Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izgubljene civilizacije


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
212 komentarjev na to temo

#176 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 11:54



#177 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 12:19

če se komu ne da gledati celega filma tukaj v 16min skleptik govori zelo zanimive stvari

#178 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 26. maj 2012, 12:24

ja, včasih ge tolk hitr, da gre mimo mene, se opravičujem.
ok. mnenje :palec:

stroka ima torej spet povsem nasprotno mnenje. kako bi torej laik ne bil zmeden.
očitno v vedno več temah tukaj, naletimo na problem povsem nasprotnih si mnenj stroke. žal.
mislim da velja to (vsaj zame), kar sem že napisal: čas po pokazal, kaj je res in kaj ne.

trditi nekaj brez da smo se sami prepričali, pa je očitno lahko zmotno, dokler ni dokazano kaj je zares res in kaj ne. pa še takrat obstaja možnost, da se je upoštevalo premalo dokazov, ali zgolj nekatere vidike, ali zgolj določna merila, ipd. namreč stroka ali bolje del stroke oz. vodilna stroka, se je skozi zgodovino že prevečkrat zmotila, da je njene (trenutne) ugotovitve smiselno razumeti zgolj kot priporočilo in ne kot zagotovo in definitivno mnenje.
Po moje se pametni znanstvenik kdaj pa kdaj tudi ne zanaša na druge, temveč sam preveri kaj je res in kaj ne, v kolikor lahko. Namreč če bi se zanašali zgolj na mnenja stroke pred njimi, bi še dandanes mislili da je zemlja kvadratasta in svet središčne vesolja.

A ti si funkcionalno nesposoben kaj sam poiskat?

http://en.wikipedia....osnian_pyramids

Še v slovenščini: http://sl.wikipedia....

In ne mi spet otročje jokat in se izgovarjat, da je z Wikipedije, kjer lahko po tvojih lažeh "piše vsakdo kar hoče". Spodaj so reference in druge povezave. Tukaj imaš še en članek o Bosanskih piramidah, ki je spodaj tudi opremljen z referencami iz arheoloških publikacij, pri nekaterih imaš tudi povezave.

Zdaj pa veselo vse to ignoriraj(te) in tripaj(te) dalje!


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#179 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 20:00

Lepo, da veš, kaj bom napisal, jaz tudi predvidevam tvoje odgovore in do sedaj me nisi razočarala.

Ne, dejstva te ne zanimajo, kar si večkrat dokazala. Argumentiral sem, zakaj tvoje hipoteze niso verjetne. V primeru Coral Castla sem ti dal link, kjer sicer ne gre za znanstveni članek, a tip dobro napiše in argumentira. Si prebrala in razumela, kaj sploh piše? In kakšen je tvoj odgovor, ki se neprestano ponavlja? Ker ti ne veš, ker ti ne razumeš, se ti zdi znanstvena razlaga neverjetna in vztrajaš pri svojih verjetjih. A življenje je veliko več kot ti — in tvoja ignoranca ni nikakršen argument.

Spet lahko s čudenjem opazujem, na kako fine načine ljudje branimo svoja prepričanja tudi ob prisotnosti dokazov in močnih argumentov proti.

Ja, sem iskreno verjel v astralna potovanja, a pri meni gre za to, da me zanimajo dejstva, ne pa to, v kar verjamem. In ko sem zadevo preštudiral, sem ugotovil, da so argumenti in posredni dokazi, da gre zgolj za fenomen v možganih veliko veliko močnejši in trdnejši kot argumenti, da takrat zapuščamo telo in lebdimo naokoli. To je pač še ena pravljica, ki sem jo mirno pustil za seboj.


A boš res v vsaki temi jokal o ocenjevanju?


A ja? Povej mi še enkrat, kako kul je znanost, ko podpira tvoja prepričanja.




poglej zanenkrat mi nisi podal močnih argumentov ali razlag proti.sam en video.
drugače pa tudi v tistem video ki sem ga pokazala nazadnje govorijo o lobanjah in tudi oni govorijo da so od neke druge rase in ne človeške. poglej jaz bi videla rada da nekdo upravi dnk test sploh mi ni jasno zakaj ga ne....
glej če si dielal astralna potovanja po tisti knjig jaz prej sploh nisem vedela za izraz in tudi ja točno po če delaš po knjigi ki jo je napisal peter mesec ja se popolnoma strinjam s tabo.je samo sugestija.kr neki.

#180 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. maj 2012, 20:23

poglej zanenkrat mi nisi podal močnih argumentov ali razlag proti.sam en video.
drugače pa tudi v tistem video ki sem ga pokazala nazadnje govorijo o lobanjah in tudi oni govorijo da so od neke druge rase in ne človeške. poglej jaz bi videla rada da nekdo upravi dnk test sploh mi ni jasno zakaj ga ne....
glej če si dielal astralna potovanja po tisti knjig jaz prej sploh nisem vedela za izraz in tudi ja točno po če delaš po knjigi ki jo je napisal peter mesec ja se popolnoma strinjam s tabo.je samo sugestija.kr neki.

Eh …

DNK ni tako lahko pridobiti iz kosti.

Sicer pa spet citiram Dunninga — ne, ker sem njegov vernik, ampak ker napiše preprosto in razumljivo vsakomur, sicer pa ti ni treba brati njegovega sestavka, pod njegovim imaš povezave do drugih člankov.

The Case of the Strange Skulls

SOME “STARCHILD” FEEDBACK
Possible—but highly unlikely.

#181 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 26. maj 2012, 21:08

Eh …

DNK ni tako lahko pridobiti iz kosti.

Sicer pa spet citiram Dunninga — ne, ker sem njegov vernik, ampak ker napiše preprosto in razumljivo vsakomur, sicer pa ti ni treba brati njegovega sestavka, pod njegovim imaš povezave do drugih člankov.

The Case of the Strange Skulls

SOME “STARCHILD” FEEDBACK




poglej ja poznam to zgodbo in ja ok, ampak jaz še vedno hočem da raziščejo perujsko lobanjo, tam se pa ustavi pravi da so jim povijali glave,jaz nikjer nisem našla nobenih zapisov v tem in zakaj bi bil razlog da bi to delali.bom še naprej iskala....

#182 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 27. maj 2012, 09:18

Sam sem iskal podatke o gradnji piramid, pa lahko berem same nesmisle ... tudi tiste po "uradni" verziji ko naj bi več tonske kamne vlekli in jih zlagali v takšen niz, da še papirja skoz ne potegneš. Ne zdi se mi, da so bili nekdanji posvečenci in gradbeniki tako in vlagali takšen ekstremni napor v transportu materiala, da o izdelavi teh megakamnov ne govorimo. To je zares precej off.
Glede preteklih načinov gradnje lahko podam samo tezo: kakor je bilo nekoč, tako je lahko tudi v sedanjosti. Bistvo, principi gradnje se ne spremenijo kaj dosti ... zato je za izdelavo velikih megakamnov najboljši način vlivanje ... ali betoniranje. V današnjem času je ta tehnologija izboljšana s cementom in železnim ogrodjem v takšnih blokih. Nekoč pa so valjda poznali drugačno recepturo. Sestava piramidalnih blokov ... predvsem v notranjosti še ni povsem razjasnjena ... ti podatki so bolj skrivnost po uradni arhelogiji, tako se mi zdi. Dočim pa zunanji ovoj egipčanskih piramid je bolj iz manjših blokov, ki so jih lahko pridbili v bližnjih kamnolomih ... toda notranja struktura piramide pa je nekaj posebnega, drugega.
Pa še koncept gradnje ... ni šlo v višino, ampak bolj se je pričelo z gradnjo notranje piramide, nato pa se je ta širila in večala. To je ugotovil en francoski arhitekt, bom pol našel link.

pozdrav!

#183 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. maj 2012, 10:26

http://www.youtube.c...feature=related če se komu ne da gledati celega filma tukaj v 16min skleptik govori zelo zanimive stvari


Ta človeček priča stvari, ki podpirajo novejša odkritja evolucionistov in anatomistov oz. tistih, ki se ukvarjajo z evolucijo človeka in njegovo zgradbo. Velikost najdenih kosri se ujema z zapisi v budističnih spisih in z ezoteričnimi bajkami...ta velike kosti naj bi po ezoteričnih bajkah pripadale starejšim rasam (atlantiđani in lemurijci) in ne vesoljčkom ali današnjim narodom...

Za bosanske piramide (če sploh so piramide) pa nimam feelinga, da so zidane po istem načinu kot egipčanske...po slikcah in posnetkih se vidi da gre za dosti manjše kamnite bloke...kar bi pomenilo, da so tiste zgradbe "mlajše" od egipčanskih...kar je po drugi strani tudi logično glede na ezoterične bajke o opisu selitev narodov in klimatskih razmer na tistem področju...novejša geološka odkritja namreč spodbijajo trditev, da je cela Zemlja bila v ledeni dobi...Po zadnjih odkritjih se namreč bolj nagibajo k mnenju da je bila ledena doba samo na določenih območjih (za naše razmere velika področja kot recimo kakšne pol evrope ali več), na drugih območjih so bila pa klimatske razmere bolj ugodne za življenje- podobne današnjemu poletju...To bi lahko pojasnilo zakaj so pod egipčanskimi piramidami našli zelenje sredi puščave...

So mi pa zanimive kitajske piramide...o njih se skoraj ne govori, so kao večje od egipčanskih, lahko se pogleda celo z Google Earth, pa še kmetje imajoi korist od njih (riževa polja)...xokkx

Misterije sveta.Zabranjena arheologija.

Pyramids in China - The "White Pyramid" discovered! - YouTube

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#184 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 27. maj 2012, 12:54

So mi pa zanimive kitajske piramide...o njih se skoraj ne govori, so kao večje od egipčanskih, lahko se pogleda celo z Google Earth, pa še kmetje imajoi korist od njih (riževa polja)...xokkx

Misterije sveta.Zabranjena arheologija.

Pyramids in China - The "White Pyramid" discovered! - YouTube

Saj kitajske piramide niso nič skritega, prepovedanega, nekaj, kar ne bi smeli vedeti.

http://en.wikipedia....hinese_pyramids

"Although known in the West for at least a century, their existence has been made controversial by sensationalist publicity and the problems of Chinese archaeology in early 20th century."

Senzacionalistične objave — te (med drugim) delajo škodo in manjšajo verjetnost, da je nekaj res.
Possible—but highly unlikely.

#185 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 27. maj 2012, 15:35

sami znastveniki in tudi vatikan

Vatikan nima nobene moči nad neodvisnim raziskovanjem, morda lahko kaj poskuša vplivati v Italiji, a dlje ne gre. To je moje mnenje, glede na to, kako funkcionira znanstveno raziskovanje. In tudi sami znanstveniki ne morejo kar tako blokirati, preprečiti dobro zasnova raziskave. Pravilen znanstveni proces gre sicer res skozi kolegialni pregled (peer review), a to zato, da se zagotovi kontrola kakovosti, da se najde napake, če so, itd., nikakor pa ne za cenzuro. Kajti to bi se takoj razvedelo.
Possible—but highly unlikely.

#186 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. maj 2012, 16:12

Saj kitajske piramide niso nič skritega, prepovedanega, nekaj, kar ne bi smeli vedeti.


Mislil sem bolj na to, da se jih ne propagira na tak način kot egipčanske. V egiptu v bistvu živijo od turizma...Kitajske piramide so tudi manj raziskane, ker zahodnjaki al pa kdo drug ne dobijo kar tako dovoljenja. Tam je pač socializem in prevladuje podobna miselnost (oblast, komunistična partija, ipd.) kot v bivši YU- neprijatelj nikad ne spava. Ali po domače povedano vsak tujec je lahko vohun...

Prepovedano ni, je pa težko dobiti dovoljenje za karkoli. In domači (kitajci) raziskovalci imajo pač prednost. Če pa odkrijejo kaj "čudnega" morajo pa najprej "partijski" strokovnjaki bolj natančno preveriti o čemu se gre- ali se lahko uporabi kot orožje, ali bi škodovalo interesom vlade, uradni razlagi dogodkov, itd...Podobno kot se igračkajo vse velesile. In na koncu je vprašanje koliko prikaplja v javnost in koliko cenzurirano. Nekaj že, ne pa preveč. Glih toliko, da sta kao zadovoljni obe strani...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#187 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. junij 2012, 10:38

Vatikan nima nobene moči nad neodvisnim raziskovanjem, morda lahko kaj poskuša vplivati v Italiji, a dlje ne gre. To je moje mnenje, glede na to, kako funkcionira znanstveno raziskovanje. In tudi sami znanstveniki ne morejo kar tako blokirati, preprečiti dobro zasnova raziskave. Pravilen znanstveni proces gre sicer res skozi kolegialni pregled (peer review), a to zato, da se zagotovi kontrola kakovosti, da se najde napake, če so, itd., nikakor pa ne za cenzuro. Kajti to bi se takoj razvedelo.



se žal ne strinjam s tabo sem spoznala pobliže kako vatikan deluje oziroma vatikanska mafija.... ne bom govorila o podrobnostih ampak s človekom ki sem delala 10let ker se niso strinjali z njim kaj počne, so ga poslali daleč daleč stran kjer ne more škoditi od tega je zdaj dobre dve leti, pa ni bil italjan, oni imajo svojo posebno policijo oni imajo posebne zapore ali posebne ljudi ki naredijo da ljudje izginejo ali umrejo....
a si videl da ne gre noben župnik v zapor ker sami poskrbijo za tiste ki po pomoti pritegnejo javnost.
pa še to njih prav posebaj zanimajo arheološka najdbišča saj jih morajo prilagajati svetemu pismu

#188 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 2. junij 2012, 11:42

http://dominvrt.si/c...jeruzalemu.html

#189 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 25. oktober 2013, 15:49

...Pa tegale možakarja bi se dalo še kam nalimat...ampk sem dala kar sem....icon_smile_shy.gif

Sem pa tja kaj zanimivega pove...zlasti mislim , da je zanimiv glede razlage orgonske energije v vsakdanjem življenju (odspodaj so še njegova predavanja  o tem)

Mi je pa tudi marsikaj mimo...in se ne stinjam ...tako, da evo prepuščam besedo komu, ki bi imel kaj več o tem za povedat...

 

...Prav gotovo ve kdo kaj več  o njem in njegovem delu....mogoče bo padel kakšen komentar glede vsega kar dela in predava...

...Verodostojni podatki ...ali ne ....težko rečem.....icon27.gif

 

Evo kot zanimivost  je med predavanjem na temo Prehod, slišat o njegovem pogledu na karmo, razvoju civilizacije, uničevanju planeta, načinu prehoda, o količini napačnih informacij interneta in ostalih medijev ter raznih new age smereh...pa potem cheimtrailih itd....

 

MIran Vučko;

 

http://www.ujet.si/p...n-vucko-prehod/


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#190 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. oktober 2013, 20:10

578974_670693609621356_956371849_n.jpg



#191 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. oktober 2013, 20:58

http://www.strogopov...apada-9-11.html



#192 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. oktober 2013, 10:01

578974_670693609621356_956371849_n.jpg

Že Norvežan Thor Heyerdal je dokazal, da so iz Peruja lahko pripluli na tihomorska otočja. Zakaj je civilizacija na Velikonočnem otoku propadla, pa je dobro opisano v knjigi Propad civilizacij, ki je prevedena tudi v slovenščino. Makes sense.  



#193 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. oktober 2013, 17:15

Že Norvežan Thor Heyerdal je dokazal, da so iz Peruja lahko pripluli na tihomorska otočja. Zakaj je civilizacija na Velikonočnem otoku propadla, pa je dobro opisano v knjigi Propad civilizacij, ki je prevedena tudi v slovenščino. Makes sense.  

 

Velikonočni otok in kipci so edini ostanek Lemurije, ki se je obdržal nad vodno gladino...kipci pa predstavljajo take človečke, ki so takrat živeli tam...ezo bajke pravijo, da celo v naravni velikosti...biggrin.png 

 

Evo malo bosanskih bajk...Bosanske piramide: Kar so nas učili vse življenje, se zruši v enem hipu...biggrin.png 

http://www.delo.si/z...-enem-hipu.html


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#194 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 30. oktober 2013, 14:12

Naša civilizacija bo kmal zgubljena. V bistvu se je že davno tega izgubila. Ampak ker smo mi v njej, tega ne vidimo, hehe.

 

 

Sicer pa prejšnje civilizacije niso izgubljene, ampak so skrbno zakrite in prikrite,

nekako na način: kdor nadzira preteklost, nadzira sedanjost, in s tem nadzira prihodnost;

da le ne bi komu padlo na um, da je možen še kakšen drugačen način življenja, kot ga poznamo in častimo dandanes

 

npr.:

http://www.youtube.com/watch?v=1-je56ImhAk

Annunaki and Ancient Hidden Technology ( Nikola Tesla) - This will blow your mind

 

in:

Spirit Science 12 ~ The Human History Movie

(v večih jezikih, nem npr sinhronizirano, če je komu ljubše)

http://www.youtube.com/watch?v=U8NNHmV3QPw

 

 

(se oproščam (velja za vse ostale linke), če je kdo (kje drugje na tem forumu) to že objavil)


človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#195 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. februar 2014, 11:05

Pred dnevi sem govorila z mamo mojega,ki živi v Navajo rezervatu in je povedala da se zadnje čase pojavljajo Bigfoot z malim.Indijanci bodo zdaj naredili obred za njih,ne bodo pa povedali vladi.Baje sepojavljajo zdaj zaradi nizkih ferkvenc ki jih vlada experimentira v njihovem rezervatu..rezervat je na nadmorski višini skorajkot triglav....

Samo delim......



#196 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 6. februar 2014, 17:20

samo informacija: Navajo rezervat je na nadmorski višini 1800 do 2000m kar je za slabih 1000m nižje od Triglava (in to ni bilo zajebavanje). Oni ne želijo povedat vladi, ti pa to daš na internet in samo deliš ... z vsem svetom ...huh.png



#197 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 6. februar 2014, 18:08

To je najbrž res, ker zagotovo prisluškujejo mednarodnim pogovorom iz rezervata in preverjajo e-maile, no, če so slučajno tega zgrešili, je pa Mayita dala na net in poskrbela, da se bo vedelo icon24.gif .  Kar se tiče genskega inženiringa se mi pa ne zdi glih nujno, glede na to, da bigfoota tam poznajo že zelo dolgo, pa tudi njegov himalajski kolega jeti lomasti po Himalaji že stoletja ... 



#198 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. februar 2014, 18:24

Dokler ne vstopijo v našo percepcijo in vidni spekter,

jih nebi opazili, četudi bi se sprehajali po Ljubljani...

Malo verjetno pozabljamo, da otroku in tudi nam je potrebno

pokazati in opisati zadevo preden jo zaznamo, vsaj ponavadi je tako...

Kadar pa nenadoma nekaj vskoči, nepredvidljivega pa smo vse paf...

Verjetno smo v neki matrici, ki pa je obdana tudi z drugimi in pol je vse lepo pisano

in polno življenja...

Isto velja za NLP, če oni ne želijo, da se ti razkrijejo jih nikoli ne boš videl,

mogoče edino, če zaznavaš drugače...


dReAM

 

 

 


#199 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. februar 2014, 18:33

Poglejta kar sem mislila da ne bodo povedal je obred,glede ostalegapa itak vse vejo.....in zakaj jaz ne bi pol delila info z vami,pač malo naznaNJE KAJ SE DOGAJA PO SVETU.

Glede višine ja Iknee se giblje od 1800 do skoraj 3000m kar se meni zdi blizu triglava.

Indijanci drugače nimajo stvari brez pomena,kar se tiče florklore,ne bi izgubljali čas z lažmi in nepotrebnimi obredi....



#200 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. februar 2014, 18:39

drugače pa gledel videnja različnih stvari in da eni jih lahko eni ne morejo, vse deluje kot radijo,kar je tudi že nikola tesla povedal.Odvisno na katero ferkvenco si priključen in če si priključen istočasno pač na isti ferkvenci in če veš na kateri ferkvenci se določene stvari gibljejo se pač lahko povežeš z njimi....






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0