Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali astrologija dela?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
116 komentarjev na to temo

#1 Pesnik

Pesnik
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 25. februar 2002, 01:00

Mene pa zanima, ali astrologija res deluje?

Vas pesnik...
Vas Pesnik

#2 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 272

Objavljeno: 25. februar 2002, 01:00

Vpliv astrologije ponavadi najbolje opazimo, ce vse skupaj zacutimo na lastni kozi.

Najbolj nas pac preprica in zanima nekaj, kar obravnava nas.

Svetujem, da si izracunate osnovne polozaje osebnega horoskopa
na straneh Izracun osebnega horoskopa.

Tu boste nasli tudi razlage najosnovnejsih polozajev.

Ko si boste izracunali in prebrali vse skupaj, boste povedali, ali astrologija deluje ali ne.

Poleg tega vam svetujem, da si vcasih za kaksen dan ali teden pogledate vplive planetov v tem dnevu/tednu in najbrz boste preseneceni opazili, kako predvidljive so vcasih zadeve. ;)

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 2. marec 2002, 01:00

Nikoli sicer neves,... ampak precej verjetno je da deluje.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 2. marec 2002, 01:00

Jaz mislim, da deluje! Vendar moramo biti zelo dobri poznavalci tako sebe kot astrologije, da opazimo in vidimo.

#5 Majda

Majda
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 5. marec 2002, 01:00

Jaz nisem ne vem kakšen poznavalec astrologije, poznam pa sebe kolikor toliko, in moram reči, da zame astrologija definitivno drži. In to globinsko - moje bistvo, najglobji delčki mene se ujemajo s tem, kar pravi astrologija. Mislim pa, da se astrologija ne bi razvijala tako dolgo, sploh ne bi obstajala tako dolgo, če bi bile to prazne marnje.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. marec 2002, 01:00

Bravo! :)
Astrologije ne imenujejo zastonj "Kraljica znanosti".
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Majda

Majda
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 5. marec 2002, 01:00

Saj bo tudi astrologija zopet dobila mesto kamor spada, ne med pravljice, ampak med znanosti. Že sedaj se mnogi politiki in gospodarstveniki poslužujejo astrologije na svojih področjih delovanja, sicer še na skrivaj, ampak mislim, da bo zoper postala veda, ki se jo odprto študira in uporablja.

Sicer pa: najprej so obstajali astrološki zakoni, potem šele človek!

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. marec 2002, 01:00

Brez skrbi, da se bo spet uveljavila.
In to prej, kot si mislimo.
Sicer pa se je ze.
Se kaksen korakec ali dva - pa bo tudi v solah ipd. institucijah.

Sicer pa:
Gora ni nora, nor je tisti, ki podcenjuje njeno moc.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 6. marec 2002, 01:00

Glede na to, da je v franciji pred letom dni ena astrologinja doktorirala iz astrologije, bi lahko rekel da je ze med znanostjo :)

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 6. marec 2002, 01:00

Astrologija, je najstarejša človekova znanost. Baje so najstarejši zapisi Luninih men, pred 17.000 let, ki so jih našli na živalskih kosteh. Najstarejši zapis - tekst izvira iz Babilona l.600 l.pr.n.št.
V naših leksikonih pač piše, da je "zvezdarstvo" vedeževanje iz zvezd. Veliko je tudi ljudi ki tako misli. Nekaj drži a vendar pomeni astra=zvezda in logos=znanje.

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2002, 01:00

Ja, res je.
Vcasih se je dovolj preprosto poglobiti v besede - ce jih ze uporabljamo, nam tudi govorijo oz. nekaj povejo.

Itak pa bi bilo pravzaprav skoraj hinavsko, ce bi poglobljeneje razpravljala o tem, ali astrologija "dela" ali ne.

Zame je to, kot bi dvomil, ali obstaja Sonce ali Luna tamle na nebu....

x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Master

Master
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Misli izhajajo iz prepričanj. Prepričanja so semena misli.

Misel ima zelo majhno maso, neskončno majhno težo. Če bi imel tehtnico, ki bi bila dovolj občutljiva, bi te lahko stehtal, ko na nekaj pomisliš in s tem izmeril še težo misli.
Misel povzroča tvoje počutje. Počutiš se tako, kakor misliš. Če misliš negativno se tako tudi počutiš. Če misliš pozitivno se počutiš pozitivno. Večkrat misli kar vrejo iz tebe - to je zato, ker si v svojo podzavest potisnil veliko različnih prepričanj, katerih se ne zavedaš in jih sprejemaš za popolno resnico.

Obstaja več načinov kako doseči, da prepričanje oddaja misli. Če osredotočiš pozornost na prepričanje, bo začelo oddajati misli. Poleg pozornosti lahko sodelujejo še drugi dejavniki.
Na prepričanja vplivajo spremembe v elektromagnetni koncentraciji, centrifugalne sile, določene frekvence energije, celo nekatere neznane sile v galaksiji. Vsaka od teh sil lahko povzroči, da se prepričanje sprosti in začne proizvajati misli.

Na tem temelji astrologija.

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Tocno tako.
Astrologija je (zame) ena od "kod", kako prodreti v bistvo.
Cloveka. Narave. Sebe.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 6. april 2002, 01:00

Verjamem, da je astrologija ali kot jo nekateri imenujejo Usoda, le ena izmed štirih stvari, ki vplivajo na nas kot duhovna bitja in s tem posredno tudi na nas kot zemeljska bitja v tem življenju:
V skupini, kamor sem občasno hodila in kjer so me naučili živeti brez stresov in poiskati srečo ter notranjo svobodo, so mi razlagali, da imamo "štiri predalčke", ko se inkarniramo na zemljo:
- Usodo, ki jo določajo zvezde (astrologija). Usoda so predispozicije, na katere z razvitim duhovnim življenjem lahko vplivamo oz.jo do neke mere spreminjamo. (Prijateljica mi je naredila tranzite za tri leta- tako za nazaj-da sem skontrolirala kaj se je dogajalo prej, kot tudi za dve leti naprej- neverjetno, kako to drži!
- Karmo, katero prinesemo iz prejšjnih življenj,in katero skušamo očistiti..
- Genetiko- to dobimo od staršev, ki nas rodijo, genetika se sestoji tako iz pogojev za fizično telo, kot duhovno- genetiko čistimo tudi v duhovnem smislu- kar naši starši še niso razčistili, gre na naslednje generacije, da to poizkušajo storiti one
- Prazen predalček, katerega polnimo v tem življenju- z njim lahko karmo še poslabšamo- dodajamo slabe stvari, ki se bodo trpale v naslednjem življenju v prvem predalu- ali pa ga polnimo s pozitivnimi stvarmi in duhovno rastemo.
Torej smo po tej teoriji skupek vseh štirih stvari, ki vplivajo na nas in na katere imamo sami zelo močan vpliv, če se tega le zavedamo. Zelo pomaga intuicija, če imaš razvito in pa seveda pravilen odnos do življenja, problemov, soljudi itd..itd..
Astrološka slika oz.Usoda je definitivno poleg karme en najmočnejših faktorjev, a k sreči ni nič zacementiranega.
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#15 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 10. april 2002, 01:00

Usoda, karma, genetika in prazen predalček......

Vse to se da videti preko astrološke karte. Seveda pa je potreben čas, da lahko raziskujemo in se učimo.

Bolj raziskujem, bolj sem prepričana!






E.

#16 kr en

kr en
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Pa bom jaz prvi ki pravi da ne dela! x:)x

Na misel mi je prišla oddaja ki sem jo pred leti gledal na Discovery-ju. Skupini študentov so dali v branje horoskop, za katerega so rekli da je narejen posebaj za njih. Večina (cerka 90%, če ne še več) se je strinjala z napisanim. Horoskop je bil narejen za serijskega morilca.

Spomnim se mojih začetkov ukvarjanja z astrologijo. Seveda nisem mel pojma! Ko sem računal horoskop sem (seveda) naredil napako. Tako da sem si narobe izračunal ascendent in s tem seveda vse ostalo. Vendar sem se z interpretacijo povsem strinjal. Še več prav poistovetil sem se z napisanim. Nakar sem ugotovil da sem računal narobe. Napako sem seveda popravil. Vendar ne morem reči, da nova interpretacija bolje opiše moje lastnosti...
Nakar sem odkril sideral zodiac. No, s to razlago se še najbolj strinjam (je pa tud res da mi najbolš piše x:)x)

Ob tem se mi postavlja vprašanje, ali ne verjamemo, ker hočemo verjeti, ali ne vidimo povezev, ker jih hočemo videti?
Ali ni horoskop samo zelo dobr opis splošnih značilnosti ljudi, ki so spretno porazdeljena med znamenja, tako da se lahko vsak najde v njih?

Seveda si želim slišati argumente, ki pričajo o nasprotnem. Zelo bi bil vesel konkretnih primerov, ki potrjujejo astrologijo!

LP

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Kr en - zanimivo - ravno tak primer (ki si ga ti podal) sva midva na predavanju podala - ampak kot primer, da Astrologija DELA. x;)x
Pa sva jih kar prepričala.

Kaj naj ti rečem - ljudi navadno prepričujem s svojim delom in ne z besedičenjem na Forumu, kar pomeni, da če bi spremljal Lunin net (ali pač lunin koledar oz. Astrologijo spremljal pri sebi na drugačen način, kot jo), ne bi tega spraševal - namreč po "argumentih", ki nasj bi te prepričali, da vse skupaj deluje.

Zdaj se lahko začne moje prepričevanje, vendar se ne bo, ker sem pogovarjati se na tak način že malo sita (konec koncev ljudem 15 let težim s tem in jih prepričujem oz. jim odpiram oči, da bodo lahko videli vsaj delček tistega, kar vidim sama, seveda več kot uspešno).

Tako bi te najverjetneje to, da astrologija dela, prepričalo tako, da bi ti dober astrolog naredil osebni horoskop.

Če npr. osebi, ki mi na predavanju naroči osebni horoskop, naredim slednjega, in potem s strani te iste osebe dobim še najmanj 10 naročil za charte, ali to potem pomeni, da astrologija "dela"? Najbrž ja - za onega, saj ni nihče tako neumen, da bo plačeval za nekaj, v kar ne verjame in ga ne prepriča (naj povem seveda še to, da gre za višji intelektualni sloj).
Kar pomeni, da je njen chart (te osebe) prebral njen partner, in ga naročil zase. Nad njegovim se je navdušil njegov prijatelj in ga naročil zase in za ženo... In tako dalje...
Seveda pa je pomembno vedeti, da se niso VSI našli v VSEH horoskopih.
Samo vsak v svojem.

Seveda se lahko zadev lotevamo s teh strani, da zavzamemo taka stališča, kot jih zavzemaš sam - da bomo nekako "na preži", kje bomo staknili "napako", pomanjkljivost...

Astrologija pa je seveda kraljica znanosti - temu pravzaprav skozi vsa stoletja ni še nihče prav zares oporekal, razen... to pa vemo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 kr en

kr en
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

Seveda se lahko zadev lotevamo s teh strani, da zavzamemo taka stališča, kot jih zavzemaš sam - da bomo nekako "na preži", kje bomo staknili "napako", pomanjkljivost...

Astrologija pa je seveda kraljica znanosti - temu pravzaprav skozi vsa stoletja ni še nihče prav zares oporekal, razen... to pa vemo.

Marsa

Ja glede na to da mam luno u devici bi kr držal da iščem napake...

Samo kako bi pa blo, če jih noben nebi. U bistvu me sam zanima zadeva, če pa pridem do možne napake, pa seveda morm raziskat, če je kej na tem.

Pa u bistvu jaz ne želim zavzeti stališč, ker bi potem avtomatično videl samo eno stran, kar pa ni dobro s strani objektivnosti...

Pa še to: kokr jest vem je kraljica znanosti filozofija.

LP

#19 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

in ravno filozofi so bili tisti ki so se ukvarjali z astrologijo
ze pred mnogo let. Zivimo vstoletju vodnarja in vodnar vlada tudi nad astrologijo! Ceprav traja stoletje vodnarja 2000 let, bo priznana se preden bo to obdobje mimo.

#20 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

Seveda dela. V minuti znamo leto in mesec dogodka, pa z
malo rihtanja tudi minuto. enkrat (v Minhenju) sem kar minuto
sprozhil eni punci za ta pravo ljubezen. Ko je ta pravi potrkal
ni se upala odpreti! Bil sem 'jezen' na njo. Mogoche je to tudi odgovor? http://207.88.74.110/pucklist

Claudio Valentin Solis

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

naj povem, da sem skozi horo-astro analize spoznal Sebe!!
mislem resno!!
vso to branje in sortiranje besednega zaklada, vse to sem nekako spravil v nek kalup, da sem se opredelil, kaj in kdo sem, kam spadam, kaj lahko počnem, da bom še boljši!!
Pomaga pri bližnjici spoznave samega sebe, ti omogoča hitro zavedanje sebe.

pokowc

#22 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 10. avgust 2002, 01:00

dela, dela v minuto natanchno

http://207.88.74.110/pucklist

I>8)

Claudio Valentin Solis

#23 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Jaz že verjamem v astrologijo, zdaj pa vas, prijazne dušce prosim, da izračuante še za mojega prijatelja:
24.5.1972
1.45 ponoči
Šempeter pri Gorici.
Zanima ga Ljubezen x:)x z velikimi črkami, hehe

#24 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 30. avgust 2002, 01:00

tale vasa diskusija ali deluje ali ne:
bolj bi postavila drugace vprasanje zakaj pri nekaterih deluje in pri drugih ne.
Odkar se ukvarjam z astrologijo sem naletela na veliko ludji
ki so se ukvarjali z astrologijo vendar zato da bi imeli postranski zaslusek, ljudje ki so narocali pri takih kvasi "astrologov" horoskope so dobivali neko printano verzijo iz raznovrtsnih ( in na trgu jih je kar precej) computerskih programov.
Tudi na zacetku meni - me je pac zanimal kaj bom dobila. V njem se nisem nasla. Torej bi lahko rekla da ne deluje. Sam tako enostavno se nisem dala zacela sem brskati, razizkovati, ucila na primerih
in primerjala kriticno vse izjave. Na koncu tega procesa in z znanjem
sem spoznala da je veliko res.
Astrologija je sicer zelo stara, vendar je v to "znanost" potrebno veliko studija, da spoznas kako resnicno deluje.
Zato nobeden program na svetu in nobena spletna astroloska stran nemore biti tako obsezna da bi lahko popolnoma vse pokrili.
Kakor vem tudi marsa se trudi, veselim se da se postopila tega truda
vsaki ti cast. - to bo zmorel res samo lahko astrolog, ki se zares spozna na materijo. Prevec vplivov je v eni karti da bi lahko celo zadevo poenostavili. Tako ne bo slo.
velikokrat ko berete v casopisah naprimer napovedi,pove en to drugi cisto nekaj drugega, vendar veliko ljudje vseeno berejo morda pozavestna da bi za tisti dan nekaj brali kar bi jim osvetlil dan.
Torej ima kr en prav da se pustimo od napisanega manipulirati in vecina ludji se tega niti ne zavedajo.
V primerjavi z caspisno astrologijo in na osebo narjeno analiza
pa je kot da bilo dan in noc. Prvic zato ker nismo vsi rojeni na isti dan in tudi si nismo enaki.
Pri prebiranju takih analiz, razkriva analiza tudi "mirujoce" potenciale, ki pa ni nujno da izbruhnijo na dan. Tako kot zase vem da bi bila lahko z stellium uranus pluto in marsa izredno krut clovek - bi morda to se izrazilo ko bi bila vojna. Kjer pa zivimo v miru in v soglasju z naravo in soljudi, miruje.
Veliko takih potencialov imamo, nekateri niti nevedo zato, in se ves zivljenje sprasujejo le zakaj ne najdejo tisto kar ima da smisel
Zame astrologijo pomeni razkrivanje skritega v prid clovekovega razvoja, nejove specificne naloge in v prid druzbe, boljse komunikacije in odnosov.
Temu v prid nam koristi stoletna spoznanja in opazovanja, na katerem se gradi astrologija.
vendar se enkrat poudarjam da ni vsaka interpretacija dobra. Tako kot niso vsi instalaterji, zdravniki in drugi dobri, tako so tudi razlike med astrologi. :)
Lep pozdrav vsem
Jupi

PS.:Marsa vem da je najbolj tezko dobiti priznanje, ker je znanost javno nepriznano, vendar pa mislim da ni naloga astrologa da priprica z govorom ljudji, edina pot je z dobrim delom,ki govori zase.:))

#25 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 2. september 2002, 01:00

seveda dela

primeri:

http://ghettobox.dhs...ports1/claudio/
http://ghettobox.dhs...ca/catedre/TNO/

U.S.A.

http://ghettobox.dhs...klist/reports1/ wtc bush usa

http://ghettobox.dhs...cklist/reports/

http://groups.google.com news:alt.astrology.moderated

http://www.mountainastrologer.com Mary Plumb message board


Claudio Valentin Solis




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0