Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkohol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
157 komentarjev na to temo

#51 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. oktober 2014, 20:09

Mislim, da se ljudi niti ne da ločit na alkoholike in nealkoholike. V vsakem od nas je alkoholik, ker si vsak od nas kdaj želi zbežat ob problemov. Problemi so različni, pa različne načine soočanja s problemi izberemo: zbežimo, se borimo, se omamimo, zanikamo... Alkohol je način bega od problemov, način, ko se počutiš preveč šibkega za soočanje s problemi, celo z življenjem. Zato je Rugelj govoril o tem, kako postaneš gospodar in je bil nujen dril, kako nisi "pezdtek", ampak zagrabiš bika za roke. Še Ruglej si ni pripisoval, da je koga "ozdravil", ampak je samo iz "pezdteka" vzgojil "gospodarja", ki je bil potem sam sposoben imeti življenje v svojih rokah. 

 

Ne verjamem v determinizem, ne verjamem, da nas določajo okoliščine, ne verjamem, da nekdo nekoga nekam pahne, ne verjamem, da ženska moškega pahne v alkoholizem, še manj verjamem, da ga lahko reši iz njega. Reši se lahko sam, ko vidi, da drugače ne gre, ali ko mu naredi klik in klik je pri različnih ljudeh različen. Okoliščine nas določajo do neke mere, ključno pa nas določi odziv na okoliščine. Ljudje so alkoholiki, pa jim sicer nič ne manjka in tudi nihče jim ni okradel perspektivo, dostojanstvo...... Otroci zvezdnikov npr. In imaš ljudi, ki iz težkih okoliščin naredijo boga in pol. 

 

Če je človek šibek, beži od problemov, jih zna samo povzročati, ne pa reševati.... tak človek se lahko vzame v roke ali pa ne. Trdno verjamem v božansko iskro znotraj človeka, ki se odloči za eno ali drugo pot. 

glej ceres seveda se človek lahko samo sam pozdravi in ja no povej mi kako je rugelj pomagal da so se pozdravili, ker to kar si ti zgoraj napisala se ne sklada z povedanim.

res ne vem zakaj je tako težko priznati da vsi držimo kozarec v katerega se toči.

rugel je pomagal ljudem z pogovorom in seveda z celo družino in okolico pijanca.

Vi pa trdite da okolica ne vpliva na posameznika in da s pogovorom ne moreš doseči nič.

 

pol pa mi vi povejte kako hudiča jim je pomagal....

 

in ja seveda je od posameznika odvisno,jaz prihajam iz razbite družine grozno otroštvo, oba starša pijanca in zaenkrat še nisem postala pijanec.....ker vem kaj hočem v svojem življenju in ker me je življenje naredilo tako da se znam. ampak ceres če si ti tolk močna ali jaz to ne pomeni da so vsi in tega se ne sme zanikat......i

imam bogato prijateljico ki ji v življenju nič ne manjka ampak zaradi razvajenosti trpi kot hudič toliko da je hotela narediti samomor.....

poglej poznam sto različnih primerov zakaj ljudje trpijo in ja trpijo zato ker izgubijo nit s sabo okolica pa seveda pripomore k temu......

recimo tisti človek ki je v vojni pobijal ljudi ga bodo vse te duše pol strašile in seveda kam se bo zatekel ta človek ko nobenega niti ne zanima kaj so tam počeli oziroma nočejo slišati.....zavedati se moramo da ni bilo dolgo nazaj ko je bila druga svetovna vojna tukaj in meni se zdi logično zakaj so moški po vojni bili pijanci ampak recimo ženske tega nočejo razumeti ne sočustvujejo ampak napadajo......ne mi govorit da okolica ne vpliva.....

ok zdaj smo MI trenutno brez vojne se pa pojavlja pač to da otrosi nimajo prihodnosti in JA zaradi tega pač naraste alkoholizem in droge......tega se ne more zanikat....

Moji mami je pred mano umrl otrok za katerega se je sama krivila ker je poslušala dohtarje in se ni mogla pobranti niti ko je leto kasneje dobila mene,niti kasneje ker so jo vsi obtoževali noben je ni poslušal...kasneje je pol posledično ostala brez naju s s setsro in kasneje je imela še enega otroka ki so ji ga vzeli takoj ob rojstvu in to jo je spravilo na rob da je na koncu ali naredila samomor z heroinom ali jo je njen ubil zaradi stanovanja.....vsi ki so jo poznali so rekli da je imela zlato srce, mislim prijatelji iz ulice in župnik ki je prišel zastonj narediti pogreb......

jaz sem bila hvaležna do so nas takrat vzeli ker pač ni bila sposobna skrbeti za nas, ampak nisem si pa mislila da ji bodo vsi obrnl hrbet o njej se ni smelo niti govoriti in to ni prav. nikoli od nobenega kasneje nisem čutila take ljubezni kot sem jo od nje. tisto pristno materino ljubezen ki ti jo lahko samo mama da.....

tko da ceres okoliščine so zelo odvisne od tega kakšen otrok postane in pol odrasel in alkoholizmu se ne more izogniti noben sloj , je psihično stanje ki ga proizvede okolica.....kot vse......



#52 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 31. oktober 2014, 20:34

Mayita očitno si imela grozno otroštvo, vidim da mi je bilo marsikaj prihranjeno. Moj oče je pil, ampak nismo živeli skupaj, nisem videla. Je skrival pred mano, ampak vem kaj so laži, prikrivanja, izgovori. Pa niti enkrat me ni udaril, vpil, bil nasilen. Me je pa mama... ki ni nič pila. Sam ne vem potem, po kakem vzorcu si iščem partnerje. Ni bil noben alkoholik, oz. en ki me je imel ful rad, je bil, pa se ki je tako zagnusilo, da ga nisem več marala. Pa pri enem me je zadelo, pa sem se tudi umaknila, preden bi kaj. Vzgajala sta me bolj stara krušna starša, v res pozitivnih vrednotah. Ful sem jima hvaležna, res, čeprav nekaj ne more bit ok, ker moški ki so mi všeč so al precej ekscentrični, egocentrični, starejši al pa laki hudi ekstremisti...

#53 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 31. oktober 2014, 20:59

Lahk vidim, pri kolegicah. Šokirana sem, ko vidim. Sama precej manj pijem, tud treh kozarčkov letno ne, sam se mi je pa zgodilo, da sem bila precej v družbi v enem obdobju in sem si rekla, uf, o ne, stop :) Več kot 3 je bilo v enem večeru.

#54 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. oktober 2014, 21:09

Ne verjamem v determinizem, ne verjamem, da nas določajo okoliščine, ne verjamem, da nekdo nekoga nekam pahne, ne verjamem, da ženska moškega pahne v alkoholizem, še manj verjamem, da ga lahko reši iz njega....

 

Joj, kakšno bogokletsvo za astro vernike...takoj vzeti astro molitvenik in zmolit 10 astro Oče našev...biggrin.png

 

 

Kaj so pa zdaj vsega ženske krive? 

 

V svetem pismu lepo piše, da je Eva ponudila Adamu jabolko...in ko je ta ugriznil v njega, sta bila izgnana iz raja...in ta slaba karma se prenaša po ženski rodovni liniji...amen...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#55 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 1. november 2014, 11:08

Pomagal jim je (Rugelj), ker je sprejel odločene, da se grejo zdravit. K njemu so prišli s tem namenom. Dokler pa doma partnerja, otroka ali prijatelja, na vse načine pregovarjaš, ga spodbujaš, ni nič, ker se še ni odločil, še ne zmore ipd. In ja, na način, naučil, da so zgrabili življenje v svoje roke. 



#56 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. november 2014, 11:24

Astrologija ni noben determinizem in astrologija niso horoskopi v trač revijah. Je čisti hologram. Sam tole je bolj debata za kam drugam.

 

 

Ponovno potrjuješ, da nimaš pojma o astro.

 

A mi lahko poveste kako polna luna vpliva na "pijančke", njihovo obnašanje in zlasti agresivnost...kako je pa z mlajem, krajčki, sončnimi, luninimi mrki, ipd...A se kaj poveča prodaja in zauživanje alkota...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#57 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. november 2014, 11:54

Jaz ti ne bom, ker nisi pripravljen razumet. Obstajajo pa dobre knjige kjer se lahko kaj prebere. Če boš imel resnični namen razumet, boš že našel pravo čtivo. Poligon za tvoje posmehovanje ne bom.

 

Prebere o čemu...vpliv polne lune na pitje alkohola...mislim da v SLO ni nobene take knjige...prav tako dvomim da v angleščini...mogoče so kakšni članki ali povzetki...

 

Pa ne pozabit na new age bajke...kaj pa če se kakšen "duhec" pripopa na človečka, ga malo ovije okoli prsta in človeček prej podleže alkotu...in taka bitjeca nekateri imenujejo "astral entities" al pa kako drugače...le zakaj do sedaj tega ni še noben omenil...tongue.png

 

In sedaj lahko tudi jaz izjavim "Kdor bo imel resnični namen izvedeti kaj o temu, bo že dobil knjigo"...mogoče čez kakšnih 50 ali več let...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#58 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 1. november 2014, 11:55

Sem mislila, da sem bila jasna. Pomagal jim je tako, da jih je naučil soočanja s problemi, ne pa beg. Zato jih je teral v fizično aktivnost, kjer se naučiš tudi prenest bolečino in terjal od njih izobraževanje, da imaš nek cilj. Ne pa, da prideš pred problem, in zbežiš v omamo. Opustitev alkohola je potem samo stranska posledica tega, da želiš imeti življenje v svojih rokah.

 

To, ja! (tule sem hotela pripopat par palcev, pa mi smeškoti nočjo delat)

 

Evo, Ruglja iz prve roke: nič besedovanja, redke, a udarne besede, ki imajo, da sedejo (čeprav boli!), predvsem pa delo na sebi, ogromno dela in konkretni koraki v življenju: hribi, tek, red doma, dokončati nedokončano ... Rugelj ni bil človek besed, on je bil človek konkretne akcije, če na to nisi bil pripravljen, te je po hitrem postopku nagnal, brez posebnega pogovarjanja. Sočutje je pokazal šele potem, ko si ti pokazal, da si pripravljen trdo delat za svojo rešitev! 



#59 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 1. november 2014, 12:26

A mi lahko poveste kako polna luna vpliva na "pijančke", njihovo obnašanje in zlasti agresivnost...kako je pa z mlajem, krajčki, sončnimi, luninimi mrki, ipd...A se kaj poveča prodaja in zauživanje alkota...tongue.png

Ne vem kako. Morda tako, kot polna luna ali lunine mene vplivajo na nas, na rast rastlin, vode. Moja mama je vedno rekla, ko je bila kritična situacija: polna luna je. Sam so tudi druge mene vplivale na očeta, polna pač najbolj tongue.png



#60 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. november 2014, 12:39

Ne vem kako. Morda tako, kot polna luna ali lunine mene vplivajo na nas, na rast rastlin, vode. Moja mama je vedno rekla, ko je bila kritična situacija: polna luna je. Sam so tudi druge mene vplivale na očeta, polna pač najbolj tongue.png

 

Saj polna luna na večino ljudi najbolj vpliva...tongue.png

 

Vsak človeček pije zaradi ovakvih ili onakvih razlogov...ponavadi je vse povezano s tem kar pravimo "človekova psiha"...in polna luna samo 2x potencira vse- dobro in slabo...sledijo pa lahko različni scenariji, odvisno od režiserja...biggrin.png

 

 

res je ena od možnosti tudi :

prilima se ti neka sorodna entiteta in te odpelje v bife in potem skupaj srkneta enih par pirov ... biggrin.png

zato pa vsi pijančki govorijo kao sami s seboj ... pravzaprav, z nevidnim prijateljem ... laugh.png

 

Nekdo jim pa mora delati družbo pa čeprav kakšna čudna nefizična bitjeca...če se jih že živi človečki izogibajo, jih imajo vsaj mrtvi radi...Če drugega ne, da skupaj spijejo kakšen kozarček ali malo več na naslednji- boljši life...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#61 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. november 2014, 14:32

Sem mislila, da sem bila jasna. Pomagal jim je tako, da jih je naučil soočanja s problemi, ne pa beg. Zato jih je teral v fizično aktivnost, kjer se naučiš tudi prenest bolečino in terjal od njih izobraževanje, da imaš nek cilj. Ne pa, da prideš pred problem, in zbežiš v omamo. Opustitev alkohola je potem samo stranska posledica tega, da želiš imeti življenje v svojih rokah.

ceres veš kaj,kdo pa je sploh govoril o tem kar ti tukaj pišeš, o begu dko je kje omenjal beg.......ne nisi jasna kako pa je to dosegel z njimi da so postali odgovorni,dej razsvetlji me......



#62 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 1. november 2014, 15:18

eno samo veliko smiljenje samemu sebi ... 
 
ko se odločiš, da boš nehal kadit ... nehaš
ko se odločiš, da boš nehal pit alko ... nehaš
enako je pri drogah ... 
 
in ne rabiš nobenega ruglja in podobnih ekscentrikov ... eccetera ... koraki so tvoji in delaš jih sam ... 

To je tebi enostavno in meni, ki nikol nisem kadila, pa pretiravala z alkotom. 2 leti menda nisem niti kozarčka,niti soka, samo vodo. Če se res odločim... ne morem se pa npr. ne jest čokolade.:D Sam za odvisnika je isto kot meni za čokolado.

#63 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. november 2014, 16:01


Nehaj podhebavat. V tej temi ni govora o astro in zasvojenosti. To si ti privlekel na dan, da se lahko posmehuješ. Koliko je kdo odgovoren zase v astro smislu sem ti že pisala in ne bom se ponavljala. Če kratko malo preskočiš post, ki sem ti ga namenila pred časom in se greš dalje posmeh, ti nisem dolžna ponovno razlagat.

 

Tu se vlečeš nekaj ven in vtikaš (za prvim astro) kot drugo nekaj bitjeca. V kolikor imaš mnenje, da to vpliva na popivanje, sestavi besedilo in nam ga sporoči, ne pa nekaj nametavat v smehu in oh in ah in hahahaha. Fuj!

 

Ne obračaj hebanja na nas. Nihče tukaj te ni provociral, da tvoje ezo bajke ne štimajo in verjamem, da na tej osnovi knjig ne bodo iskali. Tebi astro še vedno toplo priporočam in dokler ne boš imel resničnega namena, začepi.

 

p.s.: si pa lep primer trkanja Lune in mrkov v glavo. neverjetno nazorno to izkazuješ.

Malo razmisli kaj si napisala, kako si odreagirala...pa prerasti že enkrat zastarelo sliko o meni...tongue.png

Beseda "astro" je zelo široka. Nanaša se lahko na 

-nebesna telesa- astrobiologija, astrofiziologija...

-vesoljske polete- astronavigacija, astronavt...

-itd.

Če tako piše v SSKJ potem tako je in pika...Kdor pa pod to razume samo astrologijo in horoskope je pa čas, da malo razširi svoja obzorja gledanja...

 

Za moje pojme se astro zgodbice lahko uvrsti kamorkoli, ker planetki ali nebesna  telesa ovakve ili onakve oblike vplivajo na vse živo v obliki gravitacije, EM polja, itd. Kar konec koncu vpliva tudi na človeško psiho. S tem je pa itak vse povezan...in to je bil ves point...kar pomeni da se lahko uvrsti tudi v to temo...

 

Recimo če bi bila dva planeta preveč blizu bi to lahko povzročilo potrese, cunamije...in ljudje bi se zato ker bi se bližal "sodni dan" zapijal...tongue.png

 

In ja bilo je malo šaljivo glih zaradi teh razlogov...biggrin.png  

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kar se pa bitjec tiče...čisto vsak alkoholik, džanki ima na sebi več temačnih bitjec kot človeček, ki se ga ne zadeva...kako lahko ta bitjeca vplivajo na človečka pa na LNF-ju nobenega mijav mijav ali čiv čiv...in mislim da veš zakaj ne...zakaj pa misliš da je S. T. šele pred kratkim začell malo govoriti o temu...biggrin.png

 

Kar se pa knjig tiče...če mi zna kdo povedati za kakšno knjigo o vplivu ovakvih ili onakvih planetkov, luni, soncu na človekovo počutje...in da je od tega vsaj 150 strani (da se sploh lahko reče knjiga) namenjenu alkoholizmu, ne samo par odstavkov ali strani...potem ala mu vera...častim kosilo v fancy restavraciji...

 

O vplivu na psihofizično počutje človečka gledano kot celota- spanje, razmnoževanje, obnavljanje celic, živčnost, stres, prehrana, izločanje tekočin, itd. pa bi se lahko napisalo kar konkretno knjigo zlasti če bi se podali noter še grafikoni, statistike in opis kako so to preverjali in s kakšnimi aparaturami...Kot drugo je pa vprašanje koliko od tega so uradno oz. bi sploh priznali...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#64 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. november 2014, 20:25

Sem mislila, da sem bila jasna. Pomagal jim je tako, da jih je naučil soočanja s problemi, ne pa beg. Zato jih je teral v fizično aktivnost, kjer se naučiš tudi prenest bolečino in terjal od njih izobraževanje, da imaš nek cilj. Ne pa, da prideš pred problem, in zbežiš v omamo. Opustitev alkohola je potem samo stranska posledica tega, da želiš imeti življenje v svojih rokah.

povej mi kje smo to pisali še enkrat, kje točno.....

sem napisal da vem kako je z ruglejem ker sem z njim hodila v hribe točno vem potek njegovih delavnic in ne rabim da mi še enkrat to pišeš.....zanima pa me kje sem jaz ali kdo drug napisal o begu,,,,ko si ti na moje vprašanje tako odgovorila......

 

A si bila kdaj pri ruglju



#65 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. november 2014, 20:31

Veš kaj Mayita, zdaj pa ti poslušaj (beri).

Si baje disleksik in se težje izražaš in ne vem kaj še. Sem nekajkrat napisala, da se potrudim razumet kaj želiš sporočit in to terja prebijanje skozi tvoja skrpucala od teksta. Vseeno se potrudim.

Prosim, če si ti toliko fer do nas ostalih in si vzameš čas, da strpno prebereš kaj se piše. Morda celo uporabiš tisto čutenje sporočila teksta o katerem nekateri tu pišejo, ti pa jih pluskaš.

Kar naprej se greš neko defenzivo v pisanju, da ti mi tu kaj hočemo in spodnašamo, kot večina sodelujočih, po drugi strani vabiš v pogovor in v razlage na naprimeren način kot so, dej ti men razloži, kje ste to vidli, vi trdite, kje živi ljudje božji,... bla bla.

 

In ne, nihče, ampak res nihče ni trdil, da okolica ne vpliva na pitje. To je tvoja predstava.

 

Še enkrat prosim, če se še ti na svoji strani potrudiš jasneje sodelovat v debatah.

Ceres je napisala in prosim da tvoj nasvet ki ga meni daješ upoštevaš zase,ker sva se že v prejšnji temi zaradi tega ne razumeli....in kaj zdaj kar naprej mešeč to mojo disleksijo ven, enostavno ti ni treba brati mojih postov itak jih pa ne bereš.....ker toliko pa nisem nerazumljiva da bi se ti morala vedno vtikat vame ko z nekom debatiram, a si ti tukaj odvetnik od iknee, ceres in še koga, samo drek namešaš k spolh ne veš v čem se gre pol na koncu rečeš da se ne vtikaš......



#66 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. november 2014, 20:38

To, ja! (tule sem hotela pripopat par palcev, pa mi smeškoti nočjo delat)

 

Evo, Ruglja iz prve roke: nič besedovanja, redke, a udarne besede, ki imajo, da sedejo (čeprav boli!), predvsem pa delo na sebi, ogromno dela in konkretni koraki v življenju: hribi, tek, red doma, dokončati nedokončano ... Rugelj ni bil človek besed, on je bil človek konkretne akcije, če na to nisi bil pripravljen, te je po hitrem postopku nagnal, brez posebnega pogovarjanja. Sočutje je pokazal šele potem, ko si ti pokazal, da si pripravljen trdo delat za svojo rešitev! 

in kaj hočeš tukaj reči da te je prijel za roko te peljal domov in ti pokazal kako se red naredi....s pogovorom je to dosegel....tako da si šel ob nedeljah z njim v hribe in se pogovarjal med potjo in užival v naravi......



#67 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 1. november 2014, 20:52

hm...

o alkoholu bi si tut jes upal kakšno rečt...

ampak ste vse prepametne zame... z rugljom ured...

čeprou... po grlu spustil alkohola sem pa jes več kt vse ve...

usaj upam no...

 

in pazte zdej....

alkohol... je pot.

ena izmed neomejeno možnih...

kot je pot tudi "duhovnost".

 

hočem rečt... poti je res neomejeno in vsakeršno pametovanje na to temo... je res dobesedno pametovanje...

ker...

tudi pametovanje... je ena izmed neomejeno možnih poti... isto kot alkohol...

tko da... vsi mi...

mal manj pametovat in se mal bolj vase obrnit.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#68 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 1. november 2014, 20:55

Kakorkoli ze, men je Rugelj faca :) zadost kontroverzen, da mi je vsec :). In verjamem, da je imel uspeh, saj dejansko brez disvipline ne gre, tem ljudem res to manjka, tu ni popuscanj. Sam v fazi prigovarjanja, da nekoga probas napeljat, da se odloci, tu pa ne vem, a pokazat socutje, da ves da je to bolezen, al bi moral bit tud strog in nepopustljiv. Zase vem, da ce me nejdo sili,mje nesramen,mbo kontra efekt, se vedno je bil, pa naj ima clovek se kako prav...

#69 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. november 2014, 21:05

hm če veste da so pijani in da so kao bolani zakaj pol njihove besede ki jih izrečejo nazaj vzemate osebno....



#70 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. november 2014, 22:25

če si pijan , še nisi bolan ... 

in ... alkohol sprosti blokade ... pod alkoholom ljudje govorijo to, kar mislijo ... in vino veritas ... ali ... v vinu je resnica ...

in zato, dovolj razlogov je, da izrečeno vzameš osebno ...

 

in veliko pijanih ljudi naslednji dan reče :

- ali da se ne spomni kaj je govoril , to je ponavadi laž ...

- ali pa, da ni vedel kaj govori ... in tudi to je laž ...

saj se hecaš a ne.....



#71 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. november 2014, 22:31

Draga moja, Ceres je pisala o determinizmu in dobesedno napisala ''Okoliščine nas določajo do neke mere'', kar niti malo ni enako tvoji izjavi, da mi tukaj govorimo (pazi, to pomeni na splošno vse in ne samo Ceres), da okolica ne vpliva. Opaziš razliko? Dokler takih osnov ne bomo razlikovali in poštekali, debata ne bo tekla, ampak bomo merili en na drugega kaj je kje kdo mislil.

 

Kaj se v drugi temi nismo razumeli sem šla raziskat in našla vzrok. Opravičljivo se me je bralo in razumelo napak in kaj je zdaj to tu relevantno? In enkrat, enkrat samkrat sem napisala, da se zmenite med sabo, jaz se ne bom vtikala in se bom držala teme. Prosim, da se tega zaveš in mi ne predočiš več kot, da je to moja stalnica.

draga moja pojdi še enkrat vse prebrati......

In ne to se dogaja od kar si na forumuj pišemo.....

Poglej če jaz odgovarjam na ceres in uporabim množino to pomeni da velja za ceres in ceres podobnim miselnakom in če se ti vidiš notri ja je ta post pol tudi tebi namenjen, ampak to ne pomeni da ti veš kaj je kdo od naju s ceres mislil razen če se ne pogovarjate še na os kar se jaz ne in so mi pol določene informacije ne logične.....in se potlej tako tudi odzovem.....



#72 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. november 2014, 10:01

Kakorkoli ze, men je Rugelj faca :) zadost kontroverzen, da mi je vsec :). In verjamem, da je imel uspeh, saj dejansko brez disvipline ne gre, tem ljudem res to manjka, tu ni popuscanj. Sam v fazi prigovarjanja, da nekoga probas napeljat, da se odloci, tu pa ne vem, a pokazat socutje, da ves da je to bolezen, al bi moral bit tud strog in nepopustljiv. Zase vem, da ce me nejdo sili,mje nesramen,mbo kontra efekt, se vedno je bil, pa naj ima clovek se kako prav... Najprej pojasnilo, ker mi ne dela ne citiranje, ne smeškoti... skratka zadeva skoraj crknila. Zgornji odstavek je post od Mačky in jaz odgovarjam nanj tule: Ne poznam nikogar, ki bi na prigovarjanje opustil katerokoli zasvojenost. Tudi prisila v bistvu ne deluje, če je narejena z NAMENOM, da nekoga pripraviš do tega preneha pit; tu mislim, da imaš popolnoma prav, ja, naša psiha deluje tako. Za tiste, ki smo v kakršnikoli tesnejši povezavi z zasvojenimi, je pomembno, da sami pri sebi razčistimo: ali sprejemamo tega človeka točno takšnega kot je, vključno z njegovim alkoholizmom, ali tega ne moremo, ker to doživljamo preveč destruktivno. Če ne moremo, potem se moramo rešit iz situacije. Sebe, ne njega! Čeprav je to na videz paradoksalno,je ravno to tisto, ki največkrat povzroči tisti ključni "klik", da preneha. (tiste, ki se oklepajo vloge reševalke, se s tem nikakor ne morejo strinjat, ker tega ne razumejo, to lahko dojameš, ko izstopiš iz vseh vlog in si res iskrena do sebe in do njega). Treba je razumet, da rešitev iz zasvojenosti pride iz človekove lastne duše, ne od zunaj. Rugelj je to dobro vedel in se ni ukvarjal s tem, da bi ljudi prepričeval (ne tako, ne drugače), naj nehajo pit. On je delal izključno s tistimi, ki so bili trdno odločeni, da bodo nehali in so k njemu že prišli v stanju abstiniranja ter so rabili pomoč pri zdravljenju psiholoških vzrokov pitja in nek nov okvir, podporo pri urejanju življenja, da ne bi ponovno zdrsnili nazaj.

#73 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. november 2014, 10:20

Pa še čist kratko pojasnilo (čeprav imam občutek, da ne bo razumljeno) Mayiti: to, da imamo z Lili in Ceres eno navezo, da asistiramo oz. "skačemo na pomoč" druga drugi proti njej, je čist narobe interpretacija. Očitno pa je med nami manj komunikacijskega šuma in se kar dobro uspemo razumet in zmenit. Z enimi gre komunikacija lažje, z drugimi težje. To je vse.

#74 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. november 2014, 10:35

Citat od Mayite: "in kaj hočeš tukaj reči da te je prijel za roko te peljal domov in ti pokazal kako se red naredi....s pogovorom je to dosegel....tako da si šel ob nedeljah z njim v hribe in se pogovarjal med potjo in užival v naravi....................." In moj odgovor: Mayita, mešaš dve stvari: s pogovorom prepričat človeka, naj neha pit (o tem sem govorila, ko sem trdila, da pogovor ne deluje!!!) in pogovor potem, ko je človek že sprejel abstinenco in je odprt in zares pripravljen delat (!) na spreminjanju svojega življenja. Ja, potem pa pogovor seveda tudi deluje, vendar je to psihološko zelo drugačna situacija od izhodiščne, ko je človek še pod vplivom svoje zasvojenosti!

#75 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 2. november 2014, 11:03

hm če veste da so pijani in da so kao bolani zakaj pol njihove besede ki jih izrečejo nazaj vzemate osebno....

Hm, jaz mogoče ne vzamem ravno osebno, sam mislim pa, da jim moraš vseeno dat vedet, da vsakega obnašanja ne toleriraš. Sicer mogoče mislijo, da delajo prav in da jim je vse dovoljeno. Ne, meje je traba postavit. Navsezadnje, alkoholizem je zame bolezen, psihičnega izvora, ampak da do tega sploh pide, je že v osnovi nekaj narobe z osebnostjo alkoholika. To niso odgovorne osebe že v osnovi, ker se jim je dajalo potuho, očitno. K si pa enkrat not, se pa težko rešiš in vse tiste slabe značajske lastnosti se še potencirajo.

 

Ravno me je razjezil odnos nekoga, ki je alkoholik do mene. Ne bom nič nežna, ko mu bom povedala, kaj si mislim, tako kot on ni bil. Živi pri mami pri neka čez 40 in si predstavlja, da so stvari čisto enostavne, medtem ko jaz živim sama že skoraj od 18. leta. In glede na to, da je moj oče bil alkoholik, odnosi z mamo so bili nikakršni, se mi zdi, da mi je v življenju uspelo realizirat kar veliko ciljev. Zdaj se bom mogla nekaterim stvarem odpovedat in mi je precej težko in nekomu takemu je to težko razumet. To je oseba, ki je imela veliko srečo, ker ima pa en tak redek talent, na osnovi katerega služi velike vsote denarja, pa vse zapije... Imel je priložnost, da postane milijonar (nisem materialist, tu mislim res samo na priložnosti, ki jih ima kdo v življenju, glede na to da živimo v materialnem svetu, no recimo...). Tudi meni je bilo marsikaj dano, npr. pa tudi nisem v celoti izkoristila, ampak mi je bilo dano manj in iz tega sem naredila več. Razlika med njim in menoj je v tem, da njemu starši delajo potuho, nekaj je pa že v osnovi osebnost. Njegov brat nima teh rpoblemov, tudi moj stric ne, pa čeprav je moj oče alkoholik, jaz ne kadim in ne pijem, medtem ko moj brat ne vem, po mojem kadi kake prepovedane substance in odvisen je od iger na srečo. Je tipičen razvajenček...






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0