moje mšljenje x^x
Ali pa iz mene govori SF fan(pa vodnar... x:Dx )

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 6. november 2005, 19:33

V zgornjem linku je opis kako so sledili verigi DNK, osupljivo in ravno včeraj je bilo na Discovery-ju oddaja o tem, kako so izvedli raziskavo in do kakšnih ugotovitev so prišli. Po znanstvenih tezah obstajajo **posredni dokazi** o resničnosti obstoja Lemurije in Atlantide.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. november 2005, 19:36

jaz sem bla tud - sf fan, sem sistematicno brala, pa clo se vedno mava tele... kaj so ze? a ves tele zbirke no... :|||
sem cist shizila... goltala, tko kot kriminalke, sam zdaj pa ne berem vec sf-ja, no razen izjemoma.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. november 2005, 20:46

... to pa je tema, ki Dašo res ful zanima... te knjige ali kakšne oddaje na discoveriju kar požira ...ni važno al ma knjiga 5000 strani drobno tiskanega besedila brez slik, al je v angleščini, al... mislim, da si je že 100 krat zavrtela dvd o zadnjih najdbah v zvezi z nefretiti... zraven ji gre na jok, mravljince dobi in tako...

... jaz pa sem vse do zdaj (do nekaj mesecev nazaj) prav odklanjala vse, kar je v zvezi z atlantido, lemurijo... prav odpor, če je kdo kaj o tem začel: 'ne mi s tem! :xx!: '... potem sem pa pred meseci poslušala Tobija o Izisovih ranah, pa o Atlantidi in si nisem mogla več tajit, da se nekaj nenavadnega dogaja z mano ob tem... taka globoka žalost me je zajela, jokala sem menda nekaj ur, ampak to tak jok... ma, iz duše ven ( xcivx x;)x )... pri takih vprašanjih me nikol ne zanima, kaj drugi verjamejo/mislijo o tem... moji občutki, moj odziv na to je tisto, kar je zame dovolj...

#11 manca xxx

manca xxx
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 6. november 2005, 21:34

Tud meni se je to dolgo zdelo kot ZF. Potem sem pa začela brati vse sorte knjige, brskati po netu... pred kratkim mi je pod roke prišla knjiga Edgar Cayce - Speči prerok. Človek je bil "čisto normalen", imel je familjo, otroke, celo svoje življenje se je hotel ukvarjati s fotografijo, zraven pa je bil sposoben v globoki meditaciji govoriti nepojmljive stvari - pozdraviti vse bolezni z nenavadnimi pripravki & manualnimi prijemi, potem ga je nekdo vprašal o astrologiji in je tipson začel tudi o tem razlagati. Potem so seveda sledili podatki o Atlantidi, Lemuriji, ki se seveda ujemajo s tistim, kar sem prebrala v Caminu. Neverjetno!
Tudi jaz se ravnam po svojih lastnih občutkih, ki pa mi govorijo, da je vse to res nekoč obstajalo.
Dobila sem tudi odgovor glede Bermudskega trikotnika, ki buri duhove in domišljijo skoraj vseh ljudi. KO sem brala knjigo o Berm. trikotniku, so bili tam podane teorije, kaj bi bilo lahko vzrok vsem tem nenavadnim izginotjem letal, ladij in ljudi, ki pa so povsem nelogična. Govorili so o vesoljcih, ki naj bi menda zakuhali vsa ta izginotja. Potem so delali tudi poskuse z elektromagnetnim sevanjem, ki pa je tam res nenavadno močno. Naredili so eksperiment z emg sevanje. Ko so emg sevanje hudo pojačali, so ljudje začenjali kar izginjati. Izpuhteli so v nič! Dobesedno! Pazi, to so bili znanstveni poskusi, to ni bilo "kr neki". Ko so sevanje zmanjšali, so se ljudje spet začeli pojavljati. Ne spomnim se več, kaj so že poročali o doživljanju, vendar so prišli nazaj. No, nadalje govorijo o tem, da so ti ljudje začeli obolevati za raznimi zadevami in počasi umirati. To se mi je zdelo najbližje razlagi vzroka izginotij. Vendar pa še vedno niso naši vrli znanstveniki (ki ne verjamejo ničemur, česar se ne da znanstveno dokazati!) pogruntali odkod to sevanje.
Cayce je pa to zelo enostavno razložil - Bermudski trikotnik je namreč območje, kjer naj bi bila potopljena Atlantida. Kot je že znano, pa je Atlantida pridobivala svojo energijo preko mogočnih kristalov. Ko se je Atlantida potopila, so šli na dno tudi ti kristali. In po vsej verjetnosti ti kristali oddajajo tako močno emg sevanje, da to zbega vse naše vrhunske tehnološke dosežke.
Toliko zaenkrat...

To temo je popravil/a manca xxx: 6. november 2005, 21:35


#12 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. november 2005, 21:51

Edgar Cayce - Speči prerok.

... ker frik je bil za tiste čase :palec: x8Dx x^x xsrcx ... mnogo marsičesa, kar je na svojem divanu povedal, se še danes uporablja... recimo očiščevalni post z jabolki, pa kombiniranje jedi, pa še čudo tega... E.C. je tudi 'krivec', da so celo medicinci začeli povezovati bolezen (recimo raka) z določenim odnosom do življenja, s čustvi...

#13 manca xxx

manca xxx
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 6. november 2005, 21:58

ja, prav od sile je bil..

sem brala, da je včasih priporočil kako neverjetno mešanico zelišč in zdravil, ki je tudi lekarnarji takrat še niso poznali

je bil res močno pred svojim časom

ob tem pomislim, le koliko se nekega znanja skriva v tistem kolektivnem nezavednem

misliš, da je to vsak sposoben

#14 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 6. november 2005, 22:04

misliš, da je to vsak sposoben

tega ne vem... karkoli bi rekla, bi bilo pač neko teoretično ugibanje... sprejemam možnost, da smo vsi sposobni česa podobnega in še več... :vio: :palec:

#15 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 6. november 2005, 23:53

tega ne vem... karkoli bi rekla, bi bilo pač neko teoretično ugibanje... sprejemam možnost, da smo vsi sposobni česa podobnega in še več... :vio: :palec:



Vsak je tega sposoben.Sam pridet do tega je pa druga zgodba

....glede Atlantide.Čez ene 10 let bom šu kopat.Gre kdo z mano x:Dx

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. november 2005, 10:08

Zanimivo je edin to, da *vsi* pol nekak prihajajo glih iz atlantide - ful folka iz slo, pa iz povsod.... prakticno torej kar skor vsi, nekak. x:o)x
ker se tko fensy slis. xDDx

mors met tak pa tak znakec na dlani in gor pa dol..... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. november 2005, 14:19

Zanimivo, predvsem tista stran. Po svetu je veliko dokazov, ki postavljajo vprašaj pod klasično evolucijsko teorijo. Bližje mi je kabalistična teorija Šemot, torej obdobij. V vsakem obdobju je med ljudi poslana Tora, prilagojena nastopajočemu civilizacijskemu ciklu. Vendar je precej gotovo, da ljudje pred recimo 12.000 leti niso zgolj kresali kamen ob kamen. Preveč fantastičnih izdelkov so pustili, da bi lahko verjeli v kaj takšnega. Prej bi rekel, da so fantastični ostanki, posejani po zemeljski obli ostanki prejšnje dobe, ki najbrž ni bila nič manj razvita, kot je naša sedaj. Zakaj naj bi mi bili najbolj razviti? Kakšne argumente imamo za ta napuh? Ako sedaj kataklizma uniči našo civilizacijo, že čez nekaj stoletij ne bo več sledov za njo. Kataklizme se pač dogajajo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#18 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 7. november 2005, 17:59

jaz sem bla tud - sf fan, sem sistematicno brala, pa clo se vedno mava tele... kaj so ze? a ves tele zbirke no... :|||
sem cist shizila... goltala, tko kot kriminalke, sam zdaj pa ne berem vec sf-ja, no razen izjemoma.


Ko smo ravno pri SF: roman oz. ciklus romanov od Arthurja Clarka o RAMI, vesoljski ladji ogromnih razmer ki plove po vesolju in zbira primerke pripadnikov civilizacij ki so tudi same sposobne vesoljske plovbe.
Tam so omenjani Primarni monitorji.
In da smo mi kot tudi morebitne druge razumne vrste del nekakšnih eksperimentov teh primarnih monitorjev x?x
O podobni teoriji nastanka civilizacij sem že nekje bral, pa se ne spomnim točno kje in kaj...
V glavnem ta teorija dopušča možnost da nismo ne prva niti ne najnaprednejša civilizacija na tem planetu...

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#19 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. november 2005, 20:37

V glavnem ta teorija dopušča možnost da nismo ne prva niti ne najnaprednejša civilizacija na tem planetu...

Bilo bi neumno predpostavljati, da smo edini, prvi in najnaprednejši. Vendar je potrebno do hipotetičnih civilizacij izven našega zgodovinskega spomina ohraniti zdravo dozo skepse. Težko je ločiti zgodovinska dejstva od fantaziranja ljudekov, ki se imajo za nekakšne vidce skozi čas. Že samo resno proučevanje do sedaj najdenih nenavadnosti (z našega zornega kota) bi morebiti podalo nekaj odgovorov in odprlo nekaj resnih vprašanj.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#20 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 7. november 2005, 23:27

Sej so vsi namigi že tle.Vse se ujema z obdobjem 10.000 pred našim štetjem ko je zemljina os zamenjala pozicijo zaradi katere je prišlo do konca ledene dobe in dviga svetovnih morij za 60 metrov.Noetova barka in drugi miti ishajajo iz te štorije.Piramide v Egiptu se natanko poklapajo z ozvezdjem Oriona ki je bil (vesolje se širi zato ni konstantno na istem obzorju nad nami) tam okrog lea 10000pr n št v točni zrcalni sliki nočnega horizonta ozvezdja z tem (3 zvezde-3 piramide od teh najsvetlejša predstavla Keopsovo in Nil Rimsko cesto).Piramide so ocenjene da so stare tam okol 4000 let kar se ne ujem z ozvezdjem, zato pravijo da so Egipčani svoje samo dodali na že obstoječe.Potem imamo tu Velokončne otoke, civilizacije v Ameriki(predmajevski indijanci, stari inki...itd)Zanimivo je da je sleherna od teh poznala ime za Starodavno civilizacijo.In skoraj vsako je vsebovalo nekaj črk iz besed Atlantis ali Atlantida.

Ampak učenjaški lobi se ne da in še veliko vode bo preteklo preden se bo kej spremenilo na tem področju.

Sicer pa kdo ne bi bilo čudno če ljudje ne bi obstajali že kakšen miljon let in ne samo 100.000 ko naj bi evoliral sodobni človek.

Ko smo ravno pri SF: roman oz. ciklus romanov od Arthurja Clarka o RAMI, vesoljski ladji ogromnih razmer ki plove po vesolju in zbira primerke pripadnikov civilizacij ki so tudi same sposobne vesoljske plovbe.
Tam so omenjani Primarni monitorji.
In da smo mi kot tudi morebitne druge razumne vrste del nekakšnih eksperimentov teh primarnih monitorjev x?x
O podobni teoriji nastanka civilizacij sem že nekje bral, pa se ne spomnim točno kje in kaj...
V glavnem ta teorija dopušča možnost da nismo ne prva niti ne najnaprednejša civilizacija na tem planetu...



Vidm da sva midva na isti valovni:Arthurj Clark, Star trek(New generacion,Deep space 9,Voyager),Star wars, Stargate(SG-1, Atlantis) and &.Enostavno obožujem to


Sam problem je v tem kej je zlo mal ustal za tem civilizacijam ozirom če je kej ostal se naši dragi učenjaki ne pustijo motit in ostajajo pri svojo 100 let stari napisani zgodovini.

#21 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 8. november 2005, 07:15

Po eni od teorij reinkarnacije (agna joga, če se ne motim), je število življenj v reinkarnacijskem krogu 998, kar je isto kot 12x12x7, kar pomeni dvanajst ciklusov po dvanajst let v sedmih civilizacijah, pri čemer smo mi na koncu pete. (Vsaj tako je bilo to razloženo meni.)

Kar prilično dobro sovpada z marsikatero na oko nenavadno informacijo, pa naj gre za civilizacije iz knjig Fani Okič, leto 2012, odkritje posteklenelih tal pri izkopavanju Mohendžo-Dara, murje različnih izročil in še kaj.

x:)x

#22 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. november 2005, 15:16

Vidm da sva midva na isti valovni:Arthurj Clark, Star trek(New generacion,Deep space 9,Voyager),Star wars, Stargate(SG-1, Atlantis) and &.Enostavno obožujem to.


Jst tut, jst tut!
A ni mel A.Clark pred XX leti ene dokumentarne oddaje (pr najavni/odjavni špici se je prikazovala steklena lobanja - natančen posnetek člov.lobanje, najdena nekje v J Ameriki semizdi) o takih zadevah? Sm bla takrat še mala piška, ma sem zelo rada gledala te oddaje, rajši od risank. xbookx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#23 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. november 2005, 15:30

Ja, čuda je ostankov, katere "sodobna" arheologija ignorira. V raznih mitih se skriva precej opisov pradavne tehnologije, ki je po mojem mnenju prekašala našo. Glede na odkritja pri Mohendžo-Daro (omenjena posteklenitev, povečana radioaktivnost ipd) in še ponekod drugod razni miti o zažiganju z žveplom niso zgolj halucinacije zadetih župnikov.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#24 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 8. november 2005, 15:44

Jst tut, jst tut!
A ni mel A.Clark pred XX leti ene dokumentarne oddaje (pr najavni/odjavni špici se je prikazovala steklena lobanja - natančen posnetek člov.lobanje, najdena nekje v J Ameriki semizdi) o takih zadevah? Sm bla takrat še mala piška, ma sem zelo rada gledala te oddaje, rajši od risank. xbookx


Je bilo nekaj, ja samo ni dvajset let od tega, bo manj...
Ne vem kolk velka piška si bla takrat... x:Dx
Dokazov za obstoj naprednejših civilizacij od naše in pa tudi naprednejših tehnologij je veliko...
Ali pa vsaj opisov( indijski epi...)
Pa menda tudi Sodoma in Gomora naj bi bili uničeni z atomskim orožjem ali nečim podobnim...
Samo - ali so te civilizacije nastale na Zemlji ali so prišli njihovi ustanovitelji od drugod?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#25 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. november 2005, 15:50

Samo - ali so te civilizacije nastale na Zemlji ali so prišli njihovi ustanovitelji od drugod?

Glede tega najbrž trenutno ne moremo dati odgovora. Osebno sem "zemljoljub" in se nagibam k tezi, da je je Zemlja sama postavila na noge napredno civilizacijo (vsaj eno, če ne več), ki je propadla. Mogoče je propadla zaradi naravnega toka stvari. Vsaka civilizacija propade, najsibo še tako razvita. Vsak razvoj v sebi nosi propad.
Sem pa ljubitelj Vojne Zvezd, Starih gat ipd. Odpiram temo Preljubi filmi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0