Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Marihuana kot zdravilo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
211 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. november 2005, 16:22

Dobrodosel Exorcist! :palec:

Sicer mi je vsec, da si se zavzel, vendar pomisleke, globalno, izvore, psiholoska ozadja, filozofije... ... ... mamo v temi Droge.

Prav tko velja za mantis.

ce se vam zdi prevec... 'reklamno', si pejte v forum GOH, kjer je VES forum o tem, kako zdravilno je to <fhes> in JASNO - se nizajo zdravilni ucinki in pozitivne izkusnje - kar se seveda lahko percepira kot reklama.
je pa jasno, da ce se izpostavlja zdravilnost, da govorimo o slednjem in se tko tud nizajo pozitivni ucinki, izkusnje, dejstva.

Tko da tle se izognite poglabljanju o psihicni odvisnosti, skodljivosti, ker je tema v zdravju in govori o ZDRAVILNIH UCINKIH MARIHUANE.

Pomisleke mamo pa drugje.
tud tle se lohk nizajo, sam konkretni.

jaz tud ne hodim v GOH (praviloma, mnenje pa sem vseen ze kdaj podala), ce ne poznam zadeve.
tko je s tem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. november 2005, 16:25

:vragec:

tako je :palec:
po chevlje v chevljarno,
po gate v gatarno.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#78 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 18. november 2005, 16:57

se je že kdo ukvarjal s kakšnim drugim načinom konzumiranja marihuane?
Ko sem bil bolan (sploh prehladi gripe....) sem si včasih skuhal listje v mleku (easy bang) in zraven veliko žlico meda. Blagodejnejšega vpliva nima nobena tabletka, pa tud noben čaj ne. Bolezen lahko enostavno premeditiraš. Manj se s svojo boleznijo obremenjuješ prej zgine. xflowx






[b]who is the real master of your head

#79 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. november 2005, 16:59

super, potem je to nekaj tacga kot oni zajbljev zvarek z mlekom in medom...

si kje zasledil tud, zakaj (je tko, da tko deluje, zdravilno v takem primeru)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#80 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 18. november 2005, 17:15

[quote name='cigancica' date='18. Nov 2005 ob 12:20' post='573307']
vidis zdej mojga leva :inocent: lapa in lapa ,zdej pa rep med noge,ne upam xDDx
quote]

predlog št. 2: vinček in košarico s prigrizkom uredim jaz, ti najdeš največji travnik, kar si jih v življenju videla, daš na sredo eno dekico, potem pa lahko skupaj gledava nebo in štejema hitra in velika nadzvočna letala, ki preletavajo naše lepo modro nebo. Kdo bo pa prinesel "droge" pa je stvar internega dogovora :shsh:

#81 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 18. november 2005, 18:01

super, potem je to nekaj tacga kot oni zajbljev zvarek z mlekom in medom...

si kje zasledil tud, zakaj (je tko, da tko deluje, zdravilno v takem primeru)?


Čist simpl za naredit, vzameš liter mleka (čim bolj polnomastnega), zavreš, dodaš listje in na čim manjšem ognju kuhaš 45-60 minut, precediš v skodelico dodaš med in to je to. Spiješ, počakaš pol urce, da začne delat, potem pa se še samo preustiš svojemu ugodju. Zakaj pa je to zdravilno sem pa na sebi dovolj preizkušal (kar preizkusiš, to verjameš), tako da me neke zblojene medicinske teorije sploh ne zanimajo preveč. Verjamem pa da za marsikoga trava ne more biti zdravilna že iz tega razloga, ker ima do nje negativen odnos in jo obravnava kot drogo. Nas so tudi prepričali, da so tablete zdravilne in ne droge.... xflowx

#82 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. november 2005, 18:05

tako da me neke zblojene medicinske teorije sploh ne zanimajo preveč.

no mislila sem, glede na naslov teme.....
ker to da enmu pase, se ni dovolj.
enga tud cokoladka potolazi a ves. x;)x

drugac pa, thanx. :palec: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#83 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 18. november 2005, 18:25

tako da me neke zblojene medicinske teorije sploh ne zanimajo preveč


S temi zblojenimi medicinskimi teorijami mislim to, da redko katera preživi več kot 10 ali dvajset let potem pa jo itak ovržejo. Saj veš norci pa elektrošoki, itd..

#84 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. november 2005, 18:28

natancno vem, kaj mislis... xDDx

sam pac... mal kontradiktorno je zgledal, glede na to, kako si <ravno ti> zastavil temo.

sicer pa - sama ne konzumiram kemije, ne uzivam tablet in tega stafa...

tko da, ce koga *ne zanimajo medicinske...*, sploh pa brezvezne, teorije, sem na prvem mestu jasno itak jaz. xDDx x:px

Sam jaz sem Marsa, ti si pa koma. :fool: x:Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#85 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 18. november 2005, 18:40

Sam jaz sem Marsa, ti si pa koma. :fool: x:Dx x;)x


A tebi malo ego seka

#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. november 2005, 19:48

ja, to mi tud...

v doticnem primeru pa sem mislila - sem urednica, z imenom.
ti pa mas nick - in to kaksen - koma...

mal sem zaduhovicla pac, ti si pa tko vzel. xDDx

xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. november 2005, 00:52

Ja, kaj pa ima izkustvo s tem, če je nekaj dokazano škodljivo, saj nočem delati proti sebi, ker nisem neumen? Če sem malo sarkasitčen oz. ciničen: "Če gre nekdo s prstom v rit, še ni nujno, da bi moral tudi jaz iti, da bi se prepričal o občutkih."
Morda marihuana kratkoročno niti ni tako škodljiva, ampak na daljši rok se pa vsekakor pozna, vsaj študije kažeje tako.

skodljivo? je ja-ce pretiravas! studije? dvomim, da je sploh bila opravljena kaksna resna (taprava) studija! so sam bl spekulacije (tako argumenti za kot proti..)

Tega pa nisem rekel, omenil sem samo možnost, kar nam tudi potrjuje znani slovenski rek, da prilika dela tatu. Tako da že avtomatično, če se družim v krogu takih ljudi, ki ima dostop do takšnih in drugačnih drog in jih po možnosti tudi konzumira, da je večja verjetnost, da me bo enkrat zamikalo, da poskusim, posebej če je nekdo po osebnostni strukturi tak, da ga hitro "odnese" (podleže zunanjim vplivom) in ni preveč načelen, kar je pri mladini še kako prisotno, ki so še v "fazi iskanja". Že sama beseda join (ang. pridužiti se) namiguje oz. asociira na neko kolektivno oz. tovariško drogiranje, kjer je več ljudi na enem mestu, ki si družno podajajo čik.

se strinjam. sam tole se ne nanasa na drogo samo.. celotna druzba je zgresena.. ovce.. po tvoje bi prepovedal mladoletnim hoditi v trgovino, da ne bi zapadli v hiperpotrosnistvo x:o)x treba je vzgojit samostojne, samozavestne.. individume, ki bi sestavljali neko zdravo druzbo.. v taki druzbi trava ne bi bila noben problem (niti pretirano potrosnistvo) x;)x

Saj ni pravila, zato je možno tudi to, ampak če povprašaš bivše odvisnike, ti bo večina rekla, da je bil prva droga joint, torej kanabis, ki jih je nekako inciirala prvi vstop v to sceno. S opa tudi taki, ki gredo kar s prve na trdo drogo, ampak ti so v manjšini po statistikah sodeč.

pa ne zato, da bi rabl vec al pa ne vem ka zdej bluzis.. argumenteraj! si sov kdaj med ljudi.. recimo med blokovsko mladino (v kaksen zanikrn del lj)? problem je v njihovem razmislanju.. imajo cist plitko zivljenje.. js sm se celo sredno solo druzill s takimi. drogo pa pravzaprav propagira druzba (ceprav nehote).. dandanes je vse na uzivanju (trenutnem).. kapitalizem. ceprav vejo kaj jim prinese ksna trsa droga (okol sebe vidjo svoje propadle kolege) useen jo probajo :sori: pa ze s travo pretiravajo

Ja, res je. Problem je v njihovi psihi, da sploh imajo potrebo po drogi. Ker zdrav človek je nima.

tega pa js ne bi komenteral.. zdrav clovek? mam obcutek, da zivis cist v enem svojem svetu (lazni ideali).. platonova votlina. bi rad ucil in sodil.. pojdi med ljudi-uci se in ne sodi.

Če se nekdo sam drogira, nima družine ali druge odgovornosti, me to pravzaprav ne moti, če dela sam sebi v škodo, saj se je tako odločil, pa še odrasel je, pri čemer ima svobodno voljo, da razpolaga s svojim življenjem. Ampak če bi imel nepolnoletne otroke, jih zagotovo ne bi spuščal v podobno družbo, pa ne da bi imel karkoli zopet teh ljudi, ampak se mi zdi tak stil življenja preveč boemski oz. verjamem, da bi imel zelo slab vpliv na vzgojo - slab vzgled.

se strinjam. razen glede let nisem tako natancen. koga za pri sedemnajstih, komu bi pa se pri 25 tezil. xDDx
le za malo manj diskriminativen, odklonilen odnos do drugace mislecih bi prosil.. ni vsak, ki konzumira drogo narkoman!



#88 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 19. november 2005, 09:15

v doticnem primeru pa sem mislila - sem urednica, z imenom.
ti pa mas nick - in to kaksen - koma...

xrolleyesx



ga mam v spomin na dobrega frenda, ko se je v prometni ubil-koma pijan v peugetu 106, pa še z priimkom in imenom in rojstnim datumom se mi sklada, ne pa zato..... xflowx.

#89 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2005, 09:47

aja, moje sozalje... :|
sam cudno, da si si pol to izbral za nick, zakaj bi hotel si navesit te energije... no ja... jaz sem vidla pac nick, ne poznam ozadij.
ja... tud sama poznam velik zalostnih zgodb, tako v zvezi z alkotom, kot tudi v zvezi s trdimi drogami. NE PA TUD z ganjo.

*

Nols, komaj se nazaj drzim, pa da ne grem jaz tega popravljat.
a mislis da bo kdo stekal (oz. se mu dal ugotavljat), kaj ti govoris in kaj Exorcist? :o|o:
Vem da je tecno vsakic stepat /quote, sam... se znajdes pac drugac - das v navednice al drugo barvo pa preprosto ne uporabis moznosti 'citiraj' - kajti glej to zgoraj tvoje zdaj...
Kdo kaj pise?
en sam dolg text...

Ej folk, naucte se citirat ze no!! xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#90 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 19. november 2005, 10:27

sam cudno, da si si pol to izbral za nick, zakaj bi hotel si navesit te energije... no ja... jaz sem vidla pac nick, ne poznam ozadij.

Smrt je svojstveno razsvetljenje, tako, da ne vem zakaj ne bi sprejel te energije, če mi je že dana. xflowx




BRAIN IN THE MEMBRANE

#91 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. november 2005, 10:40

:vio: drugic pa marsa oblikovno mi zmeri komot popravis! mi tud sosolke skos neki z barvicam podcrtujejo moje kracaste zapiske.. xDDx pa me res ne mot-nasprotno x;)x
no za zdej sm ze js popravu.. sm mislu, da bojo odstavki zadost.. zame so, k nism lih natancen. je pa res bolj pregleden tole.. xyesx

#92 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 19. november 2005, 10:47

se je že kdo ukvarjal s kakšnim drugim načinom konzumiranja marihuane?
Ko sem bil bolan (sploh prehladi gripe....) sem si včasih skuhal listje v mleku (easy bang) in zraven veliko žlico meda. Blagodejnejšega vpliva nima nobena tabletka, pa tud noben čaj ne. Bolezen lahko enostavno premeditiraš. Manj se s svojo boleznijo obremenjuješ prej zgine. xflowx
[b]who is the real master of your head

meni je zelo dober tudi puding x:px ..,pa cookiji tud...banga pa nisem pila zhe kr ene tri al stiri leta...
da se zlo dobra peciva ,pa cokolade tud narest,sam tezko je mal tapravo mero zadet...,da ne bi bil clovk cist zadet in to par ur.
pa rum-kokos-ganja kuglice x:px sam to bi pol moral zhe pr receptih pisat al kaj zhe... :inocent: xDDx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#93 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 19. november 2005, 11:01

js sm pa probov bang, kukije pa palacinke sem enkrat jedu.. ja res je na mero lih ne mors prevec vplivat. (razen k speces pac vec piskotov pa naslednic ze ves kok prblizn pojest). ceprov tist dan k ga rezerveram za tolele ni nikol prevec :vio: palacinke so ble super!

#94 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 19. november 2005, 11:04

uu,palachink pa she nisem...torto pa ja in to z mandlji,pa cokolado,pa se neki je bilo noter...ne vem ,so mi jo za roj,dan prnesli frendi x:px x:px

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#95 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 19. november 2005, 11:21

... kva a bolj zadane ta ganja futer kot pušenje...

A mi lahko kdo posreduje kakšne recepte... k jst še tok nimam pojma kaj bi se dal uporabit (vršaki ali perje) in to kam v mleko, iz mleka, za na kruh namazat xnckrivx .... Lahko tut na OS :inocent:

V lajfu sem ene 10 - 20x pušila ganjo, jedla je pa še nisem... in tko kot pravi cigančica... pušila bi na samem ker znam zlooo morit in sem v fazi ko bi si rada mal morila x:Dx

seveda bolj butne futranje...ponavadi dash perje,kr neki perja no...ja dela se pa po principu ,da je treba mesat z eno mastno recjo,da se thc veze na mascobe, tko deluje.mislim,tko bolj butne ....
mal nazaj je zhe koma pisal za bang-mleko z ganjo,iz tega lahko pol puding recimo nardish,pa torto...
sam vesh kaj je..ce se lotish tega,je boljsh pol da si cel dan fraj vzamesh,ker nikoli ne vesh kolk te bo butlo,pa kolk cajta bo drzhalo.
lahko drzhi tud par ur,lahko sest,lahko tud dvanajst...mene je bang enkrat 20 ur drzhal,cist sem bila out,zadeta kot...da ne recem,pa oke rdece ,zblojena...kr neki..skor kot na tripu...pa od piskotkov se mi je enako zgodil enkrat...tko ,da je res treba pazit pri kolicini.
v bistvu,sej se lahko navadish recimo pa skoz isti odmerek not dash,sam ce dash pol eno drugo ganjo,ne morsh vedet kolk thc-ja vsebuje...tko da.....previdno,no,ce ne bos cist zadeta cel dan x:((x :wacko:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#96 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 19. november 2005, 11:32

Bo treba kakšno knjigico izdati ala Wonderfull world of ganja cooking xflowx. Ne vem edino kam bi jo uvrstili ali med kuharske knjige ali pa med medicinsko strokovno literaturo



BE HAPPY, DON`T WORRY

#97 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 19. november 2005, 11:54

Ko delaš stvari iz ganje lahko uporabiš vse navadne recepte za cookije, torte, palačinke.....razlika je edino v tem, da tam kjer rabiš mleko, daš namesto mleka mleko v katerem si prekuhal ganjo, pri cookiih npr. pa namesto masla dodaš maslo po naslednjem receptu, mleku dodaš veliku kocko masla, zavreješ in dodaš ganjo (listje ali vrhe) zavito v bombažno krpo, kuhaš na čim manjšem ognju 1 uro, nato vse skupaj odcediš in ohladiš. Na vrhu mleka se naredi za prst debela plast masla, ki se potem dalje uporablja. Druga varianta pa je da daš maslo in vršake skupaj v mikrovalovko in narediš ganja maslo. Drugi pa kar direktno zdrobijo ganjo v peciva... xflowx


POWER TO THE PEOPLE

#98 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2005, 11:56

Ne vem edino kam bi jo uvrstili ali med kuharske knjige ali pa med medicinsko strokovno literaturo

x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#99 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 19. november 2005, 11:58

[attachment=8697:attachment]

recepti za lacne x:px :inocent: x:Dx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#100 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 19. november 2005, 12:05

Če bi se morala odločat med jointom in kukiji- bi izbrala joint. Kadiš ga, dokler ti paše, pol pa ko si too much stoned, pa nehaš, ko pa ješ kukije, pa se ne moreš sproti za vsak grižljaj kontrolirat, kk se počutiš... Tistim, ki jih pa vedno pokne v pozitivo, pa jim je redko bad, je pa verjetno vseeno :vio: Ne, vem, no...Sm pač taka, da ne maram nekih presenečenj v zvezi z mojim počutjem...Vsaj zadnja leta tako razmišljam.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0