Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Pravilna uporaba jajc v prehrani


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
56 komentarjev na to temo

#26 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2005, 16:48

Kej posebno hvalevrednega pa tut ne.

Ne govori, vsaka naravna sol je boljša od jedilne jodirane, se pa seveda razlikujejo med sabo, predvsem po vsebnosti joda, kar je lahko pri kamenih, ki ga nekatere nimajo nič, predstavljalo v preteklosti problem, danes pa še tega skoraj ni, ker jod tiščijo že v otroško hrano.
Ravno zato priporočam vsakomur, da naj po zaključeni biodieti prične uporabljati neko naravno sol, katero, pa mora seveda ugotoviti vsak sam, ker jaz te pravice nimam, da bi delal razlike med konkretnimi solmi konkretnih proizvajalcev.
Lahko pa seveda uporablja Salesalute° tudi stalno, nimam nič proti, kot nimam nič proti niti proti tvoji izbiri.
Vsak je sam svojega telesa gospodar.

#27 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 21. november 2005, 17:45

Ne govori, vsaka naravna sol je boljša od jedilne jodirane, se pa seveda razlikujejo med sabo, predvsem po vsebnosti joda, kar je lahko pri kamenih, ki ga nekatere nimajo nič, predstavljalo v preteklosti problem, danes pa še tega skoraj ni, ker jod tiščijo že v otroško hrano.
Vsak je sam svojega telesa gospodar.

Sstane, nisem kemik in ne biolog, pa vendar...jodiranje soli je res pomembno..posebno, če v vodi( v določenem kraju) ni dovolj joda.Obljubim, da se bom o tem pozanimala pri "znalcih"...

Ker smo pa pri jajcih.....Večno mi je primanjkovalo Fe....mesa ne maram, jetra so mi že na pogled antipatična,kaj šele, da bi jih jedla)....Vem, da je absorbcija železa in zelenjave slabša od absorbcije iz živil živalskega porekla......vendar, krvna slika se je čudežno popravila,odkar pojem vsaj eno jajce na dan(pečeno, kuhano, itd... x;)x )

#28 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2005, 18:38

Sstane, nisem kemik in ne biolog, pa vendar...jodiranje soli je res pomembno..posebno, če v vodi( v določenem kraju) ni dovolj joda.Obljubim, da se bom o tem pozanimala pri "znalcih"...

Zato pa pravim, da moraš znati izbirati tudi med naravnimi solmi, da ni joda premalo :o|o:
V moji ga je ravno prav x;)x

Ker smo pa pri jajcih.....Večno mi je primanjkovalo Fe....mesa ne maram, jetra so mi že na pogled antipatična,kaj šele, da bi jih jedla)....Vem, da je absorbcija železa in zelenjave slabša od absorbcije iz živil živalskega porekla......vendar, krvna slika se je čudežno popravila,odkar pojem vsaj eno jajce na dan(pečeno, kuhano, itd... x;)x )

Si te jajčke tudi soliš :8):

#29 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 21. november 2005, 20:34

ej sstanči odgovor na tvoje nagradno vprašanje: piško spohaš tko kt si reku, iz rumenjaka pa nardiš preliv za solato x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#30 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 21. november 2005, 20:54

Si te jajčke tudi soliš :8):


Katere jajčke :eek: ?

#31 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2005, 21:58

Katere jajčke :eek: ?

No, tiste, ki jih daješ v usta x:Dx

ej sstanči odgovor na tvoje nagradno vprašanje: piško spohaš tko kt si reku, iz rumenjaka pa nardiš preliv za solato x:Dx

Lahko, povej še dve taki kombinaciji, pa te obišče poštar x;)x

#32 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 21. november 2005, 22:12

x:Dx
Lahko, povej še dve taki kombinaciji, pa te obišče poštar x;)x


eno si mi še tak od pričevanj dovžn :wOOt: eno lohk pa kr tk daš zravn k sm fajn djekle x:Dx
lohk si pa daš rumenjak na čupo, lohk si kak napitek nardiš z njega.....svašta x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#33 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2005, 22:36

eno si mi še tak od pričevanj dovžn :wOOt: eno lohk pa kr tk daš zravn k sm fajn djekle x:Dx
lohk si pa daš rumenjak na čupo, lohk si kak napitek nardiš z njega.....svašta x:Dx

Dobro, ko se glih koline bližajo, da si boš lahko savinjski želodec naredila, kot se spodobi x:Dx
Pošlji mi naslov na moj email, da ne pošljem paketa kakšni drugi Savinjčanki x;)x

#34 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 21. november 2005, 22:40

Dobro, ko se glih koline bližajo, da si boš lahko savinjski želodec naredila, kot se spodobi x:Dx
Pošlji mi naslov na moj email, da ne pošljem paketa kakšni drugi Savinjčanki x;)x

xrolleyesx tavžnttristodvanajstkrat sm ti ga ž poslala x:Dx a nimaš kake une črne beležke da b si take stvari not pocahnu x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#35 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2005, 23:16

xrolleyesx tavžnttristodvanajstkrat sm ti ga ž poslala x:Dx a nimaš kake une črne beležke da b si take stvari not pocahnu x:Dx

Virus mi je pred kratkim znova požrl računalnik, pa četudi ga ne bi, a misliš, da samo en naslov pride na dan :8):
Je taka gužva v štacuni, da se že skoraj ne znajdem več x:Dx

#36 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 22. november 2005, 21:42

Virus mi je pred kratkim znova požrl računalnik, pa četudi ga ne bi, a misliš, da samo en naslov pride na dan :8):
Je taka gužva v štacuni, da se že skoraj ne znajdem več x:Dx

eh mojga bi lohk ž na pamet vedu x:Dx

xrolleyesx kak ego a nje :vio:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#37 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. november 2005, 23:09

eh mojga bi lohk ž na pamet vedu x:Dx

xrolleyesx kak ego a nje :vio:

Jutri bo poštar pozvonil samo enkrat x:Dx

#38 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. november 2005, 07:35

Jutri bo poštar pozvonil samo enkrat x:Dx

:onfire: x:Dx x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#39 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. november 2005, 15:08

:switz: uf poštar je res sam enkrat pozvonu, še dobr da je bla tašča doma x:Dx

sstane x:Xx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#40 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. november 2005, 15:17

Zanimivo! :palec:
Da, tudi jaz sem poslusal, da clovek reagira na vse vrste hrane, ki je kuhana kot na tujek in ustvarja bele krvna telesca kot obrambo... le pri sadju telo NE reagira kot na tujek!
:vio:
---------

Vsako jajce živali, tudi kurje, je identično semenu pri rastlinah, s tem, da je položaj biokode prostorsko obraten.
Pri semenu je C vitamin obrnjen navzven, nahaja se v olupu, sol pa v jedru, pri jajcu je položaj obraten, C vitamin je v rumenjaku, sol pa v beljaku.
Če uživamo eno ali drugo živilo v surovem stanju, torej pod 65°C, poteka presnova normalno, sicer pa ne, ker se informacija biokode spremeni in to tako, da nastane natrijev askorbat, ki je konzervans, torej preprečuje presnovo vsem organizmom, tako bakterijam, kot tudi človeškemu.
Metoda presnojedstva temelji na tem dejstvu.
Kako postopati pri pripravi termično obdelane hrane, da se tej nevšečnosti izognemo?



#41 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. november 2005, 15:33

fajn! :palec:

pa se to:
jajca imajo od vse prehrane (razen kolostruma in materinega mleka) najboljso razmerje aminokislin, ki se izkoristijo po Anabolni poti (glej sliko spodaj). Torej (samo celo jajce, torej rumenjak + beljak), se izkoristi cca. 45% po Anabolni poti, ki gradi celice, ipd...
Se vedno ostane 55% jajca, ki se razgradi po Katabolni poti (kalorije, odpadki, dusik, ipd...).
Meso ima najvec cca. 35% ali manj; mlecni izdelki, sojini izdelki najvec 18%; orescki tudi nekja takega.
Torej to pomeni, da se kljub temu, da je zivilo recimo sestavljeno iz 50% beljakovin , se ne pomeni, da jih bomo izkoristili za gradnjo telesa oz. celic in jih nahranili!! Cetudi uzijemo vecjo kolicino jajc ali mesa, se bomo se vedno soocali z veliko mero odpadnih snovi, ki so telesu skodljive, toksicne, ki telo zakisajo - mu znizujejo pH, ipd...



slika vir: cokolada.net - MAP - Master Amino Acids Pattern (ProShape)

Objavljena slika

--------

encimi, tako kot ostale beljakovine, koagulirajo že pri 42 stopinjah, zato pa človek te temperatute telesa, oziroma njegove sredice ne preživi,so pa v rumenjaku tudi ostale hranilne snovi,ki jih človek potrebuje, esencialne aminokisline, ki jih človek sam ne mora sintetizirat in jih lahko dobi le s hrano.....če pa kog amoti K-askorbat, pol pa ne vem kaj naj je, ker 98 procentov hrane ne more biti konservirane brez konservansov, ker bi se pokvarila, še preden bi prišla na police, razen vakumsko pakirane, ali pa konserve......lahko j ekonservans naraven, kot je vitamin c=askorbinska kislina, ki je antioksidant, pa beta karote iz korenja tudi........v kitajski kuhinji uporablajajo toliko glutamata in drugega sranja kot ojačevalcev okusa, da če bi ljudje to vedl in se šli neko zdravo prehrano, ne bi nikol šli tja jest.....vem iz druge roke, ker je en znanec tam kuhal in povedal, da imajo tega sranja, ojačevalce za boljši okus cele vreče.........



#42 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. november 2005, 15:43

ej sstane zdej ti bom res že mogla za pir dat x:Dx samo reci dušo x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. november 2005, 15:55

Le zakaj!! Jasno! Isti problem sem imel tudi jaz. POMNAJKANJE BELJAKOVIN
---------. ce je blejakovin premalo, ne moremo absorbirati zeleza! ker si zacela uzivati jajca, ki imajo izkoristek po anabolni poti cca. 45%, pomeni, da si zauzila vsaj malo blejakovin, in tako si dala zelezu moznost, da se absorbira v celice! :palec:

to je to! potrejujes teorijo! x^x

Sstane, nisem kemik in ne biolog, pa vendar...jodiranje soli je res pomembno..posebno, če v vodi( v določenem kraju) ni dovolj joda.Obljubim, da se bom o tem pozanimala pri "znalcih"...

Ker smo pa pri jajcih.....Večno mi je primanjkovalo Fe....mesa ne maram, jetra so mi že na pogled antipatična,kaj šele, da bi jih jedla)....Vem, da je absorbcija železa in zelenjave slabša od absorbcije iz živil živalskega porekla......vendar, krvna slika se je čudežno popravila,odkar pojem vsaj eno jajce na dan(pečeno, kuhano, itd... x;)x )



#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. november 2005, 20:49

Zanimivo! :palec:
Da, tudi jaz sem poslusal, da clovek reagira na vse vrste hrane, ki je kuhana kot na tujek in ustvarja bele krvna telesca kot obrambo... le pri sadju telo NE reagira kot na tujek!
:vio:
---------

Se motiš, reagira najmanj, ker je v sadju najmanj soli.

x;)x

#45 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. november 2005, 22:42

zato pa bilderi požrejo 20 jajc dnevno... xDDx

Pravi dihurji pijejo jajca surova x:Dx

#46 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. november 2005, 23:35

ja, ker jimm drugač količinsko ne znese x:Dx

bljek

Špricajo vse, kar jim med veje ne uide x:Dx

#47 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. november 2005, 00:15

mislim da ni point le v soli; temvec je verjetno point tudi v kuhanju in encimih; seveda pa tudi sol, in vse drugo!
- gre za cloveku NARAVNO, primarno prehrano in obratno!
clovek se v vsej svoji evoluciji se sedaj po toliko tisocletjih NI prilagodil kuhani hrani! x;)x
pa ceprav (kakor pravis), gre za sol, kakor po moje gre tudi za vse drugo...!?

Kuhana hrana spremeni molekulsko strukturo kajne?

Bobnar - DA! sej zato skoraj vsak sportnih, ki se ukvarja s sportom profesionalno ali amatersko v vecji meri, uporablja dodatke prehrani!
Jajca so opcija; toda so hkrati potrata drugih energij v telesu (recimo elektornov in antioksidantov); hkrati pa si lahko predstavljamo koliko dusicnih odpadkov dobimo v telo, ce recimo uzijemo 5 jajc ! kako se ljudje pocutijo po velikonocnih praznikih, ko uzivajo sunko, jajca, potice ipd... ! vecina slabse ali vsaj bolj utrujeno!


Ze veckrat sem tudi poudaril: vecina hrane ki jo uzivamo je mrtva. bolj kot je mrtva, vec energije, prostih elektornov moramo iz telesa investirati, da to hrano najprej ozivimo in sele nato iz nje dobimo energijo, vitamine, minerale ipd...
vec o tem v: knjizica FHES


Delež anabolno presnovljenih aminokislin merimo z odstotkom NNU (Net Nitrogen Utilization - neto izkoristek dušika). Dušik je bistvena sestavina beljakovin, zato njihov izkoristek lahko merimo po izkoristku dušika v njih. Večina prehrambenih virov beljakovin ima NNU le 30-38 %. Najvišji NNU med beljakovinskimi živili imajo kokošja jajca, in sicer 48 %. To pomeni, da bo 48 % vseh aminokislin, pridobljenih iz kokošjega jajca, gradilo nove celice, 52 % pa se bo razkrojilo; pri tem se bodo sproščali energija in dušični odpadki. Kazein (v mleku), žito in soja zagotavljajo le 17 % NNU.

Prav pri jajcih je morda najbolj vidno, kako pomembno je, da pojemo hrano tako, kot je proizvedena v naravi. Če ločimo rumenjak od beljaka, ima rumenjak le 18 % NNU, beljak pa le 17 % NNU, skupaj pa imata, kot rečeno, kar 48 % NNU.

del teksta napisal dr. Iztok Ostan

slika:
Objavljena slika
vec o ProShape oziroma MAP na: Nase izkusnje ob uporabi MAP
-----

Se motiš, reagira najmanj, ker je v sadju najmanj soli.

x;)x



#48 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. november 2005, 09:45

Free, človek je postal človek šele takrat, ko je začel uživati kuhanom hrano, ti in tebi podobni pa ugotavljate, da se še ni prilagodil x:Dx

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. november 2005, 15:21

v moji filozofiji sigurno ne!
tebi pa prepuscam polno svobodo v tvoji.

#50 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. november 2005, 15:37

v moji filozofiji sigurno ne!
tebi pa prepuscam polno svobodo v tvoji.

No, prehod pračloveka v človeka zame sploh ni filozofsko vprašanje, ampak čisto materialno pogojeno, ne branim pa seveda nikomur, da o tem filozofira.
Toda, tvoja trditev o neprilagojenosti ni niti najmanj filozofska, zato sem ti tudi ugovarjal na svoj način x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0