Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Glasba za dušo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
801 komentarjev na to temo

#26 moonriver

moonriver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 18. november 2005, 22:05

Oliver Shanti

#27 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 18. november 2005, 22:34

Pa saj, ce tako pomislim...tisto, kar sem napisala...torej Enyo in Diano Krall, ni toliko za duso, kot pac sprostitev, uzivancija, ki pase vsake toliko casa xsrcx Jazza nikoli nisem marala, ampak z Diano sem ga vzljubila nekako.

Drugace pa...zame bo za "duso" vedno rock. To tisti pravi rock, v smislu Rollingov. Mi kar malce pulz naraste, ko si dam naglas in prbijam in se spominjam na koncerte...kar boljse volje ratam..

In ce nadaljujem s spominjanjem...tudi to je za duso...komadi, ki me na nekaj spomnejo pac...na doloceni dogodek v zivljenju...kaj pa vem...

Pri meni so glede glasbe neke stalnice. Od malega so mi vsec doloceni rockerji ( Rollingi, Floydi, Purpli...naprimer). Ne poslusam jih skos, ampak se jih nikoli ne navelicam. Tako kot se teh popastih komadov, ki so mi vsec takoj in me minejo, ko jih dvakrat poslusam...

Tezko je govorit o "glasbi za duso"..

Od klasicne...imam pa najraje Griega.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#28 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 19. november 2005, 00:59

odvisno je vcas tud, na kaksen nacin - hocem rect, da lohk je za mojo duso, pa blazota za druge. ;)

recimo men bi za duso totalno pasal, da bi enkrat tedensko nabijala bobne ko shus...
ostalim, sobivalcem pa najbrz mal manj za duso tole. :P ;)



x:Dx x:Dx x:Dx :palec:

Pri men je tud čist odvisno od filinga. Lohk je to veličasni Bethowen, živahni Mozart, zmešani Zappa, odtrgani Beatli, odpihnjeni Floydi, mistični Shanti.......... težko je rečt... Zdej imam trenutno v avtu Beatle in na poti v službo sem glasno prepevala Strawberry fields forever x:Dx

Sicer pa je vsaka glasba za kakšno dušico!

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#29 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 19. november 2005, 01:30

Zame je skoraj vsa glasba dobrodejna za dušo, ampak najbolj je pa živa glasba akustičnih inštrumentov in pa petje v živo. Najbolj se pa splača, da si znaš sam kaj zašpilat. x;)x

#30 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 19. november 2005, 11:22

je glasba in je ... Glasba x;)x
Jarrettov koncert iz Kölna ... res za mojo dušo
neverjetno, vsak atomič zvoka je na pravo mesto postavljen
vedno znova me prevzame popolnoma xsrcbumx


#31 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 19. november 2005, 13:12

'naj ti bo', Indigo -


x:Dx tnx


Danes Secret garden Nocturne........ :palec:

Drgač me pa vrže v trans tut filmska muzka:boter,poslednji mohikanec,Gladiator itak,gospodar prstanov mij sploh kul....


Drgač me izredno potegne tut inkovska muska in japonska.Vsaka ma specifično energijo.Pr Japonski se prov čut un kod časti, ponosa,reda....hudo in pr inkovski (piščali mmmmmmmmm) una misterija,meglica

#32 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 20. november 2005, 00:30

x:Ix Harfa & Violina me vedno zabijeta do Venere... ! x:Dx

Drugače pa za mojo dušo je Etno glasba...ZAKON ! x;)x :palec:


Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. november 2005, 12:32

kar mravljinci mi grejo, to je to, na kar cist shizim - neka bachova suita zdajle na tvslo (neka verska scena, sam neki orgelski koncerti) - blazota!!!!!
xsrcx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 20. november 2005, 12:57

Orgle so res dobre samo v živo! Sem nekaj časa prakticiral tudi orgle ampak sem iz neznanih razlogov nehal (je le nekoliko čuden občutek zvečer biti sam v veliki temni cerkvi). :OoO:
Od Bacha je ta zelo fajn: Tokata in fuga v d-molu :OoO:

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. november 2005, 13:14

aha, men je bach sploh vsec! :palec:

(*no tile dons so mal fusal xDDx x;)x - sem sam zaslisala par prvih taktov, pa letela semle pisat, ko sem sla nazaj poslusat, se mi je pa cudno zdel, kaksni neharmonicni zvoki so vmes x:px - so bli pa eni mladi... morda so mel mal treme, ker so jih snemal pa tko xDDx).

Shizim na tele hite tud, recimo blazno (sem skoz morila sosolko, naj zaigra, naj me nauci -ko je hodila h klavirju) na Beethovnovo sonato v mesecini. noro.

se bolj pa na albinonijevo neko nevemkajze v G.duru.
saj je ze orson welles ponucal v procesu pa se v dostih filmih je bla, tko da je kar zgonjena, sam se vedno shizim in mi grejo mravljinci.

mater, skor nic nimam klasike, pa ne znam najt al kaj...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 20. november 2005, 14:17

Portugalski fado...Mariza...
Liza Minnelli ko poje New york, New york...
Pavarotti ko poje Nessun dorma in Caruso...seveda v italjanščini :palec:
Byork...
Edith Piaf...

Pesmi ob katerih mi gredo mravljinci po koži...
:palec: xDDx



#37 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 20. november 2005, 14:28

moji duši (in telesu x8Dx) zadnje čase najbolj leže psy trance... tok fajn pele... se kr ne morš ustavit, ko začneš plesat :2src:

vedno me potegne čvrsta in zanimiva ritem sekcija.. pa topli ženski vokali mi pašejo zadnje čase, npr. morcheeba, al pa tracy chapman...

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. november 2005, 15:26

moji duši (in telesu x8Dx) zadnje čase najbolj leže psy trance... tok fajn pele... se kr ne morš ustavit, ko začneš plesat :2src:
...

xyesx (to itak!) xsuperx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 20. november 2005, 16:13

Jaz pa si rada zavrtim zvoke delfinčkov in kitkov, drugač je pa velik muzke, ki pomirjajoče vpliva na mojo dušo. Npr. kolega mi je prnesu eno muzko iz Nepala, k je ful dobra. Drugač pa tud kakšne latino melodije lah naredijo dobro razpoloženje. xmusicx xokx
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#40 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 20. november 2005, 19:25

Zdej sem se spomnila od Sinatre MY WAY :palec:
pa všeč mi je od Cristine Aguilere - I'M BEAUTIFUL :palec:


pa Bolero

in od Andrewa Lloyda - FANTOM IZ OPERE



uffffffffffff še jih je
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#41 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 20. november 2005, 19:35

Zdej sem se spomnila od Sinatre MY WAY :palec:
pa všeč mi je od Cristine Aguilere - I'M BEAUTIFUL :palec:


pa Bolero

in od Andrewa Lloyda - FANTOM IZ OPERE

[/color]


se podpišem pod vse :palec:
men je še Houstonova dobra za dušo, s svojimi baladami
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#42 BINGA-BONGA

BINGA-BONGA
  • D član
  • Št. objav: 4 381

Objavljeno: 20. november 2005, 19:39

Najbolj grozna glasba za mojo duso je jutranje CIVKANJE PTICEV!!! OBUP!!!xrolleyesx
ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA

#43 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 20. november 2005, 20:25

odvisno je vcas tud, na kaksen nacin - hocem rect, da lohk je za mojo duso, pa blazota za druge. ;)

recimo men bi za duso totalno pasal, da bi enkrat tedensko nabijala bobne ko shus...
ostalim, sobivalcem pa najbrz mal manj za duso tole. :P ;)


x:Dx x:Dx :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#44 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 20. november 2005, 20:32

Za dušo... xsrcx
Odvisno od razpoloženja...
VEDNO pa Bjelo dugme - Lipe cvatu in Padaju zvjezde
Pa U2, Dire Straits, Queen, Enigma...
Gospel, blues, reggae...
Od klasike - Verdi, Nabucco - Zbor sužnjev
Moja duša zna poiskati tisto kar jo potolaži ali dvigne... xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#45 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 21. november 2005, 06:41

deep purple- the book of taliesyn :2src: definitivno album k me vrže čist :palec:
drgač pa riblja čorba :palec: vedno in povsod....bora definitivno dbest poet na balkanu x:Dx
jethro tull........ x8Dx
uriah heep........
no pač zagrizena rokerca x:Dx ni mi pomoči xrolleyesx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#46 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 21. november 2005, 09:00

deep purple- the book of taliesyn :2src: definitivno album k me vrže čist :palec:
drgač pa riblja čorba :palec: vedno in povsod....bora definitivno dbest poet na balkanu x:Dx
jethro tull........ x8Dx
uriah heep........
no pač zagrizena rokerca x:Dx ni mi pomoči xrolleyesx


Dons mi sede power.

Metallica(LOAD) + Guns n roses (USE YOUR ILLUSION 1,2)+ pa mal Kreslina za destert na konc.........Kreslin zakon si

#47 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 21. november 2005, 09:26

Indigo, malo sem razmislil o tej tvoji temi. Ne verjamem, da boš dobil tisto, kar si pričakoval. Kot so že nekateri pred menoj napisali, glasba za dušo je lahko karkoli. V tem pogledu ima Tinal, ki je prva omenila Pesem počutja, zelo prav. Sam imam različne zvrsti glasbe za dušo, ki jo poslušam ob različnih priložnostih. Glede na to, da je naštancanega ogromno, mi tudi taki spiski kaj prida ne pomagajo. Kupujem in izbiram tisto, kar se mi ponudi pod roke. Tako kot je s knjigami in nič drugače. Varianta je, če poznaš nekoga, ki mu je všeč podobna izbira glasbe in se da izmenjati izkušnje. Z vsemi povprek pa pri meni ne gre. Je pa en del mojega glasbenega izbora, ki bi ga lahko opisal meditativen, vendar ne dobesedno. Če pojasnim malo drugače - kadar kaj pišem, sestavljam, premišljujem, potem si ne bom nabil bobnov na ves glas. Takrat prevladujejo instrumenti s strunami (kar je tudi klavir). Vokali imajo pri meni zelo, zelo važno vlogo. Vokalisti s posebnim glasom. Kadar zvečer pripravljam robo za izlet naslednjega dne, pa spet poslušam nekaj drugega.

In še zgodbica za danes: Lani sem si kupil CD The Chieftains - The Wide World Over, A 40 Year Celebration (Datum izida 5.3.2002). Prijetno zveneč in ne tako zelo zahteven CD, na kateri mi je bil tudi všeč peti komadek The Magdalene Laundries z Joni Mitchell. V petek sem že drugič malo brskal v knjižnici in pod roke mi je prišel album od Joni Mitchell - TURBULENT INDIGO (datum izida 25.10.1994), z istim komadom.

Ali obstaja drugačna glasba za Duhovnost in osebno rast? Ne verjamem. Ha, na misel mi je prišlo, da smo vsi enako duhovno razviti in da ni nihče bolj ali manj. Da smo le na različnih delih iste poti.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#48 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 21. november 2005, 09:37

Indigo, malo sem razmislil o tej tvoji temi. Ne verjamem, da boš dobil tisto, kar si pričakoval. Kot so že nekateri pred menoj napisali, glasba za dušo je lahko karkoli.


Mogoče bi bil bolš naslov duhovna glasba. Tko bolj eterična, kot je Enja, pa Enigma, pa razne etno duhovne glasbe (hare krišna, maču pikču...). Ker izraz glazba za dušo res obsega vse, kar je komu všeč, tud težko-metalce.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#49 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 21. november 2005, 10:09

Katero glasbo poslušate ki vas dvigne, vam da mravlince, zarad katere se vam osolzijo oči.



...ne naredi to vsak komad..... na to sm ciljov x;)x

Indigo, malo sem razmislil o tej tvoji temi. Ne verjamem, da boš dobil tisto, kar si pričakoval. Kot so že nekateri pred menoj napisali, glasba za dušo je lahko karkoli. V tem pogledu ima Tinal, ki je prva omenila Pesem počutja, zelo prav.

Ali obstaja drugačna glasba za Duhovnost in osebno rast? Ne verjamem. Ha, na misel mi je prišlo, da smo vsi enako duhovno razviti in da ni nihče bolj ali manj. Da smo le na različnih delih iste poti.



Sej drgač mi je čist vseen Piko.Lahko tut zaključimo to temo če vam ne odgovarja....in the end is up to you x;)x

Glasba je krasna dajalka energije......zato jo duša dostikrat rabi....

#50 taheboo

taheboo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 21. november 2005, 10:15

Ja no, klasika je vsekakor glasba ki ti dvigne vse kocine pokonci in te čisto premami; vaj mene;
so pa tudi posamezni pevci in skupine ki te premamijo,..taki vsekakor pojejo z dušo in srcem to pa se občuti kot zelo pozitivna energija saj so v svojo glasbo vložili vse. Taka muzika pa te čisto strese. xwizardx :flower: :horro-cb:

To temo je popravil/a taheboo: 21. november 2005, 10:15





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0