Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izgubljene civilizacije


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
212 komentarjev na to temo

#151 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. maj 2012, 08:57

ali to kaj rečete na to



#152 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. maj 2012, 09:45

ali to kaj rečete na to


Coral Castle
Possible—but highly unlikely.

#153 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. maj 2012, 09:49

http://www.cultcase....re-they-be.html

In da to ne morejo biti človeške lobanje je edina razlaga? Ko vernik zagleda kaj takega, takoj sklene, "ha, to 100% ne more biti človeškega izvora, gotovo je nezemeljskega izvora!" Ali pa kakšna podobna izjava, da so to npr. inkarnirani demoni ipd.

Pravilen pristop pri takih odkritjih je: je to res? Gre morda za prevaro? In če ne gre za prevaro, katera je najpreprostejša in najbolj verjetna razlaga? Po Occamovem rezilu je namreč taka razlaga, ki poleg tega ne vnaša novih elementov (nezemljani, demoni ...), najbolj verjetna. In četudi ne najdemo zadovoljivega odgovora, to ne pomeni, da hipoteza o nezemljanih ali demonih drži.

Kdo je torej tukaj ozkogleden in ne dopušča več možnosti?
Possible—but highly unlikely.

#154 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. maj 2012, 10:16

In da to ne morejo biti človeške lobanje je edina razlaga? Ko vernik zagleda kaj takega, takoj sklene, "ha, to 100% ne more biti človeškega izvora, gotovo je nezemeljskega izvora!" Ali pa kakšna podobna izjava, da so to npr. inkarnirani demoni ipd.

Pravilen pristop pri takih odkritjih je: je to res? Gre morda za prevaro? In če ne gre za prevaro, katera je najpreprostejša in najbolj verjetna razlaga? Po Occamovem rezilu je namreč taka razlaga, ki poleg tega ne vnaša novih elementov (nezemljani, demoni ...), najbolj verjetna. In četudi ne najdemo zadovoljivega odgovora, to ne pomeni, da hipoteza o nezemljanih ali demonih drži.

Kdo je torej tukaj ozkogleden in ne dopušča več možnosti?




ali da ne drži...jaz pravim da je treba raziskovati naprej. jaz sem videla perujske lobanje v živo in ne vem kako bi lahko bili ponaredek res nevem...
so bile nelogične razlage da so jim od rojstva povijali glave ali da so imeli redko genetsko bolezen, iz stroke, torej neumna izjava mene spodbudi da raziščem bolje in da ne rečem da je ponaredek ali mit....

če pa sami domačino govorijo o nezemljanih ki sploh nimajo po večini niti v današnih časih televizije pol se pa jaz tudi vprašam in raziskujem naprej...
zame je odprto vprašanje glede nezamljanov..... glede na vse faktorje v okolici

#155 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. maj 2012, 10:34

http://www.cultcase....re-they-be.html


Pri lobanjah in kosteh jaz osebno ne bi vpletal vesoljčkov, čeprav je možno, da je tudi kakšen izmed njih vmes, ker obstajajo tudi bolj zemeljske razlage Meni to izgledajo bolj človeške lobanje in so podobne določenim kipcom, ki še stojijo po svetu...recimo Velikonočni otoki...bi pa po mojem kakšen v redu DNK test moral pokazati o čem se gre...

Objavljena slika

Kdo je pa rekel, da so ljudje pred milijon ali dve leti bili iste velikosti in da so imeli isto zgradbo...Kdor to trdi sploh ne pozna bistva darwinizma in raziskav tistih, ki se ukvarjajo z evolucionizmom...V zraku je sledeče vprašanje, če so bile živali in rastline v preteklosti (milijon ali več let nazaj) večje kot danes- kar pričajo ostanki- ali ni potem možno, da je tudi človek bil večji kot danes in je imel drugačno zgradbo...Zakoni evolucije namreč veljajo za vsa živa bitja...Če se je T-rex degeneriral recimo na nivo današnjega psa- pitbull ali ni potem možno da so se titani (velikani) degenerirali na velikost današnjega človeka. Če bi se upoštevala ta teorija, bi kakšne starejše grške in druge bajke imele malo več smisla: Bilo bi tudi bolj logično kar se velikih kipcev tiče in določenih odkritih 3-4 metrskih okostij.

Kaj pa če so recimo ljudje pred 100.000 let tudi poznali nekaj podobnega današnjemu kremiranju pokojnikov. A je potem smiselno trditi, da takrat niso obstajali kakšni trimetrski ljudje...Ezoterika namreč priča bajke, da so bile rase pred nami večje kot smo mi danes, prav tako pravi da so bili "ljudje" na začetku Atlantide bolj podobni živalim (pol človek- pol opica)...skriti spisi celo opisujejo njihove navade, delitev na različne veje oz. narode, kako so izgledali, ipd...ampak zaenkrat je v javnost pricurljalo bolj malo podatkov glede tega. Mogoče čakajo na dokaze al pa da bodo ljudje bolj odprti...

Torej, če se malo pogleda te ezoterične bajke in okostja, ki so jih našli se vse nekaj klapa skupaj. Fora je v tem, ker večina ljudi misli, da je moral človek pred milijon leti ali še prej izgledati tako kot danes...Če ne izgleda tako potem se ga pač ne imenuje človek...A ni bolj logično, da se je v kakšnih milijon ali več letih zaradi klimatskih pogojev, križanja, ipd. spreminjala tudi velikost in struktura človeka...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#156 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. maj 2012, 11:21

Pri lobanjah in kosteh jaz osebno ne bi vpletal vesoljčkov, čeprav je možno, da je tudi kakšen izmed njih vmes, ker obstajajo tudi bolj zemeljske razlage Meni to izgledajo bolj človeške lobanje in so podobne določenim kipcom, ki še stojijo po svetu...recimo Velikonočni otoki...bi pa po mojem kakšen v redu DNK test moral pokazati o čem se gre...

Objavljena slika

Kdo je pa rekel, da so ljudje pred milijon ali dve leti bili iste velikosti in da so imeli isto zgradbo...Kdor to trdi sploh ne pozna bistva darwinizma in raziskav tistih, ki se ukvarjajo z evolucionizmom...V zraku je sledeče vprašanje, če so bile živali in rastline v preteklosti (milijon ali več let nazaj) večje kot danes- kar pričajo ostanki- ali ni potem možno, da je tudi človek bil večji kot danes in je imel drugačno zgradbo...Zakoni evolucije namreč veljajo za vsa živa bitja...Če se je T-rex degeneriral recimo na nivo današnjega psa- pitbull ali ni potem možno da so se titani (velikani) degenerirali na velikost današnjega človeka. Če bi se upoštevala ta teorija, bi kakšne starejše grške in druge bajke imele malo več smisla: Bilo bi tudi bolj logično kar se velikih kipcev tiče in določenih odkritih 3-4 metrskih okostij.

Kaj pa če so recimo ljudje pred 100.000 let tudi poznali nekaj podobnega današnjemu kremiranju pokojnikov. A je potem smiselno trditi, da takrat niso obstajali kakšni trimetrski ljudje...Ezoterika namreč priča bajke, da so bile rase pred nami večje kot smo mi danes, prav tako pravi da so bili "ljudje" na začetku Atlantide bolj podobni živalim (pol človek- pol opica)...skriti spisi celo opisujejo njihove navade, delitev na različne veje oz. narode, kako so izgledali, ipd...ampak zaenkrat je v javnost pricurljalo bolj malo podatkov glede tega. Mogoče čakajo na dokaze al pa da bodo ljudje bolj odprti...

Torej, če se malo pogleda te ezoterične bajke in okostja, ki so jih našli se vse nekaj klapa skupaj. Fora je v tem, ker večina ljudi misli, da je moral človek pred milijon leti ali še prej izgledati tako kot danes...Če ne izgleda tako potem se ga pač ne imenuje človek...A ni bolj logično, da se je v kakšnih milijon ali več letih zaradi klimatskih pogojev, križanja, ipd. spreminjala tudi velikost in struktura človeka...xokkx




poglej jaz ne verjamem da smo se mi razvili iz opic ker drugače opice zdaj ne bi obstajale ali kdaj potlej lahko računamo da se bo iz teh opic razvil človek?
ja je res da smo ljudje glede na strukturo kisika lahko večji ali manjši.....
tudi tiste lobanje mene ne spomnejo na recimo kipce na velikonočnoh otokih. ampakja kdo pa pravi da so recimo nezemljani tako drugačni od nas saj nekateri

#157 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. maj 2012, 12:53

poglej jaz ne verjamem da smo se mi razvili iz opic ker drugače opice zdaj ne bi obstajale ali kdaj potlej lahko računamo da se bo iz teh opic razvil človek?
ja je res da smo ljudje glede na strukturo kisika lahko večji ali manjši.....
tudi tiste lobanje mene ne spomnejo na recimo kipce na velikonočnoh otokih. ampakja kdo pa pravi da so recimo nezemljani tako drugačni od nas saj nekateri


Jaz nisem rekel, da se je človek razvil iz opice, ampak da sta človek in opica imela skupnega prednika...kar bi bilo lahko po new age bajkah tudi možno...ali ne pravijo, da se duša kao razvija od mineralov, živali do človeka...Darwinizem ima pa dobre teorije kar se evolucije tiče in z njimi se tudi večji del ezoterikov strinja. Samo ta del, da se je človek razvil iz opice pa res najbolj šepa...V bistvu so celo darwinisti začel izpodbijat to teorijo. Glede na najdene ostanke in čas, ki je potreben da se nek preprost organizem razvije v komplesnega, je to pač zelo malo verjetno. V naravi pač taki evolucijski skoki ne potekajo tako hitro, ampak v milijonih letih. Skratka časovna razlika med najdenimi ostanki človeka in opice je premajhna, da bi se opica v takem času transformirala v človeku podobno bitje...

Kar se vesoljčkov tiče...v našem osončju ni planeta, ki bi dovoljeval tako telesno (fizično) strukturo kot jo imamo zemljani...kar pa še ne pomeni, da ni življenja na teh planetih v kakšnih manj fizičnih oblikah ala eterični nivo...Če pa domačini v J ameriki govorijo o vesoljčkih je pa spet možno par teorij oz. bajk...ena od teh pravi tudi da to niso vesoljčki, ampak "zemljani", ki prebivajo v notranjosti Zemlje in imajo bolj malo s človeško raso...kar se pa meni zdi še manj verjetno kot kakšen obisk NLP- jev v preteklosti...kaj pa če so recimo atlantiđani imeli stik z vesoljčki al pa potoval na druge planete...Za to pač ne obstaja nobenih dokazov kot tudi ne, da to ni možno...in smo spet na začetku...

Zato pa sem omenil DNK test...natančni testi lahko pokažejo tudi gostoto in sestavo kosti (minerali, encimi)...danes pač že imamo take napravce, da ločijo ali gre za žival, človeka, nešto između al pa unknow origin...Kar se pa velikonočnih kipcev tiče naj bi pa po ezoteričnih bajkah prikazovali lemurijce, ki so baje bili toliko visoki in imeli tako obliko telesa...So pa te kipci dosti podobni tistim v J ameriki. S to razliko, da so tisti v ameriki manjši...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#158 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. maj 2012, 16:48

Coral Castle



kaj hočeš s tem povedati, ta wally wallington ni premaknil nič drugega več kot tiste tri kamne, in to kar kaže ni nič novega to ve skoraj vsak ki se ukvarja s premikanjem kamnov, ne pove kako je bil Ed sposoben premikati kamen ki je navpično ki predstavlja vrata in kako je rezal te velike kamne kar je zame največja uganka....
to kar ta možakar kaže je en brezvezen primer kot tisti ki pravijo da sta se dvojčka zrušila zaradi padanja nadstropje za nadstropjem... glupo, me pa preseneča da si ti z to razlago zadovoljen....
meni je že bolje všeč razlaga magnetnih polj....
pa še to na celem spletu je samo en filmček ki ga promovirajo po celem svetu kaj je možakarr naredil od leta 2007 zakaj ni več podatkov o njemu....
in kaj tukaj navajajo je zelo slabo, napisal je celo knjigo in ne samo nekaj spisov in naredil je pištolo ki naj bi pretvarjala magnetna polja kar tudi v članku ne piše...kaj boljega najdi če me hočeš prepričat da kar je ed naredil je lahko izvedljivo brez določenega skritega znanja

#159 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. maj 2012, 16:53

Mah, saj bi še kaj napisal, samo kako naj smiselno nekaj razložim nekomu, ki ga dejstva ne zanimajo in se neprestano zateka v svoje zablode? Kako naj se pogovarjam z nekom, ki zanika evolucijo, racionalne razlage odpravi zaradi lastnega nevedenja in nehotenja vedeti ter verjame v vesoljčke in podobne pravljice? Kaj naj rečem, uživaj v svojih zablodah še naprej.
Possible—but highly unlikely.

#160 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. maj 2012, 17:05

Jaz nisem rekel, da se je človek razvil iz opice, ampak da sta človek in opica imela skupnega prednika...kar bi bilo lahko po new age bajkah tudi možno...ali ne pravijo, da se duša kao razvija od mineralov, živali do človeka...Darwinizem ima pa dobre teorije kar se evolucije tiče in z njimi se tudi večji del ezoterikov strinja. Samo ta del, da se je človek razvil iz opice pa res najbolj šepa...V bistvu so celo darwinisti začel izpodbijat to teorijo. Glede na najdene ostanke in čas, ki je potreben da se nek preprost organizem razvije v komplesnega, je to pač zelo malo verjetno. V naravi pač taki evolucijski skoki ne potekajo tako hitro, ampak v milijonih letih. Skratka časovna razlika med najdenimi ostanki človeka in opice je premajhna, da bi se opica v takem času transformirala v človeku podobno bitje...

Kar se vesoljčkov tiče...v našem osončju ni planeta, ki bi dovoljeval tako telesno (fizično) strukturo kot jo imamo zemljani...kar pa še ne pomeni, da ni življenja na teh planetih v kakšnih manj fizičnih oblikah ala eterični nivo...Če pa domačini v J ameriki govorijo o vesoljčkih je pa spet možno par teorij oz. bajk...ena od teh pravi tudi da to niso vesoljčki, ampak "zemljani", ki prebivajo v notranjosti Zemlje in imajo bolj malo s človeško raso...kar se pa meni zdi še manj verjetno kot kakšen obisk NLP- jev v preteklosti...kaj pa če so recimo atlantiđani imeli stik z vesoljčki al pa potoval na druge planete...Za to pač ne obstaja nobenih dokazov kot tudi ne, da to ni možno...in smo spet na začetku...

Zato pa sem omenil DNK test...natančni testi lahko pokažejo tudi gostoto in sestavo kosti (minerali, encimi)...danes pač že imamo take napravce, da ločijo ali gre za žival, človeka, nešto između al pa unknow origin...Kar se pa velikonočnih kipcev tiče naj bi pa po ezoteričnih bajkah prikazovali lemurijce, ki so baje bili toliko visoki in imeli tako obliko telesa...So pa te kipci dosti podobni tistim v J ameriki. S to razliko, da so tisti v ameriki manjši...x:)x




se strinjam da bi morali narediti dnk raziskave, bomo videli če jih bo gdaj dovoljeno.ko sem bila dol v j ameriki sem bila priča velikim okostij ki še vedno ležijo tam kot so bila položena na dan ko so umrli , samo lokalni ljudje vedo o njih so visoko v gorah nad 4000m ampak teh kosti se ne sme premikat.... kar je tudi dobro.
glej domoroci ne govorijo o ezoteričnih bajkah ampak o dejstvih....
bomo videli kaj nam čas prinese mene je to od nekdaj zanimalo in sem odprta za vse. če se nakoncu izkaže da bog obstaja tudi prav.....

Mah, saj bi še kaj napisal, samo kako naj smiselno nekaj razložim nekomu, ki ga dejstva ne zanimajo in se neprestano zateka v svoje zablode? Kako naj se pogovarjam z nekom, ki zanika evolucijo, racionalne razlage odpravi zaradi lastnega nevedenja in nehotenja vedeti ter verjame v vesoljčke in podobne pravljice? Kaj naj rečem, uživaj v svojih zablodah še naprej.



točno sem vedela kaj boš napisal, ja mene zanimajo dejstva pa mi jih pokaži vedno nekaj podaš in nič ne izpelješ do konca ali podpreš kar govoriš. včasih si verjel v astralna potovanja a še vedno ali si tudi tam postal skleptik.
jaz če nekaj raziskujem probam vsaj malo bolj raziskati in ne da se oprem samo na en članek ki je povrhu še pomanjkljivdrugič kaj boljega podaj pa bo... za enkrat je vse o ed še skrivnost in kot sem rekla jaz se bolje nagibam znanju magnetnih polj.
je pa še ena varjanta da tibetanski menihi lahko dvignejo velike kamne samo z mantranjem.... sam o tem naj se ne bi govorilo...

#161 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. maj 2012, 17:11

zaenkrat pa nisi še nič smiselno razložil samo kontriral

#162 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. maj 2012, 19:44

se strinjam da bi morali narediti dnk raziskave, bomo videli če jih bo gdaj dovoljeno.ko sem bila dol v j ameriki sem bila priča velikim okostij ki še vedno ležijo tam kot so bila položena na dan ko so umrli , samo lokalni ljudje vedo o njih so visoko v gorah nad 4000m ampak teh kosti se ne sme premikat.... kar je tudi dobro.
glej domoroci ne govorijo o ezoteričnih bajkah ampak o dejstvih..........


Neuradno...tudi med domorodci oz. določenimi narodi tam so posvečenci, ki imajo znanje o ezoteriki. Skratka vejo iste stvari kot visokoposvečeni budisti, ipd. Koliko povejo v javnosti je pa drugo.

Na različnih koncih našega planeta obstajajo velike luknje (tudi premera več kot 100m), ki vodijo v notranjost planeta...ezoterične bajke recimo pričajo, da pod površjem obstajajo tuneli skozi katere se v določenih plovilih (NLP) lahko potuje iz enega konca sveta na drugega. Da je veliko preteklega človeškega znanja, zapisov in predmetov skritih v globinah oz. prav temu namenjenih shrambah, kjer so varni pred kataklizmami- potres, poplava, vulkanski izbruhi, itd. In da bodo razodeti oz. na voljo, ko bo človeštvo na to pripravljeno. Take jame so recimo odkrili v J ameriki, afganistanu, indiji, kitajski. Uradno jih noben ne raziskuje oz. se o njih sploh ne govori.

Recimo nekatere bajke pravijo, da tudi na S ali J polu obstajajo take luknje oz. kao vhodi. Nekatere meritve elektromagnetnega polja celo dopuščajo to možnost. Kar je še bolj zanimivo, je zakaj se ne da dobiti nobenega realnega posnetka recimo S pola...In kot pravijo teoretiki zarote, ki se kao sklicujejo na določene ameriške vojaške vire- celo noben satelit ne more pridobiti globinskih podatkov od določenega (mislim, da je govora od 80 stopinj dalje) poldnevnika gor-dol. Kot da bi sateliti naleteli na nekakšno energijsko bariero- energetic shield. Tudi nobenih civilnih letal ni na tistem področju, vojaški imajo celo ukaze, da se izogibajo določenih področij, ki kao ne pripadajo nobeni državi. Tudi na google Earth ni videti nobenih ledenikov na S, medtem ko na J se lahko vidi čeprav brez detajlov. Torej če se velesile ne igrajo kakšnih top secret igric in če to ni delo narave, potem je sigurno kaj tretjega...kar pomeni da je v igri kakšna high tech tehnologija, ki presega naše znanje. Iz tega sledi še boljše vprašanje komu pripada...

Če grem še bolj v zgodbice UFO teoretikov in teorij zarote, ki pravijo, da so vsi naši poleti v vesolje bili opazovani, da obstajajo celo sporočila v nezemeljskem jeziku ameriškim vojaškim ustanovam, da so američani "zgubili" nevidni bombnik vreden pol milijarde dolarjev od katerega niso našli niti najmanjši ostanek (baje naj bi pred tem dobil opozorilni laserski strel, preden so ga sesul, ker je letel na prepovedanem področju), da je NASA cenzurirala in prefiltrirala določene informacije, itd...potem je možno vse. Tudi da so kakšni vesoljčki v bližini, kar pomeni da se mogoče tudi malo šetajo kje po zemljici in če slučajno kateri nepričakovano umre ali pa doživi kao "car accident", da ostane tudi kakšno truplo...Mogoče pa obstajajo kakšna poznanstva, diplomatske vezi med posvečenci iz različnih koncev sveta in vesoljčki...tudi te variante se ne smejo izključiti čeprav izgledajo malo noro in preveč sci-fi...xg:Dx

je pa še ena varjanta da tibetanski menihi lahko dvignejo velike kamne samo z mantranjem.... sam o tem naj se ne bi govorilo...


Tole je pa zanimiva izjava in blizu tistemu kar nekateri ezoteriki in posvečenci v določeno znanje pravijo o piramidah...da so bile zgrajene s pomočjo manter- točno zaporednih zvokov in besed s katerimi se je izničila težnost predmeta...da je lahko še otrok premikal velike predmete...na koncu so pa samo obrnili postopek mantranja in predmet je ponovno dobil gravitacijo...Skratka za večino ljudi so to bajke, so se pa nekateri znanstveniki začeli nagibati tudi v to smer, da je z zvokom mogoče nevtralizirat težnost...

Po drugi strani je pa recimo zanimivo, da ameriška vojska naskrivaj razvija sonično (na podlagi zvoka) orožje, medicina pa aparature za zdravljenje s pomočjo zvoka. Je pa o tem že Nikola tesla nekaj govoril, skratka vsaj en balkanac (srbin), ki je bil več kot 100. let pred časom...se vidi, da smo imeli tudi na našem koncu pametne človečke...xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#163 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 24. maj 2012, 20:08

tako kot tvoje ocenjevanje x:Dx
mislim da znanost v tem zelo zelo in še zelo prekaša vse!

Seveda, metoda ni pomembna, važen je rezultat — cilj opravičuje sredstva!


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#164 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. maj 2012, 10:03

točno sem vedela kaj boš napisal, ja mene zanimajo dejstva pa mi jih pokaži vedno nekaj podaš in nič ne izpelješ do konca ali podpreš kar govoriš. včasih si verjel v astralna potovanja a še vedno ali si tudi tam postal skleptik.
jaz če nekaj raziskujem probam vsaj malo bolj raziskati in ne da se oprem samo na en članek ki je povrhu še pomanjkljivdrugič kaj boljega podaj pa bo... za enkrat je vse o ed še skrivnost in kot sem rekla jaz se bolje nagibam znanju magnetnih polj.
je pa še ena varjanta da tibetanski menihi lahko dvignejo velike kamne samo z mantranjem.... sam o tem naj se ne bi govorilo...

Lepo, da veš, kaj bom napisal, jaz tudi predvidevam tvoje odgovore in do sedaj me nisi razočarala.

Ne, dejstva te ne zanimajo, kar si večkrat dokazala. Argumentiral sem, zakaj tvoje hipoteze niso verjetne. V primeru Coral Castla sem ti dal link, kjer sicer ne gre za znanstveni članek, a tip dobro napiše in argumentira. Si prebrala in razumela, kaj sploh piše? In kakšen je tvoj odgovor, ki se neprestano ponavlja? Ker ti ne veš, ker ti ne razumeš, se ti zdi znanstvena razlaga neverjetna in vztrajaš pri svojih verjetjih. A življenje je veliko več kot ti — in tvoja ignoranca ni nikakršen argument.

Spet lahko s čudenjem opazujem, na kako fine načine ljudje branimo svoja prepričanja tudi ob prisotnosti dokazov in močnih argumentov proti.

Ja, sem iskreno verjel v astralna potovanja, a pri meni gre za to, da me zanimajo dejstva, ne pa to, v kar verjamem. In ko sem zadevo preštudiral, sem ugotovil, da so argumenti in posredni dokazi, da gre zgolj za fenomen v možganih veliko veliko močnejši in trdnejši kot argumenti, da takrat zapuščamo telo in lebdimo naokoli. To je pač še ena pravljica, ki sem jo mirno pustil za seboj.

tako kot tvoje ocenjevanje x:Dx

A boš res v vsaki temi jokal o ocenjevanju?

mislim da znanost v tem zelo zelo in še zelo prekaša vse!

A ja? Povej mi še enkrat, kako kul je znanost, ko podpira tvoja prepričanja.
Possible—but highly unlikely.

#165 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 25. maj 2012, 10:51

.........Ja, sem iskreno verjel v astralna potovanja, a pri meni gre za to, da me zanimajo dejstva, ne pa to, v kar verjamem. In ko sem zadevo preštudiral, sem ugotovil, da so argumenti in posredni dokazi, da gre zgolj za fenomen v možganih veliko veliko močnejši in trdnejši kot argumenti, da takrat zapuščamo telo in lebdimo naokoli. To je pač še ena pravljica, ki sem jo mirno pustil za seboj.......


Zgleda, da nekateri še zmeraj verjamejo/ verjamemo v te pravljice...zanimivo, da tisti, ki to trdijo ne znajo pojasniti obsmrtnih doživetij, izgube teže, itd...da ne odugovlačim, majhen povzetek...xokkx

etericna materija
etericna materija je ono od cega se sastoji zivotna sila, koju stvaraju sva ziva
bica prosto zato sto su ziva. To je supstanca izmedju fizicke i astralne materije,
delom fizicka a delom astralna. Etericna materija ima u stvarnosti svoju tezinu.
To je veoma preradjena supstanca, izmedju mase i energije i slicna je svom
grubom rodjaku - ektoplazmi.

Radjeno je puno naucnih radova u vezi sa ovom temom. Ljudi na samrti u
bolnicama stavljani su u krevete sa preciznim vagama i bili su povezani na eeg i
ekg (elektroencefalograf i elektrokardiograf). U svim slucajevima, tacno u
momentu smrti, primecen je iznenadan gubitak tezine u iznosu od 20 do 70

grama. Em se prenosi u astralno telo u momentu fizicke smrti. Ovo je slicno kao
kod transfera em u astralno telo tokom vantelesnog iskustva, kada telo misli da
je mrtvo. Iznenadan, velik transfer etericne materije je pocetak procesa
umiranja.

ektoplazma
ektoplazma je isto tako dobro proucavana. Medijumi materijalizatori smesteni su
na precizne vage i zamoljeni da materijalizuju ektoplazmu na drugu vagu.
Primceno je da ovi medijumi gube tacno onoliko tezine koliko ima
materijalizovane ektoplazme. Kada je medijum apsorbovao ektoplazmu nazad,
proces je bio obrnut. Ektoplazma je rezultat rada cakri. Cakre pretvaraju deo
fizicke mase u drugu supstancu - ektoplazmu..........

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#166 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. maj 2012, 13:34

heee alan ....
v kvantni fiziki je že precej dolgo znano, da trdna materija ne obstaja ... da je prostor skoraj prazen ... da ga polni le informacija ...

In kaj točno ima kvantna mehanika oz. ta tvoja trditev opraviti z izgubljenimi civilizacijami?

ti pa še vedno bluziš o "trdnih dokazih"

še dobro, da ti kak tvoj trden dokaz ne pade na nogo .... AAUUU ... to bi zelo bolelo

Trdni dokazi niso nobeno bluzenje. Tudi kvantna mehanika, že ki si jo omenil, sloni na trdnih dokazih, in če teh ne bi bilo, ne bi mogel danes pisati o tem, "da je prostor skoraj prazen" ipd.

Ne, mene ne bi bolelo. Vas vernike pa zelo verjetno, zato se nočete soočiti z dokazi, ki izpodbijajo vašo vero, pa naj bo to vera v karkoli nadnaravnega/fantastičnega/ezoteričnega itd.

...zanimivo, da tisti, ki to trdijo ne znajo pojasniti obsmrtnih doživetij, izgube teže, itd...da ne odugovlačim, majhen povzetek...xokkx

Meni pa je zanimivo, kako nonšalantno ignoriraš, da je marsikaj tega že bilo pojasnjeno (v glavnem so le razni fenomeni v možganih, izkrivljen spomin, potrditvena pristranost itd.), kar pa še ni bilo, ne pomeni avtomatsko, da so tvoje pravljice resničnost.
Possible—but highly unlikely.

#167 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. maj 2012, 15:29

alan ... tvoj pogled je podoben ajnštajnovem, ki ni znal sprejet kvantne fizike ... ko so mu razložili, da je luna tam na nebu le takrat, ko jo opazuje ... ko se obrne proč, tudi lune ni tam ... ker ni potrebe x:Dx

Ja, Eisnteinu res ni bila všeč kvantna mehanika, a to konec koncev ne pomeni ničesar. Luna pa je res na svojem mestu neprestano, tudi ko jo nihče ne gleda, kvantna mehanika namreč deluje samo na ravni pod atomsko.

izgubljene civilizacije sploh niso izgubljene ... vse je še vedno tukaj zdaj ... le da jih ti pač ne vidiš ... ker ne znaš ... x:o)x

Jih ne znam videt? No, pa me nauči. Ampak čakaj, a nisi nekje pravil, da je vse itak iluzija? Kaj zdaj, a so ali niso?
Possible—but highly unlikely.

#168 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 25. maj 2012, 16:17

To je pa zate, ki tako rad uporabljaš besedo 'dejstvo', pa kljub temu zelo redko podaš kakšno:

"your mind and imagination is fact." ~ björk

baydwey, še vedno nisi podal mnenja stroke o bosanskih piramidah s katerim si se širokoustil, češ da jeedino pravo!

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#169 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. maj 2012, 18:07

baydwey, še vedno nisi podal mnenja stroke o bosanskih piramidah s katerim si se širokoustil, češ da jeedino pravo!

A ti si funkcionalno nesposoben kaj sam poiskat?

http://en.wikipedia....osnian_pyramids

Še v slovenščini: http://sl.wikipedia.org/wiki/Visoške_piramide

In ne mi spet otročje jokat in se izgovarjat, da je z Wikipedije, kjer lahko po tvojih lažeh "piše vsakdo kar hoče". Spodaj so reference in druge povezave. Tukaj imaš še en članek o Bosanskih piramidah, ki je spodaj tudi opremljen z referencami iz arheoloških publikacij, pri nekaterih imaš tudi povezave.

Zdaj pa veselo vse to ignoriraj(te) in tripaj(te) dalje!

To temo je popravil/a Alan_New: 25. maj 2012, 18:18

Possible—but highly unlikely.

#170 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. maj 2012, 18:17

Kaj ko bi se potrudil, da bi dejansko kaj uporabnega in smiselnega napisal, ne pa blebetal kot wanna-be-super-cool-zen-master?
Possible—but highly unlikely.

#171 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. maj 2012, 18:20

sub atomsko je samo fraza ... ni razlike med velikim ali malim ... ali kako že hočeš videt ... vse je isti šmorn

No, potem lahko pomagaš fizikom združiti trenutno nezdružljivo kvantno mehaniko in splošno teorijo relativnosti, če je vse "isti šmorn". Mislim, da ti bodo hvaležni, pa še Nobelovo nagrado boš dobil.
Possible—but highly unlikely.

#172 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 10:43

A ti si funkcionalno nesposoben kaj sam poiskat?

http://en.wikipedia....osnian_pyramids

Še v slovenščini: http://sl.wikipedia....

In ne mi spet otročje jokat in se izgovarjat, da je z Wikipedije, kjer lahko po tvojih lažeh "piše vsakdo kar hoče". Spodaj so reference in druge povezave. Tukaj imaš še en članek o Bosanskih piramidah, ki je spodaj tudi opremljen z referencami iz arheoloških publikacij, pri nekaterih imaš tudi povezave.

Zdaj pa veselo vse to ignoriraj(te) in tripaj(te) dalje!



zanimivo, zdaj sem že jaz skleptična da so res tam ko sem ga ja slišala enkrat govorit naj bi bile tam vsaj tri kokr sem jaz razumela neki ljudje iz slovenije so šli tja jih gledat k bi saj našla kontakte tistih ljudi bom probala.

#173 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 11:04

http://www.piramidas...-sloveniji.html

lahko se gremo pa sami prepričat http://www.piramidasunca.ba/bs/

http://www.piramidas...rbonsku-analizu

#174 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 11:13

http://www.joker.si/...showtopic=80109

#175 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 11:18

http://www.s12.si/du...e-piramide.html




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0